'Ajax grijpt hard in met in opspraak geraakte Mislintat'

door
'Ajax grijpt hard in met in opspraak geraakte Mislintat'

Ajax opent donderdagavond in de Europa League met een thuiswedstrijd tegen Olympique Marseille. Die wordt echter overschaduwd door de talloze problemen die de Amsterdammers momenteel tergen. De start in de Eredivisie werd compleet gemist en technisch directeur Sven Mislintat is al in opspraak gekomen.

De voorbije dagen onthulde NOS dat de Duitser mogelijk ongeoorloofd gehandeld zou hebben bij de transfer van Borna Sosa, die weggehaald werd bij VfB Stuttgart. Die overgang zou geregeld zijn door een makelaarsbureau dat ook aandelen heeft in het privébedrijf van Mislintat.

LEES OOK: Ajax heeft topdeal binnen en vindt akkoord met Lazio

Mislintat niet welkom in de ArenA

Ajax opende sindsdien ook een onderzoek en Mislintat staat onder zware druk. De club grijpt nu ook in en kondigt een eerste maatregel aan tegen zijn sportieve baas.

Pier Eringa, de voorzitter van de Raad van Commissarissen, kondigde woensdag immers tijdens de Algemene Leden Vergadering aan dat Mislintat voorlopig niet meer welkom is tijdens de wedstrijden van Ajax in de Johan Cruijff ArenA.

Geen schorsing

Het lijkt echter wel te gaan om een cosmetische ingreep om Mislintat uit de schijnwerpers te houden. Geschorst wordt hij immers niet en dus kan Mislintat in de schaduw gewoon zijn job blijven uitoefenen. Ondertussen probeert Ajax het onderzoek op gang te krijgen, waarbij ook andere deals nog onder de loep genomen zouden worden.

Donderdagavond kan Ajax echter maar beter winnen om de crisis te bezweren. Makkelijk wordt dat niet, maar ook in Marseille is het tegenwoordig allesbehalve rustig. Woensdag diende trainer Marcelino daags voor de wedstrijd immers nog zijn ontslag in. 

Kan Ajax hem beter ontslaan?

Meest recent

'Mokerslag Antwerp: volgende sterkhouder vertrekt'

Antwerp sloot 2025 af met een sterke reeks en houdt daardoor nog uitzicht op een plaats in de top ...

38
38
De Ketelaere kroont zich tot matchwinnaar bij Atalanta

Charles De Ketelaere is uitstekend begonnen aan 2026. De Rode Duivel was eerder deze week al ...

18
18
'Verrassende transferwending rond Joel Ordoñez'

Club Brugge staat nog voor een drukke wintermercato. Niet alleen zoekt het zelf naar versterking ...

85
85
Egypte maakt indruk en kegelt titelhouder uit Africa Cup

De Rode Duivels zouden volgende zomer weleens hun handen vol kunnen hebben met Egypte op het WK. De ...

65
65
'Standard met handen in haar: bizarre transfer verklaard'

Standard hoopt na de winterstop zijn zesde plaats vast te kunnen houden, maar evident zal dat niet ...

74
74
Goots vreest ramp voor Antwerp: "Als zij opnieuw uitvallen..."

Volgend weekend wordt de Jupiler Pro League weer op gang getrapt. In de laatste tien speeldagen van ...

60
60
Waanzinnige beelden: massale knokpartij na Algerije-Nigeria

Zaterdag worden op de Africa Cup de laatste twee kwartfinales afgewerkt. In de eerste van die ...

154
154
'Dwomoh grijpt naast verhoopte transfer'

Enkele jaren geleden stond Pierre Dwomoh nog te boek als één van de grootste talenten ...

57
57
'Standard haakt af voor sensatie op Belgische velden'

De wintermercato begint in ons land alsmaar meer op gang te komen. Daarbij lijken verschillende ...

121
121
Club Brugge bedrogen: Furo-deal blijkt zware misrekening

Het voelde als slim verkopen, maar dat knaagt nu al. Club Brugge laat Kaye Furo vertrekken en dacht ...

1079
1079
'Zirkzee baalt en ziet mooie transfer definitief afketsen'

Joshua Zirkzee wist zich nog niet door te zetten bij Manchester United. De Nederlandse aanvaller ...

58
58
Westerlo aan zet: derde sterkhouder weg?

Bij KVC Westerlo moeten ze deze mercato verkopen. De Kemphanen hebben alle seizoenen rode cijfers en ...

66
66
'AA Gent ruikt volgende jackpot na vertrek Gandelman'

AA Gent heeft al wat spelers van de hand kunnen doen. De kans is bestaande dat de Buffalo's nog een ...

466
466
'Simic verrast iedereen compleet met nieuwe transfer'

RSC Anderlecht wist Jan-Carlo Simic afgelopen zomer te verkopen aan Al-Ittihad. Dat vulde de kassa ...

214
214
'Gerucht ontkracht: géén prioriteit voor Anderlecht'

De tweede seizoenshelft staat voor de deur bij RSC Anderlecht, aanstaande donderdag begint RSCA ...

115
115
Tessa Wullaert open over relatie: "We hebben het echt gehad"

Tessa Wullaert is al jaren het gezicht en het geweten van het Belgische vrouwenvoetbal. Als ...

144
144
Hasi ziet druk stijgen: "Dat is onze doelstelling"

RSC Anderlecht moet volgende week aan de bak tegen AA Gent. Een uitschakeling in de Beker van ...

131
131
Manchester City stoot met monsterzege door in FA Cup

In Duitsland en Engeland stonden er namiddag wedstrijden op het programma. De Bundesliga opende het ...

31
31
Megatransfers Club Brugge en Genk: "Hij moét vertrekken"

Club Brugge en KRC Genk zijn twee Belgische clubs die al vele jaren op rij jaarlijks zeer goed ...

1014
1014
'STVV raast door en wil toeslaan met knaltransfer'

STVV is bezig met heel wat transferdossiers. De Kanaries willen zich duidelijk versterken en ...

123
123
'Charleroi wil uitpakken met straffe Belgische transfer'

Sporting Charleroi wil een grote slag slaan op de transfermarkt. De Carolo's willen een Belgische ...

57
57
Hayen onder de indruk: "De Vanaken van Racing Genk"

Nicky Hayen heeft veel werk bij KRC Genk. De defensieve stabiliteit terugvinden is daarbij het ...

368
368
Hazard wil niet wachten: witte rook op komst bij Anderlecht

Bij RSC Anderlecht dringt de tijd. Marco Kana, Yari Verschaeren en Thorgan Hazard zijn einde ...

859
859
Steven Defour breekt: zeldzaam openhartig

Steven Defour heeft sinds zijn afscheid bij KV Mechelen, nu dik twee jaar geleden, gekozen voor de ...

130
130
Kompany na alle ophef: "Ik neem er afstand van"

Vincent Kompany krijgen ze niet snel gek. De trainer van Bayern München kreeg de nodige vragen ...

85
85

Meer sportnieuws