Xavi duidt twee 'referentiespelers' aan bij Antwerp

327 stemmen
Xavi duidt twee 'referentiespelers' aan bij Antwerp

Vrijdagavond boekte Antwerp nog een vlotte zege in Westerlo, maar maandag moesten de spelers alweer het vliegtuig op. Ze moeten dinsdag immers alweer aan de bak, want dan volgt voor velen hun grote debuut in de Champions League. Daarin krijgen ze meteen een mooie affiche op het veld van FC Barcelona geserveerd.

Bij de Spaanse kampioen maken ze zich uiteraard ook op voor hun openingswedstrijd, want Barça wil in de Champions League beter doen dan de voorbije twee seizoenen. Toen gingen ze er telkens al uit in de groepsfase. Er ligt dus druk op trainer Xavi, die maandagmiddag de pers toesprak.

LEES OOK: 'Club Brugge kan Antwerp pijn doen met Vermeeren'

Onder de indruk van Janssen en Butez

Veel vragen over Antwerp kreeg hij niet, maar hij noemde de Great Old wel 'een goede ploeg'. Uiteraard kent Xavi ook trainer Mark van Bommel goed, want de twee speelden nog een jaar samen bij Barça. "Hij levert uitstekend werk bij Antwerp," klonk het bij Mundo Deportivo.

Xavi wist ook twee sleutelspelers bij Antwerp aan te duiden. "Janssen is de referentie in de spits. Ze hebben ook een goede doelman, die goed met de voeten is. Het is ook daarom dat ze vorig seizoen kampioen geworden zijn", merkte hij op.

"Antwerp zal het ons lastig maken"

Ook middenvelder Oriol Romeu weigerde Antwerp te onderschatten. "Ik ken vooral Alderweireld, die ik nog vaak tegenkwam in Engeland. En Janssen in de spits. Het is een goed werkend team dat gewoon is om wedstrijden te winnen. Ze zullen het ons lastig maken", klonk het bij hem.

De twee bleven wel opvallend stil rond Arthur Vermeeren, de Antwerp-speler die in de Spaanse pers de meeste aandacht krijgt. De 18-jarige middenvelder zou naar verluidt op het verlanglijstje van Barça staan en misschien wil Xavi daarom niet te veel in zijn kaarten laten kijken.

Zal Antwerp het Barça lastig kunnen maken?

Meest recent

De Bruyne leeft weer op en dankt daarbij één man

België neemt het maandag op tegen Egypte. De Rode Duivels rekenen uiteraard onder meer op Kevin ...

49
49
Yaya Touré heeft verrassende eerste job als T1 beet

Yaya Touré was een zeer goede middenvelder, maar ondertussen is hij al enkele jaren trainer. ...

9
9
Qatar zorgt voor eerste stunt op het WK

Om 21u stond het duel tussen Qatar en Zwitserland op het programma. De Zwitsers waren de grote ...

39
39
Buitenkans JPL-clubs: via jeugd Club naar het WK

Australië opent zijn WK met een partij tegen Turkije. De Socceroos willen de volgende ronde ...

21
21
'KV Mechelen ruikt miljoenentransfer dankzij grote interesse'

KV Mechelen gaat komende zomer de nodige spelers verkopen. De club wil de kassa vullen met enkele ...

77
77
Bijna in Anderlecht, nu ‘dark horse’ bij Brazilië

Jesper Fredberg was de laatste sportieve baas die RSC Anderlecht voor de titel liet meespelen. De ...

106
106
'Westerlo is 'hot' : Galatasaray informeert'

KVC Westerlo krijgt heel veel telefoontjes. De Kemphanen merken dat er heel veel interesse is voor ...

25
25
Pittige strijd bij Rode Duivels: De Cuyper geeft update

Bondscoach Rudi Garcia gaat nog een aantal knopen moet doorhakken voor de partij tegen Egypte. Onder ...

42
42
Qatar rekent op man die de Jupiler Pro League liet daveren

Qatar wil dit WK zich tonen aan de voetbalwereld. Het land opent met een duel tegen Zwitserland. ...

55
55
'Mokerslag voor Rode Duivels uit ziekenboeg'

De Rode Duivels leggen de laatste hand aan hun voorbereiding op het WK. Maandag beginnen ook zij aan ...

240
240
Club Brugge-fans ontdekken iets wat normaal verboden is

Supporters dromen er al jaren van om eens te zien wat zich afspeelt achter de schermen van hun ...

147
147
Vertrek na WK? Garcia spreekt zich uit

De Rode Duivels hebben in de aanloop naar het WK alvast vertrouwen getankt met overtuigende zeges ...

36
36
'Club verbaast 'overbodige' spelers: slechts 2 vertrekkers?'

Het wordt bij Club Brugge een zeer drukke transferzomer. Aleksandar Stankovic, Simon Mignolet en ...

193
193
Club Brugge maakt twee vertrekkers officieel bekend

Club Brugge heeft vandaag het vertrek van twee assistent-trainers meegedeeld. Beiden waren nog maar ...

137
137
'Jackpot Standard: Serie A en Ligue 1 lonken'

Bij Standard gaat er deze zomer zeker volk vertrekken. De club moet geld innen, net zoals elke ...

132
132
Ooit beloftevol bij Anderlecht, nu verrassend op het WK

Bij RSC Anderlecht braken er heel veel spelers van Neerpede door. Niet allemaal maakten ze ...

89
89
De Cat openhartig over vertrek bij Anderlecht

Waar speelt Nathan De Cat volgend seizoen? Dat is nog steeds een heel groot vraagteken. RSC ...

411
411
Fink verrast en haalt boegbeeld Genk naar Turkije

KRC Genk haalde Thibaut Courtois terug als investeerder. Een boegbeeld dat terugkeert naar de ...

324
324
Van Club Brugge-flop tot droomverhaal op het WK

Club Brugge haalde de afgelopen jaren heel veel spelers naar het Jan Breydelstadion. De ene werd een ...

128
128
Lierse krijgt rechtszaak van oude eigenaar aan been

Lierse is tegenwoordig een stabiele club in de Challenger Pro League, die geen gekke dingen doet en ...

127
127
Ruben Van Gucht doet schokkende bekentenis over privé-leven

Hij lijkt tegenwoordig werkelijk overal op te duiken. Van televisieprogramma's tot radio en ...

91
91
Ex-Rode Duivel wil voor WK-stunt zorgen met enorm voordeel

Op het komende WK staan er niet 26 spelers die al het shirt van de Rode Duivels droegen, maar wel ...

32
32
'Union heeft wéér beet: medische keuring gepland'

Geen Belgische club leverde de voorbije jaren zo'n indrukwekkend werk op de transfermarkt als Union, ...

161
161
'Club blijft inzetten op jeugd: twee talenten naar A-kern'

Bij Club Brugge zetten ze de voorbije jaren zwaar in op de eigen jeugdopleiding. Dat bleek dit ...

193
193
Na openingsceremonie WK gaat opvallende theorie over Shakira rond

Het WK 2026 werd donderdagavond officieel op gang getrapt. Voor de openingswedstrijd tussen Mexico ...

41
41

Meer sportnieuws