Pro League dient Union en RWDM nieuwe mokerslag toe

door
Pro League dient Union en RWDM nieuwe mokerslag toe

De Jupiler Pro League is intussen alweer zeven speeldagen ver, al hebben nog niet alle clubs ook effectief zeven wedstrijden afgewerkt. Op speeldag vijf werden immers drie matchen uitgesteld opdat de Belgische clubs optimaal hun kansen in Europa zouden kunnen verdedigen. Die matchen worden volgende week ingehaald.

Dat zorgde de voorbije dagen wel voor de nodige controverse in Brussel. Daar keken ze reikhalzend uit naar de Zwanzederby tussen RWDM en Union, tot ze van de Pro League het nieuwe speelmoment te horen kreeg. De partij wordt ingehaald op donderdag 28 september om 18u30.

LEES OOK: KV Mechelen verbaast met komst nieuwe pion

Supporters steigerden

Dat vroege aanvangsuur deed de supportersclans van beide teams stijgeren. Zowel de fans van RWDM als Union kwamen al met boze open brieven en dreigden zelfs met een boycot als de Pro League en rechtenhouder Eleven/DAZN niet alsnog het tijdstip van de aftrap zou wijzigen.

Daar kwam woensdag ook nog eens een gezamenlijk statement bij van de twee clubs, maar ook dat heeft geen zoden aan de dijk gebracht. De Pro League houdt voet bij stuk en is niet bereid om nog te schuiven met de wedstrijd.

Njet van Pro League

"Toen het tv-contract in 2020 onderhandeld werd, hebben de clubs beslist om de wedstrijden zoveel mogelijk te spreiden, zodat elke partij zoveel mogelijk visibiliteit zou krijgen", aldus woordvoerder Stijn Van Bever bij La Dernière Heure. "In sommige landen worden er zelfs nooit twee matchen tegelijk gespeeld."

Ook om praktische redenen wil de Pro League niet meer buigen. "Je moet weten dat wij altijd in contact staan met de clubs en dat er ook een hele organisatie zit achter elke wedstrijd. Dat weten de clubs ook. We kunnen niet zomaar een aftrapuur wijzigen", besluit Van Bever. Het lijkt er dus op dat de Brusselse derby op donderdag om 18u30 in een hoogstens halfvol Edmond Machtensstadion gespeeld zal worden.

Had de Pro League moeten meewerken aan een oplossing?

Meest recent

Match van laatste kans: Hasi grijpt in bij Anderlecht

Zondagmiddag zullen de zenuwen hooggespannen staan op Sclessin. Zowel Standard als RSC Anderlecht ...

23
23
'Club speelt publiekslieveling kwijt: ook United mengt zich'

Club Brugge maakte afgelopen woensdag voor de ogen van heel Europa indruk met een 3-0-zege tegen ...

264
264
Boskamp deelt hallucinant verhaal: "Dat bij AA Gent..."

Jan Boskamp is nog steeds één van de populairste voetbalanalisten van de lage landen. ...

38
38
Clement pakt uit met bijzondere Vanaken-ontboezeming

Philippe Clement levert momenteel uitstekend werk af als hoofdcoach van Norwich City. De oud-Rode ...

94
94
Nainggolan's nieuwe leven verrast: Stephanie onthult alles

Sinds de komst van Radja Nainggolan gaat het Patro Eisden Maasmechelen stevig voor de wind. De club ...

23
23
TRANSFERUURTJE: 'Last-minute vuurwerk bij Club, miljoenendeal Genk'

De winterse transferperiode nadert zijn ontknoping, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn ...

308
308
STVV vreest vertrek Vrancken: succescoach reageert

Wouter Vrancken verbaast dit seizoen vriend en vijand bij STVV. De Kanaries hebben in de competitie ...

229
229
‘KAA Gent rondt winterse miljoenentransfer af’

KAA Gent zal snel moeten zijn wil het zich nog roeren op de wintermercato. Journalist Sacha ...

151
151
Faris Haroun verklapt interesse: uitdaging als T1

Faris Haroun maakte de opmars van Royal Antwerp FC van dichtbij mee. Van tweede klasse naar de ...

139
139
Grote leegloop bij STVV? Vrancken houdt hart vast

Sint-Truiden VV is dit seizoen dé grote revelatie van de Jupiler Pro League. De Kanaries ...

127
127
Rode Duivel maakt knaltransfer bekend: 16 miljoen euro

Het WK 2026 staat voor de deur dus de internationals die niet veel aan de bak kwamen in de eerste ...

96
96
Oosting schrikt bij Antwerp: plotse vertrekker en blessures

Royal Antwerp FC heeft tij weten te keren onder Joseph Oosting, maar de reguliere competitie is nog ...

399
399
Lek boven voor Pocognoli? "Bewees ik bij Union SG"

Sebastien Pocognoli heeft zichzelf wat ademruimte gegeven door AS Monaco te plaatsen voor de ...

84
84
Druk op Hasi: Deschacht velt verrassend oordeel

Met amper 18 zeges in 42 matchen is het de logica zelve dat Besnik Hasi moet vrezen voor zijn job. ...

336
336
AA Gent aan de bak: De Mil geeft aan wat er misging

AA Gent blijft ook onder Rik De Mil wisselvallig voor de dag komen. Na de goede resultaten van de ...

132
132
Van der Elst glashelder: "De titel is voor hen"

De Jupiler Pro League is inmiddels begonnen aan de 23ste speeldag van de reguliere competitie. Er ...

817
817
'Club houdt zich niet in: eerste zomertarget al gelekt'

Behoudens last-minute wendingen zal Club Brugge in zijn opzet slagen om zijn sterkhouders ...

439
439
'Kompany helemaal verknocht: Bayern wil JPL-bekende'

In de Bundesliga kruist leider Bayern München zaterdagavond de degens met Hamburg SV. Op bezoek ...

127
127
'Anderlecht op het puntje: JPL-toptransfer op komst’

Anderlecht zit op het puntje van z’n stoel: een JPL-toptransfer die plots binnen handbereik ...

557
557
Consternatie bij KRC Genk: twéé last-minute transfers?

KRC Genk beleefde tot dusver een behoorlijk rustige wintermercato. Maar daar zou vlak voor het ...

706
706
'Club Brugge tot uiterste: miljoenen voor dubbele transferbom'

Nu het ticket voor de tussenronde van de Champions League op zak is, wil Club Brugge zijn ...

1034
1034
'Napoli kan Cercle Brugge nog aardige duit opleveren'

Cercle Brugge verdiende dit seizoen al 16,80 miljoen euro aan transfers. Zelf spendeerden ze net ...

172
172
De Zerbi: "Of ik vertrek na Club Brugge-debacle?"

Roberto De Zerbi verloor met Olympique Marseille met 3-0 van Club Brugge. Een blamage voor de fiere ...

120
120
Patro plots internationaal bekend: "Zelfs in Italië nieuws"

Patro Eisden haalde Radja Nainggolan voor 75.000 euro weg bij Sporting Lokeren. Hij gaat daar ...

146
146
De Mil huivert: AA Gent verspeelt dure punten in PO1-strijd

AA Gent leek vanavond lange tijd een geweldige zaak te doen in de strijd om de top-6. De Buffalo's ...

180
180

Meer sportnieuws