Guardiola steekt nog eens de loftrompet op voor Doku

door
Guardiola steekt nog eens de loftrompet op voor Doku

Jérémy Doku versierde deze zomer zijn droomtransfer naar Manchester City en heeft zijn start bij de Engelse kampioen zeker niet gemist. Afgelopen weekend was hij in amper zijn tweede wedstrijd al meteen de grote uitblinker, met ook een eerste doelpunt tegen West Ham.

Daarmee maakte Doku meteen ook grote indruk op Pep Guardiola. Die liet zich na de wedstrijd al meteen zeer lovend uit over zijn nieuwe goudhaantje. "Zo’n prestatie heb ik al lang niet meer gezien van een winger", klonk het onder meer bij de Spaanse trainer.

LEES OOK: ‘Ophef in Nederland: bliksemvertrek Sterling bij Feyenoord’

Doku is een wapen voor City

Die was maandag nog steeds ondersteboven van de wedstrijd van Doku, want op zijn persconferentie stak Guardiola opnieuw de loftrompet op. "Ik was onder de indruk. We kennen zijn kwaliteiten, maar we hadden dit nu nog niet verwacht. Als je als flankspeler de verdediger kan passeren en de achterlijn halen, komt er een kans. En dat deed hij vaak", vertelde hij.

"Alvarez, Haaland en Foden moesten altijd in de zestien klaar zijn, want deze kerel dribbelt. Hij is zo'n enorm wapen", ging Guardiola nog overtuigend verder.

Nieuwe basisplaats lonkt

De kans lijkt reëel dat Doku zijn goede vorm dinsdag opnieuw in de verf mag zetten. Dan opent Manchester City zijn campagne in de Champions League, waarin het ook zijn titel verdedigt, met een thuiswedstrijd tegen Rode Ster Belgrado.

Guardiola gaf op zijn persconferentie aan dat Mateo Kovacic en Jack Grealish daarvoor nog niet speelklaar zullen zijn. Dat betekent dus dat de kans groot is dat Doku opnieuw aan de aftrap zal komen, want door die blessures zal Bernardo Silva wellicht opnieuw centraal moeten opereren en neemt Foden de plaats van Grealish in. Daardoor ligt op rechts de weg open voor Doku.

🚀

Zal Doku deze vorm kunnen doortrekken?

Meest recent

Euvrard baalt: "Mochten deze match nooit verliezen"

Standard wist in de eerste weken van de play-offs in het spoor te blijven van Genk en Westerlo. ...

7
7
Real spoelt CL-uitschakeling door met zuinige zege

Vorige week kreeg Real Madrid een mokerslag met de uitschakeling door Bayern München in de ...

2
2
Oosting bijt op de tong na discutabele penalty

Voor Antwerp leken de play-offs een maat voor niets te gaan worden, maar de Great Old lijkt plots ...

26
26
Drama voor Leicester voltrekt zich, Chelsea verliest weer

Ook in Engeland werd er dinsdagavond gevoetbald. In de Premier League leed Chelsea opnieuw een ...

26
26
Genk houdt net koppositie vast, averij voor Standard

De Europe Play-Off blijft razend spannend. Leider Genk liet dinsdag immers opnieuw punten liggen en ...

66
66
'Lazio pleziert Sarri met komst Rode Duivel'

Enkele jaren geleden stond Maurizio Sarri nog te boek als één van de beste coaches van ...

0
0
'Anderlecht moet vrezen: droomtransfer gekaapt'

Ondanks dat er de komende weken nog heel veel op het spel staat voor Anderlecht en de zoektocht naar ...

84
84
"Club Brugge? Interesseert me op dit moment niet"

Voor Club Brugge zijn het ontgoochelende dagen geweest. Het zag de titel mogelijk definitief ...

99
99
De Mil komt met update over verguisde Kanga

AA Gent kon in deze play-offs nog niet winnen, met tot dusver een schamele twee op negen tegen KV ...

68
68
Vanderbiest verklapt aanpak: "Als je dat doet tegen Club..."

KV Mechelen pakte voorlopig één punt in de Play-Offs. Tegen Union SG en RSC Anderlecht ...

71
71
Verhuurde JPL-spelers: KV Mechelen-speler maakt wéér indruk

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

68
68
Club Brugge gaat ver met waanzinnige eis rond Tresoldi

Club Brugge voelt dat er iets beweegt rond Nicolò Tresoldi, en dat vertaalt zich meteen in ...

359
359
Anderlecht loopt stevige transferkater op

RSC Anderlecht wordt stilaan aan de nodige spelers gelinkt. Dat is uiteraard logisch, aangezien de ...

90
90
Charaï zwaar onder de indruk van topper KRC Genk

Bij KRC Genk hebben ze héél wat leuke voetballers rondlopen. Een aantal van hen gaan ...

51
51
Taravel maakt keuze: vervanger voor Hazard

Bij RSC Anderlecht staan ze voor een keuze. Thorgan Hazard zal wellicht niet én tegen STVV ...

182
182
'Drukke zomer Anderlecht: eerste toptarget lekt uit'

Ongeacht de verdere afloop van dit seizoen gaat RSC Anderlecht nadien alweer een drukke zomer ...

217
217
Club onder druk: BV komt met onheilspellend bericht

Club Brugge incasseerde afgelopen weekend een mokerslag van jewelste. Tegen rivaal Union ging het ...

287
287
'Overmars houdt adem in: goudhaantjes weg bij Antwerp?'

De nul is van het bord. Na de nederlagen tegen Genk en Charleroi knoopte Antwerp tegen OHL eindelijk ...

154
154
Leko hakt knopen door: duo buitenspel bij Club Brugge

Club Brugge hoopt de nederlaag tegen Union woensdag in eigen huis meteen weer door te spoelen tegen ...

201
201
'Anderlecht kan cashen: Goto richting topcompetitie'

Adriano Bertaccini en Mihajlo Cvetkovic vonden de voorbije weken hun neus voor doelpunten terug, ...

437
437
'AA Gent strijdt met JPL-subtoppers om goalgetter'

Met een magere twee op negen heeft AA Gent zijn start in de play-offs opnieuw gemist. Daar ...

107
107
'Leko grijpt in: drie slachtoffers bij Club Brugge'

De nederlaag tegen Union zindert nog na bij Club Brugge, dat evenwel weinig tijd heeft om stil te ...

626
626
'Anderlecht dumpt flops: Taravel op vingers getikt'

Dankzij een gevleide zes op zes ligt de derde plaats plots opnieuw binnen handbereik voor RSC ...

349
349
Amateurvoetbal op stelten: Antwerp-pion zaait titelchaos

Met nog één speeldag voor de boeg blijft het razend spannend in verschillende ...

148
148
KAA Gent en De Mil slikken opdoffer voor Union

KAA Gent neemt het komende speeldag van de Play-Offs op tegen leider Union SG. De Buffalo’s ...

166
166

Meer sportnieuws