‘Jesper Fredberg-stunt' tijdens de mercato

door
‘Jesper Fredberg-stunt' tijdens de mercato

Jesper Fredberg deed het zeker niet onaardig tijdens de mercato. De Deense sportieve baas stelde een stevige kern samen. RSC Anderlecht is zeker geen titelfavoriet, maar wel een outsider. Fredberg wist nog een straffe doelstelling te bereiken.

LEES OOK: Challenger Pro League: nieuwe regels op komst?

Vertrek Trebel & co

Fredberg heeft heel wat spelers laten gaan. Hij wist sinds januari grootverdieners als Wesley Hoedt, Hendrik Van Crombrugge, Lior Refaelov en Adrien Trebel van de loonlijst te schrappen. Anderlecht liet nog een resem spelers vertrekken.

Ondanks de transfers van spelers als Kasper Dolberg, Ludwig Augustinsson, Kasper Schmeichel, Mats Rits, Luis Vazquez, Maxim Dupé en anderen wist hij een doelstelling te halen. De loonmassa ging volgens La Capitale met ongeveer 20% naar beneden.

Dat was ook nodig, want die kosten wogen al een tijdje op de begroting van de club. Ondertussen zou het algemene verlies van Anderlecht nog maar 10 miljoen euro bedragen, waardoor de club financieel stilaan weer gezond is. 

Inspanning Hazard

De daling van 20% was echter tot de komst van Thorgan Hazard. De 30-jarige Belg was een opportuniteit en daar werd nog een laatste inspanning voor gedaan. Zijn loon zou 1,8 miljoen euro bruto bedragen. Anderlecht wil in januari nog twee spelers laten gaan om de loonmassa nog wat te minderen.

Benito Raman en Amadou Diawara verdienen samen 3 miljoen euro bruto per jaar (1+2) en mogen weg in januari. Zij komen niet meer voor in de plannen van de club nadat ze te weinig indruk maakten. Inzake prijs/rendement klopt het plaatje niet bij hen.

Goed werk geleverd van Fredberg?

Meest recent

'Standard wacht helse strijd om goudhaantje te houden'

Standard maakt nog altijd kans op de Champions' Play-Off en dat zou voor de Rouches een opsteker ...

3
3
Beveren verrast en gaat lopen met Anderlecht-target

Het seizoen in de Challenger Pro League loopt nog een hele tijd, maar SK Beveren is nu al zeker van ...

49
49
Straffe Wullaert op weg naar Belgische voetbalgeschiedenis

Tessa Wullaert is met grote afstand de beste Belgische voetbalster ooit. Een fenomeen en een lust ...

18
18
Wout Faes leeft op: absolute toptransfer lonkt

Wout Faes kreeg als Rode Duivel in België al veel kritiek te verwerken. De Belgische centrale ...

63
63
Challenger Pro League: nieuwe regels op komst?

In de Challenger Pro League kunnen de beloftenploegen bijna niet degraderen. Dat is voor velen een ...

238
238
Garcia speurt rond: oude bekende weer Rode Duivel?

Rudi Garcia zit toch wat met de handen in het haar. De Rode Duivels spelen deze maand tegen de VS en ...

73
73
Blunder Renard pijnlijk duidelijk: CIES met straffe cijfers

De passage van Olivier Renard bij RSC Anderlecht was geen groot succes. Er gebeurden zeker een ...

150
150
Marc Coucke kiest plots voor een totaal ander verhaal

Wat doet een topondernemer en voetbaleigenaar wanneer de stadionlichten even doven? Woensdagavond ...

36
36
RKC verrast compleet met 'ex-toptransfer KRC Genk'

In Nederland blijven ze opvallende transfers afronden. Raheem Sterling trok gratis naar Feyenoord en ...

41
41
Hubert legt uit waarom hij Anderlecht altijd gespaard heeft

Amper anderhalf jaar is de trainerscarrière van David Hubert aan de gang, maar in die periode ...

174
174
'Dilemma Anderlecht: nieuwe kans of vertrek voor prikje?'

Anderlecht kende deze winter alweer een zeer drukke mercato. Daarin haalde het vijf nieuwe spelers ...

272
272
'Crisis bij Real: spelers keren zich massaal tegen Arbeloa'

Real Madrid beleefde zondag een zeer pijnlijke avond. Het ging in het eigen Bernabeu onderuit tegen ...

113
113
'Club watertandt: nieuwe knaltransfer voor Talbi'

Bij Club Brugge slagen ze er alsmaar vaker in om stevig te cashen op hun eigen jeugdspelers. In het ...

341
341
KV Mechelen naar PO1: Winkelmans ziet één uitkomst

De strijd om de Champions' Play-Off is op drie speeldagen van het einde van de reguliere competitie ...

127
127
Vandevoordt legt uit waarom hij toch bij RB Leipzig blijft

De Rode Duivels hebben heel wat weelde onder de lat. Thibaut Courtois blijft de onbetwiste nummer ...

80
80
Keeperskwestie bij Union? Hubert schenkt klare wijn

Union kreeg de voorbije weken enkele tikken in de titelstrijd. Het liet punten liggen tegen Standard ...

86
86
TRANSFERUURTJE: 'Targets Club bekend, transferbom bij Bayern'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

310
310
'Real Madrid gaat voor megadeal met bod van 120 miljoen'

Real Madrid kent een moeizaam seizoen. De titel lijkt stilaan uit de handen te glippen, waardoor ze ...

111
111
Van Gucht tot kookpunt gebracht met pornoster-onthulling

Een pikante onthulling op het verkeerde veld? Ruben Van Gucht zorgde deze week niet voor opschudding ...

186
186
Albert voorspelt furie bij Anderlecht door één man

Bij RSC Anderlecht waren de ingaande transfers dit seizoen geen geweldig succes. Eén van hen ...

361
361
Maesschalck brengt groot nieuws over De Bruyne

Kevin De Bruyne traint terug mee met de groep in Napels. Dat is zeer positief nieuws en de Rode ...

81
81
Red Flames met grote ambities: "Hét grote doel"

De Red Flames wonnen met 0-3 van Israël. Een vlotte overwinning, maar daar willen ze meer. ...

30
30
Lapoussin verrast vriend en vijand met nieuwe werkgever

Loic Lapoussin heeft na maanden zoeken weer een nieuwe club gevonden. De ex-speler van STVV en Union ...

72
72
'Standard niet akkoord: miljoenenbod geweigerd'

Standard kan het geld altijd zeer goed gebruiken, maar dat wil niet zeggen dat ze zomaar elk bod ...

156
156
Twee WK-gangers bij Westerlo? "Zou een droom zijn"

Bij KVC Westerlo kennen ze al bij al een rustig seizoen. Met de nodige ups en downs. De top zes, dat ...

33
33

Meer sportnieuws