Geen Boussoufa: Mirallas haalt ex-Rode Duivel naar Aalst

405 stemmen
Geen Boussoufa: Mirallas haalt ex-Rode Duivel naar Aalst

Er is al heel wat gezegd en geschreven over het groeiende aantal Belgische clubs die de laatste jaren in buitenlandse handen komen. Zelfs in de lagere reeksen begint het fenomeen zich al door zetten. Deze zomer werd bijvoorbeeld ook tweedenationaler Eendracht Aalst overgenomen.

De gewezen traditieclub kwam in handen van een Turkse investeringsgroep, die Aalst zo snel mogelijk weer in het profvoetbal lijkt te willen krijgen. Daarvoor zetten ze de grove middelen. Er werden al een hele reeks buitenlandse spelers aangetrokken en enkele weken geleden kwam met Kevin Mirallas een zeer bekende naam als technisch directeur.

De ex-Rode Duivel kreeg meteen ook een trainersdossier op zijn bord, want eerder deze week werd Carl De Geyseleer na amper twee speeldagen al op straat gezet. De zoektocht naar een opvolger werd meteen opgezet en al snel viel een spectaculaire naam: tweevoudig Gouden Schoen Mbark Boussoufa.

Die komt uiteindelijk niet naar de ajuinenstad, maar Mirallas wist wel één van zijn ex-ploegmaats van bij de nationale ploeg te overtuigen. Het Laatste Nieuws weet namelijk te melden dat Guillaume Gillet de nieuwe trainer zal worden.

De 39-jarige begon vorig seizoen aan zijn trainerscarrière, bij Anderlecht. Daar was hij aanvankelijk teruggekeerd om dispensatiespeler te worden bij RSCA Futures, maar uiteindelijk besloot hij te stoppen als speler en assistent van Felice Mazzu te worden.

Aan dat avontuur kwam echter na minder dan vier maanden een einde met het ontslag van Mazzu. Bij de A-kern was daarna geen plaats meer voor Gillet, maar hij mocht wel Robin Veldman vervangen als hoofdtrainer van de Futures. Gillet strijkt dus neer in Aalst met al wat ervaring in de Challenger Pro League op zak.

Zal Gillet een mooie trainerscarrière uitbouwen?

Meest recent

Mbappé knalt zich in annalen en Frankrijk naar zege

De voorbije dagen vielen er op dit WK al een aantal verrassingen te noteren. Frankrijk leek even ook ...

2
2
Brandon Mechele zorgt voor diepe emoties met één WK-bericht

Er hing gisteren iets in de lucht rond Brandon Mechele. Alsof deze wedstrijd meer zou worden dan ...

29
29
Duivels tanken vertrouwen in oefenpot: Lukaku toont zich weer

De Rode Duivels moesten maandagavond vrede nemen met een gelijkspel in hun openingswedstrijd van het ...

36
36
'Feyenoord klopt aan in JPL, vertrekker bij Charleroi'

Hoewel het WK volop aan de gang is en dat de transfermarkt wat vertraagt, wordt er toch al volop ...

8
8
'Juventus verrast iedereen met piepjonge Belg'

Juventus en Belgen, dat bleek de voorbije jaren nog geen al te geslaagd huwelijk. Verschillende ...

12
12
Pfaff ziet enkele grote problemen voor Rode Duivels

De Rode Duivels zijn hun WK ontgoochelend begonnen met een gelijkspel tegen Egypte. Daarmee krijgen ...

73
73
'AA Gent en Saint-Etienne strijden om Patro-sensatie'

De voorbije jaren wist Patro Eisden al enkele uitstekende transfers te doen. De Limburgers wisten al ...

147
147
'Duranville jubelt: clubs akkoord over transfer'

Velen hadden enkele jaren geleden verwacht dat Julien Duranville nu op het WK met de Rode Duivels ...

40
40
Transfernieuws: vertrekkers Antwerp, AA Gent en Charleroi

Het WK mag dan volop bezig zijn, er gebeurt ook heel wat op transfervlak. Zo valt er toch wel wat ...

140
140
WK-favoriet wil status van nummer één kracht bijzetten

Er was een tijd dat Brazilië dé norm was in het international voetbal. De Goddelijke ...

26
26
Sterspeler België ‘onder vuur’: niet meer incontournable

De Rode Duivels speelden 1-1 tegen Egypte. Een billijk resultaat. Na de match ging het vooral over ...

148
148
'Roberto Martinez kondigt vertrek aan bij Portugal'

Portugal opent weldra zijn WK met een verraderlijke partij tegen Congo. Roberto Martinez hoopt dit ...

252
252
Trossard reageert zeer duidelijk op kritiek na Egypte

België speelde 1-1 tegen Egypte. Meer verdiende het zeker niet, want het gaf veel te veel ...

93
93
Bom bij Antwerp: ontslag na supportersprotest

Het blijft onrustig bij Royal Antwerp FC. Een deel van de supporters roerde zich de afgelopen weken ...

382
382
'Anderlecht met rug tegen de muur: solden op De Cat'

Nathan De Cat weigert om zijn aflopend contract te verlengen, en dus staat het zo goed als vast dat ...

518
518
AA Gent kondigt exit aan, Union strikt vijfde (!) aanwinst

Terwijl alle ogen op het WK gericht zijn, draait ook de transfermolen stilaan op volle toeren. Op ...

136
136
Rode Duivels wankelen nu al: akelig WK-scenario dreigt

België is nog maar één match ver op het WK, maar het masterplan komt al een ...

215
215
Anderlecht staat pal: Cvetkovic slikt bittere pil

RSC Anderlecht kan maar beter snel werk maken van een nieuwe hoofdcoach, want op 23 juli moet de ...

286
286
Lukaku klaargestoomd: Rode Duivels lassen oefenmatch in

Daags na het gelijkspel in de WK-opener tegen Egypte mag de riem er even af voor de Rode Duivels. ...

162
162
Garcia grijpt in: karrenvracht wissels tegen Iran?

Na de puntendeling tegen Egypte is Rudi Garcia al meteen aan bezinning toe. Om een nieuwe ...

281
281
Schok bij Rode Duivels: revelatie weer naar de bank

Met een gelijkspel tegen Egypte hebben de Rode Duivels hun start op het WK enigszins gemist. De ...

555
555
Garcia speelt open kaart: De Ketelaere out, Lukaku in?

Ei zo na begonnen de Rode Duivels met een valse noot aan het WK, maar uiteindelijk sleepten de ...

157
157
Ngoy onthult klare boodschap Garcia na België - Egypte

Na het 1-1 gelijkspel van België tegen Egypte worden er heel wat vragen gesteld over de ...

166
166
Ook De Bruyne ontsnapt niet aan kritiek na Egypte

De analisten keuvelen rustig door na het 1-1 gelijkspel van de Belgen tegen Egypte. Het WK is aldus ...

162
162
Duivels wapen staat op: “WK-tegenstanders huiveren”

Ondanks het gelijkspel van België tegen Egypte zou de sfeer in het Duivelse kamp nog goed zijn. ...

164
164

Meer sportnieuws