"AA Gent een stap terug? Ik zie dat zo niet"

door

Bij AA Gent haalden ze Arnar Vidarsson in huis als nieuwe trainer van de beloften. Tussen Emilio Ferrera en Hein Vanhaezebrouck klikt het totaal niet, al kreeg Ferrera nadien wel een opvallande promotie als hoofdverantwoordelijke voor het jeugddepartement. Vidarasson sprak over zijn transfer naar AA Gent.

De voormalige middenvelder van onder meer Cercle Brugge en Sporting Lokeren was voordien nochtans bondscoach van IJsland. De stap naar een beloftenploeg in een amateurreeks lijkt niet bepaald een stap hogerop.

Stap terug?

"Ik weet dat veel mensen zo denken, maar ik niet. Ik weet waarom ik trainer ben: omdat ik graag met jonge spelers werk. Dat is, op dit moment toch, mijn roeping.", zei Vidarsson.

"Voor mij is de stap naar Jong KAA Gent een logische, heel natuurlijke stap. De gesprekken met Hein, Michel en de voorzitter voelden heel goed aan. De accommodatie van het Buffalo Talent Center hier aan de Warmoezeniersweg is top, beter dan wat sommige clubs hebben voor hun A-kern”, zei hij in het clubblad WigWam.

Andere opties

Er waren nochtans andere opties. “Ik kon elders hoofdtrainer worden, of bondscoach in landen ver van hier. Maar ik wilde liever deze job, voor mijn eigen plezier, voor mijn eigen ambitie.”

Vidarsson gaf ook de ambities prijs. "Promoveren is geen must. Het màg en we zullen zien of deze groep daar al klaar voor is, maar het is geen expliciet doel. Eerste nationale is een lastige reeks voor jonge spelers, met veel echt volwassen mannen bij de tegenstanders. Dat is bijzonder leerzaam voor jonge jongens. Beloften leren meer in wedstrijden tegen mannen dan in wedstrijden tegen andere beloften.”

Maakte Vidarsson de goede keuze?

Meest recent

Taravel komt met groot nieuws over De Cat

Anderlecht heeft vorige week een zeer slechte zaak gedaan in de strijd om de derde plaats met ...

2
2
Coucke apetrots op uniek project: geheimen onthuld

Terwijl Anderlecht sportief moeilijke weken beleeft in de Champions’ Play-Offs, laat eigenaar ...

4
4
Kopzorgen voor Hubert: gedecimeerd Union tegen Club?

Union ging vorig weekend met 1-3 winnen op Anderlecht en zorgde er zo voor dat de voorsprong van ...

27
27
'Cercle moet knoop doorhakken over WK-ganger'

Voor Cercle Brugge staat er in de laatste wedstrijden van het seizoen in principe niets meer op het ...

7
7
'Hongaars international op weg naar Jupiler Pro League'

We zouden dit seizoen in een aantal Europese competities weleens een verrassende kampioen kunnen ...

36
36
'Uitstekend nieuws Garcia: Rode Duivel maakt comeback'

Binnen twee weken moet Rudi Garcia bekend maken welke Rode Duivels hij zal meenemen naar het WK. De ...

77
77
Trainersdilemma Essevee: Colpaert spreekt duidelijke taal

Voor Zulte Waregem staat er dit seizoen eigenlijk niets meer op het spel, want in de Relegation ...

28
28
'Club Brugge schiet in actie: bod van 3,5 miljoen'

Club Brugge is nog volop verwikkeld in de strijd om de landstitel, maar achter de schermen lijkt hun ...

148
148
'Charleroi hoopt op miljoenen dankzij PL-duel'

Het heeft er alle schijn van dat de Jupiler Pro League komende zomer weer de nodige smaakmakers zal ...

15
15
Essevee wrijft zich in handen: smaakmaker blijft mogelijk

Bij Zulte Waregem zijn ze intussen al enkele weken zeker van het behoud in de Jupiler Pro League, ...

63
63
Franky Van der Elst compleet verrast: woorden raken diep

Franky Van der Elst is een echt icoon van het Belgische voetbal. De voormalige sterkhouder van Club ...

73
73
TRANSFERUURTJE: 'Club shopt in Genk, toptalent voor Antwerp'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

134
134
‘Code rood Antwerp: clash met supporters op komst’

Royal Antwerp FC doet nog volop mee in de Europe Play-Offs, maar de achterban begint toch te morren. ...

152
152
Saudische rel rond ref Lambrechts: "Het is een schande!"

Op de Belgische velden krijgen de scheidsrechters er wekelijks van langs, maar ook in ...

116
116
STVV verrast met transfernieuws: betrouwbare schakel

Sint-Truiden VV is dit seizoen de grote revelatie van de Jupiler Pro League. De Kanaries linken naar ...

71
71
Rode Duivels én Chelsea? Martens geeft hint over Penders

Binnen twee weken maakt Rudi Garcia de selectie van de Rode Duivels voor het WK bekend. Daarin zijn ...

60
60
Een koopje? Ajax komt met Godts-statement

De voorbije dagen ging de naam van Mika Godts in heel Europa over de tongen, na zijn geweldige ...

113
113
STVV slaat terug na kritiek: "Ongelijke strijd"

STVV is nog steeds dé revelatie van het seizoen. De Kanaries lijken in de Champions' Play-Off ...

78
78
Grote verandering: hier zal CL vanaf 2027 te zien zijn

De voorbije jaren moest de Belgische voetbalfan zich al stevig aanpassen om naar voetbal te kunnen ...

335
335
'Garcia schokt: 2 certitudes vallen nog uit de boot voor WK'

De start van het WK nadert met rasse schreden. In de komende weken zullen de eerste selecties voor ...

376
376
Lukaku biedt zichzelf aan: pikante toptransfer lonkt

Romelu Lukaku werkt nog steeds in België aan zijn terugkeer, nadat eind maart een nieuwe ...

345
345
Zlatan Ibrahimović zet sociale media in brand

Zlatan Ibrahimović heeft opnieuw van zich laten horen op sociale media, en zoals zo vaak deed hij ...

24
24
'Standard 'baalt': geen toptransfer naar Rusland'

Bij Standard gaat er deze zomer sowieso volk vertrekken. De Rouches moeten zoals elke Belgische ...

113
113
'Antwerp hakt knoop door over Janssen en Kerk'

Royal Antwerp FC kent alweer een pover seizoen en heeft de rol aan de Belgische top al even moeten ...

248
248
STVV geeft transferplan prijs: "Dat is de bedoeling"

Bij STVV zijn ze een voorbeeldclub inzake het financiële compartiment, dat maakten we al eerder ...

115
115

Meer sportnieuws