Deila duidt uitblinker Club Brugge aan: "Hij heeft ons gered"

door
Deila duidt uitblinker Club Brugge aan:

Club Brugge ging vlak voor de interlandbreak pijnlijk onderuit in Gent, maar heeft zich zaterdag herpakt. Het knoopte weer aan met de zege tegen Charleroi en sluit op die manier weer aan bij AA Gent en Anderlecht aan de leiding. Bovendien tankt het zo ook vertrouwen met het oog op de Europese kraker van donderdag tegen Besiktas.

Al moet gezegd dat het zeker niet van een leien dakje liep tegen Charleroi, dat verrassend sterk voor de dag kwam in het Jan Breydelstadion. De bezoekers kwamen zelfs twee keer op voorsprong, maar Thiago en Mechele maakten telkens gelijk. Pas in de absolute slotfase kon Club het verschil maken, want dankzij invallers Nusa en Jutgla werd het nog 4-2.

LEES OOK: 'Alarm bij Club Brugge: Arsenal en Chelsea op de stoep'

Mignolet reddende engel

Tussendoor had Charleroi echter nog een pak kansen weten te versieren. Gelukkig voor Club kende Simon Mignolet een begenadigde avond en pakte hij uit met enkele zeer knappe reddingen.

Ronny Deila was zijn doelman dan ook dankbaar. "Gelukkig hadden wij een ongelooflijk sterke Mignolet vanavond. Hij heeft ons gered", besefte hij bij Sporza. "Soms heb je een zware dag, maar dan is het belangrijk om toch de overwinning te pakken.We hebben een bank die het verschil kan maken en vandaag deden de invallers het. Daar ben ik wel heel tevreden mee."

Nusa maakt verschil

Eén van die invallers was dus Antonio Nusa, die de kroon zette op een dolle week. Hij maakte immers grote sier in zijn eerste interlands bij Noorwegen, met een goal en een assist tegen Jordanië en nog eens twee assists tegen Georgië.

"Het was echt een gekke week. Maar hiervoor leef je als voetballer. Ik amuseer me nu", toonde de 18-jarige zich gelukkig. "Het was een spannende wedstrijd vandaag, maar we moesten winnen. Ik ben blij dat ik in kan komen en het verschil kan maken. Ik ben vooral gelukkig dat we vandaag de drie punten pakken. Dat was echt belangrijk."

Was Mignolet de beste man bij Club Brugge?

Meest recent

KV Mechelen wil Antwerp ferme steek uitdelen

KV Mechelen en Royal Antwerp FC bekampen elkaar in een belangrijk rechtstreeks duel voor een plek in ...

6
6
Plots scherpe kritiek op Kompany: crisis bij Bayern

Het Bayern München van Vincent Kompany leek dit seizoen ongenaakbaar in de Bundesliga, maar ...

12
12
Beerschot-fans morren: sportieve baas slaat terug

Beerschot zag afgelopen wintermercato enkele sterkhouders vertrekken. De Antwerpse club wil zo snel ...

31
31
Vanderbiest legt veto op: geen vertrek bij KV

KV Mechelen is bezig aan een goed seizoen. Het voetbal is niet oogstrelend, maar de Maneblussers ...

69
69
Genk ruikt megadeal: transfer boven 20 miljoen

KRC Genk verkocht Hyun-Gyu Oh voor 14 miljoen euro aan Besiktas. Dat is een zeer pittige prijs voor ...

210
210
'Alarm bij Club Brugge: Arsenal en Chelsea op de stoep'

Club Brugge lijkt komende zomer een leegloop tegemoet te gaan. Heel wat basispionnen gaan de club ...

195
195
'Bom bij Club Brugge: sterspeler botst met Madou'

De wintermercato is dicht, maar bij Club Brugge blijft één dossier nazinderen. Een ...

628
628
‘Anderlecht beeft: in handen van Europese supermacht?’

Dat debat sleept al langer aan bij Anderlecht, maar het raakt net aan de kern van de ambitie. Want ...

466
466
Westerlo weggespeeld door STVV: Charai reageert hard

KVC Westerlo was geen partij voor een oppermachtig STVV. Het werd 0-4 in de Kempen. Uiteraard waren ...

45
45
'Renard buitenspel? Nieuwe wending bij Anderlecht'

De kans lijkt met de dag kleiner te worden dat Olivier Renard nog lang de sportieve baas zal blijven ...

412
412
Akin onthult breuk bij Beerschot: “Hij wilde niet meer spelen”

Beerschot lijkt niet meteen versterkt uit de mercato te zijn gekomen. Althans, niet op de korte ...

126
126
Vrancken zonder twijfel: “De beste in de Jupiler Pro League!"

STVV maakt een zeer stevig statement en won met 0-4 op het veld van KVC Westerlo. Een zeer knappe ...

128
128
Boskamp geeft RSCA gouden tip in trainerszoektocht

RSC Anderlecht zoekt een nieuwe trainer, maar die zoektocht verloopt moeilijk. Mark van Bommel en ...

255
255
Antwerp haalt slag thuis met nieuw contract

Royal Antwerp FC heeft nog heel weinig financiële middelen en de eigen jeugd is belangrijker ...

121
121
De Mil ziet valkuil voor AA Gent: "Ik ben benieuwd"

AA Gent kende even een heropleving, maar tegen La Louvière speelden ze na een matige ...

67
67
Saliba verrast: "Heel goede aanwinst voor Anderlecht"

RSC Anderlecht zit zwaar in de problemen. Ze kunnen amper nog winnen en de crisis wordt met de match ...

246
246
Beresterk STVV maakt statement op veld van Westerlo

In de Jupiler Pro League stond er met Westerlo-STVV een zeer leuk duel op het programma. Twee ...

132
132
Biglia weg bij Anderlecht: dit is dé reden voor zijn vertrek

Lucas Biglia verliet vandaag tot ieders verrassing RSC Anderlecht. De Argentijn was sinds begin dit ...

188
188
“Beste van België” – Euvrard onthult plan tegen Club Brugge

Standard Luik won vorige speeldag de rivalenstrijd van RSC Anderlecht, maar er wacht weer een topper ...

254
254
Hauspie over Vandenhaute: "Had geen vat op hem bij RSCA"

RSC Anderlecht is weer bij af. Het seizoen lijkt nu al slechter te worden dan vorig jaar. Olivier ...

352
352
Major League Soccer heeft er een wereldster bij

Hoe zou het nog zijn met James Rodriguez? De Colombiaanse aanvallende middenvelder was ooit een ...

21
21
Riemer geeft dé oorzaak voor zoveelste RSCA-crisis

RSC Anderlecht is al jaren op de dool. De laatste keer dat het goed ging was een drietal jaar ...

444
444
Murillo (ex-Anderlecht) versiert miljoenentransfer

Amir Murillo heeft Olympique Marseille verlaten. De rechtsachter heeft een transfer beet. De Fransen ...

60
60
Verliest Club Brugge talent? “Spannende maanden”

Club Brugge heeft met Club NXT een succesvolle talentenfabriek dat elk seizoen spelers aflevert aan ...

225
225
Vermeeren aan de schandpaal: totale oorlog in Marseille

Van publiekslieveling naar bankzitter in een paar weken: Arthur Vermeeren is in Marseille plots ...

378
378

Meer sportnieuws