RWDM en Union halen nu ook samen uit naar Pro League

158 stemmen
RWDM en Union halen nu ook samen uit naar Pro League

Het zijn drukke dagen voor de Belgische topclubs, die vrijwel elke week een midweekmatch moeten afwerken. Deze week en binnen twee weken staat er Europees voetbal op het programma, terwijl er volgende week enkele inhaalmatchen van de vijfde speeldag gespeeld worden.

Toen zagen de vijf Belgische clubs in Europa hun wedstrijd uitgesteld worden om zich optimaal te kunnen voorbereiden op hun terugwedstrijd in de play-offs. Met succes, want allemaal haalden ze de groepsfase. Dat was dus een goede beslissing, al beklagen ze zich die toch een beetje bij Union en zeker RWDM.

RWDM en Union maken samen statement

De Brusselse derby werd immers ingepland voor donderdag 28 september om 18u30. Dat vroege aftrapuur op een weekdag zorgde al voor heel wat wrevel bij beide teams. De supporters van Union lieten zelfs al weten dat ze de wedstrijd zouden boycotten, omdat ze het vrijwel onmogelijk achten om op tijd in het stadion in Molenbeek te raken.

Nu komen de twee clubs ook met een gezamenlijk statement. "Zowel RWDM als Union willen geen precedent scheppen, maar we zijn ervan overtuigd dat deze belangrijke Brusselse derby voor alle voetbalfans toegankelijk moet zijn en dus op een haalbaar uur dient gespeeld te worden", schrijven ze.

Pro League buigt voorlopig niet

De clubs lanceren daarom opnieuw een oproep aan de Pro League en rechtenhouder Eleven/DAZN om alsnog het aanvangsuur van de wedstrijd te veranderen, nadat de eerdere acties van de supportersgroepen onbeantwoord bleven.

Bij de Pro League lijken ze niet meteen zinnens om toe te geven. Eerder lieten ze al weten dat de clubs in het begin van het seizoen toegestemd hebben om slechts één wedstrijd per tijdslot te spelen. Omdat woensdag en donderdag om 20u45 telkens al een wedstrijd gepland staat, verhuisde de Zwanzederby daarom naar 18u30.

Moet de wedstrijd nog verplaatst worden?

Meest recent

Baouf op weg naar absolute knaltransfer?

Bij RSC Anderlecht kunnen ze nog wel een goede centrale verdediger gebruiken. De Brusselaars hadden ...

87
87
'Dossier Adedeji-Sternberg: Club Brugge neemt standpunt in'

KRC Genk werkte afgelopen weekend een oefenduel tegen Fortuna Sittard af (2-1-nederlaag). Daarbij ...

49
49
Messi clasht met ref: liplezers onthullen harde woorden

Argentinië is nog steeds in de running om zichzelf op te volgen als wereldkampioen. De ...

47
47
'Nieuwe transferwending: Tzolis maakt helder statement'

Christos Tzolis traint opnieuw mee bij Club Brugge en maakte afgelopen weekend zelfs een mooie goal ...

92
92
Infantino flikt het weer: grandioze WK-verandering op tafel

Het wereldkampioenschap 2026 zit er bijna op. Komende zondag wordt de finale in New York alweer ...

205
205
Thomas Meunier deelt hartverscheurend bericht na WK

Enkele dagen na de pijnlijke uitschakeling op het WK heeft Thomas Meunier voor het eerst van zich ...

132
132
Alles slaat om voor Lammens: meteen grote gevolgen

Senne Lammens kreeg tegen Spanje negentien minuten die alles konden veranderen. Het werd geen ...

180
180
'Recordaanwinst van 10 mil zorgt voor extra vertrekker Genk'

KRC Genk toonde zich voorlopig redelijk rustig op de zomerse transfermarkt. Maar daar zou wel eens ...

151
151
'Vuurwerk bij Club: Sommer binnen, drie knaltransfers in pijplijn'

Club Brugge beleefde een vrij kalme zomermercatot tot dusver, maar begint nu toch onder stoom te ...

558
558
'Sibierski zet exodus voort: nog meer vertrekkers Anderlecht'

Op donderdag 23 juli begint RSC Anderlecht aan zijn nieuwe seizoen in de voorrondes van de Europa ...

626
626
Nieuwe bondscoach België? 'Mannaert neigt duidelijke richting op'

De Belgische WK-delegatie is opnieuw geland op eigen bodem. De spelers kunnen nu op vakantie na een ...

376
376
Standard slikt stevige transferdomper

Standard beleeft een zeer drukke transferzomer. Zowel aan inkomende als uitgaande zijde beweegt er ...

81
81
Boskamp scherp voor Courtois: "Vond ik maar raar"

De uitschakeling van de Rode Duivels op het WK zindert twee dagen later nog steeds na. De manier ...

266
266
'Stroomversnelling op komst in dossiers Trossard én Tzolis'

Het WK is in zijn eindfase beland en dat betekent dat de transfermarkt stilaan onder stoom kan ...

146
146
'Straffe stoot: zo wist Club Sommer te overtuigen'

Het heeft er alle schijn van dat Club Brugge in blijde verwachting is van zijn eerste echte ...

599
599
STVV-coach klopt op tafel: "Enkel dat mist nog"

Bij STVV moeten ze deze zomer een nieuwe start nemen na een topseizoen. Succescoach Wouter Vrancken ...

156
156
Ciman ziet zeer gunstig teken voor toekomst Rode Duivels

Het WK zit erop voor de Rode Duivels, nadat ze vrijdag in de kwartfinale strandden tegen Spanje. ...

180
180
'Club is helemaal los: Sommer én piepjonge spits binnen'

Bij Club Brugge komt de mercato deze zomer wat trager op gang dan gebruikelijk. Doorgaan is ...

535
535
'Club strijd met Ajax om nieuwe Scandinavische slag'

Bij Club Brugge lijkt er stilte voor de storm te heersen op het vlak van transfers. Met Cheveyo ...

253
253
'Genk verbaast met aanwinst van 10 miljoen'

Het is voor KRC Genk een woelige zomer. Het verloor met Nicky Hayen plots zijn trainer en moest dus ...

471
471
'Topclub zet Lucas Stassin op verlanglijstje'

Lucas Stassin is op zoek naar een nieuwe club. De Belgische aanvaller wil terug op het hoogste ...

104
104
'KRC Genk heeft verrassende opvolger Hayen bijna beet'

KRC Genk zag Nicky Hayen naar Burnley vertrekken. De Engelsen betaalden één miljoen ...

580
580
‘Club Brugge vangt grote vis: WK-held moet komen’

Club Brugge wil toeslaan op de transfermarkt. Blauw-zwart heeft een opvallende WK-held in het vizier ...

1057
1057
Bosz looft Belg: "Kan zijn seizoen worden bij PSV"

PSV heeft een grote traditie van Belgische spelers. De Nederlandse landskampioen lijkt op weg om een ...

96
96
Vanderhaeghe en Van der Elst maken rapport van Garcia

Rudi Garcia deed het goed als bondscoach van de Rode Duivels op het WK. Daar kan niémand ...

333
333

Meer sportnieuws