Opvallende comeback kan Club Brugge op zijn kop zetten

1192 stemmen
Opvallende comeback kan Club Brugge op zijn kop zetten

Club Brugge heeft tijdens de afgelopen zomermercato intensief gezocht naar een nieuwe centrale verdediger, maar slaagde er uiteindelijk niet in om deze gewenste versterking te halen.

De opvallende rentree van Éder Balanta naar de A-kern van Club kan misschien wel worden gezien als een mogelijke oplossing voor de defensieve problemen in de ploeg. Balanta is namelijk goed bekend met die positie.

In de zomer van 2019 werd de Colombiaan door Club aangetrokken bij FC Basel, nadat hij daar in het seizoen 2018-19 voornamelijk als … centrale verdediger fungeerde.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht haakt af, domper voor Tzolis'

Parker duwt Balanta naar de exit

In januari signaleerde Scott Parker dat Club Brugge over een te grote spelerskern beschikte. “Het zou misschien beter zijn dat we met wat minder jongens werken.Wanneer de opportuniteiten er zijn, zullen sommige spelers misschien elders minuten gaan zoeken”, merkte de Engelsman destijds op.

Deze opmerking was het signaal voor spelers zoals Ruud Vormer, Cyle Larin, Eduard Sobol en Éder Balanta om de club te verlaten.

Balanta kwam vorig seizoen niet in de plannen van Parker voor en hij werd meermaals buiten de wedstrijdselectie gelaten. Dit leidde ertoe dat de Colombiaan tijdens de vorige winter op huurbasis naar Schalke 04 vertrok.

Ook Deila had geen plaats voor Balanta

In Gelsenkirchen slaagde Balanta er echter niet in om te overtuigen, en hij werd de laatste zeven competitiewedstrijden zelfs niet eens geselecteerd door de Duitse coach Thomas Reis.

Aangezien er geen aankoopoptie was opgenomen in de huurovereenkomst, en omdat Balanta geen impact maakte, toonde Schalke absoluut geen interesse in een definitieve overname van de Colombiaanse middenvelder.

Hierdoor moest Balanta deze zomer terugkeren naar Brugge, maar daar rekende de nieuwe coach Ronny Deila evenmin op hem. “Er moeten nog jongens weg. We zijn gewoonweg met te veel”, zei Deila met een niet te misverstane boodschap richting Balanta en andere overbodige spelers.

Geen interesse op de transfermarkt

Net als onder Scott Parker vorig seizoen, moest de selectie van Club Brugge deze zomer aanzienlijk worden ingekrompen.

Éder Balanta kreeg zoals verwacht de boodschap dat hij de club moest verlaten, waarbij een mogelijk vertrek van de Colombiaan Club Brugge niet alleen wat meer financiële ruimte zou geven binnen het salarisbudget, maar ook de mogelijkheid bood om nog wat extra transferinkomsten te genereren.

Balanta kreeg zelfs geen toestemming meer om met de A-kern te trainen en werd vriendelijk verzocht zijn conditie individueel te onderhouden in afwachting van een mogelijke transfer.

Het Argentijnse Independiente toonde interesse om de 30-jarige speler over te nemen, maar uiteindelijk slaagde Vincent Mannaert niet in zijn masterplan om de overbodige middenvelder te slijten op de transfermarkt.

Deila geeft Balanta tweede kans

Tot verrassing van velen werd Éder Balanta na het sluiten van de zomerse transferperiode alsnog weer opgenomen in de A-kern van Club Brugge.

Met Casper Nielsen, Hans Vanaken, Hugo Vetlesen en Raphael Onyedika beschikt de selectie van Ronny Deila niet over een overvloed aan centrale middenvelders, wat Club Brugge ertoe bracht om de eerder als overbodig geachte Balanta op het in extremis te rehabiliteren.

Balanta had zich altijd professioneel gedragen toen hij individueel moest trainen en hij zijn trainingsarbeid was naar verluidt voorbeeldig. In een persoonlijk gesprek met Deila maakte Balanta bovendien een uiterst gemotiveerde indruk, wat voldoende was voor de coach om de middenvelder een tweede kans te geven.

De 30-jarige werd zelfs opgenomen in de Europese selectielijst van Club Brugge.

Denkt Club Brugge ‘out of the box’?

Éder Balanta heeft bij Club Brugge doorgaans gefungeerd als breker voor de defensie, waarbij hij met zijn fysiek beukwerk een belangrijke rol heeft gespeeld, vooral onder Philippe Clement.

Niettemin staat Balanta erom bekend veel balverlies in zijn spel te hebben en onrustig te zijn in het balbezit, wat ertoe heeft geleid dat zowel Carl Hoefkens als Scott Parker hem slechts sporadisch in de basisopstelling opnamen.

Oorspronkelijk paste hij ook niet in de plannen van Ronny Deila, en als verdedigende middenvelder zal Balanta dit seizoen waarschijnlijk alleen speelminuten krijgen als er echt geen andere opties beschikbaar zijn.

De opvallende rentree van Balanta naar de A-kern van Club Brugge kan misschien wel worden gezien als een mogelijke oplossing voor de defensieve problemen in de ploeg.

Club Brugge heeft tijdens de afgelopen zomermercato intensief gezocht naar een nieuwe centrale verdediger, maar slaagde er uiteindelijk niet in om deze gewenste versterking te halen.

Bovendien vormt de huidige defensie een grote bezorgdheid voor Club Brugge, zoals bleek in de laatste wedstrijd tegen Sporting Charleroi, waarin veel kansen werden weggegeven.

“Het is toch niet normaal dat je een Simon Mignolet nodig hebt op Gouden Schoen-niveau om niet te verliezen in eigen stadion?” stelde Marc Degryse vast in Het Laatste Nieuws.

Club Brugge haalde Balanta als … centrale verdediger

Hoewel Balanta bij Club Brugge voornamelijk als verdedigende middenvelder heeft gespeeld, zou Ronny Deila wellicht kunnen overwegen om hem in te zetten als centrale verdediger.

Balanta is namelijk goed bekend met die positie, aangezien hij deze positie bij River Plate 35 keer en bij FC Basel 65 keer heeft bekleed. Bovendien werd Balanta in 2019 door Club Brugge aangetrokken van Basel, nadat hij in het seizoen 2018-19 voornamelijk als centrale verdediger fungeerde.

Toen Club Brugge hem kwam halen, had Balanta in het voorgaande seizoen 60% (1.596 minuten) van zijn totale speeltijd als centrale verdediger afgewerkt in Zwitserland.

Balanta moet een kans krijgen als centrale verdediger bij Club

Meest recent

Magic Messi! Historische goals brengen Argentinië ronde verder

Argentinië blijft voorlopig op koers om zijn wereldtitel te verlengen. De Albiceleste zijn ...

2
2
Nieuwe club voor Renard; AA Gent kondigt vertrek aan

AA Gent begint binnen een maand al aan het nieuwe seizoen in de voorrondes van de Conference League. ...

39
39
Doku vader geworden in Londen! Tijdstip WK-terugkeer bekend

Jérémy Doku en zijn vrouw Shireen Raymond zijn bevallen van hun eerste kindje. Dat ...

211
211
Anderlecht duwt voor WK-transfer: oude bekende in beeld

Anderlecht heeft het dossier van een oude bekende weer op tafel gelegd. Vandaag lijkt het nog een ...

163
163
'Wit konijn Sibierski: nieuwe trainer RSCA onderweg'

RSC Anderlecht vatte maandag de voorbereiding op komend seizoen aan. Nog altijd zonder nieuwe ...

341
341
Bommetje bij RSCA: comeback Kindermans eist slachtoffer

RSC Anderlecht sluit een verloren zoon weer in de armen, want via de clubkanalen werd Jean ...

194
194
Kerkhofs geeft Van Gucht lik op stuk: "Of hij te klein is?"

Sommige uitspraken blijven hangen omdat ze zo onverwacht eerlijk zijn. Dat was ook het geval toen ...

105
105
Garcia slikt bittere pil: WK al afgelopen voor Doku?

Na de magere twee op zes kunnen de Rode Duivels zich geen misstap meer veroorloven. Winst tegen ...

122
122
Anderlecht kondigt Kindermans aan, Antwerp kiest opvolger

Eerder op de dag geraakte bekend dat Jean Kindermans terugkeert naar Neerpede. Lang heeft een ...

326
326
Pfaff compleet vernederd: Belgische bond door stof

Jean-Marie Pfaff heeft in een openhartig gesprek een opvallende ontgoocheling gedeeld over zijn band ...

472
472
'Vrancken verrast met nieuwe buitenlandse club'

Wouter Vrancken heeft zijn nieuwe club zo goed als beet. De ex-trainer van STVV gaat aan de slag ...

284
284
Kerkhofs heeft groot transfernieuws bij Hasselt

Sporting Hasselt was al heel actief op de transfermarkt. De Limburgers zijn echter nog niet klaar ...

124
124
'Maartens Martens op weg naar buitenlandse stuntclub'

Maartens Martens werd enkele maanden geleden ontslagen bij AZ Alkmaar. De Belgische trainer is op ...

37
37
Sibierski in tijdsnood: Anderlecht moet dringend toeslaan

RSC Anderlecht startte vandaag met de veldtraining. Zonder coach. Daar komt snel verandering in. ...

385
385
Lionel Messi, de man die alle data nutteloos maakt

Het WK kan tot op heden heel erg bekoren. Goed voetbal, verrassingen van de kleintjes en de meeste ...

51
51
België barst: De Bruyne & co, geen lieve verhaaltjes meer

België bakt er voorlopig niks van dit WK. Van de ervaren kleppers is alleen Thibaut Courtois ...

449
449
'Anderlecht slaat toe: Jean Kindermans keert terug'

De kogel is door de kerk: Jean Kindermans keert terug naar RSC Anderlecht. Dat maakt Het Laatste ...

657
657
België dondert van zijn wolk: NZE hierdoor probleem

België moet winnen tegen Nieuw-Zeeland. In de Belgische pers worden de kiwi’s als een ...

120
120
Nainggolan betrokken bij verkeersincident in Antwerpen

Radja Nainggolan is met Patro Eisden begonnen aan de voorbereiding op het nieuwe seizoen. De ...

107
107
Vanaken in de basis: grote gevolgen voor de aanval

Hans Vanaken wordt in de basis geschreeuwd door bepaalde analisten. Maar Rudi Garcia gaat dan knopen ...

312
312
Chadli corrigeert Garcia: "Zij hadden sneller moeten komen"

De Rode Duivels likken hun wonden na een nieuwe ontgoochelende prestatie op het WK. Na de ...

129
129
Drukte bij Lommel: 4 vertrekkers, 3 anderen kunnen blijven

Lommel SK wist het laatste ticket voor de Jupiler Pro League 2026/27 te pakken. De Limburgers ...

48
48
Mazzu heeft nieuwe Belgische club beet

Felice Mazzu hopte de voorbije jaren al tussen heel wat Belgische clubs. De ervaren trainer moest ...

97
97
Transfers: aanwinsten voor Charlerloi, Beveren, La Louvière

Door het WK is het nog even wachten op echte toptransfers, maar heel wat kleinere clubs zijn wel al ...

216
216
Mokerslag Duitsland: einde WK voor sterkhouder

Drie landen zijn op dit moment al zeker van kwalificatie voor de knock-outfase van het WK. Naast ...

39
39

Meer sportnieuws