Pro League dient Union en RWDM nieuwe mokerslag toe

469 stemmen
Pro League dient Union en RWDM nieuwe mokerslag toe

De Jupiler Pro League is intussen alweer zeven speeldagen ver, al hebben nog niet alle clubs ook effectief zeven wedstrijden afgewerkt. Op speeldag vijf werden immers drie matchen uitgesteld opdat de Belgische clubs optimaal hun kansen in Europa zouden kunnen verdedigen. Die matchen worden volgende week ingehaald.

Dat zorgde de voorbije dagen wel voor de nodige controverse in Brussel. Daar keken ze reikhalzend uit naar de Zwanzederby tussen RWDM en Union, tot ze van de Pro League het nieuwe speelmoment te horen kreeg. De partij wordt ingehaald op donderdag 28 september om 18u30.

LEES OOK: Anderlecht gestraft: derby tegen Union zonder fans

Supporters steigerden

Dat vroege aanvangsuur deed de supportersclans van beide teams stijgeren. Zowel de fans van RWDM als Union kwamen al met boze open brieven en dreigden zelfs met een boycot als de Pro League en rechtenhouder Eleven/DAZN niet alsnog het tijdstip van de aftrap zou wijzigen.

Daar kwam woensdag ook nog eens een gezamenlijk statement bij van de twee clubs, maar ook dat heeft geen zoden aan de dijk gebracht. De Pro League houdt voet bij stuk en is niet bereid om nog te schuiven met de wedstrijd.

Njet van Pro League

"Toen het tv-contract in 2020 onderhandeld werd, hebben de clubs beslist om de wedstrijden zoveel mogelijk te spreiden, zodat elke partij zoveel mogelijk visibiliteit zou krijgen", aldus woordvoerder Stijn Van Bever bij La Dernière Heure. "In sommige landen worden er zelfs nooit twee matchen tegelijk gespeeld."

Ook om praktische redenen wil de Pro League niet meer buigen. "Je moet weten dat wij altijd in contact staan met de clubs en dat er ook een hele organisatie zit achter elke wedstrijd. Dat weten de clubs ook. We kunnen niet zomaar een aftrapuur wijzigen", besluit Van Bever. Het lijkt er dus op dat de Brusselse derby op donderdag om 18u30 in een hoogstens halfvol Edmond Machtensstadion gespeeld zal worden.

Had de Pro League moeten meewerken aan een oplossing?

Meest recent

Zorgt Garcia voor grote Lukaku-verrassing?

België heeft nood aan Romelu Lukaku in de spits, dat bleek duidelijk nog maar eens tegen ...

9
9
Rigaux krijgt ook volle laag over Vanhoutte-deal

De Nederlandse pers is anders dan de Belgische, dat mag Dévy Rigaux ook aan den lijve ...

58
58
Nilis twijfelt over Rode Duivel: "Groot vraagteken voor mij"

Luc Nilis was een van de sierlijkste aanvallers die België ooit heeft gehad. De voormalige Rode ...

30
30
Vervanger Doku: Garcia kan uit vijf opties kiezen

Jérémy Doku ontbreekt tegen Iran. Dat is bijzonder jammer, maar ook geen drama. Tegen ...

178
178
Bom onder WK van Rode Duivels vlak voor Iran

Rudi Garcia krijgt al vóór de belangrijke match tegen Iran een nieuwe opdoffer te ...

117
117
Meunier vol lof: "Hij kan de Origi van dit WK worden"

De Rode Duivels spelen vanavond tegen Iran en dat zal zonder Jeremy Doku en Romelu Lukaku in de ...

43
43
Advocaat met stuntje, Japan haalt stevig uit

Afgelopen nacht stonden er twee WK-matchen op het programma. Het Curaçao van Dick Advocat gaf ...

45
45
Club Brugge wil stunt uithalen: bod na bod al uitgebracht

Club Brugge wil een stunt uithalen op de transfermarkt. Blauw-Zwart heeft een nieuwe spits in het ...

329
329
Wereldtop voor Rode Duivel? Stilaan nu of nooit

De Rode Duivels begonnen matig aan het WK. De Belgen moeten aan de bak tegen Iran en uiteraard ...

47
47
Basisploeg Duivels: hakt Garcia verrassende knopen door?

De Rode Duivels spelen vanavond tegen Iran. De Belgen moeten winnen, dat is een feit. Bondscoach ...

134
134
Fout van Garcia wordt hersteld: Rode Duivel in de ploeg

Rudi Garcia begon met een al bij al logische opstelling tegen Egypte. Al vonden we één ...

183
183
Undav is de redder: Duitsland op valreep voorbij Ivoorkust

Duitsland is zaterdagavond met de schrik vrijgekomen op het WK. Tegen Ivoorkust leek het even op weg ...

55
55
Garcia doet boekje open over afwezigheid van Doku

De Rode Duivels komen zondag opnieuw in actie op het WK. Om 21u nemen ze het in hun tweede wedstrijd ...

135
135
Imke Courtois duidt verrassende vervanger Doku aan

De Rode Duivels staan zondag voor een belangrijke opdracht tegen Iran, want na het gelijkspel tegen ...

230
230
Alarm bij Brazilië: einde WK voor sterspeler?

Brazilië pakte zaterdagochtend zijn eerste overwinning op het WK. Tegen Haïti haalden ze ...

39
39
'Rode Duivel aast op reünie met Tedesco'

Gewezen bondscoach van de Rode Duivels Domenico Tedesco vond deze zomer een mooie nieuwe uitdaging. ...

57
57
'Napoli overtuigd: bod bij Union op komst'

Union was de voorbije weken al zeer actief op de transfermarkt. Ze haalden al vijf nieuwe spelers ...

67
67
Doku fit voor Nieuw-Zeeland? Dokter maakt inschatting

De Rode Duivels kregen daags voor hun tweede wedstrijd op het WK tegen Iran zeer slecht nieuws. Ze ...

120
120
'Stassin krijgt droomtransfer: PL-clubs melden zich'

Lucas Stassin droomde van een WK-selectie nadat hij in maart zijn debuut mocht maken bij de Rode ...

100
100
Oranje pakt de leiding in groep F met klinkende zege

Nederland bleef teleurgesteld achter na zijn openingsmatch, nadat het tegen Japan een late ...

36
36
'Cuypers verrast met stunttransfer naar LaLiga'

Uiteindelijk toverde Rudi Garcia als wit konijn voor de aanval van de Rode Duivels Matias ...

209
209
Enorme domper: Rode Duivels missen Doku tegen Iran

Zondag om 21u spelen de Rode Duivels hun tweede wedstrijd op dit WK. Tegen Iran staat er al meteen ...

216
216
Rode Duivels krijgen nieuwe mokerslag voor Iran

België heeft alles nog in eigen handen op het WK, maar de nieuwste cijfers van Opta zijn ...

491
491
Biancone: "Hij speelde grote rol bij RSCA-transfer"

RSC Anderlecht stelde Giulian Biancone voor als eerste zomeraanwinst. De Franse centrale verdediger ...

240
240
Einde van een soap: BAS zet AA Gent op zijn plaats

De saga over het competitieformat is eindelijk van de baan. Het Belgisch Arbitragehof voor de Sport ...

372
372

Meer sportnieuws