Problematische Club Brugge-speler straks op transferlijst?

1370
Problematische Club Brugge-speler straks op transferlijst?

Bijna één jaar geleden schreef Het Laatste Nieuws over ‘De drie krijgers die niet uit de ploeg te denken zijn’, verwijzend naar de drie centrale middenvelders: Hans Vanaken, Raphael Onyedika en Casper Nielsen.

Terwijl de eerste twee nog steeds incontournable zijn voor Club Brugge, is de situatie van Nielsen sindsdien problematisch geworden.

Dit seizoen is hij zeker geen eerste keus meer en volgens De Standaard mocht hij deze zomer zelfs al vertrekken.

LEES OOK: 'Club Brugge bindt transferstrijd aan met Barcelona'

Van incontournable …

De nummer drie in de Gouden Schoen 2022 maakte begin vorig seizoen een sterke start in het Jan Breydelstadion met enkele uitstekende prestaties, met name tijdens de historische Champions League-campagne vorig jaar, waar hij zelfs tot Man van de Match werd uitgeroepen in de wedstrijd tegen Bayer Leverkusen.

Casper Nielsen liet meteen zien dat hij zijn hoge prijskaartje van 5,5 miljoen euro volledig waard was.

… naar problematische situatie

Nielsen was een vaste basisspeler onder de toenmalige coach Carl Hoefkens, maar daarna ging het snel bergafwaarts voor de middenvelder, mede door een blessure en een sterk dalende vorm.

In januari waarschuwde Het Laatste Nieuws al dat zijn status als vaste waarde deels te wijten was aan een gebrek aan concurrentie.

De terugkeer van de herstelde Mats Rits betekende dat Nielsen vorig seizoen zijn basisplaats verloor, hoewel de Deen zelf geloofde dat hij tot de beste middenvelders in België behoorde.

“Nielsen kende veel ups and downs, werd af en toe gepasseerd en bleef over de hele campagne gezien toch een beetje onder de verwachtingen”, vatte HLN het vorige seizoen van Nielsen samen.

Club Brugge grijpt in met Vetlesen

Zowel Casper Nielsen als Mats Rits slaagden er vorig seizoen niet in om te overtuigen, wat Club Brugge ertoe aanzette om in de voorbije zomermercato op zoek te gaan naar versterking op het centrale middenveld.

De club trok Hugo Vetlesen aan van Bodo/Glimt, voor een stevig bedrag van bijna acht miljoen euro. De komst van Vetlesen plaatste Nielsen en Rits voor de uitdaging om in het nieuwe seizoen een serieus tandje bij te steken.

Nielsen werd echter geconfronteerd met enkele ongelukkige omstandigheden, waaronder een buikspierblessure die zijn voorbereiding beïnvloedde.

Nielsen mocht vertrekken deze zomer

De nieuwe hiërarchie op het centrale middenveld van Club Brugge werd al snel duidelijk, met Hans Vanaken, Raphael Onyedika en Vetlesen als sleutelspelers.

Het werd ook duidelijk dat Nielsen ook dit seizoen geen eerste keuze zou zijn, en De Standaard suggereerde zelfs dat een vertrek tijdens de zomerse transferperiode tot de mogelijkheden behoorde.

“Nielsen blijft een nuttige pion – hij kan absoluut nog zijn waarde hebben –, maar zowel Club als speler hadden meer van zijn overgang verwacht. Mocht er dus een bod komen”, aldus de krant.

Er was even sprake van interesse van Trabzonspor, maar die belangstelling werd niet concreet.

Rits weg: concurrent minder

Casper Nielsen is echter een vechter en hij heeft zich niet zomaar neergelegd bij zijn uitdagende situatie.

Tijdens de beperkte speeltijd die hij dit seizoen kreeg, zoals in de Europese heenwedstrijd tegen Akureyri, heeft de Deen een gretige indruk gemaakt en wilde hij Ronny Deila bewijzen dat de coach op hem kan rekenen.

Bovendien schoof Nielsen zelfs een plekje op in de hiërarchie na het vertrek van Mats Rits naar RSC Anderlecht. Maar in de heenwedstrijd tegen Akureyri eind augustus, liep Nielsen een blessure aan zijn heup/buikspieren op, waardoor hij enkele weken aan de zijlijn stond.

Balanta terug: concurrent erbij

Door het vertrek van Rits en de blessure van Nielsen had Deila wel opeens een tekort aan centrale middenvelders, wat zelfs leidde tot de definitieve terugkeer van de eerder overbodig geachte Eder Balanta bij de A-kern van Club Brugge.

Niettemin is het duidelijk dat Nielsen nog steeds de voorkeur krijgt boven de Colombiaan, want Balanta heeft tot dusver nog geen enkele minuut gespeeld in het eerste elftal.

Nielsen kreeg vorig weekend wel de kans om zich te bewijzen toen hij als invaller werd ingebracht in de wedstrijd tegen Sporting Charleroi, waarbij hij Hugo Vetlesen verving.

HLN: “Dramatische invalbeurt” tegen Charleroi

Nielsen is vandaag volledig hersteld en beschikbaar na zijn blessure eind augustus tegen Akureyri, wat voor een grote opluchting zorgde bij Ronny Deila.

De terugkeer van Nielsen de coach een extra optie op het eerder dunbevolkte middenveld. Nielsen kreeg de kans om meer dan 20 minuten te spelen tegen Charleroi, maar helaas wist hij tijdens die periode geen goede indruk achter te laten.

Het Laatste Nieuws beoordeelde zijn optreden streng als “een dramatische invalbeurt”. Hierdoor heeft Nielsen opnieuw geen punten weten te scoren bij Club Brugge en lijkt zijn situatie nog steeds problematisch te zijn, vergelijkbaar met vorig seizoen.

Is Nielsen overbodig geworden bij Club Brugge?

Meest recent

Transfersoap bij AA Gent: pikante details lekken uit

Tegen derdeklasser Rochefort achtte Rik De Mil de tijd rijp om eens grondig te roteren bij AA Gent, ...

1
1
Alarm in Anderlecht: analisten duiden nieuwe zondebok aan

RSC Anderlecht hoopte zo lang mogelijk op drie fronten actief te blijven, maar na de bekerblamage ...

75
75
Deschacht is kop van Jut na nieuwe dreun voor Anderlecht

Olivier Deschacht heeft het als Anderlecht-supporter momenteel niet onder de markt. Paars-wit ...

282
282
'Racing Genk bezorgt fans plots schok van hun leven'

Voor Racing Genk klaart de lucht stilaan weer helemaal op. De Limburgers vierden afgelopen weekend ...

53
53
'KRC Genk richt pijlen op vermeend target AA Gent'

AA Gent is de fiere leider in de Jupiler Pro League, maar liep wel meteen een blauwtje in de Croky ...

54
54
'Club Brugge bindt transferstrijd aan met Barcelona'

Club Brugge haalde afgelopen zomer met Wisdom Mike, Samba Coulibaly, Andrej Vasovic en Cheveyo Tsawa ...

141
141
Engeland walgt: United-ploegmaat steekt Lammens mes in rug

Bij Manchester United ontploft het op alle fronten, en Senne Lammens staat er middenin. De ploegmaat ...

421
421
Anderlecht afgemaakt: "Al op drie fronten uitgeschakeld"

RSC Anderlecht ligt uit de Beker van België en de messen worden geslepen. Vitor Bruno & co ...

196
196
Vitinha: "Zij zijn de twee beste spelers ter wereld"

Paris Saint-Germain staat deze week voor een van de meest beladen affiches in de Champions League. ...

161
161
Keert voormalig talent van Anderlecht terug naar de JPL?

Belgische ploegen gaan vaak (te) ver kijken in hun zoektocht naar die witte merel. Nog te vaak doen ...

134
134
JPL-topclubs, opgelet: Belgische winger maakt furore

Belgische topclubs die nog een snelle, dribbelvaardige flankaanvaller zoeken: speur eens rond in ...

78
78
OHL wil eindelijk swingen: "Zou seizoen glans geven"

Bij OH Leuven wisten ze een glansloze bekerkwalificatie af te dwingen tegen Francs Borains. ...

27
27
Anderlecht greep naast toptransfer: "Kreeg rondleiding in de stad"

RSC Anderlecht kende een heel drukke zomermercato. De Brusselaars wisten niet altijd hun topfavoriet ...

204
204
STVV op zoek naar stunt: "Het wordt moeilijk"

STVV heeft indruk gemaakt tegen Lommel SK. Ze wonnen met 4-1 en plaatsten zich zo voor de volgende ...

51
51
Zulte Waregem lonkt naar méér: "Goede hoop"

Zulte Waregem doet het goed in de Jupiler Pro League. In de Beker van België kenden ze ook geen ...

98
98
Dure fout van Bruno: één speler blijkt onmisbaar

RSC Anderlecht speelde tegen Beerschot alweer zijn zeventiende match van het seizoen. Het verloor ...

307
307
'Race tegen de klok voor Kompany voor kraker tegen Arsenal'

Er wordt deze week opnieuw gevoetbald in de Champions League en op de derde speeldag van de league ...

32
32
Club krijgt tegen Lens te maken met Portugese ref

Club Brugge zit in een zeer drukke periode met in bijna elke week een midweekwedstrijd in de ...

140
140
"Dacht dat ik zou sterven"-Totti laat iedereen verbijsterd achter

Francesco Totti heeft als voetballegende al heel wat meegemaakt, maar één periode uit ...

18
18
'Charleroi moet wéér matchen achter gesloten deuren vrezen'

Charleroi is tot dusver dé revelatie van het seizoen en staat na acht speeldagen op een zeer ...

85
85
'Bekerstunt met gevolg: profclubs kloppen aan in Rochefort'

De Croky Cup bracht afgelopen weekend enkele stevige verrassingen met zich mee. Hét strafste ...

195
195
Italianen blijven vissen naar Tresoldi: vader geeft antwoord

Zowat heel Europa is dezer dagen in de ban van Nicolo Tresoldi. Zijn hattrick op het veld van Inter ...

382
382
Union heeft goud in handen: Sylla bij Europese top

Union wist in de zomer alweer de nodige sterkhouders te gelde te maken, maar hun vertrek werd ...

36
36
KV Mechelen ontdekt goudhaantje dankzij 'domme' oefenmatch

Na een vervelend seizoensbegin lijkt de hemel eindelijk op te klaren voor KV Mechelen. Nadat het ...

144
144
Duranville eindelijk vertrokken? "Onmiskenbaar talent"

De Rode Duivels beschikken dezer dagen over enorme weelde op de flanken, en dan hebben nog niet eens ...

101
101

Meer sportnieuws