Belgische topref op de vingers getikt na bizarre actie

door
Belgische topref op de vingers getikt na bizarre actie

Of zijn prestatie onder de loep wordt genomen valt nog af te wachten, maar in de partij tussen Eupen en Standard maakte Jonathan Lardot alvast geen goede indruk. Vooral in de hectische slotfase deed de arbiter de wenkbrauwen fronsen.

In de toegevoegde tijd leken de Panda's de aansluitingstreffer te scoren, maar na tussenkomst van de VAR ging dat doelpunt niet door. Wim Smet had in Tubeke namelijk terecht opgemerkt dat er tijdens de opbouw naar dat doelpunt sprake was van buitenspel.

Verzoek van Kohfeldt

Namens de thuisploeg was trainer Florian Kohfeldt het evenwel niet eens met die beslissing, waarop hij Lardot naar de bank sommeerde. Op verzoek van de Duitser besloot hij vervolgens om toch maar eens zelf een kijkje te gaan nemen naar de beelden.

Op zich druist die actie volgens Het Nieuwsblad niet in tegen de reglementen: tenslotte mag een ref zélf een on-fieldreview aanvragen. Toch stelt de krant zich vragen bij de gang van zaken Am Kehrweg, waar de coach zo wél erg veel macht leek te krijgen.

LEES OOK: Verrassende top 6-kandidaat: “Hangt magie in de lucht”

Geen precedent

Dat vindt ook Carl Hoefkens, die er net als veel van zijn collega's weliswaar voor pleit om beslissingen aan te kunnen vechten. "We zijn vandaag een unicum geweest in België", luidde het onder meer over de 'joker' die Kohfeldt schijnbaar mocht inzetten.

Hoewel het Eupen niks opleverde dreigt Lardot, vorig seizoen nog verkozen tot Scheidsrecher van het Jaar, zo voor een gevaarlijk precedent te zorgen. Al liet het Referee Department off the record blijkbaar weten dat zijn actie niet voor herhaling vatbaar is.

Trainers zouden een joker moeten krijgen

Meest recent

'Paniek bij Club: ook transfer Tzolis weer op tafel'

Club Brugge gaat vrijdagmiddag in Genk nog op zoek naar een resultaat, maar daarna kan het vizier ...

1
1
Ophef op Africa Cup: Saintfiet haalt keihard uit

Op tweede kerstdag wordt er ook op de Africa Cup weer gevoetbald. Daarbij zijn ook twee Belgische ...

34
34
Plots vreemde situatie voor Nicky Hayen

De Kerstspeeldag in de Jupiler Pro League wordt straks om 13u30 afgetrapt met meteen een pikante ...

91
91
'Transferplannen Standard: zes deals op til'

Na twee derde van de reguliere competitie lijken Union, Club Brugge, STVV en Anderlecht al vrijwel ...

45
45
‘Club Brugge schrikt: Broos’ comeback botst direct’

Hugo Broos wil stoppen als coach, maar niet verdwijnen uit het voetbal. Alleen: de manier waarop hij ...

181
181
KV Mechelen in Play-Off I? Revelatie schat kansen in

Vrijdag en zaterdag staan nog de laatste wedstrijden van 2025 in de Jupiler Pro League op het ...

23
23
Marouane Fellaini toch nog langer bij Charleroi?

Charleroi pakte onlangs groots uit met de komst van Marouane Fellaini. De ex-Rode Duivel was sinds ...

12
12
Cinel keert plots helemaal zijn kar bij Cercle

Cercle Brugge sluit zijn kalenderjaar af met een lastige opdracht, want vrijdag komt Union op bezoek ...

99
99
'Club Brugge onderhandelt keihard: 35 miljoen'

Club Brugge gaat vrijdagnamiddag in Genk op zoek naar een mooie afsluiter van 2025. Daarna kan het ...

207
207
Zucht van opluchting bij Club: Leko maakt selectie bekend

Vrijdag gaat de kerstspeeldag in de Jupiler Pro League van start met een bijzonder aantrekkelijke ...

176
176
'City zet nieuwe jaar in met knal: eerste toptransfer 2026'

Na een ietwat aarzelende start van het seizoen, is Manchester City de voorbije weken weer helemaal ...

68
68
Gouden Schoen: Anderlecht favoriet voor twéé grote prijzen

RSC Anderlecht moest tijdens de voorbije gala's van de Gouden Schoen telkens vrede nemen met een ...

590
590
Enorme verrassing in Play-Off I? "Onder radar blijven"

Nog één speeldag te gaan en de reguliere competitie van de Jupiler Pro League is voor ...

122
122
'Club ruikt wéér record: ongelooflijke transfersom Ordoñez'

Club Brugge KV wist in 2025 opnieuw straffe financiële cijfers voor te leggen en dat had het in ...

385
385
'Transferclash Barça: Flick smeekt om deze winteraanwinst'

FC Barcelona heeft het kalenderjaar afgesloten als koploper in La Liga en staat er ook in de ...

87
87
Winterversterking voor Genk: Hayen doet boekje open

Nicky Hayen heeft niet lang zonder job gezeten. Amper twee weken na zijn veelbesproken ontslag bij ...

421
421
'Anderlecht zet mercato in brand: nieuwe zes als topdeal'

Elke Anderlecht-fan voelt het meteen kriebelen als paars-wit opnieuw in Zuid-Amerika gaat shoppen: ...

426
426
'Union houdt hart vast: topcompetitie wenkt voor revelatie'

Union SG zet vrijdagnamiddag tegen Cercle Brugge een punt achter een onvergetelijk kalenderjaar ...

133
133
'Club troeft Anderlecht af: miljoenenaanwinst op komst'

Na een vrij wisselvallige eerste helft van het seizoen, wil Club Brugge KV tijdens de wintermercato ...

478
478
Kompany verovert Europa: spectaculaire uitspraak Micah Richards

Verschillende Belgische protagonisten uit de voetbalwereld kunnen terugblikken op een geslaagd 2025. ...

323
323
'Club bibbert en beeft: steunpilaar kiest nieuwe ploeg'

Club Brugge vat de komende mercato aan met de intentie om zijn sterkhouders aan boord te houden. ...

516
516
Anderlecht vangt jackpot: Renard & Hasi kopen krediet

De voorbije drie jaar leek hij gedoemd om in de categorie miscasts te belanden, maar samen met ...

600
600
'Genk-Club Brugge: Hayen & Leko hakken knopen door'

Op tweede kerstdag wordt de laatste speeldag van het jaar ingezet. De opvallendste affiche is ...

449
449
Harde cijfers tonen aan: Belgisch voetbal in verval

Naar jaarlijkse gewoonte verliet afgelopen zomer heel wat talent de Belgische velden. Doorgaans ...

197
197
Club Brugge versus Anderlecht: transferoorlog barst los

Vrede op aarde allemaal goed en wel, de voorbije weken had de Jupiler Pro League toch meer weg van ...

271
271

Meer sportnieuws