Anderlecht heel zwaar van slag door falende zomertopper

874 stemmen
Anderlecht heel zwaar van slag door falende zomertopper

Zowel Jesper Fredberg als Brian Riemer waren vol trots toen Louis Patris deze zomer de keuze maakte voor Anderlecht boven Club Brugge.

De 22-jarige rechtsback stond helemaal bovenaan het verlanglijstje van Fredberg en Riemer noemde Patris zelfs zijn toptarget.

Tot nog toe heeft Patris niet aan de verwachtingen voldaan bij Anderlecht. Op dit moment lijkt hij zelfs de concurrentiestrijd om de positie van rechtsback te verliezen van Killian Sardella.

LEES OOK: Anderlecht krijgt duidelijke waarschuwing over Thorgan Hazard

Fredberg herstelt de traditie bij Anderlecht

Jesper Fredberg keek met trots terug op zijn prestatie toen hij deze zomer Louis Patris naar Anderlecht wist te halen. “Een Belgische belofte-international die voor Anderlecht kiest”, zei de fiere CEO Sports in De Standaard.

Fredberg benadrukte dat Patris niet voor het geld koos, maar wel voor de kans om deel uit te maken van Anderlecht. De onderhandelingen met Oud-Heverlee Leuven over de transferprijs van de rechtsback waren echter hard.

Aanvankelijk streefde Sporting ernaar om maximaal drie miljoen euro te betalen voor Patris, terwijl OHL op vijf miljoen euro hoopte.

Uiteindelijk kwamen beide clubs tot een akkoord ter waarde van 4 miljoen euro, waarmee Patris de op één na duurste verdedigende speler in de geschiedenis van Anderlecht werd. Alleen voor centrale verdediger Bubacarr Sanneh (8 miljoen euro in 2018) betaalde RSCA meer.

In het verleden was het traditie dat goede spelers uit de Belgische competitie naar Anderlecht overstapten, maar de afgelopen jaren waren dergelijke profielen vaak te duur geworden voor paars-wit. De laatste transfer in deze lijn was Hendrik Van Crombrugge, die in 2019 van Eupen werd aangetrokken.

Fredberg troefde Club Brugge af

De historische rivalen Club Brugge en Anderlecht voerden deze zomer een intense strijd om de handtekening van Louis Patris, en de rechtsback zou zelfs gesprekken hebben gevoerd met Ronny Deila.

Anderlecht was echter vastberaden om de 22-jarige speler aan te trekken en hij stond zelfs helemaal bovenaan het prioriteitenlijstje van Jesper Fredberg.

Dit kwam doordat het oorspronkelijke belangrijkste transferdoelwit, Milan van Ewijk (sc Heerenveen), uiteindelijk te duur bleek te zijn. De Nederlander maakte deze zomer de overstap naar Coventry City voor 4,3 miljoen euro.

Het toptarget van Anderlecht

Op het einde trok Anderlecht aan het langste eind in deze concurrentieslag met Club Brugge, en Brian Riemer was verheugd over de komst van zijn nieuwe rechtsback.

“Met Kasper Dolberg en Louis Patris haalden we twee toptargets binnen”, zei de coach fier. Patris maakte vorig seizoen een grote indruk bij Oud-Heverlee Leuven, wat resulteerde in een enorme stijging van zijn marktwaarde in slechts één jaar tijd, bijna acht keer hoger dan voorheen.

De jonge flankverdediger viel vooral op door zijn aanvallende impulsen en OHL-coach Marc Brys noemde Patris de snelste speler in de selectie van Oud-Heverlee Leuven.

Twee seizoenen geleden slaagde Patris er bijvoorbeeld moeiteloos in om Rabbi Matondo, de spurtbom en grote revelatie van Cercle Brugge destijds, af te stoppen. Bovendien wordt ook zijn grote spelintelligentie beschouwd als een van zijn sterkste kwaliteiten.

Goed in de voorbereiding, teleurstellend in de JPL

Anderlecht trok Louis Patris aan om de vaste rechtsback te worden na het vertrek van Michael Amir Murillo naar Olympique de Marseille, en de nieuwkomer maakte meteen indruk tijdens de laatste oefenwedstrijd van de voorbereiding tegen Ajax (3-0).

Patris speelde een sleutelrol bij het openingsdoelpunt van Kasper Dolberg, en de samenwerking tussen hen zag er veelbelovend uit. “Ik voel ook meteen een klik met mijn medemaats zoals Anders Dreyer of Louis Patris”, merkte Dolberg op na de match tegen zijn voormalige club.

Brian Riemer toonde zich ook lovend over zijn nieuwe rechtsback na de voorbereiding.

“Louis Patris heeft een zeer goeie fysiek en snelheid. Hij kan in de diepte gaan en in de box komen als rechtsachter. Hij zal een goeie strijd leveren met Killian Sardella, die ook zijn kwaliteiten heeft”, zei de coach.

In de competitie heeft Patris tot nu toe nog niet zijn stempel kunnen drukken bij zijn nieuwe club. In de openingswedstrijd tegen Union SG werd hij bijvoorbeeld gemakkelijk afgetroefd door Loïc Lapoussin en daarna liet hij zich meermaals eenvoudig in de wind zetten.

Sardella wint (voorlopig) de concurrentiestrijd van Patris

Ook in de wedstrijd tegen Sint-Truiden slaagde Patris er andermaal niet in om te overtuigen. “Is het de stress? Heeft voetballend grote moeite, terwijl dat in Leuven nog zijn sterkte was”, merkte Het Nieuwsblad op.

Franky Van der Elst uitte ook twijfels over Patris, die volgens de analist zichzelf soms voorbij lijkt te lopen.

Inmiddels heeft Patris zelfs zijn basisplaats als rechtsback verloren aan Killian Sardella, die dit seizoen een veelbelovende vooruitgang heeft geboekt sinds Patris arriveerde in het Lotto Park.

“Hij wint de concurrentiestrijd van aankoop Louis Patris”, voorspelt Het Nieuwsblad zelfs. “De komst van Louis Patris was de schop onder de kont die Killian Sardella nodig had.”

Hoewel Sardella vorig weekend wel een cruciale fout maakte tegen KV Kortrijk, zal hij naar verwachting komend weekend waarschijnlijk opnieuw de rechtsback bemannen. Op die manier moet Patris nog steeds wachten op zijn derde basisplaats van het seizoen.

Patris is een betere rechtsachter dan Sardella

Meest recent

Met déze Google-tip krijg je veel beter voetbalnieuws

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

112
112
Nu ook officieel: Geraerts moet op zoek naar nieuwe club

Karel Geraerts kende al een woelig verloop van zijn nog zeer prille trainerscarrière. Na een ...

4
4
Verschueren velt oordeel over bekerkansen Anderlecht

De aftrap is pas voorzien voor 15u, maar in Brussel hangt er nu al elektriciteit in de lucht voor de ...

41
41
'Club duwt gaspedaal in: nieuwe Stankovic op komst'

Club Brugge staat alweer voor een bijzonder drukke transferzomer. Ze hebben hun huiswerk graag zo ...

91
91
TRANSFERUURTJE: 'Club schiet in actie,Lukaku out bij Napoli'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

136
136
'Beslissende uren aangebroken voor Taravel'

Anderlecht staat voor een zeer belangrijke dag. In de finale van de Croky Cup tegen Union droomt het ...

81
81
Kritiek op defensie en kalender: Union spreekt klare taal

Om 15u kan Union al zijn derde prijs op drie seizoenen tijd pakken. Dan nemen de Brusselaars het ...

155
155
Nieuw-Zeeland maakt als eerste tegenstander Duivels selectie bekend

Vrijdag ontdekken we welke Rode Duivels straks mee mogen naar het WK. Bondscoach Rudi Garcia zal ...

33
33
‘Atletico zet zinnen op verrassende Rode Duivel’

Er zijn de voorbije jaren onder Diego Simeone al de nodige Belgen bij Atletico Madrid gepasseerd. ...

122
122
Domme rode kaarten bij Anderlecht: oorzaak onthuld

Anderlecht snakt al jaren naar een prijs en donderdagnamiddag kan het eindelijk een einde maken aan ...

127
127
Deze Rode Duivel wil dé verrassing in WK-selectie zijn

Het is voor heel wat Belgische spelers nerveus uitkijken naar vrijdagmiddag, want dan maakt Rudi ...

84
84
Anderlecht krijgt duidelijke waarschuwing over Thorgan Hazard

RSC Anderlecht hoopt tegen Union SG eindelijk een prijs te pakken. De afgelopen jaren deden ze al ...

217
217
Union SG werkt aan 'bom in Belgisch voetbal'

Union SG staat voor een cruciale week. Ze spelen de bekerfinale tegen RSC Anderlecht en een ...

563
563
Alarm bij Anderlecht: Sibierski botst meteen op probleem

Vlak na de komst van Sibierski duikt er meteen twijfel op: past een man van het buikgevoel wel in ...

446
446
Borkelmans dropt verrassende WK-selectie voor België

Rudi Garcia maakt vrijdag zijn WK-selectie bekend. Wij gingen langs bij Vital Borkelmans, met wie we ...

359
359
De Mil doet transferplannen AA Gent uit de doeken

AA Gent gaat nog serieus moeten stunten als ze een Europees ticket willen bemachtigen. De Buffalo's ...

356
356
Union SG - Anderlecht: drie bekerwinnaars blikken vooruit

RSC Anderlecht en Union SG werken vandaag de bekerfinale af. Het zal alvast een pittig duel worden ...

87
87
'Opvolger Onyedika: Club gaat strijd om international aan'

Club Brugge dreigt komende zomer verschillende sterkhouders kwijt te spelen. Ook voor Raphael ...

263
263
Anderlecht kijkt vreemd op: bizarre wending rond Schreuder

RSC Anderlecht besloot in aanloop naar de Play-Offs om het seizoen af te werken met ...

231
231
Kvaratskhelia trapt PSG naar titel, Inter voltooit dubbel

Paris Saint-Germain heeft zich op de voorlaatste speeldag van de Ligue 1 tot kampioen gekroond. Een ...

47
47
Arsenal bibbert: winnend City houdt titelstrijd springlevend

Met nog slechts twee speeldagen te gaan is de titelstrijd in de Premier League allerminst voorbij. ...

142
142
Analisten unaniem: 'Vaste Rode Duivel gedumpt voor WK'

Nog twee keer slapen en bondscoach Rudi Garcia maakt bekend welke 26 spelers België zullen ...

391
391
'United wild van Lammens: ingrijpend transferbesluit'

Manchester United maakt komend seizoen zijn comeback in de Champions League en lijk het seizoen te ...

199
199
Verschaeren doet Anderlecht-fans dromen vlak voor finale

RSC Anderlecht wil er donderdag alles aan doen om de beker van België veroveren. De Belgische ...

400
400
'Transferschok Lewandowski: kersvers kampioen in de dans'

Nu de landstitel een feit is, kan FC Barcelona zich stilaan kan toeleggen op de voorbereiding op het ...

131
131
WK-selectie Duivels: 'Geen De Cat, wél onverwachte naam'

Het aftellen zit er bijna op: aanstaande vrijdag maakt bondscoach Rudi Garcia bekend welke Rode ...

570
570

Meer sportnieuws