'Chelsea wil Brits transferrecord wéér aan diggelen gooien'

142 stemmen
'Chelsea wil Brits transferrecord wéér aan diggelen gooien'

Er stond deze zomer weer geen maat op Chelsea op de transfermarkt. Vorig seizoen spendeerden ze al meer dan 600 miljoen euro aan nieuwe spelers en daar kwam deze zomer nog eens vlotjes meer dan 450 miljoen bij. Eigenaar Todd Boehly tast graag diep in de buidel voor jonge en talentvolle spelers, ook als daarvoor records moeten sneuvelen.

Dat bleek deze zomer bijvoorbeeld ook met de transfer van Moises Caicedo. Chelsea maakte de hele zomer jacht op het goudhaantje, maar vond maar geen akkoord met Brighton. Toen Liverpool zich in de strijd mengde en de transfer leek te gaan kapen, duwden de Blues echter het gaspedaal in. Voor een Brits recordbedrag van 116 miljoen euro kwam Caicedo toch naar Stamford Bridge.

Chelsea wil weer bij Brighton shoppen

Brighton bleek het voorbije jaar overigens de favoriete visvijver van Chelsea. Ze gingen er vorig seizoen al Marc Cucurella en trainer Graham Potter weghalen en deze zomer streek naast Caicedo ook nog doelman Robert Sanchez vanuit de kuststad neer. En wie weet komt er snel een nieuwe deal tussen de twee clubs aan.

De Evening Standard weet immers dat Chelsea nu ook zijn zinnen gezet heeft op Evan Ferguson. De spits is amper 18 jaar, maar brak vorig seizoen al helemaal door bij Brighton. Ondanks zijn piepjonge leeftijd hij al tien goals in 24 wedstrijden in de Premier League achter zijn naam. Vlak voor de interlandbreak maakte hij nog furore met een hattrick tegen West Ham.

Nieuw transferrecord

Chelsea is nog op zoek naar een spits, want het vond in de zomer geen volwaardig alternatief voor Nicolas Jackson. Er is momenteel enkel nog Armando Broja, maar die komt nog maar pas terug na maanden blessureleed. Ferguson past gezien zijn leeftijd en grote potentieel bovendien volledig in het profiel dat Boehly graag naar Chelsea.

Alleen zal daar ook een zeer pittig prijskaartje aan vasthangen, want Brighton zou Ferguson niet laten gaan voor minder dan een slordige 140 miljoen euro. Als het Chelsea menens is om het Ierse fenomeen binnen te halen, zullen ze dus het Engelse transferrecord opnieuw aan diggelen moeten slaan.

Moet Chelsea voor zijn komst gaan?

Meest recent

Ecuador schiet wakker: Angulo en Rodriguez doen Duitsers das om

Op het WK 2026 heeft 'dark horse' Ecuador in de laatste groepsmatch dan toch zijn eerste zege ...

27
27
Vervanger Ngoy gezocht: twee concrete namen op tafel

De Rode Duivels moeten tijdens hun laatste groepsmatch op het WK overtuigend zien te winnen van ...

22
22
Vanaken-lobby escaleert: "De schreeuw om hem is overdreven"

Het begint er meer en meer op te lijken dat Hans Vanaken tegen Nieuw-Zeeland in de basis zal starten ...

139
139
Rode Duivels op TV: aftrapuur en commentator bekend

De Rode Duivels willen zich zaterdagochtend verzekeren van een plek in de volgende ronde van het WK. ...

113
113
'Kompany heeft prijs: Bayern dokt zwaar voor Duitse WK-ganger'

Vincent Kompany wil komend seizoen met Bayern München een gooi doen naar de Champions ...

33
33
'Alonso stelt transfereis: Club Brugge zet zich schrap'

Xabi Alonso is de nieuwe hoofdcoach van Chelsea FC. De Spanjaard zou achter de schermen inmiddels ...

317
317
KVM haalt oude bekende, Westerlo passeert wéér langs kassa

Terwijl het wereldkampioenschap op volle toeren draait, zijn de ploegen uit de Jupiler Pro League ...

132
132
Basiself Duivels: 'víér cruciale wissels tegen Nieuw-Zeeland'

Het aftellen is begonnen voor de Rode Duivels. Zaterdagochtend om 5u Belgische tijd, staan ze voor ...

410
410
Waanzinnige beelden: Oranje-legioen palmt Kansas City in

Donderdagnacht valt op het wereldkampioenschap het doek over Groep F. Nederland hoopt zich dan tegen ...

54
54
Vanaken bejubelt Duivel: "Met ons voetbalverstand ..."

Heel wat kenners en analisten zijn van mening dat Hans Vanaken meer speelminuten moet krijgen bij de ...

105
105
Ruben Van Gucht maakt schokkende transfer in medialand

Ruben Van Gucht blijft het medialandschap beroeren. Waar hij opduikt, volgen de reacties vanzelf. Nu ...

41
41
'Revelatie zorgt voor transferwending bij Antwerp'

Aanstaande maandag beginnen ook bij Antwerp FC de trainingen voor het komende seizoen. Maar bij de ...

311
311
‘Club Brugge flikt het alweer: zomerknaller aan stuntprijs’

Club Brugge lijkt meteen raak te schieten op de mercato. Blauw-zwart staat dicht bij de eerste ...

666
666
'Anderlecht houdt been stijf: miljoenensom gevraagd'

Bij RSC Anderlecht draaien de trainingen inmiddels weer op volle toeren. Logisch ook: binnen een ...

491
491
'Europa houdt adem in: Enrique ramt op monstertransfer PSG'

Paris Saint-Germain won in de voorbije twee seizoenen de Champions League. En de Franse kampioen ...

145
145
'Vanaken krijgt basisplaats: groot slachtoffer bij Duivels'

De Rode Duivels reizen donderdag af naar Vancouver, waar het zaterdagochtend het beslissende duel ...

1065
1065
Doku meteen aan aftrap? Garcia krijgt cruciaal nieuws

De Rode Duivels maken zich momenteel op voor hun belangrijkste wedstrijd van het jaar tot dusver. Op ...

174
174
Van Stayen naar Champions League: Vrancken heeft nieuwe club

Wouter Vrancken heeft zijn eerste grote buitenlandse uitdaging als hoofdtrainer beet. Donderdag werd ...

76
76
'Vuurwerk bij Club Brugge: drie aanwinsten onderweg'

De vertrekkers vallen straks wellicht niet op één hand te tellen bij Club Brugge, dat ...

650
650
'Mokerslag voor Genk: duo goudhaantjes richting exit'

Om beter te doen dan vorig seizoen lijkt KRC Genk van plan om deels de kaart van de jeugd te ...

241
241
Verschueren spreekt klare taal: Coucke buiten bij RSCA?

RSC Anderlecht begint nog maar eens aan een nieuw hoofdstuk. Na de vele wissels in de bestuurskamer ...

505
505
Garcia met rug tegen de muur: vervanger Ngoy bekend

Zaterdag wordt het alles of niks voor de Rode Duivels, en dus lijken er zich toch een aantal ...

247
247
Jean-Marie Pfaff gaat los en fileert verrassend Rode Duivels

Terwijl de kritiek op de Rode Duivels na de wedstrijden tegen Egypte en Iran steeds luider klinkt, ...

274
274
'Club Brugge op zucht van stunt: topkeeper geeft jawoord'

De zoektocht naar een opvolger voor Simon Mignolet lijkt stilaan in een stroomversnelling te ...

1245
1245
Anderlecht rolt spierballen: "Titel binnen 2 jaar"

Terwijl alle ogen op de verrichtingen van de Rode Duivels op het WK gericht zijn, eist nu ook RSC ...

630
630

Meer sportnieuws