'Chelsea wil Brits transferrecord wéér aan diggelen gooien'

door
'Chelsea wil Brits transferrecord wéér aan diggelen gooien'

Er stond deze zomer weer geen maat op Chelsea op de transfermarkt. Vorig seizoen spendeerden ze al meer dan 600 miljoen euro aan nieuwe spelers en daar kwam deze zomer nog eens vlotjes meer dan 450 miljoen bij. Eigenaar Todd Boehly tast graag diep in de buidel voor jonge en talentvolle spelers, ook als daarvoor records moeten sneuvelen.

Dat bleek deze zomer bijvoorbeeld ook met de transfer van Moises Caicedo. Chelsea maakte de hele zomer jacht op het goudhaantje, maar vond maar geen akkoord met Brighton. Toen Liverpool zich in de strijd mengde en de transfer leek te gaan kapen, duwden de Blues echter het gaspedaal in. Voor een Brits recordbedrag van 116 miljoen euro kwam Caicedo toch naar Stamford Bridge.

Chelsea wil weer bij Brighton shoppen

Brighton bleek het voorbije jaar overigens de favoriete visvijver van Chelsea. Ze gingen er vorig seizoen al Marc Cucurella en trainer Graham Potter weghalen en deze zomer streek naast Caicedo ook nog doelman Robert Sanchez vanuit de kuststad neer. En wie weet komt er snel een nieuwe deal tussen de twee clubs aan.

De Evening Standard weet immers dat Chelsea nu ook zijn zinnen gezet heeft op Evan Ferguson. De spits is amper 18 jaar, maar brak vorig seizoen al helemaal door bij Brighton. Ondanks zijn piepjonge leeftijd hij al tien goals in 24 wedstrijden in de Premier League achter zijn naam. Vlak voor de interlandbreak maakte hij nog furore met een hattrick tegen West Ham.

Nieuw transferrecord

Chelsea is nog op zoek naar een spits, want het vond in de zomer geen volwaardig alternatief voor Nicolas Jackson. Er is momenteel enkel nog Armando Broja, maar die komt nog maar pas terug na maanden blessureleed. Ferguson past gezien zijn leeftijd en grote potentieel bovendien volledig in het profiel dat Boehly graag naar Chelsea.

Alleen zal daar ook een zeer pittig prijskaartje aan vasthangen, want Brighton zou Ferguson niet laten gaan voor minder dan een slordige 140 miljoen euro. Als het Chelsea menens is om het Ierse fenomeen binnen te halen, zullen ze dus het Engelse transferrecord opnieuw aan diggelen moeten slaan.

Moet Chelsea voor zijn komst gaan?

Meest recent

Anderlecht-Antwerp lokt opvallende gast naar Lotto Park

In de Croky Cup stond donderdagavond de tweede heenmatch van de halve finale op het programma. Zo ...

12
12
Saudische soap: superdebuut Benzema gooit olie op vuur

De Saudische competitie stond de voorbije dagen op zijn kop. Uiteraard door de staking van Cristiano ...

11
11
Job op het spel: Renard maakt 'grove fout' bij Anderlecht

RSC Anderlecht is momenteel druk op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer. En mogelijk moet het vizier ...

89
89
'De Bruyne zet Napoli op scherp met verbluffende reünie'

Nu de uitschakeling in de Champions League een feit is, zet SSC Napoli alles op de competitie en ...

83
83
Still verrast met eerste basisploeg, één wissel bij Antwerp

Donderdagavond staat de tweede heenmatch in de halve finales van de Croky Cup op het programma. En ...

173
173
Dubbele opdoffer Union: Hubert geeft eerste verdict

De eerste partij in de halve finales van de Croky Cup zit erop, maar tussen Sporting Charleroi en ...

108
108
Straffe stoot Club: Eredivisie-sterren massaal naar Brugge?

Club Brugge heeft zich wederom bij de 24 sterkste clubs van Europa geschaard. Voor het tweede ...

554
554
Kompany krijgt groot nieuws, bizarre nieuwe club Dimata

De wintermercato is in de grootste voetbalnaties inmiddels gesloten, maar in bepaalde landen kunnen ...

37
37
Gigantische kaakslag voor Ruben Van Gucht: "Zo laag!"

Ruben Van Gucht trok gisteren bij de Mia's weer alle blikken naar zich toe. De journalist was zelf ...

77
77
'Renard out: droomkandidaat laat Anderlecht koud staan'

Olivier Renard staat bij Anderlecht steeds meer geïsoleerd een een exit is geen taboe meer. ...

477
477
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 24 bekend

Komend weekend staat in de Jupiler Pro League speeldag 24 op de agenda. Om alles in goede banen te ...

57
57
Gheysens op matje geroepen: licentie Antwerp in gevaar?

De kritiek aan zijn adres raakt Paul Gheysens zijn koude kleren niet, terwijl ook de financiële ...

406
406
Anderlecht kookt over: Coucke roert zelf in de potten

Terwijl het bij Anderlecht rommelt, kraakt en sist langs alle kanten, duikt Marc Coucke plots ...

199
199
'Atlético valt aan: Simeone wil shoppen bij Club Brugge'

In de play-offs van de Champions League staat Club Brugge straks een dubbele confrontatie met ...

335
335
Antwerp-fans in alle staten: Gheysens breekt stilte

Na de deugddoende zege tegen Cercle Brugge hoopt Antwerp straks in Anderlecht een stap te zetten ...

242
242
Club Brugge betaalt zich blauw: monsterpremies JPL gelekt

Het lucratieve loon dat profvoetballers opstrijken biedt vaak voer tot discussie. Daarbij gaat het ...

412
412
'Anderlecht zoekt coach: Coucke verrast met wit konijn'

Besnik Hasi werd bedankt voor bewezen diensten, en dus zal Will Still straks voor het eerst in de ...

397
397
Still en Oosting hakken knopen door voor Croky Cup-clash

In de halve finale van de Croky Cup krijgt RSC Anderlecht straks Antwerp over de vloer. Bij de ...

315
315
Filip Joos gooit het roer om: “Het was genoeg”

Filip Joos staat bekend als het vaste gezicht en de stem van de sportredactie, iemand die het spel ...

237
237
Aanwinst bezorgt Essevee meteen serieuze kater

Even mocht Zulte Waregem dromen van de Champions' Play-Off, maar nu lijkt het in de laatste weken ...

131
131
Origi terug naar België? Dit zegt zijn makelaar

De wintermercato is voor Belgische clubs weer voorbij, maar toch valt het niet uit te sluiten dat er ...

220
220
Geen transfers voor Foket en Rits: één man in de wolken

Bij Anderlecht zullen ze met gemengde gevoelens terugblikken op de wintermercato. Op het eerste ...

260
260
'Kompany lacht tanden bloot: Bayern slaat slag bij PSG'

Vincent Kompany is goed op weg om Bayern München een boerenjaar te bezorgen. In de Bundesliga ...

168
168
'Fink stuurt Anderlecht wandelen: echte reden onthuld'

Bij Anderlecht wordt het maar niet rustig. Nadat er de voorbije maanden nog maar eens een ...

1192
1192
KV Mechelen slaat voor tweede keer in twee dagen toe

KV Mechelen is nog volop verwikkeld in de strijd om de top zes, maar desondanks maken ze Achter de ...

90
90

Meer sportnieuws