"Standard? Mijn makelaar raadde aan te wachten op iets beters"

door

Het was bij Standard een zeer bewogen transferzomer. Daarin bleven de fans en trainer Carl Hoefkens lange tijd op hun honger zitten, want de nodige versterkingen bleven lange tijd uit. Pas in het absolute slot haalden de Rouches nog uit met de komst van Isaac Hayden, Kamal Sowah, Moussa Djenepo en Steven Alzate.

LEES OOK: Enorme verslagenheid: voetbalwereld reageert op heengaan De Boeck

Standard kon niemand overtuigen

Voor die sterke eindsprint had Standard het echter vooral moeilijk om doelwitten te overtuigen. Na enkele magere jaren heeft de club niet meer de sportieve aantrekkingskracht die het verschil kan maken voor een gegeerde speler, terwijl ook niemand voor de centen naar Sclessin zal komen. De financiële middelen zijn immers zeer beperkt.

Die combinatie van factoren zorgde ervoor dat Standard zelfs een paar keer afgetroefd werd door veel kleinere clubs. Zo haalde Stef Peeters zijn neus op voor het Luikse voorstel, om vervolgens in 1B bij Patro Eisden te tekenen. Ook Cercle Brugge wist Standard de loef af te steken.

Olaigbe wachtte op iets beters

"Enkele maanden geleden kon ik bij Standard tekenen, maar mijn agent raadde me aan te wachten tot er iets beters op mijn pad kwam", verklaart Kazeem Olaigbe immers in Het Laatste Nieuws. "Gelukkig heb ik naar hem geluisterd. Hier wordt aan de ontwikkeling van jonge spelers gewerkt, dat is precies wat ik op dit moment in mijn carrière nodig heb."

De 20-jarige flankaanvaller mocht deze zomer vertrekken bij Southampton en Standard probeerde hem te overtuigen, maar dat lukte dus niet. Cercle slaagde daar wel in en schotelde Olaigbe een contract tot 2027 voor. Daar zullen ze bij Standard toch van balen.

Meteen beslissend bij Jonge Duivels

De voorbije dagen speelde Olaigbe zich immers al meteen in de kijker. Gill Swerts haalde hem bij de selectie van de Jonge Duivels en daar was hij prompt beslissend. Als invaller scoorde hij het enige doelpunt tegen Kazachstan, waardoor de Jonge Duivels met een zege begonnen zijn aan hun kwalificatiecampagne voor het EK U21 in 2025.

Was Cercle voor hem een betere keuze dan Standard?

Meest recent

Job Fink aan zijden draadje: Genk verliest ook in Europa

KRC Genk heeft donderdagavond zijn derde pijnlijke nederlaag op amper één week tijd ...

33
33
Nieuwe onthullingen Hayen-ontslag: oude bekende doet boekje open

Club Brugge zorgde deze week voor een heuse schokgolf met zijn veelbesproken trainerswissel. De ...

113
113
‘Anderlecht in extase: 'GO' voor nieuwe goalmachine’

In het hoofd van Anderlecht-fans is hij nu al de nieuwe Haaland. Maar wat als die mooie droom gewoon ...

111
111
Grote zondebok bij achtervolgend Genk: "Elke match opnieuw"

Na twee zware opdoffers in eigen land, wou KRC Genk zich donderdagavond herpakken in de Europa ...

91
91
Anderlecht blijft hervormen: volgend ontslag bekend gemaakt

Met Michael Verschueren en Kenneth Bornauw, stelde RSC Anderlecht onlangs een nieuwe voorzitter en ...

155
155
Courtois verstuurt heldere WK-waarschuwing bij Duivels

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn tijdens de groepsfase van het WK 2026. Zo zullen op weg ...

50
50
Club-bestuur compleet afgemaakt: "De laan uit, incapabelen!"

Het plots ontslag van Nicky Hayen als hoofdcoach van Club Brugge, is duidelijk nog verteerd. ...

377
377
De 11 namen: Fink voert drie wissels door bij KRC Genk

In eigen land wil het niet bepaald vlotten, maar in de Europa League loopt alles wél op ...

19
19
'Leegloop bij Club Brugge: Inter laat kassa rinkelen'

Nicky Hayen kreeg tot dan geen respijt, maar tijdens de wintermercato mag er vuurwerk worden ...

380
380
Tom Waes in oog van de storm na emotioneel tv-optreden

Antwerp-supporter Tom Waes maakte de afgelopen dagen een héél opvallende verschijning ...

111
111
'Dilemma voor Overmars: Antwerp legt miljoenen klaar'

Antwerp zat een tijdje in de hoek waar de klappen vallen, maar de voorbije weken klaarde de zon ...

300
300
'Club Brugge wil uitpakken: peperduur toptarget lekt uit'

Na de verrassende trainerswissel bleek Dévy Rigaux niet te beroerd om de hand in eigen boezem ...

456
456
Marc Coucke in shock: "Waarom gelooft niemand mij?"

Marc Coucke beleefde de laatste maand eindelijk nog eens een prima periode bij Anderlecht. De ...

263
263
KRC Genk incasseert mokerslag: Fink hakt knopen door

Met de uitschakeling in de Croky Cup en een zware nederlaag tegen Antwerp heeft KRC Genk een rotweek ...

280
280
Leko houdt adem in: steunpilaar Club Brugge tijdje out?

Club Brugge bleef één helft goed overeind, maar uiteindelijk bleek Arsenal toch een ...

498
498
“‘Bakkes tot op de grond’: Privé-mokerslag voor Brusselmans

Herman Brusselmans is al decennialang één van de meest markante stemmen in de Vlaamse ...

499
499
'Anderlecht herschikt weer: gevolgen voor Renard bekend'

Het organigram van Anderlecht was de laatste jaren een duiventil. Ook in de voorbije maanden werd er ...

286
286
'AA Gent plots opgejaagd: goudhaantje grof wild'

Het zijn voor AA Gent woelige dagen geweest. De club werd geconfronteerd met het plotse vertrek van ...

267
267
De Cat spreekt duidelijke taal over mogelijke wintertransfer

Dé ontdekking van het seizoen in de Jupiler Pro League is tot dusver zonder twijfel Nathan De ...

303
303
'Buitenkans voor JPL-clubs? Fredberg stuurt ex-Duivel weg'

Het is intussen een dik jaar geleden dat Jesper Fredberg ontslagen werd als CEO Sports bij ...

162
162
Ongeziene crisis bij Standard: "Nog nooit meegemaakt"

Vrijdagavond wordt alweer de achttiende speeldag in de Jupiler Pro League op gang getrapt. Zoals wel ...

366
366
'Genk baalt en grijpt naast WK-uitblinker'

Onlangs vond in Qatar het WK U17 plaats en dat toernooi werd door Belgische clubs gretig gevolgd. ...

88
88
'Transferstrijd los: Engelse clubs in de rij biJ Essevee'

Ondanks een reeks van zes wedstrijden zonder overwinning mag Zulte Waregem nog altijd dromen van de ...

276
276
Degryse haalt stevig uit na trainerssaga Club Brugge

Club Brugge kreeg woensdagavond een nieuwe uppercut in de Champions League, want nu leed het ook ...

407
407
TRANSFERUURTJE: 'De Mil tekent, Anderlecht verrast compleet'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

334
334

Meer sportnieuws