De Vlieger ziet maar één oplossing voor keeperskwestie Anderlecht

685 stemmen
De Vlieger ziet maar één oplossing voor keeperskwestie Anderlecht

Anderlecht staat na zeven speeldagen nog steeds mee aan de leiding in de Jupiler Pro League, maar zondag wacht hen een serieuze test. Dan komt Club Brugge immers op bezoek in het Lotto Park en het verloop van die wedstrijd zal mogelijk een eerste indicatie zijn van welke ambities Paars-Wit mag koesteren. Het is ook uitkijken naar welke keuzes Brian Riemer zal maken.

Vooral in de keeperskwestie zal de trainer knopen moeten doorhakken. Kasper Schmeichel staat te popelen om te spelen, maar raakte vorige week op training geblesseerd. Daardoor stond in Kortrijk nog Maxime Dupé onder de lat, maar de Fransman ging zwaar in de fout bij de 2-1.

Sindsdien uiten alsmaar meer analisten hun onbegrip over het feit dat Anderlecht Schmeichel aangetrokken heeft. Dupé was het seizoen immers goed gestart en was ook gehaald met de belofte om nummer één te worden, maar dreigt nu plots toch op de bank te belanden.

LEES OOK: 'Anderlecht vindt akkoord met Bundesliga-club'

Drie ontevreden keepers bij Anderlecht

Ook Geert De Vlieger snapt er niets van. "Riemer en Fredberg noemden Schmeichel een opportuniteit, maar die term wordt te makkelijk gebruikt. Intussen hebben ze vooral chaos gecreëerd waar er vrede heerste", stelt de analist in La Dernière Heure. "Dit is een situatie die energie vreet, aandacht trekt en vroeg of laat zal ontploffen. Je dreigt nu met drie ontevreden keepers achter te blijven."

Naast Schmeichel en Dupé is er immers ook nog Colin Coosemans. Die verlengde in de zomer nog zijn contract met vier seizoenen in de veronderstelling dat hij nummer twee zou worden in de pikorde, maar moet nu plots toch weer vrede nemen met een rol als derde doelman. Dat betekent ook dat hij het seizoen in de tribune zal doorbrengen en naast een pak wedstrijdpremies zal grijpen.

Dupé in januari alweer weg?

De Vlieger is overigens goed geplaats om de situatie te beoordelen. Niet alleen kent hij Schmeichel zeer goed - de twee waren ooit nog ploegmaats bij Manchester City - maar hij maakte ooit dezelfde situatie mee bij Anderlecht, waar hij in 1998 net bijgetekend had als eerste doelman en plots Filip De Wilde zag terugkeren.

Volgens De Vlieger is er dan ook maar één oplossing voor de situatie. "Laat ons niet rond de pot draaien: iedereen weet dat Schmeichel zal spelen. Het lijkt me logisch dat Dupé in januari zal vertrekken. Houd hem dan ook niet tegen. Anderlecht heeft deze problematische situatie zelf op onhandige wijze gecreëerd, het is dus aan de club om ze op te lossen", besluit hij.

Moet Anderlecht Dupé in januari laten vertrekken?

Meest recent

'Exit Bounida bij Ajax wordt concreet'

Bij Ajax staat er deze zomer heel wat op til, want na een tegenvallend jaar willen ze het over een ...

9
9
'Club Brugge gaat loodzware transferstrijd aan'

Het leeft langer geduurd dan gebruikelijk, maar tijdens de eindfase van het WK is Club Brugge ...

153
153
'Clement wil bij Cercle Brugge komen shoppen'

Sinds november is Philippe Clement aan de slag in Engeland, waar hij trainer werd bij Norwich City. ...

47
47
Genk en STVV stellen hun nieuwe shirts voor

Binnen een drietal weken gaat het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League alweer van start. De ...

41
41
Garcia vol in de wind: onthulling over Courtois en Tielemans

De Rode Duivels genieten na het WK van hun vakantie, terwijl bij de voetbalbond er ongetwijfeld druk ...

498
498
TRANSFERUURTJE: 'Genk heeft nieuwe coach, droomtransfer Tielemans'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

127
127
Club Brugge profiteert optimaal van relatie: toptransfers

Club Brugge gaat deze zomermercato de Zwitserse toer op. Na Yann Sommer werd ook Andrej Vasovic ...

415
415
‘Toekomst Courtois bekend, Real hakt knopen door’

Thibaut Courtois is al jarenlang de nummer 1 van Real Madrid. De Belgische goalie wordt gezien als ...

239
239
Meunier heeft knaltransfer beet en mikt op allerhoogste

Thomas Meunier leek aanvankelijk op weg naar Valencia. Nadat zijn contract bij Lille afliep werd de ...

58
58
Senna Miangue verrast met nieuwe uitdaging

Senna Miangue heeft een nieuwe club gevonden. De linksvoetige verdediger verliet zijn Hongaarse club ...

32
32
Vlaamse BV bekent: "Ben verliefd op Romelu Lukaku"

Romelu Lukaku heeft er een mooi WK opzitten. De aanvaller kwam met heel wat twijfels (en fysieke ...

112
112
Charleroi slaat toe en strikt middenvelder

Sporting Charleroi heeft zopas zijn volgende nieuwe speler aangekondigd. De Zebra's hebben een ...

17
17
Scholes velt oordeel over transfer Tielemans naar Man Utd

Youri Tielemans heeft zijn transfer naar Manchester United afgerond. De Engelsen betaalden 41 ...

261
261
'Anderlecht vindt akkoord met Bundesliga-club'

RSC Anderlecht incasseerde al 45 miljoen euro deze mercato en daar komt wellicht wel nog wat bij. De ...

853
853
Neemt Club Brugge risico met Sommer? Boeckx verrast

De Jupiler Pro League is de afgelopen jaren verwend met de komst van doelmannen die in hun ...

530
530
Allegri over Lukaku en De Bruyne: "Buitengewone voetballer"

Romelu Lukaku en Kevin De Bruyne genieten van hun vakantie. De twee kenden een zeer moeilijk jaar ...

107
107
Club Brugge zwiert met miljoenen: derde zomeraanwinst binnen

Club Brugge blijft zich roeren op de transfermarkt. In navolging van Cheveyo Tsawa en Yann Sommer ...

312
312
Drastische verandering in JPL: WK-regel wordt overgenomen

Tijdens het WK 2026 werden heel wat nieuwe regels en andere nieuwigheden gelanceerd. Een deel ...

461
461
'Toekomst drie WK-Duivels: Club vraagt riante transfersom'

Club Brugge was tijdens het voorbije WK mede-hofleverancier van de Belgische selectie. Zo leverde de ...

900
900
'Genk speelt hoog spel: recorddeal van tafel geveegd'

KRC Genk heeft met Jess Thorup een nieuwe hoofdtrainer beet. Het valt evenwel te betwijfelen of de ...

827
827
'Sibierski met rug tegen muur: twee topaanwinsten onderweg'

Het aftellen is begonnen bij RSC Anderlecht. Volgende week donderdag begint het nieuwe seizoen van ...

1205
1205
Club Brugge gelooft eigen oren niet over Tzolis-transfer

De transfer van Christos Tzolis leek plots in een stroomversnelling te zitten. In Engeland wordt ...

827
827
'Genk druk in de weer: transfergevecht met Brighton'

KRC Genk hoopt zo snel mogelijk zijn nieuwe hoofdtrainer te presenteren. Ondertussen blijven de ...

358
358
Overname Antwerp: ultieme ontknoping eindelijk in zicht

De toekomst van Antwerp FC bedaarde de afgelopen weken de gemoederen. Maar nu lijkt dan toch een ...

449
449
Fransen niet te spreken na eliminatie: arbitrage onder vuur

Spanje heeft zich dinsdagavond als eerste land geplaatste voor de finale van het WK 2026. Zo rekende ...

343
343

Meer sportnieuws