Dubbele heldenrol helpt Club Brugge voorbij kranige Zebra's

door
Dubbele heldenrol helpt Club Brugge voorbij kranige Zebra's

Een uiterst wisselvallig Club Brugge heeft vanavond met heel veel geluk de maat genomen van Charleroi. De Zebra's kwamen twee maal op voorsprong, waren veruit de betere ploeg maar een schitterende Mignolet en een ingeving van Nusa trokken Club toch over de streep.

Vlak voor de interlandbreak slikte Club Brugge een stevige opdoffer met verlies in de Slag om Vlaanderen. Met een paar weken vertraging wou Blauw-Zwart zich herpakken in de thuiswedstrijd tegen Charleroi. De Zebra's joegen nog steeds op hun eerste zege. De Noor Vetle Dragsnes maakte zijn eerste minuten voor Charleroi en ook Parfait Guiagon begon in het elftal van Felice Mazzu. Deila zette dan weer Nusa op de bank, de youngster kreeg wat rust na een zware interlandperiode.

LEES OOK: Verhuurde JPL-spelers: talent toont zijn enorme potentieel

Club slikt dubbele bittere pil maar veert snel recht

De openingsminuten waren volledig zwart-wit gekleurd. Al van bij de start kregen Zorgane en Guiagon prima kansen, die laatste maakte heel Jan Breydel na vijf minuten spelen akelig stil door de 0-1 in de verste hoek voorbij Mignolet te schieten. Club reageerde op het kwartier met een afgeweken schot van Vetlesen waar Koffi ternauwernood nog zijn hand achter kreeg.

Club drukte nadien steeds meer en werd iets voor het halfuur ook beloond. Zorgane leed dom balverlies en na een snelle omschakeling schotelde Skov Olsen de 1-1 voor aan Thiago, keurig afgewerkt door de Braziliaan. Club leek erop en erover te gaan maar slikte vlak voor de rust toch weer een doelpunt.  Die andere nieuwkomer, Dragsnes, pakte uit met een hard schot en via de rug van Spileers viel de 1-2 achter Mignolet in doel. Het slotakkoord van een vermakelijke eerste helft was toch nog Blauw-Zwart gekleurd: Sabbe pakte uit met een prima voorzet en Mechele kopte de 2-2 ruststand in doel.

Mignolet grote held, Nusa van goudwaarde

Ook na de pauze zagen we al vroeg kansen over en weer. Een schot van Zinckernagel vloog niet in het kader, aan de overzijde had Mignolet wel meteen een prima redding in huis op een poging van Dabbagh en even later waren dezelfde twee hoofdrolspelers aan zet bij een nieuwe poging van de Palestijn.

De Zebra's bleven maar prima mogelijkheden creëren op Jan Breydel. Op het uur haalde Dabbagh nog eens uit maar een schitterende parade van Mignolet verijdelde andermaal een bezoekende voorsprong. Het was slappe kost wat de thuisploeg na de pauze liet zien, Charleroi kwam lange tijd zowat als enige ploeg tot kansen. Op een dik kwartier van het einde vond Badji nog eens de thuisdoelman op zijn weg in de korte hoek.

In het slotkwartier toonde ook Club eindelijk wat meer dadendrang. Na een prima voorzet van De Cuyper kopte Thiago van dichtbij over en ook de ex-Westerlo speler zelf zag een fraai schot nipt naast gaan. Uiteindelijk viel het dubbeltje toch nog de kant op van Club Brugge: invaller Nusa zette scherp voor vanop links en de 3-2 verdween pardoes achter Koffi in doel. In de slotminuut redde Mechele zijn ploeg bij een schot van Heymans (even daarvoor vergat Thiago de wedstrijd te beslissen). In de absolute slotfase maakte Jutgla het na een knappe actie en dit schot helemaal af: 4-2. Zo pakte Blauw-Zwart de zege, al was dat absoluut onverdiend vanavond.

Scoreverloop:

0-1 (6') Guiagon, 1-1 (27') Thiago, 1-2 (43') Dragsnes, 2-2 (45') Mechele, 3-2 (87') Nusa, 4-2 (90+5') Jutgla

Een onverdiende zege?

Meest recent

Geen onderschatting: Sporting-coach onder de indruk van Club

Club Brugge pakte in zijn eerste vier wedstrijden in de league phase van de Champions League vier op ...

56
56
Definitieve basisplaats? Bounida en Ajax-coach oordelen

Grote verrassing in de basiself bij Ajax voor de Champions League-wedstrijd tegen Benfica ...

12
12
Hubert onthult straffe boodschap die hij David gaf

Union heeft dinsdag alweer voor een straf resultaat gezorgd in de Champions League. Het ging immers ...

43
43
Pijnlijke avond voor Barça en City, Openda van goudwaarde

Dinsdagavond hebben FC Barcelona en Manchester City een pijnlijke avond beleefd in de Champions ...

37
37
Bounida krijgt lof ondanks nieuwe zeperd Ajax

Voor Ajax blijft de Champions League een calvarietocht. Ook in hun vijfde wedstrijd liepen de ...

40
40
Vloek eindelijk gebroken: Openda maakt zijn eerste voor Juve

Er was de voorbije maanden heel wat te doen omtrent de vorm van Loïs Openda. De spits versierde ...

37
37
Union stunt opnieuw: "Hopen op knock out-fase"

Na drie nederlagen op rij heeft Union dinsdagavond nog eens voor een stunt gezorgd in de Champions ...

54
54
Zorgt DAZN ook voor VAR-ramp? Dit zegt KBVB

Er viel dinsdag een bom op het Belgische voetbal, want DAZN zegde met onmiddellijke ingang het ...

151
151
Reis lijkt wel vervloekt: nieuwe tegenvaller voor Club

Union wist dinsdagavond al te stunten in de Champions League met een zege op Galatasaray, woensdag ...

248
248
Union SG flikt het weer en stunt opnieuw in Champions League

Union SG begon om 18u45 aan zijn partij op het veld van Galatasaray. De Brusselaars hoopte na een 0 ...

127
127
Pro League reageert: Parys zet tegenaanval in op DAZN

DAZN zette het Belgisch voetbal dinsdag op zijn kop door plots aan te kondigen dat het mediacontract ...

197
197
DAZN-bom eist slachtoffer: Parys out bij Pro League?

Clubs die vrezen voor hun recurrente inkomsten, fans die mogelijk in de kou blijven staan: de ...

343
343
Verhuurde JPL-spelers: talent toont zijn enorme potentieel

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

43
43
Union SG bestolen in Galatasaray? "Waarom niet?!"

Union SG heeft zijn eerste 45 minuten op het veld van Galatasaray achter de rug. De Brusselaars ...

102
102
Annelien bekent aan Deschacht: "Moet echt kokhalzen"

Annelien Coorevits en Olivier Deschacht waren jarenlang een van de meest besproken showbizzkoppels ...

71
71
Beerschot doorgelicht: eigenaars geven nieuwe ambities prijs

Er is weer rust en positiviteit rondom Beerschot. De Kielse Ratten spelen voluit mee voor promotie ...

170
170
Via Union naar Galatasaray met Hagi: "Droom die uitkwam"

Union SG staat voor een zware verplaatsing in de Champions League. Ze nemen het vanavond in ...

42
42
'Manchester ontploft: onverwachte keeperbom rond Lammens'

Bij Manchester United lijkt eindelijk alles goed te zitten met Senne Lammens in doel: clean sheets, ...

317
317
Breuk met DAZN: Pro League kiest tussen regen en de drop

DAZN dropte dinsdag een bom van formaat door het contract met de Pro League op te zeggen. Zowel op ...

421
421
De 11 namen: Hubert hakt opvallende knopen door bij Union

Terwijl de heisa rond DAZN de nationale krantenkoppen domineert zouden we haast vergeten dat er ook ...

26
26
Storm rond Brusselmans: BV gaat los na knetterende rel

Herman Brusselmans staat opnieuw in de schijnwerpers. In zijn recente column nam de ...

143
143
DAZN voert druk op: Belgisch voetbal van de buis?

Na een ellenlange soap is de kogel door kerk. DAZN liet dinsdag weten het contract met de Pro League ...

205
205
Koude oorlog met DAZN: Pro League onderneemt actie

Halfweg de reguliere competitie is de bom gebarsten. Na een maandenlange impasse liet DAZN zopas ...

444
444
Wout van Aert zorgt voor grote shock: Fan van deze club

Wout van Aert mocht dan wel zijn eerste aflevering van De Slimste Mens ter Wereld niet overleven, ...

225
225
Hayen duidelijk over beschikbaarheid Tzolis én Mignolet

Club Brugge neemt het in de Champions League op tegen Sporting CP. Blauw-Zwart maakte de selectie ...

211
211

Meer sportnieuws