'Ajax grijpt hard in met in opspraak geraakte Mislintat'

157 stemmen
'Ajax grijpt hard in met in opspraak geraakte Mislintat'

Ajax opent donderdagavond in de Europa League met een thuiswedstrijd tegen Olympique Marseille. Die wordt echter overschaduwd door de talloze problemen die de Amsterdammers momenteel tergen. De start in de Eredivisie werd compleet gemist en technisch directeur Sven Mislintat is al in opspraak gekomen.

De voorbije dagen onthulde NOS dat de Duitser mogelijk ongeoorloofd gehandeld zou hebben bij de transfer van Borna Sosa, die weggehaald werd bij VfB Stuttgart. Die overgang zou geregeld zijn door een makelaarsbureau dat ook aandelen heeft in het privébedrijf van Mislintat.

LEES OOK: Trainerstwist Anderlecht? Contract per direct beëindigd

Mislintat niet welkom in de ArenA

Ajax opende sindsdien ook een onderzoek en Mislintat staat onder zware druk. De club grijpt nu ook in en kondigt een eerste maatregel aan tegen zijn sportieve baas.

Pier Eringa, de voorzitter van de Raad van Commissarissen, kondigde woensdag immers tijdens de Algemene Leden Vergadering aan dat Mislintat voorlopig niet meer welkom is tijdens de wedstrijden van Ajax in de Johan Cruijff ArenA.

Geen schorsing

Het lijkt echter wel te gaan om een cosmetische ingreep om Mislintat uit de schijnwerpers te houden. Geschorst wordt hij immers niet en dus kan Mislintat in de schaduw gewoon zijn job blijven uitoefenen. Ondertussen probeert Ajax het onderzoek op gang te krijgen, waarbij ook andere deals nog onder de loep genomen zouden worden.

Donderdagavond kan Ajax echter maar beter winnen om de crisis te bezweren. Makkelijk wordt dat niet, maar ook in Marseille is het tegenwoordig allesbehalve rustig. Woensdag diende trainer Marcelino daags voor de wedstrijd immers nog zijn ontslag in. 

Kan Ajax hem beter ontslaan?

Meest recent

'Club Brugge speelt spelletje blufpoker met FC Barcelona'

Club Brugge staat voor een zeer drukke transferzomer. Het zag al Aleksandar Stankovic naar Inter ...

10
10
Oranje-international krijgt dramatisch nieuws te verwerken

Oranje maakte indruk in de groepsfase met vlotte zeges tegen Tunesië en vooral Zweden. Het won ...

0
0
Cody Gakpo getroffen door hartverscheurend nieuws

Voor Nederland klaarde sportief de hemel op na het gelijkspel op de eerste speeldag van dit WK. ...

8
8
Club Brugge en Sommer: pijnlijke waarheid duikt op

Yann Sommer naar Club Brugge klinkt als een stunt. Maar er duikt meteen een pijnlijke waarheid op. ...

517
517
'Westerlo passeert met topdeal langs de kassa'

KVC Westerlo kent een heel drukke mercato. De Kemphanen gaan de nodige in- en uitgaande transfers ...

14
14
PSV baalt énorm: "We hadden Ronaldo bijna beet"

Cristiano Ronaldo is een van de beste aanvallers ooit, dat weet ondertussen iedereen wel. CR7 brak ...

19
19
Courtois reageert met klasse op 'kritiek op 'oudjes''

Rudi Garcia vond het nodig om na een 1-5-zege en kwalificatie voor de volgende ronde zelf een ...

48
48
Boskamp: "Had hem graag bij Anderlecht gezien"

RSC Anderlecht stelde Vitor Bruno voor als nieuwe hoofdtrainer. De Portugees won dus het pleit. De ...

241
241
Vandenbempt stelt zich grote vragen bij aanpak Garcia

België won met 1-5 van Nieuw-Zeeland. Een goede prestatie van de Belgen, maar dat mocht wel ...

96
96
Vanden Borre komt met héél straffe België-uitspraken

België is door naar de volgende ronde, Hugo Broos flikte het ook en heel wat ex-spelers uit de ...

115
115
Eden Hazard verrast iedereen met opvallende WK-zet

Eden Hazard zit nog steeds in de harten van miljoenen Belgische fans. Eén van de absolute ...

48
48
SK Beveren aan zet: coach Bakens geeft stand van zaken

SK Beveren promoveerde op indrukwekkende wijze naar de Jupiler Pro League. De Waaslanderen haalden ...

77
77
'Union SG vangt bot: volgend bod geweigerd'

Union SG was deze zomer al bijzonder actief op de transfermarkt. De bekerwinnaar haalde de voorbije ...

53
53
'Arsenal verrast met Belg als nieuwe topman'

De Belgen beginnen in steeds meer topfuncties in het buitenland te komen. Nils Koppen is op weg naar ...

51
51
Koeman 'vreest' ex-speler van Anderlecht en KRC Genk

Nederland boekte een 7 op 9 in de groepsfase. Ze eindigden eerste in hun poule, maar met Marokko ...

211
211
'Monstertransfer Union SG: Inter klopt aan'

Union SG was al zeer actief op de transfermarkt, maar de bekerwinnaar gaat ook zeker nog wat ...

135
135
Chadli geeft WK-kansen Rode Duivels prijs: "Is mogelijk!"

De Rode Duivels wonnen met 1-5 van Nieuw-Zeeland en werden zo alsnog groepswinnaar. Met 5 op 9 ...

114
114
Sporting Hasselt laat grote naam naar Nederland verkassen

Sporting Hasselt maakte al een aantal nieuwkomers bekend, maar er vertrokken ook al heel wat ...

36
36
Steven Defour haalt vernietigend uit op X: "Zo, zo..."

Na dagen van kritiek, twijfel en frustratie lijkt de sfeer rond de Rode Duivels plots volledig ...

283
283
'Smaakmaker Beveren grof wild: JPL-topclubs in de markt'

SK Beveren maakt zich op voor zijn grote terugkeer in de Jupiler Pro League. Het zal zich daarvoor ...

182
182
Rode Duivels terug op schema: Rudi, niet opjagen!

Bondscoach Rudi Garcia scoorde de afgelopen dagen niet echt punten. Niet zozeer met zijn tactische ...

62
62
'West Ham United verrast met Belgische transfer'

West Ham United zou op het punt staan om op een van de cruciale posities binnen de club een Belg aan ...

22
22
Viktor Verhulst onthult groot geheim Ruben Van Gucht

Ruben Van Gucht is nog steeds 'the talk of the town'. De veelzijdige presentator en DJ is zowat ...

48
48
Belgische transfers: verrassende deals in Duitsland en Hongarije

Er beweegt stilaan heel veel op de transfermarkt. Er zijn een aantal Belgen die onderdak hebben ...

36
36
'Kuyt polst naar ex-speler Beerschot, JPL grootste kans'

De zomermercato begint stilaan op gang te komen. De Belgische ploegen speuren rond naar versterking. ...

92
92

Meer sportnieuws