TRANSFERUURTJE: 'Ex-Rode Duivel naar Aalst, Club wou sterkhouder Gent'

door
TRANSFERUURTJE: 'Ex-Rode Duivel naar Aalst, Club wou sterkhouder Gent'

De zomermercato is inmiddels gesloten, maar heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al bezig met de voorbereidingen op hun plannen tijdens de komende transferperiodes. Het blijft dan ook nieuwtjes en geruchten regenen. VoetbalNieuws verzamelt de belangrijkste daarvan dagelijks in dit Transferuurtje.

LEES OOK: Na Vanderhaeghe ook Borkelmans terug aan de slag in België?

Jupiler Pro League

Bij Eendracht Aalst is er de laatste weken heel wat gaande. De tweedenationaler haalde na de overname door Turkse investeerders al Kevin Mirallas binnen als technisch directeur en nu gaat opnieuw een bekende naam aan de slag bij de traditieclub. Aalst was de voorbije dagen op zoek naar een nieuwe trainer, waarvoor onder meer de naam van Mbark Boussoufa viel. De tweevoudige Gouden Schoen werd het uiteindelijk niet, want met Guillaume Gillet zou opnieuw een ex-Rode Duivel aangesteld worden.

AA Gent moest in de zomer toch afscheid nemen van een aantal spelers. Met Alessio Castro-Montes zag het bijvoorbeeld een sterkhouder naar een rivaal vertrekken, want Union kwam de flankspeler wegkapen. Ook Club Brugge toonde volgens Castro-Montes zelf interesse. Bij Gent ontkennen ze echter dat de interesse van de rivaal concreet was, want zij waren niet op de hoogte.

Bij Club wordt het de komende maanden dan weer vooral uitkijken naar de ontwikkelingen rond Antonio Nusa. Eind augustus wou Chelsea al 30 miljoen euro betalen voor het Noorse goudhaantje, die sindsdien zijn marktwaarde nog verder opdreef met een sensationeel debuut als international. De verwachting groeit dan ook dat Nusa nog een pak meer zal opleveren en het Belgische transferrecord zal doen sneuvelen.

Buitenland

Het rommelt de laatse weken stevig bij Manchester United, waar de schandalen en problemen elkaar opstapelen. Zo kwam Jadon Sancho bijvoorbeeld in aanvaring met Erik ten Hag en voorlopig naar de B-kern verbannen. Het lijkt stilaan niet meer goed te zullen komen met de flankaanvaller, die weleens een spectaculaire transfer zou kunnen gaan maken. Niemand minder dan FC Barcelona zou zijn situatie immers in de gaten houden.

In Duitsland zijn ze dan weer nog op zoek naar een nieuwe bondscoach voor het EK komende zomer, na het ontslag van Hansi Flick. De absolute topkandidaat blijft op dit moment Julian Nagelsmann, maar de Duitse bond zal wel zijn contractsituatie bij Bayern München moeten zien te regelen. Op de schaduwlijst staan daarom nog drie andere namen: Louis van Gaal, Oliver Glasner en Stefan Kuntz.

Real Madrid speurt de markt ook nog af op zoek naar een diepe spits, want het vertrek van Karim Benzema werd eigenlijk niet echt opgevangen. Oude rot Joselu is momenteel de enige nummer negen in de kern. Real zou daarom lonken naar Juventus, waar ze graag Dusan Vlahovic willen weghalen. De Koninklijke zou zelfs al een bod voor in januari voorbereiden.

Zou Sancho bij Barça weer zijn beste niveau kunnen halen?

Meest recent

'Over & out: dure flop pakt koffers bij Anderlecht'

Achter de schermen blijkt Olivier Renard al druk in de weer met de voorbereiding van de aanstaande ...

163
163
WK-kwalificaties: doelpuntenkermis doorheen Europa

Tegen het bescheiden Liechtenstein moeten de Rode Duivels zich dinsdag zien te verzekeren van een ...

31
31
Garcia doet boekje open over 'conflict' met Mannaert

Naar eigen zeggen is er geen haar op zijn hoofd die eraan twijfelt dat het WK-ticket dinsdag tegen ...

121
121
KRC Genk pakt uit met record: kaap van 100 miljoen bereikt

Extra trofeeën in de prijzenkast leverde het de voorbije jaren niet meer op, maar de stabiele ...

79
79
Marc Coucke gooit alles op tafel: "Ruim 30.000 zijn het er!"

Marc Coucke is een naam die ondertussen klinkt als een klok in heel België. De man maakte ...

510
510
'Afscheid Deschamps: Frankrijk krijgt nieuwe topbondscoach'

Frankrijk trekt komende zomer opnieuw als één van de favorieten voor de eindzege naar ...

88
88
Géén WK voor Rode Duivel? "Dan liever De Cat meenemen"

In theorie kan het dinsdagavond nog foutlopen tegen Liechtenstein, maar niemand die nog twijfelt aan ...

161
161
'Eén Duivel teleurgesteld door aanvoerdersrol Vanaken'

Indien Youri Tielemans dinsdagavond andermaal niet start, wordt het uitkijken naar wie dit keer de ...

467
467
'Tzolis niet meer te houden: transfersom nu al gelekt'

Club Brugge slaagde er afgelopen zomer in om Christos Tzolis nog een jaartje aan boord te ...

590
590
Lijdensweg Lavia: opzienbarende transferonthulling duikt op

De Rode Duivels kunnen ook tijdens de huidige interland-periode geen beroep doen op Roméo ...

182
182
Grote zorgen bij Rode Duivels: "Slechtste sinds ... 2012"

Mathematisch gezien kan het nog mislopen, maar niemand die echt nog twijfelt aan de WK-kwalificatie ...

265
265
'Duitsers duwen door: exact prijskaartje De Cat onthuld'

Er gaat momenteel haast geen dag voorbij of een nieuwe grootmacht komt op de proppen voor Nathan De ...

522
522
'Smaakmaker verlaat Club Brugge: deal in stroomversnelling'

Club Brugge mag stilaan vrezen voor een heuse leegloop tijdens de wintermercato, want tal van ...

627
627
Complete chaos bij VTM: Deschacht reageert verbijsterd

Sinds het einde van zijn actieve voetbalcarrière heeft Olivier Deschacht zijn plaats stevig ...

159
159
'Hasi velt verdict: Anderlecht dumpt aanwinst Renard'

De wintermercato opent pas binnen anderhalve maand zijn deuren, maar RSC Anderlecht blijkt nu al ...

703
703
Pech voor Garcia: steunpilaar Rode Duivels haakt af

Zaterdag bleven de Rode Duivels steken op een 1-1 gelijkspel in Kazachstan. Een afgesloten ...

333
333
Bayern ontploft: Duitsers vrezen drama voor De Cat

Nathan De Cat staat op een kruispunt dat zijn hele carrière kan maken of kraken. In Duitsland ...

479
479
Garcia stevig: "Anders ben je geen fan van de Rode Duivels"

Rudi Garcia heeft zijn persbabbel met flinke tegenzin afgewerkt. De Franse coach van de Rode Duivels ...

91
91
Raskin voert druk op: "Anders geen plaats op het WK"

Nicolas Raskin staat voor een zeer leuk duel. Hij neemt het met de Rode Duivels morgen op tegen ...

63
63
Gepikeerde Garcia scherp over uithaal Doku en forse kritiek

Rudi Garcia kreeg na het 1-1-gelijkspel tegen Kazachstan bakken kritiek over zich heen. Deels ...

273
273
Marc Wilmots slaat toe met volgende topdeal

Marc Wilmots heeft een volgende slag weten te slaan. Standard heeft een van zijn sterkhouders immers ...

109
109
Nederland 'ontdekt' Kompany: "Blij met 10de keuze"

Vincent Kompany is anno 2025 een van de betere trainers in Europa. Na passages bij RSC Anderlecht en ...

321
321
De Cat naar München? Sterke man Bayern reageert

Nathan De Cat wordt ondertussen aan zowat elke Europese subtopper gelinkt, met daarbij ook nog eens ...

256
256
FC Barcelona verrast iedereen met gigantisch groot nieuws

FC Barcelona heeft vandaag groot nieuws meegedeeld. De Catalanen zullen komend weekend immers terug ...

115
115
Marbella komt met update over blessure Vanheusden

Zinho Vanheusden viel onlangs uit met een knieblessure. Er werd meteen gevreesd voor een lange ...

102
102

Meer sportnieuws