Standard maakt Panda's monddood in paar dolle minuten

151 stemmen
Standard maakt Panda's monddood in paar dolle minuten

Op speeldag zeven is het eindelijk gelukt voor Carl Hoefkens. De coach van Standard kon in zes wedstrijden nog niet zegevieren met de Rouches maar met de inbreng van een pak nieuwkomers lukte het aan de Kehrweg wel. In de slotfase bibberde Standard nog wel stevig.

Eupen kende tot nu toe een zorgeloos seizoen met al 10 punten uit zes wedstrijden. Helemaal anders was de sfeer bij Standard: de Rouches wonnen nog niet en grabbelden onderweg drie punten mee. Vandaag moesten de nieuwkomers zorgen voor een eerste zege. Hoefkens bracht Hayden, Sowah en Djenepo meteen aan de aftrap.

LEES OOK: Ultieme ontknoping Play-Offs: refs slotspeeldag bekend

Slaapverwekkend halfuur, Rouches slaan plots toe

Standard toonde veel gretigheid in de openingsfase maar verder dan een paar halve kansen kwam het voorlopig niet. Kawabe dwong Slonina na dik vijf minuten spelen tot een eerste redding met een scherpe voorzet. Nadien was het lange tijd wachten op een echte kans, pas iets voorbij het halfuur was er een fraaie actie van Djenepo, zijn schot vloog uiteindelijk nog ruim over.

Plots vloog de vlam toch in de pan aan de Kehrweg. Aan de overzijde maakte Bodart een voorzet van Charles-Cook half onschadelijk, in de rebound kreeg Nuhu de bal door een bos van benen niet in doel. Voor de Rouches knalde Alzate ook nog eens een meter of twee naast. In het slot van de eerste helft ontsnapte thuisspeler Baiye nog aan een rode kaart na een zware fout op Djenepo, ook Alzate mocht niet mopperen met geel nadat hij aan de noodrem hing. 

Het venijn zat hem uiteindelijk nog helemaal in de staart. In de blessuretijd van de eerste periode verkeek Davidson volledig op een lange bal, Kanga profiteerde en zette Standard op een 0-1 voorsprong. De Panda's wankelden plots helemaal en met een afstandsschot zorgde Kawabe zowaar nog voor een 0-2 ruststand, een ferme opsteker voor Hoefkens en co.

Nieuwkomer zorgt voor bevrijding

Meteen na de pauze kregen de Panda's een unieke kans op de aansluitingstreffer. Charles-Cook profiteerde van een onoplettendheid maar vond Bodart op zijn weg. De thuisploeg nam een pak meer initiatief na de pauze, al kwam Standard op die openingsfase na amper in de problemen.

Halfweg de tweede helft toonde Djenepo nog eens zijn klasse. De nieuwkomer bij Standard draaide de Eupense verdedigers tureluurs, zijn schot ging uiteindelijk wel ruim naast. Even later knalde Kanga staalhard op de vuisten van Slonina. De bevrijdende 0-3 kwam er op een kwartier van het einde toch: Canak bracht vanop links prima voor en centraal mikte nieuwkomer Sowah voorbij de Eupense doelman.

Met de driedubbele voorsprong leek de wedstrijd beslist, al deed Finnbogason even later iets terug met een lage schuiver die voorbij Bodart ging: 1-3. Plots wankelde Standard toch even met nog een paar (grote) kansen voor de Panda's en een afgekeurde goal in blessuretijd. Uiteindelijk hield het team van Hoefkens wel stand (Alzate kreeg nog een tweede gele kaart) en pakte het eindelijk zijn eerste driepunter.

Scoreverloop:

0-1 (45+3') Kanga, 0-2 (45+5') Kawabe, 0-3 (75') Sowah, 1-3 (79') Finnbogason

Bijzonderheid:

Alzate (Standard) krijgt een tweede gele kaart (90+13').

🚀 Royal Standard de Liège-fans lezen nu:

Ultieme ontknoping Play-Offs: refs slotspeeldag bekend
Ultieme ontknoping Play-Offs: refs slotspeeldag bekend
103

Zal Standard nog stevig klimmen?

Meest recent

'Bom in Engeland: Tuchel laat 3 vedetten uit WK-selectie'

Ten laatste op 2 juni moeten alle WK-selecties bekend gemaakt worden, maar de meeste landen hakken ...

4
4
Emotionele Verhaeghe: "Hij is de beste Club-speler ooit"

Club Brugge legde zichzelf de voorbije maanden heel wat druk op, want het moest absoluut kampioen ...

47
47
Union reageert sportief na titel van Club Brugge

De titelstrijd werd donderdagavond definitief beslecht. Union koesterde al geen hoop meer na de ...

91
91
'Anderlecht mengt zich in strijd voor gegeerde winger'

Anderlecht heeft zich donderdag verzekerd van de vierde plaats en het bijhorende ticket voor de ...

119
119
Nieuw pijnlijk Kanga-moment: De Mil geeft verklaring

De voorbije weken zat het er al bovenarms op tussen Wilfried Kanga en de fans van AA Gent. De soap ...

67
67
Smetje op titelviering: rellen in stadion in Mechelen

De titelstrijd is donderdagavond in een beslissende plooi gevallen. Doordat Union punten liet liggen ...

151
151
Kampioenenfeest slaat om: horrorscenario treft Club Brugge

Club Brugge kan eindelijk de landstitel vieren, maar lang zal dat feest niet duren. De titel is ...

651
651
Verschaeren geeft hint over toekomst: "90% zeker"

Anderlecht heeft zich donderdagavond verzekerd van de vierde plaats met een zege tegen STVV, maar de ...

280
280
Tzolis laat zich uit over mogelijke transfer

Club Brugge heeft donderdagavond de landstitel binnengehaald, met dank aan het puntenverlies van ...

180
180
Tranen bij De Cat: transfer op komst?

De laatste thuiswedstrijd van Anderlecht dit seizoen werd donderdagavond een emotionele avond. Het ...

194
194
Afscheid op het veld? Mignolet schept duidelijkheid

Club Brugge heeft donderdagavond zijn 20ste landstitel veroverd. Het moest daarvoor wel bibberen tot ...

330
330
Club casht na titel: toptransfer voor deze kampioenmakers

De 20ste landstitel uit de clubgeschiedenis zal in de komende dagen ongetwijfeld stevig gevierd ...

303
303
Tranen met tuiten: Ronaldo heeft Saudische titel beet

Hij heeft er lang op moeten wachten, maar Cristiano Ronaldo heeft zich met Al-Nassr dan toch tot ...

63
63
"Woede, blijdschap, verdriet" - rauwe emoties na titel Club

Het werd nog bijzonder spannend in de slotminuten. Maar Club Brugge is er dan toch in geslaagd om ...

273
273
Impressionant! De spectaculaire legacy van Verhaeghe bij Club

Club Brugge heeft de 20ste landstitel uit zijn clubgeschiedenis beet. Liefst zeven daarvan werden ...

346
346
Anderlecht wint weer: onverwachte held verzilvert vierde plaats

Ondanks de malaise van de voorbije weken heeft RSC Anderlecht beslag kunnen leggen op de vierde ...

456
456
Tweede ster is binnen! Club kampioen na krankzinnig slot

Club Brugge heeft zich donderd voor de 20ste keer tot kampioen van België gekroond. Blauw-Zwart ...

224
224
Geen genade Garcia: 'onbegrijpelijke' afwezige in selectie

De Rode Duivels blazen weldra verzamelen om de laatste rechte lijn richting het WK in te zetten. Een ...

354
354
Pijnlijk: Kanga-soap bereikt volgend dieptepunt

Bij AA Gent heeft Wilfried Kanga het helemaal verpest bij de eigen achterban. En de soap rond de ...

198
198
"Niet eerlijk met hem" - Kampioenenmaker staat op bij Club

Club Brugge kreeg donderdag een eerste kans om de titelstrijd te beklinken. Een zege op KV Mechelen ...

168
168
'Tuchel schokt Engeland: grote namen gedumpt voor WK'

De start van het WK nadert met rasse schreden en dus maken de deelnemende landen volop hun selecties ...

352
352
Van Bommel onthult: "Dán was ik bij Antwerp gebleven"

Antwerp FC nam afgelopen weekend al na enkele maanden afscheid van Joseph Oosting. Sinds het vertrek ...

340
340
'Kompany-reünie in München: Bayern ziet koopje bij City'

Vincent Kompany en zijn troepen bij Bayern München bereiden zich momenteel voor op de ...

144
144
Club kampioen? Ontdek de basisteams van voorlaatste speeldag

Donderdagavond kan het doek vallen over de titelstrijd in de Champions' Play-Offs. Indien Club ...

44
44
'Maresca zet PL in lichterlaaie met eerste City-transfer'

Een officiële bevestiging ontbreekt nog, maar het heeft er alle schijn van Pep Guardiola zondag ...

109
109

Meer sportnieuws