RWDM en Union halen nu ook samen uit naar Pro League

158 stemmen
RWDM en Union halen nu ook samen uit naar Pro League

Het zijn drukke dagen voor de Belgische topclubs, die vrijwel elke week een midweekmatch moeten afwerken. Deze week en binnen twee weken staat er Europees voetbal op het programma, terwijl er volgende week enkele inhaalmatchen van de vijfde speeldag gespeeld worden.

Toen zagen de vijf Belgische clubs in Europa hun wedstrijd uitgesteld worden om zich optimaal te kunnen voorbereiden op hun terugwedstrijd in de play-offs. Met succes, want allemaal haalden ze de groepsfase. Dat was dus een goede beslissing, al beklagen ze zich die toch een beetje bij Union en zeker RWDM.

LEES OOK: Anderlecht gestraft: derby tegen Union zonder fans

RWDM en Union maken samen statement

De Brusselse derby werd immers ingepland voor donderdag 28 september om 18u30. Dat vroege aftrapuur op een weekdag zorgde al voor heel wat wrevel bij beide teams. De supporters van Union lieten zelfs al weten dat ze de wedstrijd zouden boycotten, omdat ze het vrijwel onmogelijk achten om op tijd in het stadion in Molenbeek te raken.

Nu komen de twee clubs ook met een gezamenlijk statement. "Zowel RWDM als Union willen geen precedent scheppen, maar we zijn ervan overtuigd dat deze belangrijke Brusselse derby voor alle voetbalfans toegankelijk moet zijn en dus op een haalbaar uur dient gespeeld te worden", schrijven ze.

Pro League buigt voorlopig niet

De clubs lanceren daarom opnieuw een oproep aan de Pro League en rechtenhouder Eleven/DAZN om alsnog het aanvangsuur van de wedstrijd te veranderen, nadat de eerdere acties van de supportersgroepen onbeantwoord bleven.

Bij de Pro League lijken ze niet meteen zinnens om toe te geven. Eerder lieten ze al weten dat de clubs in het begin van het seizoen toegestemd hebben om slechts één wedstrijd per tijdslot te spelen. Omdat woensdag en donderdag om 20u45 telkens al een wedstrijd gepland staat, verhuisde de Zwanzederby daarom naar 18u30.

Moet de wedstrijd nog verplaatst worden?

Meest recent

Ecuador schiet wakker: Angulo en Rodriguez doen Duitsers das om

Op het WK 2026 heeft 'dark horse' Ecuador in de laatste groepsmatch dan toch zijn eerste zege ...

26
26
Vervanger Ngoy gezocht: twee concrete namen op tafel

De Rode Duivels moeten tijdens hun laatste groepsmatch op het WK overtuigend zien te winnen van ...

15
15
Vanaken-lobby escaleert: "De schreeuw om hem is overdreven"

Het begint er meer en meer op te lijken dat Hans Vanaken tegen Nieuw-Zeeland in de basis zal starten ...

132
132
Rode Duivels op TV: aftrapuur en commentator bekend

De Rode Duivels willen zich zaterdagochtend verzekeren van een plek in de volgende ronde van het WK. ...

103
103
'Kompany heeft prijs: Bayern dokt zwaar voor Duitse WK-ganger'

Vincent Kompany wil komend seizoen met Bayern München een gooi doen naar de Champions ...

32
32
'Alonso stelt transfereis: Club Brugge zet zich schrap'

Xabi Alonso is de nieuwe hoofdcoach van Chelsea FC. De Spanjaard zou achter de schermen inmiddels ...

308
308
KVM haalt oude bekende, Westerlo passeert wéér langs kassa

Terwijl het wereldkampioenschap op volle toeren draait, zijn de ploegen uit de Jupiler Pro League ...

127
127
Basiself Duivels: 'víér cruciale wissels tegen Nieuw-Zeeland'

Het aftellen is begonnen voor de Rode Duivels. Zaterdagochtend om 5u Belgische tijd, staan ze voor ...

402
402
Waanzinnige beelden: Oranje-legioen palmt Kansas City in

Donderdagnacht valt op het wereldkampioenschap het doek over Groep F. Nederland hoopt zich dan tegen ...

51
51
Vanaken bejubelt Duivel: "Met ons voetbalverstand ..."

Heel wat kenners en analisten zijn van mening dat Hans Vanaken meer speelminuten moet krijgen bij de ...

103
103
Ruben Van Gucht maakt schokkende transfer in medialand

Ruben Van Gucht blijft het medialandschap beroeren. Waar hij opduikt, volgen de reacties vanzelf. Nu ...

41
41
'Revelatie zorgt voor transferwending bij Antwerp'

Aanstaande maandag beginnen ook bij Antwerp FC de trainingen voor het komende seizoen. Maar bij de ...

308
308
‘Club Brugge flikt het alweer: zomerknaller aan stuntprijs’

Club Brugge lijkt meteen raak te schieten op de mercato. Blauw-zwart staat dicht bij de eerste ...

657
657
'Anderlecht houdt been stijf: miljoenensom gevraagd'

Bij RSC Anderlecht draaien de trainingen inmiddels weer op volle toeren. Logisch ook: binnen een ...

485
485
'Europa houdt adem in: Enrique ramt op monstertransfer PSG'

Paris Saint-Germain won in de voorbije twee seizoenen de Champions League. En de Franse kampioen ...

143
143
'Vanaken krijgt basisplaats: groot slachtoffer bij Duivels'

De Rode Duivels reizen donderdag af naar Vancouver, waar het zaterdagochtend het beslissende duel ...

1055
1055
Doku meteen aan aftrap? Garcia krijgt cruciaal nieuws

De Rode Duivels maken zich momenteel op voor hun belangrijkste wedstrijd van het jaar tot dusver. Op ...

174
174
Van Stayen naar Champions League: Vrancken heeft nieuwe club

Wouter Vrancken heeft zijn eerste grote buitenlandse uitdaging als hoofdtrainer beet. Donderdag werd ...

76
76
'Vuurwerk bij Club Brugge: drie aanwinsten onderweg'

De vertrekkers vallen straks wellicht niet op één hand te tellen bij Club Brugge, dat ...

643
643
'Mokerslag voor Genk: duo goudhaantjes richting exit'

Om beter te doen dan vorig seizoen lijkt KRC Genk van plan om deels de kaart van de jeugd te ...

241
241
Verschueren spreekt klare taal: Coucke buiten bij RSCA?

RSC Anderlecht begint nog maar eens aan een nieuw hoofdstuk. Na de vele wissels in de bestuurskamer ...

504
504
Garcia met rug tegen de muur: vervanger Ngoy bekend

Zaterdag wordt het alles of niks voor de Rode Duivels, en dus lijken er zich toch een aantal ...

247
247
Jean-Marie Pfaff gaat los en fileert verrassend Rode Duivels

Terwijl de kritiek op de Rode Duivels na de wedstrijden tegen Egypte en Iran steeds luider klinkt, ...

273
273
'Club Brugge op zucht van stunt: topkeeper geeft jawoord'

De zoektocht naar een opvolger voor Simon Mignolet lijkt stilaan in een stroomversnelling te ...

1240
1240
Anderlecht rolt spierballen: "Titel binnen 2 jaar"

Terwijl alle ogen op de verrichtingen van de Rode Duivels op het WK gericht zijn, eist nu ook RSC ...

629
629

Meer sportnieuws