Guardiola steekt nog eens de loftrompet op voor Doku

door
Guardiola steekt nog eens de loftrompet op voor Doku

Jérémy Doku versierde deze zomer zijn droomtransfer naar Manchester City en heeft zijn start bij de Engelse kampioen zeker niet gemist. Afgelopen weekend was hij in amper zijn tweede wedstrijd al meteen de grote uitblinker, met ook een eerste doelpunt tegen West Ham.

Daarmee maakte Doku meteen ook grote indruk op Pep Guardiola. Die liet zich na de wedstrijd al meteen zeer lovend uit over zijn nieuwe goudhaantje. "Zo’n prestatie heb ik al lang niet meer gezien van een winger", klonk het onder meer bij de Spaanse trainer.

LEES OOK: Man City veert recht, Tottenham blijft op de dool

Doku is een wapen voor City

Die was maandag nog steeds ondersteboven van de wedstrijd van Doku, want op zijn persconferentie stak Guardiola opnieuw de loftrompet op. "Ik was onder de indruk. We kennen zijn kwaliteiten, maar we hadden dit nu nog niet verwacht. Als je als flankspeler de verdediger kan passeren en de achterlijn halen, komt er een kans. En dat deed hij vaak", vertelde hij.

"Alvarez, Haaland en Foden moesten altijd in de zestien klaar zijn, want deze kerel dribbelt. Hij is zo'n enorm wapen", ging Guardiola nog overtuigend verder.

Nieuwe basisplaats lonkt

De kans lijkt reëel dat Doku zijn goede vorm dinsdag opnieuw in de verf mag zetten. Dan opent Manchester City zijn campagne in de Champions League, waarin het ook zijn titel verdedigt, met een thuiswedstrijd tegen Rode Ster Belgrado.

Guardiola gaf op zijn persconferentie aan dat Mateo Kovacic en Jack Grealish daarvoor nog niet speelklaar zullen zijn. Dat betekent dus dat de kans groot is dat Doku opnieuw aan de aftrap zal komen, want door die blessures zal Bernardo Silva wellicht opnieuw centraal moeten opereren en neemt Foden de plaats van Grealish in. Daardoor ligt op rechts de weg open voor Doku.

Zal Doku deze vorm kunnen doortrekken?

Meest recent

'Club Brugge all-in: tweede duurste aanwinst uit clubgeschiedenis'

Met Félix Lemaréchal heeft Club Brugge zijn eerste aanwinst van de mercato ...

136
136
SK Beveren wint na tumult in slotfase, Vanderhaeghe baalt

SK Beveren blijft door de competitie razen in de Challenger Pro League. Op de Freethiel boekte de ...

42
42
Onwaarschijnlijk: Racing Genk faalt na knotsgekke slotfase

Racing Genk blijft krasselen in de eigen competitie. De Limburgers leken lange tijd op weg naar een ...

173
173
Anderlecht-Dender: Hasi verbaast met debutant in basiself

RSC Anderlecht liet de voorbije matchen dure steken vallen in de Jupiler Pro League en bleef tijdens ...

108
108
Cruciale zeges Chelsea en Villa, CDK wéér van belang

Charles De Ketelaere is goed aan het nieuwe kalenderjaar begonnen in de Serie A. Zondag was de Rode ...

18
18
"Héél slecht" - Janssen houdt zich niet in na 0 op 6

De goede sfeer na de opflakkering vlak voor nieuwjaar, is inmiddels weer gaan liggen bij Antwerp FC. ...

137
137
Club dokt fors voor Lemaréchal: exacte transfersom bekend

Club Brugge heeft zijn eerste aanwinst van de wintermercato beet. Zaterdag werd de komst van ...

415
415
Hommeles bij Antwerp: harde kern pakt Paul Gheysens aan

Antwerp FC is tegenvallend aan de tweede seizoenshelft begonnen. Na de nederlaag van vorig weekend ...

264
264
'Xabi Alonso staat voor sensationele nieuwe trainersjob'

Amper een half seizoen na zijn komst, werd Xabi Alonso alweer bedankt voor bewezen diensten als ...

132
132
Winnend Charleroi legt pijnpunten Antwerp genadeloos bloot

Wat een week moest worden van revanche, draaide voor Antwerp uit op een nieuwe ontgoocheling. Na de ...

102
102
Hayen maakt statement met basiself, Vanzeir op de bank

KRC Genk boekte donderdag in Utrecht zijn eerste zege onder coach Nicky Hayen. Die goede lijn wil ...

61
61
Drama op Bosuil: noodlot slaat toe bij Van Helden

Rein Van Helden heeft een week van uitersten achter de rug. De verdediger rondde zijn transfer van ...

160
160
Enorme verrassing in JPL: "Grote bos bloemen in zijn reet"

De Jupiler Pro League is inmiddels weer aanbeland aan de 22ste speeldag. Een aantal clubs zullen ...

421
421
Union gered voor VAR: Mazzu haalt messcherp uit

Union SG heeft niet bepaald het beste weekend achter de rug. Terwijl de eerste achtervolgers telkens ...

150
150
Grote schlemiel bij verliezend Bayern: Kompany reageert

Bayern München heeft zaterdagnamiddag een kruis moeten maken over een ongeslagen seizoen in de ...

97
97
Club vol voor flankaanvaller: JPL-sensatie naar Brugge?

Met middenvelder Félix Lemaréchal wist Club Brugge KV zaterdag zijn eerste ...

639
639
'Hasi grijpt in: twee grote slachtoffers in basiself'

Na twee opeenvolgende nederlagen in de competitie, wil RSC Anderlecht zo snel mogelijk aankopen met ...

555
555
Drie wissels bij Antwerp: aanwinst meteen in basis

Antwerp FC werd vorig weekend stevig met de voeten op de grond gezet door FCV Dender. En zondag ...

51
51
De Mil laat zich gelden: sterkhouders klappen uit de biecht

KAA Gent is sterk aan de laatste rechte lijn van de reguliere competitie begonnen. Na de mooie ...

598
598
TRANSFERUURTJE: 'Club Brugge laat zich gaan, optater Kompany'

De winterse transferperiode nadert zijn climax, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk ...

278
278
'Fredberg strikt ex-sterkhouder van Anderlecht'

Jesper Fredberg werkte twee jaar voor RSC Anderlecht. De Deen bezorgde RSCA nét geen titel en ...

187
187
STVV vindt wéér parel: Vrancken onder de indruk

STVV won met 1-2 van La Louvière en liep zo twee punten in op leider Union SG. De Truienaars ...

186
186
Anderlecht heeft ruwe diamant: Hasi velt oordeel

RSC Anderlecht haalde sinds januari 2025 héél veel spelers in huis. Ook bij RSCA ...

514
514
Diakhon onder stoom: "Door hen lukt het nu wél"

Bij Club Brugge komt Mamadou Diakhon steeds meer boven water. De winger van 9 miljoen euro doet het ...

400
400
Hubert verklaart zeer matige prestatie van Union SG

Als Union SG dit seizoen weer de titel wil winnen, zal het toch stilaan beter moeten gaan ...

82
82

Meer sportnieuws