De Vlieger ziet maar één oplossing voor keeperskwestie Anderlecht

door
De Vlieger ziet maar één oplossing voor keeperskwestie Anderlecht

Anderlecht staat na zeven speeldagen nog steeds mee aan de leiding in de Jupiler Pro League, maar zondag wacht hen een serieuze test. Dan komt Club Brugge immers op bezoek in het Lotto Park en het verloop van die wedstrijd zal mogelijk een eerste indicatie zijn van welke ambities Paars-Wit mag koesteren. Het is ook uitkijken naar welke keuzes Brian Riemer zal maken.

Vooral in de keeperskwestie zal de trainer knopen moeten doorhakken. Kasper Schmeichel staat te popelen om te spelen, maar raakte vorige week op training geblesseerd. Daardoor stond in Kortrijk nog Maxime Dupé onder de lat, maar de Fransman ging zwaar in de fout bij de 2-1.

Sindsdien uiten alsmaar meer analisten hun onbegrip over het feit dat Anderlecht Schmeichel aangetrokken heeft. Dupé was het seizoen immers goed gestart en was ook gehaald met de belofte om nummer één te worden, maar dreigt nu plots toch op de bank te belanden.

Drie ontevreden keepers bij Anderlecht

Ook Geert De Vlieger snapt er niets van. "Riemer en Fredberg noemden Schmeichel een opportuniteit, maar die term wordt te makkelijk gebruikt. Intussen hebben ze vooral chaos gecreëerd waar er vrede heerste", stelt de analist in La Dernière Heure. "Dit is een situatie die energie vreet, aandacht trekt en vroeg of laat zal ontploffen. Je dreigt nu met drie ontevreden keepers achter te blijven."

Naast Schmeichel en Dupé is er immers ook nog Colin Coosemans. Die verlengde in de zomer nog zijn contract met vier seizoenen in de veronderstelling dat hij nummer twee zou worden in de pikorde, maar moet nu plots toch weer vrede nemen met een rol als derde doelman. Dat betekent ook dat hij het seizoen in de tribune zal doorbrengen en naast een pak wedstrijdpremies zal grijpen.

Dupé in januari alweer weg?

De Vlieger is overigens goed geplaats om de situatie te beoordelen. Niet alleen kent hij Schmeichel zeer goed - de twee waren ooit nog ploegmaats bij Manchester City - maar hij maakte ooit dezelfde situatie mee bij Anderlecht, waar hij in 1998 net bijgetekend had als eerste doelman en plots Filip De Wilde zag terugkeren.

Volgens De Vlieger is er dan ook maar één oplossing voor de situatie. "Laat ons niet rond de pot draaien: iedereen weet dat Schmeichel zal spelen. Het lijkt me logisch dat Dupé in januari zal vertrekken. Houd hem dan ook niet tegen. Anderlecht heeft deze problematische situatie zelf op onhandige wijze gecreëerd, het is dus aan de club om ze op te lossen", besluit hij.

JOUW MENING TELT:
Moet Anderlecht Dupé in januari laten vertrekken?

Meest recent

Vrancken bonkt op tafel bij STVV: “Kan niet door de beugel”

Wouter Vrancken wist Sint-Truiden VV in de Jupiler Pro League te houden en de voormalige trainer van ...

12
12
Lukaku is het beu en geeft criticasters lik op stuk

Romelu Lukaku is de topscorer aller tijden van de Rode Duivels en de spits maakte furore bij onder ...

32
32
OHL slaat transferslag en rondt knappe deal af

Oud-Heverlee Leuven kon afgelopen seizoen geen potten breken in de Europe Play-Offs en is volop ...

27
27
'Saelemaekers dicht bij straffe stap: AC Milan eist jackpot'

Alexis Saelemaekers kende een topseizoen bij AS Roma, maar de polyvalente vleugelspeler ligt nog ...

50
50
Vannieuwkerke laat volgers in totale verbazing achter

Karl Vannieuwkerke is ongetwijfeld een van de bekendste sportjournalisten in Vlaanderen. Met zijn ...

65
65
‘Real Madrid lanceert grote plannen met Courtois’

Thibaut Courtois is al jaren de absolute nummer 1 onder de lat bij Real Madrid. De Belgische goalie ...

65
65
'Laporta geeft groen licht voor supertransfer Barcelona'

FC Barcelona won afgelopen seizoen alles wat er te winnen valt in Spanje, maar wil in de komende ...

63
63
'KVM bijt in het stof: KV Kortrijk doet koopje in JPL'

KV Kortrijk slaagde er afgelopen seizoen niet om het behoud in de Jupiler Pro League te vrijwaren. ...

237
237
Transferdeal met Anderlecht? Frutos speelt open kaart

RSC Anderlecht is momenteel volop bezig met het aanwerven van versterking, maar zal in de komende ...

278
278
Vuurwerk op WK clubs: drie rode kaarten en straffe comeback

In de Verenigde Staten wordt momenteel het vernieuwde wereldkampioenschap voor clubteams afgewerkt. ...

61
61
'Onderhandelingen lopen: eerste grote vertrekker bij Club'

Bij Club Brugge gaat de voorbereiding op het komende seizoen weldra van start, aanstaande ...

608
608
'Exodus bij Man City: Premier League-transfer Walker'

Woensdagavond begint Manchester City aan zijn campagne op het WK voor clubteams tegen het ...

74
74
'Engelse miljoenen voor Union: grote smaakmaker naar exit'

Union SG zag de voorbije seizoen steevast een groot deel sterkhouders vertrekken in de zomermercato. ...

184
184
Transferbom dreigt Anderlecht-kleedkamer te splijten

Een onverwachte transfer kan de rust binnen Anderlecht flink verstoren. Terwijl de club mikt op ...

610
610
'Overmars aan zet: Antwerp zet zinnen op absolute goudpot'

Na het mislopen van het Europese ticket, zal Antwerp FC op een andere manier voor extra inkomsten ...

554
554
'Opvallende nieuwe club Van Bommel: gesprekken lopen'

In de Jupiler Pro League beginnen de trainersposities stilaan ingevuld te raken, maar in het ...

234
234
'Club Brugge drukt stevig door voor tweede zomeraanwinst'

Club Brugge wist zich inmiddels te versterken met de Duitse spits Nicolo Tresoldi, voorts is ...

866
866
'Wending bij Anderlecht: publiekslieveling richting uitgang'

RSC Anderlecht toonde zich al behoorlijk actief op de zomermercato en hoopt weldra zijn vierde en ...

896
896
'Anderlecht maakt werk van terugkeer verloren zoon'

Door de toevoeging van Lucas Bigla en Silvio Proto aan de technische staf van Besnik Hasi zit de ...

418
418
'Essevee vangt jackpot: goudhaantje levert nóg meer op'

Zulte Waregem hervatte bijna twee weken geleden als eerste eersteklasser de trainingen. De ...

124
124
'STVV pakt stevig uit met voormalige Beerschot-sensatie'

STVV stevent af op een drukke zomer, want om diverse redenen zijn tal van spelers op weg naar de ...

147
147
'Wilmots op dreef: Standard strikt oude bekende Anderlecht'

Marc Wilmots laat er geen gras over groeien bij Standard, dat na de aanstelling van Mircea Rednic ...

231
231
'Renard druk in de weer: Anderlecht verleidt verdediger'

RSC Anderlecht staat op het punt om al een vierde zomeraanwinst vast te leggen, maar de ...

277
277
'Grote kuis bij Club Brugge: volgende flop richting exit?'

Vooralsnog vond er nog geen uitgaand verkeer plaats, maar dat Club Brugge straks heel wat volk ziet ...

1363
1363
'Transferstrijd De Cuyper woedt: Club houdt been stijf'

Het heeft er alle schijn van dat Maxim De Cuyper deze zomer vertrekt bij Club Brugge. Verschillende ...

507
507

Meer sportnieuws