Code rood bij Anderlecht: maar dít drietal is o zo belangrijk

door
Code rood bij Anderlecht: maar dít drietal is o zo belangrijk

Bij RSC Anderlecht kennen ze een veelbelovende zomermercato, maar op Neerpede is het toch wel code rood. Het vertrek van Jean Kindermans en de uittocht van heel wat talenten zorgt daar voor twijfels. Toch zijn er ook drie positieve verhalen, die mogelijk een goede invloed hebben op de jeugdopleiding.

Met Julien Duranville, Kostas Karetsas, Enock Agyei, Noah Sadiki, Lucas Stassin en Ethan Butera verloor Anderlecht véél talent. Eén van de redenen, niet in alle dossiers, is het feit dat Jesper Fredberg een strikt loonbudget hanteert. Toch moet Anderlecht daar niet te ver in gaan, want de ‘war on talent’ is in België en daarbuiten groot. Anno 2023 verdienen tieners nu eenmaal te veel geld. Het risico om de grote talenten te verliezen is groot.

LEES OOK: Anderlecht voor moeilijke keuze: twee talenten weg?

Vertrek van Stassin & co

De komende jaren lijkt er inzake doorstroming toch even een dipje te komen. Dat jonge gasten als Stassin, Butera, Agyei, Sadiki en Duranville vertrokken zorgt ervoor dat er een bepaalde ‘leegte’ is. De nieuwe garde van pakweg 15-17 jaar heeft nog zeker een aantal jaren nodig. Toch is er ook goed nieuws.

Door de moeilijkheden die Neerpede toch wel kent, het is van cruciaal belang dat RSCA voor Nieuwjaar met een duidelijk jeugdplan komt voor de komende jaren, zijn positieve verhalen inzake Neerpede-boys héél erg welkom.

Leoni en Sardella geven boost

Iemand als Théo Leoni is daarbij van groot belang. Op zijn 23ste breekt hij helemaal door en hij is een zeer goed voorbeeld voor de jonge gasten. Geduld is een schone deugd en niet iedereen is zo snel klaar als pakweg Jérémy Doku of Julien Duranville. Anderlecht moet niet enkel ‘wonderkinderen’ laten doorstromen, maar voor stabiliteit zorgen in de kern met echte clubjongens die jarenlang van waarde kunnen zijn voor het team.

Killian Sardella is nog zo een goed voorbeeld. Door velen al afgeschreven, maar sinds de komst van Riemer zet hij heel veel stappen voorwaarts. Sardella heeft altijd de ambitie gehad om door te breken bij Anderlecht en krijgt nu loon naar werken. Hij is momenteel niet meer uit de ploeg te denken.

Zeno Debast is ook een zegen voor Neerpede. Hij is het volgende talent dat ongetwijfeld veel geld gaat opbrengen. Dat hij besloot om niet in te gaan op de avances van Frankfurt en PSV is ook goede reclame voor Neerpede. De afgelopen jaren moest RSCA door de financiële situatie talenten te vroeg laten gaan. Dat is nu niét meer het geval.

Verschaeren en Stroeykens

Tot slot zijn er nog drie spelers die voor positief nieuws kunnen zorgen. Yari Verschaeren tekent wellicht bij, RSCA hoopt zijn contract met drie jaar open te breken. Mario Stroeykens blijft ook een dossier dat nog aansleept. Op zijn 18de speelde hij al de nodige minuten en Stroeykens maakt progressie. Hem langdurig aan de club binden zou een statement zijn.

Dat Marco Kana bijtekende én er geen aankoopoptie werd toegelaten, was ook een goed signaal. Bij de Futures is Tristan Degreef dan weer sterk bezig. De komende jaren zal de doorstroming misschien iets minder zijn, maar in de achtergrond staan er enkele spelers van 15-17 jaar klaar. Er is nog talent op Neerpede, maar 2023-2024 wordt hoe dan ook een cruciaal jaar om inzake jeugdopleiding een referentie te blijven in België en Europa.

CR

Moet RSCA de investeringen in Neerpede nog wat optrekken?

Meest recent

'Grootmacht wacht op antwoordt: Club twijfelt over transfer'

Het lijkt er alsmaar meer op dat Club Brugge in de zomer heel wat spelers gaat verliezen. Na alweer ...

35
35
TRANSFERUURTJE: 'Club verliest Rigaux, opvolger Mignolet gezocht'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

67
67
Bom ontploft bij club Hoefkens: Van Hooijdonk stapt op

NAC Breda is en blijft een héél woelige club. De club van trainer Carl Hoefkens heeft ...

29
29
Van der Elst tip Garcia: "Hem als nummer 1 in de spits"

Volgende week vrijdag maakt Rudi Garcia zijn WK-selectie bekend. Franky Van der Elst oordeelde over ...

87
87
'Arne Engels gewild: interesse groeit razendsnel'

Arne Engels is een speler die deze zomer wellicht weer van club gaat veranderen. De voormalige ...

37
37
Anderlecht voor moeilijke keuze: twee talenten weg?

RSCA Futures kende een degelijk seizoen. Er waren enkele Belgische talenten die doorbraken, maar de ...

214
214
Conte en Lukaku in gesprek: details lekken uit

Romelu Lukaku is terug bij Napoli na zijn revalidatie in België. Hij ging daar meteen een ...

167
167
'Onrust bij Genk: drie spelers willen weg?'

Bij Racing Genk gaat er in de zomer wel het een en ander gebeuren. De Limburgers zullen ongetwijfeld ...

363
363
Trossard krijgt lof: Engelse media onder de indruk

Arsenal trekt naar de finale van de Champions League na de zege tegen Atlético Madrid. ...

104
104
Gert Verheyen overvallen door emoties na onverwacht nieuws

Een onverwacht moment rond Gert Verheyen heeft voor heel wat beroering gezorgd bij supporters. ...

272
272
Kompany verovert het voetbal: "FIFA of UEFA leiden"

Vincent Kompany was een topper als speler en ook als coach. We haalden al aan dat hij de grootste ...

49
49
'Schoonmaak KRC Genk: twee ervaren pionnen op de wip'

Bij KRC Genk gaan ze in de zomer toch wel wat spelers van de hand doen. De Limburgers zullen enkele ...

317
317
'Vertrek Rigaux concreet: Verhaeghe neemt standpunt in'

Moet Club Brugge weldra zijn sportieve leiding opnieuw herschikken? Die kans is behoorlijk groot. ...

465
465
'Anderlecht davert: Sibierski zorgt voor aardverschuiving'

RSC Anderlecht heeft zijn nieuwe sportief directeur nu ook officieel beet. Zoals verwacht werd ...

577
577
Toekomst Kompany: sterke man Bayern doet straffe uitspraak

Vincent Kompany kan dinsdagavond geschiedenis schrijven als coach van Bayern München als hij ...

127
127
'Leegloop STVV: eerste grote vertrekker staat al klaar'

STVV is bezig aan droomseizoen en is ondertussen zelfs verzekerd van een Europees ticket. Desondanks ...

230
230
Ruben Van Gucht diep geraakt door overlijden Hans Otten

Het nieuws over het overlijden van Hans Otten heeft velen diep geraakt, en ook Ruben Van Gucht bleef ...

24
24
'Kassa kassa bij Club: Juventus klopt aan voor topdeal'

Club Brugge zal komende zomer verschillende sterkhouders zien vertrekken. En daarvoor neemt het ...

376
376
Club Brugge-killer in vizier: Anderlecht ruikt gratis stunt

Anderlecht kijkt naar Frankrijk om zijn aanval te versterken. De Brusselaars zien een jonge ...

324
324
Grote bron van ergernis Genk-bestuur: zware gevolgen in PO's

KRC Genk slikte afgelopen weekend een zware opdoffer en verloor in de Europe Play-Offs op Charleroi ...

330
330
Spanje spreekt schande: geurtje aan finaleticket Arsenal

De eerste finalist in de Champions League is bekend. Arsenal FC won dinsdagavond met het kleinste ...

232
232
'Taravel onder druk: groot slachtoffer voor bekerfinale'

RSC Anderlecht bereidt zich momenteel voor een cruciaal tweeluik. Aanstaande zondag staat in de ...

396
396
Doorgestuurd bij RSCA: "Ajax en PSV mogen aankloppen"

Ismaël Baouf kende een fantastisch seizoen bij Cambuur. Zij promoveerden naar de Eredivisie en ...

96
96
Anderlecht heeft groot bekernieuws voor de fans

RSC Anderlecht speelt volgende week de bekerfinale tegen Union SG. De Brusselaars hopen dat de derde ...

131
131
Pakken JPL-clubs uit met doorgestuurde RSCA-sensatie?

Bij RSC Anderlecht maakten ze het afgelopen anderhalf jaar héél veel verkeerde keuzes. ...

130
130

Meer sportnieuws