Guardiola steekt nog eens de loftrompet op voor Doku

door
Guardiola steekt nog eens de loftrompet op voor Doku

Jérémy Doku versierde deze zomer zijn droomtransfer naar Manchester City en heeft zijn start bij de Engelse kampioen zeker niet gemist. Afgelopen weekend was hij in amper zijn tweede wedstrijd al meteen de grote uitblinker, met ook een eerste doelpunt tegen West Ham.

Daarmee maakte Doku meteen ook grote indruk op Pep Guardiola. Die liet zich na de wedstrijd al meteen zeer lovend uit over zijn nieuwe goudhaantje. "Zo’n prestatie heb ik al lang niet meer gezien van een winger", klonk het onder meer bij de Spaanse trainer.

LEES OOK: 'Klopjacht op De Cat: drie grootmachten duwen door'

Doku is een wapen voor City

Die was maandag nog steeds ondersteboven van de wedstrijd van Doku, want op zijn persconferentie stak Guardiola opnieuw de loftrompet op. "Ik was onder de indruk. We kennen zijn kwaliteiten, maar we hadden dit nu nog niet verwacht. Als je als flankspeler de verdediger kan passeren en de achterlijn halen, komt er een kans. En dat deed hij vaak", vertelde hij.

"Alvarez, Haaland en Foden moesten altijd in de zestien klaar zijn, want deze kerel dribbelt. Hij is zo'n enorm wapen", ging Guardiola nog overtuigend verder.

Nieuwe basisplaats lonkt

De kans lijkt reëel dat Doku zijn goede vorm dinsdag opnieuw in de verf mag zetten. Dan opent Manchester City zijn campagne in de Champions League, waarin het ook zijn titel verdedigt, met een thuiswedstrijd tegen Rode Ster Belgrado.

Guardiola gaf op zijn persconferentie aan dat Mateo Kovacic en Jack Grealish daarvoor nog niet speelklaar zullen zijn. Dat betekent dus dat de kans groot is dat Doku opnieuw aan de aftrap zal komen, want door die blessures zal Bernardo Silva wellicht opnieuw centraal moeten opereren en neemt Foden de plaats van Grealish in. Daardoor ligt op rechts de weg open voor Doku.

🚀

Zal Doku deze vorm kunnen doortrekken?

Meest recent

'Club zet zich schrap: Dortmund lonkt naar miljoenendeal'

Club Brugge zal tijdens de komende mercato verschillende sterkhouders kwijt te spelen. Daarbij ook ...

67
67
"Nooit meegemaakt" - Mourinho verbaast met favoriet ex-club

Of hij straks terugkeert naar Real Madrid, zal in de komende weken moeten blijken. Maar José ...

43
43
UEL/UECL: Belgen balen, extra kopzorgen voor Garcia

Donderdag werden de heenmatchen in de halve finales van de Europa en Conference League afgewerkt. ...

25
25
Exit Vincent Jannsen? 'Overmars neemt standpunt in'

Vincent Janssen was vorig weekend nog de grote uitblinker bij Antwerp FC. Desondanks oogt zijn ...

69
69
Lijdensweg eindelijk voorbij: grote terugkeer bij Anderlecht

De derde plaats lijkt inmiddels gaan vliegen, maar RSC Anderlecht wil de Champions' Play-Offs ...

186
186
'Kompany schikt op: Neuer beslist over Bayern-toekomst'

Vincent Kompany is momenteel druk in de weer met de voorbereidingen op de terugwedstrijd tegen Paris ...

43
43
Vanaken verlengt bij Club: mythisch record en 4de Gouden Schoen?

Club Brugge maakte donderdag bekend dat Hans Vanaken zijn contract heeft verlengd tot medio 2028. De ...

123
123
Pochettino onthult: de 'slechte gewoonte' van Harry Kane

Harry Kane geldt al enkele jaren als één van de beste spitsen in het mondiale voetbal. ...

65
65
'Club vloekt: Anderlecht gaat met aanvaller aan de haal'

Hoewel de ontknoping van het seizoen op volle toeren draait, zijn de clubs achter de schermen al ...

453
453
'Exodus op Bosuil: 14 vertrekkers staan klaar bij Antwerp'

Na de recente 9 op 9 mag Antwerp FC stiekem toch weer dromen van een Europees ticket. Het wordt dus ...

282
282
'Mechele vreest: collega Duivel brengt WK-droom in gevaar'

Bondscoach Rudi Garcia is momenteel volop bezig met het vormen van zijn selectie voor het WK. Het ...

260
260
'Kompany slaat toe: transferstunt zet Duitsland op zijn kop'

Vincent Kompany zet een krachtig transfersignaal neer. Zijn nieuwste wens op de mercato zorgt voor ...

253
253
'Laatste Anderlecht-duels: Verschaeren richting verrassende club'

Behoudens een ultieme wending, is Yari Verschaeren bezig aan zijn laatste wedstrijden bij RSC ...

489
489
'Garcia dubt: noodgedwongen wissel in basiself Duivels'

Nog exact 43 dagen te gaan tot de start van het wereldkampioenschap. In aanloop naar de start van ...

268
268
"No excuses" - Genk krijgt uitstekend nieuws uit ziekenboeg

In de Europe Play-Offs staat leider KRC Genk aanstaande zaterdag voor een verraderlijke verplaatsing ...

52
52
Overzicht Europa: deze (top)clubs staan op degraderen

Het seizoen in het clubvoetbal nadert zijn ontknoping met rasse schreden. Bijgevolg worden niet ...

171
171
Arsenal spreekt schande: "Maar als je de beelden bekijkt ..."

In de Champions League hebben Atlético Madrid en Arsenal FC mekaar geen duimbreed toegegeven. ...

89
89
'Sibierski casht op steunpilaar: grote kuis bij RSCA'

RSC Anderlecht moet straks andermaal vanaf nul beginnen. Komende zomer staat er namelijk een heuse ...

567
567
Van der Elst overvallen: onverwacht moment in studio

Franky Van der Elst is een echt icoon van het Belgische voetbal. De voormalige sterkhouder van Club ...

170
170
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 6 bekend

Het spektakel van de Champions League maakt straks opnieuw plaats voor onze vaderlandse competitie. ...

104
104
Club Brugge pakt uit: duo sterkhouders tekent bij

Club Brugge gaat een drukke zomer tegemoet, waarin tal van smaakmakers allicht andere oorden zullen ...

176
176
Coucke apetrots op uniek project: geheimen onthuld

Terwijl Anderlecht sportief moeilijke weken beleeft in de Champions’ Play-Offs, laat eigenaar ...

60
60
'Club Brugge al op zucht van eerste zomeraanwinst'

Terwijl de troepen van Ivan Leko zich focussen op de titelrace, denkt het bestuur van Club Brugge al ...

435
435
‘Anderlecht verrast met harde ingreep: ‘Hij moet weg‘’

RSC Anderlecht maakt zich op voor een zoveelste paleisrevolutie. De intrede van een nieuwe sportieve ...

523
523
Taravel komt met groot nieuws over De Cat

Anderlecht heeft vorige week een zeer slechte zaak gedaan in de strijd om de derde plaats met ...

151
151

Meer sportnieuws