Dubbele heldenrol helpt Club Brugge voorbij kranige Zebra's

407 stemmen
Dubbele heldenrol helpt Club Brugge voorbij kranige Zebra's

Een uiterst wisselvallig Club Brugge heeft vanavond met heel veel geluk de maat genomen van Charleroi. De Zebra's kwamen twee maal op voorsprong, waren veruit de betere ploeg maar een schitterende Mignolet en een ingeving van Nusa trokken Club toch over de streep.

Vlak voor de interlandbreak slikte Club Brugge een stevige opdoffer met verlies in de Slag om Vlaanderen. Met een paar weken vertraging wou Blauw-Zwart zich herpakken in de thuiswedstrijd tegen Charleroi. De Zebra's joegen nog steeds op hun eerste zege. De Noor Vetle Dragsnes maakte zijn eerste minuten voor Charleroi en ook Parfait Guiagon begon in het elftal van Felice Mazzu. Deila zette dan weer Nusa op de bank, de youngster kreeg wat rust na een zware interlandperiode.

LEES OOK: Charleroi en JPL-club ronden transfer af

Club slikt dubbele bittere pil maar veert snel recht

De openingsminuten waren volledig zwart-wit gekleurd. Al van bij de start kregen Zorgane en Guiagon prima kansen, die laatste maakte heel Jan Breydel na vijf minuten spelen akelig stil door de 0-1 in de verste hoek voorbij Mignolet te schieten. Club reageerde op het kwartier met een afgeweken schot van Vetlesen waar Koffi ternauwernood nog zijn hand achter kreeg.

Club drukte nadien steeds meer en werd iets voor het halfuur ook beloond. Zorgane leed dom balverlies en na een snelle omschakeling schotelde Skov Olsen de 1-1 voor aan Thiago, keurig afgewerkt door de Braziliaan. Club leek erop en erover te gaan maar slikte vlak voor de rust toch weer een doelpunt.  Die andere nieuwkomer, Dragsnes, pakte uit met een hard schot en via de rug van Spileers viel de 1-2 achter Mignolet in doel. Het slotakkoord van een vermakelijke eerste helft was toch nog Blauw-Zwart gekleurd: Sabbe pakte uit met een prima voorzet en Mechele kopte de 2-2 ruststand in doel.

Mignolet grote held, Nusa van goudwaarde

Ook na de pauze zagen we al vroeg kansen over en weer. Een schot van Zinckernagel vloog niet in het kader, aan de overzijde had Mignolet wel meteen een prima redding in huis op een poging van Dabbagh en even later waren dezelfde twee hoofdrolspelers aan zet bij een nieuwe poging van de Palestijn.

De Zebra's bleven maar prima mogelijkheden creëren op Jan Breydel. Op het uur haalde Dabbagh nog eens uit maar een schitterende parade van Mignolet verijdelde andermaal een bezoekende voorsprong. Het was slappe kost wat de thuisploeg na de pauze liet zien, Charleroi kwam lange tijd zowat als enige ploeg tot kansen. Op een dik kwartier van het einde vond Badji nog eens de thuisdoelman op zijn weg in de korte hoek.

In het slotkwartier toonde ook Club eindelijk wat meer dadendrang. Na een prima voorzet van De Cuyper kopte Thiago van dichtbij over en ook de ex-Westerlo speler zelf zag een fraai schot nipt naast gaan. Uiteindelijk viel het dubbeltje toch nog de kant op van Club Brugge: invaller Nusa zette scherp voor vanop links en de 3-2 verdween pardoes achter Koffi in doel. In de slotminuut redde Mechele zijn ploeg bij een schot van Heymans (even daarvoor vergat Thiago de wedstrijd te beslissen). In de absolute slotfase maakte Jutgla het na een knappe actie en dit schot helemaal af: 4-2. Zo pakte Blauw-Zwart de zege, al was dat absoluut onverdiend vanavond.

Scoreverloop:

0-1 (6') Guiagon, 1-1 (27') Thiago, 1-2 (43') Dragsnes, 2-2 (45') Mechele, 3-2 (87') Nusa, 4-2 (90+5') Jutgla

Een onverdiende zege?

Meest recent

Union-target dringt aan: "ik wil de stap graag zetten"

Union was deze zomer al zeer actief op de transfermarkt. Het verwacht weer de nodige smaakmakers te ...

2
2
"We waren nooit van plan hem naar Club te laten gaan"

Bij Club Brugge staan ze nog voor een drukke transferzomer. Op heel wat posities zal versterking ...

89
89
'PSG wint titanenstrijd en versterkt aanval nog meer'

Paris Saint-Germain sleepte dit seizoen voor de tweede keer op rij de Champions League in de wacht. ...

20
20
'Anderlecht slikt alweer blessuredomper in voorbereiding'

Anderlecht heeft maar een maand om zich klaar te stomen, want het moet op 23 juli al een eerste keer ...

122
122
'Lewandowski geeft jawoord voor opmerkelijke transfer'

Bij FC Barcelona namen ze na vier seizoenen afscheid van Robert Lewandowski. De 37-jarige spits was ...

27
27
Eén grote afwezige op training Rode Duivels

De Rode Duivels dwongen zaterdagochtend met een ruime zege tegen Nieuw-Zeeland groepswinst en ...

181
181
Degryse ziet Senegal als 'boost' voor de Rode Duivels

België neemt het woensdag op tegen Senegal. Dat is een pittige tegenstander voor de Rode ...

111
111
'Standard: sterkhouder out, oude bekende in?'

Standard was al actief op de transfermarkt, maar de Rouches zijn nog niet klaar met hun huiswerk. ...

83
83
Ryan terug naar Club Brugge? Niemand zag deze klap komen

De mogelijke rentree van Mathew Ryan naar Club Brugge maakt iets los. Veel fans zullen bij zijn naam ...

582
582
Debast terug fit? Verdediger geeft update over blessure

Waar blijft Zeno Debast? Dat is een vraag die de afgelopen dagen toch wel de ronde deed op sociale ...

59
59
Vandenbempt ziet groot gevaar voor de Rode Duivels

België treft Senegal in de zestiende finales. Dat is een heel pittige tegenstander voor de Rode ...

130
130
Hugo Broos bewijst het Belgische voetbal énorme dienst

Anno 2026 wordt voetbal regelmatig benaderd alsof het een exacte wetenschap is. Data, data en nog ...

150
150
'Soap Adedji-Sternberg: Club en Genk zorgen voor nieuwe wending'

Club Brugge en KRC Genk staan momenteel op gespannen voet van mekaar. Dat heeft alles te maken met ...

918
918
Klasse! Bondscoach doet bijzondere Messi-onthulling

Lionel Messi is één van de absolute vedetten op het WK 2026. Met 6 goals in 3 matchen ...

63
63
Nieuw-Zeelanders trekken grote ogen na 'zeldzame' actie Mechele

Brandon Mechele is bezig aan een uiterst sterk WK 2026. De verdediger was in de groepsfase zelfs ...

588
588
'Drietal niet op eerste training Genk: transfer in de maak'

Terwijl het wereldkampioenschap de knock out-fase heeft bereikt, staan de clubs uit de Jupiler Pro ...

408
408
Ryan, Sels of Sommer? 'Club Brugge hakt keepersknoop door'

Ook bij Club Brugge staat de start van de voorbereiding stilaan voor de deur. Maar de Belgische ...

786
786
België tegen VS in 1/8ste finales? Amerikanen kleineren Duivels

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn op het WK 2026. In de 1/16de finales wacht een lastig ...

765
765
'Transferstruikelblok voor Raskin: prijskaartje onthuld'

Nicolas Raskin is momenteel volop gefocust op het WK met de Rode Duivels. Maar de middenvelder kijkt ...

126
126
'Warboel bij Antwerp: miljoenentransfer aan zijden draadje'

Maandag gaat bij Antwerp FC de voorbereiding op het nieuwe seizoen van start. Maar door de ...

452
452
'Inter mikt op nieuwe transferdeal met Club Brugge'

Een jaartje geleden vonden Club Brugge en Internazionale een transferakkoord over Aleksandar ...

759
759
België vs. Senegal: statistieken duiden favoriet al aan

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn in de volgende ronde van het WK. Met Senegal kregen de ...

367
367
WK-joker Duivels: "Qua snelheid niet onderdoen voor Doku"

De groepsfase van het wereldkampioenschap zit erop, het echte werk kan nu beginnen. De Rode Duivels ...

205
205
Knock out-fase WK 26: één topfavoriet zwaar in het voordeel

De groepsfase van het WK 2026 zit erop en dus staat het volledige schema voor de rest van het ...

226
226
'De Zerbi op wenken bediend: nieuwe megatransfer Spurs'

Tottenham Hotspur kwam afgelopen seizoen gevaarlijk dichtbij degradatie. Zo'n scenario wil de ...

210
210

Meer sportnieuws