Geen Boussoufa: Mirallas haalt ex-Rode Duivel naar Aalst

door
Geen Boussoufa: Mirallas haalt ex-Rode Duivel naar Aalst

Er is al heel wat gezegd en geschreven over het groeiende aantal Belgische clubs die de laatste jaren in buitenlandse handen komen. Zelfs in de lagere reeksen begint het fenomeen zich al door zetten. Deze zomer werd bijvoorbeeld ook tweedenationaler Eendracht Aalst overgenomen.

De gewezen traditieclub kwam in handen van een Turkse investeringsgroep, die Aalst zo snel mogelijk weer in het profvoetbal lijkt te willen krijgen. Daarvoor zetten ze de grove middelen. Er werden al een hele reeks buitenlandse spelers aangetrokken en enkele weken geleden kwam met Kevin Mirallas een zeer bekende naam als technisch directeur.

De ex-Rode Duivel kreeg meteen ook een trainersdossier op zijn bord, want eerder deze week werd Carl De Geyseleer na amper twee speeldagen al op straat gezet. De zoektocht naar een opvolger werd meteen opgezet en al snel viel een spectaculaire naam: tweevoudig Gouden Schoen Mbark Boussoufa.

Die komt uiteindelijk niet naar de ajuinenstad, maar Mirallas wist wel één van zijn ex-ploegmaats van bij de nationale ploeg te overtuigen. Het Laatste Nieuws weet namelijk te melden dat Guillaume Gillet de nieuwe trainer zal worden.

De 39-jarige begon vorig seizoen aan zijn trainerscarrière, bij Anderlecht. Daar was hij aanvankelijk teruggekeerd om dispensatiespeler te worden bij RSCA Futures, maar uiteindelijk besloot hij te stoppen als speler en assistent van Felice Mazzu te worden.

Aan dat avontuur kwam echter na minder dan vier maanden een einde met het ontslag van Mazzu. Bij de A-kern was daarna geen plaats meer voor Gillet, maar hij mocht wel Robin Veldman vervangen als hoofdtrainer van de Futures. Gillet strijkt dus neer in Aalst met al wat ervaring in de Challenger Pro League op zak.

Zal Gillet een mooie trainerscarrière uitbouwen?

Meest recent

Tielemans bejubelt mede-Duivel: "Hij was héél goed"

Youri Tielemans werd begin deze week aangeduid als de nieuwe vaste aanvoerder van de Rode Duivels. ...

59
59
Fofana doet straffe onthulling na Duivelse glansprestatie

De Rode Duivels zijn een potentiële smaakmaker rijker. Malick Fofana startte donderdag in ...

57
57
Kranten vernietigend: één grandioze buis na zege Duivels

De Rode Duivels hebben donderdagavond gedaan wat moest op het veld van Liechtenstein. Zoals verwacht ...

241
241
WK-kwali's: afgang voor Duitsland, Oranje maakt dure slipper

Niet alleen de Rode Duivels kwamen donderdagavond in actie, ook elders in Europa stonden ...

217
217
Geen genade: Tielemans regisseert België naar monsterzege

In hun kwalificatiecampagne voor het WK 2026 hebben de Rode Duivels donderdagavond brandhout gemaakt ...

159
159
D-Day Anderlecht: Renard na nog geen jaar op straat?

RSC Anderlecht staat vrijdag voor een D-Day. Op de Raad van Bestuur zal onder meer het ontslag van ...

688
688
'Trainersbom in Nederland: Van Bommel grote kandidaat'

De eerste interland-break van het seizoen is begonnen en dat leidt traditiegetrouw ook tot de eerste ...

236
236
Afval bij Rode Duivels: één speler genadeloos afgemaakt

In hun queeste om een ticket voor het WK 2026 te veroveren, hielden de Rode Duivels donderdagavond ...

279
279
Mitrovic stinkend rijk na last-minute transferschok

In de grote Europese voetballanden zit de zomerse transferperiode er alweer op, maar in ...

384
384
'Club en Gent akkoord: transferprijs Skoras bekend'

Terwijl het transfergeweld in de grote Europese voetballanden inmiddels is gaan liggen, kunnen de ...

1245
1245
Onbegrip voor keuze Garcia: "Wat moet hij nog meer doen?!"

Donderdagavond nemen de Rode Duivels het op tegen Liechtenstein in de kwalificatiecampagne voor het ...

400
400
'Lammens krijgt meteen groot transfernieuws bij United'

Vlak voor het sluiten van de zomerse mercato in Engeland, wist Senne Lammens zijn droomtransfer naar ...

474
474
Joos en Hein ly-risch over Duivel: "Hij wordt dé ster"

In de kwalificatiecampagne voor het WK 2026 nemen de Rode Duivels het donderdagavond op tegen ...

349
349
Opstelling Duivels: één verrassing en spectaculaire voorlinie

De Rode Duivels hervatten donderdagavond hun kwalificatiecampagne voor het WK 2026. Op het veld van ...

414
414
Vandenhaute stevig afgerekend: "Het was een ramp"

Waar een groot deel van de aanhang van RSC Anderlecht al ruime tijd om vroeg, hebben ze maandag ook ...

1011
1011
Penalty-debacle bezorgt Jonge Duivels ijskoude douche

De Belgische beloften zijn met een dure slipper aan hun kwalificatiecampagne voor het EK 2027 ...

248
248
'Genk vloekt luidop: Standard trekt stekker uit transfer'

De zomermercato is in België nog eventjes geopend, verschillende clubs proberen dan ook nog een ...

529
529
Kapiteinsdebat bij Duivels: "Verbazend dat hij het niet is"

De Rode Duivels hervatten donderdagavond hun kwalficatiecampagne voor het WK 2026. Daags voor de ...

358
358
Courtois velt Lammens-oordeel: waarschuwing komt hard aan

Senne Lammens heeft zijn droomtransfer beet. De doelman maakte afgelopen seizoen veel indruk bij ...

450
450
Fabio Silva maakt zich onsterfelijk belachelijk

Fabio Silva heeft een verleden bij RSC Anderlecht. Deze zomertransferperiode maakte de Portugese ...

148
148
'Transferbom bij AA Gent: miljoenendeal bij Club Brugge'

Gaat AA Gent nog een opvallende transfer afronden? Die kans is bestaande, want ze zouden nog een ...

1682
1682
Sensatiedeal: KRC Genk haalt “monster” in huis

KRC Genk zag met Tolu Arokodare de aanvalsleider van vorig seizoen vertrekken en bijna moest het ook ...

648
648
Aanwinst STVV: "Of de interesse van Anderlecht klopte?"

RSC Anderlecht heeft nog werk op de transfermarkt. Voorlopig komt er weinig beweging in. Olivier ...

233
233
Trésor en Delcroix weldra terug in de Jupiler Pro League?

Bij Burnley willen ze nog af van een aantal spelers. De ploegen uit de Jupiler Pro League kunnen ...

409
409
Kroes doet boekje open over komst van Dolberg

Ajax dompelde de fans van RSC Anderlecht in grote rouw. Kasper Dolberg verliet Brussel en trok naar ...

177
177

Meer sportnieuws