De Vlieger ziet maar één oplossing voor keeperskwestie Anderlecht

door
De Vlieger ziet maar één oplossing voor keeperskwestie Anderlecht

Anderlecht staat na zeven speeldagen nog steeds mee aan de leiding in de Jupiler Pro League, maar zondag wacht hen een serieuze test. Dan komt Club Brugge immers op bezoek in het Lotto Park en het verloop van die wedstrijd zal mogelijk een eerste indicatie zijn van welke ambities Paars-Wit mag koesteren. Het is ook uitkijken naar welke keuzes Brian Riemer zal maken.

Vooral in de keeperskwestie zal de trainer knopen moeten doorhakken. Kasper Schmeichel staat te popelen om te spelen, maar raakte vorige week op training geblesseerd. Daardoor stond in Kortrijk nog Maxime Dupé onder de lat, maar de Fransman ging zwaar in de fout bij de 2-1.

Sindsdien uiten alsmaar meer analisten hun onbegrip over het feit dat Anderlecht Schmeichel aangetrokken heeft. Dupé was het seizoen immers goed gestart en was ook gehaald met de belofte om nummer één te worden, maar dreigt nu plots toch op de bank te belanden.

LEES OOK: Boeckx twijfelt aan JPL-topclub: "Nog geen titelkandidaat"

Drie ontevreden keepers bij Anderlecht

Ook Geert De Vlieger snapt er niets van. "Riemer en Fredberg noemden Schmeichel een opportuniteit, maar die term wordt te makkelijk gebruikt. Intussen hebben ze vooral chaos gecreëerd waar er vrede heerste", stelt de analist in La Dernière Heure. "Dit is een situatie die energie vreet, aandacht trekt en vroeg of laat zal ontploffen. Je dreigt nu met drie ontevreden keepers achter te blijven."

Naast Schmeichel en Dupé is er immers ook nog Colin Coosemans. Die verlengde in de zomer nog zijn contract met vier seizoenen in de veronderstelling dat hij nummer twee zou worden in de pikorde, maar moet nu plots toch weer vrede nemen met een rol als derde doelman. Dat betekent ook dat hij het seizoen in de tribune zal doorbrengen en naast een pak wedstrijdpremies zal grijpen.

Dupé in januari alweer weg?

De Vlieger is overigens goed geplaats om de situatie te beoordelen. Niet alleen kent hij Schmeichel zeer goed - de twee waren ooit nog ploegmaats bij Manchester City - maar hij maakte ooit dezelfde situatie mee bij Anderlecht, waar hij in 1998 net bijgetekend had als eerste doelman en plots Filip De Wilde zag terugkeren.

Volgens De Vlieger is er dan ook maar één oplossing voor de situatie. "Laat ons niet rond de pot draaien: iedereen weet dat Schmeichel zal spelen. Het lijkt me logisch dat Dupé in januari zal vertrekken. Houd hem dan ook niet tegen. Anderlecht heeft deze problematische situatie zelf op onhandige wijze gecreëerd, het is dus aan de club om ze op te lossen", besluit hij.

Moet Anderlecht Dupé in januari laten vertrekken?

Meest recent

Weergaloze Kane laat Kompany alwéér juichen

In de Bundesliga stond er om 15u30 de topper tussen VfB Stuttgart en Bayern München op het ...

19
19
Mag Union wéér dromen van jackpot: “Een geweldige speler"

Union SG kent voorlopig inzake resultaten een zeer goed seizoen. Toch verwacht men nog meer van een ...

18
18
Fink recht de rug: "Hoe pijnlijk het ook is"

KRC Genk neemt het dit weekend op tegen Royal Antwerp FC. De Limburgers werden in de Beker van ...

56
56
Tony Bloom reageert op zeer verontrustend nieuws

Tony Boom is aandeelhouder van Union SG en eigenaar van Brighton & Hove Albion. The Times heeft ...

43
43
Droomaffiche voor België: "Hen treffen in kwartfinales"

België kende een zeer goede WK-loting met Iran, Egypte en Nieuw-Zeeland. De volgende ronde ...

119
119
Boeckx twijfelt aan JPL-topclub: "Nog geen titelkandidaat"

Het niveau van de topclubs in de Jupiler Pro League is dit jaar teleurstellend. RSC Anderlecht begon ...

137
137
Trossard scoort en valt uit: Arsenal incasseert mokerslag

In de Premier League stond om 13u30 het heel interessante duel tussen Aston Villa en Arsenal op het ...

67
67
Schade voor Club Brugge? "Kunnen iedereen aan"

STVV neemt het vanavond op tegen Club Brugge. Heel Sint-Truiden hoopt op een stunt tegen de ...

93
93
Stilaan laatste kans? Cinel velt oordeel over Cercle-crisis

Cercle Brugge ligt uit de Beker van België en bakt er niets van in de Jupiler Pro League. Tegen ...

74
74
Ruud Vormer onthult een zwaar geheim: "Niemand durft nog"

Hij werd Mister Club Brugge, Gouden Schoen-winnaar en jarenlang de motor op elk middenveld dat hij ...

64
64
Plots kritiek op Hayen: "Te veel van het goede"

Club Brugge moet vanavond aan de bak tegen STVV. Na de glansloze bekerwinst tegen OH Leuven hoopt ...

173
173
Vrancken: "Zij zouden elk seizoen JPL-kampioen moeten zijn"

STVV is bezig aan een fantastisch seizoen. Wouter Vrancken maakte van dit STVV een van de leukste ...

158
158
Invaller klopt op tafel: Hasi krijgt duidelijke boodschap

RSC Anderlecht gaat zondagnamiddag op bezoek bij KVC Westerlo en dat slechts enkele dagen nadat het ...

219
219
Club Brugge kampioen? Van der Elst doet titelvoorspelling

Club Brugge wil dit seizoen zo lang mogelijk meestrijden op drie fronten. Maar het belangrijkste ...

370
370
'Kompany grote fan: Bayern-bom van 85 miljoen'

Bayern München blijft in de running voor de treble dit seizoen en plaatste zich deze week voor ...

116
116
Keerzijde WK-loting: "Dan is België de risee van het wereldvoetbal"

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn gedurende de groepsfase van het WK 2026. Tijdens de ...

233
233
Totale ommekeer bij Gent? "Dán is er veel mogelijk"

AA Gent heeft woensdagavond voor het eerst in vijf wedstrijden nog eens kunnen winnen. De Buffalo's ...

210
210
TRANSFERUURTJE: 'Duel Genk vs. Gent, transferklapper Angulo'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

163
163
Grote impact DAZN bekend: Belgische clubs moeten verkopen

DAZN heeft besloten om het TV-contract met de Pro League op te zeggen. Daarbovenop zal het ...

524
524
Jonge Duivel snoeihard voor Anderlecht: “Dat stoorde mij”

RSC Anderlecht staat bekend om hun sterke jeugdopleiding en elk seizoen breken er nieuwe talenten ...

277
277
Sepp Blatter maakt FIFA én Trump met de grond gelijk

De loting in Washington voor het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada houdt de ...

172
172
Oosting glundert met nieuw goudhaantje bij Antwerp

Royal Antwerp FC is onder Joseph Oosting een nieuwe weg ingeslagen. De Nederlander moet The Great ...

418
418
Degryse roept ferme WK-waarschuwing naar Garcia

De loting voor het WK 2026 werd gisteren in Washington afgerond. De Rode Duivels zitten in een ...

96
96
Parys op dreef: Pro League slaat keihard terug op DAZN

De perikelen rond DAZN en de Pro League blijft groot nieuws in de Belgische voetbalwereld. Het ...

299
299
Rode Duivels met konijnenpoot: "Drie oefenmatchen op WK"

Rudi Garcia heeft het getroffen met de loting op het WK 2026. De weg naar de kwartfinales ligt ...

103
103

Meer sportnieuws