Mirallas heeft meteen werk: staking loopt uit de hand

300
Mirallas heeft meteen werk: staking loopt uit de hand

Kevin Mirallas maakte deze zomer een opmerkelijke terugkeer in het Belgische voetbal. De ex-Rode Duivel zette enkele weken geleden op 35-jarige leeftijd een punt achter zijn spelerscarrière en ging meteen aan de slag als sportief manager bij tweedenationaler Eendracht Aalst. Daar krijgt hij echter meteen af te rekenen met een storm.

Mirallas moet Aalst terug omhoog brengen

Aalst werd deze zomer overgenomen door een Turkse investeringsgroep, die de traditieclub terug naar het profniveau wil brengen. De Oost-Vlamingen verdwenen in 2002 na een faillissement uit de hoogste klasse. Tussen 2011 en 2015 keerden ze nog even terug in tweede klasse, maar intussen beginnen ze al aan hun vijfde seizoen in tweede nationale.

Voor die remonte hopen de nieuwe eigenaars op de hulp van Mirallas met zijn internationale ervaring en netwerk, maar in zijn eerste weken moet hij vooral brandjes blussen.

Dubbele bom ontploft

Het Nieuwsblad weet dat deze week immers een dubbele bom onplotft is bij de club. Ten eerste werd trainer Carl De Geyseleer ontslagen na amper twee speeldagen in het nieuwe seizoen. Aalst was nochtans niet slecht begonnen in tweede nationale A met een vier op zes tegen Oudenaarde en Jong Essevee.

Tegelijk ging de spelersgroep echter ook in staking. Het leeuwendeel van de spelers weigerde om te trainen omdat ze nog steeds wachten op enkele achterstallige betalingen. Een aantal van de nieuwe buitenlandse spelers sloten zich echter niet bij de staking aan. Mirallas moest dus meteen bemiddelen en vroeg de spelersgroep een unanieme beslissing te nemen.

Daarna liep de situatie echter nog verder uit de hand. De spelers zouden namelijk fysiek bedreigd zijn door Turkse medewerkers van de groep, die eisten dat er alsnog getraind zou worden. Het zijn dus zeker geen simpele wittebroodsweken voor Mirallas in zijn nieuwe functie.

Zal Mirallas Eendracht Aalst terug naar een hoger niveau helpen?

Meest recent

Derde ontslag op een week: La Louvière zet Still op straat

De eerste week van november is dodelijk gebleken voor de trainers van de Jupiler Pro League. Nadat ...

37
37
Compper spreekt duidelijke taal over mogelijk ontslag

Antwerp is er zaterdagavond alweer niet in geslaagd om zijn wedstrijd te winnen, want deze keer ...

56
56
Vlotte zege voor Real, Godts kan stempel niet drukken

Real Madrid heeft zaterdagavond geen kind gehad aan Valencia. Het legde al in de eerste helft de ...

9
9
Cercle wint kelderkraker, Antwerp raakt niet voorbij Lommel

De druk op Marvin Compper zal bij Antwerp nog niet meteen afnemen, want de Great Old kon zaterdag ...

38
38
Charleroi blijft doorstomen én ontdekt nieuw goudhaantje

Charleroi blijft dit seizoen maar verbazen. Het gaat zaterdagnacht zelfs in als co-leider in de ...

20
20
Beerschot doet op de valreep gouden zaak in Virton

Leider Beerschot heeft zaterdagavond op de valreep zijn concurrenten in de Challenger Pro League nog ...

88
88
Straffe reeks OHL: Simons doet forse uitspraak

OH Leuven ging vorige week al op een diefje winnen op Stayen en heeft zaterdagavond alweer een ...

48
48
Vanderbiest wanhoopt niet: "Positief gevoel weg?"

KV Mechelen was de voorbije weken aardig onder stoom gekomen en boekte drie zeges op een rij. Aan ...

21
21
Charaï slaat mea culpa na nieuwe afstraffing Westerlo

Een wedstrijd van Westerlo is nooit vervelend, maar dat is helaas niet altijd in het voordeel van de ...

13
13
Zeperd voor Man City, Theate scoort tegen Keita

In de Premier League lijkt het stilaan crisis bij Manchester City. Na een perfecte start in de ...

15
15
OH Leuven stuit de opmars van KV Mechelen

KV Mechelen was de voorbije weken na een moeilijke start begonnen aan een stevige opmars. Het won ...

27
27
Club Brugge verlegt grenzen: 3 recordtransfers op til

Een leegloop in januari is niet aan de orde, maar dat de kassa volgende zomer terug zal rinkelen bij ...

360
360
Volgend trainersontslag op til in de Jupiler Pro League?

De druk op Edward Still neemt toe bij RAAL La Louvière. Na de pijnlijke nederlaag tegen ...

79
79
Westerlo met slecht rapport: "Wat moet ik zeggen?"

KVC Westerlo heeft toch een groot probleem. De Kemphanen verloren met 1-5 van Sporting Charleroi en ...

17
17
Penders charmeert bij Chelsea: "Vergelijking met Courtois?"

Mike Penders leek deze zomer even een flinke dreun te moeten verwerken. De jonge Belgische doelman ...

84
84
Standard ontdekt 'nieuwe' speler: "Heb nooit getwijfeld"

Ryan Fosso heeft zijn kans bij Standard met beide handen gegrepen. De Kameroense middenvelder kreeg ...

60
60
Acheampong (ex-RSCA) kon terug naar JPL: "Toonden interesse"

Een tiental jaar geleden had RSC Anderlecht 'zijn Carlos Forbs': Frank Acheampong. Een spurtbom van ...

151
151
Leko maakt selectie bekend: 2 basispionnen ontbreken

Club Brugge neemt het morgen op tegen RSC Anderlecht. Blauw-Zwart is de grote favoriet voor het ...

284
284
Arsenal zet Man City stevig onder druk met overwinning

Amper twee duels om 16u in de Premier League. Landskampioen hoopte Manchester City onder druk te ...

14
14
Charleroi peuzelt Westerlo op, RSCA Futures vernedert NXT

In de Jupiler Pro League begonnen KVC Westerlo en Sporting Charleroi om 16u aan hun duel. In de ...

95
95
Winst voor Dortmund en Bayern, zorgen om Neuer

In de Bundesliga stonden er om 15u30 vier matchen op het programma. Zo kwamen Bayern München en ...

33
33
Politiek haalt hakbijl boven: Financieel bloedbad in JPL?

Al heel de week woedt de discussie over de sociale voordelen van topvoetballers. Terwijl de federale ...

324
324
RSCA-flop, nu verrassing bij Union: "Wist wat ik waard ben"

De ene club is de andere niet. Vraag dat maar aan een speler van Union SG. Hij doet het bijzonder ...

151
151
Twee smaakmakers staan op bij Standard: "Nooit getwijfeld"

Standard won met 3-0 van SK Beveren. Een oververdiende en overtuigende zege voor de Rouches. Denis ...

55
55
Ronaldo's opvallende concurrent: Georgina pronkt met nieuwe liefde

Terwijl Cristiano Ronaldo een bijzonder hoofdstuk uit zijn carrière afsloot, vierde zijn ...

39
39

Meer sportnieuws