Belgische topref op de vingers getikt na bizarre actie

door
Belgische topref op de vingers getikt na bizarre actie

Of zijn prestatie onder de loep wordt genomen valt nog af te wachten, maar in de partij tussen Eupen en Standard maakte Jonathan Lardot alvast geen goede indruk. Vooral in de hectische slotfase deed de arbiter de wenkbrauwen fronsen.

In de toegevoegde tijd leken de Panda's de aansluitingstreffer te scoren, maar na tussenkomst van de VAR ging dat doelpunt niet door. Wim Smet had in Tubeke namelijk terecht opgemerkt dat er tijdens de opbouw naar dat doelpunt sprake was van buitenspel.

Verzoek van Kohfeldt

Namens de thuisploeg was trainer Florian Kohfeldt het evenwel niet eens met die beslissing, waarop hij Lardot naar de bank sommeerde. Op verzoek van de Duitser besloot hij vervolgens om toch maar eens zelf een kijkje te gaan nemen naar de beelden.

Op zich druist die actie volgens Het Nieuwsblad niet in tegen de reglementen: tenslotte mag een ref zélf een on-fieldreview aanvragen. Toch stelt de krant zich vragen bij de gang van zaken Am Kehrweg, waar de coach zo wél erg veel macht leek te krijgen.

LEES OOK: Nieuwe revelatie in Jupiler Pro League: “Straffe statistiek”

Geen precedent

Dat vindt ook Carl Hoefkens, die er net als veel van zijn collega's weliswaar voor pleit om beslissingen aan te kunnen vechten. "We zijn vandaag een unicum geweest in België", luidde het onder meer over de 'joker' die Kohfeldt schijnbaar mocht inzetten.

Hoewel het Eupen niks opleverde dreigt Lardot, vorig seizoen nog verkozen tot Scheidsrecher van het Jaar, zo voor een gevaarlijk precedent te zorgen. Al liet het Referee Department off the record blijkbaar weten dat zijn actie niet voor herhaling vatbaar is.

Trainers zouden een joker moeten krijgen

Meest recent

'Anderlecht baalt en loopt nog miljoenen mis'

Voor Anderlecht beloven het zeer drukke maanden te worden. De club is nog steeds op zoek naar een ...

0
0
Braziliaanse legende doet straffe uitspraak over Preud'homme

Op zijn 67ste is Michel Preud'homme intussen al enkele jaren uit de voetbalwereld verdwenen, na een ...

16
16
Club Brugge met straf nieuws: "Alle records verbroken"

Club Brugge hoopt binnen een zestal weken een enorm feest te bouwen. Ze hopen dit de landstitel te ...

128
128
Red Flames balen: "Toch mogen we het zo niet bekijken"

De Red Flames speelden 1-1 gelijk in en tegen Schotland. Dat is een goed resultaat, maar de ...

11
11
'Club Brugge incasseert domper: sterkhouder heeft transfer beet'

Club Brugge zal komende zomer héél wat sterkhouders de club zien verlaten. De ...

276
276
Lukaku niet mee naar het WK? Leekens oordeelt

Rudi Garcia zit toch met de handen in het haar. Loïs Openda speelt bijna niet meer bij Juventus ...

120
120
Kompany vol lof: "Kan één van de besten ter wereld worden"

Gaat Vincent Kompany met Bayern München vanavond Real Madrid uitschakelen? Bayern begint alvast ...

37
37
'Anderlecht baalt enorm: Verschaeren weigerde miljoenensom'

Yari Verschaeren is uitstekend begonnen aan de Play-Offs. Als invaller was hij goed voor een assist ...

377
377
Barça schopt wild om zich heen na CL-eliminatie

Voor FC Barcelona zijn de kwartfinales dinsdagavond het eindstation geworden in de Champions League. ...

82
82
'Vete rond Mokio: nieuw contract slaat diepe wonden'

Een weekje geleden kon Ajax een grote opsteker melden. Het slaagde er immers in om Jorthy Mokio een ...

84
84
Kompany doet beklag: "Ik vind dat streng"

Om 21u gaat Vincent Kompany met Bayern München op zoek naar een ticket voor de halve finale van ...

47
47
Verlinden naar Belgische topclub? "Uitgebreid contact"

De zomermercato nadert met rasse schreden en de Belgische topclubs zullen ongetwijfeld ook in de ...

178
178
'Gemiste kans Antwerp? Flop blijkt grof wild'

Het belooft bij Antwerp alweer een drukke transferzomer te worden. De Great Old moet immers weer ...

105
105
'Genk blijft gaan: nieuwe keeperparel in vizier'

Bij KRC Genk grijpen ze de play-offs aan om al wat te experimenteren met het oog op de toekomst. Zo ...

88
88
RAFC-fan Tom Waes staat aan begin van bloedstollend avontuur

Na een bijzonder moeilijke periode slaat Tom Waes een nieuw hoofdstuk open. Eind 2024 raakte de ...

22
22
Meer dan 50 miljoen? Godts reageert op transfergeruchten

Mika Godts loopt dezer dagen serieus in de kijker. De flankaanvaller is dit seizoen helemaal ...

32
32
Mokerslag Liverpool en Frankrijk: einde seizoen en geen WK

Het zijn spannende weken, want de nationale competities naderen hun ontknoping en met het WK aan de ...

47
47
TRANSFERUURTJE: 'Knaltransfer Sadiki, wenslijst Anderlecht klaar'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

150
150
Vrouwelijke T1 aangevallen: Kompany springt in de bres

Vincent Kompany neemt het vanavond op tegen Real Madrid in de return van de kwartfinale van de ...

159
159
Ruben Van Gucht brengt BV tot absoluut kookpunt

Ruben Van Gucht is nu al enkele jaren niet meer uit de media weg te slaan. Relationele perikelen, ...

78
78
‘Rode Duivels hopen: onverwachte wending van toptalent?’

De Rode Duivels zagen de afgelopen jaren heel wat talenten voor een ander land kiezen, maar mogelijk ...

176
176
'Charleroi wil aanvallende pion wegplukken bij Anderlecht'

Sporting Charleroi heeft Nicolas Frutos enkele weken geleden aangesteld als de nieuwe sportief ...

142
142
Debast: "Van hen leerde ik het meest bij Anderlecht"

Zeno Debast kende dit seizoen maandenlang blessureleed. De afgelopen weken is hij weer fit en hij ...

136
136
'Anderlecht krijgt gigantische financiële opsteker'

RSC Anderlecht gaat komende zomer een schoonmaak houden in de kern. De Brusselaars willen dan ...

268
268
'Club Brugge informeert bij Standard voor transfer'

Gaat Club Brugge Standard een stevige tik uitdelen op de transfermarkt? Het zou zomaar kunnen. ...

345
345

Meer sportnieuws