Club Brugge-toptransfer brengt iedereen van de kaart

door
Club Brugge-toptransfer brengt iedereen van de kaart

Igor Thiago krijgt behoorlijk wat kritiek bij Club Brugge, vooral omdat zijn speelstijl er weinig technisch verfijnd of er niet academisch uitziet, ondanks de aanzienlijke transfersom van bijna acht miljoen euro.

Nochtans onderscheidt de Braziliaanse spits zich keer op keer door zijn enorme werkkracht en voorbeeldige professionele houding. Bovendien lukt het hem erg vaak om zijn doelpunt mee te pikken, zelfs als hij een mindere wedstrijd speelt.

Hij heeft zijn eerste drie competitiedoelpunten gemaakt middels slechts zeven doelpogingen, wat een omzetratio inhoudt van maar liefst 42,8%. Daarmee is Thiago momenteel zelfs de meest efficiënte spits in de Belgische competitie.

Ter vergelijking: vorig seizoen lag de omzetratio van Ferran Jutglá (13%), Cyle Larin (11%) en Roman Yaremchuk (8%) zelfs gecombineerd (!) veel lager dan de huidige 42,8% van Thiago.

LEES OOK: 'Club Brugge informeert bij Standard voor transfer'

“Hij wordt de beste spits van België”

Club Brugge heeft de afgelopen twee jaar hardnekkig gezocht naar een specifiek type spits. Vincent Mannaert was vastberaden om een fysiek sterke spits aan te trekken met gestalte en scorend vermogen.

Tijdens deze zoektocht werden verschillende spelers overwogen, waaronder Konstantin Tyukavin (Dinamo Moskou), Jean-Philippe Krasso (AS Saint-Etienne) en Lorenzo Lucca (Pisa). Uiteindelijk heeft Club Brugge besloten om Igor Thiago van FK Ludogorets naar het Jan Breydelstadion te halen.

Met een prijskaartje van 7,90 miljoen euro was Thiago meteen de duurste aanwinst van de club tijdens de afgelopen zomermercato. Op papier voldoet Thiago aan alle criteria waar Club Brugge zo lang naar zocht op de transfermarkt.

Naast zijn neus voor doelpunten, beschikt de Braziliaanse spits ook over indrukwekkende fysieke capaciteiten en een grote mate van balvastheid, waardoor hij een waardevol aanspeelpunt kan zijn voor de ploeg.

Met zijn lengte van 1,88 meter heeft hij een indrukwekkende fysieke gestalte die hem in staat stelt om uitstekend te koppen en duels te winnen. Vesko Valchev, clubwatcher voor Darik Radio, vertelde aan Het Nieuwsblad dat hij er niet aan twijfelt dat hij de beste spits van België kan worden.

“Als hij nog een stap zet, zie ik hem zelfs een kans krijgen bij de Braziliaanse nationale ploeg”, ging Valchev zelfs nog een stapje verder.

Heeft hij wel de capaciteiten om bij Club te slagen?

Tijdens de voorbereiding en de eerste officiële wedstrijden bij Club Brugge wist Igor Thiago allesbehalve te overtuigen. Het Laatste Nieuws stelde vast dat zowel het enthousiasme bij de fans als bij de waarnemers stevig bekoeld was na zijn eerste prestaties.

Hoewel Thiago nuttig bleek te zijn in de afwerking en het vasthouden van de bal, was zijn algemene impact ontoereikend. Niettemin was Club Brugge er zich al van bewust dat de 22-jarige tijd nodig zou hebben om zich aan te passen aan zijn nieuwe omgeving.

Ludo Vandewalle, chef voetbal bij Het Nieuwsblad, stelde vast dat Igor Thiago in het begin van dit seizoen geen potten kon breken.

“De Braziliaan heeft nog niet kunnen overtuigen. Voorlopig moeten we nog altijd naar zijn sterke wedstrijd met Ludogorets tegen Anderlecht van vorig seizoen verwijzen om aan te tonen dat hij wel degelijk de capaciteiten heeft om bij Club Brugge te slagen.”

Het verschil in niveau tussen de Bulgaarse en Belgische competities is namelijk erg groot, vooral op het gebied van verdediging, tempo en de snelheid van uitvoering. Hierdoor leidde Thiago vaak balverlies op een knullige manier en oogde hij soms onbeholpen met de bal aan de voet.

“Geef Igor tijd”, zei Ronny Deila eerder in het seizoen. “Ik zie ook wel dat er dingen beter kunnen, maar hij zat vorig jaar in Bulgarije – daar is het niveau low. Als je een aanvaller wil die er staat vanaf dag één, moet je meer besteden dan wij aan Thiago.”

De ultieme droom van Club Brugge: Wesley achterna

Club Brugge was er zich van bewust dat Igor Thiago nog geen afgewerkt product was, maar dat hij wel over een meer dan degelijke basis beschikte. Hij heeft sterke fysieke capaciteiten, een solide basistechniek, snelheid en hij is lastig af te stoppen in de zestien.

“De Braziliaan heeft in principe alles om te slagen bij Club, alleen zal hij enige tijd nodig hebben”, stelde Het Laatste Nieuws vast. Club Brugge hoopt dat Thiago een vergelijkbare groei zal doormaken als Wesley Moraes destijds deed.

Wesley stond er ook niet meteen, maar maakte uiteindelijk wel een lucratieve transfer naar Aston Villa voor 25 miljoen euro.

Thiago krijgt echter behoorlijk wat kritiek, vooral omdat zijn speelstijl er weinig technisch verfijnd of er niet academisch uitziet, ondanks de aanzienlijke transfersom van bijna acht miljoen euro.

In een interview met Het Nieuwsblad benadrukt de Braziliaan echter dat hij nog veel kan verbeteren, omdat hij zich nog moet aanpassen aan zijn nieuwe omgeving. “Ik ben die transfersom waard”, zei Thiago aan de krant.

“Ik weet wat ik kan en zal hier slagen. Daar mag elke Club-supporter op rekenen.” Hoewel zijn stijl misschien niet altijd esthetisch of mooi is, weet de spits wel degelijk op andere manieren een impact te maken bij Club Brugge.

Thiago legt waanzinnige cijfers voor

Igor Thiago onderscheidt zich keer op keer door zijn enorme werkkracht en voorbeeldige professionele houding. Hij laat zich nooit uit het veld slaan door zijn tegenstanders, die hem vaak hard aanpakken in de duels, en hij blijft altijd gefocust.

Bovendien kan hij in de omschakeling het verschil maken in de rug van de verdediging. Toch is de belangrijkste kwaliteit van een spits het maken van doelpunten, en daar slaagt hij bijzonder goed in. Zelfs als hij een mindere wedstrijd speelt, lukt het hem vaak om zijn doelpunt mee te pikken.

Thiago heeft in de huidige jaargang van de Jupiler Pro League al drie keer gescoord in vijf wedstrijden. Dit zijn indrukwekkende statistieken in deze vroege fase van het seizoen, maar vooral zijn efficiëntie voor het doel spreekt tot de verbeelding.

Hij heeft zijn drie competitiedoelpunten namelijk gemaakt middels slechts zeven doelpogingen. Met een omzetratio van maar liefst 42,8% is Thiago momenteel zelfs de meest efficiënte spits in de Belgische competitie.

Ter vergelijking: vorig seizoen lag de gezamenlijke omzetratio van Ferran Jutglá (13%), Cyle Larin (11%) en Roman Yaremchuk (8%) zelfs veel lager dan de huidige 42,8% van Thiago.

Thiago zal slagen bij Club Brugge

Meest recent

RAFC-fan Tom Waes staat aan begin van bloedstollend avontuur

Na een bijzonder moeilijke periode slaat Tom Waes een nieuw hoofdstuk open. Eind 2024 raakte de ...

3
3
Meer dan 50 miljoen? Godts reageert op transfergeruchten

Mika Godts loopt dezer dagen serieus in de kijker. De flankaanvaller is dit seizoen helemaal ...

6
6
Mokerslag Liverpool en Frankrijk: einde seizoen en geen WK

Het zijn spannende weken, want de nationale competities naderen hun ontknoping en met het WK aan de ...

21
21
TRANSFERUURTJE: 'Knaltransfer Sadiki, wenslijst Anderlecht klaar'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

82
82
Vrouwelijke T1 aangevallen: Kompany springt in de bres

Vincent Kompany neemt het vanavond op tegen Real Madrid in de return van de kwartfinale van de ...

93
93
Ruben Van Gucht brengt BV tot absoluut kookpunt

Ruben Van Gucht is nu al enkele jaren niet meer uit de media weg te slaan. Relationele perikelen, ...

45
45
‘Rode Duivels hopen: onverwachte wending van toptalent?’

De Rode Duivels zagen de afgelopen jaren heel wat talenten voor een ander land kiezen, maar mogelijk ...

113
113
'Charleroi wil aanvallende pion wegplukken bij Anderlecht'

Sporting Charleroi heeft Nicolas Frutos enkele weken geleden aangesteld als de nieuwe sportief ...

104
104
Debast: "Van hen leerde ik het meest bij Anderlecht"

Zeno Debast kende dit seizoen maandenlang blessureleed. De afgelopen weken is hij weer fit en hij ...

107
107
'Anderlecht krijgt gigantische financiële opsteker'

RSC Anderlecht gaat komende zomer een schoonmaak houden in de kern. De Brusselaars willen dan ...

205
205
'Club Brugge informeert bij Standard voor transfer'

Gaat Club Brugge Standard een stevige tik uitdelen op de transfermarkt? Het zou zomaar kunnen. ...

271
271
Kompany: "Twee jaar geleden was ik nog de slechtste coach"

Vincent Kompany maakt al vele jaren indruk als coach. Hij hoopt morgen Real Madrid uit te schakelen ...

108
108
Neuer zet Belgische doelman in top vijf beste keepers ooit

Manuel Neuer is ook op zijn 40ste nog steeds een van de beste doelmannen ter wereld. De Duitser ...

331
331
Bertaccini in de penarie: bliksemvertrek op komst?

Adriano Bertaccini scoorde afgelopen zondag als invaller bij RSC Anderlecht het derde doelpunt tegen ...

278
278
Kuyt breekt: openhartige woorden raken diep

Dirk Kuyt is in het Europese voetbal een bekende naam door zijn indrukwekkende ...

40
40
Van Holsbeeck duikt weer op: opvallende comeback

Jarenlang was hij succesvol manager van RSC Anderlecht, maar de voorbije jaren kwam Herman Van ...

143
143
Club Brugge of Union? Chatelle waagt zich aan titelpredictie

Komend weekend is het zover, dan staat de eerste grote titelclash in de Champions' Play-Offs op het ...

236
236
'El Ouahdi weg bij Genk: landskampioen op vinkentouw'

Ondanks een erg wisselvallig seizoen lijkt KRC Genk komende zomer te gaan cashen op verschillende ...

405
405
Na Lukaku ook De Bruyne: miserie loopt uit de hand

Kevin De Bruyne kwam naar Napoli als grote naam, maar in Italië draait zoiets snel. Na de breuk ...

257
257
Napoli-hetze escaleert: Lukaku déze zomer naar Anderlecht?

De soap rond Romelu Lukaku blijft maar escaleren. Verschillende Italiaanse media meldden dinsdag dat ...

268
268
'Club Brugge boekt woekerwinst: knaltransfer Tzolis'

Dat Club Brugge komende zomer verschillende sterkhouders zal zien vertrekken, staat inmiddels buiten ...

407
407
'Anderlecht aan de bak: groot transferoffensief in de maak'

RSC Anderlecht blijft voorlopig speuren naar een nieuwe sportief/technisch directeur. Die zoektocht ...

508
508
"Match gestolen" - enorme woede na UCL-eliminatie Barça

De eerste halve finalisten in de Champions League zijn bekend. Paris Saint-Germain klaarde de klus ...

332
332
'Absolute droomtransfer lonkt voor Noah Sadiki'

De afgelopen jaren vertrokken heel wat toppers uit de Jupiler Pro League. Dat was ook afgelopen ...

118
118
Kompany waarschuwt: "Real deed daardoor vertrouwen op"

Bayern München neemt het morgenavond in eigen huis op tegen Real Madrid. In Spanje werd het ...

72
72

Meer sportnieuws