Standard maakt Panda's monddood in paar dolle minuten

door
Standard maakt Panda's monddood in paar dolle minuten

Op speeldag zeven is het eindelijk gelukt voor Carl Hoefkens. De coach van Standard kon in zes wedstrijden nog niet zegevieren met de Rouches maar met de inbreng van een pak nieuwkomers lukte het aan de Kehrweg wel. In de slotfase bibberde Standard nog wel stevig.

Eupen kende tot nu toe een zorgeloos seizoen met al 10 punten uit zes wedstrijden. Helemaal anders was de sfeer bij Standard: de Rouches wonnen nog niet en grabbelden onderweg drie punten mee. Vandaag moesten de nieuwkomers zorgen voor een eerste zege. Hoefkens bracht Hayden, Sowah en Djenepo meteen aan de aftrap.

LEES OOK: 'Standard 'baalt': geen toptransfer naar Rusland'

Slaapverwekkend halfuur, Rouches slaan plots toe

Standard toonde veel gretigheid in de openingsfase maar verder dan een paar halve kansen kwam het voorlopig niet. Kawabe dwong Slonina na dik vijf minuten spelen tot een eerste redding met een scherpe voorzet. Nadien was het lange tijd wachten op een echte kans, pas iets voorbij het halfuur was er een fraaie actie van Djenepo, zijn schot vloog uiteindelijk nog ruim over.

Plots vloog de vlam toch in de pan aan de Kehrweg. Aan de overzijde maakte Bodart een voorzet van Charles-Cook half onschadelijk, in de rebound kreeg Nuhu de bal door een bos van benen niet in doel. Voor de Rouches knalde Alzate ook nog eens een meter of twee naast. In het slot van de eerste helft ontsnapte thuisspeler Baiye nog aan een rode kaart na een zware fout op Djenepo, ook Alzate mocht niet mopperen met geel nadat hij aan de noodrem hing. 

Het venijn zat hem uiteindelijk nog helemaal in de staart. In de blessuretijd van de eerste periode verkeek Davidson volledig op een lange bal, Kanga profiteerde en zette Standard op een 0-1 voorsprong. De Panda's wankelden plots helemaal en met een afstandsschot zorgde Kawabe zowaar nog voor een 0-2 ruststand, een ferme opsteker voor Hoefkens en co.

Nieuwkomer zorgt voor bevrijding

Meteen na de pauze kregen de Panda's een unieke kans op de aansluitingstreffer. Charles-Cook profiteerde van een onoplettendheid maar vond Bodart op zijn weg. De thuisploeg nam een pak meer initiatief na de pauze, al kwam Standard op die openingsfase na amper in de problemen.

Halfweg de tweede helft toonde Djenepo nog eens zijn klasse. De nieuwkomer bij Standard draaide de Eupense verdedigers tureluurs, zijn schot ging uiteindelijk wel ruim naast. Even later knalde Kanga staalhard op de vuisten van Slonina. De bevrijdende 0-3 kwam er op een kwartier van het einde toch: Canak bracht vanop links prima voor en centraal mikte nieuwkomer Sowah voorbij de Eupense doelman.

Met de driedubbele voorsprong leek de wedstrijd beslist, al deed Finnbogason even later iets terug met een lage schuiver die voorbij Bodart ging: 1-3. Plots wankelde Standard toch even met nog een paar (grote) kansen voor de Panda's en een afgekeurde goal in blessuretijd. Uiteindelijk hield het team van Hoefkens wel stand (Alzate kreeg nog een tweede gele kaart) en pakte het eindelijk zijn eerste driepunter.

Scoreverloop:

0-1 (45+3') Kanga, 0-2 (45+5') Kawabe, 0-3 (75') Sowah, 1-3 (79') Finnbogason

Bijzonderheid:

Alzate (Standard) krijgt een tweede gele kaart (90+13').

🚀 Royal Standard de Liège-fans lezen nu:

'Standard 'baalt': geen toptransfer naar Rusland'
'Standard 'baalt': geen toptransfer naar Rusland'
105

Zal Standard nog stevig klimmen?

Meest recent

Trainersdilemma Essevee: Colpaert spreekt duidelijke taal

Voor Zulte Waregem staat er dit seizoen eigenlijk niets meer op het spel, want in de Relegation ...

3
3
'Club Brugge schiet in actie: bod van 3,5 miljoen'

Club Brugge is nog volop verwikkeld in de strijd om de landstitel, maar achter de schermen lijkt hun ...

68
68
'Charleroi hoopt op miljoenen dankzij PL-duel'

Het heeft er alle schijn van dat de Jupiler Pro League komende zomer weer de nodige smaakmakers zal ...

9
9
Essevee wrijft zich in handen: smaakmaker blijft mogelijk

Bij Zulte Waregem zijn ze intussen al enkele weken zeker van het behoud in de Jupiler Pro League, ...

44
44
Franky Van der Elst diep geraakt bij warm eerbetoon

Franky Van der Elst is een echt icoon van het Belgische voetbal. De voormalige sterkhouder van Club ...

50
50
TRANSFERUURTJE: 'Club shopt in Genk, toptalent voor Antwerp'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

102
102
‘Code rood Antwerp: clash met supporters op komst’

Royal Antwerp FC doet nog volop mee in de Europe Play-Offs, maar de achterban begint toch te morren. ...

114
114
Saudische rel rond ref Lambrechts: "Het is een schande!"

Op de Belgische velden krijgen de scheidsrechters er wekelijks van langs, maar ook in ...

103
103
STVV verrast met transfernieuws: betrouwbare schakel

Sint-Truiden VV is dit seizoen de grote revelatie van de Jupiler Pro League. De Kanaries linken naar ...

63
63
Rode Duivels én Chelsea? Martens geeft hint over Penders

Binnen twee weken maakt Rudi Garcia de selectie van de Rode Duivels voor het WK bekend. Daarin zijn ...

51
51
Een koopje? Ajax komt met Godts-statement

De voorbije dagen ging de naam van Mika Godts in heel Europa over de tongen, na zijn geweldige ...

100
100
STVV slaat terug na kritiek: "Ongelijke strijd"

STVV is nog steeds dé revelatie van het seizoen. De Kanaries lijken in de Champions' Play-Off ...

71
71
Grote verandering: hier zal CL vanaf 2027 te zien zijn

De voorbije jaren moest de Belgische voetbalfan zich al stevig aanpassen om naar voetbal te kunnen ...

325
325
'Garcia schokt: 2 certitudes vallen nog uit de boot voor WK'

De start van het WK nadert met rasse schreden. In de komende weken zullen de eerste selecties voor ...

333
333
Lukaku biedt zichzelf aan: pikante toptransfer lonkt

Romelu Lukaku werkt nog steeds in België aan zijn terugkeer, nadat eind maart een nieuwe ...

294
294
Zlatan Ibrahimović zet sociale media in brand met één video

Zlatan Ibrahimović heeft opnieuw van zich laten horen op sociale media, en zoals zo vaak deed hij ...

23
23
'Standard 'baalt': geen toptransfer naar Rusland'

Bij Standard gaat er deze zomer sowieso volk vertrekken. De Rouches moeten zoals elke Belgische ...

105
105
'Antwerp hakt knoop door over Janssen en Kerk'

Royal Antwerp FC kent alweer een pover seizoen en heeft de rol aan de Belgische top al even moeten ...

227
227
STVV geeft transferplan prijs: "Dat is de bedoeling"

Bij STVV zijn ze een voorbeeldclub inzake het financiële compartiment, dat maakten we al eerder ...

109
109
Wesley Sonck compleet voor schut gezet: "Wat is dit?"

Wesley Sonck heeft in zijn voetbalcarrière al heel wat meegemaakt. De ex-spits kreeg ...

74
74
Albert ziet Anderlecht fout maken: "Zijn vertrek is slecht nieuws"

RSC Anderlecht gaat nog zware weken tegemoet. De Brusselaars moeten alles op alles zetten voor een ...

255
255
'Ajax-nachtmerrie: Club Brugge-deal hakt er zwaar in'

Ajax zit met een probleem, want Club Brugge duwt stevig door voor een van de revelaties van de ...

374
374
'Alvarez verlaat Atlético: drie clubs en enorme monstersom'

Bij Atlético Madrid hebben ze met Julian Alvarez een topspits in de rangen. De kans is echter ...

92
92
Vanden Borre doet boekje open over RSCA-terugkeer Lukaku

Bij RSC Anderlecht hebben ze nood aan ervaring. Dé grote droomtransfer van de fans is Romelu ...

334
334
Taravel vindt oplossing: verrassende zet bij Anderlecht

RSC Anderlecht speelde een sterk eerste helft tegen Union SG en stond onverdiend achter bij de rust. ...

305
305

Meer sportnieuws