"AA Gent een stap terug? Ik zie dat zo niet"

455 stemmen

Bij AA Gent haalden ze Arnar Vidarsson in huis als nieuwe trainer van de beloften. Tussen Emilio Ferrera en Hein Vanhaezebrouck klikt het totaal niet, al kreeg Ferrera nadien wel een opvallande promotie als hoofdverantwoordelijke voor het jeugddepartement. Vidarasson sprak over zijn transfer naar AA Gent.

De voormalige middenvelder van onder meer Cercle Brugge en Sporting Lokeren was voordien nochtans bondscoach van IJsland. De stap naar een beloftenploeg in een amateurreeks lijkt niet bepaald een stap hogerop.

Stap terug?

"Ik weet dat veel mensen zo denken, maar ik niet. Ik weet waarom ik trainer ben: omdat ik graag met jonge spelers werk. Dat is, op dit moment toch, mijn roeping.", zei Vidarsson.

"Voor mij is de stap naar Jong KAA Gent een logische, heel natuurlijke stap. De gesprekken met Hein, Michel en de voorzitter voelden heel goed aan. De accommodatie van het Buffalo Talent Center hier aan de Warmoezeniersweg is top, beter dan wat sommige clubs hebben voor hun A-kern”, zei hij in het clubblad WigWam.

Andere opties

Er waren nochtans andere opties. “Ik kon elders hoofdtrainer worden, of bondscoach in landen ver van hier. Maar ik wilde liever deze job, voor mijn eigen plezier, voor mijn eigen ambitie.”

Vidarsson gaf ook de ambities prijs. "Promoveren is geen must. Het màg en we zullen zien of deze groep daar al klaar voor is, maar het is geen expliciet doel. Eerste nationale is een lastige reeks voor jonge spelers, met veel echt volwassen mannen bij de tegenstanders. Dat is bijzonder leerzaam voor jonge jongens. Beloften leren meer in wedstrijden tegen mannen dan in wedstrijden tegen andere beloften.”

Maakte Vidarsson de goede keuze?

Meest recent

Garcia verklapt één ding over opstelling Rode Duivels

Maandagavond is het eindelijk zover: dan beginnen de Rode Duivels aan hun WK. Om 21u Belgische tijd ...

5
5
'Transferbom in Italië: schoktransfer De Bruyne'

Zijn focus zal nu volledig liggen op het WK met de Rode Duivels, maar in de aanloop naar het ...

39
39
'Done deal: Rigaux haalt eerste Belg naar Feyenoord'

Na het einde van het seizoen trok Dévy Rigaux na maar liefst zeventien jaar de deur bij Club ...

29
29
Spaans bondscoach brengt Yamal-update voor openingsmatch

Niet alleen voor de Rode Duivels, maar ook voor Spanje begint maandag het WK. La Roja geldt als de ...

12
12
'Kompany krijgt zijn zin: Bayern akkoord voor topaanwinst'

Bayern München was afgelopen seizoen oppermachtig in Duitsland en pakte de dubbel, met ...

33
33
Doku: "Alleen op dat vlak is Yamal beter dan ik"

De Rode Duivels beginnen straks na een goede voorbereiding met zeer veel vertrouwen aan het WK. Als ...

60
60
'Club Brugge vindt oplossing voor banneling'

Bij Club Brugge staan er de komende weken en maanden nog heel wat transfers op til, zowel aan ...

210
210
Rode Duivel leeft plots helemaal weer op in Bundesliga

Na het mislukte WK 2022 drong zich een generatiewissel op bij de Rode Duivels, maar die liep niet ...

51
51
Duitsland schrikt even, maar boekt alsnog monsterscore

Duitsland opende zijn WK met een match tegen Curaçao. Kregen we een zeer vlotte overwinning ...

26
26
Oranje-fans zorgen voor dolle taferelen in Dallas

Nederland speelt vanavond om 22u tegen Japan. De match gaat door in het Amerikaanse Dallas en de ...

45
45
Nachtmerrie voor Duivels: Doku dreigt cruciaal duel te missen

Jérémy Doku is de beste veldspeler van de Rode Duivels. De flankaanvaller zit echter ...

343
343
'Nederlandse topclub legt bod neer voor De Busser'

Jari De Busser kende topjaren bij Go Ahead Eagles. De Belgische doelman wil komende zomer graag een ...

37
37
Sporting Hasselt verrast met transfer bij KRC Genk

Sporting Hasselt speelt komend seizoen in de Jupiler Pro League. De Limburgse club was al heel ...

163
163
'Dure verdediger op radar Belgische clubs'

De Belgische ploegen in de Jupiler en Challenger Pro League speuren rond naar versterking. Onze ...

112
112
'Club Brugge in heftig transfergevecht: bod van 7 miljoen'

Club Brugge zag inmiddels al verschillende spelers vertrekken en er zitten nog meer uitgaande deals ...

609
609
'Immense transferbom Mourinho: Real heeft verbaal akkoord'

José Mourinho werd afgelopen donderdag officieel gepresenteerd als hoofdcoach van Real ...

131
131
Vorstelijke videocall: Lukaku slaat koning Filip met verstomming

De Rode Duivels beginnen maandagavond aan hun campagne op het WK 2026 met een groepsmatch tegen ...

111
111
België - Egypte: dit resultaat voorspellen de statistieken

Maandagavond trappen de Rode Duivels hun WK-campagne op gang. In Seattle vormt Egypte dan de ...

411
411
Emotionele WK-viering van Schot verovert alle harten

John McGinn bezorgde Schotland op het WK een historische overwinning, maar het was niet zijn ...

25
25
'Transfer krijgt vorm: De Cat krijgt interessant voorstel'

Een plek in de WK-selectie bleek uiteindelijk te hoog gegrepen, toch staat Nathan De Cat voor een ...

650
650
'Club Brugge nadert akkoord: knappe dubbelslag op mercato'

De sportieve leiding van Club Brugge speurt momenteel naar directe versterking voor de eerste ploeg. ...

480
480
Klaar voor Egypte: De Ketelaere maakt indruk op training

De Rode Duivels kruisen maandag de degens met Egypte tijdens hun eerste WK-match. In afwachting van ...

71
71
Hans Vanaken tóch in WK-basisploeg? "Tegen Egypte ..."

In aanloop naar de WK-opener tegen Egypte, wordt al volop gespeculeerd over de mogelijke basisploeg ...

412
412
Opvolger Courtois bij Duivels: "Hij heeft beste papieren"

"Op een bepaald moment moet je de fakkel doorgeven" en "kans is groter dat ik niet doorga dan wel". ...

494
494
"Een dictatuur" - 'VAR-schandaal' zorgt voor commotie op WK

Op het wereldkampioenschap heeft Qatar zaterdagnacht een grote stunt geboekt. De Qatari's wisten op ...

220
220

Meer sportnieuws