RWDM en Union halen nu ook samen uit naar Pro League

door
RWDM en Union halen nu ook samen uit naar Pro League

Het zijn drukke dagen voor de Belgische topclubs, die vrijwel elke week een midweekmatch moeten afwerken. Deze week en binnen twee weken staat er Europees voetbal op het programma, terwijl er volgende week enkele inhaalmatchen van de vijfde speeldag gespeeld worden.

Toen zagen de vijf Belgische clubs in Europa hun wedstrijd uitgesteld worden om zich optimaal te kunnen voorbereiden op hun terugwedstrijd in de play-offs. Met succes, want allemaal haalden ze de groepsfase. Dat was dus een goede beslissing, al beklagen ze zich die toch een beetje bij Union en zeker RWDM.

LEES OOK: SK Beveren bouwt verder aan droomseizoen, remontada Lokeren

RWDM en Union maken samen statement

De Brusselse derby werd immers ingepland voor donderdag 28 september om 18u30. Dat vroege aftrapuur op een weekdag zorgde al voor heel wat wrevel bij beide teams. De supporters van Union lieten zelfs al weten dat ze de wedstrijd zouden boycotten, omdat ze het vrijwel onmogelijk achten om op tijd in het stadion in Molenbeek te raken.

Nu komen de twee clubs ook met een gezamenlijk statement. "Zowel RWDM als Union willen geen precedent scheppen, maar we zijn ervan overtuigd dat deze belangrijke Brusselse derby voor alle voetbalfans toegankelijk moet zijn en dus op een haalbaar uur dient gespeeld te worden", schrijven ze.

Pro League buigt voorlopig niet

De clubs lanceren daarom opnieuw een oproep aan de Pro League en rechtenhouder Eleven/DAZN om alsnog het aanvangsuur van de wedstrijd te veranderen, nadat de eerdere acties van de supportersgroepen onbeantwoord bleven.

Bij de Pro League lijken ze niet meteen zinnens om toe te geven. Eerder lieten ze al weten dat de clubs in het begin van het seizoen toegestemd hebben om slechts één wedstrijd per tijdslot te spelen. Omdat woensdag en donderdag om 20u45 telkens al een wedstrijd gepland staat, verhuisde de Zwanzederby daarom naar 18u30.

Moet de wedstrijd nog verplaatst worden?

Meest recent

'Belachelijke blunder van Real met blessure Mbappé'

Bij Real Madrid konden ze de voorbije maanden niet zoveel rekenen op Kylian Mbappé als ze ...

7
7
Nieuw format op de helling: BMA keihard voor Pro League

Na de interlandbreak gaan de play-offs in de Jupiler Pro League van start. In principe moet het de ...

62
62
Fans in de wolken: 'Anderlecht vol voor terugkeer publiekslieveling'

Nu het woord aan de nationale ploegen is, hebben de clubleiders enkele dagen tijd om al richting het ...

154
154
Nieuwe twist in Lavia-soap: bondscoach gooit kaarten open

Hoewel hij liefst 28 spelers selecteerde, had bondscoach Rudi Garcia geen plaats voor Roméo ...

36
36
Bommetje op Anfield: Liverpool kondigt vertrek Salah aan

Eind dit seizoen neemt Liverpool FC afscheid van een waar boegbeeld in de Premier League. De Engelse ...

94
94
‘Anderlecht in extase: 'GO' voor nieuwe goalmachine’

Anderlecht heeft een jong aanvallend talent op de radar. Paars-wit volgt een razendsnelle ...

102
102
Nieuwe titelclash Union vs. Club: "Zij zijn lichte favoriet"

In de komende dagen is het woord aan de nationale ploegen, vervolgens gaat de climax van het seizoen ...

74
74
Einde tijdperk: Griezmann voorgesteld bij verrassende club

Het Europees voetbal neemt na het seizoen andermaal afscheid van een grote naam. Zo zal Antoine ...

86
86
Voetbalbond slaat toe: meubelstuk verlaat KV Mechelen

Eindelijk is het zover voor KV Mechelen, dat op de valreep voor de eerste keer mag deelnemen aan de ...

77
77
Anderlecht pakt plots uit met verrassende WK-ganger

Er staat de komende maanden nog heel wat op het spel voor RSC Anderlecht, dat met de beker eindelijk ...

152
152
KRC Genk verschaft belangrijke update uit ziekenboeg

Na het spektakelstuk in La Louvière moet KRC Genk genoegen nemen met de Europe Play-Offs. ...

111
111
Nieuw format JPL: Anderlecht bekvecht met Club Brugge

Het laatste woord is er ongetwijfeld nog niet over gezegd, maar behoudens een nieuwe plottwist ...

572
572
Meunier dropt bommetje: transfer naar ... Anderlecht?

Woensdag vertrekken de Rode Duivels naar Amerika voor een tweeluik tegen Mexico en de VS. Een van de ...

464
464
Zorgwekkende update rond Boskamp: fans reageren geschokt

De zorgen rond Jan Boskamp nemen toe. Tijdens een recente uitzending liet René van der Gijp ...

164
164
Lukaku haakt af bij Rode Duivels: puzzelen voor Garcia

Dinsdag bliezen de Rode Duivels verzamelen in Tubeke, om daags nadien koers te zetten richting de ...

158
158
Anderlecht moet dokken: spelers passeren langs de kassa

Met de hakken over de sloot verzekerde RSC Anderlecht zich van een plekje in de Champions' ...

207
207
Brusselmans zorgt voor kippenvel: "Zou het nooit doen"

Herman Brusselmans heeft met een onverwacht gezinsmoment iedereen naar de keel gegrepen. De ...

28
28
Madou zet Club Brugge op scherp: straffe woorden voor PO's

Club Brugge gaat Play-Off 1 in als achtervolger. De ambities van Blauw-Zwart zijn duidelijk: ...

261
261
Meunier verbaast iedereen met toekomstplannen

Thomas Meunier was afgelopen speeldag de grote man bij Lille met een doelpunt en een assist. De ...

177
177
Zinho Vanheusden doet emotionele bekentenis

Zinho Vanheusden stopte op 26-jarige leeftijd al met profvoetbal. De centrale verdediger kende ...

146
146
Debast doet boekje open over Anderlecht én De Cat

De Rode Duivels kampen met een blessuregolf. Bondscoach Rudi Garcia kan over verschillende pionnen ...

217
217
STVV primus van de JPL: groot wapen Vrancken in PO’s

Het viel op afgelopen speeldag, veel doelpunten vanuit stilstaande fases. Het Laatste Nieuws vond ...

61
61
Noa Lang doet pittige onthulling over horrorblessure

Het waren geen beelden voor gevoelige kijkers. Noa Lang liep tijdens de Champions League-clash ...

88
88
Anderlecht in vrije val: dit wordt nu duidelijk

RSC Anderlecht heeft zich geplaatst voor Play-Off 1, maar de afgelopen weken sputtert de motor weer. ...

352
352
Hayen krijgt raad: Genk-miscast moet er meteen uit

KRC Genk greep net naast een ticket voor Play-Off 1. De Limburgers sloten het seizoen af met een 5-5 ...

301
301

Meer sportnieuws