De Vlieger ziet maar één oplossing voor keeperskwestie Anderlecht

685
De Vlieger ziet maar één oplossing voor keeperskwestie Anderlecht

Anderlecht staat na zeven speeldagen nog steeds mee aan de leiding in de Jupiler Pro League, maar zondag wacht hen een serieuze test. Dan komt Club Brugge immers op bezoek in het Lotto Park en het verloop van die wedstrijd zal mogelijk een eerste indicatie zijn van welke ambities Paars-Wit mag koesteren. Het is ook uitkijken naar welke keuzes Brian Riemer zal maken.

Vooral in de keeperskwestie zal de trainer knopen moeten doorhakken. Kasper Schmeichel staat te popelen om te spelen, maar raakte vorige week op training geblesseerd. Daardoor stond in Kortrijk nog Maxime Dupé onder de lat, maar de Fransman ging zwaar in de fout bij de 2-1.

Sindsdien uiten alsmaar meer analisten hun onbegrip over het feit dat Anderlecht Schmeichel aangetrokken heeft. Dupé was het seizoen immers goed gestart en was ook gehaald met de belofte om nummer één te worden, maar dreigt nu plots toch op de bank te belanden.

LEES OOK: Hoefkens: "Een bizarre beslissing van Bruno"

Drie ontevreden keepers bij Anderlecht

Ook Geert De Vlieger snapt er niets van. "Riemer en Fredberg noemden Schmeichel een opportuniteit, maar die term wordt te makkelijk gebruikt. Intussen hebben ze vooral chaos gecreëerd waar er vrede heerste", stelt de analist in La Dernière Heure. "Dit is een situatie die energie vreet, aandacht trekt en vroeg of laat zal ontploffen. Je dreigt nu met drie ontevreden keepers achter te blijven."

Naast Schmeichel en Dupé is er immers ook nog Colin Coosemans. Die verlengde in de zomer nog zijn contract met vier seizoenen in de veronderstelling dat hij nummer twee zou worden in de pikorde, maar moet nu plots toch weer vrede nemen met een rol als derde doelman. Dat betekent ook dat hij het seizoen in de tribune zal doorbrengen en naast een pak wedstrijdpremies zal grijpen.

Dupé in januari alweer weg?

De Vlieger is overigens goed geplaats om de situatie te beoordelen. Niet alleen kent hij Schmeichel zeer goed - de twee waren ooit nog ploegmaats bij Manchester City - maar hij maakte ooit dezelfde situatie mee bij Anderlecht, waar hij in 1998 net bijgetekend had als eerste doelman en plots Filip De Wilde zag terugkeren.

Volgens De Vlieger is er dan ook maar één oplossing voor de situatie. "Laat ons niet rond de pot draaien: iedereen weet dat Schmeichel zal spelen. Het lijkt me logisch dat Dupé in januari zal vertrekken. Houd hem dan ook niet tegen. Anderlecht heeft deze problematische situatie zelf op onhandige wijze gecreëerd, het is dus aan de club om ze op te lossen", besluit hij.

Moet Anderlecht Dupé in januari laten vertrekken?

Meest recent

Sonck brandt interlandkeuze compleet af: “Echt verrast”

De Jupiler Pro League ligt nu bijna drie weken stil door een opvallend lange interlandbreak. De Rode ...

22
22
‘Unieke status’ Courtois bij Duivels ontleed: “Speciale regels”

Thibaut Courtois (ex-KRC Genk) laat de Nations League aan zich voorbijgaan. Mark van Bommel ...

24
24
Union slaat weer toe: goudhaantje van vijfde niveau

Union SG doet het elke mercato weer. Relatief onbekende spelers binnenhalen en die een kans geven ...

61
61
Nicolas Frutos slaat hard terug bij Sporting Charleroi

Sporting Charleroi is uitstekend aan het seizoen begonnen. De Carolo’s staan op een vierde ...

46
46
Interlandbreak hakt erin bij KRC Genk: grote valkuil

De Jupiler Pro League is zeven speeldagen ver, maar de competitie ligt nu drie weken stil voor een ...

63
63
Bizarre beelden: pletwals rijdt op ex-Engelse international

Vanuit Thailand komen zotte beelden overgewaaid. In de hoogste klasse werd ex-Engelse international ...

12
12
TRANSFERUURTJE: ‘Club vreest vertrek, Anderlecht grijpt in’

De zomermercato zit er inmiddels op, maar heel wat clubs in binnen- en buitenland zijn nu al plannen ...

328
328
Gianni Infantino gooit alles in de strijd met brief

De kritiek op Gianni Infantino was snoeihard de afgelopen weken. Na het WK kreeg de FIFA-baas enorm ...

62
62
Nicolas Frutos daagt Mario Kohnen bij Charleroi uit

Sporting Charleroi is sterk aan het seizoen begonnen. Met 18 punten uit zeven wedstrijden staan de ...

55
55
Atlético maakt Real belachelijk: Mourinho afgemaakt

De Madrileense derby tussen Real Madrid en Atlético Madrid blijft nazinderen. José ...

83
83
Israël woest na Ierse uitspraken: “Hypocriet en dom!”

De vlam zit al ferm in de pan voor de clash tussen Ierland en Israël. De Ierse bondscoach ...

107
107
KSC Lokeren pakt uit met comeback: ‘Schat aan ervaring’

KSC Lokeren heeft nog een aanwinst voorgesteld. De zomermercato zit er al een tijdje op, maar toch ...

73
73
Mark van Bommel legt lat erg hoog met straffe speech

Mark van Bommel is begonnen als bondscoach van de Rode Duivels. De Nederlander is de opvolger van ...

142
142
"Fenomenaal" - Hein gelooft ogen niet bij JPL-uitblinker

Het eerste luik van de Jupiler Pro League zit erop, inmiddels zijn al zeven speeldagen afgerond. En ...

240
240
Gemiste kans Van Bommel? "Verbazend dat hij er niet bij is"

Mark van Bommel heeft zijn eerste selectie als Belgisch bondscoach samengesteld. Daarin voorzag hij ...

231
231
Tresoldi-soap duurt voort: "De wereld is veranderd"

Club Brugge ziet deze week weer een waslijst aan internationals uitzwermen. Ook Nicolo Tresoldi zal ...

247
247
'Zidane drukt stempel: Mbappé krijgt drastische boodschap'

Mark van Bommel is begonnen aan zijn eerste interland-periode bij de Rode Duivels. En ook bij ...

163
163
"Minstens 10 jaar" - Club Brugge-voorspelling doet Anderlecht huiveren

RSC Anderlecht blijft de met voorsprong meest succesvolle club uit de geschiedenis van het Belgische ...

1071
1071
Thorup op plaats gezet: "Genk moet daar vanaf stappen"

KRC Genk heeft een tegenvalllende start van het seizoen achter de rug. Met 9 op 18 tellen de ...

249
249
Grote Mannaert-wending bij KBVB: doorbraak in de maak

De Rode Duivels trappen deze week hun campagne in de Nations League op gang. Ondertussen blijft het ...

155
155
‘Lammens afgemaakt: Van Bommel doet straffe ingreep’

Senne Lammens krijgt meteen een opvallend signaal van Mark van Bommel. Net nu de doelman bij ...

509
509
'Real zes punten achter: Mourinho viseert grote naam'

Real Madrid heeft de interland-break in mineur ingezet. De Koninklijke verloor in de stadsderby ...

238
238
Union haalt wéér ruwe diamant: "Interesse lang duidelijk"

Union SG heeft zijn ijzersterke reeks van de laatste weken bevestigd. Op het veld van Antwerp FC ...

167
167
Verrassende Duivel maakt indruk: eerste basisplaats lonkt

De Rode Duivels zijn voor het eerst sinds het WK weer samengekomen. Maandag werd verzamelen geblazen ...

442
442
Club Brugge aan de slag: nieuwste toptransfer staat vast

Door een extra lange interland-break ligt het clubvoetbal bijna drie weken stil. Tijdig die nuttig ...

790
790

Meer sportnieuws