'Ajax grijpt hard in met in opspraak geraakte Mislintat'

157 stemmen
'Ajax grijpt hard in met in opspraak geraakte Mislintat'

Ajax opent donderdagavond in de Europa League met een thuiswedstrijd tegen Olympique Marseille. Die wordt echter overschaduwd door de talloze problemen die de Amsterdammers momenteel tergen. De start in de Eredivisie werd compleet gemist en technisch directeur Sven Mislintat is al in opspraak gekomen.

De voorbije dagen onthulde NOS dat de Duitser mogelijk ongeoorloofd gehandeld zou hebben bij de transfer van Borna Sosa, die weggehaald werd bij VfB Stuttgart. Die overgang zou geregeld zijn door een makelaarsbureau dat ook aandelen heeft in het privébedrijf van Mislintat.

LEES OOK: Trainerstwist Anderlecht? Contract per direct beëindigd

Mislintat niet welkom in de ArenA

Ajax opende sindsdien ook een onderzoek en Mislintat staat onder zware druk. De club grijpt nu ook in en kondigt een eerste maatregel aan tegen zijn sportieve baas.

Pier Eringa, de voorzitter van de Raad van Commissarissen, kondigde woensdag immers tijdens de Algemene Leden Vergadering aan dat Mislintat voorlopig niet meer welkom is tijdens de wedstrijden van Ajax in de Johan Cruijff ArenA.

Geen schorsing

Het lijkt echter wel te gaan om een cosmetische ingreep om Mislintat uit de schijnwerpers te houden. Geschorst wordt hij immers niet en dus kan Mislintat in de schaduw gewoon zijn job blijven uitoefenen. Ondertussen probeert Ajax het onderzoek op gang te krijgen, waarbij ook andere deals nog onder de loep genomen zouden worden.

Donderdagavond kan Ajax echter maar beter winnen om de crisis te bezweren. Makkelijk wordt dat niet, maar ook in Marseille is het tegenwoordig allesbehalve rustig. Woensdag diende trainer Marcelino daags voor de wedstrijd immers nog zijn ontslag in. 

Kan Ajax hem beter ontslaan?

Meest recent

Gillet legt uit wat Anderlecht van nieuwe T1 kan verwachten

Het heeft een hele tijd geduurd, maar Anderlecht heeft eindelijk zijn nieuwe trainer gevonden. Het ...

42
42
'Vrancken neemt verrassende Belgen mee naar Schotland'

Het lijkt erop dat Wouter Vrancken zijn nieuwe uitdaging gevonden heeft na zijn vertrek bij STVV. ...

49
49
PSV-Belg naar Duitsland, Cercle shopt in Genk

Ondanks dat het WK nog in volle gang is, beginnen heel wat teams alweer aan de voorbereiding op het ...

25
25
Sterke Ronaldo loodst Portugal naar ruime zege

Portugal en Cristiano Ronaldo kregen bijzonder veel kritiek na de 0-0 tegen Congo. Tegen Oezbekistan ...

33
33
Anderlecht heeft zijn nieuwe coach officieel beet

Eindelijk witte rook: RSC Anderlecht heeft zijn nieuwe trainer helemaal beet. De Brusselaars maakten ...

281
281
Club Brugge verrast met oude bekende van KRC Genk

Club Brugge heeft vandaag een nieuwe assistent-trainer aangesteld. De landskampioen zag de afgelopen ...

98
98
Club Brugge jaagt op PSV-ster: ‘Ploegmaats worden gek’

Club Brugge kijkt naar Nederland voor extra versterking op de flank. Bij PSV loopt een speler rond ...

627
627
Theo Francken zorgt voor grote WK-rel op sociale media

De wedstrijd tussen België en Iran heeft niet alleen sportieve reacties uitgelokt. Minister van ...

81
81
Grote Ronaldo Show: twee records aan diggelen

Cristiano Ronaldo kreeg de afgelopen dagen (overdreven) veel kritiek. Van de 'kenners' op de sociale ...

44
44
Nilis ‘teleurgesteld’ in Duivel: "Hij moet opstaan"

Luc Nilis is een van de technisch meest verfijnde voetballers die België ooit heeft gehad. Hij ...

78
78
STVV slaat toe met zeer stevige aanwinst

STVV gaat wellicht nog een drukke zomer tegemoet. De Kanaries hebben vandaag wel een speler aan ...

68
68
Club Brugge kondigt deal met Premier League-club aan

Zowel in Europa als in eigen land heeft Club Brugge alweer een geslaagd seizoen achter de rug. Ook ...

166
166
Blessuregolf bij Belgen: opvallende afwezige op training

Vooraf kondigde de laatste match van de poulefase zich aan als een opwarmertje richting de ...

314
314
De Condé slaat toe: Genk stelt nieuwe doelman voor

Tot dusver bleef het nog stil bij KRC Genk, waar nochtans heel wat inkomend en uitgaand verkeer ...

282
282
'Club Brugge vangt 5 miljoen voor overbodige flop'

Het belooft alweer een lucratieve zomer te worden voor Club Brugge, waar na Aleksandar Stankovic nog ...

491
491
'Witte rook in Anderlecht: nieuwe T1 geeft jawoord'

Het is een bijzonder lange zoektocht geweest, maar daags nadat RSC Anderlecht de trainingen weer ...

901
901
België in de ban van Doku: spanning stijgt in Seattle

Winst tegen Nieuw-Zeeland is zaterdag een absolute must voor de Rode Duivels. Samen met Rudi Garcia ...

143
143
'Mannaert hakt knoop door: dagen Garcia al geteld'

Na de twee teleurstellingen tegen Egypte en Iran is het zaterdag van moeten voor de Rode Duivels. ...

866
866
Timmy Simons viert terugkeer als T1 in Jupiler Pro League

Terwijl alle ogen nog op het WK gericht zijn, hervatten de Belgische eersteklassers stilaan ook de ...

214
214
Vanaken deelt pakkend statement voor cruciaal WK-duel

De sfeer rond de Rode Duivels is de voorbije dagen stevig omgeslagen. Waar België met hoge ...

659
659
Aanvoerder Tielemans in vraag gesteld: “Beter hij captain"

Bondscoach Rudi Garcia stelde Youri Tielemans een tijdje geleden aan als de vaste aanvoerder van de ...

231
231
“Rudi Garcia manipuleert posivitisme bij Rode Duivels”

De Rode Duivels zijn op zoek naar een houvast op het WK. Een sterke prestatie om zich aan op te ...

66
66
'Standard pakt uit met opvallende pion: ex-Anderlecht'

Standard Luik wil zo snel mogelijk weer bij de Belgische top horen. De Rouches hebben het volste ...

196
196
Club kijkt jaloers toe: waanzinnig nieuw stadion Man Utd

Club Brugge probeert al jarenlang een nieuw stadion op poten te zetten, maar dat dossier sleept nog ...

172
172
Tielemans doet boekje open over Garcia én Vanaken

Net zoals het WK 2022 in Qatar loopt het niet van een leien dakje in de Verenigde Staten, Mexico en ...

1248
1248

Meer sportnieuws