‘Jesper Fredberg-stunt' tijdens de mercato

door
‘Jesper Fredberg-stunt' tijdens de mercato

Jesper Fredberg deed het zeker niet onaardig tijdens de mercato. De Deense sportieve baas stelde een stevige kern samen. RSC Anderlecht is zeker geen titelfavoriet, maar wel een outsider. Fredberg wist nog een straffe doelstelling te bereiken.

LEES OOK: Verhuurde JPL-spelers: verrassende smaakmaker in Eredivisie

Vertrek Trebel & co

Fredberg heeft heel wat spelers laten gaan. Hij wist sinds januari grootverdieners als Wesley Hoedt, Hendrik Van Crombrugge, Lior Refaelov en Adrien Trebel van de loonlijst te schrappen. Anderlecht liet nog een resem spelers vertrekken.

Ondanks de transfers van spelers als Kasper Dolberg, Ludwig Augustinsson, Kasper Schmeichel, Mats Rits, Luis Vazquez, Maxim Dupé en anderen wist hij een doelstelling te halen. De loonmassa ging volgens La Capitale met ongeveer 20% naar beneden.

Dat was ook nodig, want die kosten wogen al een tijdje op de begroting van de club. Ondertussen zou het algemene verlies van Anderlecht nog maar 10 miljoen euro bedragen, waardoor de club financieel stilaan weer gezond is. 

Inspanning Hazard

De daling van 20% was echter tot de komst van Thorgan Hazard. De 30-jarige Belg was een opportuniteit en daar werd nog een laatste inspanning voor gedaan. Zijn loon zou 1,8 miljoen euro bruto bedragen. Anderlecht wil in januari nog twee spelers laten gaan om de loonmassa nog wat te minderen.

Benito Raman en Amadou Diawara verdienen samen 3 miljoen euro bruto per jaar (1+2) en mogen weg in januari. Zij komen niet meer voor in de plannen van de club nadat ze te weinig indruk maakten. Inzake prijs/rendement klopt het plaatje niet bij hen.

Goed werk geleverd van Fredberg?

Meest recent

'Wilmots zorgt voor opmerkelijke wending bij Standard'

Op vier speeldagen van het einde van de reguliere competitie strijdt Standard nog altijd mee voor de ...

2
2
Twee sterkhouders gebuisd bij Club: "Je ziet het zelden"

Voor Club Brugge zit het avontuur in de Champions League erop. Het slaagde er niet in om te stunten ...

77
77
Zure avond voor Club: "Cijfers zijn te zwaar"

Club Brugge is er dit seizoen niet in geslaagd om de achtste finale van de Champions League te ...

74
74
Mannaert héél duidelijk over transfer naar Anderlecht

Vincent Mannaert heeft een aflopend contract bij de KBVB. De toekomst van de voormalige sportieve ...

169
169
Exit Club Brugge: ex-Buffalo kegelt Blauw-Zwart uit CL

Om 18u45 ging Club Brugge op bezoek naar Atlético Madrid. Heel Brugge geloofde in een stunt ...

106
106
'Griezmann op weg naar bijzonder straffe transfer'

Antoine Griezmann hoopt vanavond met Atlético Madrid Club Brugge uit te schakelen. De Franse ...

26
26
‘Casteels-stunt: één detail zet Club Brugge op z’n kop’

Club Brugge kijkt al vooruit naar het leven na Simon Mignolet, want zijn contractdossier blijft ...

339
339
Sensatie in Atlético-Club Brugge: "50 miljoen euro!"

Club Brugge begon om 18u45 aan zijn match tegen Atlético Madrid. De Bruggelingen speelden 3-3 ...

161
161
'Standard wil cashen: smaakmaker ontploft'

Bij Standard kennen ze al jarenlang heel veel miserie, op en naast het veld. Sportief en financieel ...

107
107
Verhuurde JPL-spelers: verrassende smaakmaker in Eredivisie

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

24
24
Club-coach Leko legt keuzes Vetlesen en Diakhon uit

Club Brugge neemt het in de terugwedstrijd van de Champions League op tegen Atlético Madrid. ...

37
37
Lukebakio in de clinch met Prestianni: racismerel escaleert

De racismerel tussen Vinicius Junior van Real Madrid en Benfica-speler Gianluca Prestianni blijft ...

73
73
‘Nieuwe sportieve baas Anderlecht: positieve gesprekken’

RSC Anderlecht is druk bezig om de zaken achter de schermen op orde te stellen. Paars-Wit zoekt een ...

246
246
De 11 namen: Leko verrast met vervanger Onyedika

Club Brugge heeft om 18u45 een afspraak met de geschiedenis. Na het 3-3 gelijkspel in Jan Breydel ...

160
160
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 27 bekend

De reguliere competitie nadert zijn finale ontknoping, en dus staan de zenuwen alsmaar meer ...

112
112
'Geen weg terug: Anderlecht hakt trainersknoop door'

Behoudens een verrassing zit Jérémy Taravel ook volgende week tegen OH Leuven nog in ...

379
379
Verheyen tipt Leko: Club Brugge all-in tegen Atlético?

Binnen twee uur begint Club Brugge eraan tegen Atlético Madrid. Om een ticket voor de achtste ...

110
110
'Anderlecht verbrandt vingers: Hazard op hete kolen'

Met hangen en wurgen zette RSC Anderlecht zondag tegen Zulte Waregem een serieuze stap richting de ...

228
228
Union incasseert uppercut: einde seizoen voor sterkhouder?

Union liet zich zaterdag niet onder druk zetten door de zeges van eerste achtervolgers STVV en Club ...

115
115
Hakimi in vieze papieren: verkrachtingszaak ontplooit

Achraf Hakimi wordt gezien als één van de beste rechtsbacks ter wereld. De Marokkaanse ...

98
98
Courtois slaat op tafel: Mourinho én UEFA afgemaakt

De return tussen Real Madrid en Benfica belooft extra scherp te zijn. In de heenwedstrijd was er de ...

82
82
Routinier mee naar WK? Rode Duivel maakt hattrick

Wie gaat mee naar het WK 2026? Daar wordt maanden voor het mondiale landentornooi al over gesproken. ...

66
66
Standard en Antwerp horen verdict na stopzetting

De wedstrijd tussen Standard Luik en Royal Antwerp FC werd op maandag 20 oktober onderbroken bij een ...

264
264
Simeone spreekt Leko resoluut tegen: messen zijn geslepen

Club Brugge kijkt dinsdagavond Atlético Madrid recht in de ogen namens de Champions League. ...

135
135
De Bruyne komt met belangrijke update: WK in gevaar?

Kevin De Bruyne ligt al een tijdje in de lappenmand. De Belgische supporters houden alvast hun hart ...

139
139

Meer sportnieuws