"AA Gent een stap terug? Ik zie dat zo niet"

455

Bij AA Gent haalden ze Arnar Vidarsson in huis als nieuwe trainer van de beloften. Tussen Emilio Ferrera en Hein Vanhaezebrouck klikt het totaal niet, al kreeg Ferrera nadien wel een opvallande promotie als hoofdverantwoordelijke voor het jeugddepartement. Vidarasson sprak over zijn transfer naar AA Gent.

De voormalige middenvelder van onder meer Cercle Brugge en Sporting Lokeren was voordien nochtans bondscoach van IJsland. De stap naar een beloftenploeg in een amateurreeks lijkt niet bepaald een stap hogerop.

LEES OOK: Coucke pakt uit met opvallend nieuws: Brugge krijgt primeur

Stap terug?

"Ik weet dat veel mensen zo denken, maar ik niet. Ik weet waarom ik trainer ben: omdat ik graag met jonge spelers werk. Dat is, op dit moment toch, mijn roeping.", zei Vidarsson.

"Voor mij is de stap naar Jong KAA Gent een logische, heel natuurlijke stap. De gesprekken met Hein, Michel en de voorzitter voelden heel goed aan. De accommodatie van het Buffalo Talent Center hier aan de Warmoezeniersweg is top, beter dan wat sommige clubs hebben voor hun A-kern”, zei hij in het clubblad WigWam.

Andere opties

Er waren nochtans andere opties. “Ik kon elders hoofdtrainer worden, of bondscoach in landen ver van hier. Maar ik wilde liever deze job, voor mijn eigen plezier, voor mijn eigen ambitie.”

Vidarsson gaf ook de ambities prijs. "Promoveren is geen must. Het màg en we zullen zien of deze groep daar al klaar voor is, maar het is geen expliciet doel. Eerste nationale is een lastige reeks voor jonge spelers, met veel echt volwassen mannen bij de tegenstanders. Dat is bijzonder leerzaam voor jonge jongens. Beloften leren meer in wedstrijden tegen mannen dan in wedstrijden tegen andere beloften.”

Maakte Vidarsson de goede keuze?

Meest recent

Milkon verrast iedereen met nieuwe club

De laatste jaren krijgen alsmaar meer jonge trainers hun kans in het Belgische voetbal, zij het met ...

2
2
Bormans speelt open kaart over Europese ambitie Union

Donderdag wordt alweer een drukke dag voor de Belgische teams in Europa. Ook Union moet dan opnieuw ...

8
8
Bornauw, Club en WK U17: Bruno reageert op hete hangijzers

Donderdag moet Anderlecht alweer aan de bak, want dan komt op de vierde speeldag in de Europa League ...

55
55
Ronaldo deelt hartverscheurend bericht na tragedie in Spanje

Cristiano Ronaldo speelde een groot stuk van zijn carrière in Spanje, uiteraard bij Real ...

10
10
Leko gelooft het zelf niet: Verhaeghe ruikt ongeziene stunt

Ivan Leko trapt bij Club Brugge bewust op de rem. Na de 3-4 tegen Inter gooit iedereen met ...

137
137
Geen goed voorteken voor Club: NXT verliest in slot van PSV

Club Brugge gaat om 21u op zoek naar zijn derde opeenvolgende overwinning in de Champions League. ...

63
63
Degryse voorspelt enorm spektakel bij Club Brugge

Club Brugge staat om 21u voor zijn vierde opdracht in de league phase van de Champions League. Het ...

158
158
Trainerscarousel: nieuwe coach Debast, Schreuder profiteert

November blijkt nu al de maand van de trainerswissels te worden. In de Jupiler Pro League sneuvelden ...

59
59
Relatie Van Gucht en Charlotte Van Looy onder druk?

Charlotte Van Looy doet een opvallende bekentenis over haar relatie met Ruben Van Gucht. Achter de ...

47
47
'Mislukte' transfers bij Club: Preud'homme weerlegt kritiek

Bij Club Brugge zijn ze alweer uitstekend aan het seizoen begonnen, met een 27 op 30 in de Jupiler ...

201
201
'Union haalt opgelucht adem: Bondsparket heeft genade'

Het blijven zeer drukke weken voor Union. Donderdag moet het in de Europa League op bezoek bij Celta ...

48
48
Ommekeer bij Kortrijk? "Het gaat de goede kant uit"

Vorig weekend vonden er de nodige verschuivingen plaats in de kelder van het klassement van de ...

96
96
Real pakt uit: tennisicoon in bestuur én toptalent op komst

Real Madrid kende alweer een woelig seizoensbegin, want na nederlagen tegen Real Betis en Atletico ...

47
47
'Vitor Bruno slikt dubbele domper voor Salzburg'

Anderlecht bezorgde zichzelf vorig weekend weer wat meer ademruimte met een ruime zege tegen ...

245
245
'Na 6 maanden alweer weg? Goudhaantje Union grof wild'

Union haalde afgelopen zomer alweer 35 miljoen euro op de transfermarkt op met de verkoop van Anan ...

51
51
Zulte Waregem plukt verrassend pion weg bij Club Brugge

Zulte Waregem was uitstekend aan het seizoen begonnen en snuffelde zelfs even aan de subtop, maar is ...

92
92
TRANSFERUURTJE: 'Milan shopt wéér bij Club, Bakayoko moet weg'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

208
208
De Mil met handen in het haar vlak voor Europese clash

KAA Gent neemt het in de Conference League op tegen het Finse KuPS. De Buffalo’s zijn ...

141
141
KV Mechelen snoert iedereen de mond: Raman reageert

Het rommelde bij KV Mechelen en coach Fred Vanderbiest werd nadrukkelijk met een ontslag in verband ...

77
77
Club Brugge liet Rode Duivel genadeloos links liggen

Club Brugge heeft zich flink geroerd afgelopen zomer. Na het vertrek van Simon Mignolet was ...

230
230
Van Bommel hakt knopen door: Brugse Duivels in vizier

Er staat weer een nieuwe interlandperiode voor de deur. Voor bondscoach Mark van Bommel weer een ...

213
213
Bruno Fernandes haalt ongezien uit: “Leugens verspreid"

Manchester United completeerde een knappe comeback in de Champions League tegen AS Roma. De uitploeg ...

36
36
Preud’homme slaat keihard terug na Club Brugge-kritiek

Club Brugge mikt altijd op het allerhoogste en ook achter de schermen zijn de ambities groot. Elke ...

277
277
HVH ziet Belgische arbitrage falen: “Gewoonweg belachelijk”

Afgelopen speeldag waren er weer een paar discutabele fases op de Belgische velden. Vooral de ...

162
162
'Club voelt bui al hangen: AC Milan heeft grootse plannen'

In januari is hij niet te koop, maar dat Nicolo Tresoldi bezig is aan zijn laatste maanden bij Club ...

243
243

Meer sportnieuws