RWDM en Union halen nu ook samen uit naar Pro League

door
RWDM en Union halen nu ook samen uit naar Pro League

Het zijn drukke dagen voor de Belgische topclubs, die vrijwel elke week een midweekmatch moeten afwerken. Deze week en binnen twee weken staat er Europees voetbal op het programma, terwijl er volgende week enkele inhaalmatchen van de vijfde speeldag gespeeld worden.

Toen zagen de vijf Belgische clubs in Europa hun wedstrijd uitgesteld worden om zich optimaal te kunnen voorbereiden op hun terugwedstrijd in de play-offs. Met succes, want allemaal haalden ze de groepsfase. Dat was dus een goede beslissing, al beklagen ze zich die toch een beetje bij Union en zeker RWDM.

LEES OOK: Gouden Schoen 2025: verrassing van formaat in de maak?

RWDM en Union maken samen statement

De Brusselse derby werd immers ingepland voor donderdag 28 september om 18u30. Dat vroege aftrapuur op een weekdag zorgde al voor heel wat wrevel bij beide teams. De supporters van Union lieten zelfs al weten dat ze de wedstrijd zouden boycotten, omdat ze het vrijwel onmogelijk achten om op tijd in het stadion in Molenbeek te raken.

Nu komen de twee clubs ook met een gezamenlijk statement. "Zowel RWDM als Union willen geen precedent scheppen, maar we zijn ervan overtuigd dat deze belangrijke Brusselse derby voor alle voetbalfans toegankelijk moet zijn en dus op een haalbaar uur dient gespeeld te worden", schrijven ze.

Pro League buigt voorlopig niet

De clubs lanceren daarom opnieuw een oproep aan de Pro League en rechtenhouder Eleven/DAZN om alsnog het aanvangsuur van de wedstrijd te veranderen, nadat de eerdere acties van de supportersgroepen onbeantwoord bleven.

Bij de Pro League lijken ze niet meteen zinnens om toe te geven. Eerder lieten ze al weten dat de clubs in het begin van het seizoen toegestemd hebben om slechts één wedstrijd per tijdslot te spelen. Omdat woensdag en donderdag om 20u45 telkens al een wedstrijd gepland staat, verhuisde de Zwanzederby daarom naar 18u30.

Moet de wedstrijd nog verplaatst worden?

Meest recent

WK-jaar barst los! Drie Duivels bij 100 grootste blikvangers

Het kalenderjaar 2026 gaat van start en daarin staat weer een historische voetbalafspraak op de ...

9
9
Trainer vh Jaar: opzienbarende opvolger voor Hayen?

Vlak voor de tweede seizoenshelft van start gaat wordt traditiegetrouw de Gouden Schoen uitgereikt. ...

62
62
Vanhaezebrouck steekt lofzang af over unieke wereldtopper

Na een rijkgevulde trainerscarrière heeft Hein Vanhaezebrouck zijn plek gevonden aan de ...

33
33
Strijd om Gouden Bal: nu al absolute topfavoriet voor 2026

Ousmane Dembélé wist een historisch goed 2025 bij Paris Saint-Germain te bekronen met ...

606
606
EINDEJAARSPOLL: wie verdient de Gouden Schoen 2025?

Het kalenderjaar zit er weer op en traditiegetrouw komt de uitreiking van de Gouden Schoen er dus ...

469
469
'Nederland wrijft ogen uit: Anderlecht dropt winterknaller'

In Eindhoven willen ze één ding: hun goudhaantje houden. Alleen duikt Anderlecht nu op ...

177
177
'Historisch slechte cijfers voor Anderlecht'

Bij Anderlecht bleven ze nog voor het nieuwjaarsfeest al achter met een kater. In hun laatste ...

128
128
'Chelsea schokt na onwaarschijnlijk zwakke reeks'

Zowat halfweg het seizoen lijkt het er in de Premier League op dat de titelstrijd een duel zal ...

49
49
Overname Anderlecht: Verschueren spreekt klare taal

Voor Anderlecht is 2025 alweer een woelig jaar geweest. Dat ging nog maar eens gepaard met de nodige ...

172
172
Union verrast iedereen met beslissing tijdens winterstop

Vorig weekend werd er nog gevoetbald in de Jupiler Pro League, maar nu genieten de eersteklassers ...

107
107
'Knaltransfer Ordoñez nadert: grootmacht legt contact'

Bij Club Brugge hebben ze in december hard ingegrepen met het ontslag van Nicky Hayen. Blauw-Zwart ...

368
368
Westerlo is aanvaller nu ook helemaal kwijt

Officieel gaat de transfermarkt pas op donderdag weer open, maar achter de schermen worden de eerste ...

29
29
'Westerlo wacht af: ondanks gerucht nog geen concreet bod'

De geruchtenmolen draait momenteel op volle toeren. Onder meer de naam van Griffin Yow doet de ronde ...

188
188
Turkse en Amerikaanse figuren polsen bij Sporting Hasselt

Sporting Hasselt was enkele jaren geleden een club in verval. Een verouderd stadion, weinig volk... ...

138
138
'Westerlo wil stunten met ingaande miljoenentransfer'

KVC Westerlo zal in 2026 spelers moeten verkopen om de rekeningen te laten kloppen. De Turkse ...

64
64
Baouf (ex-Anderlecht) beslist over absolute toptransfer

RSC Anderlecht liet afgelopen zomer heel wat volk vertrekken. Daar zat onder meer Ismaël Baouf ...

116
116
Bayern-ster Davies lovend over RSCA-speler: "Maakt indruk"

De zomermercato van RSC Anderlecht was geen succes. Dat zien we aan de matige resultaten van dit ...

271
271
Dit zijn de 10 meeste waardevolle Belgen van 2025

Het jaar 2025 ligt zo goed als achter de rug. Het was het jaar waar Rudi Garcia de Rode Duivels weer ...

197
197
Guardiola komt met uitstekend nieuws over Doku

Manchester City is bezig aan een uitstekende reeks en heeft zijn laatste acht officiële ...

24
24
Kindermans gooit meteen transferplannen La Louvière op tafel

La Louvière is dit seizoen een zeer verrassende nieuwkomer in de Jupiler Pro League. Daardoor ...

67
67
'Knaltransfer Mandela Keita naar Engelse grootmacht'

Bij de Rode Duivels is de weelde op het middenveld enorm. De Bruyne, Tielemans, Onana, Vanaken en ...

129
129
Nieuw plan met Keisuke Goto bij Anderlecht?

De pijnlijke thuisnederlaag tegen Charleroi maakte vlak voor het ingaan van de winterstop nog maar ...

499
499
'Barça maakt zich op voor transferbom van 100 miljoen'

Bij FC Barcelona beloven de komende mercato's weer spannend te worden. Het blijft voor de Catalanen ...

109
109
DAZN bijt in het zand, maar stuurt stevige waarschuwing

De voorbije weken was het bang afwachten voor de Belgische profclubs, nadat DAZN plots eenzijdig het ...

734
734
'Club Brugge keihard: bod van 20 miljoen geweigerd'

De spelers van Club Brugge kunnen nog enkele dagen genieten van een welverdiende vakantie. Op 3 ...

745
745

Meer sportnieuws