De Vlieger ziet maar één oplossing voor keeperskwestie Anderlecht

door
De Vlieger ziet maar één oplossing voor keeperskwestie Anderlecht

Anderlecht staat na zeven speeldagen nog steeds mee aan de leiding in de Jupiler Pro League, maar zondag wacht hen een serieuze test. Dan komt Club Brugge immers op bezoek in het Lotto Park en het verloop van die wedstrijd zal mogelijk een eerste indicatie zijn van welke ambities Paars-Wit mag koesteren. Het is ook uitkijken naar welke keuzes Brian Riemer zal maken.

Vooral in de keeperskwestie zal de trainer knopen moeten doorhakken. Kasper Schmeichel staat te popelen om te spelen, maar raakte vorige week op training geblesseerd. Daardoor stond in Kortrijk nog Maxime Dupé onder de lat, maar de Fransman ging zwaar in de fout bij de 2-1.

Sindsdien uiten alsmaar meer analisten hun onbegrip over het feit dat Anderlecht Schmeichel aangetrokken heeft. Dupé was het seizoen immers goed gestart en was ook gehaald met de belofte om nummer één te worden, maar dreigt nu plots toch op de bank te belanden.

LEES OOK: De Cat doet kassa rinkelen: 30 miljoen is nog maar het begin

Drie ontevreden keepers bij Anderlecht

Ook Geert De Vlieger snapt er niets van. "Riemer en Fredberg noemden Schmeichel een opportuniteit, maar die term wordt te makkelijk gebruikt. Intussen hebben ze vooral chaos gecreëerd waar er vrede heerste", stelt de analist in La Dernière Heure. "Dit is een situatie die energie vreet, aandacht trekt en vroeg of laat zal ontploffen. Je dreigt nu met drie ontevreden keepers achter te blijven."

Naast Schmeichel en Dupé is er immers ook nog Colin Coosemans. Die verlengde in de zomer nog zijn contract met vier seizoenen in de veronderstelling dat hij nummer twee zou worden in de pikorde, maar moet nu plots toch weer vrede nemen met een rol als derde doelman. Dat betekent ook dat hij het seizoen in de tribune zal doorbrengen en naast een pak wedstrijdpremies zal grijpen.

Dupé in januari alweer weg?

De Vlieger is overigens goed geplaats om de situatie te beoordelen. Niet alleen kent hij Schmeichel zeer goed - de twee waren ooit nog ploegmaats bij Manchester City - maar hij maakte ooit dezelfde situatie mee bij Anderlecht, waar hij in 1998 net bijgetekend had als eerste doelman en plots Filip De Wilde zag terugkeren.

Volgens De Vlieger is er dan ook maar één oplossing voor de situatie. "Laat ons niet rond de pot draaien: iedereen weet dat Schmeichel zal spelen. Het lijkt me logisch dat Dupé in januari zal vertrekken. Houd hem dan ook niet tegen. Anderlecht heeft deze problematische situatie zelf op onhandige wijze gecreëerd, het is dus aan de club om ze op te lossen", besluit hij.

Moet Anderlecht Dupé in januari laten vertrekken?

Meest recent

'Flick helemaal verloren: Barça in actie voor superaanwinst'

FC Barcelona hervat komend weekend de Spaanse titelstrijd met een topper tegen Atlético ...

25
25
De Cat doet kassa rinkelen: 30 miljoen is nog maar het begin

Nathan De Cat heeft in Amerika niet alleen zijn debuut bij de Rode Duivels gemaakt. Bij Anderlecht ...

116
116
Mignolet als voorbode: halve basisploeg richting exit bij Club

Simon Mignolet heeft zijn afscheid bij Club Brugge aangekondigd. De doelman maakte donderdag bekend ...

153
153
Garcia dumpt 241 caps: vijftal ziet WK-droom verdampen

De laatste interland-periode voor het WK zit erop, bondscoach Rudi Garcia kan de laatste hand gaan ...

374
374
Italiaanse bom barst: eerste koppen rollen na WK-blamage

Italië zal voor de derde keer op rij niet deelnemen aan de eindronde van het WK. Die zware ...

68
68
'De Zerbi drukt stempel: eerste Spurs-transfer bepaald'

Tottenham Hotspur heeft een nieuwe hoofdcoach. Roberto De Zerbi tekende een meerjarig contract bij ...

55
55
Play-Offs van start: dé topaffiches van speeldag één

Het interland-voetbal is achter de rug, de beslissende fase van het seizoen in het clubvoetbal kan ...

147
147
'Club Brugge ongenadig: hard verdict voor Jackers'

Aan alle mooie liedjes komt een eind. Zo ook aan dat van Simon Mignolet en Club Brugge, dat komende ...

376
376
Hayen moet puzzelen: tweede titularis haakt af bij Genk

De interlandbreak kwam niet ongelegen voor KRC Genk, dat zo tijd krijg om de kater na het mislopen ...

163
163
Brugse terreuravond: schokkende waarheid komt boven

Opmerkelijk nieuws vanuit Brugge. Daar stond immers een man terecht vanwege brandstichting op een ...

83
83
'Anderlecht dumpt dertigers: kwartet richting exit'

Zoals wel meer topclubs heeft RSC Anderlecht een jonge kleedkamer, met meer tieners en prillle ...

330
330
'Verhaeghe vangt bot: Rode Duivel wijst Club Brugge af'

De play-offs worden straks de afscheidstournee van Simon Mignolet. Een donderslag bij heldere hemel ...

440
440
Thibaut Courtois kiest voor spectaculair nieuw team

Sommige stappen zie je aankomen, andere totaal niet. Thibaut Courtois lijkt de laatste tijd vooral ...

47
47
Keeperskwestie in Genk: Hayen kiest nieuwe nummer één

Op het veld van Antwerp krijgt KRC Genk vrijdag de eer om de play-offs af te trappen. Niet de ...

189
189
'Club Brugge hakt knoop door: ideale opvolger Mignolet'

Wat al langer in de lucht hing, is nu ook officieel: Simon Mignolet houdt het na dit seizoen voor ...

663
663
'Genk wil voorbeeld van Club met Tresoldi-deal volgen'

Club Brugge sloeg vorige zomer alweer een geweldige transferslag met de komst van Nicolo Tresoldi. ...

183
183
Geen vaste waarde, wel Openda: Teklak maakt WK-selectie

Binnen ongeveer anderhalve maand moet Rudi Garcia de selectie van de Rode Duivels voor het WK ...

137
137
Hayen kondigt (noodgedwongen) wissel aan bij Genk

Vrijdagavond worden de play-offs van de Jupiler Pro League op gang getrapt. De debatten worden ...

199
199
'Brys krijgt Belgische concurrentie voor WK-job'

De Rode Duivels zakken straks opnieuw af naar het WK met een buitenlandse bondscoach, maar dat ...

34
34
Verhaeghe spreekt duidelijk over opvolging Mignolet

Het was donderdag toch wel een bommetje bij Club Brugge: Simon Mignolet stopt op het einde van het ...

380
380
'Napoli wil nog een derde Belg binnenhalen'

Napoli kleurt de laatste seizoenen weer behoorlijk Belgisch. Romelu Lukaku streek er in de zomer van ...

85
85
'Standard verrast met beslissing over Euvrard'

Standard mocht dit seizoen nog verrassend lang dromen van de top zes, maar viel uiteindelijk toch ...

248
248
'Club mag deze opvolger voor Mignolet al schrappen'

Bij Club Brugge kwam er donderdagvoormiddag zeer verrassend nieuws. Plots werd er immers een ...

383
383
TRANSFERUURTJE: 'WK-explosie bij Club, reden exit Hazard bekend'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

209
209
DAZN pakt uit met nieuwigheid voor PO's: "Voor de fans!"

DAZN heeft besloten het contract met de Pro League stop te zetten, maar dit seizoen is het Belgische ...

338
338

Meer sportnieuws