Standard maakt Panda's monddood in paar dolle minuten

door
Standard maakt Panda's monddood in paar dolle minuten

Op speeldag zeven is het eindelijk gelukt voor Carl Hoefkens. De coach van Standard kon in zes wedstrijden nog niet zegevieren met de Rouches maar met de inbreng van een pak nieuwkomers lukte het aan de Kehrweg wel. In de slotfase bibberde Standard nog wel stevig.

Eupen kende tot nu toe een zorgeloos seizoen met al 10 punten uit zes wedstrijden. Helemaal anders was de sfeer bij Standard: de Rouches wonnen nog niet en grabbelden onderweg drie punten mee. Vandaag moesten de nieuwkomers zorgen voor een eerste zege. Hoefkens bracht Hayden, Sowah en Djenepo meteen aan de aftrap.

LEES OOK: 'Standard ruikt centen: transfersom van 10 miljoen'

Slaapverwekkend halfuur, Rouches slaan plots toe

Standard toonde veel gretigheid in de openingsfase maar verder dan een paar halve kansen kwam het voorlopig niet. Kawabe dwong Slonina na dik vijf minuten spelen tot een eerste redding met een scherpe voorzet. Nadien was het lange tijd wachten op een echte kans, pas iets voorbij het halfuur was er een fraaie actie van Djenepo, zijn schot vloog uiteindelijk nog ruim over.

Plots vloog de vlam toch in de pan aan de Kehrweg. Aan de overzijde maakte Bodart een voorzet van Charles-Cook half onschadelijk, in de rebound kreeg Nuhu de bal door een bos van benen niet in doel. Voor de Rouches knalde Alzate ook nog eens een meter of twee naast. In het slot van de eerste helft ontsnapte thuisspeler Baiye nog aan een rode kaart na een zware fout op Djenepo, ook Alzate mocht niet mopperen met geel nadat hij aan de noodrem hing. 

Het venijn zat hem uiteindelijk nog helemaal in de staart. In de blessuretijd van de eerste periode verkeek Davidson volledig op een lange bal, Kanga profiteerde en zette Standard op een 0-1 voorsprong. De Panda's wankelden plots helemaal en met een afstandsschot zorgde Kawabe zowaar nog voor een 0-2 ruststand, een ferme opsteker voor Hoefkens en co.

Nieuwkomer zorgt voor bevrijding

Meteen na de pauze kregen de Panda's een unieke kans op de aansluitingstreffer. Charles-Cook profiteerde van een onoplettendheid maar vond Bodart op zijn weg. De thuisploeg nam een pak meer initiatief na de pauze, al kwam Standard op die openingsfase na amper in de problemen.

Halfweg de tweede helft toonde Djenepo nog eens zijn klasse. De nieuwkomer bij Standard draaide de Eupense verdedigers tureluurs, zijn schot ging uiteindelijk wel ruim naast. Even later knalde Kanga staalhard op de vuisten van Slonina. De bevrijdende 0-3 kwam er op een kwartier van het einde toch: Canak bracht vanop links prima voor en centraal mikte nieuwkomer Sowah voorbij de Eupense doelman.

Met de driedubbele voorsprong leek de wedstrijd beslist, al deed Finnbogason even later iets terug met een lage schuiver die voorbij Bodart ging: 1-3. Plots wankelde Standard toch even met nog een paar (grote) kansen voor de Panda's en een afgekeurde goal in blessuretijd. Uiteindelijk hield het team van Hoefkens wel stand (Alzate kreeg nog een tweede gele kaart) en pakte het eindelijk zijn eerste driepunter.

Scoreverloop:

0-1 (45+3') Kanga, 0-2 (45+5') Kawabe, 0-3 (75') Sowah, 1-3 (79') Finnbogason

Bijzonderheid:

Alzate (Standard) krijgt een tweede gele kaart (90+13').

Zal Standard nog stevig klimmen?

Meest recent

CPL: voorlaatste ticket uitgedeeld, duel om laatste PO-plek

Aanstaande vrijdag wordt de slotspeeldag van de reguliere competitie in de Challenger Pro League. ...

16
16
Straffe reeks doorprikt: Vanderbiest geeft reden slipper KVM

KV Mechelen was bezig aan een straffe reeks tegen Union SG. Sinds 2019 had Malinwa niet meer op ...

13
13
Genk bijt tanden stuk op OHL: Westerlo leider in Play-Off II

Verrassende wending in de Europe Play-Offs. Tijdens zijn eerste thuismatch van de nacompetitie ...

56
56
Enorme verrassing bij Anderlecht, één wissel bij AA Gent

RSC Anderlecht ging in zijn drie voorbije wedstrijden telkens onderuit. Zondagavond moet dan ook een ...

102
102
Spurs virtueel op degraderen, dure slipper De Bruyne en co

In Engeland is de crisis bij Tottenham Hotspur compleet. De Londense club verloor zondag ook van ...

39
39
Wout wint Roubaix! Voetbalwereld smult mee van droomzege Van Aert

Wout van Aert heeft zondag een mooi stukje wielergeschiedenis geschreven. Na een beklijvend duel van ...

171
171
Totale afgang Diakhon: pijnlijke details raken bekend

Club Brugge boekte zaterdagavond op het veld van STVV een cruciale driepunter (1-2), maar maakte ...

341
341
'Carrick legt transfereis neer: United-bom van 90 miljoen'

Na een uitstekende reeks in de voorbije weken, is Manchester United goed op weg naar de derde plaats ...

82
82
Ongeziene dominantie: Beveren gaat voor historie in CPL

Aanstaande vrijdag wordt de slotspeeldag van de Challenger Pro League afgewerkt. Het wordt dan ...

117
117
Union doorbreekt Mechelse vloek: met 6 op 6 naar titelclash

Union SG is met een perfect rapport aan de Champions' Play-Offs begonnen. Dankzij een doelpunt van ...

91
91
Hayen voert één wissel door, Mazzu grijpt stevig in

KRC Genk is met belangrijke uitoverwinning aan de Europe Play-Offs begonnen. Dat vraagt wel om een ...

14
14
Toptarget speelt open kaart: "Transfer naar Club Brugge?"

Of hij nog in actie zal komen bij Club Brugge, zal afhangen van zijn revalidatie. Maar feit is dat ...

192
192
Leko dropt hint: essentiële wissel in basiself Club?

Club Brugge wist zaterdagavond de volle buit te pakken na een erg moeizame wedstrijd op het veld van ...

132
132
'Maat is vol: RSCA-titularis speelt plek definitief kwijt'

RSC Anderlecht krijgt zondagavond het bezoek van AA Gent. De algemene verwachting is dat coach ...

254
254
'Kompany lacht tanden bloot: Bayern contacteert steraanvaller'

Bayern München heeft zaterdagavond geschiedenis geschreven. Tijdens de vlotte zege op St. Pauli ...

155
155
'Standard ruikt centen: transfersom van 10 miljoen'

Standard hoopt in de komende weken alsnog met de eindzege in de Europe Play-Offs aan de haal te ...

186
186
KV Mechelen - Union: Vanderbiest en Hubert wisselen één keer

Union SG is goed aan de Champions' Play-Offs begonnen, maar moet zondagmiddag wel bevestigen op ...

24
24
Hayen klopt op tafel bij Genk: "Gaan er alles aan doen"

KRC Genk kan voorlopig niet tevreden zijn over het seizoen tot dusver. Maar de Limburgers hebben in ...

219
219
'City steekt zomermercato in de fik met topmiddenvelder'

Manchester City maakt zich op voor Premier League-toppers die de Engelse titelstrijd in een ...

77
77
TU: 'Gepeperde transfersom Vermeeren, Club vindt aanvaller'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

236
236
KV Kortrijk promoveert naar JPL: transfervuurwerk op komst

KV Kortrijk zal volgend seizoen weer te zien zijn in de Jupiler Pro League. De Kerels waren zeker ...

320
320
Sebaoui briest na STVV – Club Brugge: ploegmakkers afgemaakt

STVV stond op voorsprong in de eerste helft tegen Club Brugge. De Kanaries speelden een sterke ...

146
146
Uitblinker Godts spreekt over zomerse knaltransfer

Mika Godts behoorde bij Ajax weer tot de uitblinkers. De buitenspeler was goed voor een doelpunt, ...

44
44
Vetlesen zet Club Brugge op scherp: “Assholes…”

Het zag er na 45 minuten op Stayen niet goed uit voor Club Brugge. Blauw-Zwart stond op achterstand ...

224
224
Union Berlin pakt uit met primeur: eerste vrouwelijke T1

Union Berlin staat in de Bundesliga op een elfde plek, op zeven punten van de degradatiestreep. De ...

45
45

Meer sportnieuws