HLN: Vanhaezebrouck voert 7 (!) wissels door bij AA Gent

door
HLN: Vanhaezebrouck voert 7 (!) wissels door bij AA Gent

AA Gent opent donderdagavond haar Conference League-campagne tegen Zorya Luhansk, dat door de oorlog in Oekraïne moet uitwijken naar Polen. Daar opteert Hein Vanhaezebrouck vermoedelijk voor een uiterst onuitgegeven elftal.

De coach kondigde vooraf expliciet aan dat hij zich omwille van het drukke schema soms genoodzaakt zal zien om te roteren. Hoewel zich daar zondag tegen Eupen eveneens een gelegenheid toe aanbiedt verwacht Het Laatste Nieuws daarom een karrenvracht aan wissels.

LEES OOK: Hommeles bij Antwerp: fans genegeerd en interne ruzie

Kans voor Lagae

Ten opzichte van het gelijkspel tegen OH Leuven van zondag verschijnen er volgens de krant tenslotte maar liefst zeven (!) nieuwe namen aan de aftrap. Te beginnen uiteraard met Davy Roef, die in Europa zoals gewoonlijk Paul Nardi aflost als nummer één tussen de palen.

In het defensief compartiment is de spoeling nogal dun, en dus blijven Ismaël Kandouss en Tsuyoshi Watanabe gewoon staan. Jordan Torunarigha daarentegen wordt wel eens een adempauze gegund. In zijn plaats mag jonkie Bram Lagae postvatten in het trio achterin.

Nieuw middenveld

Op het middenveld krijgt Julien de Sart dit keer dan weer het gezelschap van Pieter Gerkens en Omri Gandelman, die zijn debuut in het basiselftal viert. Op de zijkanten ruimen fullbacks Matisse Samoise en Archie Brown allebei plaats voor Noah Fadiga en Malick Fofana.

Voorin tot slot vervangt niet Goodluck Igbokwe maar uiteraard wel Tarik Tissoudali de twijfelachtige Gift Orban als partner van Hugo Cuypers. Samen met Kandouss, Watanabe en De Sart is hij dus de enige vaste titularis die Vanhaezebrouck niet aan de kant durft te laten.

De vermoedelijke XI: Roef, Kandouss, Watanabe, Lagae, Fadiga, De Sart, Gandelman, Gerkens, Fofana, Cuypers, Tissoudali, 

Wie van dit viertal is het belangrijkst voor AA Gent?

Meest recent

Vanhaezebrouck waarschuwt Club: code rood in Brugge

Club Brugge begint donderdag in eigen huis aan een nieuwe campagne in de Champions League. De ideale ...

50
50
Anderlecht luidt alarmbel: Renard verdedigt beleid

Maandagavond organiseerde RSC Anderlecht nog eens een zogenaamde Fan Council, waarbij Olivier Renard ...

58
58
Wils zorgt voor ophef: mysterie Antwerp opgeklaard

Met een magere negen op 21 heeft Antwerp haar competitiestart gemist. Na de nul op zes tegen ...

42
42
DAZN versus Proximus: laatste struikelblok onthuld

Voor samenvattingen van de Jupiler Pro League kan de Belgische voetballiefhebber zich voortaan weer ...

192
192
Hayen grijpt in: karrenvracht wissels bij Club Brugge

Club Brugge heeft weinig tijd om stil te staan bij de nederlaag tegen La Louvière, want ...

241
241
Leysen wil scalp van ex-ploeg en waarschuwt PSV

Bij PSV kennen ze één speler héél goed: Fedde Leysen. De Belgische ...

27
27
Volgende parel voor KRC Genk: "Fysieke présence"

KRC Genk is een club waar jonge talenten van eigen bodem kansen krijgen. De Limburgers willen die ...

75
75
Harde boodschap voor Hasi: “Zelfs die coach was beter”

RSC Anderlecht speelde 1-1 tegen KRC Genk. Een goed resultaat, aangezien ze een uur lang met een man ...

165
165
Smets: "Hij is een extra wapen voor KRC Genk"

KRC Genk speelde niet goed genoeg tegen RSC Anderlecht. De Limburgers speelden ruim een uur met een ...

122
122
Pocognoli daags voor PSV: Union SG is héél ambitieus

Union SG staat voor een nieuw hoogtepunt in de clubgeschiedenis. Ze nemen het morgen om 18u45 op ...

31
31
Hasi krijgt twee énorme meevallers bij Anderlecht

RSC Anderlecht knokte zich met tien spelers naar een verdiend gelijkspel tegen KRC Genk. De ...

464
464
Ex-ref velt verdict: Club Brugge bestolen in La Louvière?

Club Brugge liep zaterdag een blauwtje in La Louvière. Door het foutje van Nordin Jakers ging ...

538
538
Waanzin of meesterzet? Anderlecht schokt met transferplan

Anderlecht twijfelt niet: Nilson Angulo krijgt een nieuw contract tot 2029 mét opslag. Maar ...

466
466
Carte blanche voor Coucke: Hasi & Renard weg bij RSCA?

De interlandbreak zorgde niet bepaald voor rust bij RSC Anderlecht, waar Wouter Vandenhaute ...

523
523
'Hayen hakt keeperknoop door: Jackers out, Mignolet in?'

Met een 1-0 nederlaag in La Louvière beleefde Club Brugge geen geslaagde generale repetitie ...

317
317
Renard doet boekje open over hete hangijzers Anderlecht

Met een mannetje minder sleepte RSC Anderlecht zondag nog een punt uit de brand tegen KRC Genk. Toch ...

459
459
Deschacht en Karl Vannieuwkerke clashen zwaar

Karl Vannieuwkerke is nog steeds één van de meest populaire schermgezichten bij de ...

1197
1197
'Club Brugge zorgt voor grote schok: sterkhouder moet weg'

Club Brugge was de afgelopen jaren matig in de reguliere competitie van de Jupiler Pro League en ...

1352
1352
'Europese top compleet gek van Belgische sensatie'

België heeft heel veel jong talent rondlopen. Bondscoach Rudi Garcia heeft ondertussen weer ...

387
387
Geviseerde Anderlecht-pion staat op: Hasi haalt zijn gram

RSC Anderlecht speelde 1-1 tegen KRC Genk. Luis Vazquez scoorde een keer, maar had dat ook een ...

408
408
Transferblunder Club Brugge? "Hij is pas vierde keuze"

Club Brugge heeft een uiterst lucratieve, maar ook vrij woelige transferperiode achter de rug. ...

371
371
'Grootse plannen Kompany: megatransfer Rode Duivel'

Vincent Kompany stoomt zijn troepen momenteel klaar voor de Champions League-clash tegen Chelsea FC. ...

375
375
'Onthuld: het mislukte plannetje van Coucke met Lukaku'

Heel wat mooi volk was zondagavond naar het Lotto Park afgezakt voor de topper tussen RSC Anderlecht ...

659
659
Italianen verbijsterd: dít zien ze bij 34-jarige De Bruyne

In de Champions League gaat SSC Napoli aanstaande donderdag op bezoek bij Manchester City. Kevin De ...

799
799
Ongeziene situatie op Bosuil: "Ref kon hier niets aan doen"

AA Gent pakte zondagmiddag een fraaie overwinning en haalde het met 1-2 op het veld van Antwerp FC. ...

325
325

Meer sportnieuws