Guardiola steekt nog eens de loftrompet op voor Doku

door
Guardiola steekt nog eens de loftrompet op voor Doku

Jérémy Doku versierde deze zomer zijn droomtransfer naar Manchester City en heeft zijn start bij de Engelse kampioen zeker niet gemist. Afgelopen weekend was hij in amper zijn tweede wedstrijd al meteen de grote uitblinker, met ook een eerste doelpunt tegen West Ham.

Daarmee maakte Doku meteen ook grote indruk op Pep Guardiola. Die liet zich na de wedstrijd al meteen zeer lovend uit over zijn nieuwe goudhaantje. "Zo’n prestatie heb ik al lang niet meer gezien van een winger", klonk het onder meer bij de Spaanse trainer.

LEES OOK: Doku zet City op randje titelramp: Guardiola beeft

Doku is een wapen voor City

Die was maandag nog steeds ondersteboven van de wedstrijd van Doku, want op zijn persconferentie stak Guardiola opnieuw de loftrompet op. "Ik was onder de indruk. We kennen zijn kwaliteiten, maar we hadden dit nu nog niet verwacht. Als je als flankspeler de verdediger kan passeren en de achterlijn halen, komt er een kans. En dat deed hij vaak", vertelde hij.

"Alvarez, Haaland en Foden moesten altijd in de zestien klaar zijn, want deze kerel dribbelt. Hij is zo'n enorm wapen", ging Guardiola nog overtuigend verder.

Nieuwe basisplaats lonkt

De kans lijkt reëel dat Doku zijn goede vorm dinsdag opnieuw in de verf mag zetten. Dan opent Manchester City zijn campagne in de Champions League, waarin het ook zijn titel verdedigt, met een thuiswedstrijd tegen Rode Ster Belgrado.

Guardiola gaf op zijn persconferentie aan dat Mateo Kovacic en Jack Grealish daarvoor nog niet speelklaar zullen zijn. Dat betekent dus dat de kans groot is dat Doku opnieuw aan de aftrap zal komen, want door die blessures zal Bernardo Silva wellicht opnieuw centraal moeten opereren en neemt Foden de plaats van Grealish in. Daardoor ligt op rechts de weg open voor Doku.

Zal Doku deze vorm kunnen doortrekken?

Meest recent

Rode Duivel krijgt mokerslag: definitief streep door WK?

Rudi Garcia moet stilaan beginnen nadenken over zijn selectie voor het WK 2026. Vanavond staat de ...

8
8
Euvrard explodeert: kleedkameronthulling en ferm dreigement

Standard Luik hoopt snel weer de top 6 te bereiken, maar het loopt niet van een leien dakje bij de ...

27
27
DAZN maakt Pro League en CEO Parys compleet af

De oorlog tussen DAZN en de Pro League gaat verder en houdt de gemoederen bezig. De Belgische ...

144
144
Turks gokschandaal barst los: 29 spelers gearresteerd

Er is een grootschalig gokschandaal in Turkije losgebarsten. Vorige maand kwam het nieuws al naar ...

41
41
‘Genk wil uitpakken op wintermercato: toptarget in vizier’

KRC Genk is uitgeschakeld in de Croky Cup. Anderlecht won na verlengingen en de Limburgers dropen ...

82
82
Jan Mulder ontploft online: "Het is een oorlogszone!"

Jan Mulder werd onlangs genadeloos aan de kant geschoven bij VTM, een afscheid dat wrang en plots ...

40
40
Van der Heyden legt uit waarom hij Gent boven Anderlecht koos

AA Gent herpakte zich deze week met kwalificatie voor de kwartfinale van de beker, na enkele ...

52
52
'Kop rolt bij Lierse na transferdrama met KV Mechelen'

De voorbije dagen ontspon er zich een opvallende transfersoap. KV Mechelen plukte de veelbelovende ...

101
101
Extra optie voor Rode Duivels: "Dat zei Garcia me al"

Vrijdagavond wordt er in Washington DC geloot voor het WK en dan zullen de Rode Duivels dus ook ...

52
52
Spectaculaire terugkeer Vormer naar Club Brugge?

In de zomer van 2024 zette Ruud Vormer een punt achter een rijkgevulde spelerscarrière. De ...

471
471
Alweer zeer verontrustend nieuws over Roméo Lavia

Hij wordt al jaren gezien als dé toekomst van het middenveld van de Rode Duivels, maar op ...

73
73
'Club Brugge kan verrassende miljoenen vangen'

Club Brugge zal de komende maanden zijn handen vol hebben om een leegloop te voorkomen. Dankzij hun ...

178
178
Vandenbempt kotst het uit: “Dit is toch pure terreur?!”

Peter Vandenbempt is doorgaans de rustigheid in persoon. Eén van de boegbeelden van onze ...

89
89
TRANSFERUURTJE: 'Topdeal Club concreet, Anderlecht krijgt nieuwe kans'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

296
296
Hrosovsky briest bij KRC Genk: “Daarom verliezen we”

KRC Genk is uitgeschakeld in de Croky Cup. Na verlengingen trok RSC Anderlecht aan het langste eind. ...

287
287
Antwerp komt met straf nieuws over Tribune 2

Royal Antwerp FC is al een tijdje bezig om Tribune 2 op poten te zetten. Jarenlang kon de Bosuil ...

218
218
Oorlog competitiehervorming: Vandenbempt roept grote vrees

KAA Gent, Standard Luik en RSC Anderlecht willen dat de hervorming van de Jupiler Pro League ...

232
232
Ommekeer van jewelste bij Anderlecht: “Helemaal anders”

RSC Anderlecht leeft op een roze wolk. In de competitie werd rivaal Union SG verslagen en in de ...

252
252
Nicky Hayen grijpt drastisch in bij Club Brugge

Club Brugge neemt het zaterdag op tegen Sint-Truiden VV. Blauw-Zwart kampt met veel blessureleed een ...

440
440
Storm bij KV Mechelen: spelers halen zwaar uit

KV Mechelen werd in de Croky Cup roemloos uitgeschakeld door Sporting Charleroi. De Carolo’s ...

446
446
Vandenbempt geeft Duivelse 'droom- en horrorloting' prijs

In Washington wordt vanavond geloot voor het WK 2026. Het zal ongetwijfeld een spektakel worden ...

87
87
Bertaccini ontploft: revanche speelt grote rol

Adriano Bertaccini was een beetje de man van de match bij RSC Anderlecht. Dankzij zijn late goal in ...

290
290
KRC Genk droomt van de jackpot: "In januari al?"

KRC Genk heeft heel wat spelers die interesse genieten vanuit het buitenland. Net zoals elke ...

163
163
Held van Club Brugge stopt en wordt trainer

Victor Vazquez heeft zopas het einde van zijn voetbalcarrière aangekondigd. Dat maakte de ...

204
204
'Club Brugge verwacht gigantische financiële bonus'

Club Brugge is financieel de sterkste ploeg in België. De Bruggelingen kunnen komende zomer ...

593
593

Meer sportnieuws