Staat Van Gaal binnenkort voor spraakmakende rentree?

door
Staat Van Gaal binnenkort voor spraakmakende rentree?

Ajax is het seizoen op een rampzalige manier gestart. De Amsterdamse topclub staat na vier speeldagen pas op een twaalfde plaats in het klassement, en er lijkt voorlopig niet veel kans op beterschap. De Amsterdammers verloren ook vorig weekend op het veld van Twente en raken de voeling met de top van het klassement stilaan kwijt. 

De zwakke prestaties van Ajax zorgen er ook meteen voor dat de stoel van Maurice Steijn wankelt. De Nederlandse trainer van Ajax kan al een tijdje niet meer rekenen op de steun van de Amsterdamse supporters, en raakte ondertussen ook verwikkeld in een ruzie met technisch directeur Mislintat. De twee zouden het niet eens zijn over het aankoopbeleid van Ajax. 

Steijn uitte overigens ook openlijk kritiek op het aankoopbeleid van Mislintat, en sindsdien weigert het tweetal nog met elkaar te spreken. Aangezien de resultaten van kwaad naar erger gaan, lijkt de kans ook groot dat Steijn binnenkort naar een nieuwe werkgever mag gaan zoeken. Donderdag staat Ajax immers voor een zware confrontatie met Olympique Marseille in de Europa League, én zondag volgt 'De Klassieker' tegen Feyenoord. 

LEES OOK: ‘Anderlecht wil stunten met terugkeer supertalent’

Terugkeer Van Gaal? 

Ondertussen wordt er in de Nederlandse media alvast volop gespeculeerd over een mogelijke opvolger van Steijn. Volgens columnist Nico Dijkshoorn is Louis Van Gaal dé kandidaat om Ajax terug op de rails te krijgen. "Het pijnlijke is dat iedereen precies weet hoe Ajax kan gered worden: door Van Gaal een laatste kunstje te laten uitvoeren", klinkt het bij de Nederlander. 

De kans dat de 72-jarige Van Gaal opnieuw aan de slag zal gaan bij Ajax is echter niet onbestaand. De Nederlander wordt namelijk al enkele weken in verband gebracht met een job als bondscoach van Duitsland, wat dus doet denken dat Van Gaal het voetbalwereldje nog niet beu is. 

Moet Van Gaal de nieuwe trainer van Ajax worden?

Meest recent

Hoogspanning op bestuursetentje Club en Gent, opvallende actie Leko

Zondagmiddag wordt in de Jupiler Pro League de rivalenstrijd tussen Club Brugge en AA Gent ...

203
203
Club-Gent: Leko puzzelt volop, Gent-sterkhouder haakt last-minute af

Zondagmiddag is het eindelijk zover. Dat staat in de Jupiler Pro League de zogenaamde 'Slag om ...

77
77
Stijnen haalt uit na veldslag: "Pijnlijk voor Belgisch voetbal"

In de Challenger Pro League werd de voorbije dagen een midweekspeeldag afgewerkt. Het duel van ...

177
177
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht dumpt aanvaller, witte rook Genk nabij'

De winterse transferperiode staat voor de deur. Heel wat ploegen zijn dan ook druk in de weer met ...

262
262
Beerschot moet kelk tot op bodem ledigen: ref aangepakt

Beerschot was uitstekend aan het seizoen begonnen, maar de afgelopen weken krijgt het klappen. En ...

178
178
Kompany doet bekentenis: “Mokerslagen voor mijn gezin”

Vincent Kompany is nu de hoofdtrainer van Bayern München en daar kan hij genieten van een ...

113
113
‘KRC Genk hakt knoop T1 door: nieuwe details onthuld’

KRC Genk is na het ontslag van Thorsten Fink op zoek naar een nieuwe succescoach. Verschillende ...

629
629
Rel bij Real: Courtois staat midden in pijnlijke oorlog

Het rommelt bij Real Madrid. De Koninklijke won dan wel van Sevilla, maar het ging niet van een ...

121
121
Openda roept meteen straffe taal na eerste goal

De ban is gebroken voor Loïs Openda. De aanvaller wist zijn eerste competitiedoelpunt voor ...

53
53
Zulte verbaast met sneer: “Union al weken bevoordeeld”

Zulte Waregem verloor met 2-0 van Union SG, maar na de wedstrijd was de uitploeg absoluut niet te ...

139
139
Flater bij AA Gent? “Waarom speelt hij niet?”

Bij AA Gent draait het al weken redelijk vierkant. Rik De Mil gaat tegen Club Brugge toch voor een ...

171
171
'Anderlecht uit z’n dak: Verschueren forceert megajackpot'

Plots gaat het op Neerpede niet meer alleen over besparen, maar over dromen. Michael Verschueren ...

833
833
‘Juventus gecharmeerd: vorig jaar nog outstanding bij KV Mechelen'

De wintermercato lonkt steeds meer en de geruchten beginnen steeds talrijker te worden. Zo is er een ...

141
141
Jan Boskamp doodziek: “Dit had iedereen zien aankomen”

Jan Boskamp was jarenlang niet weg te denken van de Nederlandse en Vlaamse voetbaltelevisie. Met ...

217
217
Gouden transfer van Lokeren: assistkoning in CPL

Sporting Lokeren is al een tijdje weer beter bezig en na een moeilijk begin staan ze nu achtste in ...

83
83
Anderlecht rekent zich rijk: "Naar de Premier League-top"

Bij RSC Anderlecht gaat de kassa enorm rinkelen in 2026. Dat lijkt nu al een zekerheid te zijn. De ...

233
233
‘Ramp voor Hayen: ijskoude douche na Genk-wending’

Net wanneer Nicky Hayen weer vooruit wil, krijgt hij een kans van Genk op zijn bord. Alleen: Genk is ...

1085
1085
Stankovic reageert op pikant transfergerucht

Bij Club Brugge is Aleksandar Stankovic wellicht de beste zomeraanwinst. Hij werd voor maar liefst 9 ...

295
295
KRC Genk plukt de vruchten van 'kritische' zet van Fink

We horen her en der kritiek op de aanpak van Thorsten Fink op Konstantinos Karetsas. “Hij werd ...

226
226
Hoe Verhaeghe & co hun aanpak moeten veranderen

Bij Club Brugge staat er heel veel druk op de ketel voor de match tegen AA Gent. Voorzitter Bart ...

197
197
Renard ziet dat het goed is: stille kracht bij Anderlecht

RSC Anderlecht speelt op het veld van Royal Antwerp FC. Daar waren de Brusselaars de afgelopen jaren ...

235
235
Code rood bij AA Gent: Baro krabt zich in de haren

AA Gent doet voorlopig slechter dan vorig seizoen. De club greep terug naar de oude garde, maar dat ...

507
507
Vandenbroeck haalt keihard uit naar Union en refs

Zulte Waregem blijft in het sukkelstraatje zitten. Na vijf gelijke spelen op een rij liep het ...

626
626
Hubert opgelucht: "Dat was belangrijk"

Na een tegenvallende twee op negen is Union er zaterdagavond opnieuw in geslaagd om een ...

47
47
Mbappé evenaart Ronaldo, Arsenal zuinig weer naar de kop

Arsenal moest zaterdag even zijn koppositie in de Premier League afstaan aan Manchester City, maar ...

60
60

Meer sportnieuws