Antwerp FC kijkt uit naar topdeal met waanzinnig rendement

428
Antwerp FC kijkt uit naar topdeal met waanzinnig rendement

Antwerp FC heeft deze zomer een enorme financiële inspanning geleverd om Mandela Keita naar de Bosuil te halen. Het betrof een huurtransfer met een verplichte aankoopoptie van 7 à 8 miljoen euro, wat in feite neerkomt op een recordbedrag voor de club, zij het met uitgestelde betaling.

RAFC heeft als doel om op de termijn winst te maken op deze aanzienlijke investering, en de verwachting is dat dit gaat lukken.

Patrick Goots stelde bij Gazet van Antwerpen dat de club de recordinvestering in Mandela Keita dubbel en dik zal terugverdienen. Ediz Unal, de zaakwaarnemer van Keita, voorspelde in Het Nieuwblad zelfs dat de club hem in de toekomst voor een bedrag tussen de 20 en 30 miljoen euro zou kunnen verkopen.

LEES OOK: 'STVV troeft Antwerp af: bekend gezicht terug naar Stayen'

Keita de eerste keer in de Champions League

Antwerp FC maakte afgelopen dinsdag zijn grote debuut in de Champions League tegen FC Barcelona, maar de ploeg van Mark van Bommel moest de superioriteit van de Spaanse grootmacht erkennen.

Antwerp werd verslagen met een duidelijke 5-0 nederlaag in Montjuïc, en het verschil in klasse tussen beide teams was overduidelijk. Mandela Keita was een van de Antwerp-spelers die probeerde zich staande te houden, maar ook hij kon het tij niet keren.

De 21-jarige middenvelder had misschien wat meer fysieke aanwezigheid kunnen tonen, en hij had het – net zoals zijn ploegmaats – lastig toen Barça het tempo opvoerde. Al liet Keita wel vlagen van zijn immens potentieel en talent aanschouwen.

Hij stond bij momenten stevig zijn mannetje, hij durfde aanvallende loopacties maken, en hij liep veel gaten dicht. Tom Boudeweel was onder de indruk van de prestatie van Keita in Barcelona.

“Zet Vermeeren of Keita aan de andere kant en ze zullen vlot meedoen. Gewoon omdat de ploeg van Barcelona veel beter is, altijd de bal heeft en hoog druk zet”, zei de radiocommentator bij Sporza. Het debuut van Keita in de Champions League smaakt dus naar meer.

Keita zal nog veel zo’n matchen spelen

In een wedstrijd tegen FC Barcelona kijkt de hele wereld mee, ook al ging Antwerp FC met de billen bloot tegen de Spaanse kampioen.

Voorafgaand aan de wedstrijd verklaarde Vincent Janssen dat Barça altijd het Champions League-debuut van Keita zal blijven, maar dat de jonge middenvelder nog vele van zulke wedstrijden in zijn carrière zal spelen.

Keita staat duidelijk een prachtige en veelbelovende voetbaltoekomst te wachten, en het is geen toeval dat Antwerp afgelopen zomer een huurdeal met een verplichte aankoopoptie van 7 à 8 miljoen euro afsloot om hem definitief aan te trekken.

Keita heeft aangetoond dat hij het niveau in de Jupiler Pro League langzaamaan overstijgt, zoals blijkt uit zijn recente prestaties. Hij werd vorig weekend nog uitgeroepen tot Man van de Wedstrijd tegen KVC Westerlo.

“De belangrijkste man bij alles wat met de bal te maken. Als een klassieke "zes" brak hij talloze aanvallen van Westerlo af, om dan steeds goed de teammaat te vinden. Met bal is de jongeling bijna niet af te stoppen”, merkte Sporza op.

Keita is bijna niet van de bal te zetten en hij bezit ook de gave om met een veins zijn tegenstander in de wind te zetten.

Recordtransfer van 7 à 8 miljoen euro

Mark van Bommel heeft een enorm vertrouwen in Mandela Keita vanwege zijn klasse, talent en unieke profiel.

De 21-jarige middenvelder beschikt over sterke fysieke kwaliteiten en een uitstekend voetballend vermogen, wat hem vergelijkingen heeft opgeleverd met zowel Paul Pogba, N'golo Kanté als Albert Sambi Lokonga.

"Een natuurtalent," zoals Marc Brys eerder heeft opgemerkt. Keita pikt de zaken ook een indrukwekkende snel op, wat getuigt van zijn grote voetbalintelligentie. Jean Butez heeft eerder gezegd dat je tegen Keita slechts eenmaal iets hoeft te zeggen en dat hij het snapt.

Marc Overmars besefte deze zomer maar al te goed dat hij na de gemiste transfer van Calvin Stengs ook Keita niet aan zich voorbij mocht laten gaan. Overmars talmde deze keer niet en de Nederlander drong aan op het vinden van een oplossing met Oud-Heverlee Leuven.

Overmars ging de onderhandelingen aan met een initieel bod van 5,5 miljoen euro, en uiteindelijk werd een huurtransfer met een verplichte aankoopoptie tussen de 7 à 8 miljoen euro overeengekomen, wat in feite neerkomt recordbedrag voor Antwerp FC, zij het met uitgestelde betaling.

Dromen van waanzinnige return on invest

Patrick Goots stelde in Gazet van Antwerpen dat Antwerp FC het geïnvesteerde recordbedrag in Mandela Keita dubbel en dik zal terugverdienen. “Met zijn voetballend vermogen en duelkracht is hij gewoon onmisbaar voor dit Antwerp.”

Ediz Unal, de makelaar van Keita, voorspelt dat de club hem ooit nog voor 20 à 30 miljoen euro zal kunnen verkopen. “Zijn doel is alleszins om zich verder te ontwikkelen, Rode Duivel te worden en over een paar jaar de stap te zetten naar een top 15-club in Europa”, zei Unal in Het Nieuwsblad.

Tijdens de afgelopen zomermercato toonden verschillende clubs zoals Genoa, OGC Nice, Norwich, Leeds United, Wolfsburg en Torino interesse in Keita, terwijl er zelfs beweerd werd dat hij in het Midden-Oosten 3 tot 4 miljoen euro kon verdienen.

Keita gaf echter de voorkeur aan een sportief project en vond dat het beste bij Antwerp FC, waar hij de kans krijgt om de groepsfase van de Champions League te spelen. Het Kampioenenbal biedt hem de buitenkans om zich enorm te ontwikkelen, waardoor hij in de toekomst zeker kan rekenen op de interesse van veel grotere clubs.

Antwerp FC hoopt daarmee de aanzienlijke investering van 7 à 8 miljoen euro in een veelvoud te kunnen terugverdienen.

Keita zal 30 miljoen euro opleveren

Meest recent

'Club Brugge op scherp: topploeg in actie voor Forbs'

Club Brugge zag deze zomer al verschillende steunpilaren vertrekken, maar wil een complete exodus ...

59
59
Geweldige beelden: Lukaku als ware koning onthaald

Romelu Lukaku zet zijn carrière voort bij Fenerbahçe. De Belgische spits landde ...

39
39
Anderlecht door tegen PAOK? Statistieken geven favoriet

RSC Anderlecht staat donderdagavond voor de terugmatch in derde voorronde van de Europa League tegen ...

46
46
Meteen prijs: VAR-interventie helpt PSG aan Europese supercup

Paris Saint-Germain heeft het nieuwe seizoen geopend op dezelfde wijze waarop het vorige werd ...

41
41
Afscheid na 145 duels: Club maakt plotse vertrekker bekend

Club Brugge wil zich in de slotweken van de zomermercato nog verder versterken. Maar het is ook de ...

220
220
Ruben Van Gucht kondigt enorm heuglijk nieuws aan

Sommige momenten veranderen alles, en voor Ruben Van Gucht is zo’n bijzonder moment ...

27
27
'STVV troeft Antwerp af: bekend gezicht terug naar Stayen'

STVV is met een tegenvaller aan het nieuwe seizoen begonnen en raakte in eigen huis niet voorbij ...

87
87
"Dit kan níét" - Radja clasht met Deschacht na Anderlecht-uitspraak

RSC Anderlecht is veelbelovend aan het nieuwe seizoen begonnen. Die start noopte analist Olivier ...

969
969
Nederland heeft bondscoach: KNVB kondigt Europese topper aan

Terwijl de start van de Nations League-campagne steeds dichter komt, zat Nederland nog steeds zonder ...

218
218
Dejaegere raakt iedereen met hartverscheurende getuigenis

Brecht Dejaegere staat al jaren bekend als een voetballer die zich op het veld niet snel laat ...

62
62
'Transfer crasht: Anderlecht grijpt naast oude bekende'

CEO Kenneth Bornauw bevestigde het afgelopen weekend andermaal: RSC Anderlecht wil zich in de ...

377
377
Terechte woede bij Union? "Scheids kreeg iets ingefluisterd"

In de derde voorronde van de Champions League heeft Union SG dan toch de duimen moeten leggen voor ...

711
711
‘Dit wordt dé zomerstunt: Club Brugge gaat voor 20M-bom’

Club Brugge lijkt nog lang niet klaar op de transfermarkt. Blauw-zwart mikt op een opvallend target, ...

2028
2028
Ajax stuurt nieuw signaal over transfer Godts

Mika Godts flirt intussen al enkele weken met een serieuze toptransfer. Niemand minder dan Paris ...

62
62
'La Louvière pakt uit met énorme transferstunt'

La Louvière wist vorig seizoen toch tot veler verbazing het behoud in de Jupiler Pro League ...

127
127
Messi dropt stevige toekomstbom na overlijden vader

Het zijn zware dagen voor Lionel Messi. De Argentijnse ster kreeg in de privésfeer immers af ...

100
100
'Standard pakt na njet meteen door met Anderlecht-target'

Bij Standard hebben ze na de teleurstellende 2-2 tegen Cercle Brugge op de openingsspeeldag beseft ...

161
161
Vitor Bruno speelt open kaart over terugkeer Lukaku

Bij Anderlecht durfden de fans de voorbije dagen stiekem dromen van een terugkeer van Romelu Lukaku, ...

274
274
Het is officieel: Lukaku zet handtekening bij Fenerbahçe

Na maanden van speculatie is de scheiding tussen Romelu Lukaku en Napoli nu ook helemaal officieel. ...

91
91
Man Utd toont vertrouwen in Lammens met nieuwigheid

Manchester United zet dezer dagen volop in op zijn Belgen. Met Youri Tielemans haalden ze deze zomer ...

187
187
'Zulte Waregem verrast met nog defensieve aanwinst'

Zulte Waregem heeft zijn start dit seizoen niet gemist, want Essevee boekte op de openingsspeeldag ...

228
228
Vertrekt Dean bij AA Gent? De Mil speelt open kaart

Gaat er bij AA Gent nog wat gebeuren op de transfermarkt? Aanvaller Max Dean wil graag een transfer ...

223
223
Union SG en Lierse SK ronden verrassende transfer af

Union SG heeft zopas een uitgaande transfer weten af te ronden. De Belgische bekerwinnaar vond een ...

98
98
'PSG kijkt aandachtig mee: smaakmaker Anderlecht in beeld'

Bij RSC Anderlecht hebben ze heel veel jong talent. De Brusselaars gaan daar nog veel plezier aan ...

620
620
Euvrard verandert compleet van transfergedachte bij Standard

Standard blijft tijdens deze transferperiode nadrukkelijk uitkijken naar versterking. Vooral een ...

162
162

Meer sportnieuws