Dubbele heldenrol helpt Club Brugge voorbij kranige Zebra's

door
Dubbele heldenrol helpt Club Brugge voorbij kranige Zebra's

Een uiterst wisselvallig Club Brugge heeft vanavond met heel veel geluk de maat genomen van Charleroi. De Zebra's kwamen twee maal op voorsprong, waren veruit de betere ploeg maar een schitterende Mignolet en een ingeving van Nusa trokken Club toch over de streep.

Vlak voor de interlandbreak slikte Club Brugge een stevige opdoffer met verlies in de Slag om Vlaanderen. Met een paar weken vertraging wou Blauw-Zwart zich herpakken in de thuiswedstrijd tegen Charleroi. De Zebra's joegen nog steeds op hun eerste zege. De Noor Vetle Dragsnes maakte zijn eerste minuten voor Charleroi en ook Parfait Guiagon begon in het elftal van Felice Mazzu. Deila zette dan weer Nusa op de bank, de youngster kreeg wat rust na een zware interlandperiode.

LEES OOK: Verhuurde JPL-spelers: twee huurlingen tonen hun klasse

Club slikt dubbele bittere pil maar veert snel recht

De openingsminuten waren volledig zwart-wit gekleurd. Al van bij de start kregen Zorgane en Guiagon prima kansen, die laatste maakte heel Jan Breydel na vijf minuten spelen akelig stil door de 0-1 in de verste hoek voorbij Mignolet te schieten. Club reageerde op het kwartier met een afgeweken schot van Vetlesen waar Koffi ternauwernood nog zijn hand achter kreeg.

Club drukte nadien steeds meer en werd iets voor het halfuur ook beloond. Zorgane leed dom balverlies en na een snelle omschakeling schotelde Skov Olsen de 1-1 voor aan Thiago, keurig afgewerkt door de Braziliaan. Club leek erop en erover te gaan maar slikte vlak voor de rust toch weer een doelpunt.  Die andere nieuwkomer, Dragsnes, pakte uit met een hard schot en via de rug van Spileers viel de 1-2 achter Mignolet in doel. Het slotakkoord van een vermakelijke eerste helft was toch nog Blauw-Zwart gekleurd: Sabbe pakte uit met een prima voorzet en Mechele kopte de 2-2 ruststand in doel.

Mignolet grote held, Nusa van goudwaarde

Ook na de pauze zagen we al vroeg kansen over en weer. Een schot van Zinckernagel vloog niet in het kader, aan de overzijde had Mignolet wel meteen een prima redding in huis op een poging van Dabbagh en even later waren dezelfde twee hoofdrolspelers aan zet bij een nieuwe poging van de Palestijn.

De Zebra's bleven maar prima mogelijkheden creëren op Jan Breydel. Op het uur haalde Dabbagh nog eens uit maar een schitterende parade van Mignolet verijdelde andermaal een bezoekende voorsprong. Het was slappe kost wat de thuisploeg na de pauze liet zien, Charleroi kwam lange tijd zowat als enige ploeg tot kansen. Op een dik kwartier van het einde vond Badji nog eens de thuisdoelman op zijn weg in de korte hoek.

In het slotkwartier toonde ook Club eindelijk wat meer dadendrang. Na een prima voorzet van De Cuyper kopte Thiago van dichtbij over en ook de ex-Westerlo speler zelf zag een fraai schot nipt naast gaan. Uiteindelijk viel het dubbeltje toch nog de kant op van Club Brugge: invaller Nusa zette scherp voor vanop links en de 3-2 verdween pardoes achter Koffi in doel. In de slotminuut redde Mechele zijn ploeg bij een schot van Heymans (even daarvoor vergat Thiago de wedstrijd te beslissen). In de absolute slotfase maakte Jutgla het na een knappe actie en dit schot helemaal af: 4-2. Zo pakte Blauw-Zwart de zege, al was dat absoluut onverdiend vanavond.

Scoreverloop:

0-1 (6') Guiagon, 1-1 (27') Thiago, 1-2 (43') Dragsnes, 2-2 (45') Mechele, 3-2 (87') Nusa, 4-2 (90+5') Jutgla

Een onverdiende zege?

Meest recent

Renard verklaart met straffe verhalen mislukte wintermercato

RSC Anderlecht is verzwakt, en niet versterkt zoals CEO Kenneth Bornauw aanhaalde, uit de mercato ...

28
28
Zware domper Union SG: wéér speler wekenlang out

Zorgen bij Union SG. Daar krijgt trainer David Hubert de laatste tijd met de nodige blessures af te ...

16
16
Kritiek op Oosting neemt toe: coach bijt van zich af

Royal Antwerp FC staat voor een héél moeilijke parcours met matchen tegen Union SG en ...

43
43
Renard haalt na ontslag bij Anderlecht zéér hard uit

Olivier Renard werd onlangs ontslagen bij RSC Anderlecht. Dat was geen verrassing, want de sportief ...

381
381
‘Kompany stijf van woede: Bayern-ster drijft hem gek’

Vincent Kompany kookt van frustratie in München. Achter de schermen botst zijn plan op ...

60
60
Italiaanse legende looft Club-smaakmaker: topdeal in de maak

Club Brugge gaat komende zomer wellicht een halve basisploeg verliezen. Eén speler wordt ...

108
108
Anderlecht hakt knoop door: fans mogen 'dromen'

RSC Anderlecht zal in de mercato de fouten van de voorgaande mercato’s moeten herstellen. ...

346
346
Grote zorgen bij Antwerp: Boeckx geeft pijnpunt prijs

Het gaat van kwaad naar erger bij Royal Antwerp FC. Van een topploeg naar een team dat moet gaan ...

91
91
Rooney geeft topclub raad: "Haal Kompany!"

Vincent Kompany is een toptrainer op het allerhoogste niveau. Bij Bayern München laat hij zien ...

181
181
'El Khannouss en Vuskovic grof wild op de transfermarkt'

Bilal El Khannouss en Luka Vuskovic zijn twee absolute parels die in de Jupiler Pro League hebben ...

62
62
Aankoop overtuigt niet bij Anderlecht: “Te weinig”

Bij RSC Anderlecht is er geen enkele zomeraankoop die de ploeg écht veel beter maakt en bij ...

332
332
Gheysens schiet uit krammen: bom ontploft bij Antwerp

Niet alleen op sportief vlak hangeren er donkere wolken boven de Bosuil, buiten het veld wemelt het ...

506
506
Taravel verschaft update uit ziekenboeg Anderlecht

Na een schamele drie op 21 gaat RSC Anderlecht zondag op het veld van Zulte Waregem eindelijk nog ...

198
198
'Club Brugge neemt risico: Mignolet naar JPL-concurrent?'

Club Brugge zal tegen Atlético Madrid wellicht weer nood hebben aan een knalprestatie van ...

584
584
Taravel spreekt klare taal over toekomst bij Anderlecht

RSC Anderlecht gaat zondag op bezoek bij Zulte Waregem. De zenuwen zijn strakgespannen bij de ...

162
162
Witte rook: Club Brugge stelt nieuwe flankaanvaller voor

Club Brugge trekt de afgelopen jaren alsmaar meer de kaart van de jeugd. Niet alleen producten van ...

338
338
Max Dean gooit recht in de roos: Fans AA Gent smullen

Van twijfel naar doelpunten en van frustratie naar verlossing. Max Dean beleeft de laatste weken een ...

79
79
PO1-kandidaat zwaar onder druk: “Grote ontgoocheling”

Vrijdagavond wordt een nieuwe speeldag van de Jupiler Pro League afgetrapt. KAA Gent neemt het in ...

109
109
Oosting geeft niet op en roept straffe taal bij Antwerp

Royal Antwerp FC zit de afgelopen weken in de hoek waar de klappen vallen. Van uitschakeling in de ...

232
232
Epische beelden: Verhaeghe vs Tzolis vlak voor Atlético

Club Brugge speelde 3-3 gelijk tegen Atlético Madrid in de tussenronde van de Champions ...

125
125
Vanhaezebrouck velt oordeel: “Anti-De-Mil-voetbal”

KAA Gent doet volop mee voor een plek in de top 6. Afgelopen speeldag boekten de Buffalo’s een ...

189
189
Erg verrassende Club-speler in CL-team van de week

Club Brugge deed Europa weer daveren op zijn grondvesten. Blauw-Zwart leek op weg naar een nederlaag ...

114
114
Club en Genk bezorgen België weer coëfficiëntopsteker

Het is weer een uitstekende Europese week gebleken voor de Belgische clubs. Woensdag pakte Club ...

312
312
"De Rode Duivels? Dat is geen droom voor mij"

In maart blazen de Rode Duivels opnieuw verzamelen. Dan bereiden ze zich voor op het WK door al eens ...

85
85
Nieuw JPL-format: BAS neemt cruciale beslissing

Volgend seizoen komt er in principe een nieuw format voor het Belgische profvoetbal, maar dat kwam ...

304
304

Meer sportnieuws