Anderlecht titelfavoriet? Imke Courtois klaar en duidelijk

550 stemmen
Anderlecht titelfavoriet? Imke Courtois klaar en duidelijk

Anderlecht haalde in de vorige transferperiode een twaalftal verse krachten in huis, waaronder een aantal spelers die voor aanvang van de mercato nog onhaalbaar leken voor RSCA. De selectie is op papier dus aanzienlijk versterkt, volgens sommigen zelfs titelwaardig.

Bij Anderlecht wil men absoluut nog niet spreken over een mogelijke titel. "We moeten bouwen. We geloven dat deze kern zijn voet naast de topclubs kan zetten, maar het is nog vroeg. Voor de titel hebben we - denk ik - nog tijd nodig", zei Jesper Freberg aan Sporza.

LEES OOK: Anderlecht krijgt énorme buitenkans op ex-kampioenenmaker

Play-off I blijft het doel

De belangrijkste doelstelling, het behalen van Play-Off I, blijft voorlopig dan ook ongewijzigd. "Ik heb voor de competitiestart gezegd dat Play-Off I de ambitie is. Toen ik dat zei, wist ik al wat we van plan waren in deze mercato. Dus die ambitie is niet veranderd. Als we in POI zitten, zullen we verder kijken."

Imke Courtois is van mening dat er dringend extra ervaring en kwaliteit nodig was na de resultaten van de afgelopen jaren. De analiste vindt het logisch dat Anderlecht nu een titelkandidaat zou moeten zijn, na het indrukwekkende voorbije transferoffensief.

(Nog?) geen titelkandidaat

Op papier althans, want Courtois wil eerst afwachten of onder meer Thorgan Hazard en Kasper Dolberg hun beste niveau opnieuw kunnen bereiken bij Anderlecht. Pas als dat lukt, dan kan Anderlecht nadrukkelijk naar boven beginnen kijken.

“Ik zeg: Play-off 1”, zegt Courtois in De Zondag. “En eenmaal daarin word je toch automatisch titelkandidaat?” Zondag gaat Anderlecht op bezoek bij KV Kortrijk, een verplaatsing die altijd moeilijk is voor de Brusselaars.

Is Anderlecht een titelkandidaat?

Meest recent

JPL-toptransfer bij Genk: Hayen gooit kaarten op tafel

KRC Genk hoopt zaterdagavond alsnog beslag te leggen op de eindzege in de Europe Play-Offs. Dat ...

37
37
"Betekent alles" - Guardiola diep geraakt na belletje De Bruyne

Pep Guardiola neemt zondagavond afscheid als hoofdcoach van Manchester City. Nu dat nieuws officieel ...

94
94
Loting Champions League: Club weet waar het aan toe is

Club Brugge heeft zich donderdagavond voor de 20ste keer tot kampioen van België gekroond. ...

189
189
'Salah zwaait Anfield uit: Europese schoktransfer wenkt'

Aanstaande zondag neemt Anfield afscheid van één van absolute boegbeelden uit de ...

91
91
'Sibierski in actie: trainersdossier in stroomversnelling'

Nu RSC Anderlecht zich verzekerd heeft van een Europese ticket, kan de wederopbouw richting volgend ...

426
426
Kassa rinkelt: Gent kondigt eerste zomertransfer aan

AA Gent hoopt na een pover seizoen alsnog beslag te leggen op een Europees ticket. Maar ondertussen ...

149
149
'Groot nieuws op Stayen: Vrancken hakt toekomstknoop door'

Aanstaande zondag zet STVV thuis tegen KV Mechelen een punt achter een onvergetelijk seizoen. Dat ...

389
389
'Transformatie City: opvolger Guardiola dropt transferbom'

Vrijdag volgde de officiële bevestiging: Pep Guardiola zwaait zondag af als coach van ...

135
135
‘Tranen bij Club Brugge: titelheld pakt koffers’

Club Brugge viert de twintigste landstitel, maar achter het feest hangt ook een donkere wolk. ...

659
659
Vanaken doet Club Brugge-fans smelten met zeldzame Tweet

Hans Vanaken heeft donderdag andermaal een fraaie mijlpaal bereikt in zijn carrière. De ...

206
206
WK-rel op komst: "Belgen hebben achterlijke bondscoach"

Nog een drietal weken te gaan en het wereldkampioenschap in de VS, Canada en Mexico gaat van start. ...

623
623
Van Bommel pakt uit met straffe Antwerp-uitspraak

Antwerp FC nam afgelopen weekend al na enkele maanden afscheid van Joseph Oosting. Sinds het vertrek ...

511
511
Rigaux speelt open kaart over vertrek bij Club Brugge

Ontlading alom donderdag bij Club Brugge, dat op het veld van KV Mechelen landstitel nummer twintig ...

178
178
'Totale uitverkoop Anderlecht: exit De Cat & Saliba?'

Op de slotspeeldag staat er niks meer op het spel, en dus kan RSC Anderlecht al beginnen denken aan ...

343
343
Club Brugge verrast: Verhaeghe verklapt opvolger Mignolet

Landstitel nummer 20 is een feit voor Club Brugge, waar Bart Verhaeghe achteraf glunderend de pers ...

1101
1101
'Over & out: Anderlecht spuwt Goto definitief uit'

Dankzij de zege tegen STVV verzekerde RSC Anderlecht zich donderdag van de vierde plaats en het ...

441
441
Pro League spreekt klare taal: Club NXT blijft in 1B

Vermits eerste achtervolger Union zelf punten liet liggen tegen AA Gent, volstond een gelijkspel in ...

316
316
'Hete zomer Anderlecht: 5 toptargets Sibierski bekend'

RSC Anderlecht verzekerde zich donderdag van een Europees ticket, wat dus wel betekent dat Paars-Wit ...

454
454
Titelrapport: kranten oneens over sterkhouder Club

Club Brugge kroonde zich donderdag voor de twintigste keer tot landskampioen. Het succes van Ivan ...

393
393
Nieuwe plottwist in 1B: reddingsboei voor Club NXT?

De landstitel kan hen alvast niet meer ontglippen, maar bij Club Brugge heeft men ook nog andere ...

275
275
Charleroi wil rivaal Standard een ferme hak zetten

Sporting Charleroi doet niet meer mee voor Europees voetbal, maar de Carolo’s kunnen Waalse ...

210
210
STVV sneert naar Anderlecht: “Dan anders verlopen…”

Sint-Truiden VV verloor van RSC Anderlecht terwijl de Kanaries al heel het seizoen indruk maken. ...

464
464
Daam Foulon gelooft ogen niet bij Antwerp

Royal Antwerp FC kan Europees voetbal al een paar speeldagen op hun buik schrijven, maar The Great ...

377
377
Knaltransfer? Amadou Onana verrast met uitspraken

Amadou Onana kampte dit seizoen met heel wat blessureleed, maar de middenvelder maakte toch indruk ...

151
151
De Vlieger ziet struikelblok voor Europese druk KAA Gent

KAA Gent moet nog vol aan de bak om nog kans te maken op Europees voetbal. Op de slotpseeldag van de ...

133
133

Meer sportnieuws