Mannaert beeft: volgende miscast in de maak bij Club Brugge

door
Mannaert beeft: volgende miscast in de maak bij Club Brugge

De voorbije weken kwam het gevaar bij Club Brugge vooral vanaf links, maar tegen Besiktas was het toch eerder aan de overkant te doen. Michal Skoras blijkt dan ook nog geen Antonio Nusa of zelfs Philip Zinckernagel. Komt hij straks in het rijtje van dure miscasts terecht?

Dé schlemiel van de avond was natuurlijk Casper Nielsen, die de oververdiende voorsprong van Blauw-Zwart zomaar te grabbel gooide. In een poging de bakens te verzetten was hij na een uur Skoras komen aflossen, waardoor Hugo Vetlesen als linksbuiten ging postvatten. Kort daarna kwam de Noor al in een doelrijpe positie. Iets waar Skoras zelden in slaagde.

LEES OOK: Leko in zak en as: Club Brugge komt met Mignolet-statement

Zeldzame kans

In de eerste helft zette uitblinker Andreas Skov Olsen hem wel eens bijna alleen voor doel. De aanname was weliswaar niet eenvoudig, maar de manier waarop hij zich het leer liet ontfutselen illustreerde zijn avond. De 23-jarige Pool straalde twijfel en onzekerheid uit. Onder de indruk van de omstandigheden bij zijn eerste basisplaats in een kolkend Jan Breydel?

Daarvoor verscheen Skoras enkel op bezoek bij Aarhus en KA Akureyri aan de aftrap – in de Jupiler Pro League staat de teller nog op nul. In IJsland was hij auteur van een fraai doelpunt, maar toch werden zijn invalbeurten sindsdien alsmaar korten. Afgelopen zondag tegen Charleroi bleef hij, net als eerder in Westerlo, zelfs 90 minuten aan de bank gekluisterd.

In het tweeluik tegen Osasuna draafde Skoras in totaal welgeteld twee minuutjes op. Deels door de vorm van zijn concurrenten blijft hij voorlopig dus in de wachtkamer. Door het late afhaken van zowel Nusa als Zinckernagel had Ronny Deila evenwel weinig andere opties dan de zevenvoudig international nog eens een volwaardige kans als titularis te gunnen.

Dood gewicht

Mogelijk speelde het gebrek aan ritme hem parten, zeker tegen een tegenstander van dit kaliber, maar tijdens de Brugse bliksemstart viel Skoras zowat als enige dissonant uit de toon. Al schotelde hij de ook niet echt overtuigende Igor Thiago wel ei zo na een assist voor. Het was een van de weinige keren dat de Pool goed naar binnen kneep vanaf zijn linkerkant.

Deila eist van zijn wingers dat ze tussen de linies spelen – iets wat de bijwijlen ongrijpbare Skov Olsen al veel beter onder de knie heeft. Waar de wisselwerking met revelatie Kyriani Sabbe op de bedrijvige rechterflank bijzonder vlot verliep had Skoras geen echte klik met de alweer prima Maxim De Cuyper. Het onuitgegeven duo vond mekaar nogal moeizaam.

Aan inzet en goeie wil geen gebrek, maar vooral voor de pauze liep Skoras er wat verloren bij en werd hij nauwelijks in het spel betrokken. Een dood gewicht dus, zo blijkt ook uit de statistieken. Amper 31 balcontacten bijvoorbeeld, veruit het minst van alle basisspelers. Op een tiental minuten tijd wist zelfs invaller Ferran Jutglà het leer nog 22 keer te voelen.

Geen dribbelkont

Tegenover 12 keer balverlies liet Skoras slechts één geslaagde dribbel noteren. Nochtans bleek hij bij zijn nationale elftal recent wel degelijk een individuele actie in de benen te hebben. Toch lijkt hij op dit moment niet in staat om een mannetje te passeren. Noch op snelheid, in principe een van zijn troeven, noch op techniek. Een kwestie van (zelf)vertrouwen?

Vooral het gebrek aan initiatief valt op, zeker ten opzichte van Nusa. Een schril contrast ook met Noa Lang, wiens schoenen Skoras eigenlijk moest vullen toen Club eind april al een zestal miljoen voor hem op tafel legde. In tegenstelling tot Vetlesen en Thiago, die allebei wél reeds een meerwaarde vormden, kon hij dat hoge prijskaartje nog niet rechtvaardigen.

Tot aan zijn vervanging liep het na rust wel iets beter en was Skoras onder meer betrokken bij de kans voor Skov Olsen. Gebuisd voor zijn examen willen we het dus nog net niet noemen, vergeleken met zijn vorige optredens is er misschien zelfs sprake van lichte beterschap. Alles opgeteld speelde Skoras niettemin een op z'n zachtst gezegd anonieme partij.

Extra concurrentie

Stijgen in de pikorde zit er zo alleszins niet in. Integendeel, met de weer gretig ingevallen Jutglà is Deila links voorin ineens nóg een optie rijker. Zondag starten is allicht nog te vroeg voor de Spanjaard, maar de zieke Zinckernagel keert dan normaal gezien wél terug. En ook Nusa, die last had aan de rug, hoopt Deila te recupereren voor de klassieker in Anderlecht.

Behoudens slecht nieuws uit de ziekenboeg, Club bekijkt het dag per dag, dreigt Skoras de komende tijd zo opnieuw weinig aan bod te komen. De kansen worden alleen maar schaarser, al komt er nu wel een uiterst drukke periode aan. Bovendien wil Deila voorzichtig omspringen met Nusa. Precies om die reden werd Zinckernagel toegevoegd aan de selectie.

Gelukkig maar, want momenteel reikt Skoras nog niet tot aan de enkels van Lang. Zijn integratie verliep dan wel vlot, zich aanpassen aan het niveau blijkt een ander verhaal. Haast is er dankzij de komst van Zinckernagel en ontwikkeling van Nusa weliswaar niet mee gemoeid. Pas wanneer die laatste volgende zomer vertrekt, kan het plots de beurt zijn aan Skoras.

Geduld loont?

Hopelijk komen zijn kwaliteiten dan tot uiting. Donderdag ging er weinig dreiging vanuit, maar bij Lech Poznan was hij in zijn laatste seizoen gemiddeld betrokken bij bijna één goal per twee wedstrijden. Zijn snelheid en diepgang zonder bal matchen op papier dan weer als gegoten met Hans Vanaken, die graag combineert met dat soort profielen op de linkerflank.

Skoras verdient dus tijd alvorens hem als de volgende dure flop te bestempelen. Wie weet drukt hij na verloop van tijd alsnog zijn stempel in Jan Breydel, zoals pakweg José Izquierdo en Anthony Limbombe dat ooit deden, en vervoegt hij op termijn net dát lijstje voltreffers. Benieuwd of beide partijen bereid zijn om daarvoor het nodige geduld op te brengen.

AD

Gelooft u nog dat Skoras een voltreffer wordt?

Meest recent

Zulte Waregem deelt in klappen na dramatische slotfase

In het duel der promovendi hebben Zulte Waregem en La Louvière mekaar in evenwicht gehouden. ...

9
9
Broos reageert na racismerel: "Woorden fout geïnterpreteerd"

Vorige maand was Hugo Broos nog God in Zuid-Afrika, nadat hij het land een WK-ticket bezorgde. Nu ...

4
4
Anderlecht-STVV: Hasi verrast met spits, één wissel Vrancken

RSC Anderlecht wil zich zaterdagavond voor eigen volk herpakken na de blamage in Westerlo. Maar dat ...

14
14
Smerig spelletje Verhaeghe? "Meest gehaat in Belgisch voetbal"

De aanstelling van Ivan Leko als nieuwe hoofdcoach en vooral het ontslag van Nicky Hayen, heeft heel ...

171
171
Trainersontslag Cercle nabij: Van der Bruggen reageert

Cercle Brugge raakt voorlopig niet weg uit de hoek waar de klappen vallen. De Vereniging verloor ...

80
80
"Leek wel dood vogeltje" - over en uit voor Thorsten Fink?

In de Jupiler Pro League krijgt KRC Genk zondagavond het bezoek van KVC Westerlo. Een wedstrijd waar ...

123
123
BV haalt Waes snoeihard onderuit: "Aanstellerij of...?"

Antwerp-fan Tom Waes en Ruben Van Gucht zijn twee bekende VRT-gezichten die het voorbije jaar ...

32
32
'Club Brugge nóg rijker: Engelse miljoenen onderweg'

Club Brugge geldt momenteel als veruit de meeste rijke club in het Belgische voetbal. Die status ...

220
220
Salah drukt rel de kop in met assist, Atlético en Chelsea leven weer

In de Engelse Premier League heeft Liverpool FC aangeknoopt met een broodnodige overwinning tegen ...

14
14
KV Kortrijk pakt winst tegen Seraing en kijkt omhoog in CPL

Na de late overwinning van concurrent Beveren tegen de RSCA Futures, gisteren, wist KV Kortrijk wat ...

65
65
Steviger in top 6: KV Mechelen geeft Cercle nieuwe uppercut

KV Mechelen blijft een serieuze kandidaat voor de Champions' Play-Off. Het nestelde zich zaterdag ...

72
72
Lokeren neemt na drie maanden al afscheid van flop

Lokeren is de laatste weken aan een opmars bezig in de Challenger Pro League. Het is intussen al ...

85
85
Leko drukt stempel: opsteker én 3 spelers vallen uit de boot

Het is bij Club Brugge een zeer woelige week geweest. Maandag maakte het bekend dat na de nederlaag ...

884
884
Selecties Africa Cup: zo worden Belgische clubs getroffen

Het zal de komende weken puzzelen worden voor een aantal Belgische clubs. Op 21 december gaat in ...

164
164
Standard haalt opgelucht adem na angstwekkend moment

Standard beleefde vrijdag een tegenvallende avond. Met een pijnlijke thuisnederlaag tegen OHL gooide ...

46
46
OHL kraait victorie: "Mazzu was deze week boos"

Oud-Heverlee Leuven won met 0-1 op het veld van Standard. Een zeer goede zege voor de troepen van ...

36
36
STVV met ongekende weelde: klasbak staat op ontploffen

Bij STVV hebben ze al jaren best een goed transferbeleid. Daarmee werd de club financieel gezond ...

88
88
‘KRC Genk neemt beslissing over komst spits’

KRC Genk gaat in de mercato geen gekke dingen doen. Financieel is dat ook niet echt mogelijk, al kan ...

396
396
Done deal: OHL legt miljoenen op tafel voor aanwinst

OH Leuven won met 0-1 van Standard, wat de club héél veel deugd deed. Die match zorgde ...

48
48
Anderlecht aan zet: 'no-brainer' bij 'onmisbare' pion

RSC Anderlecht wil dit seizoen stiekem zeker een prijs winnen. Union SG en Club Brugge lijken toch ...

222
222
Vrancken ziet STVV-topper vertrekken: "Wellicht in de zomer"

Bij STVV weten ze nu al dat er in 2026 een aantal sterkhouders de club gaan verlaten. Dat is het lot ...

77
77
Grote surprise in WK-selectie? "Of het nu realistisch is ..."

Nu de loting voor de groepsfase vastligt en de logistieke puzzel bijna gelegd is, kan bondscoach ...

73
73
'Malinovskyi plots in de running voor droomtransfer'

Verschillende oud-spelers uit de Jupiler Pro League maken momenteel het mooie weer op de ...

331
331
Ivan Leko nú al onder vuur: "Beter in Gent gebleven"

Ivan Leko maakte deze week een veelbesproken rentree als hoofdcoach van Club Brugge. Op termijn zal ...

490
490
Januari-transfer De Cat? CEO Anderlecht doet bekentenis

Terwijl Besnik Hasi zijn troepen klaarstoomt voor de laatste wedstrijden van 2025, is het management ...

456
456

Meer sportnieuws