Staat Van Gaal binnenkort voor spraakmakende rentree?

164 stemmen
Staat Van Gaal binnenkort voor spraakmakende rentree?

Ajax is het seizoen op een rampzalige manier gestart. De Amsterdamse topclub staat na vier speeldagen pas op een twaalfde plaats in het klassement, en er lijkt voorlopig niet veel kans op beterschap. De Amsterdammers verloren ook vorig weekend op het veld van Twente en raken de voeling met de top van het klassement stilaan kwijt. 

De zwakke prestaties van Ajax zorgen er ook meteen voor dat de stoel van Maurice Steijn wankelt. De Nederlandse trainer van Ajax kan al een tijdje niet meer rekenen op de steun van de Amsterdamse supporters, en raakte ondertussen ook verwikkeld in een ruzie met technisch directeur Mislintat. De twee zouden het niet eens zijn over het aankoopbeleid van Ajax. 

Steijn uitte overigens ook openlijk kritiek op het aankoopbeleid van Mislintat, en sindsdien weigert het tweetal nog met elkaar te spreken. Aangezien de resultaten van kwaad naar erger gaan, lijkt de kans ook groot dat Steijn binnenkort naar een nieuwe werkgever mag gaan zoeken. Donderdag staat Ajax immers voor een zware confrontatie met Olympique Marseille in de Europa League, én zondag volgt 'De Klassieker' tegen Feyenoord. 

LEES OOK: Trainerstwist Anderlecht? Contract per direct beëindigd

Terugkeer Van Gaal? 

Ondertussen wordt er in de Nederlandse media alvast volop gespeculeerd over een mogelijke opvolger van Steijn. Volgens columnist Nico Dijkshoorn is Louis Van Gaal dé kandidaat om Ajax terug op de rails te krijgen. "Het pijnlijke is dat iedereen precies weet hoe Ajax kan gered worden: door Van Gaal een laatste kunstje te laten uitvoeren", klinkt het bij de Nederlander. 

De kans dat de 72-jarige Van Gaal opnieuw aan de slag zal gaan bij Ajax is echter niet onbestaand. De Nederlander wordt namelijk al enkele weken in verband gebracht met een job als bondscoach van Duitsland, wat dus doet denken dat Van Gaal het voetbalwereldje nog niet beu is. 

Moet Van Gaal de nieuwe trainer van Ajax worden?

Meest recent

"Zorgde voor paniek" - kranten zien ook dissonant bij sterke Duivels

De Rode Duivels mogen naar de volgende ronde van het WK 2026. Een klinkende 1-5-zege tegen ...

2
2
'Van WK naar Premier League: straffe wending Meunier'

Momenteel zijn de Rode Duivels volop gefocust op het neerleggen van een mooie WK-campagne. Maar voor ...

28
28
Vanaken definitief WK-basisspeler? Analisten vellen verdict

De Rode Duivels hebben indruk gemaakt in hun laatste groepswedstrijd op het WK 2026. Uiteraard was ...

242
242
"Hij wordt niet gewaardeerd" - Garcia in de bres voor viertal

Rudi Garcia heeft zijn gram gehaald op het WK 2026. Zijn Rode Duivels pakten alsnog de groepswinst ...

203
203
TRANSFERUURTJE: 'Club maakt Genk woest, toptransfer Raskin'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

230
230
Degryse voorspelt eindstation van België op WK

De Rode Duivels hebben na een aarzelende WK-start alsnog de groepswinst gepakt in Groep G. Na de 5-1 ...

246
246
Garcia bijt van zich af: “Dat was het enige verschil”

Bondscoach Rudi Garcia kreeg de afgelopen twee wedstrijden de volle laag. Na een 1-1 tegen Egypte en ...

52
52
Iran haalt verwoestend uit naar FIFA en Infantino

Iran ligt al een tijdje in de clinch met de Verenigde Staten en daar komt nu ook de FIFA bij. Na de ...

278
278
CEPANI velt oordeel: rekening DAZN aan Pro League bekend

De soap rond DAZN en de rechten van het Belgische voetbal duurt nog steeds verder. De ...

144
144
Doku toch streng ondanks overtuigende WK-zege

Er was de afgelopen tijd heel wat te doen om Jérémy Doku. De buitenspeler viel uit met ...

84
84
Blijft Vanaken in de basis? Duidelijk oordeel na Nieuw-Zeeland

Hans Vanaken kreeg tegen Nieuw-Zeeland zijn kans in de basis naast Youri Tielemans en Kevin De ...

494
494
De Bruyne glundert voor camera: pakkende reden voor viering

Kevin De Bruyne was bezig aan een moeizaam wereldkampioenschap. Maar na een sterke prestatie tegen ...

72
72
Saelemaekers zorgt voor valse noot: "Waarom doet hij dat?!"

De Rode Duivels hebben dan toch hun poule kunnen winnen op het WK 2026. Dat deden ze bovendien na ...

574
574
'Transferoorlog Club vs. Genk: Racing slaat fors terug'

Terwijl het WK op volle toeren draait, zijn de ploegen uit de Jupiler Pro League druk in de weer met ...

830
830
WK-route Duivels: weg open naar loodzware kwartfinale?

De Rode Duivels hebben dan toch beslag gelegd op groepswinst op het WK 2026. Nu hun poulefase achter ...

317
317
Europese pers draait volledig om: één Duivel hemel in geprezen

Na twee mindere wedstrijden hebben de Rode Duivels de rug gerecht op het WK 2026. Met een klinkende ...

957
957
Rode Duivels slaan waanzinnige slag: déze droomloting wenkt

De Rode Duivels hebben hun WK in één wedstrijd helemaal omgedraaid. Na de zege tegen ...

590
590
Megastunt op WK 2026, dramatische aftocht Uruguay

Het wereldkampioenschap 2026 leverde al heel wat mooie verhalen op. Het grootste sprookje tot dusver ...

153
153
Punten van VN: drie grote uitblinkers, één vette 9 op 10

De Rode Duivels hebben zich als groepswinnaar geplaatst voor de volgende ronde van het WK. ...

1001
1001
Groepswinnaar! Sterke Duivels hakken Nieuw-Zeeland in de pan

De Rode Duivels hebben het dan toch gedaan. In hun laatste groepswedstrijd op het WK 2026 maakten de ...

244
244
Garcia verrast compleet met basisploeg Rode Duivels

Om 5u nemen de Rode Duivels het op tegen Nieuw-Zeeland. Een cruciale partij voor beide ploegen, maar ...

153
153
Leekens lyrisch over twee Duivels: "Besten ooit van België"

Georges Leekens werkte met een aantal Rode Duivels samen die tegen Nieuw-Zeeland een blamage moeten ...

379
379
Beveren maakt nieuwe versterking bekend

SK Beveren maakt zich klaar voor zijn terugkeer in de Jupiler Pro League. De Waaslanders hebben de ...

214
214
Van Geneugden kondigt verrassend vertrek aan

Verrassend nieuws uit Maastricht. Plaatselijke tweedeklasser MVV kondigde aan dat Ronny van ...

76
76
Frankrijk en Senegal halen stevig uit op het WK

Op het WK stond in Groep I de laatste speeldag op het programma. Noorwegen en Frankrijk namen het op ...

54
54

Meer sportnieuws