TRANSFERUURTJE: 'Ex-Rode Duivel naar Aalst, Club wou sterkhouder Gent'

door
TRANSFERUURTJE: 'Ex-Rode Duivel naar Aalst, Club wou sterkhouder Gent'

De zomermercato is inmiddels gesloten, maar heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al bezig met de voorbereidingen op hun plannen tijdens de komende transferperiodes. Het blijft dan ook nieuwtjes en geruchten regenen. VoetbalNieuws verzamelt de belangrijkste daarvan dagelijks in dit Transferuurtje.

LEES OOK: 'AA Gent shopt in Leuven: Leko hoopt op dubbelslag'

Jupiler Pro League

Bij Eendracht Aalst is er de laatste weken heel wat gaande. De tweedenationaler haalde na de overname door Turkse investeerders al Kevin Mirallas binnen als technisch directeur en nu gaat opnieuw een bekende naam aan de slag bij de traditieclub. Aalst was de voorbije dagen op zoek naar een nieuwe trainer, waarvoor onder meer de naam van Mbark Boussoufa viel. De tweevoudige Gouden Schoen werd het uiteindelijk niet, want met Guillaume Gillet zou opnieuw een ex-Rode Duivel aangesteld worden.

AA Gent moest in de zomer toch afscheid nemen van een aantal spelers. Met Alessio Castro-Montes zag het bijvoorbeeld een sterkhouder naar een rivaal vertrekken, want Union kwam de flankspeler wegkapen. Ook Club Brugge toonde volgens Castro-Montes zelf interesse. Bij Gent ontkennen ze echter dat de interesse van de rivaal concreet was, want zij waren niet op de hoogte.

Bij Club wordt het de komende maanden dan weer vooral uitkijken naar de ontwikkelingen rond Antonio Nusa. Eind augustus wou Chelsea al 30 miljoen euro betalen voor het Noorse goudhaantje, die sindsdien zijn marktwaarde nog verder opdreef met een sensationeel debuut als international. De verwachting groeit dan ook dat Nusa nog een pak meer zal opleveren en het Belgische transferrecord zal doen sneuvelen.

Buitenland

Het rommelt de laatse weken stevig bij Manchester United, waar de schandalen en problemen elkaar opstapelen. Zo kwam Jadon Sancho bijvoorbeeld in aanvaring met Erik ten Hag en voorlopig naar de B-kern verbannen. Het lijkt stilaan niet meer goed te zullen komen met de flankaanvaller, die weleens een spectaculaire transfer zou kunnen gaan maken. Niemand minder dan FC Barcelona zou zijn situatie immers in de gaten houden.

In Duitsland zijn ze dan weer nog op zoek naar een nieuwe bondscoach voor het EK komende zomer, na het ontslag van Hansi Flick. De absolute topkandidaat blijft op dit moment Julian Nagelsmann, maar de Duitse bond zal wel zijn contractsituatie bij Bayern München moeten zien te regelen. Op de schaduwlijst staan daarom nog drie andere namen: Louis van Gaal, Oliver Glasner en Stefan Kuntz.

Real Madrid speurt de markt ook nog af op zoek naar een diepe spits, want het vertrek van Karim Benzema werd eigenlijk niet echt opgevangen. Oude rot Joselu is momenteel de enige nummer negen in de kern. Real zou daarom lonken naar Juventus, waar ze graag Dusan Vlahovic willen weghalen. De Koninklijke zou zelfs al een bod voor in januari voorbereiden.

Zou Sancho bij Barça weer zijn beste niveau kunnen halen?

Meest recent

Code oranje bij Club Brugge: Van Der Elst dropt bommetje

Na drie nederlagen in vier matchen gaan de alarmbellen af bij Club Brugge, dat zondag in eigen huis ...

42
42
Fink hakt knopen door: duo buitenspel bij KRC Genk?

KRC Genk boekte zondag een deugddoende zege in Leuven. Veel tijd om na te genieten is er evenwel ...

52
52
Lardot velt verdict: Union ontsnapt tegen Anderlecht?

Besnik Hasi houdt de voeten op de grond, maar na zege in de Brusselse stadsderby mag RSC Anderlecht ...

107
107
Hayen slikt bittere pil: blessuregolf bij Club Brugge

Sinds de stunt tegen FC Barcelona ging Club Brugge in vier matchen drie keer onderuit. De crisis ...

194
194
Georges Leekens betovert iedereen bij mysterieuze comeback

Georges Leekens (76) blijft een van de meest markante figuren uit de Belgische voetbalgeschiedenis. ...

194
194
Brys midden in nieuwe rel: Eto'o dropt plots enorme bom

Eind deze maand gaat de Africa Cup van start. Normaal gezien zou Marc Brys ook aan dat grote ...

60
60
Deschacht: 'Dubbele transferklapper bij Anderlecht'

RSC Anderlecht heeft een sterke reeks van 12 op 12 neergezet en klopte onder meer Union SG en Club ...

409
409
'Kompany gruwt: transferplannetje Mourinho treft Bayern'

Nog een vijftal wedstrijden te gaan en de winterstop gaat van start voor Vincent Kompany en zijn ...

51
51
Loting WK '26: deze landen moeten Duivels absoluut ontlopen

Aanstaande vrijdag is het zover, dan wordt geloot voor de groepsfase van het WK 2026. De Rode ...

116
116
Protesten Club terecht? Lardot beoordeelt penaltyfase

Antwerp FC boekte zondagmiddag een verrassende stuntzege op het veld van Club Brugge na een late ...

427
427
Engelsen verbluft: De Cuyper tikkende tijdbom bij Brighton

Er zijn avonden waarop een speler alles doet wat een trainer van hem vraagt, en toch met een vreemd ...

135
135
'AA Gent shopt in Leuven: Leko hoopt op dubbelslag'

AA Gent zit tegenwoordig in de hoek waar de klappen vallen, want tegen STVV gingen Ivan Leko en zijn ...

216
216
Standard & STVV pakken uit met financiële cijfers

De soap omtrent DAZN dreigt een financieel bloedbad te veroorzaken binnen het Belgisch profvoetbal, ...

156
156
Sonck zorgt voor rel: “Hij verheerlijkt onsportiviteit”

Het was een opmerkelijk moment, afgelopen weekend bij Play Sports. Terwijl de tafel — met ...

161
161
DAZN-drama escaleert: Pro League schiet meteen in actie

Het eindspel lijkt definitief ingezet. Nadat het eerder al liet weten het contract met de Pro League ...

352
352
Hayen houdt adem in: Club Brugge vreest rampscenario

Club Brugge ging zondag met 0-1 onderuit tegen Antwerp. Tot overmaat van ramp bleek Simon Mignolet ...

491
491
Ruben Van Gucht bedolven onder kritiek: BV in verdediging

Ruben Van Gucht heeft zich de voorbije jaren ontpopt tot een van de meest veelzijdige mediafiguren ...

123
123
HVH voorspelt Anderlecht-jackpot: “Beter dan Forbs”

Afgelopen speeldag gingen zowel Club Brugge als Union SG onderuit. RSC Anderlecht werd zo dé ...

668
668
Club Brugge in crisis: druk op Hayen explodeert

Club Brugge ging in de competitie met 0-1 onderuit tegen Royal Antwerp FC, een club die in de ...

331
331
KAA Gent verrast met transfernieuws: ‘Sterke nummer 9’

KAA Gent is bezig om de toekomst te verzekeren. Op de officiële kanalen kwamen de ...

219
219
Club Brugge krijgt gouden transferraad: “Dat missen ze”

Club Brugge zit even in de hoek waar de klappen vallen. In de Champions League was Sporting CP een ...

337
337
Oorlogstaal Anderlecht: waarschuwing richting concurrenten

RSC Anderlecht heeft de afgelopen weken veel vertrouwen getankt. Vorige speeldag werd rivaal Union ...

280
280
DAZN draait volgende loer: Belgische clubs in de penarie

De oorlog met DAZN heeft weer een nieuwe dimensie bereikt. De rechtenhouder liet onlangs nog weten ...

1060
1060
‘Club Brugge all-in voor peperdure vervanger Ordonez’

Club Brugge wist Joel Ordonez afgelopen zomer nog bij de club te houden, maar ondanks een ...

482
482
Vandenbempt legt 'verrassende' succesformule Hasi bloot

RSC Anderlecht verbaasde vriend en vijand door afgelopen speeldag te gaan winnen op het veld van ...

334
334

Meer sportnieuws