"Standard? Mijn makelaar raadde aan te wachten op iets beters"

door

Het was bij Standard een zeer bewogen transferzomer. Daarin bleven de fans en trainer Carl Hoefkens lange tijd op hun honger zitten, want de nodige versterkingen bleven lange tijd uit. Pas in het absolute slot haalden de Rouches nog uit met de komst van Isaac Hayden, Kamal Sowah, Moussa Djenepo en Steven Alzate.

LEES OOK: De Mil slaat op tafel bij KAA Gent en grijpt drastisch in

Standard kon niemand overtuigen

Voor die sterke eindsprint had Standard het echter vooral moeilijk om doelwitten te overtuigen. Na enkele magere jaren heeft de club niet meer de sportieve aantrekkingskracht die het verschil kan maken voor een gegeerde speler, terwijl ook niemand voor de centen naar Sclessin zal komen. De financiële middelen zijn immers zeer beperkt.

Die combinatie van factoren zorgde ervoor dat Standard zelfs een paar keer afgetroefd werd door veel kleinere clubs. Zo haalde Stef Peeters zijn neus op voor het Luikse voorstel, om vervolgens in 1B bij Patro Eisden te tekenen. Ook Cercle Brugge wist Standard de loef af te steken.

Olaigbe wachtte op iets beters

"Enkele maanden geleden kon ik bij Standard tekenen, maar mijn agent raadde me aan te wachten tot er iets beters op mijn pad kwam", verklaart Kazeem Olaigbe immers in Het Laatste Nieuws. "Gelukkig heb ik naar hem geluisterd. Hier wordt aan de ontwikkeling van jonge spelers gewerkt, dat is precies wat ik op dit moment in mijn carrière nodig heb."

De 20-jarige flankaanvaller mocht deze zomer vertrekken bij Southampton en Standard probeerde hem te overtuigen, maar dat lukte dus niet. Cercle slaagde daar wel in en schotelde Olaigbe een contract tot 2027 voor. Daar zullen ze bij Standard toch van balen.

Meteen beslissend bij Jonge Duivels

De voorbije dagen speelde Olaigbe zich immers al meteen in de kijker. Gill Swerts haalde hem bij de selectie van de Jonge Duivels en daar was hij prompt beslissend. Als invaller scoorde hij het enige doelpunt tegen Kazachstan, waardoor de Jonge Duivels met een zege begonnen zijn aan hun kwalificatiecampagne voor het EK U21 in 2025.

Was Cercle voor hem een betere keuze dan Standard?

Meest recent

Bom in Noorwegen: groot matchfixingschandaal

Terwijl Bodo/Glimt vriend en vijand verrast in de Champions League is er in Noorwegen een bom van ...

6
6
Sweeney verrast iedereen met voetbalskills bij... Sporting CP

Sydney Sweeney is één van de bekendste Amerikaanse actrices van het moment. Overal ...

6
6
Union SG kraait victorie: "Genk geloofde niet in mij"

Bij Union SG hebben ze een oog voor talent. Spelers die vooral in hun spelstijl furore zouden kunnen ...

58
58
Antwerp speurt rond: smaakmaker STVV in beeld?

Royal Antwerp FC haalde in januari Rein Van Helden weg bij STVV. Dat gebeurde dankzij een clausule ...

71
71
Taravel zorgt voor grote koerswijziging: "Wij zijn Anderlecht!"

RSC Anderlecht zal ook dit seizoen geen landskampioen spelen. Daarvoor werd de kern het afgelopen ...

145
145
Standard nekt zichzelf: "Eigenlijk is het een schande"

Standard blijft dit seizoen bijzonder wisselvallig voor de dag komen. Afgelopen weekend werd een ...

69
69
'Barça hoest miljoenen op: eerste zomertransfer binnen'

FC Barcelona staat zaterdagnamiddag voor een belangrijke afspraak in La Liga. De Catalanen willen ...

47
47
Het knalt bij Club Brugge: Leko kegelt speler eruit

Bij Club Brugge is de boodschap plots keihard. Ivan Leko heeft een duidelijke keuze gemaakt en dat ...

315
315
Gecontesteerde scheidsrechter voor Genk-Gent: De Mil reageert

De strijd om de drie resterende tickets voor de Champions' Play-Offs loopt volop en dit weekend ...

202
202
'Taravel grijpt in: groot slachtoffer in basisploeg'

RSC Anderlecht krijgt zaterdagavond het bezoek van OH Leuven. Indien Paars-Wit de drie punten thuis ...

270
270
'Club Brugge maakt balans op: tweetal de uitgang gewezen'

Club Brugge heeft deze week de Champions League met opgeheven hoofd verlaten. Blauw-Zwart kan zich ...

454
454
Mazzu verrast: plots heel ander Anderlecht

OH Leuven is de laatste weken zeker niet onaardig bezig. Vorig week verloren ze nog nipt van Club ...

260
260
‘Svilar grof wild: AS Roma krijgt héél pikant voorstel

Mile Svilar is een van de beste keepers in de Serie A. De doelman van AS Roma zou de club in de ...

49
49
Plat verklapt: "Daarom spelen we graag voor Beerschot"

Beerschot vecht met KV Kortrijk, Lommel SK, Patro Eisden en RFC Luik voor de tweede plaats in de ...

84
84
Standard doet slechte zaak na draak van een wedstrijd

Standard en La Louvière namen het vanavond op tegen elkaar. Een zeer belangrijke partij voor ...

98
98
KRC Genk evenaart record: De Condé wil méér

We haalden gisteren aan dat KRC Genk zijn strafste Europese campagne ooit is aan het afwerken. Head ...

183
183
Bosz looft Belgische diamant: "Een zeer goede zaak"

Bij PSV hebben ze een geweldige geschiedenis inzake Belgische spelers. Eric Gerets, Luc Nilis, Timmy ...

60
60
Club Brugge is gewaarschuwd: "Zo gaan we niet spelen"

Sporting Charleroi speelt dit weekend in eigen huis tegen Club Brugge. Als ze nog een kans willen ...

231
231
"Van Ajax naar Anderlecht? Dat moet hij direct doen!"

RSC Anderlecht is op zoek naar een sportief directeur die dicht bij het eerste elftal staat en niet ...

393
393
Groot schandaal in Challenger Pro League: "Illegale praktijken"

Het voetbal is al vele jaren de weg kwijt. De verhalen van ‘opvallende’ figuren die in ...

328
328
Top zes? Taravel wijst naar één speler

Bij RSC Anderlecht kunnen ze mits een zege tegen OH Leuven zo goed als zekerheid verschaffen over de ...

166
166
François ontkent zeer opvallend gerucht over Wilmots

Bij Standard nam Marc Wilmots afscheid van zijn rol als lid van de raad ven bestuur bij Standard. ...

98
98
'Anderlecht gooit deur open: Vrancken naar Lotto Park?'

Wouter Vrancken duikt alweer op bij Anderlecht. Zijn naam valt bijna automatisch zodra paars-wit ...

716
716
STVV de strafste, KRC Genk dramatisch

Voor het seizoen spreken heel wat clubs altijd de ambitie uit om beter te doen. Zeker als er veel ...

128
128
Vrancken lacht 'probleem' weg: "Begint op een soap te lijken”

STVV neemt het dit weekend op tegen Royal Antwerp FC. De Kanaries zijn de grote favoriet in dit ...

151
151

Meer sportnieuws