Refereeing Department neemt zevende speeldag onder de loep

door
Refereeing Department neemt zevende speeldag onder de loep

De zevende speeldag van onze vaderlandse competitie zit er weeral op. Naar goede gewoonte neemt het Professional Refereeing Department telkens de voorgaande speeldag onder de loep, en worden de discutabele fases besproken. Dat was ook vandaag het geval. 

Dave Peters en Franck De Bleeckere zaten samen, en bespraken de meest discutabele fases van het weekend. Tijdens de wedstrijd tussen KV Kortrijk en RSC Anderlecht werd Zeno Debast met een rode kaart van het veld gestuurd nadat hij een bal met de hand uit het doel sloeg. Die beslissing is volgens De Bleeckere terecht. De oud-scheidsrechter vond het trouwens uitstekend werk van de scheidsrechter van dienst, en was zelfs verrast dat hij de 'goed gecamoufleerde' handsbal van Debast meteen opmerkte. 

In diezelfde wedstrijd werd ook Marco Kana met een rode kaart richting de kleedkamer gestuurd. De Anderlecht-huurling kreeg zijn tweede gele kaart na een trekfout ter hoogte van de middencirkel. Volgens De Bleeckere was ook die beslissing terecht. "Ongeacht of die fout in de eerste of laatste minuut gebeurd, dit dient altijd met een gele kaart bestraft te worden", klonk het. 

LEES OOK: Euvrard onthult: “Puntjes op de i tijdens de rust”

Gent werd niet bestolen

Bij AA Gent voelde men zich na de wedstrijd nog bestolen na een late afgekeurde treffer van Hugo Cuypers. De aanvaller werkte een bal tegen de touwen, maar werd teruggefloten voor buitenspel ondanks het feit dat de bal via OHL-verdediger Vlietinck bij Cuypers kwam. De Bleeckere geeft echter aan dat de scheidsrechter hier het juiste oordeel velde. "Vlietinck raakte de bal duidelijk onbewust. Om die reden vervalt de buitenspelpositie van Cuypers niet. De beslissing om het doelpunt af te keuren was dus terecht", besloot De Bleeckere. 

Correct oordeel van De Bleeckere?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

108
108
'Tzolis niet te houden: duizelingwekkende transfersom'

Christos Tzolis blijft tijdens de Champions' Play-Offs de knappe prestatie aan mekaar rijgen. Het ...

1
1
Hartverzakking Garcia: De Bruyne plots afwezig bij Napoli

Binnen exact één maand is het zover: dan trappen Mexico en Zuid-Afrika het ...

15
15
Nieuwe beelden duiken op: Coosemans nóg feller door het lint

Colin Coosemans heeft tijdens de zevende speeldag van de Champions' Play-Offs geen al te beste beurt ...

244
244
‘Club Brugge sloopt Bayat met brutale transferzet’

Club Brugge verkent opnieuw de transfermarkt en dat zorgt meteen voor nervositeit bij de ...

240
240
Lardot veroordeelt AA Gent-RSCA: "Schuld van spelers"

Nu de spanning alsmaar toeneemt in de play-offs, komt ook de arbitrage weer onder een vergrootglas ...

97
97
WK in gevaar: sterkhouder Rode Duivels in lappenmand

Vrijdag maakt Rudi Garcia bekend welke 26 namen zijn schifting voor het WK hebben overleefd. Helaas ...

86
86
Radja Nainggolan verrast met héél opvallende uitdaging

Radja Nainggolan is ook op zijn 38ste nog van goudwaarde voor zijn club Patro Eisden Maasmechelen. ...

63
63
'Club Brugge in nesten: Feyenoord all-in voor Rigaux'

Ongeacht de verdere afloop in de titelrace gaat Club Brugge een drukke zomer tegemoet. Zowel op ...

148
148
Anderlecht hakt knoop door: einde seizoen Cvetkovic?

RSC Anderlecht schoot zichzelf nog maar eens in de voet op bezoek bij AA Gent, waar Mihajlo ...

303
303
Verheyen en Van der Elst zorgen voor magisch moment

Club Brugge heeft zaterdagavond opnieuw een krachtig signaal gestuurd in de titelstrijd. Blauw Zwart ...

180
180
Leye baalt stevig: dit ontbrak er bij pover AA Gent

AA Gent blijft pover presteren in de Champions’ Play-Offs. Gewogen en voorlopig veel te licht ...

88
88
Westerlo neemt na twee jaar afscheid van verdediger

Bij KVC Westerlo gaan ze een drukke transferzomer tegemoet. De Kemphanen zullen heel wat jongens ...

31
31
Geloof in Europe play-offs: "Grootste club van België"

Standard maakt zich klaar voor een absolute topaffiche tegen KRC Genk. De Vurige Stede zal nog eens ...

221
221
'Opvolger Rigaux: tweede naam duikt op bij Club Brugge'

De kans wordt met de dag groter dat Dévy Rigaux Club Brugge gaat verlaten na dit seizoen. Bij ...

252
252
Anderlecht slikt: zware schorsing gevraagd voor Cvetkovic

RSC Anderlecht pakte een punt op het veld van AA Gent, maar baalde wel stevig door de rode kaart van ...

404
404
Vandenbempt looft RSCA-pion: "Een heel goeie speler"

Bij RSC Anderlecht loopt veel talent rond, maar er zijn veel te weinig ervaren en dragende krachten ...

373
373
Wie stopt Club Brugge? "Bijna perfect"

Club Brugge maakte alweer indruk tegen STVV. Net als tegen RSC Anderlecht en AA Gent hadden ze ...

257
257
Lierse SK stelt nieuwe hoofdtrainer officieel voor

Lierse SK heeft vandaag zijn nieuwe trainer voorgesteld. De club zocht een opvolger voor de ...

41
41
Rode Duivel leeft op: "Buitengewoon"

Maxim De Cuyper mocht afgelopen weekend in de basis starten en bedankte voor het vertrouwen met twee ...

150
150
Vandenbempt snapt niets van JPL-club: “IJskoude keuze”

De Relegation Play-Offs zijn gedaan en Dender moet het in een tweeluik opnemen tegen Lommel. Peter ...

127
127
Trossard doet onthulling over VAR-controverse

Arsenal is nog steeds op titelkoers en een Belg speelt daar een grote rol in. Leandro Trossard werd ...

48
48
‘Courtois vreest: harde hand Mourinho dreigt bij Real’

José Mourinho wordt nadrukkelijker in verband gebracht met Real Madrid. De Portugese ...

183
183
‘Volgende uitdaging bekend: Openda geeft groen licht’

Loïs Openda kent een snertseizoen bij Juventus. De aanvaller speelt amper in Italië en ...

88
88
‘Club Brugge vreest vertrek: transferprioriteit onthuld’

Club Brugge verwacht een hete transferzomer. Blauw-Zwart strijdt nog volop voor de titel, maar ...

372
372
Absolute knaltransfer: Sadiki spreekt duidelijke taal

De opmars van Noah Sadiki is indrukwekkend. Na zijn transfer van Union SG naar Sunderland is de ...

97
97

Meer sportnieuws