Geen Boussoufa: Mirallas haalt ex-Rode Duivel naar Aalst

door
Geen Boussoufa: Mirallas haalt ex-Rode Duivel naar Aalst

Er is al heel wat gezegd en geschreven over het groeiende aantal Belgische clubs die de laatste jaren in buitenlandse handen komen. Zelfs in de lagere reeksen begint het fenomeen zich al door zetten. Deze zomer werd bijvoorbeeld ook tweedenationaler Eendracht Aalst overgenomen.

De gewezen traditieclub kwam in handen van een Turkse investeringsgroep, die Aalst zo snel mogelijk weer in het profvoetbal lijkt te willen krijgen. Daarvoor zetten ze de grove middelen. Er werden al een hele reeks buitenlandse spelers aangetrokken en enkele weken geleden kwam met Kevin Mirallas een zeer bekende naam als technisch directeur.

De ex-Rode Duivel kreeg meteen ook een trainersdossier op zijn bord, want eerder deze week werd Carl De Geyseleer na amper twee speeldagen al op straat gezet. De zoektocht naar een opvolger werd meteen opgezet en al snel viel een spectaculaire naam: tweevoudig Gouden Schoen Mbark Boussoufa.

Die komt uiteindelijk niet naar de ajuinenstad, maar Mirallas wist wel één van zijn ex-ploegmaats van bij de nationale ploeg te overtuigen. Het Laatste Nieuws weet namelijk te melden dat Guillaume Gillet de nieuwe trainer zal worden.

De 39-jarige begon vorig seizoen aan zijn trainerscarrière, bij Anderlecht. Daar was hij aanvankelijk teruggekeerd om dispensatiespeler te worden bij RSCA Futures, maar uiteindelijk besloot hij te stoppen als speler en assistent van Felice Mazzu te worden.

Aan dat avontuur kwam echter na minder dan vier maanden een einde met het ontslag van Mazzu. Bij de A-kern was daarna geen plaats meer voor Gillet, maar hij mocht wel Robin Veldman vervangen als hoofdtrainer van de Futures. Gillet strijkt dus neer in Aalst met al wat ervaring in de Challenger Pro League op zak.

Zal Gillet een mooie trainerscarrière uitbouwen?

Meest recent

Oplapwerk bij Club Brugge: dubbele WK-droom doorprikt?

Club Brugge zal volgende week weer een pak internationals zien uitzwermen. Een aantal van hun hoopt ...

5
5
De Mil jubelt: Gent krijgt forse opsteker richting Play-Offs

Behoudens een onwaarschijnlijke afgang plaatst AA Gent zich zondag voor de Champions' Play-Offs. ...

16
16
'Weer kassa voor OHL: zelfs Liverpool meldt zich'

OH Leuven vestigde vorige zomer nog een transferrecord door Ezechiel Banzuzi voor maar liefst 16 ...

11
11
Lukaku laat zich opnieuw zien bij Anderlecht

Wanneer de Rode Duivels binnen enkele dagen op het vliegtuig naar de Verenigde Staten stappen, zal ...

78
78
Garcia keihard: "Zij mogen kruis maken over WK"

De Rode Duivels trekken na het weekend op stage naar de Verenigde Staten om zich voor te bereiden op ...

119
119
Bizarre verdwijning bij Charleroi: "Weet niet waar hij is"

Voor Charleroi dreigt het seizoen toch op een ontgoocheling te eindigen. Even mochten de Carolo's ...

26
26
Yves Vanderhaeghe bezorgt ex-club ongeziene mokerslag

De competitie in de Challenger Pro League leek er lange tijd één op twee snelheden. ...

88
88
Drie dolle minuten waren genoeg: Bayern blijft razen

Bayern München blijft door het seizoen razen. Nadat het eerder op de week al vlot afrekende met ...

60
60
'Titanenstrijd voor goudhaantje: Mechelen eist 7 miljoen'

KV Mechelen beleeft een topseizoen en is zelfs een speeldag voor het einde van de reguliere ...

141
141
Portugal draait Rode Duivels een loer en overtuigt talent

De laatste jaren is er heel wat te doen over Belgische talenten met een dubbele nationaliteit. De ...

65
65
"Speelde ik bij Anderlecht, was ik Rode Duivel geweest"

Het lijkt erop dat de Rode Duivels weer naast een talent zullen grijpen, want het heeft er alle ...

79
79
Vanderbiest gooit Mechelse ambitie in PO1 op tafel

Zondag staat nog de laatste speeldag van de reguliere competitie op het spel, maar daarna staan de ...

97
97
Mokerslag Liverpool: Brighton wint ondanks megablunder

Slechts enkele dagen na de kwalificatie voor de kwartfinales van de Champions League, staat ...

15
15
Taravel zet Anderlecht op scherp: twéé grote doelen

RSC Anderlecht wil zich zondagavond ook mathematisch verzekeren van deelname aan de Champions' ...

144
144
Tielemans laat zich gelden bij Duivels: "Sterk signaal"

De 28 Rode Duivels die volgende week naar de Verenigde Staten trekken voor een oefenstage zijn ...

27
27
'United dumpt Zirkzee: absolute soldenprijs gelekt'

Terwijl Manchester United onder caretaker Michael Carrick weer het juiste spoor heeft gevonden, moet ...

141
141
Nieuwe TD Anderlecht: belangrijke kandidaat valt weg

Door Jérémy Taravel te bevestigen tot eind dit seizoen, vond RSC Anderlecht een ...

159
159
Selectie Jonge Duivels: beloningen bij Genk en Anderlecht

Niet enkel de Rode Duivels blazen volgende week verzamelen, ook de nationale beloften moeten weer ...

130
130
'Club onderneemt actie: peperdure opvolger Ordoñez in vizier'

Club Brugge maakt zich op voor een uiterste drukke zomermercato. Zo is de algemene verwachting dat ...

205
205
United maakt uitschuiver: Engelse pers fileert Lammens

In de Premier League heeft Manchester United vrijdagavond vervelend puntenverlies opgelopen. Op het ...

118
118
Vandenbempt overschouwt selectie: "Hij is verrassendste"

Rudi Garcia heeft vrijdagmiddag bekend gemaakt welke spelers hij meepakt op de WK-stage in de ...

148
148
TU: 'Financiële kater Club, Anderlecht strijdt met Atlético'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

182
182
'Bounida hakt interlandknoop: KBVB in rep en roer'

De Rode Duivels zagen al heel wat talenten voor andere landen kiezen. Toptalent Rayane Bounida ...

228
228
Zorgen om Lukaku: zorgt Garcia voor de oplossing?

Romelu Lukaku kampte dit seizoen met veel blessureleed, maar de aanvaller is al een tijdje terug. ...

68
68
Van Bommel hangt vuile was Paul Gheysens buiten

Mark van Bommel heeft een indrukwekkende spelerscarrière achter de rug bij clubs zoals FC ...

853
853

Meer sportnieuws