Pro League dient Union en RWDM nieuwe mokerslag toe

469 stemmen
Pro League dient Union en RWDM nieuwe mokerslag toe

De Jupiler Pro League is intussen alweer zeven speeldagen ver, al hebben nog niet alle clubs ook effectief zeven wedstrijden afgewerkt. Op speeldag vijf werden immers drie matchen uitgesteld opdat de Belgische clubs optimaal hun kansen in Europa zouden kunnen verdedigen. Die matchen worden volgende week ingehaald.

Dat zorgde de voorbije dagen wel voor de nodige controverse in Brussel. Daar keken ze reikhalzend uit naar de Zwanzederby tussen RWDM en Union, tot ze van de Pro League het nieuwe speelmoment te horen kreeg. De partij wordt ingehaald op donderdag 28 september om 18u30.

LEES OOK: Royal Antwerp FC shopt in de Challenger Pro League

Supporters steigerden

Dat vroege aanvangsuur deed de supportersclans van beide teams stijgeren. Zowel de fans van RWDM als Union kwamen al met boze open brieven en dreigden zelfs met een boycot als de Pro League en rechtenhouder Eleven/DAZN niet alsnog het tijdstip van de aftrap zou wijzigen.

Daar kwam woensdag ook nog eens een gezamenlijk statement bij van de twee clubs, maar ook dat heeft geen zoden aan de dijk gebracht. De Pro League houdt voet bij stuk en is niet bereid om nog te schuiven met de wedstrijd.

Njet van Pro League

"Toen het tv-contract in 2020 onderhandeld werd, hebben de clubs beslist om de wedstrijden zoveel mogelijk te spreiden, zodat elke partij zoveel mogelijk visibiliteit zou krijgen", aldus woordvoerder Stijn Van Bever bij La Dernière Heure. "In sommige landen worden er zelfs nooit twee matchen tegelijk gespeeld."

Ook om praktische redenen wil de Pro League niet meer buigen. "Je moet weten dat wij altijd in contact staan met de clubs en dat er ook een hele organisatie zit achter elke wedstrijd. Dat weten de clubs ook. We kunnen niet zomaar een aftrapuur wijzigen", besluit Van Bever. Het lijkt er dus op dat de Brusselse derby op donderdag om 18u30 in een hoogstens halfvol Edmond Machtensstadion gespeeld zal worden.

Had de Pro League moeten meewerken aan een oplossing?

Meest recent

‘Anderlecht-trio grof wild op transfermarkt’

RSC Anderlecht is zich aan het voorbereiden op volgend seizoen. Paars-Wit zoekt nog naar een nieuwe ...

92
92
Pijnlijke boodschap Openda: einde verhaal Rode Duivels?

Er was een tijd dat Loïs Openda niet weg te denken was uit de selectie van de Rode Duivels, ...

20
20
Real Madrid sluit historische deal: 100 miljoen euro

Real Madrid kende een minder seizoen en zal volgend seizoen weer op zoek gaan naar prijzen. ...

54
54
BV-koppel Breckx-Vandenberghe legt VTM-kijker het zwijgen op

Iedereen dacht Maarten Breckx en Lies Vandenberghe te kennen. Als geliefd koppel, als collega's bij ...

14
14
Michel Platini sleept Gianni Infantino voor de rechter

Er heerst een conflict tussen UEFA en FIFA-bobo’s Michel Platini en Gianni Infantino. De twee ...

48
48
KV Kortrijk stelt nieuwe pion voor: ‘Belangrijke rol’

Het WK staat voor de deur, maar de Belgische clubs zijn uiteraard orde op zaken aan het stellen om ...

38
38
VS verklaart oorlog aan Iran: WK-spanning ontploft

De situatie tussen de Verenigde Staten en Iran dreigt te escaleren. De tegenstander van de Rode ...

290
290
Garcia onthult: deze drie talenten bonken op de deur

De Rode Duivels bereiden zich voor op het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. Bondscoach ...

185
185
TRANSFERUURTJE: ‘Club aast op record, Anderlecht verkoopt’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

431
431
‘Deze verrassende doelman vervangt Vandevoordt op WK’

Toen bondscoach Rudi Garcia zijn selectie bekendmaakte voor het WK in de Verenigde Staten, Mexico en ...

140
140
Origi verbaast iedereen met nieuwe uitdaging na voetbal

Divock Origi kende een knappe carrière met vooral enkele straffe momenten bij Liverpool, maar ...

91
91
SK Beveren neemt definitief afscheid van succescoach Reedijk

SK Beveren werd ongeslagen kampioen in de Challenger Pro League en zal volgend seizoen in de Jupiler ...

120
120
‘Garcia zaait twijfel over Lukaku: probleem sleept aan’

Romelu Lukaku kende een desastreus seizoen bij Napoli. De aanvaller speelde amper in Napels, maar ...

149
149
Club Brugge zet verder in op jeugd en legt groot talent vast

Club Brugge focuste zich de afgelopen jaren op de jeugdwerking. Club NXT haalde vorig seizoen de ...

180
180
‘Lucas Stassin spoelt WK-deceptie weg met knaltransfer’

Lucas Stassin maakte lange tijd kans op een plekje in de WK-selectie van bondscoach Rudi Garcia, ...

157
157
Olise steelt Franse show, Spanje helemaal klaar voor WK

Momenteel worden de laatste oefenwedstrijden in aanloop naar het WK afgewerkt. Superfavorieten ...

139
139
Alderweireld haalt Duivel van zijn wolk: "Doe vooral normaal"

Na een geslaagde voorbereiding zijn de Rode Duivels met het nodige vertrouwen afgereisd naar de VS ...

477
477
'Genk onder stoom: tweede zomeraanwinst al bepaald'

KRC Genk staat op punt om Jeppe Erenbjerg over te nemen van Zulte Waregem. De Deense spelmaker wordt ...

562
562
Hans Vanaken bloost: Garcia dropt erg straffe uitspraak

Eén van de meest besproken Rode Duivels in aanloop naar het WK, is toch wel Hans Vanaken. De ...

862
862
'Trossard gelinkt aan transfer die niemand zag aankomen'

Leandro Trossard wil in de komende weken een goed WK spelen bij de Rode Duivels. Maar ook het ...

255
255
Alderweireld en Véronique De Kock zwichten voor verleiding

Wat zich recent afspeelde tussen Véronique De Kock en Toby Alderweireld had alles weg van een ...

207
207
'Nieuwe transferwending Tzolis: minimumprijs onthuld'

Na zijn trip met de Griekse nationale ploeg, geniet Christos Tzolis momenteel van een welverdiende ...

547
547
Toekomst Garcia in dubio: nieuwe bondscoach na WK?

Rudi Garcia staat voor zijn eerste grote toernooi als bondscoach van België. Of daar nog een ...

187
187
WK-alarm rond De Bruyne: dit wil niemand horen

Kevin De Bruyne wil nog één keer schitteren op een WK, maar er hangt een vraagteken ...

318
318
'Club trekt grote ogen: transferschok Ardon Jashari'

Een jaartje geleden vertrok Ardon Jashari van Club Brugge naar AC Milan voor een flink aantal ...

1055
1055

Meer sportnieuws