Guardiola steekt nog eens de loftrompet op voor Doku

108
Guardiola steekt nog eens de loftrompet op voor Doku

Jérémy Doku versierde deze zomer zijn droomtransfer naar Manchester City en heeft zijn start bij de Engelse kampioen zeker niet gemist. Afgelopen weekend was hij in amper zijn tweede wedstrijd al meteen de grote uitblinker, met ook een eerste doelpunt tegen West Ham.

Daarmee maakte Doku meteen ook grote indruk op Pep Guardiola. Die liet zich na de wedstrijd al meteen zeer lovend uit over zijn nieuwe goudhaantje. "Zo’n prestatie heb ik al lang niet meer gezien van een winger", klonk het onder meer bij de Spaanse trainer.

LEES OOK: Doku en De Cuyper bikkelen: bekerconfrontatie wordt thriller

Doku is een wapen voor City

Die was maandag nog steeds ondersteboven van de wedstrijd van Doku, want op zijn persconferentie stak Guardiola opnieuw de loftrompet op. "Ik was onder de indruk. We kennen zijn kwaliteiten, maar we hadden dit nu nog niet verwacht. Als je als flankspeler de verdediger kan passeren en de achterlijn halen, komt er een kans. En dat deed hij vaak", vertelde hij.

"Alvarez, Haaland en Foden moesten altijd in de zestien klaar zijn, want deze kerel dribbelt. Hij is zo'n enorm wapen", ging Guardiola nog overtuigend verder.

Nieuwe basisplaats lonkt

De kans lijkt reëel dat Doku zijn goede vorm dinsdag opnieuw in de verf mag zetten. Dan opent Manchester City zijn campagne in de Champions League, waarin het ook zijn titel verdedigt, met een thuiswedstrijd tegen Rode Ster Belgrado.

Guardiola gaf op zijn persconferentie aan dat Mateo Kovacic en Jack Grealish daarvoor nog niet speelklaar zullen zijn. Dat betekent dus dat de kans groot is dat Doku opnieuw aan de aftrap zal komen, want door die blessures zal Bernardo Silva wellicht opnieuw centraal moeten opereren en neemt Foden de plaats van Grealish in. Daardoor ligt op rechts de weg open voor Doku.

Zal Doku deze vorm kunnen doortrekken?

Meest recent

Anderlecht begaat Bruno-blunder: miljoenen op het spel

Wie dacht dat de rust zou weerkeren in het Lotto Park na de 4-1 zege tegen Westerlo, komt bedrogen ...

37
37
Vanaken en PSV: CL-topper zorgt voor hoog oplopende emoties

Woensdag staat Hans Vanaken met Club Brugge tegenover PSV, een tegenstander die voor hem veel meer ...

19
19
Anderlecht-aanpak met de grond gelijkgemaakt

Het rommelt nog steeds bij RSC Anderlecht. Vorige week was Kenneth Bornauw snoeihard in een ...

96
96
Hommeles bij Antwerp: Sonck spreekt Compper resoluut tegen

Het is hommeles bij Royal Antwerp FC. De trein blijft maar sputteren en Marvin Compper staat al een ...

98
98
‘Lukaku krijgt plots oude bekende als nieuwe Fener-coach’

Het loopt voor geen meter bij Fenerbahçe. De Turkse topclub zit in de hoek waar de klappen ...

52
52
Opvallend: Roméo Lavia en Eden Hazard slaan handen in elkaar

Roméo Lavia maakte enorm veel indruk tijdens de interlandperiode, maar bij Chelsea werd hij ...

46
46
Radja Nainggolan slaat ferm terug op beschuldigingen

Radja Nainggolan kent naast het veld een moeilijke periode. De 38-jarige middenvelder wacht mogelijk ...

18
18
Compper viseert Vermeeren met snoeiharde uitspraken

Royal Antwerp FC incasseerde afgelopen speeldag weer een ferme uppercut. Laagvlieger Cercle Brugge ...

80
80
'Genk loopt blauwtje: goudhaantje gratis richting exit'

KRC Genk zit in de hoek waar de klappen vallen. Nadat de Limburgers zaterdag nog maar eens onderuit ...

192
192
Bijltjesdag in JPL: volgende coach op straat gezet

Het blijkt plots bijltjesdag in de Jupiler Pro League, want amper enkele uren na het ontslag van ...

158
158
Poppen aan het dansen: machtsstrijd Anderlecht escaleert

RSC Anderlecht sloot een woelige week af met een deugddoende zege tegen Westerlo, maar of alles nu ...

351
351
'Club Brugge breekt record: monsterbod in aantocht'

Met acht doelpunten in zes wedstrijden heeft Nicolo Tresoldi een waanzinnige maand oktober achter de ...

303
303
Zware kater Antwerp: kopzorgen omtrent topaanwinst

Wie dacht dat Antwerp weer op de goede weg was na de zege tegen Charleroi kwam bedrogen uit, want op ...

127
127
Met dank aan De Mil: toptransfer op til bij AA Gent?

Door de nederlaag in Lommel, na de vroegtijdige bekerexit de eerste misstap pas in de competitie, is ...

131
131
Oorlogsverklaring aan pers: Coucke krijgt volle laag

Marc Coucke laat in het openbaar nog maar zelden zijn licht schijnen op de gang van zaken bij RSC ...

232
232
Bewogen weekend Belgische refs: Lardot velt verdict

Speeldag tien in de Jupiler Pro League leverde helaas een vrij bewogen weekend op voor de Belgische ...

199
199
'Klopjacht op Tresoldi: 4 grootmachten drukken door'

In januari mag hij naar verluidt onder geen beding vertrekken, maar Club Brugge zal toch alle moeite ...

264
264
Bruno versus Sibierski: tikkende tijdbom in Anderlecht

Danzij een 4-1 zege is de crisis weer even bezworen bij RSC Anderlecht, maar dat betekent niet dat ...

324
324
‘Topschutter van 10M: oude bekende volgt Tresoldi op’

Club Brugge heeft een opvolger voor Nicolò Tresoldi op het oog, en het is geen onbekende. Het ...

222
222
Geen genade: STVV zet De Meyer op straat

Na tien speeldagen is het tweede trainersontslag van het seizoen in de Jupiler Pro League een feit. ...

232
232
'Union in verzet: nieuwe tegenvaller dreigt'

Union deed afgelopen weekend een uitstekende zaak, want het profiteerde mee van de nederlaag van AA ...

113
113
Eén Rode Duivel maakt kans op plek in Wereldelftal vh Jaar

Vorige week mocht Harry Kane de Gouden Bal in ontvangst nemen, maar in de komende weken en maanden ...

103
103
Defour kiest duidelijke kant in vete Bornauw-Bruno

Anderlecht mag vorig weekend dan wel met 4-1 gewonnen hebben van Westerlo, maar daarmee lijkt de ...

262
262
Jonge Duivels bereiden EK voor met 2 topmatchen

De Jonge Duivels wisten in de vorige interlandperiode in september en oktober hun opdracht tot een ...

54
54
'Grote verrassing: Dender gaat lopen met CEO Lommel'

FCV Dender hoopt om snel terug te keren op het hoogste niveau, nadat het vorig seizoen degradeerde ...

143
143

Meer sportnieuws