Anderlecht titelfavoriet? Imke Courtois klaar en duidelijk

door
Anderlecht titelfavoriet? Imke Courtois klaar en duidelijk

Anderlecht haalde in de vorige transferperiode een twaalftal verse krachten in huis, waaronder een aantal spelers die voor aanvang van de mercato nog onhaalbaar leken voor RSCA. De selectie is op papier dus aanzienlijk versterkt, volgens sommigen zelfs titelwaardig.

Bij Anderlecht wil men absoluut nog niet spreken over een mogelijke titel. "We moeten bouwen. We geloven dat deze kern zijn voet naast de topclubs kan zetten, maar het is nog vroeg. Voor de titel hebben we - denk ik - nog tijd nodig", zei Jesper Freberg aan Sporza.

LEES OOK: Taravel zakt weg: Anderlecht richt blik op opvolgers

Play-off I blijft het doel

De belangrijkste doelstelling, het behalen van Play-Off I, blijft voorlopig dan ook ongewijzigd. "Ik heb voor de competitiestart gezegd dat Play-Off I de ambitie is. Toen ik dat zei, wist ik al wat we van plan waren in deze mercato. Dus die ambitie is niet veranderd. Als we in POI zitten, zullen we verder kijken."

Imke Courtois is van mening dat er dringend extra ervaring en kwaliteit nodig was na de resultaten van de afgelopen jaren. De analiste vindt het logisch dat Anderlecht nu een titelkandidaat zou moeten zijn, na het indrukwekkende voorbije transferoffensief.

(Nog?) geen titelkandidaat

Op papier althans, want Courtois wil eerst afwachten of onder meer Thorgan Hazard en Kasper Dolberg hun beste niveau opnieuw kunnen bereiken bij Anderlecht. Pas als dat lukt, dan kan Anderlecht nadrukkelijk naar boven beginnen kijken.

“Ik zeg: Play-off 1”, zegt Courtois in De Zondag. “En eenmaal daarin word je toch automatisch titelkandidaat?” Zondag gaat Anderlecht op bezoek bij KV Kortrijk, een verplaatsing die altijd moeilijk is voor de Brusselaars.

Is Anderlecht een titelkandidaat?

Meest recent

Fikse waarschuwing Club Brugge: "Kan de titel kosten"

Club Brugge is goed aan de Champions' Play-Offs begonnen en won maandagmiddag met 4-2 van rivaal RSC ...

0
0
'Toekomstwending Coosemans: Anderlecht onderneemt stappen'

RSC Anderlecht blijft voorlopig op zoek naar een nieuwe sportief directeur. Maar ondertussen wordt ...

50
50
'Manchester United lonkt: transferdeal met KRC Genk'

KRC Genk is goed begonnen aan de Europe Play-Offs en kan komend weekend opnieuw een uitstekende zaak ...

53
53
"Hallucinant" - Union structureel bevoordeeld door arbitrage?

De Play-Offs zijn nog maar één speeldag ver en de arbitrage heeft al voor de nodige ...

210
210
Taravel zakt weg: Anderlecht richt blik op opvolgers

De 4-2-nederlaag op Club Brugge heeft het debat rond Jérémy Taravel weer helemaal ...

153
153
Nieuwe PO-mokerslag voor Gent: "Zeer pijnlijk"

AA Gent heeft het nagelaten om een gouden zaak te doen tijdens de openingsspeeldag van de Champions' ...

109
109
"Je brengt me in problemen bij Courtois" - Kompany dribbelt netelige vraag

In de Champions League heeft Bayern München dinsdagavond een eerste grote stap richting de ...

101
101
Stoel Taravel wankelt: "Op basis van wat is hij hoofdcoach?"

RSC Anderlecht kon de schade na rust nog ietwat beperken, maar werd afgelopen compleet overdonderd ...

140
140
Vertrek voor Vanaken? 'Club Brugge schiet in actie'

Met Simon Mignolet ziet Club Brugge na het seizoen één van zijn vaste steunpilaren ...

286
286
'Nieuwe mokerslag voor Vermeeren'

Enkele jaren geleden werd Arthur Vermeeren nog gezien als dé toekomst van het Belgische ...

159
159
Goots heeft slecht nieuws voor ambitieus Mechelen

Vorig weekend werd de Champions' Play-Off op gang getrapt. Daarbij scheidden Union en Club Brugge ...

107
107
Neerpede-golf op komst: Borguet wrijft zich in handen

Anderlecht kreeg vorig weekend op Club Brugge nog eens een reality check, want de 4-2-nederlaag ...

135
135
Kompany verovert Bernabeu, Arsenal wint in slot nog

Dinsdagavond stonden de eerste heenwedstrijden op het programma in de kwartfinale van de Champions ...

105
105
'Congo wil alweer talent bij Rode Duivels weghouden'

De Rode Duivels zagen de voorbije jaren al verschillende talenten afhaken. Konstantinos Karetsas ...

167
167
'Lommel wil vervolg breien aan voetbalsprookje'

De Challenger Pro League kent in de komende weken zijn ontknoping, waarin onder meer de strijd om de ...

53
53
Cornelis reageert na ontslag, opvolger bekend

Er viel dinsdag nog maar eens een trainerswissel te noteren in de Jupiler Pro League. Nu was het ...

125
125
'PSG komt aankloppen bij revelatie Club Brugge'

Club Brugge zal in de komende weken nog alles op alles zetten om de landstitel binnen te halen. Voor ...

371
371
Oude bekende van Genk en Charleroi zet punt achter carrière

Het einde van het seizoen nadert stilaan en dat betekent dat enkele bekende namen weer de Belgische ...

149
149
Vanhaezebrouck verschroeiend hard voor Anderlecht

Hein Vanhaezebrouck is een man met een uitgesproken mening. Soms zit hij er knal op, soms er ...

224
224
Voetbalwereld in rouw: Mircea Lucescu overleden

Bijzonder droevig nieuws vanuit Roemenië. Daar raakte zopas bekend dat Mircea Lucescu op ...

0
0
Zulte Waregem deelt OH Leuven stevige transferslag uit

Zulte Waregem heeft een transfer afgerond. Het is geen speler, maar wel een Head of Recruitment. Die ...

60
60
Anderlecht dreigt zichzelf op te blazen met Sibierski

Antoine Sibierski stond al langer op de lijst bij Anderlecht. Maar nu zijn vertrek bij Troyes eraan ...

230
230
Taravel in de fout: dure les tegen Club Brugge

RSC Anderlecht verloor oververdiend met 4-2 van Club Brugge. Na twee goede prestaties in de ...

102
102
Kompany met unieke cijfers: Real Madrid is gewaarschuwd

Bayern München speelt in de Champions League vanavond tegen Real Madrid. Een zeer mooi duel ...

33
33
Verhuurde JPL-spelers: Anderlecht lacht tanden bloot

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

154
154

Meer sportnieuws