Antwerp gewaarschuwd: Barça maakt gehakt van Betis

236 stemmen
Antwerp gewaarschuwd: Barça maakt gehakt van Betis

Antwerp begint zijn avontuur in de Champions League dinsdagavond met een droomaffiche, want het mag voor zijn opener meteen op bezoek bij FC Barcelona. De Great Old wacht in het Olympisch Stadion echter een aartsmoeilijke opdracht, want ze zullen er een Barça met vertrouwen treffen. Zaterdagavond haalden ze nog stevig uit: Real Betis kreeg een 5-0 om de oren.

Eén van de voornaamste vaststellingen daarbij was dat de twee Portugese nieuwkomers meteen hun stempel konden drukken. Xavi bracht de in het slot van de mercato nog neergestreken João Cancelo en João Felix een eerste keer aan de aftrap en allebeid vonden ze meteen de weg naar de netten.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: ‘Club en Anderlecht botsen, Union pakt uit’

Felix toont zich meteen

Het was Felix die na 25 minuten al de score wist te openen. Hij knalde vanuit een scherpe hoek de bal tegen de netten. Zeven minuten later was hij bovendien ook betrokken bij de 2-0. De huurling van Atletico Madrid liet de bal slim lopen en daardoor kon Robert Lewandowski raak treffen.

Na rust ging Barça vrolijk verder op zijn elan. Op amper vier minuten tijd ging het van 2-0 naar 4-0, Ferran Torres schilderde een vrije trap netjes binnen en maakte zo eindelijk een einde aan de vloek van Lionel Messi. Sinds het vertrek van het clubicoon in de zomer van 2021 had Barça immers geen rechtstreekse vrije trap meer gescoord. Enkele minuten later pikte ook Raphinha zijn goaltje mee.

Cancelo scoort fraai

Het orgelpunt was echter voor Cancelo. De rechtsachter rukte mee op, draaide zijn tegenstander helemaal dol en knalde overhoeks de forfaitcijfers op het scorebord. Daarmee was de eindstand ook vastgelegd.

Barça tankt dus een pak vertrouwen voor de kosmt van Antwerp en verovert bovendien ook de voorlopige koppositie in La Liga. Ze hebben nu dertien op vijftien gepakt en hebben één punt meer dan Real Madrid, dat zondag nog een topper tegen Real Sociedad voor de kiezen krijgt.

🚀

Zal Antwerp een pandoering krijgen in Barcelona?

Meest recent

Union tankt meteen vertrouwen met forse oefenzege

Stilaan zijn alle eersteklassers aan hun voorbereiding op het nieuwe seizoen begonnen. Dinsdagavond ...

12
12
Nusa en Haaland zorgen voor feest bij Noorwegen

Op het WK stond er om 19u de partij tussen Ivoorkust en Noorwegen op het programma. Wie van de twee ...

15
15
Bernd Thijs weldra terug aan de slag in de Jupiler Pro League?

Bernd Thijs is de afgelopen jaren aan de slag geweest in het buitenland. De voorbije twee jaar was ...

65
65
Club Brugge jaagt op goalmachine: ‘Hij scoort alles kapot’

Club Brugge heeft een nieuwe goalmachine in het vizier. Zijn cijfers zijn straf, de interesse groeit ...

475
475
'Deal bijna rond: Reynolds versiert knappe transfer'

KVC Westerlo gaat flink cashen. De Kemphanen gaan de komende dagen nog flink wat uitgaande transfers ...

40
40
Fans Antwerp en RSCA gaan volledig los na Vandenhaute-nieuws

Bij Royal Antwerp FC barste er een bom. Een groep rondom Wouter Vandenhaute, onder meer met Toby ...

321
321
Cercle Brugge rondt volgende deal af met AS Monaco

Cercle Brugge verkocht vandaag Nazinho aan AS Monaco. Dat is niet de enige transfer die ze wisten af ...

32
32
Westerlo stelt allereerste zomeraanwinst officieel voor

KVC Westerlo gaat de komende dagen, weken en maanden heel veel transfers afronden. De Kemphanen ...

16
16
AC Milan realiseert knaltransfer bij PSG

AC Milan heeft haal zwaar uitgehaald. De Italiaanse club wil terug meedoen voor de prijzen en heeft ...

29
29
Rode Duivels kruisen vingers: sterkhouder in lappenmand?

Senegal valt niet te onderschatten, maar met een vlotte 5-1 zege tegen Nieuw-Zeeland tankten de Rode ...

226
226
'Gheysens houdt been stijf: rampscenario Antwerp wenkt'

Paul Gheysens out, Wouter Vandenhaute in. Die op z'n zachtst gezegd opmerkelijke wissel van de wacht ...

249
249
Garcia velt hard verdict voor revelatie Rode Duivels

In de zestiende finales van het WK staat de Rode Duivels met Senegal meteen een zware klus te ...

187
187
'Club Brugge op hete kolen: topaanwinst in aantocht'

Club Brugge moet deze zomer allicht weer heel wat sterkhouders zien te vervangen, want na Aleksandar ...

707
707
'Gheysens richting exit: Vandenhaute wil Antwerp kopen'

Dinsdag is het D-Day voor Antwerp, waar voorzitter Paul Gheysens kleur moet bekennen over zijn ...

521
521
Garcia hakt knopen door: Vanaken out, Lukaku in?

Straks om 19 uur verschijnt er in verschillende kranten een uitgebreid interview met Rudi Garcia, ...

382
382
Baro maakt brokken: opvallend ontslag bij AA Gent

Bijna drie jaar nadat hij de touwtjes in handen kreeg bij AA Gent is Sam Baro nog steeds naarstig op ...

253
253
Ruben Van Gucht zorgt voor shock: bedpartners onthuld

Ruben Van Gucht slaagt er opnieuw in om de aandacht naar zich toe te trekken. De sportjournalist en ...

255
255
Laatste twijfels weg over toekomst Witsel

De Rode Duivels staan woensdag voor hun volgende opdracht op het WK, waarin ze het zullen moeten ...

98
98
Khalaili en Stankovic: TD Inter spreekt klare taal

Het lijkt erop dat Inter sterk van plan is om zich deze zomer op de Belgische markt te begeven. De ...

64
64
'Sibierski moet zich haasten: bod op Anderlecht-target'

Er ligt deze zomer nog véél werk op de plank voor Antoine Sibierski. De nieuwe ...

242
242
Onder niveau op WK? De Bruyne velt duidelijk oordeel

De Rode Duivels zijn woensdagavond aan zet in de zestiende finales van het WK. Na de verrassende ...

105
105
'Knaltransfer Keita nadert: 2 clubs zijn concreet'

Doordat het WK nog volop aan de gang is, blijven vele toptransfers nog even in de koelkast zitten. ...

78
78
'Zeer verrassende transfer voor Vincent Janssen'

Bij Antwerp zijn ze aan de voorbereiding op het nieuwe seizoen begonnen met alweer een stevig ...

450
450
Lukaku vreest Senegal: zes pionnen springen eruit

De Rode Duivels nemen het in de 1/16e finale op tegen Senegal. Geen hapklare brok want het ...

214
214
Filip Joos maakt Nederland compleet af: “Karma!”

Nederland is uitgeschakeld op het WK. In de 1/16e finales ging Oranje na penalty’s kopje onder ...

255
255

Meer sportnieuws