Problematische Club Brugge-speler straks op transferlijst?

door
Problematische Club Brugge-speler straks op transferlijst?

Bijna één jaar geleden schreef Het Laatste Nieuws over ‘De drie krijgers die niet uit de ploeg te denken zijn’, verwijzend naar de drie centrale middenvelders: Hans Vanaken, Raphael Onyedika en Casper Nielsen.

Terwijl de eerste twee nog steeds incontournable zijn voor Club Brugge, is de situatie van Nielsen sindsdien problematisch geworden.

Dit seizoen is hij zeker geen eerste keus meer en volgens De Standaard mocht hij deze zomer zelfs al vertrekken.

LEES OOK: Club Brugge krijgt eerste blessure-verdict Vanaken te horen

Van incontournable …

De nummer drie in de Gouden Schoen 2022 maakte begin vorig seizoen een sterke start in het Jan Breydelstadion met enkele uitstekende prestaties, met name tijdens de historische Champions League-campagne vorig jaar, waar hij zelfs tot Man van de Match werd uitgeroepen in de wedstrijd tegen Bayer Leverkusen.

Casper Nielsen liet meteen zien dat hij zijn hoge prijskaartje van 5,5 miljoen euro volledig waard was.

… naar problematische situatie

Nielsen was een vaste basisspeler onder de toenmalige coach Carl Hoefkens, maar daarna ging het snel bergafwaarts voor de middenvelder, mede door een blessure en een sterk dalende vorm.

In januari waarschuwde Het Laatste Nieuws al dat zijn status als vaste waarde deels te wijten was aan een gebrek aan concurrentie.

De terugkeer van de herstelde Mats Rits betekende dat Nielsen vorig seizoen zijn basisplaats verloor, hoewel de Deen zelf geloofde dat hij tot de beste middenvelders in België behoorde.

“Nielsen kende veel ups and downs, werd af en toe gepasseerd en bleef over de hele campagne gezien toch een beetje onder de verwachtingen”, vatte HLN het vorige seizoen van Nielsen samen.

Club Brugge grijpt in met Vetlesen

Zowel Casper Nielsen als Mats Rits slaagden er vorig seizoen niet in om te overtuigen, wat Club Brugge ertoe aanzette om in de voorbije zomermercato op zoek te gaan naar versterking op het centrale middenveld.

De club trok Hugo Vetlesen aan van Bodo/Glimt, voor een stevig bedrag van bijna acht miljoen euro. De komst van Vetlesen plaatste Nielsen en Rits voor de uitdaging om in het nieuwe seizoen een serieus tandje bij te steken.

Nielsen werd echter geconfronteerd met enkele ongelukkige omstandigheden, waaronder een buikspierblessure die zijn voorbereiding beïnvloedde.

Nielsen mocht vertrekken deze zomer

De nieuwe hiërarchie op het centrale middenveld van Club Brugge werd al snel duidelijk, met Hans Vanaken, Raphael Onyedika en Vetlesen als sleutelspelers.

Het werd ook duidelijk dat Nielsen ook dit seizoen geen eerste keuze zou zijn, en De Standaard suggereerde zelfs dat een vertrek tijdens de zomerse transferperiode tot de mogelijkheden behoorde.

“Nielsen blijft een nuttige pion – hij kan absoluut nog zijn waarde hebben –, maar zowel Club als speler hadden meer van zijn overgang verwacht. Mocht er dus een bod komen”, aldus de krant.

Er was even sprake van interesse van Trabzonspor, maar die belangstelling werd niet concreet.

Rits weg: concurrent minder

Casper Nielsen is echter een vechter en hij heeft zich niet zomaar neergelegd bij zijn uitdagende situatie.

Tijdens de beperkte speeltijd die hij dit seizoen kreeg, zoals in de Europese heenwedstrijd tegen Akureyri, heeft de Deen een gretige indruk gemaakt en wilde hij Ronny Deila bewijzen dat de coach op hem kan rekenen.

Bovendien schoof Nielsen zelfs een plekje op in de hiërarchie na het vertrek van Mats Rits naar RSC Anderlecht. Maar in de heenwedstrijd tegen Akureyri eind augustus, liep Nielsen een blessure aan zijn heup/buikspieren op, waardoor hij enkele weken aan de zijlijn stond.

Balanta terug: concurrent erbij

Door het vertrek van Rits en de blessure van Nielsen had Deila wel opeens een tekort aan centrale middenvelders, wat zelfs leidde tot de definitieve terugkeer van de eerder overbodig geachte Eder Balanta bij de A-kern van Club Brugge.

Niettemin is het duidelijk dat Nielsen nog steeds de voorkeur krijgt boven de Colombiaan, want Balanta heeft tot dusver nog geen enkele minuut gespeeld in het eerste elftal.

Nielsen kreeg vorig weekend wel de kans om zich te bewijzen toen hij als invaller werd ingebracht in de wedstrijd tegen Sporting Charleroi, waarbij hij Hugo Vetlesen verving.

HLN: “Dramatische invalbeurt” tegen Charleroi

Nielsen is vandaag volledig hersteld en beschikbaar na zijn blessure eind augustus tegen Akureyri, wat voor een grote opluchting zorgde bij Ronny Deila.

De terugkeer van Nielsen de coach een extra optie op het eerder dunbevolkte middenveld. Nielsen kreeg de kans om meer dan 20 minuten te spelen tegen Charleroi, maar helaas wist hij tijdens die periode geen goede indruk achter te laten.

Het Laatste Nieuws beoordeelde zijn optreden streng als “een dramatische invalbeurt”. Hierdoor heeft Nielsen opnieuw geen punten weten te scoren bij Club Brugge en lijkt zijn situatie nog steeds problematisch te zijn, vergelijkbaar met vorig seizoen.

Is Nielsen overbodig geworden bij Club Brugge?

Meest recent

Taravel reageert na domme rode kaart Bertaccini

Anderlecht heeft zondagavond de kans laten liggen om al zekerheid te verkrijgen over deelname aan de ...

88
88
'Genk op stelten: Real Madrid dropt 50 miljoen'

KRC Genk zal volgende week alles uit de kast moeten halen om de top zes nog binnen te dringen. Het ...

135
135
Cercle in play-downs: Van der Bruggen trekt harde conclusie

Na FCV Dender is nu ook Cercle Brugge helemaal zeker dat het straks in de Relegation Play-Off aan de ...

67
67
AC Milan laat unieke kans liggen in titelstrijd

De Italiaanse titelstrijd had dit weekend een volledig nieuw elan kunnen krijgen. Leider Inter had ...

26
26
'WK-finale' op slotspeeldag: "Een slopend seizoen3

De slotspeeldag van de reguliere competitie in de Jupiler Pro League belooft volgende week nog ...

45
45
Anderlecht in zak en as: "Verdienen niet te verliezen"

Anderlecht zal op de laatste speeldag van de reguliere competitie zijn ticket voor de Champions' ...

186
186
Oosting is zeer streng voor Antwerp-schlemiel

Voor Antwerp was de top zes al buiten bereik en dus moet het zich zien klaar te stomen voor de ...

86
86
Emotionele Vanderbiest: "Derde mooiste dag van mijn leven"

De voorbije jaren greep KV Mechelen meermaals op de valreep nog naast deelname aan de Champions' ...

79
79
Cercle moet naar play-downs, La Louvière mag nog hopen

De 29ste speeldag van de Jupiler Pro League werd zondagavond nog afgesloten met een kelderkraker. ...

119
119
Droom Standard spat uiteen: "Nog klein waterkansje"

Standard lijkt zijn droom om de Champions' Play-Off te spelen te mogen gaan opbergen. De Rouches ...

92
92
KV Mechelen klopt in blessuretijd Anderlecht en mag naar PO1

In het duel tussen KV Mechelen en Anderlecht stond zondagavond nog zekerheid over een ticket voor de ...

273
273
Achilleshiel STVV onthuld: "Dat weten andere ploegen nu ook"

STVV lijkt de voeling met Union en Club Brugge wat te verliezen. De Kanaries liepen zondag al tegen ...

114
114
Anderlecht jaagt op grote dubbelslag: nieuwe coach en TD

Anderlecht heeft met Jérémy Taravel tijdelijk duidelijkheid geschapen op de bank. De ...

432
432
'Hoefkens met anderhalf been buiten na gigantische afgang'

In de Nederlandse Eredivisie heeft NAC Breda zondagnamiddag met schandalige 6-0-cijfers verloren van ...

82
82
Tottenham staat op uit doden: Liverpool vloekt in slotminuut

In de Engelse Premier League is Tottenham Hotspur zondagavond opgestaan uit de doden. Op bezoek bij ...

46
46
Club Brugge krijgt eerste blessure-verdict Vanaken te horen

Ondanks de nipte zege op het veld van KVC Westerlo, heerste zaterdagavond grote ongerustheid in het ...

498
498
Toptransfer voor Genk: "Scouts mogen blijven komen"

KRC Genk heeft zijn kansen op de Champions' Play-Offs zondagmiddag intact kunnen houden. Racing won ...

213
213
Barça haalt uit in La Liga, Raphinha heerst met hattrick

In de Spaanse Primera Division heeft FC Barcelona zondagnamiddag gepast gereageerd op de overwinning ...

32
32
Standard gooit PO I te grabbel: Antwerp overleeft penalty en rood

Standard maakt mathematisch gezien nog kans op deelname aan de Champions' Play-Offs, maar heeft ...

125
125
Drie wissels bij KV Mechelen, Bertaccini weer op bank

KV Mechelen en RSC Anderlecht kunnen zich zondag verzekeren van hun ticket voor Play-Off I. Een zege ...

76
76
Paniek bij Club Brugge: opvallende actie na blessure Vanaken

Club Brugge boekte zondagavond een overwinning op het veld van KVC Westerlo, maar daarmee is ook al ...

668
668
United alleen derde: Lammens en co doen gouden zaak in topper

In de Engelse Premier League heeft Manchester United zich tot één van de grote ...

62
62
Duivel volledig afgeschreven: WK-selectie in acuut gevaar

Bondscoach Rudi Garcia maakt aanstaande vrijdag zijn selectie bekend voor de oefenstage eind deze ...

279
279
Daar gaan we wéér: uitfans laten Antwerp-Standard stilleggen

Zondagmiddag stond in de Jupiler Pro League het duel tussen Antwerp FC en Standard op het programma. ...

395
395
'Harde keuze Taravel: topaanwinst moet plots vrezen'

RSC Anderlecht kan zich zondagavond ook mathematisch verzekeren van de Champions' Play-Offs. Een ...

331
331

Meer sportnieuws