Antwerp FC kijkt uit naar topdeal met waanzinnig rendement

428 stemmen
Antwerp FC kijkt uit naar topdeal met waanzinnig rendement

Antwerp FC heeft deze zomer een enorme financiële inspanning geleverd om Mandela Keita naar de Bosuil te halen. Het betrof een huurtransfer met een verplichte aankoopoptie van 7 à 8 miljoen euro, wat in feite neerkomt op een recordbedrag voor de club, zij het met uitgestelde betaling.

RAFC heeft als doel om op de termijn winst te maken op deze aanzienlijke investering, en de verwachting is dat dit gaat lukken.

Patrick Goots stelde bij Gazet van Antwerpen dat de club de recordinvestering in Mandela Keita dubbel en dik zal terugverdienen. Ediz Unal, de zaakwaarnemer van Keita, voorspelde in Het Nieuwblad zelfs dat de club hem in de toekomst voor een bedrag tussen de 20 en 30 miljoen euro zou kunnen verkopen.

LEES OOK: ‘Mandela Keita staat voor zomerse monstertransfer’

Keita de eerste keer in de Champions League

Antwerp FC maakte afgelopen dinsdag zijn grote debuut in de Champions League tegen FC Barcelona, maar de ploeg van Mark van Bommel moest de superioriteit van de Spaanse grootmacht erkennen.

Antwerp werd verslagen met een duidelijke 5-0 nederlaag in Montjuïc, en het verschil in klasse tussen beide teams was overduidelijk. Mandela Keita was een van de Antwerp-spelers die probeerde zich staande te houden, maar ook hij kon het tij niet keren.

De 21-jarige middenvelder had misschien wat meer fysieke aanwezigheid kunnen tonen, en hij had het – net zoals zijn ploegmaats – lastig toen Barça het tempo opvoerde. Al liet Keita wel vlagen van zijn immens potentieel en talent aanschouwen.

Hij stond bij momenten stevig zijn mannetje, hij durfde aanvallende loopacties maken, en hij liep veel gaten dicht. Tom Boudeweel was onder de indruk van de prestatie van Keita in Barcelona.

“Zet Vermeeren of Keita aan de andere kant en ze zullen vlot meedoen. Gewoon omdat de ploeg van Barcelona veel beter is, altijd de bal heeft en hoog druk zet”, zei de radiocommentator bij Sporza. Het debuut van Keita in de Champions League smaakt dus naar meer.

Keita zal nog veel zo’n matchen spelen

In een wedstrijd tegen FC Barcelona kijkt de hele wereld mee, ook al ging Antwerp FC met de billen bloot tegen de Spaanse kampioen.

Voorafgaand aan de wedstrijd verklaarde Vincent Janssen dat Barça altijd het Champions League-debuut van Keita zal blijven, maar dat de jonge middenvelder nog vele van zulke wedstrijden in zijn carrière zal spelen.

Keita staat duidelijk een prachtige en veelbelovende voetbaltoekomst te wachten, en het is geen toeval dat Antwerp afgelopen zomer een huurdeal met een verplichte aankoopoptie van 7 à 8 miljoen euro afsloot om hem definitief aan te trekken.

Keita heeft aangetoond dat hij het niveau in de Jupiler Pro League langzaamaan overstijgt, zoals blijkt uit zijn recente prestaties. Hij werd vorig weekend nog uitgeroepen tot Man van de Wedstrijd tegen KVC Westerlo.

“De belangrijkste man bij alles wat met de bal te maken. Als een klassieke "zes" brak hij talloze aanvallen van Westerlo af, om dan steeds goed de teammaat te vinden. Met bal is de jongeling bijna niet af te stoppen”, merkte Sporza op.

Keita is bijna niet van de bal te zetten en hij bezit ook de gave om met een veins zijn tegenstander in de wind te zetten.

Recordtransfer van 7 à 8 miljoen euro

Mark van Bommel heeft een enorm vertrouwen in Mandela Keita vanwege zijn klasse, talent en unieke profiel.

De 21-jarige middenvelder beschikt over sterke fysieke kwaliteiten en een uitstekend voetballend vermogen, wat hem vergelijkingen heeft opgeleverd met zowel Paul Pogba, N'golo Kanté als Albert Sambi Lokonga.

"Een natuurtalent," zoals Marc Brys eerder heeft opgemerkt. Keita pikt de zaken ook een indrukwekkende snel op, wat getuigt van zijn grote voetbalintelligentie. Jean Butez heeft eerder gezegd dat je tegen Keita slechts eenmaal iets hoeft te zeggen en dat hij het snapt.

Marc Overmars besefte deze zomer maar al te goed dat hij na de gemiste transfer van Calvin Stengs ook Keita niet aan zich voorbij mocht laten gaan. Overmars talmde deze keer niet en de Nederlander drong aan op het vinden van een oplossing met Oud-Heverlee Leuven.

Overmars ging de onderhandelingen aan met een initieel bod van 5,5 miljoen euro, en uiteindelijk werd een huurtransfer met een verplichte aankoopoptie tussen de 7 à 8 miljoen euro overeengekomen, wat in feite neerkomt recordbedrag voor Antwerp FC, zij het met uitgestelde betaling.

Dromen van waanzinnige return on invest

Patrick Goots stelde in Gazet van Antwerpen dat Antwerp FC het geïnvesteerde recordbedrag in Mandela Keita dubbel en dik zal terugverdienen. “Met zijn voetballend vermogen en duelkracht is hij gewoon onmisbaar voor dit Antwerp.”

Ediz Unal, de makelaar van Keita, voorspelt dat de club hem ooit nog voor 20 à 30 miljoen euro zal kunnen verkopen. “Zijn doel is alleszins om zich verder te ontwikkelen, Rode Duivel te worden en over een paar jaar de stap te zetten naar een top 15-club in Europa”, zei Unal in Het Nieuwsblad.

Tijdens de afgelopen zomermercato toonden verschillende clubs zoals Genoa, OGC Nice, Norwich, Leeds United, Wolfsburg en Torino interesse in Keita, terwijl er zelfs beweerd werd dat hij in het Midden-Oosten 3 tot 4 miljoen euro kon verdienen.

Keita gaf echter de voorkeur aan een sportief project en vond dat het beste bij Antwerp FC, waar hij de kans krijgt om de groepsfase van de Champions League te spelen. Het Kampioenenbal biedt hem de buitenkans om zich enorm te ontwikkelen, waardoor hij in de toekomst zeker kan rekenen op de interesse van veel grotere clubs.

Antwerp FC hoopt daarmee de aanzienlijke investering van 7 à 8 miljoen euro in een veelvoud te kunnen terugverdienen.

Keita zal 30 miljoen euro opleveren

Meest recent

Ruben Van Gucht haalt snoeihard uit: "Losers eerste klas!"

Hij is gewend dat er over hem geschreven wordt. Dat er over hem gepraat wordt, nog meer. Maar deze ...

66
66
Standard pakt uit met komst ex-Rode Duivel

Standard heeft zijn technische staf vandaag weten te versterken. De Rouches maakten de komst van een ...

47
47
Club Brugge slaat toe met contract tot medio 2029

Bij Club Brugge hopen ze de komende jaren nog wat jonge binnen- en buitenlandse talenten te laten ...

137
137
STVV heeft beet en stelt tweede zomeraanwinst voor

STVV heeft zopas zijn tweede zomeraanwinst voorgesteld. Nadat het Joedrick Pupe definitief overnam, ...

46
46
'Ajax verbaast iedereen met stunttransfer bij FC Barcelona'

Ajax heeft duidelijk versterking nodig en de club mikt op ervaren namen. Technisch directeur Jotdi ...

93
93
Kevin De Bruyne schiet twee keer raak: "Geen woorden voor"

Op het veld oogt hij vaak koel, berekend en bijna onbewogen. Maar achter de wereldster die al ...

41
41
Absolute kraker op WK: Marokko waarschuwt Nederland

Komende nacht staat er om 3u een waanzinnige topper op het programma. Marokko en Nederland nemen het ...

102
102
Anderlecht en Feyenoord? Vrancken doet boekje open

Hearts stelde onlangs Wouter Vrancken voor als zijn nieuwe coach. De Belgische trainer werd aan veel ...

190
190
Adedji-Sternberg naar Club Brugge? Genk onderneemt actie

Het transferdossier rond Noah Adedji-Sternberg bedaart al enkele dagen de gemoederen. KRC Genk en ...

441
441
Extra geluksbrenger: Duivels zorgen voor WK-primeur tegen Senegal

Woensdagavond is het zover, dan staan de Rode Duivels voor hun 1/16de finale op het WK 2026. Het ...

215
215
Waarschuwing Garcia: "Als hij speelt, is België kansloos"

De Rode Duivels staan voor een zware dobber in de 1/16de finales van het WK 2026. Zo wacht een duel ...

745
745
Definitief einde carrière? Broos reageert na WK-eliminatie

Voor Zuid-Afrika zit het wereldkampioenschap erop. Bafana Bafana sneuvelde zondagavond in de 1/16de ...

54
54
'Geheim plan PSG onthuld: Club Brugge ruikt miljoenen'

Club Brugge wist de voorbije zomermercato's steevast miljoenen op te halen met de verkoop van ...

477
477
Vanaken bevrijder Rode Duivels? Wilmots gaat op rem staan

Hans Vanaken kreeg tegen Nieuw-Zeeland dan toch zijn kans in de basiself bij de Rode Duivels. En de ...

1052
1052
Scaloni doet boekje open: Messi toont klasse met groots gebaar

Lionel Messi is één van de absolute vedetten op het WK 2026. Met 6 goals in 3 matchen ...

109
109
Nieuwe WK-rel hangt alweer in de lucht bij Rode Duivels

Bij de Rode Duivels leek de rust eindelijk terug. Toch hangt er alweer een nieuwe WK-rel in de ...

257
257
Gesloten spelersmeeting Duivels: deze boodschap hadden anciens

De Rode Duivels bereiden zich momenteel voor op hun 1/16de finale op het WK 2026 tegen Senegal. Na ...

194
194
'Anderlecht zet zijn zinnen op ex-speler van Chelsea'

Anderlecht is zijn voorbereiding begonnen met enkele tegenvallers, want meteen liepen Ilay Camara, ...

360
360
'Plots grote vraagtekens rond toekomst Cuypers'

Uteindelijk koos Rudi Garcia op het WK voor Romelu Lukaku, Charles De Ketelaere en Matias ...

91
91
Geen stunt voor Broos: Canada velt Zuid-Afrika op de valreep

Voor Hugo Broos zit het WK en wellicht ook zijn trainerscarrière erop. Zijn Zuid-Afrika is er ...

54
54
Union-target dringt aan: "ik wil de stap graag zetten"

Union was deze zomer al zeer actief op de transfermarkt. Het verwacht weer de nodige smaakmakers te ...

48
48
"We waren nooit van plan hem naar Club te laten gaan"

Bij Club Brugge staan ze nog voor een drukke transferzomer. Op heel wat posities zal versterking ...

663
663
'PSG wint titanenstrijd en versterkt aanval nog meer'

Paris Saint-Germain sleepte dit seizoen voor de tweede keer op rij de Champions League in de wacht. ...

83
83
'Anderlecht slikt alweer blessuredomper in voorbereiding'

Anderlecht heeft maar een maand om zich klaar te stomen, want het moet op 23 juli al een eerste keer ...

291
291
'Lewandowski geeft jawoord voor opmerkelijke transfer'

Bij FC Barcelona namen ze na vier seizoenen afscheid van Robert Lewandowski. De 37-jarige spits was ...

62
62

Meer sportnieuws