Problematische Club Brugge-speler straks op transferlijst?

1370 stemmen
Problematische Club Brugge-speler straks op transferlijst?

Bijna één jaar geleden schreef Het Laatste Nieuws over ‘De drie krijgers die niet uit de ploeg te denken zijn’, verwijzend naar de drie centrale middenvelders: Hans Vanaken, Raphael Onyedika en Casper Nielsen.

Terwijl de eerste twee nog steeds incontournable zijn voor Club Brugge, is de situatie van Nielsen sindsdien problematisch geworden.

Dit seizoen is hij zeker geen eerste keus meer en volgens De Standaard mocht hij deze zomer zelfs al vertrekken.

LEES OOK: 'Club Brugge vindt oplossing voor banneling'

Van incontournable …

De nummer drie in de Gouden Schoen 2022 maakte begin vorig seizoen een sterke start in het Jan Breydelstadion met enkele uitstekende prestaties, met name tijdens de historische Champions League-campagne vorig jaar, waar hij zelfs tot Man van de Match werd uitgeroepen in de wedstrijd tegen Bayer Leverkusen.

Casper Nielsen liet meteen zien dat hij zijn hoge prijskaartje van 5,5 miljoen euro volledig waard was.

… naar problematische situatie

Nielsen was een vaste basisspeler onder de toenmalige coach Carl Hoefkens, maar daarna ging het snel bergafwaarts voor de middenvelder, mede door een blessure en een sterk dalende vorm.

In januari waarschuwde Het Laatste Nieuws al dat zijn status als vaste waarde deels te wijten was aan een gebrek aan concurrentie.

De terugkeer van de herstelde Mats Rits betekende dat Nielsen vorig seizoen zijn basisplaats verloor, hoewel de Deen zelf geloofde dat hij tot de beste middenvelders in België behoorde.

“Nielsen kende veel ups and downs, werd af en toe gepasseerd en bleef over de hele campagne gezien toch een beetje onder de verwachtingen”, vatte HLN het vorige seizoen van Nielsen samen.

Club Brugge grijpt in met Vetlesen

Zowel Casper Nielsen als Mats Rits slaagden er vorig seizoen niet in om te overtuigen, wat Club Brugge ertoe aanzette om in de voorbije zomermercato op zoek te gaan naar versterking op het centrale middenveld.

De club trok Hugo Vetlesen aan van Bodo/Glimt, voor een stevig bedrag van bijna acht miljoen euro. De komst van Vetlesen plaatste Nielsen en Rits voor de uitdaging om in het nieuwe seizoen een serieus tandje bij te steken.

Nielsen werd echter geconfronteerd met enkele ongelukkige omstandigheden, waaronder een buikspierblessure die zijn voorbereiding beïnvloedde.

Nielsen mocht vertrekken deze zomer

De nieuwe hiërarchie op het centrale middenveld van Club Brugge werd al snel duidelijk, met Hans Vanaken, Raphael Onyedika en Vetlesen als sleutelspelers.

Het werd ook duidelijk dat Nielsen ook dit seizoen geen eerste keuze zou zijn, en De Standaard suggereerde zelfs dat een vertrek tijdens de zomerse transferperiode tot de mogelijkheden behoorde.

“Nielsen blijft een nuttige pion – hij kan absoluut nog zijn waarde hebben –, maar zowel Club als speler hadden meer van zijn overgang verwacht. Mocht er dus een bod komen”, aldus de krant.

Er was even sprake van interesse van Trabzonspor, maar die belangstelling werd niet concreet.

Rits weg: concurrent minder

Casper Nielsen is echter een vechter en hij heeft zich niet zomaar neergelegd bij zijn uitdagende situatie.

Tijdens de beperkte speeltijd die hij dit seizoen kreeg, zoals in de Europese heenwedstrijd tegen Akureyri, heeft de Deen een gretige indruk gemaakt en wilde hij Ronny Deila bewijzen dat de coach op hem kan rekenen.

Bovendien schoof Nielsen zelfs een plekje op in de hiërarchie na het vertrek van Mats Rits naar RSC Anderlecht. Maar in de heenwedstrijd tegen Akureyri eind augustus, liep Nielsen een blessure aan zijn heup/buikspieren op, waardoor hij enkele weken aan de zijlijn stond.

Balanta terug: concurrent erbij

Door het vertrek van Rits en de blessure van Nielsen had Deila wel opeens een tekort aan centrale middenvelders, wat zelfs leidde tot de definitieve terugkeer van de eerder overbodig geachte Eder Balanta bij de A-kern van Club Brugge.

Niettemin is het duidelijk dat Nielsen nog steeds de voorkeur krijgt boven de Colombiaan, want Balanta heeft tot dusver nog geen enkele minuut gespeeld in het eerste elftal.

Nielsen kreeg vorig weekend wel de kans om zich te bewijzen toen hij als invaller werd ingebracht in de wedstrijd tegen Sporting Charleroi, waarbij hij Hugo Vetlesen verving.

HLN: “Dramatische invalbeurt” tegen Charleroi

Nielsen is vandaag volledig hersteld en beschikbaar na zijn blessure eind augustus tegen Akureyri, wat voor een grote opluchting zorgde bij Ronny Deila.

De terugkeer van Nielsen de coach een extra optie op het eerder dunbevolkte middenveld. Nielsen kreeg de kans om meer dan 20 minuten te spelen tegen Charleroi, maar helaas wist hij tijdens die periode geen goede indruk achter te laten.

Het Laatste Nieuws beoordeelde zijn optreden streng als “een dramatische invalbeurt”. Hierdoor heeft Nielsen opnieuw geen punten weten te scoren bij Club Brugge en lijkt zijn situatie nog steeds problematisch te zijn, vergelijkbaar met vorig seizoen.

Is Nielsen overbodig geworden bij Club Brugge?

Meest recent

Steun voor 'bevallingsverlof' Doku: "Alle begrip voor"

Jérémy Doku moet dit WK dé blinkvanger worden bij de Rode Duivels. Maar door ...

0
0
Valse start Oranje: grote zondebok krijgt natie over zich heen

Voor Nederland is het WK 2026 met een valse noot van start gegaan. Tegen Japan gaf Oranje in de ...

46
46
Rode Duivels krijgen al eerste mokerslag voor WK-opener

Nog voor de WK-opener krijgen de Rode Duivels al een stevige waarschuwing. België wordt overal ...

50
50
Opstelling België-Egypte: Garcia stelt één Duivel diep teleur

Het wachten is eindelijk voorbij, maandagavond trappen de Rode Duivels hun campagne op het WK 2026 ...

279
279
Ecuador vervloekt lat bij zege Ivoorkust, Zweden haalt fors uit

Ivoorkust heeft maandagnacht een gouden zaak gedaan op het WK. De Oranje Olifanten wonnen in ...

66
66
Domper voor Oranje: Eredivisie-speler bezorgt Japan nog punt

Er vielen op de eerste dagen van het WK al enkele verrassingen te noteren en ook Nederland heeft ...

74
74
Garcia verklapt één ding over opstelling Rode Duivels

Maandagavond is het eindelijk zover: dan beginnen de Rode Duivels aan hun WK. Om 21u Belgische tijd ...

119
119
'Transferbom in Italië: schoktransfer De Bruyne'

Zijn focus zal nu volledig liggen op het WK met de Rode Duivels, maar in de aanloop naar het ...

136
136
'Done deal: Rigaux haalt eerste Belg naar Feyenoord'

Na het einde van het seizoen trok Dévy Rigaux na maar liefst zeventien jaar de deur bij Club ...

69
69
Spaans bondscoach brengt Yamal-update voor openingsmatch

Niet alleen voor de Rode Duivels, maar ook voor Spanje begint maandag het WK. La Roja geldt als de ...

21
21
'Kompany krijgt zijn zin: Bayern akkoord voor topaanwinst'

Bayern München was afgelopen seizoen oppermachtig in Duitsland en pakte de dubbel, met ...

64
64
Doku: "Alleen op dat vlak is Yamal beter dan ik"

De Rode Duivels beginnen straks na een goede voorbereiding met zeer veel vertrouwen aan het WK. Als ...

112
112
'Club Brugge vindt oplossing voor banneling'

Bij Club Brugge staan er de komende weken en maanden nog heel wat transfers op til, zowel aan ...

313
313
Rode Duivel leeft plots helemaal weer op in Bundesliga

Na het mislukte WK 2022 drong zich een generatiewissel op bij de Rode Duivels, maar die liep niet ...

63
63
Duitsland schrikt even, maar boekt alsnog monsterscore

Duitsland opende zijn WK met een match tegen Curaçao. Kregen we een zeer vlotte overwinning ...

33
33
Oranje-fans zorgen voor dolle taferelen in Dallas

Nederland speelt vanavond om 22u tegen Japan. De match gaat door in het Amerikaanse Dallas en de ...

52
52
Nachtmerrie voor Duivels: Doku dreigt cruciaal duel te missen

Jérémy Doku is de beste veldspeler van de Rode Duivels. De flankaanvaller zit echter ...

365
365
'Nederlandse topclub legt bod neer voor De Busser'

Jari De Busser kende topjaren bij Go Ahead Eagles. De Belgische doelman wil komende zomer graag een ...

41
41
Sporting Hasselt verrast met transfer bij KRC Genk

Sporting Hasselt speelt komend seizoen in de Jupiler Pro League. De Limburgse club was al heel ...

196
196
'Dure verdediger op radar Belgische clubs'

De Belgische ploegen in de Jupiler en Challenger Pro League speuren rond naar versterking. Onze ...

123
123
'Club Brugge in heftig transfergevecht: bod van 7 miljoen'

Club Brugge zag inmiddels al verschillende spelers vertrekken en er zitten nog meer uitgaande deals ...

682
682
'Immense transferbom Mourinho: Real heeft verbaal akkoord'

José Mourinho werd afgelopen donderdag officieel gepresenteerd als hoofdcoach van Real ...

146
146
Vorstelijke videocall: Lukaku slaat koning Filip met verstomming

De Rode Duivels beginnen maandagavond aan hun campagne op het WK 2026 met een groepsmatch tegen ...

124
124
België - Egypte: dit resultaat voorspellen de statistieken

Maandagavond trappen de Rode Duivels hun WK-campagne op gang. In Seattle vormt Egypte dan de ...

525
525
Emotionele WK-viering van Schot verovert alle harten

John McGinn bezorgde Schotland op het WK een historische overwinning, maar het was niet zijn ...

28
28

Meer sportnieuws