HLN: Vanhaezebrouck voert 7 (!) wissels door bij AA Gent

448 stemmen
HLN: Vanhaezebrouck voert 7 (!) wissels door bij AA Gent

AA Gent opent donderdagavond haar Conference League-campagne tegen Zorya Luhansk, dat door de oorlog in Oekraïne moet uitwijken naar Polen. Daar opteert Hein Vanhaezebrouck vermoedelijk voor een uiterst onuitgegeven elftal.

De coach kondigde vooraf expliciet aan dat hij zich omwille van het drukke schema soms genoodzaakt zal zien om te roteren. Hoewel zich daar zondag tegen Eupen eveneens een gelegenheid toe aanbiedt verwacht Het Laatste Nieuws daarom een karrenvracht aan wissels.

LEES OOK: De Vlieger ziet struikelblok voor Europese druk KAA Gent

Kans voor Lagae

Ten opzichte van het gelijkspel tegen OH Leuven van zondag verschijnen er volgens de krant tenslotte maar liefst zeven (!) nieuwe namen aan de aftrap. Te beginnen uiteraard met Davy Roef, die in Europa zoals gewoonlijk Paul Nardi aflost als nummer één tussen de palen.

In het defensief compartiment is de spoeling nogal dun, en dus blijven Ismaël Kandouss en Tsuyoshi Watanabe gewoon staan. Jordan Torunarigha daarentegen wordt wel eens een adempauze gegund. In zijn plaats mag jonkie Bram Lagae postvatten in het trio achterin.

Nieuw middenveld

Op het middenveld krijgt Julien de Sart dit keer dan weer het gezelschap van Pieter Gerkens en Omri Gandelman, die zijn debuut in het basiselftal viert. Op de zijkanten ruimen fullbacks Matisse Samoise en Archie Brown allebei plaats voor Noah Fadiga en Malick Fofana.

Voorin tot slot vervangt niet Goodluck Igbokwe maar uiteraard wel Tarik Tissoudali de twijfelachtige Gift Orban als partner van Hugo Cuypers. Samen met Kandouss, Watanabe en De Sart is hij dus de enige vaste titularis die Vanhaezebrouck niet aan de kant durft te laten.

De vermoedelijke XI: Roef, Kandouss, Watanabe, Lagae, Fadiga, De Sart, Gandelman, Gerkens, Fofana, Cuypers, Tissoudali, 

🚀

Wie van dit viertal is het belangrijkst voor AA Gent?

Meest recent

Schokkend! Nieuwe beelden duiken op na veldslag op Sclessin

Sporting Charleroi won zaterdagavond met 0-2 van Standard en kostte de Rouches zo de eindzege in de ...

16
16
Brandon Mechele deelt nieuws dat enorm veel emoties losmaakt

De komende dagen staan volledig in het teken van feest, emotie en mooie vooruitzichten. Terwijl ...

45
45
'Nieuwe trainer Napoli absoluut godsgeschenk De Bruyne'

SSC Napoli wil zondagavond zijn tweede plaats veilig stellen in de afsluitende competitiematch tegen ...

59
59
Revanche Tzolis: vier uitdagers voor 'Player of the Season'

Op een Europese barragematch na, valt dit weekend het doek over het seizoen in de Jupiler Pro ...

271
271
TU: 'Trainerscarrousel in JPL, eerste aanwinsten Club/RSCA'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

265
265
Rampscenario voor Genk: halve basisploeg mist barrage

Op de valreep kroonde KRC Genk zich alsnog tot winnaar van de Europe Play-Offs. Straks weten de ...

80
80
Janssen onthult toekomstplannen: "Anderlecht of Brugge?"

Het einde van het seizoen gaat traditiegetrouw weer gepaard met oudgedienden die op emotionele wijze ...

265
265
Kippenvel: Van der Elst schrijft eerbetoon aan Vanaken

Christos Tzolis is de gevierde held bij Club Brugge, maar ook Hans Vanaken zijn aandeel in de ...

58
58
'Code rood voor Sibierski: nieuw toptarget Anderlecht'

RSC Anderlecht hoopt een op z'n zachtst gezegd matig seizoen nog in schoonheid af te sluiten tegen ...

220
220
Verhaeghe dropt hint over exit: Club Brugge te koop?

Club Brugge viert straks de twintigste landstitel in het clubbestaan. De zevende al in de afgelopen ...

297
297
Engeland in shock: Tielemans-bom hangt boven Villa

Tielemans heeft Aston Villa de Europa League bezorgd. Maar daarom kan het nu ook moeilijk worden ...

468
468
Euvrard reageert na zware rellen bij Standard-Charleroi

Standard en Sporting Charleroi hebben voor de zoveelste keer hun eigen imago besmeurd na een Waalse ...

152
152
STVV heeft opvolger Wouter Vrancken bijna beet

Wouter Vrancken verlaat STVV. De Belgische trainer en de club maakten dat officieel bekend. De ...

233
233
Afscheid Janssen en Kerk: "De mooiste jaren bij Antwerp"

Royal Antwerp FC sloot het seizoen af met een zege tegen een zeer matig KVC Westerlo. Voor Vincent ...

174
174
Grote rel dreigt bij Club: “Hij komt hier niet mee weg”

Bart Verhaeghe heeft zijn zin gekregen: Club NXT blijft dan toch in 1B. Maar die redding kan Club ...

846
846
Genk haalt opgelucht adem: jongeling alweer uitblinker

KRC Genk heeft de Europe Play-Offs gewonnen. Ze pakten een 0-2-zege bij OH Leuven en Standard ging ...

205
205
Vierende Kompany stuurt boodschap richting Anderlecht

Vincent Kompany heeft van Bayern München weer een machine gemaakt. De Duitsers wonnen zonder ...

343
343
Defour voorspelt toptransfer bij KRC Genk

Bij KRC Genk gaat komende zomer de kassa weer rinkelen. De Limburgers hebben heel veel jong talent, ...

210
210
Club Brugge wint jackpot: ruim 150 miljoen euro

Club Brugge is de verdiende kampioen. En dat voor de 20ste keer. Het was een cruciale titel voor ...

497
497
Anderlecht opgelucht: trio toont zich voor komend jaar

RSC Anderlecht werd vierde. Na compleet mislukte mercato’s van het vorige beleid was dit het ...

360
360
'Stankovic hakt belangrijke transferknoop door'

Bij Club Brugge zal na het titelfeest de blik snel op de zomermercato gaan. De vraag lijkt op dit ...

571
571
Pijnlijke beelden: Waalse derby ontspoort nog helemaal

De Europe Play-Off eindigde zaterdag voor Standard op pijnlijke wijze. Het gaf de eindwinst nog uit ...

491
491
Ontknoping LaLiga: drama voor Witsel, Getafe Europa in

Zaterdagavond stond in Spanje de ontknoping van het seizoen op het programma. Bovenaan het ...

120
120
Standard faalt: Genk wint alsnog Europe Play-Off

De Europe Play-Off heeft zaterdagavond nog een verrassende ontknoping gekend. Standard begon als ...

228
228
Ferrera kondigt na degradatie meteen ontslag bij Dender aan

Na twee seizoenen is voor FCV Dender zaterdag een einde gekomen aan het avontuur in de Jupiler Pro ...

151
151

Meer sportnieuws