Dubbele heldenrol helpt Club Brugge voorbij kranige Zebra's

door
Dubbele heldenrol helpt Club Brugge voorbij kranige Zebra's

Een uiterst wisselvallig Club Brugge heeft vanavond met heel veel geluk de maat genomen van Charleroi. De Zebra's kwamen twee maal op voorsprong, waren veruit de betere ploeg maar een schitterende Mignolet en een ingeving van Nusa trokken Club toch over de streep.

Vlak voor de interlandbreak slikte Club Brugge een stevige opdoffer met verlies in de Slag om Vlaanderen. Met een paar weken vertraging wou Blauw-Zwart zich herpakken in de thuiswedstrijd tegen Charleroi. De Zebra's joegen nog steeds op hun eerste zege. De Noor Vetle Dragsnes maakte zijn eerste minuten voor Charleroi en ook Parfait Guiagon begon in het elftal van Felice Mazzu. Deila zette dan weer Nusa op de bank, de youngster kreeg wat rust na een zware interlandperiode.

LEES OOK: Verhuurde JPL-spelers: twee huurlingen tonen hun klasse

Club slikt dubbele bittere pil maar veert snel recht

De openingsminuten waren volledig zwart-wit gekleurd. Al van bij de start kregen Zorgane en Guiagon prima kansen, die laatste maakte heel Jan Breydel na vijf minuten spelen akelig stil door de 0-1 in de verste hoek voorbij Mignolet te schieten. Club reageerde op het kwartier met een afgeweken schot van Vetlesen waar Koffi ternauwernood nog zijn hand achter kreeg.

Club drukte nadien steeds meer en werd iets voor het halfuur ook beloond. Zorgane leed dom balverlies en na een snelle omschakeling schotelde Skov Olsen de 1-1 voor aan Thiago, keurig afgewerkt door de Braziliaan. Club leek erop en erover te gaan maar slikte vlak voor de rust toch weer een doelpunt.  Die andere nieuwkomer, Dragsnes, pakte uit met een hard schot en via de rug van Spileers viel de 1-2 achter Mignolet in doel. Het slotakkoord van een vermakelijke eerste helft was toch nog Blauw-Zwart gekleurd: Sabbe pakte uit met een prima voorzet en Mechele kopte de 2-2 ruststand in doel.

Mignolet grote held, Nusa van goudwaarde

Ook na de pauze zagen we al vroeg kansen over en weer. Een schot van Zinckernagel vloog niet in het kader, aan de overzijde had Mignolet wel meteen een prima redding in huis op een poging van Dabbagh en even later waren dezelfde twee hoofdrolspelers aan zet bij een nieuwe poging van de Palestijn.

De Zebra's bleven maar prima mogelijkheden creëren op Jan Breydel. Op het uur haalde Dabbagh nog eens uit maar een schitterende parade van Mignolet verijdelde andermaal een bezoekende voorsprong. Het was slappe kost wat de thuisploeg na de pauze liet zien, Charleroi kwam lange tijd zowat als enige ploeg tot kansen. Op een dik kwartier van het einde vond Badji nog eens de thuisdoelman op zijn weg in de korte hoek.

In het slotkwartier toonde ook Club eindelijk wat meer dadendrang. Na een prima voorzet van De Cuyper kopte Thiago van dichtbij over en ook de ex-Westerlo speler zelf zag een fraai schot nipt naast gaan. Uiteindelijk viel het dubbeltje toch nog de kant op van Club Brugge: invaller Nusa zette scherp voor vanop links en de 3-2 verdween pardoes achter Koffi in doel. In de slotminuut redde Mechele zijn ploeg bij een schot van Heymans (even daarvoor vergat Thiago de wedstrijd te beslissen). In de absolute slotfase maakte Jutgla het na een knappe actie en dit schot helemaal af: 4-2. Zo pakte Blauw-Zwart de zege, al was dat absoluut onverdiend vanavond.

Scoreverloop:

0-1 (6') Guiagon, 1-1 (27') Thiago, 1-2 (43') Dragsnes, 2-2 (45') Mechele, 3-2 (87') Nusa, 4-2 (90+5') Jutgla

Een onverdiende zege?

Meest recent

'Vervanger voor Onyedika: Leko deelt pijnlijke tik uit'

Club Brugge kruist dinsdagavond de degens met Atlético Madrid, daarbij is een ticket voor de ...

34
34
Peeters geniet na sensationele promotie: "Vanavond géén Bob"

Het is amper eind februari en de eerste promovendus naar de Jupiler Pro League is al bekend. Zo is ...

55
55
Zorgenkind ondanks zege Anderlecht: kranten geven 4 op 10

Voor het eerst sinds 13 december heeft RSC Anderlecht nog een competitiewedstrijd kunnen winnen. ...

106
106
Grote zorgen Lukaku, De Bruyne: Conte doet boekje open

Eind volgende maand trekken de Rode Duivels naar de Verenigde Staten voor een voorbereidende stage ...

70
70
‘Club Brugge bereidt schoktransfer voor’

Club Brugge roert zich in Duitsland — en dat maakt daar nu al heibel. Blauw-Zwart mikt op een ...

116
116
Genk schrikt op: eerste verdict na akelig beeld Karetsas

KRC Genk heeft zondagnamiddag flinke averij opgelopen in de strijd om een deelname aan de Champions' ...

148
148
'Trainersdossier op zijn kop: wending Anderlecht compleet'

RSC Anderlecht heeft voor het eerst sinds 13 december nog eens een competitiematch kunnen winnen en ...

277
277
Westerlo mag plots dromen: "De Champions' Play-Off?"

Met nog vier speeldagen voor de boeg in de reguliere competitie blijft de strijd om de top zes in de ...

73
73
Zeer verrassende transferwending Thorgan Hazard?

Anderlecht zat de voorbije weken met een stevig spitsenprobleem. Met Adriano Bertaccini, Mihajlo ...

303
303
Moreira maakt einde aan indrukwekkende reeks van ex-club

Zondagavond stond er in de Ligue 1 nog een interessante affiche op het programma. Olympique Lyon zag ...

37
37
Taravel waarschuwt Anderlecht na cruciale zege

Anderlecht heeft zondag eindelijk nog eens gewonnen in de competitie. Op het veld van Zulte Waregem ...

271
271
Cornelis eerlijk: "Onze kansen op PO1 gehypothekeerd"

Een tijdlang leek Charleroi nog op weg naar een geweldig seizoen, maar op twee weken tijd is de ...

42
42
'Real Madrid verbaast en wil bij Club Brugge shoppen'

Club Brugge zal in de zomer ongetwijfeld weer enkele van zijn goudhaantjes moeten afstaan. Dankzij ...

542
542
Frustraties bij Essevee: "Dit resultaat is wreed"

Anderlecht heeft zondag voor de eerste keer in meer dan twee maanden nog eens een ...

185
185
Hazard 'verontschuldigt' zich na hattrick: "Maar vroeger..."

Anderlecht heeft zondag een broodnodige overwinning gepakt. Het wist eindelijk zijn slechte reeks in ...

186
186
Westerlo deelt Charleroi mokerslag uit in strijd om top zes

Charleroi had zondagavond een gouden zaak kunnen doen in de strijd om de Champions' Play-Off. Het ...

60
60
Eredivisie is hot: hoe Sterling zeker geen uitzondering is

De Nederlandse Eredivisie is niet spannend, want PSV is er heer en meester. Wat ook opvalt: er ...

75
75
Sterke Hazard bezorgt Anderlecht zege in vreemde match

RSC Anderlecht kon een zeer goede zaak doen door de nederlagen van KRC Genk en AA Gent. Maar dan ...

196
196
KV Mechelen doet enorm goede zaak: "Grote stap"

KV Mechelen won met 0-2 op het veld van La Louvière en deed zo een zeer goede zaak door de ...

180
180
Standard mag weer dromen: "Nog steeds mogelijk"

Standard pakte zijn laatste kans voor de top zes door zeer knap met 0-3 te winnen van KRC Genk. Een ...

88
88
‘Club Brugge beeft: speler duwt afscheid keihard door’

Club Brugge voelt de druk stijgen in een transferdossier dat plots weer op scherp staat. In Spanje ...

240
240
'Ruben Van Gucht in shock: straffe bekentenis blijft hangen'

Hij was nog maar net terug uit de zon, maar op Radio 2 hing meteen een geladen sfeer. In de studio ...

341
341
Arsenal vernedert Tottenham in eigen huis

In de Premier League stond er met Tottenham-Arsenal een héél interessante match op het ...

49
49
Anderlecht scoort aan lopende band: "Zo oneerlijk!"

Zulte Waregem en RSC Anderlecht begonnen om 18u30 aan hun match aan de Gaverbeek. De eerste 45 ...

263
263
Complete offday KRC Genk: Hayen geeft dé oorzaak

KRC Genk is zondagmiddag stevig van zijn roze wolk gedonderd. Na vijf opeenvolgende overwinningen, ...

252
252

Meer sportnieuws