Anderlecht heel zwaar van slag door falende zomertopper

door
Anderlecht heel zwaar van slag door falende zomertopper

Zowel Jesper Fredberg als Brian Riemer waren vol trots toen Louis Patris deze zomer de keuze maakte voor Anderlecht boven Club Brugge.

De 22-jarige rechtsback stond helemaal bovenaan het verlanglijstje van Fredberg en Riemer noemde Patris zelfs zijn toptarget.

Tot nog toe heeft Patris niet aan de verwachtingen voldaan bij Anderlecht. Op dit moment lijkt hij zelfs de concurrentiestrijd om de positie van rechtsback te verliezen van Killian Sardella.

LEES OOK: Schmeichel in zwaar drama: einde nabij?

Fredberg herstelt de traditie bij Anderlecht

Jesper Fredberg keek met trots terug op zijn prestatie toen hij deze zomer Louis Patris naar Anderlecht wist te halen. “Een Belgische belofte-international die voor Anderlecht kiest”, zei de fiere CEO Sports in De Standaard.

Fredberg benadrukte dat Patris niet voor het geld koos, maar wel voor de kans om deel uit te maken van Anderlecht. De onderhandelingen met Oud-Heverlee Leuven over de transferprijs van de rechtsback waren echter hard.

Aanvankelijk streefde Sporting ernaar om maximaal drie miljoen euro te betalen voor Patris, terwijl OHL op vijf miljoen euro hoopte.

Uiteindelijk kwamen beide clubs tot een akkoord ter waarde van 4 miljoen euro, waarmee Patris de op één na duurste verdedigende speler in de geschiedenis van Anderlecht werd. Alleen voor centrale verdediger Bubacarr Sanneh (8 miljoen euro in 2018) betaalde RSCA meer.

In het verleden was het traditie dat goede spelers uit de Belgische competitie naar Anderlecht overstapten, maar de afgelopen jaren waren dergelijke profielen vaak te duur geworden voor paars-wit. De laatste transfer in deze lijn was Hendrik Van Crombrugge, die in 2019 van Eupen werd aangetrokken.

Fredberg troefde Club Brugge af

De historische rivalen Club Brugge en Anderlecht voerden deze zomer een intense strijd om de handtekening van Louis Patris, en de rechtsback zou zelfs gesprekken hebben gevoerd met Ronny Deila.

Anderlecht was echter vastberaden om de 22-jarige speler aan te trekken en hij stond zelfs helemaal bovenaan het prioriteitenlijstje van Jesper Fredberg.

Dit kwam doordat het oorspronkelijke belangrijkste transferdoelwit, Milan van Ewijk (sc Heerenveen), uiteindelijk te duur bleek te zijn. De Nederlander maakte deze zomer de overstap naar Coventry City voor 4,3 miljoen euro.

Het toptarget van Anderlecht

Op het einde trok Anderlecht aan het langste eind in deze concurrentieslag met Club Brugge, en Brian Riemer was verheugd over de komst van zijn nieuwe rechtsback.

“Met Kasper Dolberg en Louis Patris haalden we twee toptargets binnen”, zei de coach fier. Patris maakte vorig seizoen een grote indruk bij Oud-Heverlee Leuven, wat resulteerde in een enorme stijging van zijn marktwaarde in slechts één jaar tijd, bijna acht keer hoger dan voorheen.

De jonge flankverdediger viel vooral op door zijn aanvallende impulsen en OHL-coach Marc Brys noemde Patris de snelste speler in de selectie van Oud-Heverlee Leuven.

Twee seizoenen geleden slaagde Patris er bijvoorbeeld moeiteloos in om Rabbi Matondo, de spurtbom en grote revelatie van Cercle Brugge destijds, af te stoppen. Bovendien wordt ook zijn grote spelintelligentie beschouwd als een van zijn sterkste kwaliteiten.

Goed in de voorbereiding, teleurstellend in de JPL

Anderlecht trok Louis Patris aan om de vaste rechtsback te worden na het vertrek van Michael Amir Murillo naar Olympique de Marseille, en de nieuwkomer maakte meteen indruk tijdens de laatste oefenwedstrijd van de voorbereiding tegen Ajax (3-0).

Patris speelde een sleutelrol bij het openingsdoelpunt van Kasper Dolberg, en de samenwerking tussen hen zag er veelbelovend uit. “Ik voel ook meteen een klik met mijn medemaats zoals Anders Dreyer of Louis Patris”, merkte Dolberg op na de match tegen zijn voormalige club.

Brian Riemer toonde zich ook lovend over zijn nieuwe rechtsback na de voorbereiding.

“Louis Patris heeft een zeer goeie fysiek en snelheid. Hij kan in de diepte gaan en in de box komen als rechtsachter. Hij zal een goeie strijd leveren met Killian Sardella, die ook zijn kwaliteiten heeft”, zei de coach.

In de competitie heeft Patris tot nu toe nog niet zijn stempel kunnen drukken bij zijn nieuwe club. In de openingswedstrijd tegen Union SG werd hij bijvoorbeeld gemakkelijk afgetroefd door Loïc Lapoussin en daarna liet hij zich meermaals eenvoudig in de wind zetten.

Sardella wint (voorlopig) de concurrentiestrijd van Patris

Ook in de wedstrijd tegen Sint-Truiden slaagde Patris er andermaal niet in om te overtuigen. “Is het de stress? Heeft voetballend grote moeite, terwijl dat in Leuven nog zijn sterkte was”, merkte Het Nieuwsblad op.

Franky Van der Elst uitte ook twijfels over Patris, die volgens de analist zichzelf soms voorbij lijkt te lopen.

Inmiddels heeft Patris zelfs zijn basisplaats als rechtsback verloren aan Killian Sardella, die dit seizoen een veelbelovende vooruitgang heeft geboekt sinds Patris arriveerde in het Lotto Park.

“Hij wint de concurrentiestrijd van aankoop Louis Patris”, voorspelt Het Nieuwsblad zelfs. “De komst van Louis Patris was de schop onder de kont die Killian Sardella nodig had.”

Hoewel Sardella vorig weekend wel een cruciale fout maakte tegen KV Kortrijk, zal hij naar verwachting komend weekend waarschijnlijk opnieuw de rechtsback bemannen. Op die manier moet Patris nog steeds wachten op zijn derde basisplaats van het seizoen.

Patris is een betere rechtsachter dan Sardella

Meest recent

Nood-middenveld bij Anderlecht: verbazende naam op tafel

RSC Anderlecht wil zich zondagavond tegen Cercle Brugge verzekeren van zijn ticket voor de ...

34
34
De Bruyne maakt 90 minuten vol: Conte geeft mooi compliment

Kevin De Bruyne heeft voor het eerst sinds zijn zware blessure opnieuw een volledige wedstrijd ...

58
58
Drie debutanten bij Duivels: "Hij is de meest verrassende"

Rudi Garcia heeft vrijdagmiddag bekend gemaakt welke spelers hij meepakt op de WK-stage in de ...

55
55
Maguire antiheld United, Leipzig en Lens halen stevig uit

Geen vrijdagavond voetbal in de Jupiler Pro League, maar elders in Europa ging de bal wel aan het ...

27
27
'Made in Neerpede' : Anderlecht eist selectie Duivels op

Bij RSC Anderlecht zal ongetwijfeld tevreden zijn geweest met de selectie van de Rode Duivels. Met ...

144
144
'Monstertransfer Kompany: titanengevecht met City en United'

Bayern München is onder leiding van Vincent Kompany bezig aan een fenomenaal seizoen. Maar ook ...

96
96
Beerschot haalt Patro door gehaktmolen, Eupen mist kansen

In de Challenger Pro League heeft een efficiënt Beerschot vanavond Patro door de gehaktmolen ...

107
107
Publieke opinie tegen Garcia: één naam zorgt voor storm

Bondscoach Rudi Garcia heeft vrijdagmiddag bekend gemaakt welke 28 spelers volgende week mee op het ...

102
102
Lammens of Sels? 'Doublure voor Courtois staat al vast'

De Rode Duivels zullen het tijdens de oefenstage in de Verenigde Staten zonder Thibaut Courtois ...

142
142
'Zure deal voor Club: ruim 20 miljoen door neus geboord'

Club Brugge lijkt na amper één seizoen al afscheid te moeten nemen van Aleksandar ...

213
213
Klaar voor Duivels! De Bruyne speelt volle match in zege Napoli

Kevin De Bruyne lijkt volledig hersteld van de blessure die hem maandenlang aan de kant hield. ...

49
49
Genk likt zijn wonden: "Iedereen had hiervoor getekend"

Het heeft dan toch niet mogen zijn voor KRC Genk. Na een 1-0-zege in de heenmatch tegen SC Freiburg ...

231
231
Club Brugge houdt de adem in: Leko werkt aan ‘comebackbom’

Ivan Leko lijkt bij Club Brugge aan een opvallende comeback te werken. De trainer wil een ...

510
510
Garcia negeert JPL-smaakmaker: "Als je mijn mening vraagt ..."

Bondscoach Rudi Garcia maakte vrijdagmiddag zijn selectie bekend voor het komende oefenkamp van de ...

178
178
Gevecht om Play-Off I: doemscenario voor één kandidaat?

Aanstaande zondag wordt de slotspeeldag van de reguliere competitie integraal op hetzelfde tijdstip ...

391
391
Taravel reageert op selectie Rode Duivels: "Hazard?"

RSC Anderlecht heeft met Nathan De Cat eindelijk weer een Rode Duivel in de rangen. Al hadden dat er ...

92
92
Geel gevaar in JPL: wie riskeert een schorsing in PO's?

Zondag staat de laatste speeldag van de reguliere competitie op het programma. Nadien gaat het pas ...

137
137
'Anderlecht bindt transferstrijd aan met Atlético'

RSC Anderlecht heeft voorlopig nog altijd geen technisch directeur aangeworven, maar dat belet de ...

144
144
Alarm bij AA Gent: bemoedigend signaal voor KRC Genk

Mathematisch kan het nog. De vier woorden die de Rode Duivels jarenlang moed inpeperden, vaak ...

370
370
Donkere wolken pakken zich samen boven Ruben Van Gucht

Ruben Van Gucht kende een jaar met hoge pieken en stevige dalen. De VRT-man dook recent op in tal ...

65
65
Taravel wanhoop nabij: Anderlecht slikt bittere pil

Om nog naast de top zes te vallen moet het zondag al serieus mislopen voor RSC Anderlecht, dat op de ...

261
261
Garcia houdt adem in: Leko geeft update over Vanaken

Op de slotspeeldag van de reguliere competitie hoopt Club Brugge nog over Union naar de koppositie ...

185
185
Anderlecht zoekt doelman: 7 vervangers voor Coosemans

Het huidige machtsvacuüm in de bestuurskamer betekent niet dat RSC Anderlecht bij de pakken kan ...

380
380
Garcia legt keuze Godts uit: ingewikkelde relatie KBVB

Mika Godts kent dit seizoen een schitterend seizoen bij Ajax. Op clubniveau vallen de resultaten ...

78
78
Must see: reactie De Cat én Anderlecht na selectie

Nathan De Cat is op 17-jarige leeftijd geselecteerd voor de Rode Duivels. Bondscoach Rudi Garcia nam ...

207
207

Meer sportnieuws