Mannaert beeft: volgende miscast in de maak bij Club Brugge

1003
Mannaert beeft: volgende miscast in de maak bij Club Brugge

De voorbije weken kwam het gevaar bij Club Brugge vooral vanaf links, maar tegen Besiktas was het toch eerder aan de overkant te doen. Michal Skoras blijkt dan ook nog geen Antonio Nusa of zelfs Philip Zinckernagel. Komt hij straks in het rijtje van dure miscasts terecht?

Dé schlemiel van de avond was natuurlijk Casper Nielsen, die de oververdiende voorsprong van Blauw-Zwart zomaar te grabbel gooide. In een poging de bakens te verzetten was hij na een uur Skoras komen aflossen, waardoor Hugo Vetlesen als linksbuiten ging postvatten. Kort daarna kwam de Noor al in een doelrijpe positie. Iets waar Skoras zelden in slaagde.

Zeldzame kans

In de eerste helft zette uitblinker Andreas Skov Olsen hem wel eens bijna alleen voor doel. De aanname was weliswaar niet eenvoudig, maar de manier waarop hij zich het leer liet ontfutselen illustreerde zijn avond. De 23-jarige Pool straalde twijfel en onzekerheid uit. Onder de indruk van de omstandigheden bij zijn eerste basisplaats in een kolkend Jan Breydel?

Daarvoor verscheen Skoras enkel op bezoek bij Aarhus en KA Akureyri aan de aftrap – in de Jupiler Pro League staat de teller nog op nul. In IJsland was hij auteur van een fraai doelpunt, maar toch werden zijn invalbeurten sindsdien alsmaar korten. Afgelopen zondag tegen Charleroi bleef hij, net als eerder in Westerlo, zelfs 90 minuten aan de bank gekluisterd.

In het tweeluik tegen Osasuna draafde Skoras in totaal welgeteld twee minuutjes op. Deels door de vorm van zijn concurrenten blijft hij voorlopig dus in de wachtkamer. Door het late afhaken van zowel Nusa als Zinckernagel had Ronny Deila evenwel weinig andere opties dan de zevenvoudig international nog eens een volwaardige kans als titularis te gunnen.

Dood gewicht

Mogelijk speelde het gebrek aan ritme hem parten, zeker tegen een tegenstander van dit kaliber, maar tijdens de Brugse bliksemstart viel Skoras zowat als enige dissonant uit de toon. Al schotelde hij de ook niet echt overtuigende Igor Thiago wel ei zo na een assist voor. Het was een van de weinige keren dat de Pool goed naar binnen kneep vanaf zijn linkerkant.

Deila eist van zijn wingers dat ze tussen de linies spelen – iets wat de bijwijlen ongrijpbare Skov Olsen al veel beter onder de knie heeft. Waar de wisselwerking met revelatie Kyriani Sabbe op de bedrijvige rechterflank bijzonder vlot verliep had Skoras geen echte klik met de alweer prima Maxim De Cuyper. Het onuitgegeven duo vond mekaar nogal moeizaam.

Aan inzet en goeie wil geen gebrek, maar vooral voor de pauze liep Skoras er wat verloren bij en werd hij nauwelijks in het spel betrokken. Een dood gewicht dus, zo blijkt ook uit de statistieken. Amper 31 balcontacten bijvoorbeeld, veruit het minst van alle basisspelers. Op een tiental minuten tijd wist zelfs invaller Ferran Jutglà het leer nog 22 keer te voelen.

Geen dribbelkont

Tegenover 12 keer balverlies liet Skoras slechts één geslaagde dribbel noteren. Nochtans bleek hij bij zijn nationale elftal recent wel degelijk een individuele actie in de benen te hebben. Toch lijkt hij op dit moment niet in staat om een mannetje te passeren. Noch op snelheid, in principe een van zijn troeven, noch op techniek. Een kwestie van (zelf)vertrouwen?

Vooral het gebrek aan initiatief valt op, zeker ten opzichte van Nusa. Een schril contrast ook met Noa Lang, wiens schoenen Skoras eigenlijk moest vullen toen Club eind april al een zestal miljoen voor hem op tafel legde. In tegenstelling tot Vetlesen en Thiago, die allebei wél reeds een meerwaarde vormden, kon hij dat hoge prijskaartje nog niet rechtvaardigen.

Tot aan zijn vervanging liep het na rust wel iets beter en was Skoras onder meer betrokken bij de kans voor Skov Olsen. Gebuisd voor zijn examen willen we het dus nog net niet noemen, vergeleken met zijn vorige optredens is er misschien zelfs sprake van lichte beterschap. Alles opgeteld speelde Skoras niettemin een op z'n zachtst gezegd anonieme partij.

Extra concurrentie

Stijgen in de pikorde zit er zo alleszins niet in. Integendeel, met de weer gretig ingevallen Jutglà is Deila links voorin ineens nóg een optie rijker. Zondag starten is allicht nog te vroeg voor de Spanjaard, maar de zieke Zinckernagel keert dan normaal gezien wél terug. En ook Nusa, die last had aan de rug, hoopt Deila te recupereren voor de klassieker in Anderlecht.

Behoudens slecht nieuws uit de ziekenboeg, Club bekijkt het dag per dag, dreigt Skoras de komende tijd zo opnieuw weinig aan bod te komen. De kansen worden alleen maar schaarser, al komt er nu wel een uiterst drukke periode aan. Bovendien wil Deila voorzichtig omspringen met Nusa. Precies om die reden werd Zinckernagel toegevoegd aan de selectie.

Gelukkig maar, want momenteel reikt Skoras nog niet tot aan de enkels van Lang. Zijn integratie verliep dan wel vlot, zich aanpassen aan het niveau blijkt een ander verhaal. Haast is er dankzij de komst van Zinckernagel en ontwikkeling van Nusa weliswaar niet mee gemoeid. Pas wanneer die laatste volgende zomer vertrekt, kan het plots de beurt zijn aan Skoras.

Geduld loont?

Hopelijk komen zijn kwaliteiten dan tot uiting. Donderdag ging er weinig dreiging vanuit, maar bij Lech Poznan was hij in zijn laatste seizoen gemiddeld betrokken bij bijna één goal per twee wedstrijden. Zijn snelheid en diepgang zonder bal matchen op papier dan weer als gegoten met Hans Vanaken, die graag combineert met dat soort profielen op de linkerflank.

Skoras verdient dus tijd alvorens hem als de volgende dure flop te bestempelen. Wie weet drukt hij na verloop van tijd alsnog zijn stempel in Jan Breydel, zoals pakweg José Izquierdo en Anthony Limbombe dat ooit deden, en vervoegt hij op termijn net dát lijstje voltreffers. Benieuwd of beide partijen bereid zijn om daarvoor het nodige geduld op te brengen.

AD

Gelooft u nog dat Skoras een voltreffer wordt?

Meest recent

'Anderlecht denkt aan voorbije WK-ganger'

RSC Anderlecht gaat zich nog roeren op de transfermarkt. Er moet aanvallend nog héél ...

5
5
Cristiano Ronaldo dropt bommetje over voetbalpensioen

Cristiano Ronaldo heeft laten weten dat hij waarschijnlijk bezig is aan zijn laatste seizoen als ...

33
33
Extra kopzorg Anderlecht: "Snap het voorstel van trainer"

RSC Anderlecht heeft zijn eerste nederlaag van het nieuwe seizoen opgelopen. De Brusselaars startten ...

45
45
Tzolis schittert in afstraffing City; slippers Ajax en Feyenoord

Arsenal FC is sterk aan het seizoen begonnen. Met onder meer een glansrol voor Christos Tzolis legde ...

109
109
Beerschot haalt meteen uit; Sporting stunt met RSCA-product

Dit weekend is het startschot gegeven in de Challenger Pro League. Beerschot VA onderstreepte ...

50
50
Perfect rapport Gent: blunder Peano doet La Louvière das om

AA Gent blijft zijn goede start van het seizoen bevestigen. De Buffalo's begonnen zondag nochtans ...

60
60
Brüls doet opvallende Anderlecht-uitspraak na stunt

Christian Brüls heeft zondagmiddag voor een knappe prestatie gezorgd. Zo was de routinier ...

266
266
Droomavond wordt nachtmerrie: Genk meldt dramatisch nieuws

KRC Genk heeft zaterdagavond zijn eerste zege van het seizoen geboekt. De Limburgers bogen tegen KVC ...

129
129
Eerste nederlaag Anderlecht: Vitor Bruno geeft oorzaak

De eerste nederlaag van het nieuwe seizoen is een feit voor RSC Anderlecht. De recordkampioen liet ...

427
427
'Club Brugge blijft versterken: bekende naam onderweg'

Club Brugge wil in het slot van de mercato nog een flankaanvaller en linksachter aantrekken. ...

687
687
'Bornauw weg voor prikje; verrassende transfer Batshuayi'

Het einde van de zomerse transferperiode komt stilaan in zicht, maar verschillende (kandidaat-)Rode ...

61
61
Brüls doet monden openvallen: "Heel Anderlecht in zijn zak"

SK Beveren heeft op de tweede speeldag van de Jupiler Pro League al voor zijn eerste stunt gezorgd. ...

137
137
Feest op Freethiel! Fris Beveren haalt Anderlecht van wolk

SK Beveren heeft zondagmiddag voor een knappe stunt gezorgd. De promovendus kwam tegen RSC ...

262
262
'Pocognoli geeft groen licht: fascinerende nieuwe job'

Sébastien Pocognoli werd na nog geen jaar dienstverband al aan de kant geschoven als ...

32
32
'Onverwachte wending: miljoenendeal Genk 'on hold' gezet'

KRC Genk toonde zaterdagavond een flink staaltje veerkracht en boog tegen KVC Westerlo een dubbele ...

475
475
'Club Brugge in actie: vizier op voormalig Cercle-chouchou'

Club Brugge wil in het slot van de mercato enkel gerichte aanwinsten aan de selectie toevoegen. Zo ...

553
553
Sterkhouder Anderlecht gebeten hond: "Wat een nonchalance"

Met een Europees najaar in de pocket en na een goede start van het seizoen, trok RSC Anderlecht ...

285
285
'Schoktransfer Manchester City: contract van 100 miljoen'

Als nieuwe bondscoach van Nederland zal Xavi Hernandez straks ook de Saudische competitie van ...

221
221
Van Bommel in Cegeka Arena: verrassende kandidaat-Duivel?

Het leven van een bondscoach kan soms hard zijn. Terwijl zijn zoon Ruben zaterdag zijn eerst ...

355
355
'Arsenal niet voldaan: Arteta pusht voor monsteraanwinst'

Arsenal FC wil komend seizoen zijn titel in de Premier League verlengen. Daarvoor hebben de Gunners ...

162
162
Bruno gooit elftal opnieuw om: Anderlecht met basisdebutant

RSC Anderlecht is veelbelovend aan het nieuwe seizoen begonnen. Dat vraagt wel om bevestiging ...

147
147
Onbegrip Anderlecht na Europees duel: "Hij was tegen ons"

RSC Anderlecht heeft zich donderdagavond van een Europees najaar verzekerd. In de laatste voorronde ...

510
510
TU: 'Club wil bekend gezicht, Anderlecht vindt buitenkans'

De zomerse transferperiode nadert stilaan zijn climax. Heel wat ploegen uit binnen- en buitenland ...

476
476
Straffe onthulling: ‘Lukaku wilde niet weg bij Napoli’

Romelu Lukaku zal komend seizoen te zien zijn bij het Turkse Fenerbahçe. Na een ...

102
102
‘Union houdt hart vast: plots gesprekken over smaakmaker’

Union SG verliest elke mercato sterkhouders en dat is ook deze zomer niet anders. Het einde van de ...

139
139

Meer sportnieuws