HLN: Vanhaezebrouck voert 7 (!) wissels door bij AA Gent

448 stemmen
HLN: Vanhaezebrouck voert 7 (!) wissels door bij AA Gent

AA Gent opent donderdagavond haar Conference League-campagne tegen Zorya Luhansk, dat door de oorlog in Oekraïne moet uitwijken naar Polen. Daar opteert Hein Vanhaezebrouck vermoedelijk voor een uiterst onuitgegeven elftal.

De coach kondigde vooraf expliciet aan dat hij zich omwille van het drukke schema soms genoodzaakt zal zien om te roteren. Hoewel zich daar zondag tegen Eupen eveneens een gelegenheid toe aanbiedt verwacht Het Laatste Nieuws daarom een karrenvracht aan wissels.

LEES OOK: ‘Belgisch toptalent op een zucht van zomerse knaltransfer’

Kans voor Lagae

Ten opzichte van het gelijkspel tegen OH Leuven van zondag verschijnen er volgens de krant tenslotte maar liefst zeven (!) nieuwe namen aan de aftrap. Te beginnen uiteraard met Davy Roef, die in Europa zoals gewoonlijk Paul Nardi aflost als nummer één tussen de palen.

In het defensief compartiment is de spoeling nogal dun, en dus blijven Ismaël Kandouss en Tsuyoshi Watanabe gewoon staan. Jordan Torunarigha daarentegen wordt wel eens een adempauze gegund. In zijn plaats mag jonkie Bram Lagae postvatten in het trio achterin.

Nieuw middenveld

Op het middenveld krijgt Julien de Sart dit keer dan weer het gezelschap van Pieter Gerkens en Omri Gandelman, die zijn debuut in het basiselftal viert. Op de zijkanten ruimen fullbacks Matisse Samoise en Archie Brown allebei plaats voor Noah Fadiga en Malick Fofana.

Voorin tot slot vervangt niet Goodluck Igbokwe maar uiteraard wel Tarik Tissoudali de twijfelachtige Gift Orban als partner van Hugo Cuypers. Samen met Kandouss, Watanabe en De Sart is hij dus de enige vaste titularis die Vanhaezebrouck niet aan de kant durft te laten.

De vermoedelijke XI: Roef, Kandouss, Watanabe, Lagae, Fadiga, De Sart, Gandelman, Gerkens, Fofana, Cuypers, Tissoudali, 

Wie van dit viertal is het belangrijkst voor AA Gent?

Meest recent

'Totale chaos bij Antwerp: duidelijkheid wél op komst'

Royal Antwerp FC heeft momenteel een kern die niet waardig is voor de Jupiler Pro League. Dat is een ...

65
65
De Ketelaere ziet vriendin zwaar uitpakken: fans smelten weg

Charles De Ketelaere kende tot nu toe een wisselvallig WK, al zijn het uiteraard grote schoenen om ...

44
44
STVV geeft stevige transferplannen prijs

STVV stelde vandaag Frederic De Meyer voor als de nieuwe coach. Hij krijgt de enorm zware taak om ...

22
22
Anderlecht in zee met Qatar? Verschueren héél duidelijk

RSC Anderlecht is een héél interessante club voor investeerders. De afgelopen jaren ...

177
177
Lukaku zet puntjes op de i met één zinderend bericht

Er werd getwijfeld aan zijn vorm, aan zijn fitheid en zelfs aan zijn rol binnen deze generatie Rode ...

82
82
Niet alleen Trossard: ook andere Duivel plots onmisbaar

De Rode Duivels pakten een 5 op 9 en zijn zo zeker van groepswinst en de volgende ronde. Bij de ...

92
92
Broos de Belgische Advocaat? Plotse twist is mogelijk

Hugo Broos wist met Zuid-Afrika zich te plaatsen voor de volgende ronde. Daarin treffen ze vanavond ...

40
40
Eerste barst bij Rode Duivels: ploegmaats pikken dit niet

De Rode Duivels hebben hun WK weer nieuw leven ingeblazen, maar de rust is nog niet helemaal terug. ...

475
475
Bruno ziet deze rol voor Bertaccini én looft 'nieuwe' spits

Vitor Bruno sprak voor het eerst de pers toe. De Portugese trainer zei daarbij twee opvallende ...

324
324
België treft Senegal: volgende tegenstanders ook bekend

België mag bewijzen dat het tegen Nieuw-Zeeland zijn WK écht is gestart. In de zestiende ...

175
175
Zware loting Rode Duivels, Messi slaat wéér toe

De groepsfase van het WK ligt achter de rug. De laatste matchen werden afgelopen nacht afgewerkt. ...

232
232
Drukte bij La Louvière: 3 nieuwkomers, sterkhouder vertrekt

La Louvière wist afgelopen seizoen als promovendus het behoud te verzekeren, maar bevestigen ...

50
50
Bekritiseerde Duivel haalt gram: "Zijn beste match ooit"

De Rode Duivels hebben zaterdagochtend komaf gemaakt met alle twijfels. Ze boekten in hun laatste ...

79
79
Perisic schaart zich in zéér straf rijtje met jubileum

Om 23u wordt in groep L de slotspeeldag op gang getrapt. Kroatië moet daarin nog vol aan de bak ...

29
29
'Standard heeft volgende aanwinst in het vizier'

Standard is deze zomer al snel in actie geschoten op de transfermarkt. De Rouches haalden de ...

74
74
'Westerlo vangt deze miljoenensom voor Ferri'

Westerlo ontwikkelde zich de voorbije jaren tot een club die zeer goed spelers kan verkopen. Dat zal ...

128
128
Hoofdscout voorspelt transferboost voor KRC Genk

KRC Genk kijkt met heel wat interesse naar wat zich op het WK afspeelt. Heel wat (ex-)spelers van de ...

404
404
AA Gent boekt meteen ruime zege in eerste oefenmatch

Heel wat Belgische eersteklassers zijn stilaan aan hun voorbereiding op het nieuwe seizoen begonnen. ...

150
150
Vanhaezebrouck vindt dat 2 Duivels moeten blijven staan

Na de twee op zes tegen Egypte en Iran stonden de Rode Duivels onder grote druk tegen Nieuw-Zeeland, ...

378
378
'Club Brugge speelt spelletje blufpoker met FC Barcelona'

Club Brugge staat voor een zeer drukke transferzomer. Het zag al Aleksandar Stankovic naar Inter ...

510
510
Cody Gakpo getroffen door hartverscheurend nieuws

Voor Nederland klaarde sportief de hemel op na het gelijkspel op de eerste speeldag van dit WK. ...

44
44
Club Brugge en Sommer: pijnlijke waarheid duikt op

Yann Sommer naar Club Brugge klinkt als een stunt. Maar er duikt meteen een pijnlijke waarheid op. ...

1247
1247
'Westerlo passeert met topdeal langs de kassa'

KVC Westerlo kent een heel drukke mercato. De Kemphanen gaan de nodige in- en uitgaande transfers ...

43
43
PSV baalt énorm: "We hadden Ronaldo bijna beet"

Cristiano Ronaldo is een van de beste aanvallers ooit, dat weet ondertussen iedereen wel. CR7 brak ...

51
51
Courtois reageert met klasse op 'kritiek op 'oudjes''

Rudi Garcia vond het nodig om na een 1-5-zege en kwalificatie voor de volgende ronde zelf een ...

134
134

Meer sportnieuws