Xavi duidt twee 'referentiespelers' aan bij Antwerp

327 stemmen
Xavi duidt twee 'referentiespelers' aan bij Antwerp

Vrijdagavond boekte Antwerp nog een vlotte zege in Westerlo, maar maandag moesten de spelers alweer het vliegtuig op. Ze moeten dinsdag immers alweer aan de bak, want dan volgt voor velen hun grote debuut in de Champions League. Daarin krijgen ze meteen een mooie affiche op het veld van FC Barcelona geserveerd.

Bij de Spaanse kampioen maken ze zich uiteraard ook op voor hun openingswedstrijd, want Barça wil in de Champions League beter doen dan de voorbije twee seizoenen. Toen gingen ze er telkens al uit in de groepsfase. Er ligt dus druk op trainer Xavi, die maandagmiddag de pers toesprak.

LEES OOK: Club dokt zwaar voor opvolger Tzolis: Barcelona viert mee

Onder de indruk van Janssen en Butez

Veel vragen over Antwerp kreeg hij niet, maar hij noemde de Great Old wel 'een goede ploeg'. Uiteraard kent Xavi ook trainer Mark van Bommel goed, want de twee speelden nog een jaar samen bij Barça. "Hij levert uitstekend werk bij Antwerp," klonk het bij Mundo Deportivo.

Xavi wist ook twee sleutelspelers bij Antwerp aan te duiden. "Janssen is de referentie in de spits. Ze hebben ook een goede doelman, die goed met de voeten is. Het is ook daarom dat ze vorig seizoen kampioen geworden zijn", merkte hij op.

"Antwerp zal het ons lastig maken"

Ook middenvelder Oriol Romeu weigerde Antwerp te onderschatten. "Ik ken vooral Alderweireld, die ik nog vaak tegenkwam in Engeland. En Janssen in de spits. Het is een goed werkend team dat gewoon is om wedstrijden te winnen. Ze zullen het ons lastig maken", klonk het bij hem.

De twee bleven wel opvallend stil rond Arthur Vermeeren, de Antwerp-speler die in de Spaanse pers de meeste aandacht krijgt. De 18-jarige middenvelder zou naar verluidt op het verlanglijstje van Barça staan en misschien wil Xavi daarom niet te veel in zijn kaarten laten kijken.

Zal Antwerp het Barça lastig kunnen maken?

Meest recent

Hein Vanhaezebrouck onthult: echte reden van afwezigheid

Hein Vanhaezebrouck blijft een naam die in het Belgische voetbal nooit helemaal verdwijnt. Zelfs ...

28
28
Club dokt zwaar voor opvolger Tzolis: Barcelona viert mee

Club Brugge heeft zijn nieuwe flankaanvaller beet. Voor de komst van Jan Virgili dokte de ...

57
57
TRANSFERUURTJE: 'Club breekt de bank, grote plannen Genk'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

243
243
Cisse Sandra legt vertrek bij Club Brugge haarfijn uit

Cisse Sandra stond in de Supercup tegen Union SG nog in de basis bij Club Brugge, maar niet veel ...

199
199
‘KV Mechelen heeft absolute toptransfer binnen’

KV Mechelen is nog niet klaar op de zomermercato. Malinwa neemt het op speeldag 1 van de Jupiler Pro ...

96
96
‘Nieuwe dag, nieuw schandaal: affaire Infantino bij UEFA’

Gianni Infantino komt sinds het WK elke dag in de media. De grote baas van de FIFA werd afgeschoten ...

135
135
‘Jackpot KAA Gent: Europese topclub klopt aan’

De zomermercato loopt nog even door en dan is het ook voor de Belgische clubs zweten. Als ...

207
207
Praet onthult resem aanbiedingen: “Ik was verbaasd”

Dennis Praet maakte de overstap van Royal Antwerp FC naar KV Mechelen, maar de middenvelder had ...

136
136
Club Brugge pakt ferm uit: miljoenentransfer afgerond

Club Brugge heeft na de competitiezege tegen KV Kortrijk zwaar uitgepakt op de zomermercato. ...

369
369
De Meyer speelt open kaart over in- en uitgaande transfers

Bij STVV zagen ze al een aantal spelers de club verlaten. En niet van de minste spelers. Trainer ...

53
53
Belgische topclubs vrezen: "De schrik van België"

Club Brugge zal met de komst van Jan Virgili weer zwaar uithalen. Hij kost 12 miljoen euro. Daarmee ...

801
801
Anderlecht 10 jaar zonder prijs: Bruno spreekt over ambities

Bij RSC Anderlecht beginnen ze het seizoen met een thuismatch tegen La Louvière. Het ...

187
187
'Bruno schuift met pionnen: groot slachtoffer in basiself'

RSC Anderlecht begint zondagavond aan zijn nieuwe campagne in de Jupiler Pro League. De ...

387
387
'Liverpool helemaal los: stuntdeal bij Barça, bod van 115 mil'

Na een tegenvallend seizoen wil Liverpool FC in de komende jaargang opnieuw een gooi doen naar de ...

126
126
Potts debuteert bij Club: ploegmaats doen boekje open

Club Brugge heeft de competitie geopend met een vlotte 3-0-overwinning tegen KV Kortrijk. Daarbij ...

822
822
Vermeeren forceert plots sensationele transferwending

Arthur Vermeeren leek bij RB Leipzig opnieuw op weg naar de uitgang. Enkele maanden later ligt alles ...

323
323
'Genk lanceert nieuw offensief: dríé extra aanwinsten'

KRC Genk opent zondagnamiddag zijn nieuwe seizoen met een bezoek aan Zulte Waregem. Ondertussen ...

767
767
Club Brugge heeft nieuw 'monster': kranten gaan uit hun dak

Club Brugge is foutloos aan de nieuwe jaargang in de Jupiler Pro League begonnen. Vrijdagavond ...

975
975
Koffi of Chambaere? Hubert geeft zijn keuze prijs

Union SG zag Kjell Scherpen naar Ipswich Town in Engeland vertrekken en haalde Hervé Koffi ...

93
93
Vanaken looft aanwinst: "Ongelooflijk!"

Club Brugge won met 3-0 van KV Kortrijk. Een goede opener van het seizoen. De landskampioen had ...

662
662
Lee meteen lieveling bij Club: "Heb ik nog nooit meegemaakt"

Club Brugge heeft het seizoen geopend met een vlotte 3-0-zege tegen KV Kortrijk. Blauw-Zwart is nog ...

909
909
Efficiënt Club haalt na rust trekker over tegen kranig KVK

Club Brugge moest even op gang komen, maar maakte na rust toch komaf met een kranig KV Kortrijk. De ...

135
135
'Clement vangt bot: Standard eist 8 miljoen euro'

Als het van Philippe Clement afhangt, dan gaat hij deze zomer nog shoppen bij Standard. Dat meldt ...

393
393
Tzolis: "Daarom verliet ik Club voor Arsenal"

Bij Club Brugge zagen ze Christos Tzolis naar Arsenal vertrekken. Dat leverde 40 miljoen euro op. De ...

655
655
Club Brugge op voorsprong: Brugse fans schrikken even

Club Brugge en KV Kortrijk openden vanavond de Jupiler Pro League. De eerste 45 minuten liggen ...

243
243

Meer sportnieuws