OHL-sterkhouder tart de verbeelding met verrassende ambities

door
OHL-sterkhouder tart de verbeelding met verrassende ambities

De start van het seizoen van OHL is er niet meteen één om over naar huis te schrijven. De ploeg van Marc Brys haalde amper zes punten in zeven wedstrijden, maar wist gisteren toch een welverdiend punt te sprokkelen tegen KAA Gent. Eén van de lichtpuntjes bij de Leuvenaars blijft alvast torenhoge ambities hebben. 

OHL haalde in het slot van de transfermercato nog Youssef Maziz richting Leuven. De voormalige Franse jeugdinternational werd vorig seizoen nog uitgeleend aan Seraing door FC Metz, en liet enkele fraaie dingen zien bij de toenmalige degradant. Toch kreeg Maziz geen kans bij de Franse eersteklasser, en bood OHL op het einde van de mercato nog een handige oplossing. 

De Leuvenaars betaalden uiteindelijk anderhalf miljoen euro voor Maziz, en die heeft zijn start allerminst gemist bij de ploeg van Marc Brys. Met een doelpunt en assist in zijn eerste twee wedstrijden is de nummer tien misschien wel al meteen een sterkhouder op Den Dreef. 

LEES OOK: ‘OHL bereidt zich al voor op gigantische knaltransfer’

Torenhoge ambities

De 25-jarige Maziz gaf tegenover Het Nieuwsblad aan dat hij voluit mikt op POI. "We moeten vol gaan voor een plaats in Play-Off 1, ik zie mogelijkheden", klinkt het bij de Fransman. Ondertussen staat OHL op een dertiende plaats in de rangschikking, en lijken degradatiezorgen zich eerder te gaan voordoen in plaats van POI-ambities. Uiteraard is het seizoen nog lang, en kan Maziz niets anders dan razend ambitieus te zijn op dit moment. 

Haalt OHL POI met dit elftal?

Meest recent

Lukaku terug naar Anderlecht: Verschueren gooit kaarten open

RSC Anderlecht voerde in 2025 opnieuw enkele cruciale veranderingen door met onder meer de terugkeer ...

8
8
Uitblinker Trossard sluit 2025 af met straffe statistiek

Voor wie er nog aan twijfelde dat Arsenal dit seizoen absoluut een prijs wil pakken, hebben de ...

33
33
Doet Genk weer pikante transfer bij STVV?

Voor KRC Genk is er werk aan de winkel tijdens de wintermercato. De Limburgers staan na twee derde ...

153
153
Trossard verbrijzelt reeks Villa, Lammens voorkomt blamage

Arsenal heeft dinsdag een serieus statement gemaakt in de Engelse titelstrijd. Het verbrijzelde de ...

67
67
'Gezelschap voor Raskin: Rangers drukt door voor Belg'

Of Nicolas Raskin na de wintermercato nog voor Rangers zal spelen, blijft toch nog een beetje een ...

47
47
Chelsea verliest verder terrein, ook De Cuyper wint niet

Er stond dinsdagavond heel wat voetbal op het programma in de Premier League. In de eerste ...

19
19
Eden Hazard reageert op keiharde kritiek van Kroos

Eden Hazard geniet intussen al 2,5 jaar van zijn pensioen. Hij zette immers al in de zomer van 2023 ...

173
173
'Zelfs Real Madrid komt aankloppen bij Club Brugge'

Club Brugge hoopt zich tijdens de wintermercato stevig te kunnen versterken. Maar voorlopig duiken ...

361
361
Nkada kent sanctie na 'boksincident' tegen STVV

Standard sloot zijn kalenderjaar af met een thuisnederlaag tegen STVV. Die wedstrijd werd ontsierd ...

135
135
Opportuniteit voor Belgische clubs: Rode Duivel op de markt

Vanaf donderdag kunnen de Belgische eersteklassers helemaal beginnen aan hun zoektocht naar ...

156
156
'Delcroix verrast iedereen met nieuwe club'

Hannes Delcroix zit op een zijspoor bij Burnley. De Engelse eersteklasser wil in januari dolgraag af ...

80
80
'Opvallend Belgisch transfergerucht omtrent Mertens'

Dries Mertens geniet momenteel volop van de passie van hem en zijn vrouw Kat Kerkhofs: de wereld ...

145
145
'Anderlecht schiet raak: spits met waanzinnige cijfers'

Anderlecht wil raak schieten, maar niet met de klassieke namen. Er wordt in de wandelgangen ...

481
481
Straf! Lammens liet grote club staan voor Man Utd

Senne Lammens versierde afgelopen zomer een absolute toptransfer. Hij trok voor 21 miljoen euro van ...

168
168
'Westerlo wacht af: ondanks gerucht nog geen concreet bod'

De geruchtenmolen draait momenteel op volle toeren. Onder meer de naam van Griffin Yow doet de ronde ...

97
97
'Belgische topclub wil Kerk weghalen bij Antwerp'

Royal Antwerp FC mag heel tevreden zijn over de gang van zaken in december, maar het is ook ...

661
661
Club Brugge plukt keeperstrainer weg bij voetbalbond

Club Brugge vertrekt zaterdag op winterstage. Behoudens verrassingen nog zonder versterkingen, al ...

195
195
Franky Van der Elst steelt de show met verrassend debuut

Sommige carrières lijken nooit helemaal af. Ook niet wanneer ze al decennialang meegaan. ...

49
49
'Hayen hakt knopen door: Genk dumpt dure zomerflop'

Bij ingang van het nieuwe jaar prijkt KRC Genk pas op de negende plaats. Om daar verandering in te ...

918
918
“Die Belg is gestoord”: Preud’homme zoals je hem nooit zag

Michel Preud'homme heeft een blijvende stempel nagelaten in het Belgische voetbal: als speler en ...

165
165
'AA Gent heeft beet: oude bekende De Mil op komst'

Tien matchen voor het einde van de reguliere competitie prijkt AA Gent pas op plaats acht. Vermits ...

298
298
'Gheysens grijpt in: Antwerp lanceert winteroffensief'

Antwerp mag dankzij de recente opmars in het klassement weer naar boven kijken, maar een extra ...

550
550
'Club Brugge stap dichter bij eerste winteraanwinst'

Club Brugge windt er geen doekjes om dat een extra flankaanvaller dé uitgesproken prioriteit ...

860
860
'Anderlecht gaat all-in: Vazquez out, Benteke in?'

RSC Anderlecht gaat vooral op uitgaand vlak een drukke zomer tegemoet, maar op inkomend gebied is er ...

1009
1009
Seys laat Club Brugge-fans watertanden op Instagram

Joaquin Seys kende een absoluut droomjaar bij Club Brugge. Vanuit Club NXT stroomde hij schijnbaar ...

235
235

Meer sportnieuws