Xavi duidt twee 'referentiespelers' aan bij Antwerp

door
Xavi duidt twee 'referentiespelers' aan bij Antwerp

Vrijdagavond boekte Antwerp nog een vlotte zege in Westerlo, maar maandag moesten de spelers alweer het vliegtuig op. Ze moeten dinsdag immers alweer aan de bak, want dan volgt voor velen hun grote debuut in de Champions League. Daarin krijgen ze meteen een mooie affiche op het veld van FC Barcelona geserveerd.

Bij de Spaanse kampioen maken ze zich uiteraard ook op voor hun openingswedstrijd, want Barça wil in de Champions League beter doen dan de voorbije twee seizoenen. Toen gingen ze er telkens al uit in de groepsfase. Er ligt dus druk op trainer Xavi, die maandagmiddag de pers toesprak.

LEES OOK: Antwerp in extase: herboren Bosuil slokt Genk volledig op

Onder de indruk van Janssen en Butez

Veel vragen over Antwerp kreeg hij niet, maar hij noemde de Great Old wel 'een goede ploeg'. Uiteraard kent Xavi ook trainer Mark van Bommel goed, want de twee speelden nog een jaar samen bij Barça. "Hij levert uitstekend werk bij Antwerp," klonk het bij Mundo Deportivo.

Xavi wist ook twee sleutelspelers bij Antwerp aan te duiden. "Janssen is de referentie in de spits. Ze hebben ook een goede doelman, die goed met de voeten is. Het is ook daarom dat ze vorig seizoen kampioen geworden zijn", merkte hij op.

"Antwerp zal het ons lastig maken"

Ook middenvelder Oriol Romeu weigerde Antwerp te onderschatten. "Ik ken vooral Alderweireld, die ik nog vaak tegenkwam in Engeland. En Janssen in de spits. Het is een goed werkend team dat gewoon is om wedstrijden te winnen. Ze zullen het ons lastig maken", klonk het bij hem.

De twee bleven wel opvallend stil rond Arthur Vermeeren, de Antwerp-speler die in de Spaanse pers de meeste aandacht krijgt. De 18-jarige middenvelder zou naar verluidt op het verlanglijstje van Barça staan en misschien wil Xavi daarom niet te veel in zijn kaarten laten kijken.

Zal Antwerp het Barça lastig kunnen maken?

Meest recent

Vrancken: "Zij hebben de beste kern van België"

STVV blijft dit seizoen de Belgische voetballiefhebber maar verbazen. Na zeventien speeldagen ...

32
32
Brys haalt na Kameroense sage keihard uit: "Narcissist!"

Binnen een tweetal weken gaat in Marokko de Africa Cup van start, maar het lijkt er alsmaar meer op ...

24
24
DAZN in het vizier: Karl Vannieuwkerke haalt snoeihard uit

Het Belgische voetbal blijft in onzekerheid leven. DAZN zendt voorlopig dan wel de wedstrijden nog ...

111
111
TRANSFERUURTJE: 'Exit Duranville, oude bekende terug naar JPL?'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

175
175
Degryse viseert viertal Club Brugge: “Niet meer hetzelfde”

Club Brugge verloop afgelopen speeldag van STVV en zag de Kanaries naar de tweede plek springen. ...

254
254
Risicomatch in Anderlecht: politie grijpt zwaar in

Na speeldag 17 van de Jupiler Pro League staat er weer een Europese midweek op het programma. Union ...

77
77
Storm bij Zulte: Vandenbroeck maakt goudhaantje af

Zulte Waregem speelde afgelopen speeldag 1-1 gelijk tegen Oud-Heverlee Leuven. Essevee kon al zes ...

136
136
Twee topclubs krijgen volle laag: "Te weinig kwaliteit"

De topclubs in de Jupiler Pro League presteren niet goed genoeg dit seizoen. Het niveau van de ...

167
167
Gouden kans voor Anderlecht? Trainer keihard voor Duranville

Bijna drie jaar geleden maakte Julien Duranville de overstap van RSC Anderlecht naar Borussia ...

274
274
Wils weet niet wat hij ziet: "Hij zal nu wel groen lachen"

Royal Antwerp FC is een bizarre ploeg. Ze presteren al een heel seizoen bijzonder zwak, maar dan ...

298
298
'Hommeles in Breda: Hoefkens moet plots vrezen'

Carl Hoefkens kent zware tijden in Breda. NAC doet het niet goed in de Eredivisie en het is er ...

67
67
'Ajax zet alles op alles voor ex-sterspeler uit JPL'

Bij Ajax wisten ze na een 6 op 6 terug voor wat rust in de tent te zorgen. De Amsterdammers willen ...

30
30
'KRC Genk neemt beslissing over toekomst van Fink'

KRC Genk verloor na een zeer povere prestatie kansloos met 3-0 van Royal Antwerp FC. Nochtans hadden ...

671
671
Enorme verslagenheid: voetbalwereld reageert op heengaan De Boeck

Bij aanvang van alweer een drukke Europese week, is het Belgische voetbal getroffen door een drama. ...

0
0
Oosting wild van Antwerp-verrassing: "Een openbaring!"

Een tweetal weken geleden was de bodem bereikt bij Antwerp FC, momenteel is de Great Old weer ...

351
351
'Actie bij Anderlecht: twee toptransfers voor titelboost'

RSC Anderlecht heeft zondag gezichtsverlies geleden met een zware 4-0-nederlaag op het veld van KVC ...

518
518
Pijnlijke afgang Real: Spaanse pers pakt Courtois onder de loep

Real Madrid heeft zondag een pijnlijke avond beleefd in La Liga. De Koninklijke verloor, na onder ...

137
137
Belgisch voetbal in diepe rouw: Glen De Boeck plots overleden

Het Belgische voetbal werd maandagochtend opgeschrikt door bijzonder triest nieuws. Voormalig Rode ...

540
540
'IJskoude exit dreigt: Club Brugge laat geen traan om Hayen'

Aan de buitenkant oogt alles nog rustig bij Nicky Hayen. Maar binnen de club groeit het gevoel dat ...

1161
1161
Union zwaar bevoordeeld? Oud-ref velt keihard verdict

Leider Union SG heeft voor het tweede weekend op rij puntenverlies geleden en beet zaterdag zijn ...

334
334
'Club moddert aan: bestuur grijpt in op transfermarkt'

Wie gehoopt had dat de bekerzege in Leuven de ommekeer zou inleiden bij Club Brugge, kwam zaterdag ...

716
716
"Catastrofe" - analisten vermorzelen 'zwakke schakel' Anderlecht

Wat opnieuw een mooi weekend moest worden, is uitgedraaid op een behoorlijk drama voor RSC ...

344
344
Fink slaat mea culpa: "Foute keuzes gemaakt"

KRC Genk heeft zondag een zeer pijnlijke avond beleefd. Het werd met 3-0 afgedroogd door Antwerp en ...

237
237
Vandenbroeck ziet manco bij Essevee: "Dat miste ik"

De zegeloze reeks van Zulte Waregem is zondagavond nog wat langer geworden. De West-Vlamingen konden ...

158
158
Real beleeft rampavond met nederlaag en 2 rode kaarten

Thibaut Courtois heeft zondagavond geen heldenrol kunnen opeisen bij Real Madrid. De Rode Duivel kon ...

93
93

Meer sportnieuws