Antwerp gewaarschuwd: Barça maakt gehakt van Betis

door
Antwerp gewaarschuwd: Barça maakt gehakt van Betis

Antwerp begint zijn avontuur in de Champions League dinsdagavond met een droomaffiche, want het mag voor zijn opener meteen op bezoek bij FC Barcelona. De Great Old wacht in het Olympisch Stadion echter een aartsmoeilijke opdracht, want ze zullen er een Barça met vertrouwen treffen. Zaterdagavond haalden ze nog stevig uit: Real Betis kreeg een 5-0 om de oren.

Eén van de voornaamste vaststellingen daarbij was dat de twee Portugese nieuwkomers meteen hun stempel konden drukken. Xavi bracht de in het slot van de mercato nog neergestreken João Cancelo en João Felix een eerste keer aan de aftrap en allebeid vonden ze meteen de weg naar de netten.

LEES OOK: Van Bommel hangt vuile was Paul Gheysens buiten

Felix toont zich meteen

Het was Felix die na 25 minuten al de score wist te openen. Hij knalde vanuit een scherpe hoek de bal tegen de netten. Zeven minuten later was hij bovendien ook betrokken bij de 2-0. De huurling van Atletico Madrid liet de bal slim lopen en daardoor kon Robert Lewandowski raak treffen.

Na rust ging Barça vrolijk verder op zijn elan. Op amper vier minuten tijd ging het van 2-0 naar 4-0, Ferran Torres schilderde een vrije trap netjes binnen en maakte zo eindelijk een einde aan de vloek van Lionel Messi. Sinds het vertrek van het clubicoon in de zomer van 2021 had Barça immers geen rechtstreekse vrije trap meer gescoord. Enkele minuten later pikte ook Raphinha zijn goaltje mee.

Cancelo scoort fraai

Het orgelpunt was echter voor Cancelo. De rechtsachter rukte mee op, draaide zijn tegenstander helemaal dol en knalde overhoeks de forfaitcijfers op het scorebord. Daarmee was de eindstand ook vastgelegd.

Barça tankt dus een pak vertrouwen voor de kosmt van Antwerp en verovert bovendien ook de voorlopige koppositie in La Liga. Ze hebben nu dertien op vijftien gepakt en hebben één punt meer dan Real Madrid, dat zondag nog een topper tegen Real Sociedad voor de kiezen krijgt.

Zal Antwerp een pandoering krijgen in Barcelona?

Meest recent

Promotie plots in gevaar? KV Kortrijk reageert

De 31ste speeldag in de Challenger Pro League bracht zaterdag een grote verrassing. KV Kortrijk ...

2
2
Is er nog hoop? Nieuwe wending in dossier Bounida

De laatste tijd is het bij de voetbalbond alle hens aan dek om de toekomst van de Rode Duivels ...

15
15
'AA Gent wil Deens koopje doen'

Bij AA Gent is het alweer een seizoen met ups en downs geweest. Desondanks liggen ze wel nog op ...

6
6
Knalprestatie van Stassin, Juve schiet zichzelf in voet

Lucas Stassin was vrijdag dé grote verrassing in de selectie van de Rode Duivels. De jonge ...

11
11
Gent krijgt sterkhouder terug: "Klaar voor start POs"

AA Gent zal er zondag alles aan doen om zijn plaats in de top zes niet meer weg te geven. Daarvoor ...

9
9
Record in zicht: Kompany doet opmerkelijke uitspraak

Bayern München haalde in de voorbije week stevig uit in de Champions League, waarin Atalanta in ...

77
77
SK Beveren bouwt verder aan droomseizoen, remontada Lokeren

SK Beveren is weer een stap dichter bij een absoluut unicum. De Waaslanders maakten thuis gehakt van ...

40
40
Nainggolan doet boekje open over Antwerp en Beerschot

Vrijdagavond kreeg Patro Eisden in de Challenger Pro League een 0-4 om de oren van Beerschot. Het ...

54
54
Zeer verrassende transferwending bij Antwerp?

Antwerp sluit zijn seizoen in de reguliere competitie zondag nog af met een trip naar Leuven. Daarna ...

105
105
'Frankrijk steigert na soap rond Club Brugge-speler'

Bij Club Brugge proberen ze zondag nog een zo goed mogelijke uitgangspositie te veroveren voor de ...

86
86
Milan herpakt zich, dompers voor Lavia en Lokonga

Er stonden zaterdagavond in het buitenland nog enkele interessante affiches op het programma. AC ...

10
10
Club Brugge slikt stevige Vanaken-domper

Club Brugge kon de laatste weken lang niet altijd overtuigen, maar slaagde er wel in om in het spoor ...

338
338
Van Gucht scoort weer: “Ze zet mij op het juiste pad”

Ruben Van Gucht weet als geen ander vrouwelijk schoon aan te trekken. De VRT-man kwam de laatste ...

15
15
'Tast Coucke diep in de buidel? Anderlecht wil dure klepper'

Anderlecht volgt een speler die in Duitsland almaar meer naam maakt, maar goedkoop wordt dit dossier ...

142
142
Oplapwerk bij Club Brugge: dubbele WK-droom doorprikt?

Club Brugge zal volgende week weer een pak internationals zien uitzwermen. Een aantal van hun hoopt ...

78
78
De Mil jubelt: Gent krijgt forse opsteker richting Play-Offs

Behoudens een onwaarschijnlijke afgang plaatst AA Gent zich zondag voor de Champions' Play-Offs. ...

102
102
'Weer kassa voor OHL: zelfs Liverpool meldt zich'

OH Leuven vestigde vorige zomer nog een transferrecord door Ezechiel Banzuzi voor maar liefst 16 ...

40
40
Lukaku laat zich opnieuw zien bij Anderlecht

Wanneer de Rode Duivels binnen enkele dagen op het vliegtuig naar de Verenigde Staten stappen, zal ...

202
202
Garcia keihard: "Zij mogen kruis maken over WK"

De Rode Duivels trekken na het weekend op stage naar de Verenigde Staten om zich voor te bereiden op ...

238
238
Bizarre verdwijning bij Charleroi: "Weet niet waar hij is"

Voor Charleroi dreigt het seizoen toch op een ontgoocheling te eindigen. Even mochten de Carolo's ...

43
43
Yves Vanderhaeghe bezorgt ex-club ongeziene mokerslag

De competitie in de Challenger Pro League leek er lange tijd één op twee snelheden. ...

133
133
Drie dolle minuten waren genoeg: Bayern blijft razen

Bayern München blijft door het seizoen razen. Nadat het eerder op de week al vlot afrekende met ...

82
82
'Titanenstrijd voor goudhaantje: Mechelen eist 7 miljoen'

KV Mechelen beleeft een topseizoen en is zelfs een speeldag voor het einde van de reguliere ...

324
324
Portugal draait Rode Duivels een loer en overtuigt talent

De laatste jaren is er heel wat te doen over Belgische talenten met een dubbele nationaliteit. De ...

81
81
"Speelde ik bij Anderlecht, was ik Rode Duivel geweest"

Het lijkt erop dat de Rode Duivels weer naast een talent zullen grijpen, want het heeft er alle ...

117
117

Meer sportnieuws