Dubbele heldenrol helpt Club Brugge voorbij kranige Zebra's

door
Dubbele heldenrol helpt Club Brugge voorbij kranige Zebra's

Een uiterst wisselvallig Club Brugge heeft vanavond met heel veel geluk de maat genomen van Charleroi. De Zebra's kwamen twee maal op voorsprong, waren veruit de betere ploeg maar een schitterende Mignolet en een ingeving van Nusa trokken Club toch over de streep.

Vlak voor de interlandbreak slikte Club Brugge een stevige opdoffer met verlies in de Slag om Vlaanderen. Met een paar weken vertraging wou Blauw-Zwart zich herpakken in de thuiswedstrijd tegen Charleroi. De Zebra's joegen nog steeds op hun eerste zege. De Noor Vetle Dragsnes maakte zijn eerste minuten voor Charleroi en ook Parfait Guiagon begon in het elftal van Felice Mazzu. Deila zette dan weer Nusa op de bank, de youngster kreeg wat rust na een zware interlandperiode.

LEES OOK: Charleroi bezorgt ex-coach Mazzu frustrerende namiddag

Club slikt dubbele bittere pil maar veert snel recht

De openingsminuten waren volledig zwart-wit gekleurd. Al van bij de start kregen Zorgane en Guiagon prima kansen, die laatste maakte heel Jan Breydel na vijf minuten spelen akelig stil door de 0-1 in de verste hoek voorbij Mignolet te schieten. Club reageerde op het kwartier met een afgeweken schot van Vetlesen waar Koffi ternauwernood nog zijn hand achter kreeg.

Club drukte nadien steeds meer en werd iets voor het halfuur ook beloond. Zorgane leed dom balverlies en na een snelle omschakeling schotelde Skov Olsen de 1-1 voor aan Thiago, keurig afgewerkt door de Braziliaan. Club leek erop en erover te gaan maar slikte vlak voor de rust toch weer een doelpunt.  Die andere nieuwkomer, Dragsnes, pakte uit met een hard schot en via de rug van Spileers viel de 1-2 achter Mignolet in doel. Het slotakkoord van een vermakelijke eerste helft was toch nog Blauw-Zwart gekleurd: Sabbe pakte uit met een prima voorzet en Mechele kopte de 2-2 ruststand in doel.

Mignolet grote held, Nusa van goudwaarde

Ook na de pauze zagen we al vroeg kansen over en weer. Een schot van Zinckernagel vloog niet in het kader, aan de overzijde had Mignolet wel meteen een prima redding in huis op een poging van Dabbagh en even later waren dezelfde twee hoofdrolspelers aan zet bij een nieuwe poging van de Palestijn.

De Zebra's bleven maar prima mogelijkheden creëren op Jan Breydel. Op het uur haalde Dabbagh nog eens uit maar een schitterende parade van Mignolet verijdelde andermaal een bezoekende voorsprong. Het was slappe kost wat de thuisploeg na de pauze liet zien, Charleroi kwam lange tijd zowat als enige ploeg tot kansen. Op een dik kwartier van het einde vond Badji nog eens de thuisdoelman op zijn weg in de korte hoek.

In het slotkwartier toonde ook Club eindelijk wat meer dadendrang. Na een prima voorzet van De Cuyper kopte Thiago van dichtbij over en ook de ex-Westerlo speler zelf zag een fraai schot nipt naast gaan. Uiteindelijk viel het dubbeltje toch nog de kant op van Club Brugge: invaller Nusa zette scherp voor vanop links en de 3-2 verdween pardoes achter Koffi in doel. In de slotminuut redde Mechele zijn ploeg bij een schot van Heymans (even daarvoor vergat Thiago de wedstrijd te beslissen). In de absolute slotfase maakte Jutgla het na een knappe actie en dit schot helemaal af: 4-2. Zo pakte Blauw-Zwart de zege, al was dat absoluut onverdiend vanavond.

Scoreverloop:

0-1 (6') Guiagon, 1-1 (27') Thiago, 1-2 (43') Dragsnes, 2-2 (45') Mechele, 3-2 (87') Nusa, 4-2 (90+5') Jutgla

Een onverdiende zege?

Meest recent

Essevee blijft door play-downs razen met klinkende zege

De Relegation Play-Off is voor Zulte Waregem een speeltuin. Het pronkt nu al met een tien op twaalf ...

6
6
Coosemans scherp: "Overenthousiaste VAR ontneemt onze kans"

Na een zes op zes tegen AA Gent en KV Mechelen leek Anderlecht opgeveerd, maar een week later is het ...

45
45
Union wipt weer over Club en deelt Anderlecht tik uit

Union is zondagavond niet bezweken onder de druk van Club Brugge. Het nam de koppositie weer over ...

96
96
Inter dankzij straf record op één zege van Italiaanse titel

De titelstrijd in Italië is bijna beslist. Inter zette zondagavond immers een nieuw stapje ...

29
29
TD Bayern onthult hét beslissende moment bij keuze voor Kompany

Vincent Kompany is dezer dagen God in München, maar dat had twee jaar geleden niemand durven ...

26
26
‘Anderlecht in paniek: verrassende nieuwe T1 op komst?’

Anderlecht staat onder druk: de club zoekt dringend een nieuwe hoofdtrainer. Enkele verrassende ...

558
558
Bizar rood Anderlecht: fans begrijpen één zaak helemaal niet

De vijfde speeldag van de Champions' Play-Off wordt zondagavond afgesloten met de Brusselse derby ...

365
365
Meesterzet Leko: "Hij wist héél goed wat hij deed"

Een week geleden leek de titelstrijd nog verloren voor Club Brugge na de nederlaag op Union, maar nu ...

125
125
Gents lichtpunt kijkt de ogen uit: "Vanaken, Vetlesen, ..."

AA Gent blijft na vijf speeldagen op zoek naar zijn eerste overwinning van de Champions' Play-Offs. ...

60
60
Nieuwe X-factor bij Club Brugge: "Bondscoach mag me bellen"

Club Brugge heeft zondagmiddag een belangrijke overwinning geboekt op het veld van AA Gent. Bij ...

136
136
KRC Genk genekt door arbitrage? Heynen spreekt zich uit

In de Europe Play-Offs heeft KRC Genk andermaal averij opgelopen op eigen veld. Tegen Standard bleef ...

264
264
Europees voetbal voor grijpen: STVV klopt KVM na comeback

Daags na de cruciale thuiszege tegen RSC Anderlecht heeft STVV opnieuw een grote stap richting een ...

82
82
Taravel gooit roer om in basiself, Union mét Khalaili

Zondagavond wordt de heenronde in de Champions' Play-Offs afgesloten met een fraaie affiche. Zo ...

59
59
Union of Club? De Mil duidt toekomstige kampioen al aan

AA Gent was tijdens de twee laatste speelrondes van de Champions' Play-Offs de scherprechter in het ...

274
274
'Rennovatie Real: terugkeer smaakmaker nú al beklonken'

Real Madrid dreigt het seizoen met lege handen te gaan afsluiten. Komende zomer zal er dan ook heel ...

136
136
'Club in actie: zes miljoen voor eerste zomeraanwinst'

Club Brugge strijdt momenteel volop voor de 20ste landstitel uit zijn clubgeschiedenis. Maar achter ...

244
244
Anderlecht houdt hart vast: Taravel legt noodscenario klaar

De bekerfinale mag dan wel het grootste doel van de komende weken zijn, in de Champions' Play-Offs ...

269
269
Leko lyrisch: nieuwe titeljoker staat op bij Club Brugge

Club Brugge heeft zondagmiddag een uitstekende zaak gedaan in de Champions' Play-Offs. Blauw-Zwart ...

204
204
Club voorlopig leider: Vetlesen en Tzolis meppen Gent KO

In afwachting van de Brusselse derby tussen RSC Anderlecht en Union SG, heeft Club Brugge voorlopig ...

116
116
'Magistrale goal gaat wereld rond: knaltransfer Mika Godts'

Mika Godts scoorde zaterdag een weergaloos doelpunt namens Ajax tegen NAC Breda. De beelden van zijn ...

58
58
Westerlo kookt over: ref keihard aangepakt tijdens rust

Na twee speeldagen stond KVC Westerlo nog op kop in de Europe Play-Offs, ondertussen zijn de ...

102
102
"Groot probleem" - pijnlijke vaststelling tijdens Gent-Club

In de Champions' Play-Offs stond zondagmiddag een erg interessant duel op het programma. Zo ging ...

368
368
'Anderlecht wil uitpakken met oud-speler PSG en Dortmund'

Bijna drie maanden na het ontslag van Olivier Renard, zit RSC Anderlecht nog steeds zonder sportief ...

210
210
Kompany door het lint in kleedkamer: Bayern-sterren getuigen

Bayern München heeft zaterdag extra vertrouwen getankt voor de Champions League-kraker op Paris ...

298
298
Goto respectloos? Anderlecht-spelers zwaar op plaats gezet

Keisuke Goto heeft zich deze week niet bepaald populair gemaakt bij zijn moederclub RSC Anderlecht. ...

526
526

Meer sportnieuws