Code rood bij Anderlecht: maar dít drietal is o zo belangrijk

325 stemmen
Code rood bij Anderlecht: maar dít drietal is o zo belangrijk

Bij RSC Anderlecht kennen ze een veelbelovende zomermercato, maar op Neerpede is het toch wel code rood. Het vertrek van Jean Kindermans en de uittocht van heel wat talenten zorgt daar voor twijfels. Toch zijn er ook drie positieve verhalen, die mogelijk een goede invloed hebben op de jeugdopleiding.

Met Julien Duranville, Kostas Karetsas, Enock Agyei, Noah Sadiki, Lucas Stassin en Ethan Butera verloor Anderlecht véél talent. Eén van de redenen, niet in alle dossiers, is het feit dat Jesper Fredberg een strikt loonbudget hanteert. Toch moet Anderlecht daar niet te ver in gaan, want de ‘war on talent’ is in België en daarbuiten groot. Anno 2023 verdienen tieners nu eenmaal te veel geld. Het risico om de grote talenten te verliezen is groot.

LEES OOK: Hugo Broos met verstomming geslagen na sociale media-storm

Vertrek van Stassin & co

De komende jaren lijkt er inzake doorstroming toch even een dipje te komen. Dat jonge gasten als Stassin, Butera, Agyei, Sadiki en Duranville vertrokken zorgt ervoor dat er een bepaalde ‘leegte’ is. De nieuwe garde van pakweg 15-17 jaar heeft nog zeker een aantal jaren nodig. Toch is er ook goed nieuws.

Door de moeilijkheden die Neerpede toch wel kent, het is van cruciaal belang dat RSCA voor Nieuwjaar met een duidelijk jeugdplan komt voor de komende jaren, zijn positieve verhalen inzake Neerpede-boys héél erg welkom.

Leoni en Sardella geven boost

Iemand als Théo Leoni is daarbij van groot belang. Op zijn 23ste breekt hij helemaal door en hij is een zeer goed voorbeeld voor de jonge gasten. Geduld is een schone deugd en niet iedereen is zo snel klaar als pakweg Jérémy Doku of Julien Duranville. Anderlecht moet niet enkel ‘wonderkinderen’ laten doorstromen, maar voor stabiliteit zorgen in de kern met echte clubjongens die jarenlang van waarde kunnen zijn voor het team.

Killian Sardella is nog zo een goed voorbeeld. Door velen al afgeschreven, maar sinds de komst van Riemer zet hij heel veel stappen voorwaarts. Sardella heeft altijd de ambitie gehad om door te breken bij Anderlecht en krijgt nu loon naar werken. Hij is momenteel niet meer uit de ploeg te denken.

Zeno Debast is ook een zegen voor Neerpede. Hij is het volgende talent dat ongetwijfeld veel geld gaat opbrengen. Dat hij besloot om niet in te gaan op de avances van Frankfurt en PSV is ook goede reclame voor Neerpede. De afgelopen jaren moest RSCA door de financiële situatie talenten te vroeg laten gaan. Dat is nu niét meer het geval.

Verschaeren en Stroeykens

Tot slot zijn er nog drie spelers die voor positief nieuws kunnen zorgen. Yari Verschaeren tekent wellicht bij, RSCA hoopt zijn contract met drie jaar open te breken. Mario Stroeykens blijft ook een dossier dat nog aansleept. Op zijn 18de speelde hij al de nodige minuten en Stroeykens maakt progressie. Hem langdurig aan de club binden zou een statement zijn.

Dat Marco Kana bijtekende én er geen aankoopoptie werd toegelaten, was ook een goed signaal. Bij de Futures is Tristan Degreef dan weer sterk bezig. De komende jaren zal de doorstroming misschien iets minder zijn, maar in de achtergrond staan er enkele spelers van 15-17 jaar klaar. Er is nog talent op Neerpede, maar 2023-2024 wordt hoe dan ook een cruciaal jaar om inzake jeugdopleiding een referentie te blijven in België en Europa.

CR

Moet RSCA de investeringen in Neerpede nog wat optrekken?

Meest recent

Ecuador schiet wakker: Angulo en Rodriguez doen Duitsers das om

Op het WK 2026 heeft 'dark horse' Ecuador in de laatste groepsmatch dan toch zijn eerste zege ...

32
32
Vervanger Ngoy gezocht: twee concrete namen op tafel

De Rode Duivels moeten tijdens hun laatste groepsmatch op het WK overtuigend zien te winnen van ...

28
28
Vanaken-lobby escaleert: "De schreeuw om hem is overdreven"

Het begint er meer en meer op te lijken dat Hans Vanaken tegen Nieuw-Zeeland in de basis zal starten ...

158
158
Rode Duivels op TV: aftrapuur en commentator bekend

De Rode Duivels willen zich zaterdagochtend verzekeren van een plek in de volgende ronde van het WK. ...

124
124
'Kompany heeft prijs: Bayern dokt zwaar voor Duitse WK-ganger'

Vincent Kompany wil komend seizoen met Bayern München een gooi doen naar de Champions ...

37
37
'Alonso stelt transfereis: Club Brugge zet zich schrap'

Xabi Alonso is de nieuwe hoofdcoach van Chelsea FC. De Spanjaard zou achter de schermen inmiddels ...

335
335
KVM haalt oude bekende, Westerlo passeert wéér langs kassa

Terwijl het wereldkampioenschap op volle toeren draait, zijn de ploegen uit de Jupiler Pro League ...

139
139
Basiself Duivels: 'víér cruciale wissels tegen Nieuw-Zeeland'

Het aftellen is begonnen voor de Rode Duivels. Zaterdagochtend om 5u Belgische tijd, staan ze voor ...

429
429
Waanzinnige beelden: Oranje-legioen palmt Kansas City in

Donderdagnacht valt op het wereldkampioenschap het doek over Groep F. Nederland hoopt zich dan tegen ...

54
54
Vanaken bejubelt Duivel: "Met ons voetbalverstand ..."

Heel wat kenners en analisten zijn van mening dat Hans Vanaken meer speelminuten moet krijgen bij de ...

108
108
Ruben Van Gucht maakt schokkende transfer in medialand

Ruben Van Gucht blijft het medialandschap beroeren. Waar hij opduikt, volgen de reacties vanzelf. Nu ...

43
43
'Revelatie zorgt voor transferwending bij Antwerp'

Aanstaande maandag beginnen ook bij Antwerp FC de trainingen voor het komende seizoen. Maar bij de ...

321
321
‘Club Brugge flikt het alweer: zomerknaller aan stuntprijs’

Club Brugge lijkt meteen raak te schieten op de mercato. Blauw-zwart staat dicht bij de eerste ...

675
675
'Anderlecht houdt been stijf: miljoenensom gevraagd'

Bij RSC Anderlecht draaien de trainingen inmiddels weer op volle toeren. Logisch ook: binnen een ...

506
506
'Europa houdt adem in: Enrique ramt op monstertransfer PSG'

Paris Saint-Germain won in de voorbije twee seizoenen de Champions League. En de Franse kampioen ...

147
147
'Vanaken krijgt basisplaats: groot slachtoffer bij Duivels'

De Rode Duivels reizen donderdag af naar Vancouver, waar het zaterdagochtend het beslissende duel ...

1089
1089
Doku meteen aan aftrap? Garcia krijgt cruciaal nieuws

De Rode Duivels maken zich momenteel op voor hun belangrijkste wedstrijd van het jaar tot dusver. Op ...

176
176
Van Stayen naar Champions League: Vrancken heeft nieuwe club

Wouter Vrancken heeft zijn eerste grote buitenlandse uitdaging als hoofdtrainer beet. Donderdag werd ...

77
77
'Vuurwerk bij Club Brugge: drie aanwinsten onderweg'

De vertrekkers vallen straks wellicht niet op één hand te tellen bij Club Brugge, dat ...

658
658
'Mokerslag voor Genk: duo goudhaantjes richting exit'

Om beter te doen dan vorig seizoen lijkt KRC Genk van plan om deels de kaart van de jeugd te ...

247
247
Verschueren spreekt klare taal: Coucke buiten bij RSCA?

RSC Anderlecht begint nog maar eens aan een nieuw hoofdstuk. Na de vele wissels in de bestuurskamer ...

508
508
Garcia met rug tegen de muur: vervanger Ngoy bekend

Zaterdag wordt het alles of niks voor de Rode Duivels, en dus lijken er zich toch een aantal ...

251
251
Jean-Marie Pfaff gaat los en fileert verrassend Rode Duivels

Terwijl de kritiek op de Rode Duivels na de wedstrijden tegen Egypte en Iran steeds luider klinkt, ...

278
278
'Club Brugge op zucht van stunt: topkeeper geeft jawoord'

De zoektocht naar een opvolger voor Simon Mignolet lijkt stilaan in een stroomversnelling te ...

1257
1257
Anderlecht rolt spierballen: "Titel binnen 2 jaar"

Terwijl alle ogen op de verrichtingen van de Rode Duivels op het WK gericht zijn, eist nu ook RSC ...

636
636

Meer sportnieuws