TRANSFERUURTJE: 'Ex-Rode Duivel naar Aalst, Club wou sterkhouder Gent'

275 stemmen
TRANSFERUURTJE: 'Ex-Rode Duivel naar Aalst, Club wou sterkhouder Gent'

De zomermercato is inmiddels gesloten, maar heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al bezig met de voorbereidingen op hun plannen tijdens de komende transferperiodes. Het blijft dan ook nieuwtjes en geruchten regenen. VoetbalNieuws verzamelt de belangrijkste daarvan dagelijks in dit Transferuurtje.

LEES OOK: AA Gent vindt versterking in de Challenger Pro League

Jupiler Pro League

Bij Eendracht Aalst is er de laatste weken heel wat gaande. De tweedenationaler haalde na de overname door Turkse investeerders al Kevin Mirallas binnen als technisch directeur en nu gaat opnieuw een bekende naam aan de slag bij de traditieclub. Aalst was de voorbije dagen op zoek naar een nieuwe trainer, waarvoor onder meer de naam van Mbark Boussoufa viel. De tweevoudige Gouden Schoen werd het uiteindelijk niet, want met Guillaume Gillet zou opnieuw een ex-Rode Duivel aangesteld worden.

AA Gent moest in de zomer toch afscheid nemen van een aantal spelers. Met Alessio Castro-Montes zag het bijvoorbeeld een sterkhouder naar een rivaal vertrekken, want Union kwam de flankspeler wegkapen. Ook Club Brugge toonde volgens Castro-Montes zelf interesse. Bij Gent ontkennen ze echter dat de interesse van de rivaal concreet was, want zij waren niet op de hoogte.

Bij Club wordt het de komende maanden dan weer vooral uitkijken naar de ontwikkelingen rond Antonio Nusa. Eind augustus wou Chelsea al 30 miljoen euro betalen voor het Noorse goudhaantje, die sindsdien zijn marktwaarde nog verder opdreef met een sensationeel debuut als international. De verwachting groeit dan ook dat Nusa nog een pak meer zal opleveren en het Belgische transferrecord zal doen sneuvelen.

Buitenland

Het rommelt de laatse weken stevig bij Manchester United, waar de schandalen en problemen elkaar opstapelen. Zo kwam Jadon Sancho bijvoorbeeld in aanvaring met Erik ten Hag en voorlopig naar de B-kern verbannen. Het lijkt stilaan niet meer goed te zullen komen met de flankaanvaller, die weleens een spectaculaire transfer zou kunnen gaan maken. Niemand minder dan FC Barcelona zou zijn situatie immers in de gaten houden.

In Duitsland zijn ze dan weer nog op zoek naar een nieuwe bondscoach voor het EK komende zomer, na het ontslag van Hansi Flick. De absolute topkandidaat blijft op dit moment Julian Nagelsmann, maar de Duitse bond zal wel zijn contractsituatie bij Bayern München moeten zien te regelen. Op de schaduwlijst staan daarom nog drie andere namen: Louis van Gaal, Oliver Glasner en Stefan Kuntz.

Real Madrid speurt de markt ook nog af op zoek naar een diepe spits, want het vertrek van Karim Benzema werd eigenlijk niet echt opgevangen. Oude rot Joselu is momenteel de enige nummer negen in de kern. Real zou daarom lonken naar Juventus, waar ze graag Dusan Vlahovic willen weghalen. De Koninklijke zou zelfs al een bod voor in januari voorbereiden.

Zou Sancho bij Barça weer zijn beste niveau kunnen halen?

Meest recent

'Anderlecht laat Huerta gaan: prijskaartje bekend'

Naar eigen zeggen heeft RSC Anderlecht geen geduld tot het WK voorbij is om toe te slaan op de ...

150
150
'Witte rook in Genk: eerste zomeraanwinst een feit'

Dimitri de Condé verbond vorige week zijn toekomst nog eens tien jaar langer aan KRC Genk. ...

99
99
'Sibierski schiet in actie: Anderlecht mikt op stunt'

RSC Anderlecht gaat een al even drukke als onzekere zomer tegemoet. Terwijl het wemelt van de ...

163
163
Nilsson lucht hart: "Coach mocht mij niet opstellen"

Om de vele vertrekkers hun schoenen te vullen, rekent Club Brugge straks ongetwijfeld deels op ...

221
221
Ruben Van Gucht woedend: Hevig conflict achter de schermen

Ruben Van Gucht kwaad krijgen is blijkbaar niet zo moeilijk als sommigen denken. Achter zijn ...

221
221
'Uittocht Anderlecht: Huerta op zucht van straffe transfer'

RSC Anderlecht speurt momenteel volop naar een nieuwe hoofdtrainer. Ondertussen is sportief ...

347
347
'Post-Guardiola tijdperk: City vuurt transferraket af'

Manchester City is begonnen aan het post-Pep Guardiola tijdperk. Voorlopig is het nog even wachten ...

83
83
'Club richting recordtransfer: United onderneemt actie'

Club Brugge zag Aleksandar Stankovic vorige week voor een vaste som van 23 miljoen euro terugkeren ...

649
649
'Nieuwe trainer Anderlecht: buitenlandse naam op tafel'

Op maandag 22 juni staat bij RSC Anderlecht de eerste training van de voorbereiding gepland. ...

709
709
Daags voor openingsmatch: FIFA voert drastische WK-verandering door

Aanstaande donderdag is het eindelijk zover: dan wordt het wereldkampioenschap 2026 op gang getrapt. ...

375
375
Anderlecht aast op bekerheld: 'Vragen om problemen'

Anderlecht speurt opnieuw naar snelheid op de flank en komt uit bij een jonge bekerheld. Hij past in ...

467
467
Eriksen komt zelf met update: wat met toekomst?

Christian Eriksen maakte in 2020 al een hartstilstand mee tijdens het EK en sindsdien speelt de ...

74
74
‘Alarm vlak voor WK: openingsmatch plots op losse schroeven’

Het WK gaat donderdagavond van start, maar de openingsmatch tussen Mexico en Zuid-Afrika zorgt plots ...

224
224
Tielemans maakt fans warm voor WK met erg straffe taal

Youri Tielemans is onder bondscoach Rudi Garcia de aanvoerder van de Rode Duivels én de ...

80
80
KAA Gent slaat toe: jonge aanvaller uit Engeland binnen

KAA Gent heeft op de zomermercato een nieuw talent binnengehaald. Op de officiële kanalen laten ...

123
123
‘KRC Genk grijpt genadeloos in: duo op transferlijst’

Het seizoen is nog maar net gedaan of KRC Genk grijpt al genadeloos in. De Limburgers zullen komend ...

567
567
‘Pocognoli naar Anderlecht? Belangrijke hint bekend’

RSC Anderlecht is op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer. Paars-Wit wil niet verder door met Jeremy ...

741
741
Origi stopt met voetballen: "Zeer jammer, hij had echt alles"

Divock Origi liet vandaag weten dat hij op amper 31-jarige leeftijd stopt met voetballen. De ...

237
237
Vandenbempt ziet één groot verschil bij de Rode Duivels

De Rode Duivels zijn onderweg naar Seattle in de Verenigde Staten. De Belgen trekken met vertrouwen ...

180
180
Origi hangt op 31-jarige leeftijd schoenen aan de haak

Divock Origi hangt op 31-jarige leeftijd de schoenen aan de haak. Dat heeft hij zopas meegedeeld via ...

194
194
Anderlecht heeft één groot probleem volgens Nilis

RSC Anderlecht kende alweer geen goed seizoen. Paars-Wit eindigde vierde en dat voor het tweede jaar ...

449
449
Lierse SK verrast met transfer bij Jupiler Pro League-club

Lierse SK wist met Christian Kouam vandaag al een speler te strikken, maar daar doen ze er nog ...

120
120
'Beweging op JPL-mercato: twee spelers in aantocht'

Het WK mag dan wel voor de deur staan, achter de schermen zijn de Belgische clubs ook bezig met het ...

128
128
AA Gent vindt versterking in de Challenger Pro League

AA Gent gaat een drukke mercato tegemoet. De Buffalo's willen versterking voor de korte termijn, ...

201
201
Heekeren laat fans Anderlecht nu al watertanden

RSC Anderlecht sloot een zwaar seizoen af als nummer vier. De Brusselaars haalden in januari heel ...

646
646

Meer sportnieuws