Mannaert beeft: volgende miscast in de maak bij Club Brugge

1003
Mannaert beeft: volgende miscast in de maak bij Club Brugge

De voorbije weken kwam het gevaar bij Club Brugge vooral vanaf links, maar tegen Besiktas was het toch eerder aan de overkant te doen. Michal Skoras blijkt dan ook nog geen Antonio Nusa of zelfs Philip Zinckernagel. Komt hij straks in het rijtje van dure miscasts terecht?

Dé schlemiel van de avond was natuurlijk Casper Nielsen, die de oververdiende voorsprong van Blauw-Zwart zomaar te grabbel gooide. In een poging de bakens te verzetten was hij na een uur Skoras komen aflossen, waardoor Hugo Vetlesen als linksbuiten ging postvatten. Kort daarna kwam de Noor al in een doelrijpe positie. Iets waar Skoras zelden in slaagde.

Zeldzame kans

In de eerste helft zette uitblinker Andreas Skov Olsen hem wel eens bijna alleen voor doel. De aanname was weliswaar niet eenvoudig, maar de manier waarop hij zich het leer liet ontfutselen illustreerde zijn avond. De 23-jarige Pool straalde twijfel en onzekerheid uit. Onder de indruk van de omstandigheden bij zijn eerste basisplaats in een kolkend Jan Breydel?

Daarvoor verscheen Skoras enkel op bezoek bij Aarhus en KA Akureyri aan de aftrap – in de Jupiler Pro League staat de teller nog op nul. In IJsland was hij auteur van een fraai doelpunt, maar toch werden zijn invalbeurten sindsdien alsmaar korten. Afgelopen zondag tegen Charleroi bleef hij, net als eerder in Westerlo, zelfs 90 minuten aan de bank gekluisterd.

In het tweeluik tegen Osasuna draafde Skoras in totaal welgeteld twee minuutjes op. Deels door de vorm van zijn concurrenten blijft hij voorlopig dus in de wachtkamer. Door het late afhaken van zowel Nusa als Zinckernagel had Ronny Deila evenwel weinig andere opties dan de zevenvoudig international nog eens een volwaardige kans als titularis te gunnen.

Dood gewicht

Mogelijk speelde het gebrek aan ritme hem parten, zeker tegen een tegenstander van dit kaliber, maar tijdens de Brugse bliksemstart viel Skoras zowat als enige dissonant uit de toon. Al schotelde hij de ook niet echt overtuigende Igor Thiago wel ei zo na een assist voor. Het was een van de weinige keren dat de Pool goed naar binnen kneep vanaf zijn linkerkant.

Deila eist van zijn wingers dat ze tussen de linies spelen – iets wat de bijwijlen ongrijpbare Skov Olsen al veel beter onder de knie heeft. Waar de wisselwerking met revelatie Kyriani Sabbe op de bedrijvige rechterflank bijzonder vlot verliep had Skoras geen echte klik met de alweer prima Maxim De Cuyper. Het onuitgegeven duo vond mekaar nogal moeizaam.

Aan inzet en goeie wil geen gebrek, maar vooral voor de pauze liep Skoras er wat verloren bij en werd hij nauwelijks in het spel betrokken. Een dood gewicht dus, zo blijkt ook uit de statistieken. Amper 31 balcontacten bijvoorbeeld, veruit het minst van alle basisspelers. Op een tiental minuten tijd wist zelfs invaller Ferran Jutglà het leer nog 22 keer te voelen.

Geen dribbelkont

Tegenover 12 keer balverlies liet Skoras slechts één geslaagde dribbel noteren. Nochtans bleek hij bij zijn nationale elftal recent wel degelijk een individuele actie in de benen te hebben. Toch lijkt hij op dit moment niet in staat om een mannetje te passeren. Noch op snelheid, in principe een van zijn troeven, noch op techniek. Een kwestie van (zelf)vertrouwen?

Vooral het gebrek aan initiatief valt op, zeker ten opzichte van Nusa. Een schril contrast ook met Noa Lang, wiens schoenen Skoras eigenlijk moest vullen toen Club eind april al een zestal miljoen voor hem op tafel legde. In tegenstelling tot Vetlesen en Thiago, die allebei wél reeds een meerwaarde vormden, kon hij dat hoge prijskaartje nog niet rechtvaardigen.

Tot aan zijn vervanging liep het na rust wel iets beter en was Skoras onder meer betrokken bij de kans voor Skov Olsen. Gebuisd voor zijn examen willen we het dus nog net niet noemen, vergeleken met zijn vorige optredens is er misschien zelfs sprake van lichte beterschap. Alles opgeteld speelde Skoras niettemin een op z'n zachtst gezegd anonieme partij.

Extra concurrentie

Stijgen in de pikorde zit er zo alleszins niet in. Integendeel, met de weer gretig ingevallen Jutglà is Deila links voorin ineens nóg een optie rijker. Zondag starten is allicht nog te vroeg voor de Spanjaard, maar de zieke Zinckernagel keert dan normaal gezien wél terug. En ook Nusa, die last had aan de rug, hoopt Deila te recupereren voor de klassieker in Anderlecht.

Behoudens slecht nieuws uit de ziekenboeg, Club bekijkt het dag per dag, dreigt Skoras de komende tijd zo opnieuw weinig aan bod te komen. De kansen worden alleen maar schaarser, al komt er nu wel een uiterst drukke periode aan. Bovendien wil Deila voorzichtig omspringen met Nusa. Precies om die reden werd Zinckernagel toegevoegd aan de selectie.

Gelukkig maar, want momenteel reikt Skoras nog niet tot aan de enkels van Lang. Zijn integratie verliep dan wel vlot, zich aanpassen aan het niveau blijkt een ander verhaal. Haast is er dankzij de komst van Zinckernagel en ontwikkeling van Nusa weliswaar niet mee gemoeid. Pas wanneer die laatste volgende zomer vertrekt, kan het plots de beurt zijn aan Skoras.

Geduld loont?

Hopelijk komen zijn kwaliteiten dan tot uiting. Donderdag ging er weinig dreiging vanuit, maar bij Lech Poznan was hij in zijn laatste seizoen gemiddeld betrokken bij bijna één goal per twee wedstrijden. Zijn snelheid en diepgang zonder bal matchen op papier dan weer als gegoten met Hans Vanaken, die graag combineert met dat soort profielen op de linkerflank.

Skoras verdient dus tijd alvorens hem als de volgende dure flop te bestempelen. Wie weet drukt hij na verloop van tijd alsnog zijn stempel in Jan Breydel, zoals pakweg José Izquierdo en Anthony Limbombe dat ooit deden, en vervoegt hij op termijn net dát lijstje voltreffers. Benieuwd of beide partijen bereid zijn om daarvoor het nodige geduld op te brengen.

AD

Gelooft u nog dat Skoras een voltreffer wordt?

Meest recent

Witsel onthult plannetje: "Daar wil ik graag stoppen"

Op zijn 37ste heeft Axel Witsel nog steeds geen genoeg van het voetbal. De Rode Duivel breit nog een ...

3
3
Straffe details van pittige Anderlecht-trip bekend

Donderdagavond zijn drie Belgische clubs in Europa aan zet. De debatten worden om 19u geopend door ...

52
52
Van Veldhoven legt transferplannen Lommel op tafel

Voor Lommel is de terugkeer in de Jupiler Pro League best woelig verlopen. Het begon zijn seizoen ...

19
19
Stadiondossier Club zorgt voor storm: "Rotzak en leugenaar!"

Het stadiondossier van Club Brugge krijgt opnieuw een opvallende wending. Zes buurtbewoners geven de ...

423
423
'Fenerbahçe wil na Lukaku meteen tweede Duivel'

De Turkse topclubs halen deze zomer stevig uit op de mercato en richten daarbij ook hun pijlen op ...

45
45
Recordaankoop Gent ontploft eindelijk: De Mil ziet één manco

AA Gent staat om 20u30 voor een levensbelangrijke opdracht, want tegen Hibernian wordt het alles of ...

88
88
'Eindelijk transfer Stassin: verrassende club meldt zich'

Lucas Stassin begon de voorbije weken aan een nieuw seizoen in de Ligue 2, nadat Saint-Etienne vorig ...

81
81
Anderlecht stelde één grote eis aan Sibierski

RSC Anderlecht roerde zich al stevig deze zomermercato. De Brusselaars zijn nog niet klaar met hun ...

363
363
Nieuwe smaakmaker staat op bij STVV

STVV staat voor een tweeluik met Omonia Nicosia in de laatste voorronde van de Europa League. De ...

40
40
'Club Brugge stunt wéér: 10M-Belg kiest blauw-zwart'

Club Brugge staat dicht bij een nieuwe toptransfer. Een 22-jarige Belg van tien miljoen euro heeft ...

1227
1227
Hoe Sibierski Anderlecht van jarenlang probleem verlost

Antoine Sibierski is bezig aan een stevige mercato. Paars-Wit zal ruim meer dan 20 miljoen euro gaan ...

426
426
García trapt na: Vanaken betaalt alsnog de zwaarste prijs

Rudi Garcia heeft opnieuw uitgehaald naar de hele discussie rond Hans Vanaken op het WK. Alleen ...

828
828
‘20M-transferbom Club Brugge krijgt plots pijnlijke wending’

Club Brugge blijft jagen op een nieuwe topspeler, maar de droomtransfer dreigt plots muurvast te ...

422
422
Pijnlijke klap voor Anderlecht: 8M-man vertrekt gratis

Anderlecht leek een opvallende buitenkans op het spoor. Een speler die ooit acht miljoen euro ...

577
577
'Anderlecht heeft beet: transferaankondiging vlak na Kairat'

De selectie en staff van RSC Anderlecht vertoeven momenteel in Kazachstan voor het Europese duel op ...

936
936
Witsel zet kribbel: nieuwe club voorziet mooie surprise

Axel Witsel krijgt er maar geen genoeg van. Op zijn 37ste gaat de Belgische WK-ganger nog een nieuw ...

86
86
'Barça incasseert dubbele njet: grote gevolgen Club Brugge'

FC Barcelona heeft zich deze week versterkt met Rodri. De Catalanen zijn echter nog niet klaar op de ...

726
726
UCL: Nederlands sprookje aan zijden draadje, Celtic haalt uit

Woensdagavond werden de resterende heenmatchen in de laatste voorronde van de Champions League ...

180
180
Moreira tekent bij droomclub: riante transfersom onthuld

Diego Moreira heeft een grote stap gezet in zijn nog prille carrière. De Rode Duivel ...

88
88
'Antwerp heeft transfer beet: financiële details gelekt'

Antwerp FC is uitstekend aan het nieuwe seizoen begonnen en wist zijn eerste twee wedstrijden al ...

413
413
Witte rook: Club Brugge kondigt volgende vertrekker aan

Op Joel Ordoñez na wil Club Brugge zijn sterkhouders in de resterende weken van de ...

382
382
'Stroeykens op weg naar nieuwe club: opvallende transfersom'

RSC Anderlecht wil in het slot van de mercato nog enkele jongens van de hand doen. Ook Mario ...

1245
1245
Twijfels bij Club Brugge: grote verandering in basiself?

Club Brugge speelde afgelopen weekend geen grootse wedstrijd, maar won uiteindelijk wel verdiend op ...

1070
1070
'Over de 300 miljoen: Spurs doet duizelen met dubbelslag'

Na een dramatisch seizoen waarin het nipt aan de degradatie ontsnapte, zet Tottenham Hotspur alle ...

252
252
Eden Hazard zet ex-club in vuur en vlam met straffe stunt

Eden Hazard heeft opnieuw bewezen dat hij nog altijd een bijzondere band heeft met Chelsea. De Belg ...

169
169

Meer sportnieuws