Opvallende comeback kan Club Brugge op zijn kop zetten

door
Opvallende comeback kan Club Brugge op zijn kop zetten

Club Brugge heeft tijdens de afgelopen zomermercato intensief gezocht naar een nieuwe centrale verdediger, maar slaagde er uiteindelijk niet in om deze gewenste versterking te halen.

De opvallende rentree van Éder Balanta naar de A-kern van Club kan misschien wel worden gezien als een mogelijke oplossing voor de defensieve problemen in de ploeg. Balanta is namelijk goed bekend met die positie.

In de zomer van 2019 werd de Colombiaan door Club aangetrokken bij FC Basel, nadat hij daar in het seizoen 2018-19 voornamelijk als … centrale verdediger fungeerde.

LEES OOK: "Competitievervalsing" - Club drastisch bevoordeeld in titelstrijd?

Parker duwt Balanta naar de exit

In januari signaleerde Scott Parker dat Club Brugge over een te grote spelerskern beschikte. “Het zou misschien beter zijn dat we met wat minder jongens werken.Wanneer de opportuniteiten er zijn, zullen sommige spelers misschien elders minuten gaan zoeken”, merkte de Engelsman destijds op.

Deze opmerking was het signaal voor spelers zoals Ruud Vormer, Cyle Larin, Eduard Sobol en Éder Balanta om de club te verlaten.

Balanta kwam vorig seizoen niet in de plannen van Parker voor en hij werd meermaals buiten de wedstrijdselectie gelaten. Dit leidde ertoe dat de Colombiaan tijdens de vorige winter op huurbasis naar Schalke 04 vertrok.

Ook Deila had geen plaats voor Balanta

In Gelsenkirchen slaagde Balanta er echter niet in om te overtuigen, en hij werd de laatste zeven competitiewedstrijden zelfs niet eens geselecteerd door de Duitse coach Thomas Reis.

Aangezien er geen aankoopoptie was opgenomen in de huurovereenkomst, en omdat Balanta geen impact maakte, toonde Schalke absoluut geen interesse in een definitieve overname van de Colombiaanse middenvelder.

Hierdoor moest Balanta deze zomer terugkeren naar Brugge, maar daar rekende de nieuwe coach Ronny Deila evenmin op hem. “Er moeten nog jongens weg. We zijn gewoonweg met te veel”, zei Deila met een niet te misverstane boodschap richting Balanta en andere overbodige spelers.

Geen interesse op de transfermarkt

Net als onder Scott Parker vorig seizoen, moest de selectie van Club Brugge deze zomer aanzienlijk worden ingekrompen.

Éder Balanta kreeg zoals verwacht de boodschap dat hij de club moest verlaten, waarbij een mogelijk vertrek van de Colombiaan Club Brugge niet alleen wat meer financiële ruimte zou geven binnen het salarisbudget, maar ook de mogelijkheid bood om nog wat extra transferinkomsten te genereren.

Balanta kreeg zelfs geen toestemming meer om met de A-kern te trainen en werd vriendelijk verzocht zijn conditie individueel te onderhouden in afwachting van een mogelijke transfer.

Het Argentijnse Independiente toonde interesse om de 30-jarige speler over te nemen, maar uiteindelijk slaagde Vincent Mannaert niet in zijn masterplan om de overbodige middenvelder te slijten op de transfermarkt.

Deila geeft Balanta tweede kans

Tot verrassing van velen werd Éder Balanta na het sluiten van de zomerse transferperiode alsnog weer opgenomen in de A-kern van Club Brugge.

Met Casper Nielsen, Hans Vanaken, Hugo Vetlesen en Raphael Onyedika beschikt de selectie van Ronny Deila niet over een overvloed aan centrale middenvelders, wat Club Brugge ertoe bracht om de eerder als overbodig geachte Balanta op het in extremis te rehabiliteren.

Balanta had zich altijd professioneel gedragen toen hij individueel moest trainen en hij zijn trainingsarbeid was naar verluidt voorbeeldig. In een persoonlijk gesprek met Deila maakte Balanta bovendien een uiterst gemotiveerde indruk, wat voldoende was voor de coach om de middenvelder een tweede kans te geven.

De 30-jarige werd zelfs opgenomen in de Europese selectielijst van Club Brugge.

Denkt Club Brugge ‘out of the box’?

Éder Balanta heeft bij Club Brugge doorgaans gefungeerd als breker voor de defensie, waarbij hij met zijn fysiek beukwerk een belangrijke rol heeft gespeeld, vooral onder Philippe Clement.

Niettemin staat Balanta erom bekend veel balverlies in zijn spel te hebben en onrustig te zijn in het balbezit, wat ertoe heeft geleid dat zowel Carl Hoefkens als Scott Parker hem slechts sporadisch in de basisopstelling opnamen.

Oorspronkelijk paste hij ook niet in de plannen van Ronny Deila, en als verdedigende middenvelder zal Balanta dit seizoen waarschijnlijk alleen speelminuten krijgen als er echt geen andere opties beschikbaar zijn.

De opvallende rentree van Balanta naar de A-kern van Club Brugge kan misschien wel worden gezien als een mogelijke oplossing voor de defensieve problemen in de ploeg.

Club Brugge heeft tijdens de afgelopen zomermercato intensief gezocht naar een nieuwe centrale verdediger, maar slaagde er uiteindelijk niet in om deze gewenste versterking te halen.

Bovendien vormt de huidige defensie een grote bezorgdheid voor Club Brugge, zoals bleek in de laatste wedstrijd tegen Sporting Charleroi, waarin veel kansen werden weggegeven.

“Het is toch niet normaal dat je een Simon Mignolet nodig hebt op Gouden Schoen-niveau om niet te verliezen in eigen stadion?” stelde Marc Degryse vast in Het Laatste Nieuws.

Club Brugge haalde Balanta als … centrale verdediger

Hoewel Balanta bij Club Brugge voornamelijk als verdedigende middenvelder heeft gespeeld, zou Ronny Deila wellicht kunnen overwegen om hem in te zetten als centrale verdediger.

Balanta is namelijk goed bekend met die positie, aangezien hij deze positie bij River Plate 35 keer en bij FC Basel 65 keer heeft bekleed. Bovendien werd Balanta in 2019 door Club Brugge aangetrokken van Basel, nadat hij in het seizoen 2018-19 voornamelijk als centrale verdediger fungeerde.

Toen Club Brugge hem kwam halen, had Balanta in het voorgaande seizoen 60% (1.596 minuten) van zijn totale speeltijd als centrale verdediger afgewerkt in Zwitserland.

Balanta moet een kans krijgen als centrale verdediger bij Club

Meest recent

Vanhaezebrouck verrast: "Union moet Boterberg bedanken"

Dankzij de 2-1 nederlaag tegen STVV gaf Union afgelopen weekend de koppositie uit handen. Achteraf ...

5
5
Pro League in paniek: vlammend statement AA Gent

Dinsdag stond tijdens de Algemene Vergadering van de Pro League opnieuw de discussie omtrent het ...

55
55
'Zorgenkind bij Anderlecht: zware gevolgen voor bekerfinale'

RSC Anderlecht bereidt zich momenteel voor een cruciaal tweeluik. Aanstaande zondag staat in de ...

49
49
"Competitievervalsing" - Club drastisch bevoordeeld in titelstrijd?

Met nog vier speeldagen te gaan is het momentum in de titelstrijd volledig gekanteld in het voordeel ...

294
294
'Superaanwinst Kompany: Bayern presenteert vijfjarig contract'

Bayern München bereidt zich momenteel voor op de gehypete terugmatch tegen Paris Saint-Germain ...

59
59
Paniek bij Union SG: “Nonchalance en onderschatting”

De titelstrijd heeft een wending gekregen afgelopen speeldag. Union SG ging onderuit tegen STVV en ...

113
113
Goots geeft Antwerp gouden transferraad: “Hem halen”

Royal Antwerp FC leek weer volop mee te doen voor winst in de Europe Play-Offs, maar afgelopen ...

158
158
Zeno Debast gaat viraal met ongeziene own-goal

Zeno Debast stond de afgelopen weken weer in de basis bij Sporting CP. Ook tegen Vitoria Guimaraes ...

64
64
Makelaar Lukaku dropt grote hint over toekomst

Waar ligt de toekomst van Romelu Lukaku? De aanvaller kampt dit seizoen met veel blessureleed en ook ...

125
125
‘Wéér jackpot Union SG: smaakmaker flirt met knaller’

Union SG heeft de leiding afgelopen speeldag afgegeven aan Club Brugge. De Brusselse club mist al ...

79
79
Nozawa slaat ferm op tafel bij Antwerp: “Mag nooit!”

Royal Antwerp FC ging afgelopen speeldag met de billen bloot tegen Standard Luik. Op de Bosuil werd ...

138
138
Doku briest ondanks glansrol: Rode Duivel in zak en as

Manchester City kreeg een uppercut in de Premier League. The Cityzens speelden 3-3 gelijk tegen ...

58
58
Noa Lang baart opzien met Lil Kleine: grote verrassing

Noa Lang heeft een verleden bij Club Brugge, maar nu maakt de aanvaller het mooie weer bij ...

37
37
KV Mechelen schiet recht in de roos: toptransfer

KV Mechelen boekte afgelopen speeldag een eerste overwinning in de Champions Play-Offs. Malinwa mag ...

228
228
Rudi Garcia opgelet: Real komt met Courtois-statement

Thibaut Courtois ligt in de lappenmand bij Real Madrid, maar de doelman lijkt op de weg terug. Ook ...

91
91
Klacht tegen DAZN: misleidende advertentie voor fans

DAZN is al een tijdje gespreksonderwerp nummer 1 in België. De streamingdienst kwam afgelopen ...

339
339
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht strijdt met rivaal, Club incasseert’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

354
354
Ronny Deila in vieze papieren: seksuele intimidatie

Ronny Deila zit in vieze papieren. De voormalige trainer van Standard Luik en Club Brugge nam in ...

98
98
Oosting krimpt ineen bij Antwerp: fans zijn het beu

Royal Antwerp FC kreeg afgelopen speeldag een pak slaag van jewelste tegen rechtstreekse concurrent ...

195
195
‘Club Brugge gaat vol voor knaltransfer van 15 miljoen euro’

De zomertransfer komt dichterbij en de clubs zijn al op zoek naar opportuniteiten op de ...

386
386
'Anderlecht gaat transferstrijd aan met Standard'

RSC Anderlecht gaat wellicht een linksachter aantrekken. De Brusselaars worden steeds vaker in ...

184
184
'Bommetje bij Antwerp: vertrekken twee sterke mannen?'

Royal Antwerp FC is een club op drift. Eigenaar Paul Gheysens zal dringend knopen moeten doorhakken ...

380
380
Butera verlaat Ajax: hapt één van deze drie JPL-clubs?

Bij RSC Anderlecht lieten ze de afgelopen jaren enkel talenten vertrekken. Dat pakte soms verkeerd ...

158
158
'Rigaux grijpt in: intens gesprek met Club-sterkhouder'

Club Brugge heeft de titelstrijd in de Champions' Play-Offs helemaal naar zich toe getrokken. Dat ...

389
389
'Consequenties bij Genk: transferrevolutie in de maak'

Mathematisch gezien blijft nog alles mogelijk, maar KRC Genk heeft het zichzelf knap lastig gemaakt ...

375
375

Meer sportnieuws