Anderlecht heel zwaar van slag door falende zomertopper

door
Anderlecht heel zwaar van slag door falende zomertopper

Zowel Jesper Fredberg als Brian Riemer waren vol trots toen Louis Patris deze zomer de keuze maakte voor Anderlecht boven Club Brugge.

De 22-jarige rechtsback stond helemaal bovenaan het verlanglijstje van Fredberg en Riemer noemde Patris zelfs zijn toptarget.

Tot nog toe heeft Patris niet aan de verwachtingen voldaan bij Anderlecht. Op dit moment lijkt hij zelfs de concurrentiestrijd om de positie van rechtsback te verliezen van Killian Sardella.

LEES OOK: Vanden Borre opent deur: “Kompany in die rol bij RSCA?"

Fredberg herstelt de traditie bij Anderlecht

Jesper Fredberg keek met trots terug op zijn prestatie toen hij deze zomer Louis Patris naar Anderlecht wist te halen. “Een Belgische belofte-international die voor Anderlecht kiest”, zei de fiere CEO Sports in De Standaard.

Fredberg benadrukte dat Patris niet voor het geld koos, maar wel voor de kans om deel uit te maken van Anderlecht. De onderhandelingen met Oud-Heverlee Leuven over de transferprijs van de rechtsback waren echter hard.

Aanvankelijk streefde Sporting ernaar om maximaal drie miljoen euro te betalen voor Patris, terwijl OHL op vijf miljoen euro hoopte.

Uiteindelijk kwamen beide clubs tot een akkoord ter waarde van 4 miljoen euro, waarmee Patris de op één na duurste verdedigende speler in de geschiedenis van Anderlecht werd. Alleen voor centrale verdediger Bubacarr Sanneh (8 miljoen euro in 2018) betaalde RSCA meer.

In het verleden was het traditie dat goede spelers uit de Belgische competitie naar Anderlecht overstapten, maar de afgelopen jaren waren dergelijke profielen vaak te duur geworden voor paars-wit. De laatste transfer in deze lijn was Hendrik Van Crombrugge, die in 2019 van Eupen werd aangetrokken.

Fredberg troefde Club Brugge af

De historische rivalen Club Brugge en Anderlecht voerden deze zomer een intense strijd om de handtekening van Louis Patris, en de rechtsback zou zelfs gesprekken hebben gevoerd met Ronny Deila.

Anderlecht was echter vastberaden om de 22-jarige speler aan te trekken en hij stond zelfs helemaal bovenaan het prioriteitenlijstje van Jesper Fredberg.

Dit kwam doordat het oorspronkelijke belangrijkste transferdoelwit, Milan van Ewijk (sc Heerenveen), uiteindelijk te duur bleek te zijn. De Nederlander maakte deze zomer de overstap naar Coventry City voor 4,3 miljoen euro.

Het toptarget van Anderlecht

Op het einde trok Anderlecht aan het langste eind in deze concurrentieslag met Club Brugge, en Brian Riemer was verheugd over de komst van zijn nieuwe rechtsback.

“Met Kasper Dolberg en Louis Patris haalden we twee toptargets binnen”, zei de coach fier. Patris maakte vorig seizoen een grote indruk bij Oud-Heverlee Leuven, wat resulteerde in een enorme stijging van zijn marktwaarde in slechts één jaar tijd, bijna acht keer hoger dan voorheen.

De jonge flankverdediger viel vooral op door zijn aanvallende impulsen en OHL-coach Marc Brys noemde Patris de snelste speler in de selectie van Oud-Heverlee Leuven.

Twee seizoenen geleden slaagde Patris er bijvoorbeeld moeiteloos in om Rabbi Matondo, de spurtbom en grote revelatie van Cercle Brugge destijds, af te stoppen. Bovendien wordt ook zijn grote spelintelligentie beschouwd als een van zijn sterkste kwaliteiten.

Goed in de voorbereiding, teleurstellend in de JPL

Anderlecht trok Louis Patris aan om de vaste rechtsback te worden na het vertrek van Michael Amir Murillo naar Olympique de Marseille, en de nieuwkomer maakte meteen indruk tijdens de laatste oefenwedstrijd van de voorbereiding tegen Ajax (3-0).

Patris speelde een sleutelrol bij het openingsdoelpunt van Kasper Dolberg, en de samenwerking tussen hen zag er veelbelovend uit. “Ik voel ook meteen een klik met mijn medemaats zoals Anders Dreyer of Louis Patris”, merkte Dolberg op na de match tegen zijn voormalige club.

Brian Riemer toonde zich ook lovend over zijn nieuwe rechtsback na de voorbereiding.

“Louis Patris heeft een zeer goeie fysiek en snelheid. Hij kan in de diepte gaan en in de box komen als rechtsachter. Hij zal een goeie strijd leveren met Killian Sardella, die ook zijn kwaliteiten heeft”, zei de coach.

In de competitie heeft Patris tot nu toe nog niet zijn stempel kunnen drukken bij zijn nieuwe club. In de openingswedstrijd tegen Union SG werd hij bijvoorbeeld gemakkelijk afgetroefd door Loïc Lapoussin en daarna liet hij zich meermaals eenvoudig in de wind zetten.

Sardella wint (voorlopig) de concurrentiestrijd van Patris

Ook in de wedstrijd tegen Sint-Truiden slaagde Patris er andermaal niet in om te overtuigen. “Is het de stress? Heeft voetballend grote moeite, terwijl dat in Leuven nog zijn sterkte was”, merkte Het Nieuwsblad op.

Franky Van der Elst uitte ook twijfels over Patris, die volgens de analist zichzelf soms voorbij lijkt te lopen.

Inmiddels heeft Patris zelfs zijn basisplaats als rechtsback verloren aan Killian Sardella, die dit seizoen een veelbelovende vooruitgang heeft geboekt sinds Patris arriveerde in het Lotto Park.

“Hij wint de concurrentiestrijd van aankoop Louis Patris”, voorspelt Het Nieuwsblad zelfs. “De komst van Louis Patris was de schop onder de kont die Killian Sardella nodig had.”

Hoewel Sardella vorig weekend wel een cruciale fout maakte tegen KV Kortrijk, zal hij naar verwachting komend weekend waarschijnlijk opnieuw de rechtsback bemannen. Op die manier moet Patris nog steeds wachten op zijn derde basisplaats van het seizoen.

Patris is een betere rechtsachter dan Sardella

Meest recent

Burgess haalt snoeihard uit na vroege rode kaart

Twee weken geleden riepen velen Union al uit tot kampioen toen het na een zege in de kraker tegen ...

159
159
Barça zet reuzenstap naar titel, Schalke promoveert

Er werd zaterdagavond ook in het buitenland nog gevoetbald. In LaLiga staat FC Barcelona na een late ...

39
39
Na knotsgek einde: Union lijdt dure nederlaag op Stayen

De titelstrijd heeft zaterdag mogelijk een nieuwe wending gekregen. Leider Union leedt immers een ...

258
258
'Waanzinnige transfer Sadiki op komst'

Vorig seizoen was hij nog één van de uitblinkers bij het Union dat de titel pakte, ...

80
80
Godts nu ook in kraker tegen PSV de grote man bij Ajax

Ajax is er zaterdagavond niet in geslaagd om de derde plaats in de Eredivisie te pakken, maar het ...

77
77
Lommel neemt optie op promotie met zege tegen Beerschot

Lommel heeft zaterdagavond een serieuze optie genomen op eindwinst in de play-offs van de Challenger ...

168
168
Hayen trekt zorgwekkende conclusie bij Genk

KRC Genk blijft dit seizoen zeer wisselvallig presteren. Het leed zaterdagavond zijn eerste ...

225
225
Na comeback ook transfer? Lokonga spreekt duidelijk

Albert Sambi Lokonga blikt terug op enkele moeilijke jaren. Hij belandde bij Arsenal op een zijspoor ...

69
69
Sterkhouder Union gelooft in transfer: "Er komen kansen"

Union zal in de zomer ongetwijfeld weer een aantal sterkhouders zien vertrekken, ook als het erin ...

28
28
Arsenal zet City weer onder druk met assist Trossard

De titelstrijd in de Premier League blijft razend spannend. Arsenal heeft zaterdagavond de druk weer ...

25
25
Zwak Genk lijdt in Charleroi eerste nederlaag van play-offs

Voor KRC Genk zijn de Europe Play-Off nog geen geweldig succes. Het speelde in zijn drie ...

62
62
Gedaan met Club Brugge: Onyedika neemt pijnlijk besluit

Club Brugge zit in volle titelstrijd, maar tegelijk groeit de onrust rond Raphaël Onyedika. De ...

624
624
Charai en Lapage na comeback: "Ongelooflijk"

KRC Genk haalde opgelucht adem, want KVC Westerlo speelde 3-3 in eigen huis tegen OH Leuven. Ze ...

44
44
Kompany over 'Bayern-probleem': "Of ik mij zorgen maak?"

Bayern München speelde een zwakke partij tegen Heidenheim. Het speelde 3-3 en na de partij ...

60
60
Vanden Borre opent deur: “Kompany in die rol bij RSCA?"

Romelu Lukaku keert nog terug naar RSC Anderlecht. Het is niet duidelijk wanneer. Vincent Kompany ...

154
154
Camara bijzonder scherp voor Belgische voetbalbond

Ilay Camara is weer fit bij RSC Anderlecht, wat een zeer goede zaak is voor de Brusselaars. Er ...

86
86
"De Rode Duivels? Neen, focus mij alleen op KRC Genk"

Bij KRC Genk kenden ze een zeer goed Europees seizoen, maar een zwakke jaargang in België. Er ...

76
76
Saliba héél duidelijk over zomers vertrek bij Anderlecht

Nathan Saliba werd door Olivier Renard voor 2 miljoen euro naar RSC Anderlecht gehaald. Hij is een ...

164
164
Westerlo en OHL verwennen fans met énorm spektakelstuk

KVC Westerlo kon KRC Genk onder druk zetten als ze in eigen huis konden winnen van een uitgeblust OH ...

38
38
West Ham United doet énorm slechte zaak in Premier League

In de Premier League stonden er drie matchen op de menukaart. De topclubs kwamen niet aan de bak, ...

46
46
Kompany en Bayern pakken punt in minuut 100

In de Bundesliga stonden er om 15u30 een aantal duels op het programma. Onder meer Bayern ...

31
31
'Anderlecht geeft spits kans tijdens proefperiode'

RSC Anderlecht en alle andere Belgische clubs hebben de afgelopen dagen uitgepakt met heel wat jonge ...

126
126
El Hadj looft ploegmaat: "Klaar voor volgende stap"

Bij Union SG hebben ze minder aanvallende smaakmakers in de rangen dan andere jaren, maar er zijn ...

24
24
Zorgt goede band Kompany/Vrancken voor straffe uitkomst?

Het is geen geheim dat Vincent Kompany en Wouter Vrancken een goed contact hebben. De coach van STVV ...

152
152
Deschacht geeft RSCA transfertip: "Haal hem weg bij STVV"

RSC Anderlecht gaat in de zomer heus niet 75% van de kern wegdoen zoals we her en der lezen. Elke ...

222
222

Meer sportnieuws