Anderlecht titelfavoriet? Imke Courtois klaar en duidelijk

door
Anderlecht titelfavoriet? Imke Courtois klaar en duidelijk

Anderlecht haalde in de vorige transferperiode een twaalftal verse krachten in huis, waaronder een aantal spelers die voor aanvang van de mercato nog onhaalbaar leken voor RSCA. De selectie is op papier dus aanzienlijk versterkt, volgens sommigen zelfs titelwaardig.

Bij Anderlecht wil men absoluut nog niet spreken over een mogelijke titel. "We moeten bouwen. We geloven dat deze kern zijn voet naast de topclubs kan zetten, maar het is nog vroeg. Voor de titel hebben we - denk ik - nog tijd nodig", zei Jesper Freberg aan Sporza.

LEES OOK: Smaakmaker Anderlecht: "Interesse van Liverpool?"

Play-off I blijft het doel

De belangrijkste doelstelling, het behalen van Play-Off I, blijft voorlopig dan ook ongewijzigd. "Ik heb voor de competitiestart gezegd dat Play-Off I de ambitie is. Toen ik dat zei, wist ik al wat we van plan waren in deze mercato. Dus die ambitie is niet veranderd. Als we in POI zitten, zullen we verder kijken."

Imke Courtois is van mening dat er dringend extra ervaring en kwaliteit nodig was na de resultaten van de afgelopen jaren. De analiste vindt het logisch dat Anderlecht nu een titelkandidaat zou moeten zijn, na het indrukwekkende voorbije transferoffensief.

(Nog?) geen titelkandidaat

Op papier althans, want Courtois wil eerst afwachten of onder meer Thorgan Hazard en Kasper Dolberg hun beste niveau opnieuw kunnen bereiken bij Anderlecht. Pas als dat lukt, dan kan Anderlecht nadrukkelijk naar boven beginnen kijken.

“Ik zeg: Play-off 1”, zegt Courtois in De Zondag. “En eenmaal daarin word je toch automatisch titelkandidaat?” Zondag gaat Anderlecht op bezoek bij KV Kortrijk, een verplaatsing die altijd moeilijk is voor de Brusselaars.

Is Anderlecht een titelkandidaat?

Meest recent

'Rode Duivels grijpen nu toch weer naast toptalent'

Er was in 2025 heel wat te doen over spelers met een dubbele nationaliteit bij de Rode Duivels. Heel ...

12
12
TRANSFERUURTJE: 'Club troeft Anderlecht af, Barça ontdekt Gentse parel'

De wintermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk ...

71
71
Hubert haalt snoeihard uit naar Anderlecht

David Hubert werd een tijdje geleden ontslagen bij RSC Anderlecht. Nu zit de hoofdtrainer bij Union ...

98
98
Vera deelt hartverscheurend verhaal over Nicky Hayen

Het zijn zware weken geweest voor Nicky Hayen, maar zeker ook heftige jaren voor Vera Duchateau. Al ...

125
125
Zulte Waregem roept oorlogstaal naar Antwerp

Zulte Waregem kent dit seizoen wisselvallige resultaten, maar de promovendus doet het behoorlijk in ...

223
223
Held: Vuskovic (ex-Westerlo) redt leven na akelig moment

Luka Vuskovic maakte op 17-jarige leeftijd op huurbasis furore bij Westerlo, maar nu zit de centrale ...

29
29
‘KAA Gent slaat bal mis: wéér toptalent op weg naar exit'

KAA Gent krijgt dit seizoen klappen. De resultaten vallen dik tegen en als klap op de vuurpijl ...

237
237
Einde verhaal? Fans keren zich nu ook tegen Marc Brys

Marc Brys staat officieel nog onder contract als bondscoach van Kameroen, maar de Belgische ...

85
85
'Real schiet in actie: opvolger voor clubicoon bepaald'

Bij Real werkten ze in de voorbije zomers al aan een verjonging van het elftal, met dit seizoen nog ...

58
58
'Afrikaanse kampioen op weg naar Belgische club'

De wintermercato gaat binnen enkele dagen van start en de zoektocht naar versterking is bij de ...

230
230
Tip voor De Mil: "Hij moet meer kansen krijgen"

Rik De Mil heeft tot dusver nog maar weinig plezier beleefd aan zijn overstap naar AA Gent. De ...

153
153
'Paniek bij Club: ook transfer Tzolis weer op tafel'

Club Brugge gaat vrijdagmiddag in Genk nog op zoek naar een resultaat, maar daarna kan het vizier ...

232
232
Ophef op Africa Cup: Saintfiet haalt keihard uit

Op tweede kerstdag wordt er ook op de Africa Cup weer gevoetbald. Daarbij zijn ook twee Belgische ...

132
132
Plots vreemde situatie voor Nicky Hayen

De Kerstspeeldag in de Jupiler Pro League wordt straks om 13u30 afgetrapt met meteen een pikante ...

374
374
'Transferplannen Standard: zes deals op til'

Na twee derde van de reguliere competitie lijken Union, Club Brugge, STVV en Anderlecht al vrijwel ...

261
261
‘Club Brugge schrikt: Broos’ comeback botst direct’

Hugo Broos wil stoppen als coach, maar niet verdwijnen uit het voetbal. Alleen: de manier waarop hij ...

416
416
KV Mechelen in Play-Off I? Revelatie schat kansen in

Vrijdag en zaterdag staan nog de laatste wedstrijden van 2025 in de Jupiler Pro League op het ...

129
129
Marouane Fellaini toch nog langer bij Charleroi?

Charleroi pakte onlangs groots uit met de komst van Marouane Fellaini. De ex-Rode Duivel was sinds ...

31
31
Cinel keert plots helemaal zijn kar bij Cercle

Cercle Brugge sluit zijn kalenderjaar af met een lastige opdracht, want vrijdag komt Union op bezoek ...

299
299
'Club Brugge onderhandelt keihard: 35 miljoen'

Club Brugge gaat vrijdagnamiddag in Genk op zoek naar een mooie afsluiter van 2025. Daarna kan het ...

399
399
Zucht van opluchting bij Club: Leko maakt selectie bekend

Vrijdag gaat de kerstspeeldag in de Jupiler Pro League van start met een bijzonder aantrekkelijke ...

301
301
'City zet nieuwe jaar in met knal: eerste toptransfer 2026'

Na een ietwat aarzelende start van het seizoen, is Manchester City de voorbije weken weer helemaal ...

123
123
Gouden Schoen: Anderlecht favoriet voor twéé grote prijzen

RSC Anderlecht moest tijdens de voorbije gala's van de Gouden Schoen telkens vrede nemen met een ...

800
800
Enorme verrassing in Play-Off I? "Onder radar blijven"

Nog één speeldag te gaan en de reguliere competitie van de Jupiler Pro League is voor ...

153
153
'Club ruikt wéér record: ongelooflijke transfersom Ordoñez'

Club Brugge KV wist in 2025 opnieuw straffe financiële cijfers voor te leggen en dat had het in ...

490
490

Meer sportnieuws