Antwerp FC kijkt uit naar topdeal met waanzinnig rendement

428
Antwerp FC kijkt uit naar topdeal met waanzinnig rendement

Antwerp FC heeft deze zomer een enorme financiële inspanning geleverd om Mandela Keita naar de Bosuil te halen. Het betrof een huurtransfer met een verplichte aankoopoptie van 7 à 8 miljoen euro, wat in feite neerkomt op een recordbedrag voor de club, zij het met uitgestelde betaling.

RAFC heeft als doel om op de termijn winst te maken op deze aanzienlijke investering, en de verwachting is dat dit gaat lukken.

Patrick Goots stelde bij Gazet van Antwerpen dat de club de recordinvestering in Mandela Keita dubbel en dik zal terugverdienen. Ediz Unal, de zaakwaarnemer van Keita, voorspelde in Het Nieuwblad zelfs dat de club hem in de toekomst voor een bedrag tussen de 20 en 30 miljoen euro zou kunnen verkopen.

LEES OOK: De Zes van Italië: hoe zijn de Duivels gestart in de Serie A?

Keita de eerste keer in de Champions League

Antwerp FC maakte afgelopen dinsdag zijn grote debuut in de Champions League tegen FC Barcelona, maar de ploeg van Mark van Bommel moest de superioriteit van de Spaanse grootmacht erkennen.

Antwerp werd verslagen met een duidelijke 5-0 nederlaag in Montjuïc, en het verschil in klasse tussen beide teams was overduidelijk. Mandela Keita was een van de Antwerp-spelers die probeerde zich staande te houden, maar ook hij kon het tij niet keren.

De 21-jarige middenvelder had misschien wat meer fysieke aanwezigheid kunnen tonen, en hij had het – net zoals zijn ploegmaats – lastig toen Barça het tempo opvoerde. Al liet Keita wel vlagen van zijn immens potentieel en talent aanschouwen.

Hij stond bij momenten stevig zijn mannetje, hij durfde aanvallende loopacties maken, en hij liep veel gaten dicht. Tom Boudeweel was onder de indruk van de prestatie van Keita in Barcelona.

“Zet Vermeeren of Keita aan de andere kant en ze zullen vlot meedoen. Gewoon omdat de ploeg van Barcelona veel beter is, altijd de bal heeft en hoog druk zet”, zei de radiocommentator bij Sporza. Het debuut van Keita in de Champions League smaakt dus naar meer.

Keita zal nog veel zo’n matchen spelen

In een wedstrijd tegen FC Barcelona kijkt de hele wereld mee, ook al ging Antwerp FC met de billen bloot tegen de Spaanse kampioen.

Voorafgaand aan de wedstrijd verklaarde Vincent Janssen dat Barça altijd het Champions League-debuut van Keita zal blijven, maar dat de jonge middenvelder nog vele van zulke wedstrijden in zijn carrière zal spelen.

Keita staat duidelijk een prachtige en veelbelovende voetbaltoekomst te wachten, en het is geen toeval dat Antwerp afgelopen zomer een huurdeal met een verplichte aankoopoptie van 7 à 8 miljoen euro afsloot om hem definitief aan te trekken.

Keita heeft aangetoond dat hij het niveau in de Jupiler Pro League langzaamaan overstijgt, zoals blijkt uit zijn recente prestaties. Hij werd vorig weekend nog uitgeroepen tot Man van de Wedstrijd tegen KVC Westerlo.

“De belangrijkste man bij alles wat met de bal te maken. Als een klassieke "zes" brak hij talloze aanvallen van Westerlo af, om dan steeds goed de teammaat te vinden. Met bal is de jongeling bijna niet af te stoppen”, merkte Sporza op.

Keita is bijna niet van de bal te zetten en hij bezit ook de gave om met een veins zijn tegenstander in de wind te zetten.

Recordtransfer van 7 à 8 miljoen euro

Mark van Bommel heeft een enorm vertrouwen in Mandela Keita vanwege zijn klasse, talent en unieke profiel.

De 21-jarige middenvelder beschikt over sterke fysieke kwaliteiten en een uitstekend voetballend vermogen, wat hem vergelijkingen heeft opgeleverd met zowel Paul Pogba, N'golo Kanté als Albert Sambi Lokonga.

"Een natuurtalent," zoals Marc Brys eerder heeft opgemerkt. Keita pikt de zaken ook een indrukwekkende snel op, wat getuigt van zijn grote voetbalintelligentie. Jean Butez heeft eerder gezegd dat je tegen Keita slechts eenmaal iets hoeft te zeggen en dat hij het snapt.

Marc Overmars besefte deze zomer maar al te goed dat hij na de gemiste transfer van Calvin Stengs ook Keita niet aan zich voorbij mocht laten gaan. Overmars talmde deze keer niet en de Nederlander drong aan op het vinden van een oplossing met Oud-Heverlee Leuven.

Overmars ging de onderhandelingen aan met een initieel bod van 5,5 miljoen euro, en uiteindelijk werd een huurtransfer met een verplichte aankoopoptie tussen de 7 à 8 miljoen euro overeengekomen, wat in feite neerkomt recordbedrag voor Antwerp FC, zij het met uitgestelde betaling.

Dromen van waanzinnige return on invest

Patrick Goots stelde in Gazet van Antwerpen dat Antwerp FC het geïnvesteerde recordbedrag in Mandela Keita dubbel en dik zal terugverdienen. “Met zijn voetballend vermogen en duelkracht is hij gewoon onmisbaar voor dit Antwerp.”

Ediz Unal, de makelaar van Keita, voorspelt dat de club hem ooit nog voor 20 à 30 miljoen euro zal kunnen verkopen. “Zijn doel is alleszins om zich verder te ontwikkelen, Rode Duivel te worden en over een paar jaar de stap te zetten naar een top 15-club in Europa”, zei Unal in Het Nieuwsblad.

Tijdens de afgelopen zomermercato toonden verschillende clubs zoals Genoa, OGC Nice, Norwich, Leeds United, Wolfsburg en Torino interesse in Keita, terwijl er zelfs beweerd werd dat hij in het Midden-Oosten 3 tot 4 miljoen euro kon verdienen.

Keita gaf echter de voorkeur aan een sportief project en vond dat het beste bij Antwerp FC, waar hij de kans krijgt om de groepsfase van de Champions League te spelen. Het Kampioenenbal biedt hem de buitenkans om zich enorm te ontwikkelen, waardoor hij in de toekomst zeker kan rekenen op de interesse van veel grotere clubs.

Antwerp FC hoopt daarmee de aanzienlijke investering van 7 à 8 miljoen euro in een veelvoud te kunnen terugverdienen.

Keita zal 30 miljoen euro opleveren

Meest recent

Eindelijk revanche? Mancini geeft Duivels mooi compliment

De Rode Duivels openen vrijdagavond hun Nations League-campagne met een bezoek aan Italië. En ...

33
33
Huiswerk voor Bruno: miljoenenaanwinst onder vergrootglas

Bij RSC Anderlecht besloot coach Vitor Bruno om de spelers die niet werden opgeroepen voor hun ...

90
90
Xavi en Klopp debuteren met punt: cruciale rol Van Bommel

De nieuwe editie van de Nations League is donderdagavond afgetrapt met een geweldige affiche. Zo ...

53
53
België met basisdebutant? Opvallende Duivel imponeert

In de Nations League nemen de Rode Duivels het vrijdagavond op tegen Italië. Het wordt ...

146
146
Jonge Duivels op EK-koers: strafschop beslist lastige avond

De nationale beloften hebben donderdagavond een nieuwe stap richting het EK U21 van komende zomer ...

79
79
Ondanks puik WK: 'Duivels-nachtmerrie voor Brandon Mechele'

Hoewel hij aankondigde veel te zullen roteren, zal Mark van Bommel van het huidige Nations ...

289
289
Spanning bij Fransen: koude oorlog tussen twee supersterren

In Frankrijk kijkt men reikhalzend uit naar het Nations League-duel van vrijdagavond tegen Turkije. ...

74
74
Courtois zet Duivels in wachtkamer: directe oorzaak op WK?

Bondscoach Mark van Bommel zal tijdens de komende Nations League-campagne geen beroep kunnen doen op ...

195
195
Club Brugge vloekt: gedroomd transferscenario wordt utopie

Club Brugge verdiende afgelopen zomer bijna 100 miljoen euro aan de verkoop van spelers. Dat bedrag ...

473
473
'Nieuw goudhaantje voor Genk: Engelse toppers melden zich'

KRC Genk heeft de voorbije jaren een flinke reputatie opgebouwd in het opleiden en lanceren van ...

475
475
‘Voetbalbond verbaast: Lammens níét opvolger Courtois’

Senne Lammens leek de logische opvolger van Thibaut Courtois, maar binnen de voetbalbond klinkt ...

405
405
Cruciale doorbraak bij KBVB: weg voor Mannaert ligt open

De Rode Duivels reisden donderdagnamiddag naar Italië af voor hun Nations League-duel van een ...

37
37
Italië-België: Van Bommel dropt dubbele hint over basiself

Vrijdagavond is het zover, dan werken de Rode Duivels hun eerste wedstrijd af onder bondscoach Mark ...

178
178
Mignolet drukt stempel: 'strategische' aanwerving bondscoach

De Rode Duivels staan voor een stevig vierluik in de Nations League, de nationale beloften strijden ...

252
252
'Club Brugge versiert Europese top: United wild van sterkhouder'

Arsenal FC. Internazionale. FC Barcelona. AC Milan. Club Brugge verkocht de voorbije seizoenen ...

489
489
'Arsenal nóg sterker: transfervizier op Real Madrid'

De nederlaag van vlak voor de interland-break tegen Brighton kwam hard aan, maar voorts kan Arsenal ...

35
35
Van Bommel laat uitblinker links liggen: "Verbazend"

Mark van Bommel heeft zijn eerste selectie als Belgisch bondscoach samengesteld. Daarin voorzag hij ...

355
355
Marc Coucke vloert Sam Baro: "Voor eens en altijd..."

Marc Coucke stond woensdagavond even helemaal in de schijnwerpers in het Gentse Wintercircus. De ...

405
405
Van Dijk over stoppen bij Oranje: "Na één seconde wist ik het"

Virgil van Dijk heeft geen moment getwijfeld toen hem werd gevraagd of hij door wil gaan als ...

19
19
Albert ziet één klein probleem bij de Rode Duivels

De Rode Duivels doen het in de Nations League zonder Thibaut Courtois. Romelu Lukaku en Kevin De ...

77
77
Heeft Nederland eindelijk een 'nieuwe' topspits?

Nederland had vele jaren een spitsenprobleem. Het is te zeggen, ze hadden zoveel luxe dat heel wat ...

49
49
Opvallend: Van Bommel ziet (tijdelijk?) Duivels probleem

België neemt het morgen op tegen Italië. Mark van Bommel wil met de Rode Duivels ...

45
45
'Maamar speelt zich in de kijker: interesse groeit'

Ali Maamar heeft zich nadrukkelijk in de kijker gespeeld. De jonge rechtsachter van Anderlecht ...

281
281
Rodri ziet één gigantisch verschil tussen Guardiola en Flick

Rodri had zich zijn start bij FC Barcelona anders voorgesteld. De Spaanse middenvelder maakte ...

52
52
Antwerp wint tegen Beveren, RSCA verwelkomt Leoni

Deze te lange interlandbreak zorgt ervoor dat de Belgische eersteklassers oefenmatchen moeten spelen ...

179
179

Meer sportnieuws