'Vincent Kompany-botsing bij Anderlecht'

703
'Vincent Kompany-botsing bij Anderlecht'

Voorzitter Wouter Vandenhaute heeft de afgelopen jaren stevig de macht gegrepen binnen RSC Anderlecht. Hij drukt zijn stempel nadrukkelijk op het beleid. Dat ziet ook Marc Degryse, voormalig boegbeeld van de Brusselse club.

LEES OOK: Derde keer, goede keer voor Anderlecht? “Ik weigerde al twee keer”

Vandenhaute nog zeer actief

Volgens La Capitale is Vandenhaute ondanks zijn titel van ‘niet-uitvoerende’ voorzitter nog heel aanwezig. Hij heeft zeer vaak contact met Jesper Fredberg en pushte onder meer mee door voor de transfer van Thorgan Hazard. Dat deed hij vorig jaar ook met Jan Vertonghen.

Bij het dossier van Kostas Karetsas mengde hij zich ook in de debatten, maar de ouders hadden daar geen goed gevoel over en hij trok naar KRC Genk. Vandenhaute kan niet meer op zijn eentje beslissen, maar is wel nog zeer aanwezig. 

Alles op resultaat

Vandenhaute was ook de grote roerganger achter het vertrek van Jean Kindermans, en het is ook geen geheim dat Vincent Kompany vertrok na een verschil in visie met Vandenhaute. Degryse ziet dat er van de erfenis van Kompany amper nog iets overblijft.

"Anderlecht is onder Vandenhaute afgestapt van de Kompany-lijn. Met de steun van Marc Coucke koos Kompany voor een eigenzinnige filosofie die aansloot bij het DNA van Anderlecht waarmee de club is groot geworden”, aldus Degryse in de voetbalgids van Het Laatste Nieuws.

"Kompany sloeg de weg in van opleiding in combinatie met mooi voetbal, winnen zou dan wel komen. Vandenhaute ziet het anders. Ze zijn nu gericht op resultaat, maar Anderlecht moet opletten dat die visie niet in één richting doorslaat."

Degryse ziet RSCA hoog eindigen, maar voor de titel tekortkomen.

Had RSCA de visie van Kompany moeten verderzetten?

Meest recent

Heymans legt opvallende viering uit: band met Thorup bloot

KRC Genk won overtuigend met 3-0 van KV Kortrijk. Daan Heymans mocht nog eens in de basis beginnen ...

17
17
'Shakira doet verrassende onthulling over haar gezinsleven'

Jarenlang vormde Shakira een koppel met ex-voetballer Gerard Piqué, maar ook na hun ...

17
17
Franse pers messcherp na eerste basisplaats Godts

Mika Godts mocht voor het eerst in de basis starten bij PSG. De Parijzenaars namen het op tegen Le ...

87
87
AA Gent-spits verrast: "Leek me tijd om te vertrekken"

AA Gent blijft doorheen de competitie razen. Ze wonnen met 0-2 van Zulte Waregem en met een 22 op 24 ...

76
76
Westerlo slaat in alle stilte toe: gouden transferzet

KVC Westerlo kende een héél drukke zomermercato. Sportief en financieel lijken de ...

42
42
Thorup geeft speler eindelijk een kans: "Exact wat ik wou"

KRC Genk won verdiend met 3-0 van een bijzonder pover KV Kortrijk, dat toch een vogel voor de kat ...

78
78
Derde keer, goede keer voor Anderlecht? “Ik weigerde al twee keer”

Bij RSC Anderlecht verdwenen er de afgelopen jaren veel trouwe clubmensen, anderen werden dan weer ...

203
203
Rode Duivels: vuilbak gaat open over Van Bommel en Mannaert

Mark van Bommel is nog geen drie maanden bondscoach, maar rond de Rode Duivels veranderde er ...

322
322
Standard ruikt megajackpot: “6 miljoen? Ik wil meer”

Standard is wisselvallig bezig. Goed wordt afgewisseld met slecht. Eén speler is echter wel ...

81
81
Leko trekt duidelijke grens: "Niet denken dat je Messi bent"

Club Brugge blijft het goed doen in de Jupiler Pro League. Door de 1-4-zege tegen La Louvière ...

186
186
Twee spelers bezorgen Sibierski pijnlijke realitycheck

RSC Anderlecht won met 1-2 op het veld van Cercle Brugge. Paars-Wit kroop door het oog van de naald ...

246
246
Romario verdedigt Ronaldo: "Loop naar de maan!"

Romário heeft zich uitgesproken over de rel rond Cristiano Ronaldo en bondscoach Jorge Jesus. ...

57
57
Euvrard ziet nieuwe JPL-uitblinker: "Kwaliteit!"

Standard speelt namiddag de Waalse derby tegen Sporting Charleroi. De Rouches staan al zeven punten ...

42
42
Kompany heeft duidelijke boodschap na blunder Neuer

Bayern München speelde 2-2 op het veld van FC Augsburg. Dat was een tegenvaller en dat kwam ook ...

117
117
De Bruyne schittert met twee goals, Godts basispion

Vanavond stonden nog een aantal interessante matchen op het programma in het buitenland. Zo kwamen ...

72
72
AA Gent blijft doorstomen: ook Essevee gaat voor de bijl

Rik De Mil en co zijn het verliezen helemaal verleerd bij AA Gent. De Buffalo's wonnen nu ook aan de ...

90
90
Racing Genk dankt Heymans in zege tegen hulpeloze Kerels

KV Kortrijk heeft dan wel een nieuwe coach, de pijnpunten werden in een dol Genks openingskwartier ...

49
49
Haalt RSCA kampioenenmaker terug als coach?

Cheikhou Kouyaté heeft zijn schoenen aan de haak gehangen. De ex-speler van RSC Anderlecht ...

233
233
Beerschot doet Kiel ontploffen na knotsgek spektakel

De Mannekes wilden na een sterke reeks opnieuw naast Dender aan kop van de Challenger Pro League ...

204
204
Club Brugge-pion wil meer: "Hopelijk nog meer in de basis"

Club Brugge won gemakkelijk met 1-4 op het veld van La Louvière. Jorne Spileers en Jan ...

170
170
Zorgen bij Club Brugge om blessure Forbs: Leko geeft update

Club Brugge won eenvoudig met 1-4 op het veld van La Louvière. Een grote tegenvaller was dat ...

260
260
Cercle Brugge likt zijn wonden: "Dit is een mokerslag"

Cercle Brugge leek na 85 minuten op weg naar een verdiende zege tegen een zwak RSC Anderlecht. Maar ...

125
125
Tottenham krijgt Old Trafford stil, Barça onklopbaar

In de vroege avond stonden er heel wat interessante affiches op het programma in het buitenland. ...

45
45
Euvrard looft aanwinst: "Gaf zijn visitekaartje af"

Standard speelt zondag voor gesloten deuren de Waalse derby tegen Sporting Charleroi. Vincent ...

66
66
Geen roest bij Club: landskampioen flitst voorbij moedige Wolven

Er zit voorlopig geen roest op de vormcurve van Club Brugge na de interlandbreak. Blauw-Zwart ...

98
98

Meer sportnieuws