Deila duidt uitblinker Club Brugge aan: "Hij heeft ons gered"

door
Deila duidt uitblinker Club Brugge aan:

Club Brugge ging vlak voor de interlandbreak pijnlijk onderuit in Gent, maar heeft zich zaterdag herpakt. Het knoopte weer aan met de zege tegen Charleroi en sluit op die manier weer aan bij AA Gent en Anderlecht aan de leiding. Bovendien tankt het zo ook vertrouwen met het oog op de Europese kraker van donderdag tegen Besiktas.

Al moet gezegd dat het zeker niet van een leien dakje liep tegen Charleroi, dat verrassend sterk voor de dag kwam in het Jan Breydelstadion. De bezoekers kwamen zelfs twee keer op voorsprong, maar Thiago en Mechele maakten telkens gelijk. Pas in de absolute slotfase kon Club het verschil maken, want dankzij invallers Nusa en Jutgla werd het nog 4-2.

LEES OOK: 'Club en Anderlecht strijden om peperdure doelman'

Mignolet reddende engel

Tussendoor had Charleroi echter nog een pak kansen weten te versieren. Gelukkig voor Club kende Simon Mignolet een begenadigde avond en pakte hij uit met enkele zeer knappe reddingen.

Ronny Deila was zijn doelman dan ook dankbaar. "Gelukkig hadden wij een ongelooflijk sterke Mignolet vanavond. Hij heeft ons gered", besefte hij bij Sporza. "Soms heb je een zware dag, maar dan is het belangrijk om toch de overwinning te pakken.We hebben een bank die het verschil kan maken en vandaag deden de invallers het. Daar ben ik wel heel tevreden mee."

Nusa maakt verschil

Eén van die invallers was dus Antonio Nusa, die de kroon zette op een dolle week. Hij maakte immers grote sier in zijn eerste interlands bij Noorwegen, met een goal en een assist tegen Jordanië en nog eens twee assists tegen Georgië.

"Het was echt een gekke week. Maar hiervoor leef je als voetballer. Ik amuseer me nu", toonde de 18-jarige zich gelukkig. "Het was een spannende wedstrijd vandaag, maar we moesten winnen. Ik ben blij dat ik in kan komen en het verschil kan maken. Ik ben vooral gelukkig dat we vandaag de drie punten pakken. Dat was echt belangrijk."

Was Mignolet de beste man bij Club Brugge?

Meest recent

'Club en Anderlecht strijden om peperdure doelman'

Pas binnen een tweetal maanden gaat de wintermercato van start, maar vele clubs speuren nu al rond ...

6
6
'Union bezorgt Anderlecht wéér schaamrood op wangen'

De Jupiler Pro League trekt zich dit weekend weer op gang en daarbij wordt het onder meer uitkijken ...

49
49
TRANSFERUURTJE: 'Transferbom Bayern, Real haalt uit'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

93
93
Hommeles bij Barça: Club Brugge wrijft zich in de handen

Club Brugge neemt het op 5 november op tegen FC Barcelona in de Champions League. Blauw-Zwart is ...

157
157
VTM deelt opvallende waarschuwing uit aan Marc Coucke

Marc Coucke kreeg gisteren een onverwachte publieke vermaning van… VTM zelf. De ...

52
52
Leoni gooit alles op tafel na vertrek Anderlecht

Theo Leoni maakte een opvallende opmars mee bij RSC Anderlecht. Pas op latere leeftijd wist de ...

168
168
Échte reden mislukte knaltransfer Van den Bosch: “Door hem”

Zeno Van den Bosch werd afgelopen zomer nadrukkelijk genoemd bij een zomerse knaltransfer. De ...

85
85
Penders onthult transferperikelen Genk: “Niet gemakkelijk”

Mike Penders wordt gezien als een enorm talent. Op jonge leeftijd legde Chelsea al 20 miljoen euro ...

70
70
Driedubbele uppercut Anderlecht: “Héél pijnlijk”

RSC Anderlecht is veranderingen aan het doorvoeren achter de schermen en ook Brusselse rivaal Union ...

324
324
'Charleroi wil uitpakken met knaltransfer'

Sporting Charleroi kan in januari versterking gebruiken, dat is duidelijk. Trainer Rik De Mil kreeg ...

28
28
Standard met enorm probleem: Euvrard ziet oplossing

Standard neemt het vanavond in eigen huis op tegen Royal Antwerp FC. Beiden stellen tot op heden ...

134
134
Kompany-gekte bij Bayern: voorzitter maakt balans op

Vincent Kompany doet het voortreffelijk bij Bayern München. Voor wie de carrière van ...

198
198
Standard krijgt open sollicitatie van 'man van 45 miljoen'

Standard haalde heel wat oude bekenden terug naar Luik. Zij moeten de club op en naast het veld weer ...

310
310
Bataille doet boekje open: JPL-topclub informeerde

Jelle Bataille en Royal Antwerp FC gingen afgelopen zomer uit elkaar. Het werd een pijnlijk ...

133
133
"Geen slap afkooksel"-Van Gucht zet sportwereld op zijn kop

Ruben Van Gucht heeft zijn reputatie als opvallende persoonlijkheid in de sportwereld opnieuw alle ...

47
47
Nederlandse pers waarschuwt Ajax voor Anderlecht-scenario

RSC Anderlecht gaat het nog maar eens anders proberen. Het is ook voor hoofdaandeelhouder Marc ...

163
163
Paniek bij Antwerp: duurste speler gratis weg?

Bij Royal Antwerp FC moeten ze ook in 2026 stevig gaan verkopen om de rekeningen te laten kloppen. ...

261
261
‘Koude douche: Onyedika keert Club Brugge de rug toe'

De wintermercato nadert en bij Club Brugge dreigt een koude douche: Eintracht Frankfurt loert ...

795
795
Zetterberg ziet cruciale rol voor één man in RSCA-organigram

Marc Coucke stelde Michael Verschueren aan als voorzitter en Kenneth Bornauw als CEO. Pär ...

249
249
Nederlandse pers denkt totaal anders over Rode Duivels

De Rode Duivels zijn anno 2025 niet meer zo sterk als 2018. Toen waren ze een team dat aan elke ...

662
662
Union SG zet coach op straat: oude bekende als vervanger

Bij de eerste ploeg van Union SG loopt alles bijzonder goed. Daardoor werd Sebastien Pocognoli door ...

104
104
Standard-Antwerp: ‘tobclubs’ die voor cruciaal seizoen staan

Standard en Royal Antwerp FC hebben beiden het potentieel om mee te doen voor de prijzen. Maar het ...

87
87
Anderlecht zet groot plan in gang met Bornauw en Verschueren

Kenneth Bornauw en Michael Verschueren zijn aangesteld als de CEO en voorzitter van RSC Anderlecht. ...

255
255
Ommekeer Antwerp ingezet? Wils doet vaststelling op training

Vrijdagavond wordt de Jupiler Pro League weer op gang getrapt met het duel tussen Standard en ...

337
337
Jan Mulder: "Dan kom ik met plezier terug op Anderlecht"

In aanloop naar de competitiehervatting, kwam RSC Anderlecht met groot nieuws naar buiten. Zo werd ...

309
309

Meer sportnieuws