Code rood bij Anderlecht: maar dít drietal is o zo belangrijk

325 stemmen
Code rood bij Anderlecht: maar dít drietal is o zo belangrijk

Bij RSC Anderlecht kennen ze een veelbelovende zomermercato, maar op Neerpede is het toch wel code rood. Het vertrek van Jean Kindermans en de uittocht van heel wat talenten zorgt daar voor twijfels. Toch zijn er ook drie positieve verhalen, die mogelijk een goede invloed hebben op de jeugdopleiding.

Met Julien Duranville, Kostas Karetsas, Enock Agyei, Noah Sadiki, Lucas Stassin en Ethan Butera verloor Anderlecht véél talent. Eén van de redenen, niet in alle dossiers, is het feit dat Jesper Fredberg een strikt loonbudget hanteert. Toch moet Anderlecht daar niet te ver in gaan, want de ‘war on talent’ is in België en daarbuiten groot. Anno 2023 verdienen tieners nu eenmaal te veel geld. Het risico om de grote talenten te verliezen is groot.

LEES OOK: ‘Anderlecht schiet raak: bekerheld voor stuntprijs’

Vertrek van Stassin & co

De komende jaren lijkt er inzake doorstroming toch even een dipje te komen. Dat jonge gasten als Stassin, Butera, Agyei, Sadiki en Duranville vertrokken zorgt ervoor dat er een bepaalde ‘leegte’ is. De nieuwe garde van pakweg 15-17 jaar heeft nog zeker een aantal jaren nodig. Toch is er ook goed nieuws.

Door de moeilijkheden die Neerpede toch wel kent, het is van cruciaal belang dat RSCA voor Nieuwjaar met een duidelijk jeugdplan komt voor de komende jaren, zijn positieve verhalen inzake Neerpede-boys héél erg welkom.

Leoni en Sardella geven boost

Iemand als Théo Leoni is daarbij van groot belang. Op zijn 23ste breekt hij helemaal door en hij is een zeer goed voorbeeld voor de jonge gasten. Geduld is een schone deugd en niet iedereen is zo snel klaar als pakweg Jérémy Doku of Julien Duranville. Anderlecht moet niet enkel ‘wonderkinderen’ laten doorstromen, maar voor stabiliteit zorgen in de kern met echte clubjongens die jarenlang van waarde kunnen zijn voor het team.

Killian Sardella is nog zo een goed voorbeeld. Door velen al afgeschreven, maar sinds de komst van Riemer zet hij heel veel stappen voorwaarts. Sardella heeft altijd de ambitie gehad om door te breken bij Anderlecht en krijgt nu loon naar werken. Hij is momenteel niet meer uit de ploeg te denken.

Zeno Debast is ook een zegen voor Neerpede. Hij is het volgende talent dat ongetwijfeld veel geld gaat opbrengen. Dat hij besloot om niet in te gaan op de avances van Frankfurt en PSV is ook goede reclame voor Neerpede. De afgelopen jaren moest RSCA door de financiële situatie talenten te vroeg laten gaan. Dat is nu niét meer het geval.

Verschaeren en Stroeykens

Tot slot zijn er nog drie spelers die voor positief nieuws kunnen zorgen. Yari Verschaeren tekent wellicht bij, RSCA hoopt zijn contract met drie jaar open te breken. Mario Stroeykens blijft ook een dossier dat nog aansleept. Op zijn 18de speelde hij al de nodige minuten en Stroeykens maakt progressie. Hem langdurig aan de club binden zou een statement zijn.

Dat Marco Kana bijtekende én er geen aankoopoptie werd toegelaten, was ook een goed signaal. Bij de Futures is Tristan Degreef dan weer sterk bezig. De komende jaren zal de doorstroming misschien iets minder zijn, maar in de achtergrond staan er enkele spelers van 15-17 jaar klaar. Er is nog talent op Neerpede, maar 2023-2024 wordt hoe dan ook een cruciaal jaar om inzake jeugdopleiding een referentie te blijven in België en Europa.

CR

Moet RSCA de investeringen in Neerpede nog wat optrekken?

Meest recent

Overmars klapt uit de biecht: vuurwerk bij Antwerp

Amper een handvol dagen voor de competitiestart heeft Antwerp met Marvin Compper een nieuwe T1 te ...

80
80
'Plottwist bij Club Brugge: knaltransfer van de baan'

Club Brugge hoopt nog minstens één winger aan te werven, en dan is het huiswerk ...

351
351
KVDO-fans woedend na stunt Cercle: "Lijkenpikkers!"

KVDO en Cercle Brugge staan plots allebei centraal op sociale media. Een opvallende advertentie van ...

387
387
Ivan Leko ziet ‘Luka Modric’ van Club Brugge opstaan

Het nieuwe seizoen van de Jupiler Pro League staat voor de deur. Club Brugge zoekt nog naar ritme ...

400
400
Compper duidelijk over plan en speelstijl met Antwerp

Marvin Compper is de nieuwe hoofdtrainer van Royal Antwerp FC. De Duitser gaf een eerste ...

136
136
Goals op komst voor Anderlecht? “Minstens 20 dit seizoen”

RSC Anderlecht hoopt weer mee te kunnen doen voor de prijzen. Voorin zoekt Paars-Wit nog ...

653
653
Geweldig: oude foto Club-aanwinst duikt op, fans jubelen

Club Brugge heeft met Freddie Potts een nieuwe middenvelder binnengehaald. De 22-jarige Engelsman ...

162
162
Union vreest Bodo/Glimt: Hubert roept oorlogstaal

Union SG neemt het vanavond op tegen Bodo/Glimt. De Noorse topclub maakte de afgelopen jaren een ...

111
111
Westerlo pakt uit met Cisse Sandra van Club Brugge

Westerlo is ambitieus en dat is er ook aan te zien op de transfermarkt. De afgelopen jaren maakte de ...

198
198
Hoop voor RWDM? Nieuwe voorzitter komt met opvallend plan

RWDM Brussels heeft een woelige periode achter de rug met vorige eigenaar John Textor. De Belgische ...

113
113
‘Miljoenenbod de vuilbak in: Club Brugge geeft niet op’

Club Brugge wil deze zomermercato nog uitpakken. Blauw-Zwart is ambitieus en gaat weer vol voor de ...

513
513
FIFA slaat hard terug na kritiek op Infantino: intern paniek

Na het WK is de bom volledig losgebarsten rond de FIFA en baas Gianni Infantino. Nadat de Zwitser ...

365
365
Leko spreekt resoluut tegen: “Club moet nederig blijven”

Club Brugge wordt in België als een alleenheerser gezien. Vooral door de sterke Europese ...

280
280
Union SG incasseert ferme domper voor CL-clash

Union SG hoopt zich dit seizoen te kwalificeren voor de groepsfase van de Champions League. De ...

151
151
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht gaat los, Genk en Club bikkelen’

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

1062
1062
‘Cercle Brugge haalt voormalige Standard-pion binnen’

Cercle Brugge is op de zomermercato nog op zoek naar versterkingen voor de kern, maar ook achter de ...

190
190
Amateurclub stunt met héél pikante ploegvoorstelling

Een voetbalclub die haar spelerskern en nieuwe wedstrijdshirts voorstelt in een parenclub. Het ...

105
105
‘Neymar dropt plots transferbommetje bij Santos’

Neymar stond lange tijd aan de top van het Europese voetbal, maar de laatste jaren werd hij vooral ...

53
53
Ajax pakt uit met transferstunt van formaat

Ajax wil weer aan de top van het Nederlandse voetbal staan. De Amsterdammers verliezen mogelijk nog ...

161
161
Refs eerste speeldag nieuw JPL-seizoen bekendgemaakt

De eerste speeldag van de Jupiler Pro League klopt op de deur en het Refereeing Department heeft de ...

171
171
‘Strijd om Bertaccini barst los: Anderlecht wijst bod af’

RSC Anderlecht en Adriano Bertaccini stevenen af op een breuk. De aanvaller past naar verluidt niet ...

1093
1093
Van Bommel kijkt mee: 'Verrassende transfer Roméo Lavia'

Met Mark van Bommel aan het roer als bondscoach, mag een aantal jonge gasten hopen op een (nieuwe) ...

327
327
Club Brugge breekt de bank: kersverse topaanwinst binnen

Club Brugge heeft in aanloop naar de competitiestart nog een tandje bijgestoken. Daags na de komst ...

988
988
'STVV strikt WK-ganger; KVM wil shoppen in eigen land'

Vrijdagavond gaat het seizoen 2026-2027 van start in de Jupiler Pro League. Maar aan de vooravond ...

309
309
Tzolis doet monden openvallen bij Arsenal: meteen nieuwe bijnaam

Christos Tzolis realiseerde in het tussenseizoen een absolute droomtransfer. De flankaanvaller ...

1039
1039

Meer sportnieuws