‘Jesper Fredberg-stunt' tijdens de mercato

door
‘Jesper Fredberg-stunt' tijdens de mercato

Jesper Fredberg deed het zeker niet onaardig tijdens de mercato. De Deense sportieve baas stelde een stevige kern samen. RSC Anderlecht is zeker geen titelfavoriet, maar wel een outsider. Fredberg wist nog een straffe doelstelling te bereiken.

LEES OOK: Red Flames zien na 112 caps wéér grote naam afhaken

Vertrek Trebel & co

Fredberg heeft heel wat spelers laten gaan. Hij wist sinds januari grootverdieners als Wesley Hoedt, Hendrik Van Crombrugge, Lior Refaelov en Adrien Trebel van de loonlijst te schrappen. Anderlecht liet nog een resem spelers vertrekken.

Ondanks de transfers van spelers als Kasper Dolberg, Ludwig Augustinsson, Kasper Schmeichel, Mats Rits, Luis Vazquez, Maxim Dupé en anderen wist hij een doelstelling te halen. De loonmassa ging volgens La Capitale met ongeveer 20% naar beneden.

Dat was ook nodig, want die kosten wogen al een tijdje op de begroting van de club. Ondertussen zou het algemene verlies van Anderlecht nog maar 10 miljoen euro bedragen, waardoor de club financieel stilaan weer gezond is. 

Inspanning Hazard

De daling van 20% was echter tot de komst van Thorgan Hazard. De 30-jarige Belg was een opportuniteit en daar werd nog een laatste inspanning voor gedaan. Zijn loon zou 1,8 miljoen euro bruto bedragen. Anderlecht wil in januari nog twee spelers laten gaan om de loonmassa nog wat te minderen.

Benito Raman en Amadou Diawara verdienen samen 3 miljoen euro bruto per jaar (1+2) en mogen weg in januari. Zij komen niet meer voor in de plannen van de club nadat ze te weinig indruk maakten. Inzake prijs/rendement klopt het plaatje niet bij hen.

Goed werk geleverd van Fredberg?

Meest recent

Fiere Verhaeghe maakte brandhout van arbitrage: "Aan de rust ..."

Club Brugge is een historische avond rijker in de Champions League. Na een spectaculaire comeback ...

92
92
Club zege ontnomen tegen Atlético? Analisten vellen verdict

Club Brugge KV heeft woensdag opnieuw voor een straffe prestatie in de Champions League gezorgd. Zo ...

231
231
Waanzinnige UCL-stunt Bodo/Glimt, peperdure slipper Arsenal

In de Champions League staat een finalist van vorig seizoen op de rand van de uitschakeling in de ...

42
42
Jan Breydel davert! Club laat Atlético sprakeloos na comeback

Club Brugge heeft zijn kansen op de 1/8ste finales van de Champions League gaaf kunnen houden. In de ...

204
204
'Trainerswending Anderlecht: Taravel krijgt voorwaarde'

RSC Anderlecht zou in grote lijnen rond zijn met zijn beoogde nieuwe trainer Alfred Schreuder. Maar ...

316
316
Code rood voor bondscoach Garcia: "Een catastrofe!"

Nog exact 115 dagen te gaan en het wereldkampioenschap 2026 wordt officieel op gang getrapt. Maar ...

565
565
"Pure diefstal" - Club-fans furieus na dubbele penaltyfase

Club Brugge KV beleefde woensdagavon een tegenvallende start van de Champions League-partij tegen ...

224
224
Rampscenario Club: Atlético profiteert van pijnlijke penalty

Club Brugge kruiste woensdagavond in de Champions League de degens met Atlético Madrid. Maar ...

57
57
Sneijder vernietigend na Benfica-Real: "Zó kinderachtig"

Het Champions League-duel tussen SL Benfica en Real Madrid heeft heel wat stof doen opwaaien. Zo ...

175
175
UCL: Newcastle haalt sloophamer boven, sterspeler scoort 4 keer

Deze week worden de heenmatchen in de tussenronde van de Champions League afgewerkt. In ...

20
20
'Alle remmen los bij City: volgende PL-ster op komst'

Manchester City liet tijdens de voorbije wintermercato opnieuw de nodige milljoenen rollen voor de ...

121
121
Gheysens razend: Kindermans gooit bom bij Anderlecht

RSC Anderlecht zet vol in op een schokwending rond Jean Kindermans. Paars-wit wil hem terug naar ...

1312
1312
Club slikt enorme domper, Atletico op volle sterkte

Club Brugge hoopt opnieuw de achtste finales in de Champions League te halen, maar daarvoor zal het ...

99
99
'Anderlecht overweegt enorme trainersverrassing'

Het blijft bij Anderlecht wachten op witte rook over een nieuwe trainer. Paars-Wit had gehoopt om ...

594
594
Lavia met opvallende tool snel weer op topniveau?

Het is intussen alweer bijna vier maanden geleden dat we Roméo Lavia nog eens op een ...

55
55
'Blessuregolf Standard deint uit: weer dubbele opdoffer'

Standard zal hopen dat het in de laatste vijf wedstrijden van de reguliere competitie alsnog een ...

124
124
Competitie of Europa? Hayen duidt prioriteit aan

Woensdagavond zijn alle ogen gericht op Club Brugge in de Champions League, maar ook KRC Genk is nog ...

161
161
Beerschot moet aan de bak: leegloop op Kiel?

Beerschot mag nog altijd dromen van promotie naar de Jupiler Pro League, al heeft het vorig weekend ...

163
163
Club Brugge-speler ontsnapt op ongeziene wijze aan schorsing

Club Brugge moet woensdagavond alweer aan de bak in de Champions League. Ondanks de ...

281
281
AA Gent krijgt geweldige opsteker voor laatste rechte lijn

Nog vijf speeldagen resten er in de reguliere competitie van de Jupiler Pro League en daarin lijkt ...

153
153
Okon gelooft in stunt Club Brugge en ziet hierdoor grote kans

Paul Okon was enkele jaren geleden assistent-trainer van Carl Hoefkens toen Club Brugge in eigen ...

117
117
Standard heeft prijs en slaat mooie slag

Bij Standard kent alweer een pover seizoen, maar de club hoopt de volgende jaren weer meer ...

98
98
Albert luidt alarmbel over twee Duivels: "Maak me zorgen"

Binnen een viertal maanden gaat het WK van start. De Rode Duivels kennen de nodige problemen, want ...

118
118
Verheyen over smaakmaker Club: "Niet klaar voor grote club"

Bij Club Brugge verkochten ze de afgelopen jaren voor héél veel geld. Geen enkele ...

345
345
Red Flames zien na 112 caps wéér grote naam afhaken

Het is duidelijk dat er stilaan een nieuw tijdperk is bij de Red Flames. De Belgische dames zien ...

42
42

Meer sportnieuws