Problematische Club Brugge-speler straks op transferlijst?

1370
Problematische Club Brugge-speler straks op transferlijst?

Bijna één jaar geleden schreef Het Laatste Nieuws over ‘De drie krijgers die niet uit de ploeg te denken zijn’, verwijzend naar de drie centrale middenvelders: Hans Vanaken, Raphael Onyedika en Casper Nielsen.

Terwijl de eerste twee nog steeds incontournable zijn voor Club Brugge, is de situatie van Nielsen sindsdien problematisch geworden.

Dit seizoen is hij zeker geen eerste keus meer en volgens De Standaard mocht hij deze zomer zelfs al vertrekken.

LEES OOK: 'Club Brugge heeft beet en is Leverkusen te snel af'

Van incontournable …

De nummer drie in de Gouden Schoen 2022 maakte begin vorig seizoen een sterke start in het Jan Breydelstadion met enkele uitstekende prestaties, met name tijdens de historische Champions League-campagne vorig jaar, waar hij zelfs tot Man van de Match werd uitgeroepen in de wedstrijd tegen Bayer Leverkusen.

Casper Nielsen liet meteen zien dat hij zijn hoge prijskaartje van 5,5 miljoen euro volledig waard was.

… naar problematische situatie

Nielsen was een vaste basisspeler onder de toenmalige coach Carl Hoefkens, maar daarna ging het snel bergafwaarts voor de middenvelder, mede door een blessure en een sterk dalende vorm.

In januari waarschuwde Het Laatste Nieuws al dat zijn status als vaste waarde deels te wijten was aan een gebrek aan concurrentie.

De terugkeer van de herstelde Mats Rits betekende dat Nielsen vorig seizoen zijn basisplaats verloor, hoewel de Deen zelf geloofde dat hij tot de beste middenvelders in België behoorde.

“Nielsen kende veel ups and downs, werd af en toe gepasseerd en bleef over de hele campagne gezien toch een beetje onder de verwachtingen”, vatte HLN het vorige seizoen van Nielsen samen.

Club Brugge grijpt in met Vetlesen

Zowel Casper Nielsen als Mats Rits slaagden er vorig seizoen niet in om te overtuigen, wat Club Brugge ertoe aanzette om in de voorbije zomermercato op zoek te gaan naar versterking op het centrale middenveld.

De club trok Hugo Vetlesen aan van Bodo/Glimt, voor een stevig bedrag van bijna acht miljoen euro. De komst van Vetlesen plaatste Nielsen en Rits voor de uitdaging om in het nieuwe seizoen een serieus tandje bij te steken.

Nielsen werd echter geconfronteerd met enkele ongelukkige omstandigheden, waaronder een buikspierblessure die zijn voorbereiding beïnvloedde.

Nielsen mocht vertrekken deze zomer

De nieuwe hiërarchie op het centrale middenveld van Club Brugge werd al snel duidelijk, met Hans Vanaken, Raphael Onyedika en Vetlesen als sleutelspelers.

Het werd ook duidelijk dat Nielsen ook dit seizoen geen eerste keuze zou zijn, en De Standaard suggereerde zelfs dat een vertrek tijdens de zomerse transferperiode tot de mogelijkheden behoorde.

“Nielsen blijft een nuttige pion – hij kan absoluut nog zijn waarde hebben –, maar zowel Club als speler hadden meer van zijn overgang verwacht. Mocht er dus een bod komen”, aldus de krant.

Er was even sprake van interesse van Trabzonspor, maar die belangstelling werd niet concreet.

Rits weg: concurrent minder

Casper Nielsen is echter een vechter en hij heeft zich niet zomaar neergelegd bij zijn uitdagende situatie.

Tijdens de beperkte speeltijd die hij dit seizoen kreeg, zoals in de Europese heenwedstrijd tegen Akureyri, heeft de Deen een gretige indruk gemaakt en wilde hij Ronny Deila bewijzen dat de coach op hem kan rekenen.

Bovendien schoof Nielsen zelfs een plekje op in de hiërarchie na het vertrek van Mats Rits naar RSC Anderlecht. Maar in de heenwedstrijd tegen Akureyri eind augustus, liep Nielsen een blessure aan zijn heup/buikspieren op, waardoor hij enkele weken aan de zijlijn stond.

Balanta terug: concurrent erbij

Door het vertrek van Rits en de blessure van Nielsen had Deila wel opeens een tekort aan centrale middenvelders, wat zelfs leidde tot de definitieve terugkeer van de eerder overbodig geachte Eder Balanta bij de A-kern van Club Brugge.

Niettemin is het duidelijk dat Nielsen nog steeds de voorkeur krijgt boven de Colombiaan, want Balanta heeft tot dusver nog geen enkele minuut gespeeld in het eerste elftal.

Nielsen kreeg vorig weekend wel de kans om zich te bewijzen toen hij als invaller werd ingebracht in de wedstrijd tegen Sporting Charleroi, waarbij hij Hugo Vetlesen verving.

HLN: “Dramatische invalbeurt” tegen Charleroi

Nielsen is vandaag volledig hersteld en beschikbaar na zijn blessure eind augustus tegen Akureyri, wat voor een grote opluchting zorgde bij Ronny Deila.

De terugkeer van Nielsen de coach een extra optie op het eerder dunbevolkte middenveld. Nielsen kreeg de kans om meer dan 20 minuten te spelen tegen Charleroi, maar helaas wist hij tijdens die periode geen goede indruk achter te laten.

Het Laatste Nieuws beoordeelde zijn optreden streng als “een dramatische invalbeurt”. Hierdoor heeft Nielsen opnieuw geen punten weten te scoren bij Club Brugge en lijkt zijn situatie nog steeds problematisch te zijn, vergelijkbaar met vorig seizoen.

Is Nielsen overbodig geworden bij Club Brugge?

Meest recent

Genk verliest goudhaantje en raakt af van overbodige pion

KRC Genk is nog druk in de weer met heel wat dossiers in het slot van deze transferperiode. Zowel ...

4
4
Chelsea slaat weer toe: Penders krijgt loodzware concurrent

De laatste dagen van de transferperiode brengen altijd nog enkele verrassende deals met zich mee en ...

17
17
'Fernandez-Pardo heeft droomtransfer alsnog beet'

Het is in het slot van de zomermercato is voor verschillende Rode Duivels nog bang afwachten of ze ...

78
78
Neemt Union SG een gigantisch risico?

Union SG liet Promise David vertrekken naar Brighton & Hove Albion. De Brusselaars gaan geen ...

82
82
'Club Brugge heeft beet en is Leverkusen te snel af'

Club Brugge is klaar met zijn transferhuiswerk voor de eerste ploeg. Dat wil niet zeggen dat ...

949
949
Saudi Pro League: deze bekende namen (en-ex-JPL) zijn er actief

Saudi-Arabië is al jaren een land dat met héél veel geld smijt om spelers aan te ...

34
34
Marc Coucke is het spuugzat: "Een heel groot probleem!"

Marc Coucke staat doorgaans bekend als een goedlachse en eerder rustige ondernemer, maar die kalmte ...

182
182
Smaakmaker STVV zet laatste stap: toptransfer in 2027

Bij STVV deden ze de afgelopen jaren zeer goede transfers. Eén van hen is nu al gegeerd, maar ...

47
47
Vorig jaar geviseerd, nu absolute sterkhouder bij Anderlecht

Bij RSC Anderlecht hebben ze er een zeer goede Europese kwalificatie opzitten. Ze wisten overtuigend ...

354
354
‘Anderlecht gaat plots los: WK-transfer van 10 miljoen’

Anderlecht mikt hoog en heeft een opvallende WK-ganger in het vizier. De 25-jarige Ghanees beleefde ...

560
560
Anderlecht met toptransfer? “Beste speler in de competitie”

RSC Anderlecht investeerde al bijna 20 miljoen euro in nieuwe spelers. De tot op heden laatste ...

1205
1205
Club Brugge-lieveling in dubio: laatste seizoen bij Blauw-Zwart?

Bij Club Brugge mag er niemand meer weg van de spelers die regelmatig of vaak spelen. Eén ...

390
390
Anderlecht vindt leider: eerste op blad bij Bruno

Bij RSC Anderlecht kennen ze een goede start van het seizoen, al moeten ze wel punten rapen tegen ...

330
330
De Cat reageert na teleurstellend Bundesliga-debuut

Dit weekend werd ook het seizoen in de Bundesliga op gang getrapt en daarbij was het ook uitkijken ...

437
437
'Witte rook: Genk heeft belangrijke aanwinst beet'

Voor KRC Genk zijn de laatste dagen van de zomerse transferperiode nog behoorlijk druk. De ...

254
254
'Rigaux dreigt transfer van AA Gent te kapen'

AA Gent wist zich deze week te plaatsen voor de league phase van de Conference League, maar dat ...

219
219
Openda is met late goal weer de held van Lyon

Vorig seizoen beleefde Loïs Openda een absoluut rampjaar bij Juventus. Om zijn beste vorm terug ...

158
158
Standard zet prima competitiestart verder tegen zwalpend OHL

Het contrast tussen OHL en Standard kan voorlopig niet groter zijn. Terwijl de thuisploeg na drie ...

123
123
Cercle botst nu ook op promovendus: droomstart voor Lommel

Lommel heeft zich voorlopig probleemloos aangepast aan het niveau van de Jupiler Pro League. De ...

62
62
'Cercle houdt been stijf voor bankzitter'

Cercle Brugge zag deze zomer al Nazinho en Warleson mooie transfers versieren en er lijken in het ...

95
95
'Antwerp moet stevige transferdomper slikken'

Antwerp wist deze week de terugkeer van Mauricio Benitez eindelijk af te ronden en hoopt in de ...

300
300
Patro zit in zak en as na wereldgoal Club NXT in CPL

Het is een belabberde start van het seizoen geworden voor Patro Eisden Maasmechelen. De Limburgse ...

417
417
'Man City verbaast en kaapt klepper weg bij Liverpool'

Het is in de Premier League een zeer bewogen transferzomer en ook in de laatste dagen van de mercato ...

150
150
'Verrassende transferoptie voor Saelemaekers'

Nieuwe bazen, nieuwe wetten. Dat mag ook Alexis Saelemaekers ondervinden. Vorig seizoen was hij ...

82
82
Anderlecht, Union, AA Gent en STVV kennen Europese kalender

Eerder op de dag raakte de kalender van Club Brugge in de Champions League al bekend. De UEFA heeft ...

140
140

Meer sportnieuws