Opvallende comeback kan Club Brugge op zijn kop zetten

1192
Opvallende comeback kan Club Brugge op zijn kop zetten

Club Brugge heeft tijdens de afgelopen zomermercato intensief gezocht naar een nieuwe centrale verdediger, maar slaagde er uiteindelijk niet in om deze gewenste versterking te halen.

De opvallende rentree van Éder Balanta naar de A-kern van Club kan misschien wel worden gezien als een mogelijke oplossing voor de defensieve problemen in de ploeg. Balanta is namelijk goed bekend met die positie.

In de zomer van 2019 werd de Colombiaan door Club aangetrokken bij FC Basel, nadat hij daar in het seizoen 2018-19 voornamelijk als … centrale verdediger fungeerde.

LEES OOK: Spelersratings EA FC: verrassing in top 3 Jupiler Pro League

Parker duwt Balanta naar de exit

In januari signaleerde Scott Parker dat Club Brugge over een te grote spelerskern beschikte. “Het zou misschien beter zijn dat we met wat minder jongens werken.Wanneer de opportuniteiten er zijn, zullen sommige spelers misschien elders minuten gaan zoeken”, merkte de Engelsman destijds op.

Deze opmerking was het signaal voor spelers zoals Ruud Vormer, Cyle Larin, Eduard Sobol en Éder Balanta om de club te verlaten.

Balanta kwam vorig seizoen niet in de plannen van Parker voor en hij werd meermaals buiten de wedstrijdselectie gelaten. Dit leidde ertoe dat de Colombiaan tijdens de vorige winter op huurbasis naar Schalke 04 vertrok.

Ook Deila had geen plaats voor Balanta

In Gelsenkirchen slaagde Balanta er echter niet in om te overtuigen, en hij werd de laatste zeven competitiewedstrijden zelfs niet eens geselecteerd door de Duitse coach Thomas Reis.

Aangezien er geen aankoopoptie was opgenomen in de huurovereenkomst, en omdat Balanta geen impact maakte, toonde Schalke absoluut geen interesse in een definitieve overname van de Colombiaanse middenvelder.

Hierdoor moest Balanta deze zomer terugkeren naar Brugge, maar daar rekende de nieuwe coach Ronny Deila evenmin op hem. “Er moeten nog jongens weg. We zijn gewoonweg met te veel”, zei Deila met een niet te misverstane boodschap richting Balanta en andere overbodige spelers.

Geen interesse op de transfermarkt

Net als onder Scott Parker vorig seizoen, moest de selectie van Club Brugge deze zomer aanzienlijk worden ingekrompen.

Éder Balanta kreeg zoals verwacht de boodschap dat hij de club moest verlaten, waarbij een mogelijk vertrek van de Colombiaan Club Brugge niet alleen wat meer financiële ruimte zou geven binnen het salarisbudget, maar ook de mogelijkheid bood om nog wat extra transferinkomsten te genereren.

Balanta kreeg zelfs geen toestemming meer om met de A-kern te trainen en werd vriendelijk verzocht zijn conditie individueel te onderhouden in afwachting van een mogelijke transfer.

Het Argentijnse Independiente toonde interesse om de 30-jarige speler over te nemen, maar uiteindelijk slaagde Vincent Mannaert niet in zijn masterplan om de overbodige middenvelder te slijten op de transfermarkt.

Deila geeft Balanta tweede kans

Tot verrassing van velen werd Éder Balanta na het sluiten van de zomerse transferperiode alsnog weer opgenomen in de A-kern van Club Brugge.

Met Casper Nielsen, Hans Vanaken, Hugo Vetlesen en Raphael Onyedika beschikt de selectie van Ronny Deila niet over een overvloed aan centrale middenvelders, wat Club Brugge ertoe bracht om de eerder als overbodig geachte Balanta op het in extremis te rehabiliteren.

Balanta had zich altijd professioneel gedragen toen hij individueel moest trainen en hij zijn trainingsarbeid was naar verluidt voorbeeldig. In een persoonlijk gesprek met Deila maakte Balanta bovendien een uiterst gemotiveerde indruk, wat voldoende was voor de coach om de middenvelder een tweede kans te geven.

De 30-jarige werd zelfs opgenomen in de Europese selectielijst van Club Brugge.

Denkt Club Brugge ‘out of the box’?

Éder Balanta heeft bij Club Brugge doorgaans gefungeerd als breker voor de defensie, waarbij hij met zijn fysiek beukwerk een belangrijke rol heeft gespeeld, vooral onder Philippe Clement.

Niettemin staat Balanta erom bekend veel balverlies in zijn spel te hebben en onrustig te zijn in het balbezit, wat ertoe heeft geleid dat zowel Carl Hoefkens als Scott Parker hem slechts sporadisch in de basisopstelling opnamen.

Oorspronkelijk paste hij ook niet in de plannen van Ronny Deila, en als verdedigende middenvelder zal Balanta dit seizoen waarschijnlijk alleen speelminuten krijgen als er echt geen andere opties beschikbaar zijn.

De opvallende rentree van Balanta naar de A-kern van Club Brugge kan misschien wel worden gezien als een mogelijke oplossing voor de defensieve problemen in de ploeg.

Club Brugge heeft tijdens de afgelopen zomermercato intensief gezocht naar een nieuwe centrale verdediger, maar slaagde er uiteindelijk niet in om deze gewenste versterking te halen.

Bovendien vormt de huidige defensie een grote bezorgdheid voor Club Brugge, zoals bleek in de laatste wedstrijd tegen Sporting Charleroi, waarin veel kansen werden weggegeven.

“Het is toch niet normaal dat je een Simon Mignolet nodig hebt op Gouden Schoen-niveau om niet te verliezen in eigen stadion?” stelde Marc Degryse vast in Het Laatste Nieuws.

Club Brugge haalde Balanta als … centrale verdediger

Hoewel Balanta bij Club Brugge voornamelijk als verdedigende middenvelder heeft gespeeld, zou Ronny Deila wellicht kunnen overwegen om hem in te zetten als centrale verdediger.

Balanta is namelijk goed bekend met die positie, aangezien hij deze positie bij River Plate 35 keer en bij FC Basel 65 keer heeft bekleed. Bovendien werd Balanta in 2019 door Club Brugge aangetrokken van Basel, nadat hij in het seizoen 2018-19 voornamelijk als centrale verdediger fungeerde.

Toen Club Brugge hem kwam halen, had Balanta in het voorgaande seizoen 60% (1.596 minuten) van zijn totale speeltijd als centrale verdediger afgewerkt in Zwitserland.

Balanta moet een kans krijgen als centrale verdediger bij Club

Meest recent

Ex-topref duidelijk: Anderlecht bestolen in Europa

RSC Anderlecht begon woensdag met een nederlaag aan de Europa League, al had het gerust ook anders ...

7
7
Van Bommel verrast: Vanaken out, JPL-revelaties in?

Heel voetbalminnend België kijkt al reikhalzend uit naar het middaguur, wanneer Mark van Bommel ...

39
39
Union blijft indruk maken: "Vanaf eerste minuten ..."

Union SG verkeert momenteel in bloedvorm. Sinds eind augustus wist het al zijn competitieduels te ...

36
36
'Van Bommel hakt keepersknoop bij Rode Duivels door'

Vrijdagmiddag is het zover, dan maakt Mark van Bommel bekend welke spelers hij opneemt in zijn ...

79
79
UEL: Favorieten halen stevig uit, pijnlijke avond De Cat

Donderdagavond werden de laatste wedstrijden van de openingsspeeldag in de Europa League afgewerkt. ...

53
53
Europa onder indruk! Beresterk Union veegt vloer aan met Plzen

Union SG heeft flink indruk gemaakt tijdens de openingsspeeldag van de Europa League. Ondanks heel ...

112
112
Spelersratings EA FC: verrassing in top 3 Jupiler Pro League

Het wachten is weer bijna voorbij. Volgende week komt EA FC '27, de opvolger van de immens populaire ...

132
132
Selectie Van Bommel: grote comeback bij Duivels na 1270 dagen

Mark van Bommel maakt vrijdag om 12u zijn eerste selectie bekend als hoofd van de Rode Duivels. Ten ...

322
322
'Experiment Kompany zet toptransfer Bayern in koelkast'

De nakende interland-periode is voor de clubs een ideaal moment om hun transferplannen te evalueren. ...

64
64
Ivan Leko vloekt luidop: heuse exodus bij Club Brugge

Vanaf aanstaande maandag gaat een interland-periode van bijna drie weken van start. Voor de ...

242
242
'Masterplan Barça: spraakmakende comeback op tafel'

FC Barcelona is denderend aan het nieuwe seizoen begonnen. De club is dan ook dik tevreden over het ...

257
257
Promovendi in actie: KVK en Beveren leggen jonkies vast

Nu de zomermercato achter de rug is, kunnen de clubs uit de Jupiler Pro League zich gaan toeleggen ...

54
54
Ruben Van Gucht zorgt voor verbijstering in Nederland

De gemoederen rond één van Vlaanderens meest besproken man blijven oplaaien. Ruben Van ...

37
37
Opstelling bekend: gehavend Union met opvallende kapitein

Union SG trapt donderdagavond zijn campagne in de League Phase van de Europa League op gang. Gezien ...

38
38
‘Van Bommel rekent meteen af met vijf WK-gangers’

Mark van Bommel kan vrijdag meteen hard ingrijpen bij de Rode Duivels. Vijf WK-gangers zien hun ...

404
404
Tresoldi-case: Klopp spreekt heldere taal over Club-spits

Jürgen Klopp heeft bij zijn start als bondscoach meteen voor een heuse revolutie gezorgde. Voor ...

328
328
Vandenbempt onthult bizar toekomstplan: opvolging verzekerd

Peter Vandenbempt heeft blijkbaar een opvallend plan voor de toekomst. De bekende voetbalstem deelde ...

27
27
Van Bommel broedt op schok: straf duo uit voorselectie gelekt

Vrijdagmiddag om 12u zijn de ogen van voetbalminnend België op Tubeke gericht. Mark van Bommel ...

760
760
L'Equipe pakt Anderlecht aan: één 3 op 10, verrassende uitblinker

Het is RSC Anderlecht niet gelukt om de League Phase van de Europa League op gang te trappen met een ...

303
303
Club-titularis krijgt tik om oren: "Doodgewone voetballer"

Club Brugge won zondagmiddag met 3-1 van Antwerp FC terwijl Hans Vanaken met een blessure vanuit de ...

772
772
Belgen buitenspel: Bruno velt hard verdict in Anderlecht

RSC Anderlecht staat nog altijd bekend als een kweekvijver van talent, maar tegenwoordig ...

269
269
'Leko verrast: publiekslieveling out bij Club Brugge'

Als afsluiter voor de interlandbreak krijgt Club Brugge zondag KRC Genk over de vloer. Ivan Leko ...

1016
1016
'Antwerp met handen in het haar: goudhaantje gratis weg'

Ondanks de overname moet Antwerp nog altijd op de centen passen. Tegenvallers op de transfermarkt ...

815
815
Zware kater Anderlecht: nieuwkomers vallen door de mand

De geslaagde kwalificatiecampagne stemde tot optimisme, maar RSC Anderlecht begon toch met een ...

493
493
Antwerp komt met stadionnieuwtje: “Absolute noodzaak”

Royal Antwerp FC heeft de Bosuil al een tijdje gerenoveerd met de bouw van Tribune 2, maar nog niet ...

347
347

Meer sportnieuws