Pro League dient Union en RWDM nieuwe mokerslag toe

469 stemmen
Pro League dient Union en RWDM nieuwe mokerslag toe

De Jupiler Pro League is intussen alweer zeven speeldagen ver, al hebben nog niet alle clubs ook effectief zeven wedstrijden afgewerkt. Op speeldag vijf werden immers drie matchen uitgesteld opdat de Belgische clubs optimaal hun kansen in Europa zouden kunnen verdedigen. Die matchen worden volgende week ingehaald.

Dat zorgde de voorbije dagen wel voor de nodige controverse in Brussel. Daar keken ze reikhalzend uit naar de Zwanzederby tussen RWDM en Union, tot ze van de Pro League het nieuwe speelmoment te horen kreeg. De partij wordt ingehaald op donderdag 28 september om 18u30.

LEES OOK: 'STVV op zucht van nieuwe spits, Cercle pakt miljoenen'

Supporters steigerden

Dat vroege aanvangsuur deed de supportersclans van beide teams stijgeren. Zowel de fans van RWDM als Union kwamen al met boze open brieven en dreigden zelfs met een boycot als de Pro League en rechtenhouder Eleven/DAZN niet alsnog het tijdstip van de aftrap zou wijzigen.

Daar kwam woensdag ook nog eens een gezamenlijk statement bij van de twee clubs, maar ook dat heeft geen zoden aan de dijk gebracht. De Pro League houdt voet bij stuk en is niet bereid om nog te schuiven met de wedstrijd.

Njet van Pro League

"Toen het tv-contract in 2020 onderhandeld werd, hebben de clubs beslist om de wedstrijden zoveel mogelijk te spreiden, zodat elke partij zoveel mogelijk visibiliteit zou krijgen", aldus woordvoerder Stijn Van Bever bij La Dernière Heure. "In sommige landen worden er zelfs nooit twee matchen tegelijk gespeeld."

Ook om praktische redenen wil de Pro League niet meer buigen. "Je moet weten dat wij altijd in contact staan met de clubs en dat er ook een hele organisatie zit achter elke wedstrijd. Dat weten de clubs ook. We kunnen niet zomaar een aftrapuur wijzigen", besluit Van Bever. Het lijkt er dus op dat de Brusselse derby op donderdag om 18u30 in een hoogstens halfvol Edmond Machtensstadion gespeeld zal worden.

Had de Pro League moeten meewerken aan een oplossing?

Meest recent

De Vlieger ziet struikelblok voor Europese druk KAA Gent

KAA Gent moet nog vol aan de bak om nog kans te maken op Europees voetbal. Op de slotpseeldag van de ...

6
6
Senne Lammens hoort plots groot nieuws bij Man Utd

Senne Lammens maakte de overstap van Royal Antwerp FC naar Manchester United en heeft in Engeland al ...

18
18
'Tzolis en Fernandez-Pardo verwikkeld in transferstrijd'

Rudi Garcia wist een wit konijn uit zijn hoed te toveren voor de WK-selectie van de Rode Duivels. ...

50
50
Cercle legt straf plan op tafel: véél transfers op til

Komend weekend valt het doek over het seizoen in de Jupiler Pro League. Voor Cercle Brugge zit de ...

35
35
Leko haalt zijn gram: "Een zege voor het voetbal"

De 20ste landstitel zal de komende dagen nog duchtig gevierd worden bij Club Brugge. Het was er ...

43
43
Sibierski onthult dé factor in transferbeleid Anderlecht

Anderlecht zet zondag een punt achter zijn seizoen met een derby tegen Union. Daarin staat niets ...

276
276
De bevestiging: Guardiola kondigt afscheid bij Man City aan

In Engeland komt er een einde aan een tijdperk. Na maanden van geruchten kwam vrijdagmiddag immers ...

86
86
Vandenbempt ziet groot gevaar na nieuwe titel Club

Het doek is donderdagavond gevallen over de titelstrijd in de Jupiler Pro League. Op de voorlaatste ...

208
208
TRANSFERUURTJE: 'Leegloop bij Club, Genk verliest El Ouahdi'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

94
94
Vanaken slaat op tafel na titel: WK-boodschap voor Garcia

Hans Vanaken is alwéér de grote man bij Club Brugge. De middenvelder was dit seizoen ...

219
219
Engeland ontploft: Tuchel laat sterren thuis en slaat terug

Het WK is nog niet begonnen of er is al een grote rel in Engeland. Eerder kwam het nieuws al naar ...

132
132
Mechele verrast Club Brugge met straffe toekomsttaal

Club Brugge is kampioen na een zenuwslopend einde van speeldag 39. Blauw-Zwart speelde 2-2 gelijk ...

306
306
Roef verbaast met duidelijke belofte aan KAA Gent-fans

KAA Gent speelde 0-0 gelijk tegen Union SG en staat op de vijfde plek in de Champions Play-Offs. De ...

180
180
Godts clasht zwaar in Nederland: scheldtirade en géén hand

Mika Godts kende een ongelooflijk seizoen bij Ajax. De buitenspeler was de grote man in een minder ...

142
142
Vandenbempt snoeihard na ontknoping Play-Offs

Club Brugge is kampioen. Blauw-Zwart kan een tweede ster naast het logo zetten na een ongelooflijke ...

409
409
Vrancken over toptransfer: "Hij is de volgende"

STVV is al een tijdje zeker van de derde plaats en dus gaat de riem er bij de Kanaries al een beetje ...

131
131
Na titel meteen eerste vertrekker bevestigd bij Club Brugge

Bij Club Brugge zullen ze vrijdagochtend wakker geworden zijn met stevige katers, want de landstitel ...

308
308
'Bom in Engeland: Tuchel laat 3 vedetten uit WK-selectie'

Ten laatste op 2 juni moeten alle WK-selecties bekend gemaakt worden, maar de meeste landen hakken ...

129
129
Emotionele Verhaeghe: "Hij is de beste Club-speler ooit"

Club Brugge legde zichzelf de voorbije maanden heel wat druk op, want het moest absoluut kampioen ...

294
294
Union reageert sportief na titel van Club Brugge

De titelstrijd werd donderdagavond definitief beslecht. Union koesterde al geen hoop meer na de ...

238
238
'Anderlecht mengt zich in strijd voor gegeerde winger'

Anderlecht heeft zich donderdag verzekerd van de vierde plaats en het bijhorende ticket voor de ...

325
325
Nieuw pijnlijk Kanga-moment: De Mil geeft verklaring

De voorbije weken zat het er al bovenarms op tussen Wilfried Kanga en de fans van AA Gent. De soap ...

128
128
Smetje op titelviering: rellen in stadion in Mechelen

De titelstrijd is donderdagavond in een beslissende plooi gevallen. Doordat Union punten liet liggen ...

254
254
Kampioenenfeest slaat om: horrorscenario treft Club Brugge

Club Brugge kan eindelijk de landstitel vieren, maar lang zal dat feest niet duren. De titel is ...

1328
1328
Verschaeren geeft hint over toekomst: "90% zeker"

Anderlecht heeft zich donderdagavond verzekerd van de vierde plaats met een zege tegen STVV, maar de ...

567
567

Meer sportnieuws