Standard maakt Panda's monddood in paar dolle minuten

door
Standard maakt Panda's monddood in paar dolle minuten

Op speeldag zeven is het eindelijk gelukt voor Carl Hoefkens. De coach van Standard kon in zes wedstrijden nog niet zegevieren met de Rouches maar met de inbreng van een pak nieuwkomers lukte het aan de Kehrweg wel. In de slotfase bibberde Standard nog wel stevig.

Eupen kende tot nu toe een zorgeloos seizoen met al 10 punten uit zes wedstrijden. Helemaal anders was de sfeer bij Standard: de Rouches wonnen nog niet en grabbelden onderweg drie punten mee. Vandaag moesten de nieuwkomers zorgen voor een eerste zege. Hoefkens bracht Hayden, Sowah en Djenepo meteen aan de aftrap.

LEES OOK: Europe Play-Offs: droomscenario KRC Genk ligt klaar

Slaapverwekkend halfuur, Rouches slaan plots toe

Standard toonde veel gretigheid in de openingsfase maar verder dan een paar halve kansen kwam het voorlopig niet. Kawabe dwong Slonina na dik vijf minuten spelen tot een eerste redding met een scherpe voorzet. Nadien was het lange tijd wachten op een echte kans, pas iets voorbij het halfuur was er een fraaie actie van Djenepo, zijn schot vloog uiteindelijk nog ruim over.

Plots vloog de vlam toch in de pan aan de Kehrweg. Aan de overzijde maakte Bodart een voorzet van Charles-Cook half onschadelijk, in de rebound kreeg Nuhu de bal door een bos van benen niet in doel. Voor de Rouches knalde Alzate ook nog eens een meter of twee naast. In het slot van de eerste helft ontsnapte thuisspeler Baiye nog aan een rode kaart na een zware fout op Djenepo, ook Alzate mocht niet mopperen met geel nadat hij aan de noodrem hing. 

Het venijn zat hem uiteindelijk nog helemaal in de staart. In de blessuretijd van de eerste periode verkeek Davidson volledig op een lange bal, Kanga profiteerde en zette Standard op een 0-1 voorsprong. De Panda's wankelden plots helemaal en met een afstandsschot zorgde Kawabe zowaar nog voor een 0-2 ruststand, een ferme opsteker voor Hoefkens en co.

Nieuwkomer zorgt voor bevrijding

Meteen na de pauze kregen de Panda's een unieke kans op de aansluitingstreffer. Charles-Cook profiteerde van een onoplettendheid maar vond Bodart op zijn weg. De thuisploeg nam een pak meer initiatief na de pauze, al kwam Standard op die openingsfase na amper in de problemen.

Halfweg de tweede helft toonde Djenepo nog eens zijn klasse. De nieuwkomer bij Standard draaide de Eupense verdedigers tureluurs, zijn schot ging uiteindelijk wel ruim naast. Even later knalde Kanga staalhard op de vuisten van Slonina. De bevrijdende 0-3 kwam er op een kwartier van het einde toch: Canak bracht vanop links prima voor en centraal mikte nieuwkomer Sowah voorbij de Eupense doelman.

Met de driedubbele voorsprong leek de wedstrijd beslist, al deed Finnbogason even later iets terug met een lage schuiver die voorbij Bodart ging: 1-3. Plots wankelde Standard toch even met nog een paar (grote) kansen voor de Panda's en een afgekeurde goal in blessuretijd. Uiteindelijk hield het team van Hoefkens wel stand (Alzate kreeg nog een tweede gele kaart) en pakte het eindelijk zijn eerste driepunter.

Scoreverloop:

0-1 (45+3') Kanga, 0-2 (45+5') Kawabe, 0-3 (75') Sowah, 1-3 (79') Finnbogason

Bijzonderheid:

Alzate (Standard) krijgt een tweede gele kaart (90+13').

Zal Standard nog stevig klimmen?

Meest recent

Leko verklaart oorlog aan Garcia en Mannaert: "Géén vrienden"

Ivan Leko deed na de winst tegen RSC Anderlecht enkele opvallende uitspraken. De Kroaat zag een ...

6
6
Anderlecht heeft goud in handen: nieuw toptalent verbaast

RSC Anderlecht legt veel vertrouwen in de jeugdopleiding en elk jaar komen er weer nieuwe talenten ...

50
50
Hans Vanaken zorgt voor diep vertederende beelden na topper

De topper tussen Club Brugge en Anderlecht kende gisteren een bijzonder verloop. Blauw Zwart walste ...

14
14
Napoli-ploegmakkers vellen oordeel over Lukaku

De situatie van Romelu Lukaku is penibel aan het worden bij Napoli. De aanvaller ligt in de clinch ...

37
37
Ivan Leko met de handen in het haar: “Een raadsel”

Club Brugge won afgelopen speeldag met 4-2 van RSC Anderlecht. Blauw-Zwart speelde een ...

71
71
De Cat uitgefloten op Jan Breydel: pittige discussie barst los

RSC Anderlecht incasseerde maandagmiddag een pijnlijke 4-2-nederlaag op het veld van Club Brugge en ...

354
354
'Dortmund wil Rode Duivel: transfer van 30 à 40 miljoen'

Komende zomer komen weer verschillende (kandidaat-)Rode Duivels in aanmerking voor een mooie ...

59
59
'Leko haalt verschroeiend uit: drie spelers geviseerd'

Club Brugge heeft zijn campagne in de Champions' Play-Offs op gang getrapt met een 4-2-zege tegen ...

151
151
Gentse uitblinker baalt als stekker: "Zéér pijnlijk"

AA Gent heeft het nagelaten om een gouden zaak te doen tijdens de openingsspeeldag van de Champions' ...

60
60
Real vs. Bayern: Kompany doet straffe Courtois-uitspraak

Dinsdagavond is het zover, dan trekken de kwartfinales van de Champions League zich op gang. Met ...

88
88
'Brugse afgang maakt eerste slachtoffer bij Anderlecht'

Na een betere tweede helft werd de schade nog ietwat beperkt. Maar de dramatische prestatie in de ...

598
598
Europe Play-Offs: droomscenario KRC Genk ligt klaar

Ook in de Europe Play-Offs zit de eerste speeldag er alweer op. De eerste drie matchen deelden het ...

144
144
'Club slaat de bal mis: opschudding om Mignolet-opvolger'

Club Brugge moet deze zomer niet zomaar een doelman vervangen. Het moet vooral de leegte opvangen ...

250
250
Consequenties voor Lukaku: Napoli drijft conflict op de spits

Het zit momenteel serieus scheef tussen Romelu Lukaku en zijn werkgever SSC Napoli. De Rode Duivel ...

122
122
VAR-fiasco Union zindert na: "Beslissing van 40, 50 miljoen"

De eerste speeldag van de Play-Offs zit erop en heeft meteen al voor de nodige commotie gezorgd. ...

638
638
"Zoutpilaar", "Miniem" - Catastrofe in basiself Anderlecht

RSC Anderlecht heeft een tegenvallende start van de Champions' Play-Offs genomen. Het verloor ...

257
257
Napoli klopt Milan: actie De Bruyne bij Modric gaat viraal

In de Italiaanse Serie A heeft titelverdediger SSC Napoli op paasmaandag een gouden zaak gedaan. Het ...

163
163
Crisis wenkt in Anderlecht: stoel Taravel wankelt al

Van een valse start gesproken. RSC Anderlecht herpakte zich wel in de tweede helft tegen Club ...

195
195
Controverse bij Club Brugge: Leko op vingers getikt

Club Brugge won maandag in eigen huis met 4-2 van aartsrivaal RSC Anderlecht. Toch kon Ivan Leko ...

297
297
Lichtpunt bij Anderlecht: keert Taravel zijn kar?

RSC Anderlecht ging maandag met 4-2 onderuit op het veld van Club Brugge. Naar eigen zeggen zag ...

232
232
Trio titularissen valt door de mand bij Club Brugge

Na de pauze was het nog even bibberen geblazen, maar halfweg had Club Brugge eigenlijk reeds komaf ...

395
395
Anderlecht rekent zich rijk: Real Madrid & co zien sterretjes

RSC Anderlecht nam de afgelopen dagen deel aan het bekende toernooi in Amsterdam: de Future Cup. ...

270
270
De Cat verbaast Vanhaezebrouck: "Zag het al in opwarming"

Met een betere tweede periode werd de schade nog ietwat beperkt. Maar RSC Anderlecht werd ...

530
530
Standen PO's: Anderlecht in penarie, afscheiding in Europe Play-Offs

De eerste speeldag van de Play-Offs in de Jupiler Pro League zit erop. In de Champions' Play-Offs ...

161
161
Pijnlijk beeld: Tzolis vernedert Sardella tot op het bot

Club Brugge is sterk aan de Champions' Play-Offs begonnen en won maandagmiddag met 4-2 van RSC ...

1030
1030

Meer sportnieuws