Standard maakt Panda's monddood in paar dolle minuten

151 stemmen
Standard maakt Panda's monddood in paar dolle minuten

Op speeldag zeven is het eindelijk gelukt voor Carl Hoefkens. De coach van Standard kon in zes wedstrijden nog niet zegevieren met de Rouches maar met de inbreng van een pak nieuwkomers lukte het aan de Kehrweg wel. In de slotfase bibberde Standard nog wel stevig.

Eupen kende tot nu toe een zorgeloos seizoen met al 10 punten uit zes wedstrijden. Helemaal anders was de sfeer bij Standard: de Rouches wonnen nog niet en grabbelden onderweg drie punten mee. Vandaag moesten de nieuwkomers zorgen voor een eerste zege. Hoefkens bracht Hayden, Sowah en Djenepo meteen aan de aftrap.

LEES OOK: Standard pakt uit met komst ex-Rode Duivel

Slaapverwekkend halfuur, Rouches slaan plots toe

Standard toonde veel gretigheid in de openingsfase maar verder dan een paar halve kansen kwam het voorlopig niet. Kawabe dwong Slonina na dik vijf minuten spelen tot een eerste redding met een scherpe voorzet. Nadien was het lange tijd wachten op een echte kans, pas iets voorbij het halfuur was er een fraaie actie van Djenepo, zijn schot vloog uiteindelijk nog ruim over.

Plots vloog de vlam toch in de pan aan de Kehrweg. Aan de overzijde maakte Bodart een voorzet van Charles-Cook half onschadelijk, in de rebound kreeg Nuhu de bal door een bos van benen niet in doel. Voor de Rouches knalde Alzate ook nog eens een meter of twee naast. In het slot van de eerste helft ontsnapte thuisspeler Baiye nog aan een rode kaart na een zware fout op Djenepo, ook Alzate mocht niet mopperen met geel nadat hij aan de noodrem hing. 

Het venijn zat hem uiteindelijk nog helemaal in de staart. In de blessuretijd van de eerste periode verkeek Davidson volledig op een lange bal, Kanga profiteerde en zette Standard op een 0-1 voorsprong. De Panda's wankelden plots helemaal en met een afstandsschot zorgde Kawabe zowaar nog voor een 0-2 ruststand, een ferme opsteker voor Hoefkens en co.

Nieuwkomer zorgt voor bevrijding

Meteen na de pauze kregen de Panda's een unieke kans op de aansluitingstreffer. Charles-Cook profiteerde van een onoplettendheid maar vond Bodart op zijn weg. De thuisploeg nam een pak meer initiatief na de pauze, al kwam Standard op die openingsfase na amper in de problemen.

Halfweg de tweede helft toonde Djenepo nog eens zijn klasse. De nieuwkomer bij Standard draaide de Eupense verdedigers tureluurs, zijn schot ging uiteindelijk wel ruim naast. Even later knalde Kanga staalhard op de vuisten van Slonina. De bevrijdende 0-3 kwam er op een kwartier van het einde toch: Canak bracht vanop links prima voor en centraal mikte nieuwkomer Sowah voorbij de Eupense doelman.

Met de driedubbele voorsprong leek de wedstrijd beslist, al deed Finnbogason even later iets terug met een lage schuiver die voorbij Bodart ging: 1-3. Plots wankelde Standard toch even met nog een paar (grote) kansen voor de Panda's en een afgekeurde goal in blessuretijd. Uiteindelijk hield het team van Hoefkens wel stand (Alzate kreeg nog een tweede gele kaart) en pakte het eindelijk zijn eerste driepunter.

Scoreverloop:

0-1 (45+3') Kanga, 0-2 (45+5') Kawabe, 0-3 (75') Sowah, 1-3 (79') Finnbogason

Bijzonderheid:

Alzate (Standard) krijgt een tweede gele kaart (90+13').

Zal Standard nog stevig klimmen?

Meest recent

Wout Faes krijgt genadeloos transfernieuws te horen

Waar ligt de toekomst van Wout Faes. De verdediger was afgelopen seizoen een basispion bij AS Monaco ...

11
11
'Union haalt wéér uit: miljoenen voor komst WK-ganger'

Hoewel het wereldkampioenschap nog volop bezig is, zijn de clubs uit de Jupiler Pro League al ...

41
41
Hans Vanaken richting Eredivisie? "Als hij betaalbaar is ..."

Hans Vanaken heeft een goede beurt gemaakt bij zijn eerste basisplaats ooit op het WK. Zijn ...

217
217
Brazilië door kleinste gaatje: Japan kraakt in 96ste minuut

Brazilië heeft zich maandagavond als tweede land geplaatst voor de 1/16de finales van het WK ...

47
47
Beste spelers WK 2026: Twee Duivels duiken top 50 in

Het wereldkampioenschap in de Verenigde Staten, Canada en Mexico wordt aan een razend tempo ...

177
177
'Commotie bij Anderlecht: topclub biedt op Stroeykens'

RSC Anderlecht is inmiddels al een week terug aan het trainen. Ook Mario Stroeykens tekende present ...

277
277
Na Club Brugge-akkoord: nachtmerrie voor Adedeji-Sternberg

Noah Adedeji-Sternberg heeft zijn keuze gemaakt: hij wil naar Club Brugge. Alleen is Genk daar ...

989
989
Hayen doet boekje open over transfersoap Genk & Club Brugge

Dé transfersoap van deze zomer lijkt nu reeds een feit. Club Brugge bereikte achter de rug ...

431
431
AA Gent verrast en stelt vierde zomeraanwinst voor

AA Gent verzekerde zich op de valreep nog van een Europees ticket, maar na alweer een teleurstellend ...

143
143
Marc Coucke en Gert Verhulst pakken samen grote crisis aan

Terwijl de storm rond Anderlecht de voorbije maanden stevig bleef woeden, lijkt Marc Coucke zich ...

184
184
'Tzolis out, Sommer in: transferupdate bij Club Brugge'

Club Brugge staat op het punt om de overbodige Zaid Romero definitief van de hand te doen, maar ook ...

690
690
Vertonghen maakt gehakt van Wilmots: "Pure onkunde"

In het kader van zijn stage bij de voetbalbond leek Jan Vertonghen even te zullen meegaan naar het ...

479
479
Waarom Sporza-commentatoren plots zwaar onder vuur liggen

Het WK in de Verenigde Staten (en Mexico en Canada) blijkt niet alleen een beproeving voor de ...

256
256
Mirakel van Diego Armando Maradona: exact 40 jaar geleden

Het is vandaag exact 40 jaar geleden dat Argentinië wereldkampioen werd. Het werd hét ...

21
21
Lommel SK geeft stevige transferplannen prijs

Lommel SK promoveerde naar de Jupiler Pro League. De Limburgers moeten nog de nodige versterking ...

110
110
Goots ziet heel verrassende titelkandidaten in CPL

De Challenger Pro League start binnen een aantal weken. Patrick Goots heeft opvallend genoeg al ...

186
186
AA Gent haalt oude bekende terug

AA Gent heeft zijn volgende versterking beet. De Buffalo's hebben een nieuwe assistent-trainer ...

53
53
'Westerlo drukt door en klopt aan bij topclub'

KVC Westerlo gaat deze mercato voor heel veel geld spelers verkopen, maar ze zijn ook op zoek naar ...

74
74
Nederland onder druk: pijnlijke statistiek baart zorgen

Nederland wereldkampioen! Je hoort het bij elk WK waar ze aanwezig zijn, maar het lukte hen nog ...

59
59
Genoemd bij Club Brugge en Anderlecht, nu ontslagen bij Ajax

Bij Ajax blijf het woelig werken. De Amsterdammers willen heel wat spelers van de hand doen, maar ...

85
85
Manchester City maakt eindelijk opvolger Guardiola bekend

Na vele maanden van geruchten heeft Manchester City eindelijk de opvolger van succescoach Pep ...

83
83
"Ik wil dolgraag de overstap maken naar Union SG"

Union SG was al zeer actief op de transfermarkt. De Brusselaars zijn volop bezig met het proberen af ...

138
138
'AA Gent legt pittig prijskaartje vast: 8 miljoen euro'

AA Gent zal deze zomer snel klaar moeten zijn met zijn transferhuiswerkt, want de eerste opdracht in ...

463
463
'Meunier heeft nieuwe club zo goed als beet'

Voor Thomas Meunier is de wereldbeker nog geen echt succes geworden. De rechtsachter begon het ...

109
109
Na WK sensationele transfer voor Harry Kane?

Engeland overleefde vlotjes de groepsfase op het WK, want met een zeven op negen tegen Kroatië, ...

167
167

Meer sportnieuws