Pro League kondigt grote actie aan voor slachtoffers Marokko

0 stemmen
Pro League kondigt grote actie aan voor slachtoffers Marokko

De zware aardbeving in Marokko in de nacht van 8 op 9 september laat niemand onbewogen. Ook de Pro League niet, die een grote actie aankondigt om de slachtoffers van de ramp een hart onder de riem te steken.

Zo zullen alle wedstrijden die dit weekend gespeeld zullen worden in de Jupiler Pro League en de Challenger Pro League met een minuut stilte beginnen. Dat maakte de Pro League bekend op zijn website. "De Pro League en ElevenDAZN bundelen de krachten samen met de Belgische voetbalfamilie. We houden een minuut stilte en lanceren een collectieve oproep om steun", klinkt het. 

"Bij noodsituaties heeft de Belgische voetbalfamilie zich steeds van haar meest solidaire kant getoond", gaat de Pro League verder. "Gezien de nauwe banden tussen ons land en Marokko was het evident dat de Pro League en ElevenDAZN ook nu de krachten zouden bundelen. Samen met spelers uit onze competities lanceren we een oproep naar de fans om de slachtoffers van de aardbeving te steunen."

LEES OOK: Saibari bezorgt Marokko droomstart, Brazilië soort er drie

Koning Boudewijnstichting

De actie van de Pro League en ElevenDAZN bepekt zich niet tot een minuut stilte. Fans kunnen de slachtoffers van de aardbeving ook steunen via de Koning Boudewijnstichting, die een geldinzamelactie op poten gezet heeft.

"Het ingezamelde geld zal in eerste instantie worden gebruikt voor humanitaire noodhulp gegeven door organisaties op het terrein; de Rode Halve Maan Marokko, de Banque Alimentaire en de International Blue Crescent Relief and Development Foundation", legt de Pro League uit.

Meest recent

Thibaut Courtois vol emotie na opvallende uitspraken

Op het veld staat hij onder enorme druk, maar achter de schermen lijkt Thibaut Courtois zich in een ...

1
1
Verrassende nieuwe coach Anderlecht: Vertonghen reageert

Daags na de start van de voorbereiding, heeft RSC Anderlecht dan toch een nieuwe trainer gevonden. ...

74
74
'Tzolis krijgt voorwaarde te horen voor droomtransfer'

Christos Tzolis vertoeft momenteel in Griekenland, maar hij met een aantal collega-internationals ...

62
62
Transferbommetje! 'Jelle Vossen vindt Belgische club'

Na een bijzonder lastig seizoen, nam Jelle Vossen enkele weken geleden op mooie wijze afscheid van ...

194
194
Blunder van Anderlecht? 'Nieuwe trainer brengt pure miserie'

Anderlecht zocht een trainer die meteen rust en structuur moet brengen. Alleen heeft Sporting nu met ...

487
487
WK-route Duivels voorspeld: wordt dít de volgende tegenstander?

De tweede speelronde van de groepsfase op het WK zit erop. Uiteraard kan er tijdens de slotspeeldag ...

123
123
Garcia met rug tegen muur: dubbele schok in basiself Duivels

De Rode Duivels hebben zaterdagochtend nood aan een ruime en overtuigende zege tegen Nieuw-Zeeland. ...

291
291
"België nog niks laten zien" - nieuwe bondscoach op komst?

De Rode Duivels zijn tegenvallend aan het WK 2026 en dus wordt met een kritische blik naar de ...

315
315
Muñoz held bij Colombia, Kroatië voorkomt horror-scenario

Op het WK 2026 heeft Colombia zich geplaatst voor de volgende ronde. De Zuid-Amerikanen pakte 6 op 6 ...

39
39
Engelsen vinden geen opening en blijven gefrustreerd achter

Engeland is er dinsdagavond niet in geslaagd om zich al helemaal te verzekeren van de knock-outfase. ...

33
33
Ronaldo slaat terug na kritiek: "I'm back!"

Portugal was er niet in geslaagd om zijn openingsmatch op het WK te winnen tegen DR Congo en dat ...

42
42
Grote verrassing: Lommel-speler stopt op 28-jarige leeftijd

Lommel SK maakt komend seizoen na 23 jaar afwezigheid zijn rentree in de Jupiler Pro League. De ...

97
97
Controverse bij aftrap Engeland-Ghana na handshake-incident

Engeland kan dinsdagavond al de kwalificatie voor de zestiende finales over de streep trekken, als ...

126
126
Nieuwe wending in vete tussen Atletico en Barça over Alvarez

De voorbije weken is er een heuse vete ontstaan tussen Atletico Madrid en FC Barcelona. De Catalanen ...

98
98
Deschamps verlaat voorlopig WK na persoonlijke tragedie

Frankrijk heeft in de nacht van maandag op dinsdag al zijn ticket voor de zestiende finales op het ...

138
138
Gillet legt uit wat Anderlecht van nieuwe T1 kan verwachten

Het heeft een hele tijd geduurd, maar Anderlecht heeft eindelijk zijn nieuwe trainer gevonden. Het ...

527
527
'Vrancken neemt verrassende Belgen mee naar Schotland'

Het lijkt erop dat Wouter Vrancken zijn nieuwe uitdaging gevonden heeft na zijn vertrek bij STVV. ...

344
344
PSV-Belg naar Duitsland, Cercle shopt in Genk

Ondanks dat het WK nog in volle gang is, beginnen heel wat teams alweer aan de voorbereiding op het ...

85
85
Sterke Ronaldo loodst Portugal naar ruime zege

Portugal en Cristiano Ronaldo kregen bijzonder veel kritiek na de 0-0 tegen Congo. Tegen Oezbekistan ...

50
50
Anderlecht heeft zijn nieuwe coach officieel beet

Eindelijk witte rook: RSC Anderlecht heeft zijn nieuwe trainer helemaal beet. De Brusselaars maakten ...

405
405
Club Brugge verrast met oude bekende van KRC Genk

Club Brugge heeft vandaag een nieuwe assistent-trainer aangesteld. De landskampioen zag de afgelopen ...

143
143
Club Brugge jaagt op PSV-ster: ‘Ploegmaats worden gek’

Club Brugge kijkt naar Nederland voor extra versterking op de flank. Bij PSV loopt een speler rond ...

838
838
Theo Francken zorgt voor grote WK-rel op sociale media

De wedstrijd tussen België en Iran heeft niet alleen sportieve reacties uitgelokt. Minister van ...

137
137
Grote Ronaldo Show: twee records aan diggelen

Cristiano Ronaldo kreeg de afgelopen dagen (overdreven) veel kritiek. Van de 'kenners' op de sociale ...

51
51
Nilis ‘teleurgesteld’ in Duivel: "Hij moet opstaan"

Luc Nilis is een van de technisch meest verfijnde voetballers die België ooit heeft gehad. Hij ...

117
117

Meer sportnieuws