Deila duidt uitblinker Club Brugge aan: "Hij heeft ons gered"

554 stemmen
Deila duidt uitblinker Club Brugge aan:

Club Brugge ging vlak voor de interlandbreak pijnlijk onderuit in Gent, maar heeft zich zaterdag herpakt. Het knoopte weer aan met de zege tegen Charleroi en sluit op die manier weer aan bij AA Gent en Anderlecht aan de leiding. Bovendien tankt het zo ook vertrouwen met het oog op de Europese kraker van donderdag tegen Besiktas.

Al moet gezegd dat het zeker niet van een leien dakje liep tegen Charleroi, dat verrassend sterk voor de dag kwam in het Jan Breydelstadion. De bezoekers kwamen zelfs twee keer op voorsprong, maar Thiago en Mechele maakten telkens gelijk. Pas in de absolute slotfase kon Club het verschil maken, want dankzij invallers Nusa en Jutgla werd het nog 4-2.

LEES OOK: 'Jacht geopend: Club Brugge ontvangt bod van 35 miljoen'

Mignolet reddende engel

Tussendoor had Charleroi echter nog een pak kansen weten te versieren. Gelukkig voor Club kende Simon Mignolet een begenadigde avond en pakte hij uit met enkele zeer knappe reddingen.

Ronny Deila was zijn doelman dan ook dankbaar. "Gelukkig hadden wij een ongelooflijk sterke Mignolet vanavond. Hij heeft ons gered", besefte hij bij Sporza. "Soms heb je een zware dag, maar dan is het belangrijk om toch de overwinning te pakken.We hebben een bank die het verschil kan maken en vandaag deden de invallers het. Daar ben ik wel heel tevreden mee."

Nusa maakt verschil

Eén van die invallers was dus Antonio Nusa, die de kroon zette op een dolle week. Hij maakte immers grote sier in zijn eerste interlands bij Noorwegen, met een goal en een assist tegen Jordanië en nog eens twee assists tegen Georgië.

"Het was echt een gekke week. Maar hiervoor leef je als voetballer. Ik amuseer me nu", toonde de 18-jarige zich gelukkig. "Het was een spannende wedstrijd vandaag, maar we moesten winnen. Ik ben blij dat ik in kan komen en het verschil kan maken. Ik ben vooral gelukkig dat we vandaag de drie punten pakken. Dat was echt belangrijk."

Was Mignolet de beste man bij Club Brugge?

Meest recent

'Jacht geopend: Club Brugge ontvangt bod van 35 miljoen'

De voorspelde uittocht lijkt ingezet bij Club Brugge, dat zopas afscheid nam van Aleksandar ...

55
55
'Turkse topclub wil shoppen in Genk en Anderlecht'

Ook deze zomer krijgt de Jupiler Pro League weer te maken met een uittocht aan talent. Zo dreigt ...

107
107
Stankovic komt met laatste boodschap aan Club-fans

Het huwelijk tussen Aleksander Stankovic en Club Brugge was van korte duur, maar wel succesvol. De ...

189
189
Thierry Henry geeft Kompany flinke por in de rug

Thierry Henry was een tijdje de assistent bij de Rode Duivels. De Franse legende volgt België ...

74
74
Anderlecht grijpt meteen in na statement aan Coucke

De supporters waren dan wel enthousiast met de aankondiging van Adidas als nieuwe shirtsponsor, het ...

1071
1071
Opvallende nieuwe rol voor Trossard bij Rode Duivels

Bondscoach Rudi Garcia probeerde wat nieuws uit tegen Kroatië en ook tegen Tunesië ljkt de ...

107
107
Onverwachte comeback ervaren Rode Duivel op komst?

Christian Kabasele (35) speelde al acht jaar geen interland voor de Rode Duivels meer, maar de ...

166
166
Brandon Mechele tovert plots magisch moment uit WK-hoed

Brandon Mechele heeft een seizoen achter de rug om in te kaderen. Terwijl de meeste spelers nog ...

162
162
Courtois ziet troef bij Genk: "Daar wordt héél goed gewerkt"

Genk zorgde toch wel voor een grote verrassing toen het enkele dagen geleden aankondigde opnieuw met ...

53
53
Coucke-protest escaleert: fans dreigen met boycot

Bij Anderlecht is het deze zomer nog maar eens herbeginnen. In vergelijking met een jaar geleden ...

292
292
Club Brugge bevestigt: Stankovic keert terug naar Inter

Er zullen deze zomer wellicht de nodige smaakmakers vertrekken bij Club Brugge na een sterk seizoen. ...

300
300
'Tedesco drukt stempel: 3 JPL-talenten op wenslijst'

Na zijn ontslag bij Fenerbahçe heeft Domenico Tedesco niet lang moeten wachten op een nieuwe ...

128
128
Garcia gooit tactisch plannetje al op tafel: met vier achterin

De Rode Duivels werken zaterdag hun generale repetitie voor het WK af. Om 15u nemen ze het in het ...

146
146
'Rode Duivels grepen naast nog extra troef voor WK'

Voor het WK wisten Vincent Mannaert en Rudi Garcia nog een wit konijn uit de hoed te toveren. Ze ...

185
185
TRANSFERUURTJE: 'Atletico wil topdeal bij Club, wending KDB en Lukaku'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

161
161
Haaland gaat viraal met opvallende ploegfoto Noorwegen

Het WK staat voor de deur en elk land heeft zo hun eigen identiteit. Zo is Noorwegen onlosmakelijk ...

47
47
Garcia zet Vanaken plots op poleposition voor WK

De discussie rond Hans Vanaken bij de Rode Duivels laait weer ferm op na de oefeninterland tegen ...

392
392
Sergio is terug: hilarisch WK-lied voor Rode Duivels

Allez, allez, allez, we gaan er tegenaan! Sergio was in het verleden al goed met een iconisch lied ...

45
45
Garcia komt plots met onheilspellende boodschap Lukaku

Romelu Lukaku speelde dit seizoen amper bij Napoli en de hamvraag is dan ook of de topscorer aller ...

369
369
Toptransfer? Trossard praat vlak voor WK over toekomst

Leandro Trossard heeft er met Arsenal een geweldig seizoen opzitten. De Londenaren wonnen de Premier ...

126
126
'Gemiste kans Anderlecht: knaltransfer van 11,5 miljoen'

Er was de voorbije jaren heel wat te doen over talenten die op zeer jonge leeftijd België ...

360
360
'Drukke zomer Union: meer dan 10 vertrekkers in de maak'

Voor Union wordt het weer een drukke transferzomer. Dat bevestigde CEO Philippe Bormans al meteen na ...

145
145
Sporting Hasselt slaat weer toe, fraaie dubbelslag Lierse

In de Challenger Pro League zit het seizoen er al een tijdje op. De tweedeklassers kunnen zich dan ...

276
276
“Minder dan dit is onvoldoende”: Vandenbempt over WK Duivels

Na de knappe zege in Kroatië hopen de Rode Duivels zaterdag tegen Tunesië nog een extra ...

208
208
De Spor XL: Verheye en Kerkhofs clashen

Sam Kerkhofs en Rik Verheye bouwen nu al enkele jaren aan een prachtig sprookje bij Sporting ...

140
140

Meer sportnieuws