Anderlecht heel zwaar van slag door falende zomertopper

door
Anderlecht heel zwaar van slag door falende zomertopper

Zowel Jesper Fredberg als Brian Riemer waren vol trots toen Louis Patris deze zomer de keuze maakte voor Anderlecht boven Club Brugge.

De 22-jarige rechtsback stond helemaal bovenaan het verlanglijstje van Fredberg en Riemer noemde Patris zelfs zijn toptarget.

Tot nog toe heeft Patris niet aan de verwachtingen voldaan bij Anderlecht. Op dit moment lijkt hij zelfs de concurrentiestrijd om de positie van rechtsback te verliezen van Killian Sardella.

LEES OOK: Exit Ilic en Da Costa: wat met andere transfers van Renard?

Fredberg herstelt de traditie bij Anderlecht

Jesper Fredberg keek met trots terug op zijn prestatie toen hij deze zomer Louis Patris naar Anderlecht wist te halen. “Een Belgische belofte-international die voor Anderlecht kiest”, zei de fiere CEO Sports in De Standaard.

Fredberg benadrukte dat Patris niet voor het geld koos, maar wel voor de kans om deel uit te maken van Anderlecht. De onderhandelingen met Oud-Heverlee Leuven over de transferprijs van de rechtsback waren echter hard.

Aanvankelijk streefde Sporting ernaar om maximaal drie miljoen euro te betalen voor Patris, terwijl OHL op vijf miljoen euro hoopte.

Uiteindelijk kwamen beide clubs tot een akkoord ter waarde van 4 miljoen euro, waarmee Patris de op één na duurste verdedigende speler in de geschiedenis van Anderlecht werd. Alleen voor centrale verdediger Bubacarr Sanneh (8 miljoen euro in 2018) betaalde RSCA meer.

In het verleden was het traditie dat goede spelers uit de Belgische competitie naar Anderlecht overstapten, maar de afgelopen jaren waren dergelijke profielen vaak te duur geworden voor paars-wit. De laatste transfer in deze lijn was Hendrik Van Crombrugge, die in 2019 van Eupen werd aangetrokken.

Fredberg troefde Club Brugge af

De historische rivalen Club Brugge en Anderlecht voerden deze zomer een intense strijd om de handtekening van Louis Patris, en de rechtsback zou zelfs gesprekken hebben gevoerd met Ronny Deila.

Anderlecht was echter vastberaden om de 22-jarige speler aan te trekken en hij stond zelfs helemaal bovenaan het prioriteitenlijstje van Jesper Fredberg.

Dit kwam doordat het oorspronkelijke belangrijkste transferdoelwit, Milan van Ewijk (sc Heerenveen), uiteindelijk te duur bleek te zijn. De Nederlander maakte deze zomer de overstap naar Coventry City voor 4,3 miljoen euro.

Het toptarget van Anderlecht

Op het einde trok Anderlecht aan het langste eind in deze concurrentieslag met Club Brugge, en Brian Riemer was verheugd over de komst van zijn nieuwe rechtsback.

“Met Kasper Dolberg en Louis Patris haalden we twee toptargets binnen”, zei de coach fier. Patris maakte vorig seizoen een grote indruk bij Oud-Heverlee Leuven, wat resulteerde in een enorme stijging van zijn marktwaarde in slechts één jaar tijd, bijna acht keer hoger dan voorheen.

De jonge flankverdediger viel vooral op door zijn aanvallende impulsen en OHL-coach Marc Brys noemde Patris de snelste speler in de selectie van Oud-Heverlee Leuven.

Twee seizoenen geleden slaagde Patris er bijvoorbeeld moeiteloos in om Rabbi Matondo, de spurtbom en grote revelatie van Cercle Brugge destijds, af te stoppen. Bovendien wordt ook zijn grote spelintelligentie beschouwd als een van zijn sterkste kwaliteiten.

Goed in de voorbereiding, teleurstellend in de JPL

Anderlecht trok Louis Patris aan om de vaste rechtsback te worden na het vertrek van Michael Amir Murillo naar Olympique de Marseille, en de nieuwkomer maakte meteen indruk tijdens de laatste oefenwedstrijd van de voorbereiding tegen Ajax (3-0).

Patris speelde een sleutelrol bij het openingsdoelpunt van Kasper Dolberg, en de samenwerking tussen hen zag er veelbelovend uit. “Ik voel ook meteen een klik met mijn medemaats zoals Anders Dreyer of Louis Patris”, merkte Dolberg op na de match tegen zijn voormalige club.

Brian Riemer toonde zich ook lovend over zijn nieuwe rechtsback na de voorbereiding.

“Louis Patris heeft een zeer goeie fysiek en snelheid. Hij kan in de diepte gaan en in de box komen als rechtsachter. Hij zal een goeie strijd leveren met Killian Sardella, die ook zijn kwaliteiten heeft”, zei de coach.

In de competitie heeft Patris tot nu toe nog niet zijn stempel kunnen drukken bij zijn nieuwe club. In de openingswedstrijd tegen Union SG werd hij bijvoorbeeld gemakkelijk afgetroefd door Loïc Lapoussin en daarna liet hij zich meermaals eenvoudig in de wind zetten.

Sardella wint (voorlopig) de concurrentiestrijd van Patris

Ook in de wedstrijd tegen Sint-Truiden slaagde Patris er andermaal niet in om te overtuigen. “Is het de stress? Heeft voetballend grote moeite, terwijl dat in Leuven nog zijn sterkte was”, merkte Het Nieuwsblad op.

Franky Van der Elst uitte ook twijfels over Patris, die volgens de analist zichzelf soms voorbij lijkt te lopen.

Inmiddels heeft Patris zelfs zijn basisplaats als rechtsback verloren aan Killian Sardella, die dit seizoen een veelbelovende vooruitgang heeft geboekt sinds Patris arriveerde in het Lotto Park.

“Hij wint de concurrentiestrijd van aankoop Louis Patris”, voorspelt Het Nieuwsblad zelfs. “De komst van Louis Patris was de schop onder de kont die Killian Sardella nodig had.”

Hoewel Sardella vorig weekend wel een cruciale fout maakte tegen KV Kortrijk, zal hij naar verwachting komend weekend waarschijnlijk opnieuw de rechtsback bemannen. Op die manier moet Patris nog steeds wachten op zijn derde basisplaats van het seizoen.

Patris is een betere rechtsachter dan Sardella

Meest recent

Cercle Brugge legt sterkhouder langer onder contract

Cercle Brugge heeft net voor de match tegen FCV Dender nog groot nieuws aangekondigd. De ...

2
2
Einde verhaal bij Antwerp? Oosting velt oordeel

Royal Antwerp FC leek een dood vogeltje te zijn in de Europe Play-Offs, maar na een zes op zes doen ...

23
23
Cercle Brugge laat zes spelers vertrekken

Bij Cercle Brugge zijn ze al zeker van het behoud en in de komende matchen zal Groen-Zwart ...

7
7
Sensatie op komst: Lukaku op weg naar grote comeback

Romelu Lukaku zit in een benarde situatie bij Napoli, en dat opent deuren voor een transfer die ...

334
334
Exit Ilic en Da Costa: wat met andere transfers van Renard?

De passage van Olivier Renard bij RSC Anderlecht is geen succes geweest. Dat Coba Da Costa en ...

120
120
Leko staat voor raadsel: "Ik weet het ook niet..."

Club Brugge tankte vertrouwen tegen KV Mechelen door met 6-1 te winnen. Maar kan Club eindelijk eens ...

117
117
KV Mechelen legt ex-speler Anderlecht langdurig vast

KV Mechelen maakt werk van de toekomst. De Maneblussers zijn bezig met het samenstellen van de ...

55
55
Standard droomt van 'Grote Terugkeer': "Zou het wel willen"

Standard hoopt alsnog op een ticket voor Europa, maar dat wordt héél moeilijk. De ...

65
65
'Droomtransfer Engels: Europese topclub ook in de markt'

Arne Engels kent een sterk seizoen bij Celtic Glasgow. De verwachting is dat hij na dit seizoen een ...

40
40
Mulder ziet speler als 'WK-attractie” bij de Rode Duivels

De Rode Duivels maken zich stilaan klaar voor het WK. Binnen minder dan twee maanden start het ...

68
68
'Anderlecht maakt transferprijs Goto bekend'

Keisuke Goto heeft voor veel ophef gezorgd met zijn goal én vooral zijn viering na de match ...

474
474
Patro flikt het weer: twee toptransfers in aantocht

Bij Patro Eisden hebben ze een oog voor talent. De afgelopen jaren wisten ze de nodige spelers op ...

111
111
Baseggio: "Heeft geen toekomst meer bij Anderlecht"

Bij RSC Anderlecht likken ze hun wonde na de 2-0-nederlaag tegen STVV. Paars-Wit leek een punt te ...

263
263
Lommel SK wacht af: interesse in parel neemt énorm toe

Lommel SK hebben ze heel wat talentvolle spelers in de rangen. Eén van hen geniet steeds meer ...

38
38
Domper Union SG: drie sterkhouders out voor Anderlecht

Union SG staat voor een verplaatsing naar Anderlecht, waar ze in de reguliere competitie nog met 1-0 ...

530
530
Hoe Bornauw & co zichzelf zwaar onder druk zetten bij Anderlecht

RSC Anderlecht gaat dit seizoen maximaal vierde eindigen in de Jupiler Pro League. Gewogen en te ...

248
248
Van Gucht in driehoeksrelatie? Valentine haalt messcherp uit

De naam Valentine Besard duikt de laatste tijd steeds vaker op in de Vlaamse media, mede door haar ...

69
69
Leko verbaast met uitspraken: “Ik was heel triest tegen KVM”

Club Brugge pakte vorige speeldag ferm uit en won met 6-1 van KV Mechelen. Door het puntenverlies ...

133
133
‘Frustratie De Bruyne loopt op: wat gaat er mis bij Napoli?’

Napoli werd vorig seizoen landskampioen, maar dit seizoen loopt het niet. De club deed nochtans een ...

72
72
Wending van formaat: Union hoort verdict over nieuw stadion

Het Joseph Mariënstadion is niet geschikt voor Europese wedstrijden en daardoor moest de ...

377
377
Échte reden Anderlecht-woede op Goto onthuld

RSC Anderlecht ging roemloos onderuit tegen Sint-Truiden VV. Op Stayen was Keisuke Goto weer de ...

338
338
Guardiola schokt met nieuwe uitdaging: weg Kompany open?

Waar ligt de toekomst van Pep Guardiola? De Spaanse oefenmeester werd al verschillende keren in ...

110
110
Rik De Mil gooit olie op het vuur: Ivan Leko genegeerd

Komende speeldag staat de Slag om Vlaanderen tussen KAA Gent en Club Brugge op het programma. Coach ...

217
217
'Club casht stevig: bod van 30 miljoen op komst'

Club Brugge mag weer volop dromen van de titel nadat het woensdag zijn achterstand op Union wist ...

271
271
Anderlecht afgemaakt: "Met die jongens geen derde plaats"

Bij Anderlecht was het vertrouwen gegroeid na een zes op zes tegen AA Gent en KV Mechelen, maar ...

232
232

Meer sportnieuws