Geen Boussoufa: Mirallas haalt ex-Rode Duivel naar Aalst

door
Geen Boussoufa: Mirallas haalt ex-Rode Duivel naar Aalst

Er is al heel wat gezegd en geschreven over het groeiende aantal Belgische clubs die de laatste jaren in buitenlandse handen komen. Zelfs in de lagere reeksen begint het fenomeen zich al door zetten. Deze zomer werd bijvoorbeeld ook tweedenationaler Eendracht Aalst overgenomen.

De gewezen traditieclub kwam in handen van een Turkse investeringsgroep, die Aalst zo snel mogelijk weer in het profvoetbal lijkt te willen krijgen. Daarvoor zetten ze de grove middelen. Er werden al een hele reeks buitenlandse spelers aangetrokken en enkele weken geleden kwam met Kevin Mirallas een zeer bekende naam als technisch directeur.

De ex-Rode Duivel kreeg meteen ook een trainersdossier op zijn bord, want eerder deze week werd Carl De Geyseleer na amper twee speeldagen al op straat gezet. De zoektocht naar een opvolger werd meteen opgezet en al snel viel een spectaculaire naam: tweevoudig Gouden Schoen Mbark Boussoufa.

Die komt uiteindelijk niet naar de ajuinenstad, maar Mirallas wist wel één van zijn ex-ploegmaats van bij de nationale ploeg te overtuigen. Het Laatste Nieuws weet namelijk te melden dat Guillaume Gillet de nieuwe trainer zal worden.

De 39-jarige begon vorig seizoen aan zijn trainerscarrière, bij Anderlecht. Daar was hij aanvankelijk teruggekeerd om dispensatiespeler te worden bij RSCA Futures, maar uiteindelijk besloot hij te stoppen als speler en assistent van Felice Mazzu te worden.

Aan dat avontuur kwam echter na minder dan vier maanden een einde met het ontslag van Mazzu. Bij de A-kern was daarna geen plaats meer voor Gillet, maar hij mocht wel Robin Veldman vervangen als hoofdtrainer van de Futures. Gillet strijkt dus neer in Aalst met al wat ervaring in de Challenger Pro League op zak.

Zal Gillet een mooie trainerscarrière uitbouwen?

Meest recent

Vandenbroeck haalt keihard uit naar Union en refs

Zulte Waregem blijft in het sukkelstraatje zitten. Na vijf gelijke spelen op een rij liep het ...

171
171
Hubert opgelucht: "Dat was belangrijk"

Na een tegenvallende twee op negen is Union er zaterdagavond opnieuw in geslaagd om een ...

22
22
Mbappé evenaart Ronaldo, Arsenal zuinig weer naar de kop

Arsenal moest zaterdag even zijn koppositie in de Premier League afstaan aan Manchester City, maar ...

31
31
Efficiënt Union knoopt eindelijk weer met de zege aan

Na een maand zonder zege en een twee op negen heeft Union eindelijk weer een competitiematch ...

20
20
Openda maakt eindelijk einde aan waanzinnige reeks

Voor Loïs Openda is 2025 zeker niet het makkelijkste jaar geweest. De spits zakte weg in de ...

51
51
Kater voor Ajax ondanks nieuwe goal Godts

Ajax had de voorbije weken de weg naar boven weer ingezet met vijf overwinningen op een rij, maar is ...

24
24
Beveren wint topper na remontada, Kortrijk blijft in spoor

SK Beveren is zaterdag zeer dicht bij zijn eerste nederlaag van het seizoen gekomen. Na een ...

130
130
Charleroi komt met update over trainersdossier

De voorbije weken heeft er weer een heuse trainerswals plaatsgevonden in de Jupiler Pro League. Club ...

50
50
Ontlading bij Westerlo: "Daarom is deze zege belangrijk"

Westerlo is bezig aan een fraaie opmars. Na een wisselvallig seizoensbegin hebben ze de top zes ...

38
38
'Bom op ontploffen bij Club na trainerssoap'

Zondag staat de Slag om Vlaanderen tussen Club Brugge en AA Gent op het programma en die zal een ...

1054
1054
Liverpool bibbert tegen negenkoppig Spurs top vier binnen

Liverpool is na een moeilijke periode weer de top vier van de Premier League binnengeslopen. De ...

32
32
Westerlo mengt zich na dolle slotfase in strijd om top zes

Westerlo pakte in de laatste weken een knappe vier op zes tegen Anderlecht en Genk, en slaagde er ...

43
43
Oranje bonje: Simons pakt rood na aanslag op Van Dijk

In de Premier League waren de ogen zondagavond gericht op de topper tussen Tottenham Hotspur en ...

55
55
Enorme schok in Club-Gent? Markante voorspelling Boskamp

Dé affiche van het weekend in de Jupiler Pro League is ongetwijfeld de zogenaamde 'Slag om ...

466
466
1B-duel escaleert compleet: "Met paraplu op ref proberen slaan"

In de Challenger Pro League werd de voorbije dagen een midweekspeeldag afgewerkt. Het duel van ...

138
138
Wending in trainerszoektocht? 'Genk houdt opvallend gesprek'

KRC Genk hoopt eerstdaags zijn nieuwe hoofdtrainer te presenteren. Het heeft er alle schijn van dat ...

730
730
Antwerp op scherp gezet: Janssen stelt toekomst-voorwaarde

Nu de rust binnen de club is teruggekeerd, kan de sportieve leiding van Antwerp FC zich weer ...

459
459
Fenomenale Haaland passeert Ronaldo, Lokonga wéér belangrijk

Manchester City heeft voorlopig beslag gelegd op de koppositie in de Premier League. Het legde ...

72
72
Standard terug zesde: doelpunt na 34 seconden nekt Dender

De spelers van Standard kunnen straks met een gerust gemoed aanschuiven bij de het kerstbuffet. De ...

81
81
Club Brugge-Gent: Leko verrast met selectie voor clash

De Jupiler Pro League maakt zich op voor een uiterst geladen 'Slag om Vlaanderen' tussen Club Brugge ...

878
878
'Verrassend vertrek steunpilaar? Bal in kamp Anderlecht gelegd'

RSC Anderlecht is bezig aan een degelijk seizoen tot dusver en mag daar verschillende spelers voor ...

639
639
Ferguson heeft héél slecht nieuws voor Man Utd-fans

Het draait al vele jaren vierkant bij Manchester United. Ook dit seizoen doen ze absoluut niet mee ...

138
138
Broos over RSCA: "Zijn vertrek heeft de sfeer veranderd"

RSC Anderlecht staat derde in de Jupiler Pro League. Een positie waar ze de afgelopen jaren wel ...

373
373
Crasson verrast met nieuwe uitdaging in het voetbal

Bertrand Crasson is een bekende naam in het Belgische voetbal. De voormalige Rode Duivel is in ...

35
35
Vanderhaeghe trok naar CPL: "Plots interesse uit die hoek"

Yves Vanderhaeghe is sinds enkele weken weer trainer in het Belgische profvoetbal. Hij tekende ...

105
105

Meer sportnieuws