Mirallas heeft meteen werk: staking loopt uit de hand

300
Mirallas heeft meteen werk: staking loopt uit de hand

Kevin Mirallas maakte deze zomer een opmerkelijke terugkeer in het Belgische voetbal. De ex-Rode Duivel zette enkele weken geleden op 35-jarige leeftijd een punt achter zijn spelerscarrière en ging meteen aan de slag als sportief manager bij tweedenationaler Eendracht Aalst. Daar krijgt hij echter meteen af te rekenen met een storm.

Mirallas moet Aalst terug omhoog brengen

Aalst werd deze zomer overgenomen door een Turkse investeringsgroep, die de traditieclub terug naar het profniveau wil brengen. De Oost-Vlamingen verdwenen in 2002 na een faillissement uit de hoogste klasse. Tussen 2011 en 2015 keerden ze nog even terug in tweede klasse, maar intussen beginnen ze al aan hun vijfde seizoen in tweede nationale.

Voor die remonte hopen de nieuwe eigenaars op de hulp van Mirallas met zijn internationale ervaring en netwerk, maar in zijn eerste weken moet hij vooral brandjes blussen.

Dubbele bom ontploft

Het Nieuwsblad weet dat deze week immers een dubbele bom onplotft is bij de club. Ten eerste werd trainer Carl De Geyseleer ontslagen na amper twee speeldagen in het nieuwe seizoen. Aalst was nochtans niet slecht begonnen in tweede nationale A met een vier op zes tegen Oudenaarde en Jong Essevee.

Tegelijk ging de spelersgroep echter ook in staking. Het leeuwendeel van de spelers weigerde om te trainen omdat ze nog steeds wachten op enkele achterstallige betalingen. Een aantal van de nieuwe buitenlandse spelers sloten zich echter niet bij de staking aan. Mirallas moest dus meteen bemiddelen en vroeg de spelersgroep een unanieme beslissing te nemen.

Daarna liep de situatie echter nog verder uit de hand. De spelers zouden namelijk fysiek bedreigd zijn door Turkse medewerkers van de groep, die eisten dat er alsnog getraind zou worden. Het zijn dus zeker geen simpele wittebroodsweken voor Mirallas in zijn nieuwe functie.

Zal Mirallas Eendracht Aalst terug naar een hoger niveau helpen?

Meest recent

Nieuwe leider in Bundesliga; comeback Inter in Serie A-clash

In de Duitse Bundesliga heeft Borussia Dortmund de leidersplaats zaterdag verovert. De Italiaanse ...

5
5
Zebra's denderen voort, Cercle boot in na doelpuntenkermis

Waar stopt het voetbalsprookje van Sporting Charleroi? De Zebra's blijven maar door de competitie ...

9
9
‘Van Bommel pakt uit met drastisch De Bruyne-besluit’

Kevin De Bruyne zorgde onlangs plots voor grote ongerustheid bij Napoli. De Rode Duivel moest in de ...

84
84
Jelle Vossen verwerkt absolute mokerslag bij Beerschot

Beerschot kende zaterdag een topnamiddag met een overwinning op het veld van Sporting Hasselt, maar ...

133
133
CEO OHL haalt vernietigend uit: "Het klopt voor geen meter"

OH Leuven heeft zaterdag eindelijk de eerste competitiezege van het seizoen geboekt. De 2-0 ...

46
46
Opvolger KVO in zware crisis: rechter grijpt keihard in

De crisis bij KV Diksmuide Oostende neemt een nieuwe wending. Nadat binnen de club verdeeldheid ...

23
23
Nicky Hayen beleeft absoluut horrorscenario in Engeland

Nicky Hayen heeft opnieuw een flinke klap moeten verwerken in Engeland. Burnley leek zaterdag ...

169
169
Verheye en Kerkhofs balen: Beerschot pakt koppositie

De kraker tussen promovendus Sporting Hasselt en leider Beerschot heeft een nipte zege opgeleverd ...

67
67
OHL tankt vertrouwen: Simons en co vloeren gewonde Wolven

Eindelijk! Dat zal ongetwijfeld het gevoel zijn bij de spelers, staff en supporters van OHL. De ...

15
15
Brighton geeft Arsenal pak voor de broek

In de Premier League moest Arsenal aan de bak tegen Brighton & Hove Albion. Een pittige ...

20
20
Marc Coucke doet zelfs Sidney Sweeney blozen met stunt

Marc Coucke dook deze week op in een wel heel opvallende context. Tijdens Happy Hour op VTM liep de ...

56
56
Lokonga viert, Deman en Werder met dolle slotfase

In de Bundesliga won Bayern München vrijdagavond met 7-0 van Union Berlin. Om 15u30 vatten er ...

14
14
Zes nieuwkomers bij Anderlecht: tijd voor volgende stap

Bij RSC Anderlecht kenden ze een zeer drukke zomer. Er zijn heel wat spelers die zich al positief ...

279
279
KRC Genk sloeg toe: "River Plate was zeer concreet"

KRC Genk investeerde enorm veel geld in nieuwe spelers. Ze betaalden net geen 33 miljoen euro in ...

215
215
Druk neemt toe bij Cercle Brugge: Friis benoemt pijnpunten

Cercle Brugge is met een drie op achttien zwak begonnen aan het nieuwe seizoen. Ze wonnen nog geen ...

75
75
Nieuwe wending in verhaal omtrent Stroeykens?

Mario Stroeykens zal nog tot januari moeten wachten om een nieuwe club te vinden. Hij is momenteel ...

231
231
Aston Villa laat Tottenham wéér balen: exit De Zerbi?

Om 13u30 gaven Tottenham en Aston Villa elkaar partij. Twee clubs die zeer pover aan het seizoen ...

65
65
Standard likt zijn wonden: "Dit is heel pijnlijk"

Standard had lange tijd uitzicht op een punt tegen AA Gent, maar ging toch onderuit. De Rouches zijn ...

66
66
Na zeperd tegen Union SG: "Veranderen onze aanpak niet"

Union SG is voorlopig te sterk voor heel wat ploegen in de Jupiler Pro League. Lommel SK kreeg er ...

20
20
Thibaut Courtois zorgt voor wondermooi sportverhaal

Thibaut Courtois kennen we vooral als één van de beste doelmannen van zijn generatie, ...

61
61
Verschueren geeft update over stadionplannen van Anderlecht

RSC Anderlecht speelt momenteel in een stadion van 21.000 zitplaatsen. Dat is te klein voor de ...

377
377
'AA Gent weigerde topschutter Jupiler Pro League'

Bij AA Gent kennen ze voorlopig een bijzonder goed seizoen. De Buffalo’s haalden ook een ...

352
352
Opvolger Vanaken? 'Club in transferstrijd van 20 miljoen'

Het seizoen in het clubvoetbal wordt in de komende drie weken even stilgelegd voor een ...

818
818
Vitor Bruno grijpt weer in: vijf wissels in basisploeg

RSC Anderlecht wil de extra lange interland-periode met een goed gevoel inzetten. En dus moeten de ...

348
348
'Dilemma voor Kompany: transferdeal van 40 miljoen'

Bayern München heeft de interland-break ingezet met een klinkende 7-0-overwinning tegen Union ...

81
81

Meer sportnieuws