Mirallas heeft meteen werk: staking loopt uit de hand

300
Mirallas heeft meteen werk: staking loopt uit de hand

Kevin Mirallas maakte deze zomer een opmerkelijke terugkeer in het Belgische voetbal. De ex-Rode Duivel zette enkele weken geleden op 35-jarige leeftijd een punt achter zijn spelerscarrière en ging meteen aan de slag als sportief manager bij tweedenationaler Eendracht Aalst. Daar krijgt hij echter meteen af te rekenen met een storm.

Mirallas moet Aalst terug omhoog brengen

Aalst werd deze zomer overgenomen door een Turkse investeringsgroep, die de traditieclub terug naar het profniveau wil brengen. De Oost-Vlamingen verdwenen in 2002 na een faillissement uit de hoogste klasse. Tussen 2011 en 2015 keerden ze nog even terug in tweede klasse, maar intussen beginnen ze al aan hun vijfde seizoen in tweede nationale.

Voor die remonte hopen de nieuwe eigenaars op de hulp van Mirallas met zijn internationale ervaring en netwerk, maar in zijn eerste weken moet hij vooral brandjes blussen.

Dubbele bom ontploft

Het Nieuwsblad weet dat deze week immers een dubbele bom onplotft is bij de club. Ten eerste werd trainer Carl De Geyseleer ontslagen na amper twee speeldagen in het nieuwe seizoen. Aalst was nochtans niet slecht begonnen in tweede nationale A met een vier op zes tegen Oudenaarde en Jong Essevee.

Tegelijk ging de spelersgroep echter ook in staking. Het leeuwendeel van de spelers weigerde om te trainen omdat ze nog steeds wachten op enkele achterstallige betalingen. Een aantal van de nieuwe buitenlandse spelers sloten zich echter niet bij de staking aan. Mirallas moest dus meteen bemiddelen en vroeg de spelersgroep een unanieme beslissing te nemen.

Daarna liep de situatie echter nog verder uit de hand. De spelers zouden namelijk fysiek bedreigd zijn door Turkse medewerkers van de groep, die eisten dat er alsnog getraind zou worden. Het zijn dus zeker geen simpele wittebroodsweken voor Mirallas in zijn nieuwe functie.

Zal Mirallas Eendracht Aalst terug naar een hoger niveau helpen?

Meest recent

Icoon van FC Barcelona stopt op 39-jarige leeftijd

Op 39-jarige leeftijd is het definitief voorbij voor Pedro Rodríguez. De Spaanse aanvaller ...

1
1
Bellingham: "Hij is de beste Engelse speler ooit"

Engeland heeft al héél wat wereldtoppers gehad in zijn geschiedenis. Eén van de ...

9
9
'Essevee wil in januari toeslaan met buitenlands talent'

De extra lange interlandbreak gaf de clubs uit de Jupiler Pro League de tijd om al een eerste ...

13
13
Jorge Jesus reageert kurkdroog op statement Ronaldo

Portugal was de voorbije dagen in de ban van de rel rond Cristiano Ronaldo. De 41-jarige vedette ...

48
48
Ex-Rode Duivel miste droomtransfer: "Bayern en Ajax..."

Dezer dagen spelen heel wat Rode Duivels bij de allergrootste clubs van Europa, maar rond de ...

14
14
'Nieuw FIFA-schandaal rond WK-deelname van Congo'

De laatste maanden liggen de FIFA en voorzitter Gianni Infantino zwaar onder vuur. Alles begon met ...

70
70
KV Kortrijk heeft nieuwe trainer helemaal beet

Komend weekend trekt de Jupiler Pro League zich na een aanzienlijke pauze weer op gang. Dat zal ...

25
25
De Ketelaere incasseert slecht nieuws bij Atalanta

In Frankrijk verscheen Romelu Lukaku nog eens aan de aftrap als diepe spits van de Rode Duivels, ...

113
113
Coucke krijgt heel emotionele smeekbede: "Help me..."

Marc Coucke blijft iemand die het leven duidelijk ten volle wil beleven. De ondernemer is ...

24
24
De Mil doet straf verhaal: "Zonder hen nooit profcoach"

De voorbije jaren manifesteerden enkele verrassende namen zich aan het Belgische trainersfirmament. ...

59
59
Jonge Duivels naar EK: Swerts ziet grote verandering

Het was bibberen tot het bittere einde, maar de Jonge Duivels zijn er dinsdagavond wel in geslaagd ...

28
28
JPL-aanvoerder gaat plots aan de slag in Litouwen

De transfermarkt mag momenteel dan wel gesloten zijn, toch zien we regelmatig nog deals voorbij ...

66
66
TRANSFERUURTJE: 'Cercle slaat fraaie slag, grote kuis Anderlecht'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

242
242
Vrancken geeft Vanderbiest gouden KV Mechelen-raad

Wouter Vrancken is nu actief bij het Schotse Hearts, maar de oefenmeester boekte eerder succes bij ...

92
92
Kompany krijgt “zwaarbeveiligde gevangenis” bij Bayern

Vincent Kompany werd afgelopen seizoen kampioen met Bayern München en ook dit seizoen maakt de ...

58
58
Vanden Borre praat over toekomst: opvallend plan

Anthony Vanden Borre speelde in het verleden onder meer bij RSC Anderlecht en KRC Genk en was ook ...

76
76
Vanhaezebrouck over Rode Duivel: "Gouden Bal-niveau"

Hein Vanhaezebrouck heeft weinig twijfels over de kwaliteiten van Roméo Lavia. De analist is ...

222
222
Scaloni waarschuwt héél Argentinië na afhaken van Messi

Lionel Messi heeft afgelopen nacht afscheid genomen van de Argentijnse nationale ploeg. De 39-jarige ...

68
68
Balans Van Bommel: gemiste kans versus nieuwe schwung

De eerste interlandperiode van Mark van Bommel ligt achter de rug. Het werd er eentje met ups en ...

55
55
PSV legt zeer knappe financiële cijfers voor

PSV is al vele jaren de nummer één in Nederland en de club wil dat ook blijven. Er ...

41
41
"Anderlecht deed ons een officieel transfervoorstel"

RSC Anderlecht kende een héél drukke zomermercato. De Brusselaars deden ook heel wat ...

205
205
Verrassende data: België slechtste leerling tegen Frankrijk

Mark van Bommel sprak over het verbreken van records met bepaalde data. Sprintmeters, high intensity ...

116
116
Ronaldo-statement zindert na: "Niet uit te leggen"

Na een soap die bijna de volledige interland-periode de gemoederen bedaarden, heeft Cristiano ...

87
87
Onverwachte Duivel eist basisplaats op: "Ongelooflijke speler"

Een aantal Rode Duivels heeft serieus indruk gemaakt tijdens het voorbije vierluik. Zo werden met ...

198
198
'Vitor Bruno onverbiddelijk: aanvaller definitief afgeschreven'

Nu de interland-periode erop zit, mag ook RSC Anderlecht zijn internationals terug verwelkomen. En ...

328
328

Meer sportnieuws