Code rood bij Anderlecht: maar dít drietal is o zo belangrijk

325
Code rood bij Anderlecht: maar dít drietal is o zo belangrijk

Bij RSC Anderlecht kennen ze een veelbelovende zomermercato, maar op Neerpede is het toch wel code rood. Het vertrek van Jean Kindermans en de uittocht van heel wat talenten zorgt daar voor twijfels. Toch zijn er ook drie positieve verhalen, die mogelijk een goede invloed hebben op de jeugdopleiding.

Met Julien Duranville, Kostas Karetsas, Enock Agyei, Noah Sadiki, Lucas Stassin en Ethan Butera verloor Anderlecht véél talent. Eén van de redenen, niet in alle dossiers, is het feit dat Jesper Fredberg een strikt loonbudget hanteert. Toch moet Anderlecht daar niet te ver in gaan, want de ‘war on talent’ is in België en daarbuiten groot. Anno 2023 verdienen tieners nu eenmaal te veel geld. Het risico om de grote talenten te verliezen is groot.

LEES OOK: Boskamp begrijpt één man bij RSCA niet: "Waarom doe je dat?"

Vertrek van Stassin & co

De komende jaren lijkt er inzake doorstroming toch even een dipje te komen. Dat jonge gasten als Stassin, Butera, Agyei, Sadiki en Duranville vertrokken zorgt ervoor dat er een bepaalde ‘leegte’ is. De nieuwe garde van pakweg 15-17 jaar heeft nog zeker een aantal jaren nodig. Toch is er ook goed nieuws.

Door de moeilijkheden die Neerpede toch wel kent, het is van cruciaal belang dat RSCA voor Nieuwjaar met een duidelijk jeugdplan komt voor de komende jaren, zijn positieve verhalen inzake Neerpede-boys héél erg welkom.

Leoni en Sardella geven boost

Iemand als Théo Leoni is daarbij van groot belang. Op zijn 23ste breekt hij helemaal door en hij is een zeer goed voorbeeld voor de jonge gasten. Geduld is een schone deugd en niet iedereen is zo snel klaar als pakweg Jérémy Doku of Julien Duranville. Anderlecht moet niet enkel ‘wonderkinderen’ laten doorstromen, maar voor stabiliteit zorgen in de kern met echte clubjongens die jarenlang van waarde kunnen zijn voor het team.

Killian Sardella is nog zo een goed voorbeeld. Door velen al afgeschreven, maar sinds de komst van Riemer zet hij heel veel stappen voorwaarts. Sardella heeft altijd de ambitie gehad om door te breken bij Anderlecht en krijgt nu loon naar werken. Hij is momenteel niet meer uit de ploeg te denken.

Zeno Debast is ook een zegen voor Neerpede. Hij is het volgende talent dat ongetwijfeld veel geld gaat opbrengen. Dat hij besloot om niet in te gaan op de avances van Frankfurt en PSV is ook goede reclame voor Neerpede. De afgelopen jaren moest RSCA door de financiële situatie talenten te vroeg laten gaan. Dat is nu niét meer het geval.

Verschaeren en Stroeykens

Tot slot zijn er nog drie spelers die voor positief nieuws kunnen zorgen. Yari Verschaeren tekent wellicht bij, RSCA hoopt zijn contract met drie jaar open te breken. Mario Stroeykens blijft ook een dossier dat nog aansleept. Op zijn 18de speelde hij al de nodige minuten en Stroeykens maakt progressie. Hem langdurig aan de club binden zou een statement zijn.

Dat Marco Kana bijtekende én er geen aankoopoptie werd toegelaten, was ook een goed signaal. Bij de Futures is Tristan Degreef dan weer sterk bezig. De komende jaren zal de doorstroming misschien iets minder zijn, maar in de achtergrond staan er enkele spelers van 15-17 jaar klaar. Er is nog talent op Neerpede, maar 2023-2024 wordt hoe dan ook een cruciaal jaar om inzake jeugdopleiding een referentie te blijven in België en Europa.

CR

Moet RSCA de investeringen in Neerpede nog wat optrekken?

Meest recent

‘Club Brugge – Anderlecht: Leko voert twee wissels door’

De meest interessante affiche van speeldag 11 van de Jupiler Pro League is ongetwijfeld Club Brugge ...

13
13
‘Koni De Winter is stikjaloers op één Rode Duivel’

Koni De Winter wil niet meer voor de Rode Duivels spelen. Zijn omgeving spreekt van “iets ...

59
59
Valentine schrikt van waarheid Ruben Van Gucht: "Dat kan toch niet?"

Een gewone avond op de sofa draaide voor Ruben Van Gucht (39) uit op een onverwachte terugblik. Wat ...

13
13
Boskamp begrijpt één man bij RSCA niet: "Waarom doe je dat?"

RSC Anderlecht is versterkt uit de zomermercato gekomen. Bij Paars-Wit hebben ze echter een ...

42
42
KBVB stelt nieuwe bondscoach Red Flames voor

Elisabet Gunnarsdóttir werd enkele weken geleden ontslagen als bondscoach van de Red Flames. ...

60
60
Zorgt Ivan Leko voor verrassing tegen Anderlecht?

Club Brugge neemt het zondag op tegen RSC Anderlecht. Blauw-Zwart moet Freddie Potts missen wegens ...

140
140
Zoektocht voor Tielemans: maakte Carrick een grote fout?

Youri Tielemans liet tegen AS Roma opnieuw zien wat hij Manchester United kan bijbrengen. De Rode ...

55
55
Club Brugge versus Anderlecht: de rollen zijn omgedraaid

Club Brugge-Anderlecht is nog altijd de grootste Belgische voetbalmatch die er is. Alleen is Brugge ...

184
184
‘Alle schaamte voorbij: Anderlecht vernedert Bruno’

In juni was Vítor Bruno voor Anderlecht nog “duidelijk onze topkandidaat”. Vier ...

255
255
'Real Madrid aast op ex-JPL'er als concurrent Courtois'

Een nieuwe naam duikt op in de Europese keeperscarrousel. Terwijl Thibaut Courtois nog altijd een ...

40
40
Joaquin Seys verlaat Club Brugge: één cruciale keuze

Joaquin Seys is veruit de beste linksachter in de Jupiler Pro League. De speler van Club Brugge is ...

339
339
Sibierski haalt zijn gram: aanwinst smaakmaker van Anderlecht

RSC Anderlecht heeft duidelijk een betere kern dan vorig jaar, dat ziet (hopelijk) iedereen. ...

273
273
Derde ontslag op een week: La Louvière zet Still op straat

De eerste week van november is dodelijk gebleken voor de trainers van de Jupiler Pro League. Nadat ...

107
107
Compper spreekt duidelijke taal over mogelijk ontslag

Antwerp is er zaterdagavond alweer niet in geslaagd om zijn wedstrijd te winnen, want deze keer ...

175
175
Vlotte zege voor Real, Godts kan stempel niet drukken

Real Madrid heeft zaterdagavond geen kind gehad aan Valencia. Het legde al in de eerste helft de ...

23
23
Cercle wint kelderkraker, Antwerp raakt niet voorbij Lommel

De druk op Marvin Compper zal bij Antwerp nog niet meteen afnemen, want de Great Old kon zaterdag ...

72
72
Charleroi blijft doorstomen én ontdekt nieuw goudhaantje

Charleroi blijft dit seizoen maar verbazen. Het gaat zaterdagnacht zelfs in als co-leider in de ...

47
47
Beerschot doet op de valreep gouden zaak in Virton

Leider Beerschot heeft zaterdagavond op de valreep zijn concurrenten in de Challenger Pro League nog ...

113
113
Straffe reeks OHL: Simons doet forse uitspraak

OH Leuven ging vorige week al op een diefje winnen op Stayen en heeft zaterdagavond alweer een ...

107
107
Vanderbiest wanhoopt niet: "Positief gevoel weg?"

KV Mechelen was de voorbije weken aardig onder stoom gekomen en boekte drie zeges op een rij. Aan ...

39
39
Charaï slaat mea culpa na nieuwe afstraffing Westerlo

Een wedstrijd van Westerlo is nooit vervelend, maar dat is helaas niet altijd in het voordeel van de ...

16
16
Zeperd voor Man City, Theate scoort tegen Keita

In de Premier League lijkt het stilaan crisis bij Manchester City. Na een perfecte start in de ...

18
18
OH Leuven stuit de opmars van KV Mechelen

KV Mechelen was de voorbije weken na een moeilijke start begonnen aan een stevige opmars. Het won ...

33
33
Club Brugge verlegt grenzen: 3 recordtransfers op til

Een leegloop in januari is niet aan de orde, maar dat de kassa volgende zomer terug zal rinkelen bij ...

520
520
Volgend trainersontslag op til in de Jupiler Pro League?

De druk op Edward Still neemt toe bij RAAL La Louvière. Na de pijnlijke nederlaag tegen ...

86
86

Meer sportnieuws