"Standard? Mijn makelaar raadde aan te wachten op iets beters"

door

Het was bij Standard een zeer bewogen transferzomer. Daarin bleven de fans en trainer Carl Hoefkens lange tijd op hun honger zitten, want de nodige versterkingen bleven lange tijd uit. Pas in het absolute slot haalden de Rouches nog uit met de komst van Isaac Hayden, Kamal Sowah, Moussa Djenepo en Steven Alzate.

LEES OOK: 'Volgende trainerswissel in JPL? Fans eisen ontslag'

Standard kon niemand overtuigen

Voor die sterke eindsprint had Standard het echter vooral moeilijk om doelwitten te overtuigen. Na enkele magere jaren heeft de club niet meer de sportieve aantrekkingskracht die het verschil kan maken voor een gegeerde speler, terwijl ook niemand voor de centen naar Sclessin zal komen. De financiële middelen zijn immers zeer beperkt.

Die combinatie van factoren zorgde ervoor dat Standard zelfs een paar keer afgetroefd werd door veel kleinere clubs. Zo haalde Stef Peeters zijn neus op voor het Luikse voorstel, om vervolgens in 1B bij Patro Eisden te tekenen. Ook Cercle Brugge wist Standard de loef af te steken.

Olaigbe wachtte op iets beters

"Enkele maanden geleden kon ik bij Standard tekenen, maar mijn agent raadde me aan te wachten tot er iets beters op mijn pad kwam", verklaart Kazeem Olaigbe immers in Het Laatste Nieuws. "Gelukkig heb ik naar hem geluisterd. Hier wordt aan de ontwikkeling van jonge spelers gewerkt, dat is precies wat ik op dit moment in mijn carrière nodig heb."

De 20-jarige flankaanvaller mocht deze zomer vertrekken bij Southampton en Standard probeerde hem te overtuigen, maar dat lukte dus niet. Cercle slaagde daar wel in en schotelde Olaigbe een contract tot 2027 voor. Daar zullen ze bij Standard toch van balen.

Meteen beslissend bij Jonge Duivels

De voorbije dagen speelde Olaigbe zich immers al meteen in de kijker. Gill Swerts haalde hem bij de selectie van de Jonge Duivels en daar was hij prompt beslissend. Als invaller scoorde hij het enige doelpunt tegen Kazachstan, waardoor de Jonge Duivels met een zege begonnen zijn aan hun kwalificatiecampagne voor het EK U21 in 2025.

Was Cercle voor hem een betere keuze dan Standard?

Meest recent

Union SG mikt op stunt: "Volgens de 'expected results'..."

Union SG speelt morgen in de Champions League op het veld van Galatasaray. David Hubert en Adem ...

2
2
Plots lof voor Renard: "Anders dan met Fredberg"

Bij RSC Anderlecht waren ze bijzonder tevreden met de zege tegen La Louvière. De Brusselaars ...

51
51
Boeckx: "Als Antwerp zijnde zou ik hem bellen"

Royal Antwerp FC zette Stef Wils zoals verwacht op straat. De trainer betaalde het gelag voor de 14 ...

105
105
Galatasaray in de war: "Union SG is héél verschillend"

Union SG speelt morgenavond tegen Galatasaray in de Champions League. Als de Brusselaars nog ambitie ...

26
26
'Vinicius dropt gigantische transferbom bij Real Madrid'

Real Madrid won vorige maand de Clasico van FC Barcelona. De Koninklijke zette de grote rivaal in ...

79
79
Antwerp ontploft: fans eisen 'onmogelijke' coach

Royal Antwerp FC ontsloeg zondagavond na de nederlaag Stef Wils. Een ontslag dat er al een tijdje ...

313
313
Leko slaat alarm: “Drie weken overleven nu”

Bij AA Gent was het weer niet goed wat ze lieten zien tegen KVC Westerlo. De 0-0 was gevleid. ...

108
108
Van Crombrugge laat Vanessa sprakeloos: 'Heb het vaak gedaan'

Goed een jaar geleden maakten Vanessa D’Hooghe, ex-partner van Carl Hoefkens, en Hendrik Van ...

82
82
Transferbom in NL: Denis Odoi duikt op bij nieuwe club

Bijzonder verrassend nieuws vanuit Nederland. Daar heeft Carl Hoefkens immers Denis Odoi naar NAC ...

170
170
Eindelijk Vanaken: "Hopelijk ben ik nu weer vertrokken"

Bij Club Brugge was het weer niet goed wat ze lieten zien tegen Sporting Charleroi. Het werd 1-0 ...

80
80
'Club Brugge vreest éxodus: nieuwe strijd barst los'

Club Brugge zag in de zomer al de nodige sterkhouders vertrekken en lijkt te moeten opletten dat er ...

162
162
Degryse keihard: "Foute inschatting van Overmars"

Het is helemaal crisis bij Antwerp, dat zondag met de billen bloot ging tegen Dender. De tot dan toe ...

134
134
STVV blijft verbazen: "Niemand had het verwacht"

We zijn intussen halfweg de reguliere competitie en er staan nog altijd enkele verrassingen in de ...

44
44
Ruben Van Gucht zoekt keihard confrontatie met Wout van Aert

Ruben Van Gucht domineerde de laatste weken (andermaal) veelvuldig het nieuws. Dat had niet enkel te ...

86
86
Volgende topcoach stuurt Antwerp wandelen

De pijnlijke thuisnederlaag tegen Dender betekende meteen de zwanenzang van Stef Wils als trainer ...

334
334
'Debast moet serieuze opdoffer slikken'

Woensdag staat Club Brugge voor zijn volgende opdracht in de Champions League. Het moet in zijn ...

88
88
Goots veegt kandidaat-trainer Antwerp van tafel

Antwerp bereikte zondag een nieuw dieptepunt door thuis met 1-2 te verliezen van Dender, de rode ...

367
367
Bormans velt oordeel over CL-campagne Union

Deze week staat er opnieuw Champions League-voetbal op het programma. Union moet dinsdag aan de bak ...

38
38
Arteta spreekt glashelder over mogelijke transfer Trossard

Arsenal boekte zondag een klinkende zege in de derby tegen Tottenham. Daarbij was een glansrol ...

89
89
Toby Alderweireld emotioneel: "Doe het voor mijn kinderen"

Toby Alderweireld zit zeker niet stil, sinds hij eind vorig seizoen afscheid nam van de Bosuil. De ...

111
111
Maakt Vertonghen verrassende terugkeer in voetbalwereld?

Afgelopen zomer zette Jan Vertonghen een punt achter zijn spelersloopbaan. De recordinternational ...

83
83
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht wil JPL-smaakmaker, exit Wils'

De competities zijn inmiddels enkele maanden ver, de winterse transferperiode komt er dus met rasse ...

322
322
Ex-ref velt verdict: Genk bestolen, meeval voor STVV?

De interlandbreak heeft het Belgisch arbitragekorps duidelijk deugd gedaan, want behalve in ...

259
259
Hasi moet puzzelen: Anderlecht mist viertal tegen Union

Na de zes op zes voor de interlandbreak wou RSC Anderlecht de goede lijn doortrekken in La ...

605
605
Cath Luyten breekt bij spraakmakende bekentenis over Raes

Cath Luyten en sportjournalist Frank Raes vormden jarenlang een bekend en geliefd ...

581
581

Meer sportnieuws