Antwerp FC kijkt uit naar topdeal met waanzinnig rendement

428
Antwerp FC kijkt uit naar topdeal met waanzinnig rendement

Antwerp FC heeft deze zomer een enorme financiële inspanning geleverd om Mandela Keita naar de Bosuil te halen. Het betrof een huurtransfer met een verplichte aankoopoptie van 7 à 8 miljoen euro, wat in feite neerkomt op een recordbedrag voor de club, zij het met uitgestelde betaling.

RAFC heeft als doel om op de termijn winst te maken op deze aanzienlijke investering, en de verwachting is dat dit gaat lukken.

Patrick Goots stelde bij Gazet van Antwerpen dat de club de recordinvestering in Mandela Keita dubbel en dik zal terugverdienen. Ediz Unal, de zaakwaarnemer van Keita, voorspelde in Het Nieuwblad zelfs dat de club hem in de toekomst voor een bedrag tussen de 20 en 30 miljoen euro zou kunnen verkopen.

LEES OOK: Antwerp haalt opgelucht adem: "Zeer lastige weken"

Keita de eerste keer in de Champions League

Antwerp FC maakte afgelopen dinsdag zijn grote debuut in de Champions League tegen FC Barcelona, maar de ploeg van Mark van Bommel moest de superioriteit van de Spaanse grootmacht erkennen.

Antwerp werd verslagen met een duidelijke 5-0 nederlaag in Montjuïc, en het verschil in klasse tussen beide teams was overduidelijk. Mandela Keita was een van de Antwerp-spelers die probeerde zich staande te houden, maar ook hij kon het tij niet keren.

De 21-jarige middenvelder had misschien wat meer fysieke aanwezigheid kunnen tonen, en hij had het – net zoals zijn ploegmaats – lastig toen Barça het tempo opvoerde. Al liet Keita wel vlagen van zijn immens potentieel en talent aanschouwen.

Hij stond bij momenten stevig zijn mannetje, hij durfde aanvallende loopacties maken, en hij liep veel gaten dicht. Tom Boudeweel was onder de indruk van de prestatie van Keita in Barcelona.

“Zet Vermeeren of Keita aan de andere kant en ze zullen vlot meedoen. Gewoon omdat de ploeg van Barcelona veel beter is, altijd de bal heeft en hoog druk zet”, zei de radiocommentator bij Sporza. Het debuut van Keita in de Champions League smaakt dus naar meer.

Keita zal nog veel zo’n matchen spelen

In een wedstrijd tegen FC Barcelona kijkt de hele wereld mee, ook al ging Antwerp FC met de billen bloot tegen de Spaanse kampioen.

Voorafgaand aan de wedstrijd verklaarde Vincent Janssen dat Barça altijd het Champions League-debuut van Keita zal blijven, maar dat de jonge middenvelder nog vele van zulke wedstrijden in zijn carrière zal spelen.

Keita staat duidelijk een prachtige en veelbelovende voetbaltoekomst te wachten, en het is geen toeval dat Antwerp afgelopen zomer een huurdeal met een verplichte aankoopoptie van 7 à 8 miljoen euro afsloot om hem definitief aan te trekken.

Keita heeft aangetoond dat hij het niveau in de Jupiler Pro League langzaamaan overstijgt, zoals blijkt uit zijn recente prestaties. Hij werd vorig weekend nog uitgeroepen tot Man van de Wedstrijd tegen KVC Westerlo.

“De belangrijkste man bij alles wat met de bal te maken. Als een klassieke "zes" brak hij talloze aanvallen van Westerlo af, om dan steeds goed de teammaat te vinden. Met bal is de jongeling bijna niet af te stoppen”, merkte Sporza op.

Keita is bijna niet van de bal te zetten en hij bezit ook de gave om met een veins zijn tegenstander in de wind te zetten.

Recordtransfer van 7 à 8 miljoen euro

Mark van Bommel heeft een enorm vertrouwen in Mandela Keita vanwege zijn klasse, talent en unieke profiel.

De 21-jarige middenvelder beschikt over sterke fysieke kwaliteiten en een uitstekend voetballend vermogen, wat hem vergelijkingen heeft opgeleverd met zowel Paul Pogba, N'golo Kanté als Albert Sambi Lokonga.

"Een natuurtalent," zoals Marc Brys eerder heeft opgemerkt. Keita pikt de zaken ook een indrukwekkende snel op, wat getuigt van zijn grote voetbalintelligentie. Jean Butez heeft eerder gezegd dat je tegen Keita slechts eenmaal iets hoeft te zeggen en dat hij het snapt.

Marc Overmars besefte deze zomer maar al te goed dat hij na de gemiste transfer van Calvin Stengs ook Keita niet aan zich voorbij mocht laten gaan. Overmars talmde deze keer niet en de Nederlander drong aan op het vinden van een oplossing met Oud-Heverlee Leuven.

Overmars ging de onderhandelingen aan met een initieel bod van 5,5 miljoen euro, en uiteindelijk werd een huurtransfer met een verplichte aankoopoptie tussen de 7 à 8 miljoen euro overeengekomen, wat in feite neerkomt recordbedrag voor Antwerp FC, zij het met uitgestelde betaling.

Dromen van waanzinnige return on invest

Patrick Goots stelde in Gazet van Antwerpen dat Antwerp FC het geïnvesteerde recordbedrag in Mandela Keita dubbel en dik zal terugverdienen. “Met zijn voetballend vermogen en duelkracht is hij gewoon onmisbaar voor dit Antwerp.”

Ediz Unal, de makelaar van Keita, voorspelt dat de club hem ooit nog voor 20 à 30 miljoen euro zal kunnen verkopen. “Zijn doel is alleszins om zich verder te ontwikkelen, Rode Duivel te worden en over een paar jaar de stap te zetten naar een top 15-club in Europa”, zei Unal in Het Nieuwsblad.

Tijdens de afgelopen zomermercato toonden verschillende clubs zoals Genoa, OGC Nice, Norwich, Leeds United, Wolfsburg en Torino interesse in Keita, terwijl er zelfs beweerd werd dat hij in het Midden-Oosten 3 tot 4 miljoen euro kon verdienen.

Keita gaf echter de voorkeur aan een sportief project en vond dat het beste bij Antwerp FC, waar hij de kans krijgt om de groepsfase van de Champions League te spelen. Het Kampioenenbal biedt hem de buitenkans om zich enorm te ontwikkelen, waardoor hij in de toekomst zeker kan rekenen op de interesse van veel grotere clubs.

Antwerp FC hoopt daarmee de aanzienlijke investering van 7 à 8 miljoen euro in een veelvoud te kunnen terugverdienen.

Keita zal 30 miljoen euro opleveren

Meest recent

Cristiano Ronaldo valt alsnog in prijzen op Gouden Bal

Hij beschouwt zichzelf nog altijd als wellicht de beste speler ter wereld, maar de rest van de ...

0
0
Anderlecht-fans maken statement na pandoering in Gent

Anderlecht lijkt weer op de rand van een crisis te staan nadat het vorig weekend een 4-0 om de oren ...

53
53
'Mignolet schiet in actie voor revelatie Standard'

Standard gaat door een moeilijke periode, want het leed vorig weekend in Genk al zijn vierde ...

49
49
Club zet nieuwe stap in CL en doet monden openvallen

Club Brugge wist de voorbije twee seizoenen telkens net de league phase van de Champions League te ...

159
159
Geen Stassin of Vermant: "Hij wordt de spits van Duivels"

Romelu Lukaku komt bij Fenerbahçe dit seizoen weinig aan spelen toe en is ondertussen ook al ...

122
122
Verheye ziet nog één manco bij de Spor: "Dan rustig seizoen"

In de Challenger Pro League lijkt het dit seizoen voor de titel te zullen gaan tussen Beerschot, dat ...

21
21
FC Barcelona krijgt zeer bizarre straf na affaire-Alvarez

De voorbije transferzomer bracht heel wat toptransfers, maar ook enkele grote deals die uiteindelijk ...

21
21
Jong Genk zal balen na heenmatch in Youth League

De voorbije weken maakte Club NXT alweer indruk in de Youth League door een zeven op negen te ...

98
98
Deschacht opnieuw onder vuur: "Moet hij ons belachelijk maken?"

Olivier Deschacht kreeg de voorbije tijd heel wat kritiek nadat hij in de podcast Ongefilterd liet ...

130
130
Alderweireld lyrisch: "Bijna schandalig hoe goed hij is"

Harry Kane heeft met het winnen van de Gouden Bal de ultieme erkenning gekregen voor zijn ...

88
88
Voorzitter Bayern schetst heel opvallend beeld over Kompany

Vincent Kompany heeft al heel veel indruk gemaakt bij Bayern München. Dat blijkt uit de lovende ...

157
157
'Westerlo wil uitpakken met volgende knaltransfer'

KVC Westerlo is zeer goed bezig en de Kemphanen hebben er op het eerste zicht wel een goede mercato ...

67
67
OH Leuven voor cruciaal duel: "Winnen is een must"

In het vrouwenvoetbal staat OH Leuven voor een cruciaal duel in de Champions League. Ze nemen het ...

7
7
Barça-Real zindert na: spelleiding ging in de fout

De Spaanse scheidsrechterscommissie CTA heeft toegegeven dat João Cancelo tijdens de ...

51
51
'Waanzinnig bod van Europese topclub op Alvarez'

Gaat Julian Alvarez Arsenal dan toch verlaten in 2027? De Argentijnse aanvaller was graag naar FC ...

44
44
Dé teleurstelling in JPL tot dusver? "Met zo'n goede ploeg..."

Komend weekend zijn we al toe aan de tiende speeldag van de Jupiler Pro League. Dat betekent dat de ...

147
147
Beerput bij KVDO? Apache legt gevoelige rol Vannieuwkerke bloot

Karl Vannieuwkerke is veel meer dan een bekend televisiegezicht in het verhaal rond KV Diksmuide ...

92
92
Spaanse bond grijpt in na treinramp: geen bekervoetbal

In Spanje wordt er woensdag even niet aan voetbal gedacht. Normaal zou er gevoetbald worden in de ...

0
0
Anderlecht kondigt terugkeer icoon bij RSCA Women aan

Van 2018 tot 2024 werd RSCA Women maar liefst zeven keer op rij landskampioen in de Lotto Super ...

43
43
Hét geheim achter de trainersschool van Club onthuld?

De voorbije jaren zette Club Brugge enorme stappen vooruit met zijn jeugdwerking. Club NXT levert ...

175
175
'Na njet Tresoldi: Arsenal gaat voor ex-speler van Cercle'

Arsenal beleefde dinsdagavond een zware afgang, want in de League Cup werd het uitgeschakeld door ...

65
65
Charleroi bevestigt domper en haalt verschroeiend uit

Komend weekend kunnen de fans zich verwarmen aan de tiende speeldag in de Jupiler Pro League, maar ...

46
46
Joos trekt pijnlijke vergelijking tussen Anderlecht en Gent

Zaterdag krijgt Anderlecht op de tiende speeldag van de Jupiler Pro League het bezoek van Westerlo ...

120
120
Union paste voor Belg: "Ze hebben niet gebeld"

Union heeft dit seizoen zijn zaakjes weer goed op orde, want het draait netjes mee bovenaan het ...

94
94
'Floptransfer? Club Brugge neemt standpunt in'

Bij Club Brugge draait het dit seizoen vooralsnog uitstekend, want zowel in de competitie als ...

273
273

Meer sportnieuws