RWDM en Union halen nu ook samen uit naar Pro League

158 stemmen
RWDM en Union halen nu ook samen uit naar Pro League

Het zijn drukke dagen voor de Belgische topclubs, die vrijwel elke week een midweekmatch moeten afwerken. Deze week en binnen twee weken staat er Europees voetbal op het programma, terwijl er volgende week enkele inhaalmatchen van de vijfde speeldag gespeeld worden.

Toen zagen de vijf Belgische clubs in Europa hun wedstrijd uitgesteld worden om zich optimaal te kunnen voorbereiden op hun terugwedstrijd in de play-offs. Met succes, want allemaal haalden ze de groepsfase. Dat was dus een goede beslissing, al beklagen ze zich die toch een beetje bij Union en zeker RWDM.

LEES OOK: ‘Leegloop Westerlo: wéér toptransfer op het Kuipje'

RWDM en Union maken samen statement

De Brusselse derby werd immers ingepland voor donderdag 28 september om 18u30. Dat vroege aftrapuur op een weekdag zorgde al voor heel wat wrevel bij beide teams. De supporters van Union lieten zelfs al weten dat ze de wedstrijd zouden boycotten, omdat ze het vrijwel onmogelijk achten om op tijd in het stadion in Molenbeek te raken.

Nu komen de twee clubs ook met een gezamenlijk statement. "Zowel RWDM als Union willen geen precedent scheppen, maar we zijn ervan overtuigd dat deze belangrijke Brusselse derby voor alle voetbalfans toegankelijk moet zijn en dus op een haalbaar uur dient gespeeld te worden", schrijven ze.

Pro League buigt voorlopig niet

De clubs lanceren daarom opnieuw een oproep aan de Pro League en rechtenhouder Eleven/DAZN om alsnog het aanvangsuur van de wedstrijd te veranderen, nadat de eerdere acties van de supportersgroepen onbeantwoord bleven.

Bij de Pro League lijken ze niet meteen zinnens om toe te geven. Eerder lieten ze al weten dat de clubs in het begin van het seizoen toegestemd hebben om slechts één wedstrijd per tijdslot te spelen. Omdat woensdag en donderdag om 20u45 telkens al een wedstrijd gepland staat, verhuisde de Zwanzederby daarom naar 18u30.

Moet de wedstrijd nog verplaatst worden?

Meest recent

Leekens lyrisch over twee Duivels: "Besten ooit van België"

Georges Leekens werkte met een aantal Rode Duivels samen die tegen Nieuw-Zeeland een blamage moeten ...

53
53
Beveren maakt nieuwe versterking bekend

SK Beveren maakt zich klaar voor zijn terugkeer in de Jupiler Pro League. De Waaslanders hebben de ...

56
56
Van Geneugden kondigt verrassend vertrek aan

Verrassend nieuws uit Maastricht. Plaatselijke tweedeklasser MVV kondigde aan dat Ronny van ...

29
29
Frankrijk en Senegal halen stevig uit op het WK

Op het WK stond in Groep I de laatste speeldag op het programma. Noorwegen en Frankrijk namen het op ...

35
35
Belgische topclubs, opgelet: ontdek deze ster bij Nieuw-Zeeland

België neemt het op tegen Nieuw-Zeeland. De Kiwi’s zijn zeker niet het zwakste land op ...

32
32
Boskamp begrijpt kritiek op Rode Duivel niet: "Zonnesteek?"

D-day voor de Rode Duivels. Dat is het voor België tegen Nieuw-Zeeland. Tijd voor de grote ...

107
107
Rode Duivels zoeken identiteit: ‘afscheid’ is nodig

De Rode Duivels spelen om 5u tegen Nieuw-Zeeland. Het is van moeten. Goed voetbal telt niet. Winnen. ...

108
108
Sibierski geeft inzicht in mercato van Anderlecht

Antoine Sibierski sprak voor het eerst echt met de Belgische pers bij de voorstelling van Vitor ...

402
402
Hasi verrast en plukt ervaren pion weg bij Standard

Standard heeft een uitgaande transfer afgerond en toch wel een verrassende. De Luikenaars hebben ...

77
77
Marc Coucke heeft het gehad: "Geen zin om te lachen!"

Marc Coucke ligt al maanden onder vuur bij een deel van de de Anderlecht-aanhang. Supporters trokken ...

152
152
'Sibierski hakt knoop door en zorgt meteen voor ontslag'

Antoine Sibierski begint stilaan zijn stempel te drukken bij Anderlecht. Hij haalde Vitor Bruno als ...

313
313
'Westerlo heeft prijs en vindt versterking in Bundesliga'

KVC Westerlo is op zoek naar versterking en die gaat er weldra komen. De Kemphanen staan volgens ...

64
64
'Oorlog in JPL: Club achter de rug om akkoord met Genkie'

Een transferbom in de Jupiler Pro League. Club Brugge heeft volgens Het Laatste Nieuws achter de rug ...

924
924
'Basisteam uitgelekt: nieuws over Doku en Vanaken'

De Rode Duivels spelen komende ochtend om 5u tegen Nieuw-Zeeland. Een partij die ze moeten winnen. ...

506
506
Patro Eisden strikt al zijn vijfde én zesde aanwinst

Patro Eisden laat er geen gras over groeien. De Limburgse tweedeklasser heeft vanavond zijn volgende ...

33
33
Charleroi en JPL-club ronden transfer af

Sporting Charleroi zet een tandje bij op de transfermarkt. De Carolo’s hebben een volgende ...

11
11
België dondert van zijn wolk: NZE hierdoor probleem

België moet winnen tegen Nieuw-Zeeland. In de Belgische pers worden de kiwi’s als een ...

185
185
Relletje rond stadiondossier: Club Brugge reageert

Bart Verhaeghe kijkt vast met enige jaloezie naar het WK, waar de ene na de andere voetbaltempel de ...

933
933
Anderlecht troeft topploegen af: contract tot 2029

Onder leiding van Antoine Sibierski en Vitor Bruno hoopt RSC Anderlecht een nieuwe koers te varen. ...

159
159
Rode Duivel gooit eigen ruiten in: Garcia grijpt hard in

Indien ze nog langer op het WK willen blijven zit er voor de Rode Duivels wellicht niks anders op ...

442
442
'Sommer naar Club Brugge: laatste struikelblok bekend'

Door het afscheid van Simon Mignolet moet Club Brugge op zoek naar een nieuwe nummer ...

821
821
'Anderlecht baalt: De Cat geeft groen licht voor transfer'

Zijn kersverse coach Vitor Bruno wil hem overtuigen om op post te blijven, terwijl een verlengd ...

566
566
Filip Joos hardhandig aangepakt: VRT dropt pittig statement

Filip Joos is een echt voetbaldier, dat ook op het WK weer heel wat voor-en tegenstanders heeft. ...

353
353
'Grootmacht duwt door: kassa rinkelt bij Club Brugge'

Hoewel het transfergeweld wellicht pas na het WK helemaal zal losbarsten, draait de geruchtenmolen ...

588
588
Zoals tegen Kroatië: masterplan van Garcia onthuld?

Win or go home. Dat is het devies voor de Rode Duivels in hun laatste poulematch tegen ...

159
159

Meer sportnieuws