Geen Boussoufa: Mirallas haalt ex-Rode Duivel naar Aalst

door
Geen Boussoufa: Mirallas haalt ex-Rode Duivel naar Aalst

Er is al heel wat gezegd en geschreven over het groeiende aantal Belgische clubs die de laatste jaren in buitenlandse handen komen. Zelfs in de lagere reeksen begint het fenomeen zich al door zetten. Deze zomer werd bijvoorbeeld ook tweedenationaler Eendracht Aalst overgenomen.

De gewezen traditieclub kwam in handen van een Turkse investeringsgroep, die Aalst zo snel mogelijk weer in het profvoetbal lijkt te willen krijgen. Daarvoor zetten ze de grove middelen. Er werden al een hele reeks buitenlandse spelers aangetrokken en enkele weken geleden kwam met Kevin Mirallas een zeer bekende naam als technisch directeur.

De ex-Rode Duivel kreeg meteen ook een trainersdossier op zijn bord, want eerder deze week werd Carl De Geyseleer na amper twee speeldagen al op straat gezet. De zoektocht naar een opvolger werd meteen opgezet en al snel viel een spectaculaire naam: tweevoudig Gouden Schoen Mbark Boussoufa.

Die komt uiteindelijk niet naar de ajuinenstad, maar Mirallas wist wel één van zijn ex-ploegmaats van bij de nationale ploeg te overtuigen. Het Laatste Nieuws weet namelijk te melden dat Guillaume Gillet de nieuwe trainer zal worden.

De 39-jarige begon vorig seizoen aan zijn trainerscarrière, bij Anderlecht. Daar was hij aanvankelijk teruggekeerd om dispensatiespeler te worden bij RSCA Futures, maar uiteindelijk besloot hij te stoppen als speler en assistent van Felice Mazzu te worden.

Aan dat avontuur kwam echter na minder dan vier maanden een einde met het ontslag van Mazzu. Bij de A-kern was daarna geen plaats meer voor Gillet, maar hij mocht wel Robin Veldman vervangen als hoofdtrainer van de Futures. Gillet strijkt dus neer in Aalst met al wat ervaring in de Challenger Pro League op zak.

Zal Gillet een mooie trainerscarrière uitbouwen?

Meest recent

WK 2026: Nieuwe topkandidaat bovenaan favorietenlijstjes

De laatste interland-periode voor het WK zit erop, binnen exact 70 dagen wordt de openingswedstrijd ...

20
20
Soap rond Hazard: Taravel heeft boodschap voor bestuur

Thorgan Hazard is dit seizoen opnieuw van groot belang bij RSC Anderlecht. Desondanks is het ...

84
84
Open mond bij Bayern-sterren: Kompany steelt de show

Vincent Kompany levert uitstekend werk als hoofdcoach bij Bayern München. Maar de voormalige ...

86
86
Frappant! 'Deze club profiteerde meest van Play-Off-systeem'

De jaarlijkse hoogmis van het Belgische voetbal staat voor de deur: komend weekend barsten de ...

285
285
'Real Madrid pakt zwaar uit: drie kleppers op lijstje'

Real Madrid hoopt na de interland-break alsnog beslag te kunnen leggen op de Spaanse titel en wil ...

234
234
'De Zerbi drukt stempel: eerste Spurs-transfer bepaald'

Tottenham Hotspur heeft een nieuwe hoofdcoach. Roberto De Zerbi tekende een meerjarig contract bij ...

67
67
Garcia dumpt 241 caps: vijftal ziet WK-droom verdampen

De laatste interland-periode voor het WK zit erop, bondscoach Rudi Garcia kan de laatste hand gaan ...

519
519
De Cat doet kassa rinkelen: 30 miljoen is nog maar het begin

Nathan De Cat heeft in Amerika niet alleen zijn debuut bij de Rode Duivels gemaakt. Bij Anderlecht ...

181
181
Mignolet als voorbode: halve basisploeg richting exit bij Club

Simon Mignolet heeft zijn afscheid bij Club Brugge aangekondigd. De doelman maakte donderdag bekend ...

222
222
Duivel imponeert: afwezige op stage moet vrezen voor plek

De oefenwedstrijd tegen Mexico (1-1) was niet bepaald hoogstaand, de eerste helft was zelfs van een ...

210
210
Italiaanse bom barst: eerste koppen rollen na WK-blamage

Italië zal voor de derde keer op rij niet deelnemen aan de eindronde van het WK. Die zware ...

93
93
'Flick helemaal verloren: Barça in actie voor superaanwinst'

FC Barcelona hervat komend weekend de Spaanse titelstrijd met een topper tegen Atlético ...

49
49
Play-Offs van start: dé topaffiches van speeldag één

Het interland-voetbal is achter de rug, de beslissende fase van het seizoen in het clubvoetbal kan ...

163
163
'Club Brugge ongenadig: hard verdict voor Jackers'

Aan alle mooie liedjes komt een eind. Zo ook aan dat van Simon Mignolet en Club Brugge, dat komende ...

476
476
Hayen moet puzzelen: tweede titularis haakt af bij Genk

De interlandbreak kwam niet ongelegen voor KRC Genk, dat zo tijd krijg om de kater na het mislopen ...

200
200
Brugse terreuravond: schokkende waarheid komt boven

Opmerkelijk nieuws vanuit Brugge. Daar stond immers een man terecht vanwege brandstichting op een ...

95
95
'Anderlecht dumpt dertigers: kwartet richting exit'

Zoals wel meer topclubs heeft RSC Anderlecht een jonge kleedkamer, met meer tieners en prillle ...

407
407
'Verhaeghe vangt bot: Rode Duivel wijst Club Brugge af'

De play-offs worden straks de afscheidstournee van Simon Mignolet. Een donderslag bij heldere hemel ...

503
503
Thibaut Courtois kiest voor spectaculair nieuw team

Sommige stappen zie je aankomen, andere totaal niet. Thibaut Courtois lijkt de laatste tijd vooral ...

56
56
Keeperskwestie in Genk: Hayen kiest nieuwe nummer één

Op het veld van Antwerp krijgt KRC Genk vrijdag de eer om de play-offs af te trappen. Niet de ...

204
204
'Club Brugge hakt knoop door: ideale opvolger Mignolet'

Wat al langer in de lucht hing, is nu ook officieel: Simon Mignolet houdt het na dit seizoen voor ...

716
716
'Genk wil voorbeeld van Club met Tresoldi-deal volgen'

Club Brugge sloeg vorige zomer alweer een geweldige transferslag met de komst van Nicolo Tresoldi. ...

200
200
Geen vaste waarde, wel Openda: Teklak maakt WK-selectie

Binnen ongeveer anderhalve maand moet Rudi Garcia de selectie van de Rode Duivels voor het WK ...

149
149
Hayen kondigt (noodgedwongen) wissel aan bij Genk

Vrijdagavond worden de play-offs van de Jupiler Pro League op gang getrapt. De debatten worden ...

204
204
'Brys krijgt Belgische concurrentie voor WK-job'

De Rode Duivels zakken straks opnieuw af naar het WK met een buitenlandse bondscoach, maar dat ...

36
36

Meer sportnieuws