TRANSFERUURTJE: 'Ex-Rode Duivel naar Aalst, Club wou sterkhouder Gent'

door
TRANSFERUURTJE: 'Ex-Rode Duivel naar Aalst, Club wou sterkhouder Gent'

De zomermercato is inmiddels gesloten, maar heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al bezig met de voorbereidingen op hun plannen tijdens de komende transferperiodes. Het blijft dan ook nieuwtjes en geruchten regenen. VoetbalNieuws verzamelt de belangrijkste daarvan dagelijks in dit Transferuurtje.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: 'Last-minute vuurwerk bij Club, miljoenendeal Genk'

Jupiler Pro League

Bij Eendracht Aalst is er de laatste weken heel wat gaande. De tweedenationaler haalde na de overname door Turkse investeerders al Kevin Mirallas binnen als technisch directeur en nu gaat opnieuw een bekende naam aan de slag bij de traditieclub. Aalst was de voorbije dagen op zoek naar een nieuwe trainer, waarvoor onder meer de naam van Mbark Boussoufa viel. De tweevoudige Gouden Schoen werd het uiteindelijk niet, want met Guillaume Gillet zou opnieuw een ex-Rode Duivel aangesteld worden.

AA Gent moest in de zomer toch afscheid nemen van een aantal spelers. Met Alessio Castro-Montes zag het bijvoorbeeld een sterkhouder naar een rivaal vertrekken, want Union kwam de flankspeler wegkapen. Ook Club Brugge toonde volgens Castro-Montes zelf interesse. Bij Gent ontkennen ze echter dat de interesse van de rivaal concreet was, want zij waren niet op de hoogte.

Bij Club wordt het de komende maanden dan weer vooral uitkijken naar de ontwikkelingen rond Antonio Nusa. Eind augustus wou Chelsea al 30 miljoen euro betalen voor het Noorse goudhaantje, die sindsdien zijn marktwaarde nog verder opdreef met een sensationeel debuut als international. De verwachting groeit dan ook dat Nusa nog een pak meer zal opleveren en het Belgische transferrecord zal doen sneuvelen.

Buitenland

Het rommelt de laatse weken stevig bij Manchester United, waar de schandalen en problemen elkaar opstapelen. Zo kwam Jadon Sancho bijvoorbeeld in aanvaring met Erik ten Hag en voorlopig naar de B-kern verbannen. Het lijkt stilaan niet meer goed te zullen komen met de flankaanvaller, die weleens een spectaculaire transfer zou kunnen gaan maken. Niemand minder dan FC Barcelona zou zijn situatie immers in de gaten houden.

In Duitsland zijn ze dan weer nog op zoek naar een nieuwe bondscoach voor het EK komende zomer, na het ontslag van Hansi Flick. De absolute topkandidaat blijft op dit moment Julian Nagelsmann, maar de Duitse bond zal wel zijn contractsituatie bij Bayern München moeten zien te regelen. Op de schaduwlijst staan daarom nog drie andere namen: Louis van Gaal, Oliver Glasner en Stefan Kuntz.

Real Madrid speurt de markt ook nog af op zoek naar een diepe spits, want het vertrek van Karim Benzema werd eigenlijk niet echt opgevangen. Oude rot Joselu is momenteel de enige nummer negen in de kern. Real zou daarom lonken naar Juventus, waar ze graag Dusan Vlahovic willen weghalen. De Koninklijke zou zelfs al een bod voor in januari voorbereiden.

Zou Sancho bij Barça weer zijn beste niveau kunnen halen?

Meest recent

Hasi trekt van leer: "Dàt vroeg de club aan mij"

Bij RSC Anderlecht staat er na de 5 op 18 veel druk op de ketel. Winnen bij Standard is nodig voor ...

13
13
Belgische coach verrast: "Sprak met Antwerp"

Royal Antwerp FC is zwaar teruggevallen. Voorzitter Paul Gheysens voerde allerminst een duurzaam ...

40
40
Onmisbaar bij Anderlecht: tijd dringt voor Renard

Thorgan Hazard krijgt vreemd genoeg kritiek de laatste weken. Zelfs Besnik Hasi was kritisch voor ...

91
91
STVV houdt hart vast: weldra witte rook over Vrancken

STVV kent een droomseizoen in de Jupiler Pro League. De club hoopt dat ze Wouter Vrancken nog langer ...

73
73
Snoop Dogg zorgt voor stevig bommetje in Engels voetbal

Iedereen kent Snoop Dogg vooral als rapper. Hij was vele jaren een van de beste rappers en hij ...

32
32
Sterk tegen Man Utd en Liverpool: weldra Rode Duivel?

Rudi Garcia heeft zijn WK-selectie wellicht al zo goed als in zijn hoofd voor het WK van komende ...

64
64
'Anderlecht rondt verrassende deal af in Serie A'

Bij RSC Anderlecht gaat er de komende dagen ingaand wellicht nog weinig gebeuren. Bij RSCA Futures ...

224
224
'Cercle Brugge verwent fans met twee toptransfers'

Cercle Brugge gaat de komende dagen nog een aantal stevige transfers afronden. De Bruggelingen gaan ...

106
106
Lierse SK en Lokeren trakteren fans op aanwinsten

In de Challenger Pro League hebben Sporting Lokeren en Lierse SK nog twee nieuwe spelers ...

55
55
'Club Brugge slikt: in extremis transferbom bij Atlético'

Club Brugge weet waar het aan toe is in de tussenronde van de Champions League. Om de 1/8ste ...

382
382
Match van laatste kans: Hasi grijpt in bij Anderlecht

Zondagmiddag zullen de zenuwen hooggespannen staan op Sclessin. Zowel Standard als RSC Anderlecht ...

251
251
'Club speelt publiekslieveling kwijt: ook United mengt zich'

Club Brugge maakte afgelopen woensdag voor de ogen van heel Europa indruk met een 3-0-zege tegen ...

582
582
Boskamp deelt hallucinant verhaal: "Dat bij AA Gent..."

Jan Boskamp is nog steeds één van de populairste voetbalanalisten van de lage landen. ...

86
86
Clement pakt uit met bijzondere Vanaken-ontboezeming

Philippe Clement levert momenteel uitstekend werk af als hoofdcoach van Norwich City. De oud-Rode ...

149
149
Nainggolan's nieuwe leven verrast: Stephanie onthult alles

Sinds de komst van Radja Nainggolan gaat het Patro Eisden Maasmechelen stevig voor de wind. De club ...

55
55
TRANSFERUURTJE: 'Last-minute vuurwerk bij Club, miljoenendeal Genk'

De winterse transferperiode nadert zijn ontknoping, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn ...

430
430
STVV vreest vertrek Vrancken: succescoach reageert

Wouter Vrancken verbaast dit seizoen vriend en vijand bij STVV. De Kanaries hebben in de competitie ...

354
354
‘KAA Gent rondt winterse miljoenentransfer af’

KAA Gent zal snel moeten zijn wil het zich nog roeren op de wintermercato. Journalist Sacha ...

187
187
Faris Haroun verklapt interesse: uitdaging als T1

Faris Haroun maakte de opmars van Royal Antwerp FC van dichtbij mee. Van tweede klasse naar de ...

195
195
Grote leegloop bij STVV? Vrancken houdt hart vast

Sint-Truiden VV is dit seizoen dé grote revelatie van de Jupiler Pro League. De Kanaries ...

146
146
Rode Duivel maakt knaltransfer bekend: 16 miljoen euro

Het WK 2026 staat voor de deur dus de internationals die niet veel aan de bak kwamen in de eerste ...

114
114
Oosting schrikt bij Antwerp: plotse vertrekker en blessures

Royal Antwerp FC heeft tij weten te keren onder Joseph Oosting, maar de reguliere competitie is nog ...

519
519
Lek boven voor Pocognoli? "Bewees ik bij Union SG"

Sebastien Pocognoli heeft zichzelf wat ademruimte gegeven door AS Monaco te plaatsen voor de ...

97
97
Druk op Hasi: Deschacht velt verrassend oordeel

Met amper 18 zeges in 42 matchen is het de logica zelve dat Besnik Hasi moet vrezen voor zijn job. ...

357
357
AA Gent aan de bak: De Mil geeft aan wat er misging

AA Gent blijft ook onder Rik De Mil wisselvallig voor de dag komen. Na de goede resultaten van de ...

149
149

Meer sportnieuws