Antwerp FC kijkt uit naar topdeal met waanzinnig rendement

428
Antwerp FC kijkt uit naar topdeal met waanzinnig rendement

Antwerp FC heeft deze zomer een enorme financiële inspanning geleverd om Mandela Keita naar de Bosuil te halen. Het betrof een huurtransfer met een verplichte aankoopoptie van 7 à 8 miljoen euro, wat in feite neerkomt op een recordbedrag voor de club, zij het met uitgestelde betaling.

RAFC heeft als doel om op de termijn winst te maken op deze aanzienlijke investering, en de verwachting is dat dit gaat lukken.

Patrick Goots stelde bij Gazet van Antwerpen dat de club de recordinvestering in Mandela Keita dubbel en dik zal terugverdienen. Ediz Unal, de zaakwaarnemer van Keita, voorspelde in Het Nieuwblad zelfs dat de club hem in de toekomst voor een bedrag tussen de 20 en 30 miljoen euro zou kunnen verkopen.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: 'Verrassing bij Anderlecht, Union laat aanvaller vertrekken'

Keita de eerste keer in de Champions League

Antwerp FC maakte afgelopen dinsdag zijn grote debuut in de Champions League tegen FC Barcelona, maar de ploeg van Mark van Bommel moest de superioriteit van de Spaanse grootmacht erkennen.

Antwerp werd verslagen met een duidelijke 5-0 nederlaag in Montjuïc, en het verschil in klasse tussen beide teams was overduidelijk. Mandela Keita was een van de Antwerp-spelers die probeerde zich staande te houden, maar ook hij kon het tij niet keren.

De 21-jarige middenvelder had misschien wat meer fysieke aanwezigheid kunnen tonen, en hij had het – net zoals zijn ploegmaats – lastig toen Barça het tempo opvoerde. Al liet Keita wel vlagen van zijn immens potentieel en talent aanschouwen.

Hij stond bij momenten stevig zijn mannetje, hij durfde aanvallende loopacties maken, en hij liep veel gaten dicht. Tom Boudeweel was onder de indruk van de prestatie van Keita in Barcelona.

“Zet Vermeeren of Keita aan de andere kant en ze zullen vlot meedoen. Gewoon omdat de ploeg van Barcelona veel beter is, altijd de bal heeft en hoog druk zet”, zei de radiocommentator bij Sporza. Het debuut van Keita in de Champions League smaakt dus naar meer.

Keita zal nog veel zo’n matchen spelen

In een wedstrijd tegen FC Barcelona kijkt de hele wereld mee, ook al ging Antwerp FC met de billen bloot tegen de Spaanse kampioen.

Voorafgaand aan de wedstrijd verklaarde Vincent Janssen dat Barça altijd het Champions League-debuut van Keita zal blijven, maar dat de jonge middenvelder nog vele van zulke wedstrijden in zijn carrière zal spelen.

Keita staat duidelijk een prachtige en veelbelovende voetbaltoekomst te wachten, en het is geen toeval dat Antwerp afgelopen zomer een huurdeal met een verplichte aankoopoptie van 7 à 8 miljoen euro afsloot om hem definitief aan te trekken.

Keita heeft aangetoond dat hij het niveau in de Jupiler Pro League langzaamaan overstijgt, zoals blijkt uit zijn recente prestaties. Hij werd vorig weekend nog uitgeroepen tot Man van de Wedstrijd tegen KVC Westerlo.

“De belangrijkste man bij alles wat met de bal te maken. Als een klassieke "zes" brak hij talloze aanvallen van Westerlo af, om dan steeds goed de teammaat te vinden. Met bal is de jongeling bijna niet af te stoppen”, merkte Sporza op.

Keita is bijna niet van de bal te zetten en hij bezit ook de gave om met een veins zijn tegenstander in de wind te zetten.

Recordtransfer van 7 à 8 miljoen euro

Mark van Bommel heeft een enorm vertrouwen in Mandela Keita vanwege zijn klasse, talent en unieke profiel.

De 21-jarige middenvelder beschikt over sterke fysieke kwaliteiten en een uitstekend voetballend vermogen, wat hem vergelijkingen heeft opgeleverd met zowel Paul Pogba, N'golo Kanté als Albert Sambi Lokonga.

"Een natuurtalent," zoals Marc Brys eerder heeft opgemerkt. Keita pikt de zaken ook een indrukwekkende snel op, wat getuigt van zijn grote voetbalintelligentie. Jean Butez heeft eerder gezegd dat je tegen Keita slechts eenmaal iets hoeft te zeggen en dat hij het snapt.

Marc Overmars besefte deze zomer maar al te goed dat hij na de gemiste transfer van Calvin Stengs ook Keita niet aan zich voorbij mocht laten gaan. Overmars talmde deze keer niet en de Nederlander drong aan op het vinden van een oplossing met Oud-Heverlee Leuven.

Overmars ging de onderhandelingen aan met een initieel bod van 5,5 miljoen euro, en uiteindelijk werd een huurtransfer met een verplichte aankoopoptie tussen de 7 à 8 miljoen euro overeengekomen, wat in feite neerkomt recordbedrag voor Antwerp FC, zij het met uitgestelde betaling.

Dromen van waanzinnige return on invest

Patrick Goots stelde in Gazet van Antwerpen dat Antwerp FC het geïnvesteerde recordbedrag in Mandela Keita dubbel en dik zal terugverdienen. “Met zijn voetballend vermogen en duelkracht is hij gewoon onmisbaar voor dit Antwerp.”

Ediz Unal, de makelaar van Keita, voorspelt dat de club hem ooit nog voor 20 à 30 miljoen euro zal kunnen verkopen. “Zijn doel is alleszins om zich verder te ontwikkelen, Rode Duivel te worden en over een paar jaar de stap te zetten naar een top 15-club in Europa”, zei Unal in Het Nieuwsblad.

Tijdens de afgelopen zomermercato toonden verschillende clubs zoals Genoa, OGC Nice, Norwich, Leeds United, Wolfsburg en Torino interesse in Keita, terwijl er zelfs beweerd werd dat hij in het Midden-Oosten 3 tot 4 miljoen euro kon verdienen.

Keita gaf echter de voorkeur aan een sportief project en vond dat het beste bij Antwerp FC, waar hij de kans krijgt om de groepsfase van de Champions League te spelen. Het Kampioenenbal biedt hem de buitenkans om zich enorm te ontwikkelen, waardoor hij in de toekomst zeker kan rekenen op de interesse van veel grotere clubs.

Antwerp FC hoopt daarmee de aanzienlijke investering van 7 à 8 miljoen euro in een veelvoud te kunnen terugverdienen.

Keita zal 30 miljoen euro opleveren

Meest recent

'Megastunt in de maak: Antwerp haalt Vermeeren terug'

Er is een énorme stunt in de maak. Arthur Vermeeren zou op het punt staan om terug te keren ...

100
100
Beerschot verrast en laat 'smaakmaker' gratis gaan

Verrassend nieuws vanop het Kiel. Beerschot heeft vandaag een vertrekker meegedeeld en de manier ...

39
39
Antwerp haalt slag thuis: toptalent tekent bij

Royal Antwerp FC heeft nog een slag weten te slaan. De Great Old heeft een van zijn absolute ...

32
32
Bruno uit frustratie: "Ik haal niet het maximum uit hem"

Het is voor Anderlecht nog een zeer bewogen einde van de zomermercato. Er beweegt nog heel wat aan ...

252
252
'Stunt in de maak? Faes aangeboden in JPL'

Wout Faes zoekt een club. De Belgische verdediger zag een transfer naar West Ham United op het ...

334
334
Anderlecht eindelijk verlost van Ashimeru

Bij RSC Anderlecht hebben ze eindelijk een oplossing gevonden voor Majeed Ashimeru. De centrale ...

197
197
Toby Alderweireld stunt met wel heel bijzondere nieuwe job

Toby Alderweireld heeft zijn voetbalschoenen inmiddels aan de kant gezet, maar van stilzitten is ...

60
60
"STVV verlaten was nooit een optie deze zomer"

Ryan Merlen heeft momenteel maar één doel voor ogen: zich verder ontwikkelen en ...

32
32
Druk op Clement en Hayen neemt nu al toe

Philippe Clement en Nicky Hayen zijn momenteel als trainer actief in de Championship in Engeland. ...

148
148
Albert tipt Belgische topclubs: "Eén van de besten in de JPL"

Philippe Albert analyseert voor La Capitale de matchen in de Jupiler Pro League. De voormalige ...

126
126
Anderlecht sluit opmerkelijke deal omtrent Hatenboer

Cedric Hatenboer trok voor 1 miljoen euro van Anderlecht naar Sparta Rotterdam. Dat is voor RSCA een ...

352
352
'Transferdomino: Anderlecht-deal heeft gevolgen voor Genk'

Het is voor KRC Genk al een zeer drukke week geweest wat betreft transfers. Het haalde met Benjamin ...

245
245
Patro en Westerlo laten aanvallers nog vertrekken

Met nog iets meer dan een dag voor de boeg in de zomermercato leggen de Belgische clubs de laatste ...

19
19
Anderlecht zet volgende vinkje: middenvelder strijkt neer

Anderlecht is in het absolute slot van de mercato nog druk in de weer. Het wil nog af van enkele ...

484
484
Teleurstelling bij sterkhouder Union: "Ik had bod verwacht"

Het is alweer een bewogen transferzomer voor Union, dat de voorbije maanden weer de nodige ...

95
95
'Lommel mag nog hopen op rentree, Gent kan talent verliezen'

Met nog iets meer dan een dag voor de boeg in de transferperiode, is het nog alle hens aan dek voor ...

112
112
'Vieze details rond transfersoap Fofana lekken uit'

In de allerlaatste minuten van Deadline Day versierde Malick Fofana alsnog een transfer van ...

179
179
Union, Westerlo en Kortrijk halen nog versterkingen binnen

Donderdagavond sluit de transfermarkt ook in ons land zijn deuren en dus zijn heel wat clubs nog ...

46
46
'Raskin ziet alsnog transfer uit de bus rollen'

In de grote competities sloot de transfermarkt dinsdagavond zijn deuren en dus kon voor heel wat ...

176
176
'Dendoncker verbaast vriend en vijand met nieuwe club'

Hij had op dit moment in zijn carrière eigenlijk een vaste waarde moeten zijn bij de Rode ...

209
209
TRANSFERUURTJE: 'Verrassing bij Anderlecht, Union laat aanvaller vertrekken'

De zomerse transferperiode is aan zijn laatste dagen bezig, maar er staat nog heel wat te gebeuren. ...

339
339
Union SG flikt het weer: onbekende parel uit lage regionen

Union SG heeft een specifieke transferstrategie die de afgelopen jaren enorm goed heeft gewerkt. De ...

112
112
Coucke wordt wild: Anderlechtbaas slaat nieuwe weg in

Marc Coucke heeft als ondernemer al vaker bewezen dat hij zijn blik graag ver buiten de klassieke ...

268
268
Groots Liverpool-plan met Lucca Brughmans op tafel

Het is misschien wel dé transfer van de zomermercato op de Belgische velden. Lucca Brughmans ...

278
278
KV Kortrijk slaat op het nippertje nog ferm toe

KV Kortrijk wil geen mal figuur slaan in de Jupiler Pro League en de Kerels willen de moeilijke ...

160
160

Meer sportnieuws