Anderlecht heel zwaar van slag door falende zomertopper

door
Anderlecht heel zwaar van slag door falende zomertopper

Zowel Jesper Fredberg als Brian Riemer waren vol trots toen Louis Patris deze zomer de keuze maakte voor Anderlecht boven Club Brugge.

De 22-jarige rechtsback stond helemaal bovenaan het verlanglijstje van Fredberg en Riemer noemde Patris zelfs zijn toptarget.

Tot nog toe heeft Patris niet aan de verwachtingen voldaan bij Anderlecht. Op dit moment lijkt hij zelfs de concurrentiestrijd om de positie van rechtsback te verliezen van Killian Sardella.

LEES OOK: Hasi komt met zéér duidelijke boodschap voor RSCA-bestuur

Fredberg herstelt de traditie bij Anderlecht

Jesper Fredberg keek met trots terug op zijn prestatie toen hij deze zomer Louis Patris naar Anderlecht wist te halen. “Een Belgische belofte-international die voor Anderlecht kiest”, zei de fiere CEO Sports in De Standaard.

Fredberg benadrukte dat Patris niet voor het geld koos, maar wel voor de kans om deel uit te maken van Anderlecht. De onderhandelingen met Oud-Heverlee Leuven over de transferprijs van de rechtsback waren echter hard.

Aanvankelijk streefde Sporting ernaar om maximaal drie miljoen euro te betalen voor Patris, terwijl OHL op vijf miljoen euro hoopte.

Uiteindelijk kwamen beide clubs tot een akkoord ter waarde van 4 miljoen euro, waarmee Patris de op één na duurste verdedigende speler in de geschiedenis van Anderlecht werd. Alleen voor centrale verdediger Bubacarr Sanneh (8 miljoen euro in 2018) betaalde RSCA meer.

In het verleden was het traditie dat goede spelers uit de Belgische competitie naar Anderlecht overstapten, maar de afgelopen jaren waren dergelijke profielen vaak te duur geworden voor paars-wit. De laatste transfer in deze lijn was Hendrik Van Crombrugge, die in 2019 van Eupen werd aangetrokken.

Fredberg troefde Club Brugge af

De historische rivalen Club Brugge en Anderlecht voerden deze zomer een intense strijd om de handtekening van Louis Patris, en de rechtsback zou zelfs gesprekken hebben gevoerd met Ronny Deila.

Anderlecht was echter vastberaden om de 22-jarige speler aan te trekken en hij stond zelfs helemaal bovenaan het prioriteitenlijstje van Jesper Fredberg.

Dit kwam doordat het oorspronkelijke belangrijkste transferdoelwit, Milan van Ewijk (sc Heerenveen), uiteindelijk te duur bleek te zijn. De Nederlander maakte deze zomer de overstap naar Coventry City voor 4,3 miljoen euro.

Het toptarget van Anderlecht

Op het einde trok Anderlecht aan het langste eind in deze concurrentieslag met Club Brugge, en Brian Riemer was verheugd over de komst van zijn nieuwe rechtsback.

“Met Kasper Dolberg en Louis Patris haalden we twee toptargets binnen”, zei de coach fier. Patris maakte vorig seizoen een grote indruk bij Oud-Heverlee Leuven, wat resulteerde in een enorme stijging van zijn marktwaarde in slechts één jaar tijd, bijna acht keer hoger dan voorheen.

De jonge flankverdediger viel vooral op door zijn aanvallende impulsen en OHL-coach Marc Brys noemde Patris de snelste speler in de selectie van Oud-Heverlee Leuven.

Twee seizoenen geleden slaagde Patris er bijvoorbeeld moeiteloos in om Rabbi Matondo, de spurtbom en grote revelatie van Cercle Brugge destijds, af te stoppen. Bovendien wordt ook zijn grote spelintelligentie beschouwd als een van zijn sterkste kwaliteiten.

Goed in de voorbereiding, teleurstellend in de JPL

Anderlecht trok Louis Patris aan om de vaste rechtsback te worden na het vertrek van Michael Amir Murillo naar Olympique de Marseille, en de nieuwkomer maakte meteen indruk tijdens de laatste oefenwedstrijd van de voorbereiding tegen Ajax (3-0).

Patris speelde een sleutelrol bij het openingsdoelpunt van Kasper Dolberg, en de samenwerking tussen hen zag er veelbelovend uit. “Ik voel ook meteen een klik met mijn medemaats zoals Anders Dreyer of Louis Patris”, merkte Dolberg op na de match tegen zijn voormalige club.

Brian Riemer toonde zich ook lovend over zijn nieuwe rechtsback na de voorbereiding.

“Louis Patris heeft een zeer goeie fysiek en snelheid. Hij kan in de diepte gaan en in de box komen als rechtsachter. Hij zal een goeie strijd leveren met Killian Sardella, die ook zijn kwaliteiten heeft”, zei de coach.

In de competitie heeft Patris tot nu toe nog niet zijn stempel kunnen drukken bij zijn nieuwe club. In de openingswedstrijd tegen Union SG werd hij bijvoorbeeld gemakkelijk afgetroefd door Loïc Lapoussin en daarna liet hij zich meermaals eenvoudig in de wind zetten.

Sardella wint (voorlopig) de concurrentiestrijd van Patris

Ook in de wedstrijd tegen Sint-Truiden slaagde Patris er andermaal niet in om te overtuigen. “Is het de stress? Heeft voetballend grote moeite, terwijl dat in Leuven nog zijn sterkte was”, merkte Het Nieuwsblad op.

Franky Van der Elst uitte ook twijfels over Patris, die volgens de analist zichzelf soms voorbij lijkt te lopen.

Inmiddels heeft Patris zelfs zijn basisplaats als rechtsback verloren aan Killian Sardella, die dit seizoen een veelbelovende vooruitgang heeft geboekt sinds Patris arriveerde in het Lotto Park.

“Hij wint de concurrentiestrijd van aankoop Louis Patris”, voorspelt Het Nieuwsblad zelfs. “De komst van Louis Patris was de schop onder de kont die Killian Sardella nodig had.”

Hoewel Sardella vorig weekend wel een cruciale fout maakte tegen KV Kortrijk, zal hij naar verwachting komend weekend waarschijnlijk opnieuw de rechtsback bemannen. Op die manier moet Patris nog steeds wachten op zijn derde basisplaats van het seizoen.

Patris is een betere rechtsachter dan Sardella

Meest recent

"Te traag" - Anderlecht-tweetal maakt zich onmogelijk

Bij RSC Anderlecht blijft het voorlopig wachten op de eerste aanwinsten van de zomermercato. ...

100
100
Gastland Marokko flikt het! Finale AfCon staat vast na penalty's

De kaarten zijn geschud op de Africa Cup. Aanstaande zondag is het Marokko dat met Senegal zal ...

26
26
Alonso lacht in vuistje: Real blameert zich tegen tweedeklasser

De 1/8ste finales in de Copa del Rey hebben een enorme verrassing opgeleverd. Zo is het grote Real ...

99
99
Bayern raast door met nieuw record, totale vernedering Ajax

Het Bayern München van coach Vincent Kompany blijft door de Bundesliga razen. Woensdag werd het ...

94
94
Kampioen foutloos: Union naar halve finales na knappe goals

Union SG blijft voorlopig als enige Belgische club actief op drie verschillende fronten. De ...

64
64
Hayen zet puntjes op i bij Genk: "Zou onrealistisch zijn"

KRC Genk opent zaterdagnamiddag zijn tweede seizoenshelft met een bezoek aan Zulte Waregem. Het ...

223
223
Maag Courtois keert om: Vini slachtoffer walgelijk incident

Slechts enkele dagen na het ontslag van coach Xabi Alonso, moest Real Madrid opnieuw aan de bak. ...

101
101
Details kleedkamer-interventie Bart Verhaeghe onthuld

Club Brugge is tegenvallend aan de tweede seizoenshelft begonnen en sneuvelde dinsdagavond op het ...

519
519
'Grote interesse Kerk: Antwerp onderneemt ultieme poging'

Antwerp FC staat wederom in de halve finales van de Croky Cup. De Great Old kwalificeerde zich ...

392
392
'Anderlecht neemt drastische beslissing in dossier-Duranville'

De fans van RSC Anderlecht blijven voorlopig wachten op de eerste directe aanwinsten van de ...

442
442
Eerste finalist Africa Cup bekend: Mané zet Salah een hak

De eerste finalist op de Africa Cup is bekend. Senegal rekende woensdag in de vooravond namelijk met ...

116
116
Verrassende zondebok bij Club Brugge: "Kinderlijk!"

Voor Club Brugge is de tweede helft van het seizoen van start gegaan met een fiasco. De ...

599
599
Antwerp ontdekt nieuwe parel: Goots gecharmeerd

Antwerp sloot 2025 ijzersterk af en is ook goed begonnen aan 2026. Het heeft zich dinsdag geplaats ...

211
211
'Club vindt vervanger voor Ordoñez in Ligue 1'

Club Brugge hoopt om Joel Ordoñez nog minstens tot het einde van het seizoen te kunnen ...

269
269
'Club Brugge twijfelt: risico of buitenkans?'

Zes miljoen. Dat bedrag doet iets met een club, met supporters, met verwachtingen. Club Brugge staat ...

328
328
'Standard heeft beet en troeft Westerlo af'

Standard begint aan 2026 als de toch wel verrassende nummer zes in de Jupiler Pro League. Om op het ...

134
134
Eddy Snelders opnieuw voor rechter: confrontatie dreigt

Morgen staat Eddy Snelders opnieuw in het middelpunt van de belangstelling, dit keer voor het ...

89
89
Antwerp heeft miljoenentransfer helemaal beet

Antwerp heeft zich dinsdag al geplaatst voor de halve finale van de beker en wil straks ook nog de ...

235
235
'Leegloop op Lisp? 3 Lierse goudhaantjes gegeerd'

Lierse schreef de voorbije jaren een mooi verhaal. Het groeide uit tot een stabiele club in 1B die ...

212
212
'Verbannen' Rode Duivel wil Garcia keuzestress bezorgen

Komende zomer staat er een WK op het programma en dat zal ongetwijfeld ook zijn weerslag hebben op ...

90
90
Lieveling terug in Gent, Cercle casht stevig

We zijn intussen toch al bijna halfweg de wintermercato. Er worden dan ook alsmaar meer deals ...

105
105
Westerlo rondt transferdeal met Rangers helemaal af

Bij Westerlo hebben ze in de voorbije mercato's de kassa al stevig zien rinkelen. Vorige zomer ...

50
50
'KV Mechelen wijst miljoenenbod naar prullenmand'

KV Mechelen prijkt nog steeds op een zeer knappe vijfde plaats in de Jupiler Pro League en mag dus ...

319
319
Hasi komt met zéér duidelijke boodschap voor RSCA-bestuur

Besnik Hasi sprak op winterstage met DAZN. Peter Morren was de interviewer van dienst en legde hem ...

306
306
De Mil heeft transferboodschap voor ongeruste AA Gent-fans

Bij AA Gent moeten ze donderdag aan de bak in het Lotto Park. De start onder Rik De Mil was ...

275
275

Meer sportnieuws