Problematische Club Brugge-speler straks op transferlijst?

1370 stemmen
Problematische Club Brugge-speler straks op transferlijst?

Bijna één jaar geleden schreef Het Laatste Nieuws over ‘De drie krijgers die niet uit de ploeg te denken zijn’, verwijzend naar de drie centrale middenvelders: Hans Vanaken, Raphael Onyedika en Casper Nielsen.

Terwijl de eerste twee nog steeds incontournable zijn voor Club Brugge, is de situatie van Nielsen sindsdien problematisch geworden.

Dit seizoen is hij zeker geen eerste keus meer en volgens De Standaard mocht hij deze zomer zelfs al vertrekken.

LEES OOK: Transfers tussen Club en Feyenoord: Rigaux reageert

Van incontournable …

De nummer drie in de Gouden Schoen 2022 maakte begin vorig seizoen een sterke start in het Jan Breydelstadion met enkele uitstekende prestaties, met name tijdens de historische Champions League-campagne vorig jaar, waar hij zelfs tot Man van de Match werd uitgeroepen in de wedstrijd tegen Bayer Leverkusen.

Casper Nielsen liet meteen zien dat hij zijn hoge prijskaartje van 5,5 miljoen euro volledig waard was.

… naar problematische situatie

Nielsen was een vaste basisspeler onder de toenmalige coach Carl Hoefkens, maar daarna ging het snel bergafwaarts voor de middenvelder, mede door een blessure en een sterk dalende vorm.

In januari waarschuwde Het Laatste Nieuws al dat zijn status als vaste waarde deels te wijten was aan een gebrek aan concurrentie.

De terugkeer van de herstelde Mats Rits betekende dat Nielsen vorig seizoen zijn basisplaats verloor, hoewel de Deen zelf geloofde dat hij tot de beste middenvelders in België behoorde.

“Nielsen kende veel ups and downs, werd af en toe gepasseerd en bleef over de hele campagne gezien toch een beetje onder de verwachtingen”, vatte HLN het vorige seizoen van Nielsen samen.

Club Brugge grijpt in met Vetlesen

Zowel Casper Nielsen als Mats Rits slaagden er vorig seizoen niet in om te overtuigen, wat Club Brugge ertoe aanzette om in de voorbije zomermercato op zoek te gaan naar versterking op het centrale middenveld.

De club trok Hugo Vetlesen aan van Bodo/Glimt, voor een stevig bedrag van bijna acht miljoen euro. De komst van Vetlesen plaatste Nielsen en Rits voor de uitdaging om in het nieuwe seizoen een serieus tandje bij te steken.

Nielsen werd echter geconfronteerd met enkele ongelukkige omstandigheden, waaronder een buikspierblessure die zijn voorbereiding beïnvloedde.

Nielsen mocht vertrekken deze zomer

De nieuwe hiërarchie op het centrale middenveld van Club Brugge werd al snel duidelijk, met Hans Vanaken, Raphael Onyedika en Vetlesen als sleutelspelers.

Het werd ook duidelijk dat Nielsen ook dit seizoen geen eerste keuze zou zijn, en De Standaard suggereerde zelfs dat een vertrek tijdens de zomerse transferperiode tot de mogelijkheden behoorde.

“Nielsen blijft een nuttige pion – hij kan absoluut nog zijn waarde hebben –, maar zowel Club als speler hadden meer van zijn overgang verwacht. Mocht er dus een bod komen”, aldus de krant.

Er was even sprake van interesse van Trabzonspor, maar die belangstelling werd niet concreet.

Rits weg: concurrent minder

Casper Nielsen is echter een vechter en hij heeft zich niet zomaar neergelegd bij zijn uitdagende situatie.

Tijdens de beperkte speeltijd die hij dit seizoen kreeg, zoals in de Europese heenwedstrijd tegen Akureyri, heeft de Deen een gretige indruk gemaakt en wilde hij Ronny Deila bewijzen dat de coach op hem kan rekenen.

Bovendien schoof Nielsen zelfs een plekje op in de hiërarchie na het vertrek van Mats Rits naar RSC Anderlecht. Maar in de heenwedstrijd tegen Akureyri eind augustus, liep Nielsen een blessure aan zijn heup/buikspieren op, waardoor hij enkele weken aan de zijlijn stond.

Balanta terug: concurrent erbij

Door het vertrek van Rits en de blessure van Nielsen had Deila wel opeens een tekort aan centrale middenvelders, wat zelfs leidde tot de definitieve terugkeer van de eerder overbodig geachte Eder Balanta bij de A-kern van Club Brugge.

Niettemin is het duidelijk dat Nielsen nog steeds de voorkeur krijgt boven de Colombiaan, want Balanta heeft tot dusver nog geen enkele minuut gespeeld in het eerste elftal.

Nielsen kreeg vorig weekend wel de kans om zich te bewijzen toen hij als invaller werd ingebracht in de wedstrijd tegen Sporting Charleroi, waarbij hij Hugo Vetlesen verving.

HLN: “Dramatische invalbeurt” tegen Charleroi

Nielsen is vandaag volledig hersteld en beschikbaar na zijn blessure eind augustus tegen Akureyri, wat voor een grote opluchting zorgde bij Ronny Deila.

De terugkeer van Nielsen de coach een extra optie op het eerder dunbevolkte middenveld. Nielsen kreeg de kans om meer dan 20 minuten te spelen tegen Charleroi, maar helaas wist hij tijdens die periode geen goede indruk achter te laten.

Het Laatste Nieuws beoordeelde zijn optreden streng als “een dramatische invalbeurt”. Hierdoor heeft Nielsen opnieuw geen punten weten te scoren bij Club Brugge en lijkt zijn situatie nog steeds problematisch te zijn, vergelijkbaar met vorig seizoen.

Is Nielsen overbodig geworden bij Club Brugge?

Meest recent

Chelsea maakt Arsenal en Trossard compleet belachelijk

Arsenal stond dicht bij zijn eerste Champions League. De Londenaren kwamen op voorsprong, maar PSG ...

10
10
‘Grote stunt als opvolger Wouter Vrancken bij STVV?’

Sint-Truiden VV was dit seizoen dé grote revelatie van de Jupiler Pro League. Onder Wouter ...

43
43
Pijnlijk verdict Verschaeren: “Wie zit op hem te wachten?"

RSC Anderlecht zal een aantal spelers de club zien verlaten. Gilles De Bilde sprak bij DAZN over ...

125
125
Transfers tussen Club en Feyenoord: Rigaux reageert

Dévy Rigaux is de nieuwe sportief directeur van Feyenoord. Hij kwam over van Club Brugge. ...

118
118
‘Standard zoekt geld: topspelers in de kijker’

Standard is op zoek naar versterking en er worden veel namen genoemd. Ook aan uitgaande zijde gaat ...

101
101
Stijnen terug naar Club Brugge? "Misplaatste arrogantie"

Bij Club Brugge haalden ze Ivan Leko terug als coach en die bezorgde hen de landstitel. Er is nog ...

185
185
Praet kan cirkel rondmaken met emotionele transfer

Dennis Praet nam afscheid van Royal Antwerp FC. De ervaren ex-Rode Duivel kende een anonieme periode ...

213
213
Inter vernedert Club met Stankovic-bom: “Dit doet pijn”

Club Brugge dreigt één van zijn strafste transfers van het seizoen alweer kwijt te ...

846
846
“Lukaku naar Anderlecht? Ik zou het niet doen”

RSC Anderlecht hoopt Romelu Lukaku zo snel mogelijk te zien terugkeren, maar de spits en zijn ...

235
235
Club Brugge twijfelt: drie 'eigen' jongens op weg naar de uitgang?

Club Brugge gaat deze zomer heel wat spelers verliezen. Er zijn vooral sterkhouders die de club gaan ...

448
448
Twee teleurstellingen bij Anderlecht: houden of verkopen?

Bij RSC Anderlecht moéten zeker geen zestien spelers weg. Dergelijke lijstjes worden snel ...

368
368
Arteta ook grootmoedig: "PSG is de beste ter wereld"

De voorbije jaren faalde Arsenal regelmatig in 'money time', maar dit seizoen moest anders worden. ...

80
80
Enorme domper Schotland: ster moet afhaken voor WK

Elf dagen voor de start van het toernooi zijn de meeste WK-deelnemers begonnen aan hun ...

46
46
Luis Enrique schaart zich in bijzonder fraai rijtje

Paris Saint-Germain blijft de primus van Europa. Het heeft zaterdagavond immers zijn titel in de ...

56
56
Arteta voelt zich bekocht: "Als ik die fase terugzie..."

Nadat ze al de titel in de Premier League in de wacht gesleept hadden, droomde Arsenal ervan om ook ...

247
247
CL-zege met zwart randje: rellen met PSG-fans in Parijs

Paris Saint-Germain heeft zaterdagavond voor de tweede keer op rij de Champions League in de wacht ...

71
71
Van der Elst voorspelt: Club wil transferblunder voorkomen

Club Brugge gaat een bewogen transferzomer tegemoet. Daarin zal het wellicht heel wat sterkhouders ...

333
333
PSG doet Arsenal-droom sneuvelen vanop de stip

De finale van de Champions League is zaterdagavond uitgedraaid op een thriller. PSG haalde tegen ...

52
52
'Union houdt voet bij stuk: knaltransfer nog niet rond'

Union staat alweer voor een hete transferzomer. Voorzitter Alex Muzio en CEO Philippe Bormans ...

114
114
'De Ketelaere krijgt navolging: transferkopie op komst'

Charles De Ketelaere is intussen al enkele jaren een gevestigde waarde in de Serie A, waar hij ...

117
117
‘Dit kan niet’: Anderlecht-fans huiveren bij trainersbom

Bij Anderlecht draait de zoektocht naar een nieuwe trainer op volle toeren. De club wil weer ...

753
753
Charleroi pakt uit met piepjonge doelpuntenmachine

Voor Charleroi was het een seizoen met twee gezichten. In de winter presteerden de Carolo's zeer ...

34
34
WK-koorts stijgt: Rode Duivels bijna compleet

De start van het WK nadert met rasse schreden. Dat geldt ook voor de Rode Duivels. Zij zetten ...

80
80
'Straffe wending: Slot meteen aan slag bij Europese topper'

Zaterdag viel er een stevige trainersbom in het Engelse voetbal. Liverpool maakte immers bekend dat ...

89
89
'Zulte Waregem telt miljoenen dankzij toptransfer'

Voor Zulte Waregem is de terugkeer op het hoogste niveau een succes geworden. De West-Vlamingen ...

361
361

Meer sportnieuws