Mirallas heeft meteen werk: staking loopt uit de hand

300 stemmen
Mirallas heeft meteen werk: staking loopt uit de hand

Kevin Mirallas maakte deze zomer een opmerkelijke terugkeer in het Belgische voetbal. De ex-Rode Duivel zette enkele weken geleden op 35-jarige leeftijd een punt achter zijn spelerscarrière en ging meteen aan de slag als sportief manager bij tweedenationaler Eendracht Aalst. Daar krijgt hij echter meteen af te rekenen met een storm.

Mirallas moet Aalst terug omhoog brengen

Aalst werd deze zomer overgenomen door een Turkse investeringsgroep, die de traditieclub terug naar het profniveau wil brengen. De Oost-Vlamingen verdwenen in 2002 na een faillissement uit de hoogste klasse. Tussen 2011 en 2015 keerden ze nog even terug in tweede klasse, maar intussen beginnen ze al aan hun vijfde seizoen in tweede nationale.

Voor die remonte hopen de nieuwe eigenaars op de hulp van Mirallas met zijn internationale ervaring en netwerk, maar in zijn eerste weken moet hij vooral brandjes blussen.

Dubbele bom ontploft

Het Nieuwsblad weet dat deze week immers een dubbele bom onplotft is bij de club. Ten eerste werd trainer Carl De Geyseleer ontslagen na amper twee speeldagen in het nieuwe seizoen. Aalst was nochtans niet slecht begonnen in tweede nationale A met een vier op zes tegen Oudenaarde en Jong Essevee.

Tegelijk ging de spelersgroep echter ook in staking. Het leeuwendeel van de spelers weigerde om te trainen omdat ze nog steeds wachten op enkele achterstallige betalingen. Een aantal van de nieuwe buitenlandse spelers sloten zich echter niet bij de staking aan. Mirallas moest dus meteen bemiddelen en vroeg de spelersgroep een unanieme beslissing te nemen.

Daarna liep de situatie echter nog verder uit de hand. De spelers zouden namelijk fysiek bedreigd zijn door Turkse medewerkers van de groep, die eisten dat er alsnog getraind zou worden. Het zijn dus zeker geen simpele wittebroodsweken voor Mirallas in zijn nieuwe functie.

Zal Mirallas Eendracht Aalst terug naar een hoger niveau helpen?

Meest recent

'Charleroi droomt van absolute monstertransfer'

Bij Sporting Charleroi zullen er in de zomer topspelers de club verlaten. Ze hopen één ...

7
7
Auwch! Club maakt Union extra belachelijk na pandoering

Club Brugge heeft zondag een aanzienlijke claim op de landstitel gelegd. In een rechtstreeks duel ...

23
23
'Genk vindt nieuwe steunpilaar: ervaren kracht naar uitgang'

KRC Genk blijft op koers om de Europe Play-Offs te winnen. De Limburgers hielden zaterdag stand op ...

34
34
'Lewandowski zwaait af in tranen: spectaculaire opvolger'

De emoties liepen zondagavond even hoog op in Camp Nou. Met tranen in de ogen nam Robert Lewandowski ...

79
79
Club Brugge donderdag kampioen? Dit zijn de scenario's

In de voorbije jaren viel de beslissing in de titelstrijd pas op de slotspeeldag, dit seizoen kan ...

224
224
'Kompany zorgt voor schokgolf rond De Ketelaere'

Charles De Ketelaere zou zelf al groen licht hebben gegeven voor een transfer naar Bayern ...

159
159
'Zomerwerken Anderlecht: Sibierski bouwt verder op viertal'

Dat RSC Anderlecht komende zomer een metamorfose moet ondergaan, werd zondagnamiddag andermaal ...

405
405
'Nieuwe coach krijgt meteen rampzalig nieuws bij Antwerp'

Antwerp FC heeft afgelopen weekend met onmiddelijke ingang afscheid genomen van Joseph Oosting. De ...

302
302
Prestatie Vanaken doet monden openvallen: "Beste van België"

Club Brugge heeft zijn 20ste landstitel binnen handbereik. Voor Blauw-Zwart kan het nauwelijks nog ...

365
365
Ingeving Taravel wordt nefast: grote klos bij Anderlecht

RSC Anderlecht heeft zondagmiddag in extremis een dure nederlaag tegen KV Mechelen kunnen voorkomen. ...

309
309
Extra ontgoocheling Union: "Was de wereld rondgegaan"

Union lijkt definitief een kruis te moeten maken over de titel nadat het een 5-0 om de oren kreeg ...

130
130
Pakkend afscheid Lewandowski: Barça pakt record

In LaLiga is de titelstrijd al gestreden. Daardoor mocht FC Barcelona wat later op zondagavond aan ...

123
123
Ontknoping Ligue 1: vreugde voor Lille, drama Pocognoli

Zondagavond stond in de Ligue 1 de ontknoping van het seizoen op het programma. Daarin moesten ...

51
51
'Miljoenentransfer Cercle krijgt vorm'

Cercle Brugge kan zich al volop beginnen voorbereiden op volgend seizoen, want hun seizoen zit er al ...

145
145
'Pijnlijke details over Oosting bij Antwerp lekken uit'

Antwerp nam dit weekend een drastische beslissing. Na de pijnlijke 3-0-nederlaag van vrijdag op OH ...

354
354
Vanaken waarschuwt Club voor rampscenario

Club Brugge heeft zondagavond een reuzenstap gezet richting een 20ste landstitel. Het veegde grote ...

549
549
Ferrera haalt snoeihard uit naar arbitrage na pijnlijk slot

Voor Dender lonkt stilaan degradatie uit de Jupiler Pro League. Het ging in zijn heenwedstrijd in de ...

92
92
Pijnlijke cijfers? Hubert wil daar niets van weten

Union zal dit seizoen wellicht niet de dubbel pakken. Donderdag pakte het tegen Anderlecht wel nog ...

331
331
Leko komt met verrassend keepernieuws voor titelmatch

Club Brugge heeft zondagavond opnieuw een enorme stap richting de landstitel gezet door Union met ...

462
462
'Anderlecht ruikt jackpot: Freiburg klopt aan'

Bij RSC Anderlecht zal er in de zomer veel volk vertrekken. Ondanks het zwakke seizoen lopen een ...

435
435
Club Brugge vernedert Union SG en ruikt de titel

Om 18u30 stond dé titelmatch tussen Club Brugge en Union SG op het programma. Het werd nooit ...

381
381
Toptalent Genk breekt door: "Hiervan droomde ik"

KRC Genk heeft héél veel talent rondlopen, maar zij moeten nog beter begeleid worden ...

325
325
'Bom onder Club Brugge: nieuwe TD wordt totale ramp'

Club Brugge dreigt Dévy Rigaux kwijt te spelen aan Feyenoord en dus zoekt het naar eventuele ...

282
282
Anderlecht-vertrek in mineur: fans fluiten smaakmaker uit

RSC Anderlecht hoopte op een droomweek, maar het werd nog maar eens zeer teleurstellend. Er was de ...

556
556
Club Brugge overklast Union: "The King. The Legend"

Club Brugge begon om 18u30 aan zijn thuismatch tegen Union SG. Een beslissende partij voor de eerste ...

336
336

Meer sportnieuws