Code rood bij Anderlecht: maar dít drietal is o zo belangrijk

door
Code rood bij Anderlecht: maar dít drietal is o zo belangrijk

Bij RSC Anderlecht kennen ze een veelbelovende zomermercato, maar op Neerpede is het toch wel code rood. Het vertrek van Jean Kindermans en de uittocht van heel wat talenten zorgt daar voor twijfels. Toch zijn er ook drie positieve verhalen, die mogelijk een goede invloed hebben op de jeugdopleiding.

Met Julien Duranville, Kostas Karetsas, Enock Agyei, Noah Sadiki, Lucas Stassin en Ethan Butera verloor Anderlecht véél talent. Eén van de redenen, niet in alle dossiers, is het feit dat Jesper Fredberg een strikt loonbudget hanteert. Toch moet Anderlecht daar niet te ver in gaan, want de ‘war on talent’ is in België en daarbuiten groot. Anno 2023 verdienen tieners nu eenmaal te veel geld. Het risico om de grote talenten te verliezen is groot.

LEES OOK: KV Mechelen in PO1: Sprookje voor onverwachte held

Vertrek van Stassin & co

De komende jaren lijkt er inzake doorstroming toch even een dipje te komen. Dat jonge gasten als Stassin, Butera, Agyei, Sadiki en Duranville vertrokken zorgt ervoor dat er een bepaalde ‘leegte’ is. De nieuwe garde van pakweg 15-17 jaar heeft nog zeker een aantal jaren nodig. Toch is er ook goed nieuws.

Door de moeilijkheden die Neerpede toch wel kent, het is van cruciaal belang dat RSCA voor Nieuwjaar met een duidelijk jeugdplan komt voor de komende jaren, zijn positieve verhalen inzake Neerpede-boys héél erg welkom.

Leoni en Sardella geven boost

Iemand als Théo Leoni is daarbij van groot belang. Op zijn 23ste breekt hij helemaal door en hij is een zeer goed voorbeeld voor de jonge gasten. Geduld is een schone deugd en niet iedereen is zo snel klaar als pakweg Jérémy Doku of Julien Duranville. Anderlecht moet niet enkel ‘wonderkinderen’ laten doorstromen, maar voor stabiliteit zorgen in de kern met echte clubjongens die jarenlang van waarde kunnen zijn voor het team.

Killian Sardella is nog zo een goed voorbeeld. Door velen al afgeschreven, maar sinds de komst van Riemer zet hij heel veel stappen voorwaarts. Sardella heeft altijd de ambitie gehad om door te breken bij Anderlecht en krijgt nu loon naar werken. Hij is momenteel niet meer uit de ploeg te denken.

Zeno Debast is ook een zegen voor Neerpede. Hij is het volgende talent dat ongetwijfeld veel geld gaat opbrengen. Dat hij besloot om niet in te gaan op de avances van Frankfurt en PSV is ook goede reclame voor Neerpede. De afgelopen jaren moest RSCA door de financiële situatie talenten te vroeg laten gaan. Dat is nu niét meer het geval.

Verschaeren en Stroeykens

Tot slot zijn er nog drie spelers die voor positief nieuws kunnen zorgen. Yari Verschaeren tekent wellicht bij, RSCA hoopt zijn contract met drie jaar open te breken. Mario Stroeykens blijft ook een dossier dat nog aansleept. Op zijn 18de speelde hij al de nodige minuten en Stroeykens maakt progressie. Hem langdurig aan de club binden zou een statement zijn.

Dat Marco Kana bijtekende én er geen aankoopoptie werd toegelaten, was ook een goed signaal. Bij de Futures is Tristan Degreef dan weer sterk bezig. De komende jaren zal de doorstroming misschien iets minder zijn, maar in de achtergrond staan er enkele spelers van 15-17 jaar klaar. Er is nog talent op Neerpede, maar 2023-2024 wordt hoe dan ook een cruciaal jaar om inzake jeugdopleiding een referentie te blijven in België en Europa.

CR

Moet RSCA de investeringen in Neerpede nog wat optrekken?

Meest recent

AA Gent deelt dramatisch nieuws: supporter overleden

Dankzij de thuiszege tegen Zulte Waregem blijft AA Gent op koers liggen voor de Champions' ...

0
0
'Openda lanceert zich opnieuw op oude nest'

Vorig weekend waren er opnieuw geen speelminuten weggelegd voor Loïs Openda bij Juventus. Dat ...

27
27
KV Mechelen zet zich schrap voor miljoenentransfer

KV Mechelen mag zich opmaken voor nog elf topmatchen. Het sluit volgend weekend zijn reguliere ...

113
113
Deur open voor vertrek bij Club: "Ik denk erover na, ja"

Bij Club Brugge mogen we in de zomer wellicht een stevige leegloop verwachten. Heel wat sterkhouders ...

175
175
'Gegokt en gewonnen? La Louvière weigert 5 miljoen'

De strijd om het behoud kreeg vorig weekend weer een nieuwe wending. OH Leuven wipte over Zulte ...

77
77
Vanhaezebrouck is kritisch voor Genkse held El Ouahdi

KRC Genk kan terugblikken op een uitstekende week. Het wist een goede uitgangspositie af te dwingen ...

144
144
'Enorme transferdomper dreigt voor Standard'

Standard mag in principe een kruis maken over een mogelijke deelname aan de Champions' Play-Off. Dat ...

134
134
Nieuwe weg voor Genk? Hayen krijgt boodschap

KRC Genk heeft zondag zijn kansen op de top zes zo gaaf mogelijk gehouden, want het boekte een ...

176
176
Eindelijk oplossing in zicht voor RWDM?

Al een heel seizoen gaan er zeer onrustwekkende berichten rond over RWDM Brussels. De traditieclub ...

97
97
Minachting bij Anderlecht: "Precies alsof ze kampioen zijn"

De partij tussen KV Mechelen en Anderlecht kende zondagavond een sensationele ontknoping. De ...

326
326
Nieuwe titel voor Union: Albert stelt één voorwaarde

De strijd om de titel belooft in de play-offs nog zeer spannend te worden. STVV verloor vorig ...

143
143
Verrast KV Mechelen compleet met 'ultieme bekroning'?

In de allerlaatste editie van de Champions' Play-Off maakt KV Mechelen eindelijk voor de eerste keer ...

131
131
Godts heeft zeer straf Eredivisie-record in vizier

Ajax heeft zich vorig weekend herpakt in de Eredivisie. De nieuwe trainerwissel, waarbij Fred Grim ...

62
62
Frank Boeckx kookt: "Ik heb dat totaal niet meer"

Frank Boeckx is tegenwoordig een alom gevraagde analist. De voormalige doelman duikt op bij tal van ...

66
66
'Kompany zorgt voor grote wrevel in Duitsland'

Bayern München is bezig aan een geweldig seizoen. Het domineert de Bundesliga, walst door de ...

143
143
Pijnlijke conclusie Genk: "Dan stonden ze in top zes"

De strijd om het laatste ticket voor de Champions' Play-Off wordt op de slotspeeldag van de ...

248
248
Enorme blunder Vandevoordt: Teammaats in de bres

Deze week zal Rudi Garcia zijn selectie bekendmaken voor de stage van de Rode Duivels in de ...

63
63
Taravel brengt RSCA duidelijke boodschap na eerste nederlaag

Anderlecht bevestigde vorige week het vertrouwen in Jérémy Taravel. De interimaris mag ...

380
380
Niemand in Europa doet beter: KVM mag uitblinker danken

In de voorbije vijftien jaar greep KV Mechelen meermaals naast de top zes, maar in de allerlaatste ...

226
226
Fred Vanderbiest dankt succes aan één persoon

Achter elke succesvolle trainer staat vaak een sterke vrouw. Vraag dat maar aan Fred Vanderbiest. ...

178
178
'NAC hakt knoop door over ontslag Hoefkens'

Carl Hoefkens oogstte vorig seizoen nog lof door NAC Breda na een onverwachte promotie in de ...

103
103
TRANSFERUURTJE: 'Arsenal wil shoppen bij Club, waanzin bij Spurs'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

291
291
Vandenbempt kijkt ogen uit: “Onverwacht succes in JPL”

De plekjes werden afgelopen speeldag uitgedeeld. KV Mechelen wist tegen RSC Anderlecht een plek in ...

178
178
Antwerp zoekt jackpot: drie spelers richting knaltransfer?

Royal Antwerp FC kent een teleurstellend seizoen. The Great Old kan Play-Off 1 vergeten en dat ...

422
422
Drama lonkt voor Hayen: serieuze loer KRC Genk

KRC Genk kent hoogtes en laagtes dit seizoen. In Europa verdedigen de Limburgers een goede ...

798
798

Meer sportnieuws