Anderlecht titelfavoriet? Imke Courtois klaar en duidelijk

550 stemmen
Anderlecht titelfavoriet? Imke Courtois klaar en duidelijk

Anderlecht haalde in de vorige transferperiode een twaalftal verse krachten in huis, waaronder een aantal spelers die voor aanvang van de mercato nog onhaalbaar leken voor RSCA. De selectie is op papier dus aanzienlijk versterkt, volgens sommigen zelfs titelwaardig.

Bij Anderlecht wil men absoluut nog niet spreken over een mogelijke titel. "We moeten bouwen. We geloven dat deze kern zijn voet naast de topclubs kan zetten, maar het is nog vroeg. Voor de titel hebben we - denk ik - nog tijd nodig", zei Jesper Freberg aan Sporza.

LEES OOK: Boskamp: "Had hem graag bij Anderlecht gezien"

Play-off I blijft het doel

De belangrijkste doelstelling, het behalen van Play-Off I, blijft voorlopig dan ook ongewijzigd. "Ik heb voor de competitiestart gezegd dat Play-Off I de ambitie is. Toen ik dat zei, wist ik al wat we van plan waren in deze mercato. Dus die ambitie is niet veranderd. Als we in POI zitten, zullen we verder kijken."

Imke Courtois is van mening dat er dringend extra ervaring en kwaliteit nodig was na de resultaten van de afgelopen jaren. De analiste vindt het logisch dat Anderlecht nu een titelkandidaat zou moeten zijn, na het indrukwekkende voorbije transferoffensief.

(Nog?) geen titelkandidaat

Op papier althans, want Courtois wil eerst afwachten of onder meer Thorgan Hazard en Kasper Dolberg hun beste niveau opnieuw kunnen bereiken bij Anderlecht. Pas als dat lukt, dan kan Anderlecht nadrukkelijk naar boven beginnen kijken.

“Ik zeg: Play-off 1”, zegt Courtois in De Zondag. “En eenmaal daarin word je toch automatisch titelkandidaat?” Zondag gaat Anderlecht op bezoek bij KV Kortrijk, een verplaatsing die altijd moeilijk is voor de Brusselaars.

Is Anderlecht een titelkandidaat?

Meest recent

Drukte bij La Louvière: 3 nieuwkomers, sterkhouder vertrekt

La Louvière wist afgelopen seizoen als promovendus het behoud te verzekeren, maar bevestigen ...

5
5
Bekritiseerde Duivel haalt gram: "Zijn beste match ooit"

De Rode Duivels hebben zaterdagochtend komaf gemaakt met alle twijfels. Ze boekten in hun laatste ...

12
12
Perisic schaart zich in zéér straf rijtje met jubileum

Om 23u wordt in groep L de slotspeeldag op gang getrapt. Kroatië moet daarin nog vol aan de bak ...

6
6
'Standard heeft volgende aanwinst in het vizier'

Standard is deze zomer al snel in actie geschoten op de transfermarkt. De Rouches haalden de ...

15
15
'Westerlo vangt deze miljoenensom voor Ferri'

Westerlo ontwikkelde zich de voorbije jaren tot een club die zeer goed spelers kan verkopen. Dat zal ...

63
63
Hoofdscout voorspelt transferboost voor KRC Genk

KRC Genk kijkt met heel wat interesse naar wat zich op het WK afspeelt. Heel wat (ex-)spelers van de ...

201
201
AA Gent boekt meteen ruime zege in eerste oefenmatch

Heel wat Belgische eersteklassers zijn stilaan aan hun voorbereiding op het nieuwe seizoen begonnen. ...

97
97
Vanhaezebrouck vindt dat 2 Duivels moeten blijven staan

Na de twee op zes tegen Egypte en Iran stonden de Rode Duivels onder grote druk tegen Nieuw-Zeeland, ...

259
259
'Club Brugge speelt spelletje blufpoker met FC Barcelona'

Club Brugge staat voor een zeer drukke transferzomer. Het zag al Aleksandar Stankovic naar Inter ...

311
311
Cody Gakpo getroffen door hartverscheurend nieuws

Voor Nederland klaarde sportief de hemel op na het gelijkspel op de eerste speeldag van dit WK. ...

26
26
Club Brugge en Sommer: pijnlijke waarheid duikt op

Yann Sommer naar Club Brugge klinkt als een stunt. Maar er duikt meteen een pijnlijke waarheid op. ...

967
967
'Westerlo passeert met topdeal langs de kassa'

KVC Westerlo kent een heel drukke mercato. De Kemphanen gaan de nodige in- en uitgaande transfers ...

38
38
PSV baalt énorm: "We hadden Ronaldo bijna beet"

Cristiano Ronaldo is een van de beste aanvallers ooit, dat weet ondertussen iedereen wel. CR7 brak ...

38
38
Courtois reageert met klasse op 'kritiek op 'oudjes''

Rudi Garcia vond het nodig om na een 1-5-zege en kwalificatie voor de volgende ronde zelf een ...

99
99
Boskamp: "Had hem graag bij Anderlecht gezien"

RSC Anderlecht stelde Vitor Bruno voor als nieuwe hoofdtrainer. De Portugees won dus het pleit. De ...

383
383
Vandenbempt stelt zich grote vragen bij aanpak Garcia

België won met 1-5 van Nieuw-Zeeland. Een goede prestatie van de Belgen, maar dat mocht wel ...

145
145
Vanden Borre komt met héél straffe België-uitspraken

België is door naar de volgende ronde, Hugo Broos flikte het ook en heel wat ex-spelers uit de ...

161
161
Eden Hazard verrast iedereen met opvallende WK-zet

Eden Hazard zit nog steeds in de harten van miljoenen Belgische fans. Eén van de absolute ...

74
74
SK Beveren aan zet: coach Bakens geeft stand van zaken

SK Beveren promoveerde op indrukwekkende wijze naar de Jupiler Pro League. De Waaslanderen haalden ...

114
114
'Union SG vangt bot: volgend bod geweigerd'

Union SG was deze zomer al bijzonder actief op de transfermarkt. De bekerwinnaar haalde de voorbije ...

66
66
'Arsenal verrast met Belg als nieuwe topman'

De Belgen beginnen in steeds meer topfuncties in het buitenland te komen. Nils Koppen is op weg naar ...

63
63
Koeman 'vreest' ex-speler van Anderlecht en KRC Genk

Nederland boekte een 7 op 9 in de groepsfase. Ze eindigden eerste in hun poule, maar met Marokko ...

248
248
'Monstertransfer Union SG: Inter klopt aan'

Union SG was al zeer actief op de transfermarkt, maar de bekerwinnaar gaat ook zeker nog wat ...

147
147
Chadli geeft WK-kansen Rode Duivels prijs: "Is mogelijk!"

De Rode Duivels wonnen met 1-5 van Nieuw-Zeeland en werden zo alsnog groepswinnaar. Met 5 op 9 ...

124
124
Sporting Hasselt laat grote naam naar Nederland verkassen

Sporting Hasselt maakte al een aantal nieuwkomers bekend, maar er vertrokken ook al heel wat ...

45
45

Meer sportnieuws