Antwerp gewaarschuwd: Barça maakt gehakt van Betis

door
Antwerp gewaarschuwd: Barça maakt gehakt van Betis

Antwerp begint zijn avontuur in de Champions League dinsdagavond met een droomaffiche, want het mag voor zijn opener meteen op bezoek bij FC Barcelona. De Great Old wacht in het Olympisch Stadion echter een aartsmoeilijke opdracht, want ze zullen er een Barça met vertrouwen treffen. Zaterdagavond haalden ze nog stevig uit: Real Betis kreeg een 5-0 om de oren.

Eén van de voornaamste vaststellingen daarbij was dat de twee Portugese nieuwkomers meteen hun stempel konden drukken. Xavi bracht de in het slot van de mercato nog neergestreken João Cancelo en João Felix een eerste keer aan de aftrap en allebeid vonden ze meteen de weg naar de netten.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: 'Club grijpt naast Duivels, Barça gaat los'

Felix toont zich meteen

Het was Felix die na 25 minuten al de score wist te openen. Hij knalde vanuit een scherpe hoek de bal tegen de netten. Zeven minuten later was hij bovendien ook betrokken bij de 2-0. De huurling van Atletico Madrid liet de bal slim lopen en daardoor kon Robert Lewandowski raak treffen.

Na rust ging Barça vrolijk verder op zijn elan. Op amper vier minuten tijd ging het van 2-0 naar 4-0, Ferran Torres schilderde een vrije trap netjes binnen en maakte zo eindelijk een einde aan de vloek van Lionel Messi. Sinds het vertrek van het clubicoon in de zomer van 2021 had Barça immers geen rechtstreekse vrije trap meer gescoord. Enkele minuten later pikte ook Raphinha zijn goaltje mee.

Cancelo scoort fraai

Het orgelpunt was echter voor Cancelo. De rechtsachter rukte mee op, draaide zijn tegenstander helemaal dol en knalde overhoeks de forfaitcijfers op het scorebord. Daarmee was de eindstand ook vastgelegd.

Barça tankt dus een pak vertrouwen voor de kosmt van Antwerp en verovert bovendien ook de voorlopige koppositie in La Liga. Ze hebben nu dertien op vijftien gepakt en hebben één punt meer dan Real Madrid, dat zondag nog een topper tegen Real Sociedad voor de kiezen krijgt.

Zal Antwerp een pandoering krijgen in Barcelona?

Meest recent

TRANSFERUURTJE: 'Club grijpt naast Duivels, Barça gaat los'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

9
9
Rode Duivels wereldkampioen? OPTA is onheilspellend

Alle deelnemers van het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada zijn bekend. De Rode ...

8
8
Brandon Mechele blaast iedereen weg met één bericht

Maart voelde voor Brandon Mechele als een maand waarin alles samenkwam. De robuuste verdediger van ...

53
53
Vermant is de pineut: Vanhaezebrouck snoeihard voor Tresoldi

Nicolo Tresoldi zit in bloedvorm. De aanvaller scoort bij Club Brugge het ene doelpunt na het ...

45
45
Nicky Hayen slaat op tafel bij KRC Genk en grijpt in

KRC Genk kende een teleurstellend seizoenseinde. De Limburgers hadden uiteindelijk alles in eigen ...

97
97
Boussoufa mengt zich in racismedebat: “Club Brugge-fans...”

Afgelopen interlandperiode was er weer een moment dat heel wat stof deed opwaaien. Tijdens Spanje ...

171
171
'Antwerp zet Gyrano Kerk buiten kern door bizarre reden'

Royal Antwerp FC neemt het vanavond op tegen KRC Genk in Play-Off 2. Joseph Oosting en The Great Old ...

113
113
Manchester United-fan Littler afgemaakt na walgelijke actie

Luke Littler is al geruime tijd de nieuwe sensatie in dartsland. De ondertussen 19-jarige knaap ...

68
68
Karetsas krijgt advies: "Hij moet vertrekken"

KRC Genk moet dit seizoen vrede nemen met de Europe Play-Off. Dat betekent dat we een parel als ...

81
81
Degradatiestrijd al beslist? "Duimen voor mirakel"

Dit weekend beginnen de play-offs in de Jupiler Pro League. Daarin moet nog veel beslist worden, al ...

72
72
Lichtpunt bij Genk: "Mijn beste jaar ooit"

Het is voor KRC Genk al een woelig seizoen geweest. Het zette in december Thorsten Fink op straat, ...

90
90
JPL-revelatie brengt Anderlecht en co transferboodschap

De play-offs moeten in de komende weken het Belgische voetbalseizoen nog helemaal gaan beslissen, ...

93
93
Raes tipt Antwerp om concurrent kaal te plukken

Antwerp hoopt om in de Europe Play-Off nog iets van zijn seizoen te kunnen maken. De Great Old kan ...

130
130
Union bibbert: smaakmaker sluit vertrek niet uit

Nadat het vorig seizoen al de titel veroverde, kan Union dit seizoen zowaar nog beter doen. Het ...

43
43
'Anderlecht neemt alweer afscheid van doelman'

Bij Anderlecht lijkt de zomermercato stilaan vorm te krijgen. Die zal in eerste instantie gepaard ...

144
144
'Genk hakt keepersknoop door voor play-offs'

KRC Genk trapt om 20u45 de play-offs op gang met een trip naar de Bosuil. Daar kunnen de Limburgers ...

230
230
‘Mignolet weg na clash: Verhaeghe dreef hem buiten'

Bart Verhaeghe zette Simon Mignolet bij zijn afscheid op een voetstuk, maar achter die mooie woorden ...

494
494
'Anderlecht baalt keihard na transferupdate De Cat'

Voor de eerste keer in bijna anderhalf jaar had Anderlecht in de voorbije week nog eens een Rode ...

427
427
'Nieuwe klap Antwerp: 4 sterkhouders gratis weg'

Antwerp opent zijn play-offs vrijdagavond op de Bosuil tegen Genk. Die kraker wordt niet afgewerkt ...

337
337
‘Vertrek Lukaku krijgt vorm: eerste club meldt zich‘

Het wordt nog altijd afwachten hoe het conflict tussen Napoli en Romelu Lukaku opgelost zal worden. ...

317
317
Schreuder onthult alles over flirt met Anderlecht

Anderlecht gaat nog zeker tot het einde van het seizoen door met Jérémy Taravel als ...

201
201
Titelvoorspelling uit Brugge: "Zij zijn geen echte kandidaat"

Het wachten is voorbij: de titelstrijd in de Champions' Play-Offs barst komend weekend in alle ...

171
171
'City spitst de oren: nieuwe toekomstwending Guardiola'

Pep Guardiola kon vlak voor de interland-break een League Cup toevoegen aan zijn indrukwekkende ...

106
106
JPL op keerpunt: Play-Offs snel terug in nieuw kleedje?

Vrijdagavond gaan de Play-Offs in de Jupiler Pro League weer van start. Door de grote ...

319
319
Romano dropt cruciaal transfernieuws Club Brugge

In navolging van Simon Mignolet, die donderdag zijn nakend pensioen aankondigde, dreigt Club Brugge ...

513
513

Meer sportnieuws