Degryse wijst Riemer op één tactische fout

door
Degryse wijst Riemer op één tactische fout

Anderlecht trok zondag met hoge verwachtingen naar Kortrijk. Tegen de rode lantaarn kon het immers met de hulp van nieuwe vedette Thorgan Hazard alleen aan de leiding komen, maar dat gebeurde niet. Paars-Wit stelde in het Guldensporenstadion zwaar teleur en kon pas op de valreep een nederlaag vermijden.

Pas in minuut 97 kon invaller Dreyer nog voor 2-2 zorgen, nadat Anderlecht daarvoor twee goals in geschenkverpakking weggegeven had. Eerst liet Sardella zich veel te makkelijk aftroeven door De Neve, terwijl de 2-1 ingeleid werd door dramatisch uitvoetballen van Dupé.

LEES OOK: RSCA geeft update over nieuwe coach en sportief directeur

Degryse ziet te defensief middenveld

Daarnaast had Anderlecht het echter ook moeilijk om veel kansen te creëren. Dat kan niet afgeschoven worden op individuele fouten en Marc Degryse ziet dan ook een andere oorzaak. De analist wijst op een tactische keuze van Brian Riemer die niet goed uitpakt.

"Het probleem van Anderlecht is volgens mij een middenveld dat té defensief is samengesteld", legt de analist uit in Het Laatste Nieuws. "Delaney en Rits is te veel van hetzelfde. Het zijn twee 'nummers 6'. Is Leoni een '10'? Ik vind 'm meer een '8'. Dat maakt dat de aansluiting naar Dolberg vanuit het centrum onvoldoende is. Die ruimte is te groot."

Flips in de plaats van Delaney

Degryse vindt vooral de inbreng van Delaney onvoldoende om een basisplaats te verantwoorden en pleit er dan ook voor om Flips naar het centrum te trekken. De Franse zomeraanwinst werd in Kortrijk als rechtsbuiten uitgespeeld, maar lijkt zich daar toch niet echt in zijn sas te voelen.

Sowieso lijkt Anderlecht het op verplaatsing een pak lastiger te hebben dan in eigen stadion. Het kon tot dusver slechts één van zijn vier uitmatchen winnen. Dat was op STVV en ook daar haalden ze het maar net met 0-1. Verder speelden ze gelijk in Kortrijk en Genk en op de openingsspeeldag werd verloren op het veld van Union.

Moet Riemer het advies van Degryse volgen?

Meest recent

Epische beelden: Verhaeghe vs Tzolis vlak voor Atlético

Club Brugge speelde 3-3 gelijk tegen Atlético Madrid in de tussenronde van de Champions ...

4
4
Vanhaezebrouck velt oordeel: “Anti-De-Mil-voetbal”

KAA Gent doet volop mee voor een plek in de top 6. Afgelopen speeldag boekten de Buffalo’s een ...

33
33
Max Dean gooit recht in de roos: Fans AA Gent smullen

Van twijfel naar doelpunten en van frustratie naar verlossing. Max Dean beleeft de laatste weken een ...

21
21
Erg verrassende Club-speler in CL-team van de week

Club Brugge deed Europa weer daveren op zijn grondvesten. Blauw-Zwart leek op weg naar een nederlaag ...

47
47
Club en Genk bezorgen België weer coëfficiëntopsteker

Het is weer een uitstekende Europese week gebleken voor de Belgische clubs. Woensdag pakte Club ...

141
141
"De Rode Duivels? Dat is geen droom voor mij"

In maart blazen de Rode Duivels opnieuw verzamelen. Dan bereiden ze zich voor op het WK door al eens ...

25
25
Nieuw JPL-format: BAS neemt cruciale beslissing

Volgend seizoen komt er in principe een nieuw format voor het Belgische profvoetbal, maar dat kwam ...

193
193
Wintermercato Anderlecht flopt: dramatische cijfers

Anderlecht zal hopen dat het zich dit weekend op Zulte Waregem kan herpakken. Evident zal dat echter ...

175
175
'Datum rentree Kevin De Bruyne is bekend'

Napoli beleeft geen makkelijk te seizoen en dat is onder meer te wijten aan zijn Rode Duivels. Naast ...

81
81
Kompany haalt uit naar Mourinho na racismerel

De racismerel die zich dinsdag afspeelde in de Champions League-wedstrijd tussen Benfica en Real ...

98
98
TRANSFERUURTJE: 'Club aast op ex-Duivel, Schreuder nog naar RSCA?'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

263
263
Ancelotti verbaast iedereen met groot transfernieuws

Carlo Ancelotti moet Brazilië weer naar hogere sferen zien te brengen. Nog voor het WK 2026 in ...

47
47
Max Dean slaat keihard terug: “Van waar komt dat?”

Max Dean is één van de meest uitgesproken figuren in de Belgische competitie. De ...

130
130
Cinel trekt aan alarmbel: code rood bij Cercle Brugge

Cercle Brugge vecht dit seizoen weer tegen de degradatie. Groen-Zwart staat op een voorlaatste ...

226
226
Oordeel na eerste 90 minuten Jashari: Italië gaat los

Ardon Jashari maakte de overstap van Club Brugge naar AC Milan, maar de 23-jarige middenvelder ...

348
348
‘Racismerel zindert na: ook Benfica dient klacht in’

De Champions League-clash tussen Benfica en Real Madrid blijft de gemoederen bezighouden. Vooral de ...

135
135
KAA Gent-meevaller vlak voor Cercle: De Mil tempert

KAA Gent neemt het vanavond op tegen Cercle Brugge. Terwijl de Buffalo’s strijden voor een ...

77
77
Rode Duivel van 10 miljoen ligt onder vuur in Duitsland

Met het oog op het WK maakten heel wat potentiële Rode Duivels de voorbije maanden een ...

61
61
Smaakmaker bereidt vertrek bij Union nu al voor

Union hoopt de komende maanden opnieuw de titel te veroveren, staat ook in de bekerfinale en kan ...

68
68
Geen geheimen meer: Ruben Van Gucht pakt stevig uit

Ruzies, roddels en romantiek lijken al jaren als schaduwen rond Ruben Van Gucht te hangen. Wat ooit ...

168
168
'Barça wil profiteren: Rode Duivel aan spotprijsje'

Voor FC Barcelona belooft het alweer een drukke transferzomer te worden. De Catalanen moeten nog ...

154
154
'Anderlecht slikt nieuwe Schreuder-domper'

Het is bij Anderlecht nog altijd wachten op een nieuwe hoofdtrainer, drie weken na het ontslag van ...

397
397
Jan Boskamp ging door complete hel: "Rot op man!"

Er zijn weinig Nederlanders die in België zo geliefd zijn als de immer sympathieke 'brulboei' ...

86
86
Van MLS-finale naar Stayen: reden voor transfer bekend

STVV blijft verbazen en prijkt nog altijd op de tweede plaats in de Jupiler Pro League, maar dat ...

37
37
'Juventus heeft keiharde boodschap voor Openda'

Loïs Openda beleefde deze week een nieuw dieptepunt bij Juventus. De Rode Duivel kreeg met zijn ...

148
148

Meer sportnieuws