HLN: Vanhaezebrouck voert 7 (!) wissels door bij AA Gent

448 stemmen
HLN: Vanhaezebrouck voert 7 (!) wissels door bij AA Gent

AA Gent opent donderdagavond haar Conference League-campagne tegen Zorya Luhansk, dat door de oorlog in Oekraïne moet uitwijken naar Polen. Daar opteert Hein Vanhaezebrouck vermoedelijk voor een uiterst onuitgegeven elftal.

De coach kondigde vooraf expliciet aan dat hij zich omwille van het drukke schema soms genoodzaakt zal zien om te roteren. Hoewel zich daar zondag tegen Eupen eveneens een gelegenheid toe aanbiedt verwacht Het Laatste Nieuws daarom een karrenvracht aan wissels.

LEES OOK: KAA Gent stelt plots nieuwe versterking voor

Kans voor Lagae

Ten opzichte van het gelijkspel tegen OH Leuven van zondag verschijnen er volgens de krant tenslotte maar liefst zeven (!) nieuwe namen aan de aftrap. Te beginnen uiteraard met Davy Roef, die in Europa zoals gewoonlijk Paul Nardi aflost als nummer één tussen de palen.

In het defensief compartiment is de spoeling nogal dun, en dus blijven Ismaël Kandouss en Tsuyoshi Watanabe gewoon staan. Jordan Torunarigha daarentegen wordt wel eens een adempauze gegund. In zijn plaats mag jonkie Bram Lagae postvatten in het trio achterin.

Nieuw middenveld

Op het middenveld krijgt Julien de Sart dit keer dan weer het gezelschap van Pieter Gerkens en Omri Gandelman, die zijn debuut in het basiselftal viert. Op de zijkanten ruimen fullbacks Matisse Samoise en Archie Brown allebei plaats voor Noah Fadiga en Malick Fofana.

Voorin tot slot vervangt niet Goodluck Igbokwe maar uiteraard wel Tarik Tissoudali de twijfelachtige Gift Orban als partner van Hugo Cuypers. Samen met Kandouss, Watanabe en De Sart is hij dus de enige vaste titularis die Vanhaezebrouck niet aan de kant durft te laten.

De vermoedelijke XI: Roef, Kandouss, Watanabe, Lagae, Fadiga, De Sart, Gandelman, Gerkens, Fofana, Cuypers, Tissoudali, 

Wie van dit viertal is het belangrijkst voor AA Gent?

Meest recent

Lichtpunt bij AA Gent: sterkhouder is helemaal terug

AA Gent had zaterdagavond een zege kunnen gebruiken op het veld van STVV in de strijd om een ...

6
6
De Mil moet weer brandje blussen: "Het doet me pijn"

AA Gent heeft zaterdag een punt gepakt op Stayen, waardoor het voorlopig weer een beetje dichter bij ...

30
30
'Club Brugge op scherp na transferbeslissing Onyedika'

Bij Club Brugge dreigt in de zomer een stevige leegloop. Verschillende sterkhouders worden het hof ...

134
134
Jacobs keihard voor Anderlecht: "Als ik dat hoorde..."

Anderlecht moet zondag tegen KV Mechelen vol aan de bak, want het moet de vierde plaats nog zien te ...

94
94
AA Gent houdt Europese droom in leven na fel duel op Stayen

AA Gent heeft mogelijk een belangrijke zaak gedaan in de strijd om een Europees ticket. De ...

55
55
'Club voor voldongen feit: speler dringt aan op transfer'

Club Brugge lijkt voor een drukke transferzomer te staan. Niet alleen lopen heel wat sterkhouders in ...

189
189
Bizar tafereel: Kanga en Gentse fans opnieuw in de clinch

AA Gent gaat op Stayen op zoek naar zijn eerste overwinning in de play-offs. Daarmee kunnen ze ...

68
68
Hayen brengt zorgwekkend nieuws: nieuwe blessures bij Genk

KRC Genk blijft zeer wisselvallig presteren in de Europe Play-Off. Het slaagde er ook zaterdag niet ...

217
217
Euvard baalt na gemiste kans voor Standard

In de Europe Play-Off blijft de strijd om de eindwinst razend spannend. Alles blijft bovenaan op een ...

83
83
Pocognoli spreekt klare taal over toekomst bij Monaco

Zondag staat in de Ligue 1 de slotspeeldag op het programma. Voor Sébastien Pocognoli staat ...

53
53
De Mil met handen in het haar: "Serieus puzzelen"

AA Gent hoopt in de laatste wedstrijden van het seizoen nog een Europees ticket uit de brand te ...

16
16
'Straffe wending: Neuer keert terug bij Duitsland voor WK'

Dezer dagen druppelen er alsmaar meer WK-selecties binnen. Het is nog wachten tot 21 mei voor die ...

39
39
Standard en Genk houden spanning maximaal in Europe PO's

Met nog twee speeldagen te gaan blijft het razend spannend in de Europe Play-Offs. Zowel Standard ...

96
96
Trainersbom bij Antwerp? Oude bekende staat al klaar

Antwerp zit weer met de handen in het haar. De stoel van Joseph Oosting wankelt na een dramatische ...

461
461
‘Xabi Alonso vindt akkoord met Engelse grootmacht’

Chelsea kent een dramatisch seizoen. The Blues staan er bijzonder slecht voor in de Premier League ...

94
94
’Ter Stegen maakt stunttransfer naar Eredivisie’

Ajax is van plan flink uit te pakken op de transfermarkt, al zullen ze dan eerst moeten verkopen. Ze ...

79
79
Fink wil Anderlecht en Club Brugge de loef afsteken

Thorsten Fink is trainer van het Turkse Samsunspor. De voormalige coach van KRC Genk en STVV gaat ...

220
220
Smaakmaker verrast: "Ik wil bij STVV blijven"

Bij STVV hebben ze heel veel smaakmakers rondlopen in de spelerskern. Heel wat van hen genieten ...

86
86
Start Lukaku niet aan het WK? Dit denkt Vandenbempt

Rudi Garcia maakte zijn WK-selectie bekend. Daar zaten weinig verrassingen bij. Peter Vandenbempt ...

73
73
Salah gooit met statement Slot helemaal onder de bus

Liverpool verloor vrijdagavond kansloos met 4-2 tegen Aston Villa. Mo Salah kwam daags nadien met ...

138
138
Late goal zorgt voor feest bij Westerlo

In de Jupiler Pro League ontving Sporting Charleroi om 16u KVC Westerlo. Wie kon Standard en KRC ...

94
94
Weergaloze goal bezorgt Manchester City de FA Cup

Om 16u begon in Engeland de FA Cup-finale tussen Manchester City en Chelsea. Wie ging aan de haal ...

44
44
Kompany eindigt met stevige knaller, Blessin degradeert

In de Bundesliga stond namiddag de laatste speeldag op het programma. Alle matchen werden om 15u30 ...

67
67
'Anderlecht baalt: flop keert terug na teleurstelling'

RSC Anderlecht wil af van de overtollige spelers. De Brusselaars gaan echter moeite hebben om ...

403
403
Frank Raes over pensioenleven: "Dat kan ik me nog permitteren"

Jarenlang was hij een van de bekendste gezichten van de VRT sportredactie, vandaag geniet Frank Raes ...

71
71

Meer sportnieuws