'Vincent Kompany-botsing bij Anderlecht'

door
'Vincent Kompany-botsing bij Anderlecht'

Voorzitter Wouter Vandenhaute heeft de afgelopen jaren stevig de macht gegrepen binnen RSC Anderlecht. Hij drukt zijn stempel nadrukkelijk op het beleid. Dat ziet ook Marc Degryse, voormalig boegbeeld van de Brusselse club.

LEES OOK: Lichtpunt bij Anderlecht: "Of ik start in de bekerfinale?"

Vandenhaute nog zeer actief

Volgens La Capitale is Vandenhaute ondanks zijn titel van ‘niet-uitvoerende’ voorzitter nog heel aanwezig. Hij heeft zeer vaak contact met Jesper Fredberg en pushte onder meer mee door voor de transfer van Thorgan Hazard. Dat deed hij vorig jaar ook met Jan Vertonghen.

Bij het dossier van Kostas Karetsas mengde hij zich ook in de debatten, maar de ouders hadden daar geen goed gevoel over en hij trok naar KRC Genk. Vandenhaute kan niet meer op zijn eentje beslissen, maar is wel nog zeer aanwezig. 

Alles op resultaat

Vandenhaute was ook de grote roerganger achter het vertrek van Jean Kindermans, en het is ook geen geheim dat Vincent Kompany vertrok na een verschil in visie met Vandenhaute. Degryse ziet dat er van de erfenis van Kompany amper nog iets overblijft.

"Anderlecht is onder Vandenhaute afgestapt van de Kompany-lijn. Met de steun van Marc Coucke koos Kompany voor een eigenzinnige filosofie die aansloot bij het DNA van Anderlecht waarmee de club is groot geworden”, aldus Degryse in de voetbalgids van Het Laatste Nieuws.

"Kompany sloeg de weg in van opleiding in combinatie met mooi voetbal, winnen zou dan wel komen. Vandenhaute ziet het anders. Ze zijn nu gericht op resultaat, maar Anderlecht moet opletten dat die visie niet in één richting doorslaat."

Degryse ziet RSCA hoog eindigen, maar voor de titel tekortkomen.

Had RSCA de visie van Kompany moeten verderzetten?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

103
103
Rentree in mineur: Hairemans verklaart penaltymisser

Antwerp lijkt zondag definitief afgehaakt te zijn in de strijd om de Europe Play-Off te winnen. Door ...

0
0
'Genk waagt nieuwe poging en kent prijskaartje'

Bij KRC Genk staan ze wellicht voor een drukke transferzomer. Na een tegenvallend seizoen lijkt vers ...

8
8
Hubert komt met eerste update over Rodriguez

Union stond zondag onder grote druk doordat Club Brugge zaterdag al gewonnen had. De Brusselaars ...

56
56
Genk wint ruim, maar blijft met kopzorgen achter

KRC Genk heeft zondag gedaan wat het moest doen om in de running te blijven voor het laatste ...

63
63
Lichtpunt bij Anderlecht: "Of ik start in de bekerfinale?"

Bij RSC Anderlecht mocht Adriano Bertaccini zoals verwacht starten voor Thorgan Hazard, die rust ...

91
91
Union SG klaart de klus, grote zorgen omtrent sterkhouder

Union SG moest winnen tegen KV Mechelen, nadat Club Brugge vlot won van STVV. De Brusselaars konden ...

181
181
'Relatiebreuk voor Trossard? Vrouw verwijdert alle foto’s'

Sportief kent Leandro Trossard geweldige tijden. Hij was vandaag alweer bepalend voor Arsenal, maar ...

153
153
Club Brugge slaat toe met miljoenenbod voor topschutter

Club Brugge bereidt zich voor op een mogelijk vertrek van Nicolo Tresoldi, en dat gaat sneller dan ...

652
652
Roef misnoegd: "Hiervoor speel ik geen voetbal"

AA Gent mocht ruim een helft met een man meer spelen tegen RSC Anderlecht. Verder dan een ...

121
121
Trossard grote redder bij Arsenal na sensationeel slot

In de Premier League is de titelstrijd bijzonder spannend. Manchester City won, waardoor Arsenal ook ...

78
78
Taravel ziet groot lichtpunt na draw bij AA Gent

RSC Anderlecht speelde 1-1 op het veld van AA Gent. De Brusselaars speelden ruim een helft met een ...

114
114
Hommeles Antwerp: Oosting opvallend streng na penaltymoment

Antwerp FC heeft zondagnamiddag een erg dure thuisnederlaag tegen Sporting Charleroi geleden. In de ...

156
156
Vlak voor Clasico: Flick getroffen door persoonlijk drama

Zondagavond kan de beslissing vallen in de Spaanse titelstrijd. Uitgerekend in de clash tegen ...

48
48
Flirtend met de grens: Coosemans doet Gent-publiek koken

AA Gent en RSC Anderlecht hebben zondagmiddag de punten gedeeld in de Champions' Play-Offs: 1-1. De ...

272
272
Charleroi telt Antwerp uit: lat fnuikt gedroomde rentree Hairemans

Antwerp FC lijkt uitgeteld voor de eindzege in de Europe Play-Offs. Een week na de pandoering tegen ...

48
48
Cvetkovic geschorst in bekerfinale? Anderlecht krijgt uitsluitsel

De competitiewedstrijd van zondagmiddag op AA Gent was voor RSC Anderlecht tevens de generale ...

390
390
Nog geen Champions League: Burnley voorkomt droomweek Villa

In Engeland blijft de strijd om de landstitel bijzonder spannend. Het gevecht om de Champions ...

22
22
Rood Cvetkovic: aanstoker Van der Heyden klapt uit biecht

RSC Anderlecht is er niet in geslaagd zijn laatste competitiewedstrijd voor de bekerfinale al ...

306
306
De Mil in volle wedstrijd naar binnen: oorzaak bekend

AA Gent is er zondagmiddag wederom niet in geslaagd om zijn eerste zege in de Champions' Play-Offs ...

206
206
Poppen aan het dansen: Gent-Anderlecht escaleert na affluiten

In de Champions' Play-Offs hebben AA Gent en RSC Anderlecht zondagmiddag de punten gedeeld: 1-1. Een ...

563
563
'Europa bibbert: Enrique hamert op supertransfer PSG'

Paris Saint-Germain plaatste zich deze week voor zijn tweede opeenvolgende Champions League-finale. ...

234
234
Rode kaart beslissend: geen winnaar in Gent-Anderlecht

In de Champions' Play-Offs heeft het duel om de vierde plaats tussen AA Gent en RSC Anderlecht geen ...

101
101
Genk-spelers op matje: Hayen onthult inhoud gesprekken

KRC Genk staat zondagavond voor een sleutelwedstrijd. Op eigen veld kunnen de Limburgers zich ...

253
253
Dramatisch rood Anderlecht: DAZN-analisten vellen verdict

RSC Anderlecht leek zondagmiddag verdiend op voorsprong te gaan rusten op bezoek bij AA Gent. Maar ...

416
416
AA Gent wééral ondermaats: "Slechtste ooit in Play-Offs"

In de Champions' Play-Offs waren de ogen zondagmiddag op de Planet Group Arena. AA Gent kreeg immers ...

118
118

Meer sportnieuws