"AA Gent een stap terug? Ik zie dat zo niet"

door

Bij AA Gent haalden ze Arnar Vidarsson in huis als nieuwe trainer van de beloften. Tussen Emilio Ferrera en Hein Vanhaezebrouck klikt het totaal niet, al kreeg Ferrera nadien wel een opvallande promotie als hoofdverantwoordelijke voor het jeugddepartement. Vidarasson sprak over zijn transfer naar AA Gent.

De voormalige middenvelder van onder meer Cercle Brugge en Sporting Lokeren was voordien nochtans bondscoach van IJsland. De stap naar een beloftenploeg in een amateurreeks lijkt niet bepaald een stap hogerop.

Stap terug?

"Ik weet dat veel mensen zo denken, maar ik niet. Ik weet waarom ik trainer ben: omdat ik graag met jonge spelers werk. Dat is, op dit moment toch, mijn roeping.", zei Vidarsson.

"Voor mij is de stap naar Jong KAA Gent een logische, heel natuurlijke stap. De gesprekken met Hein, Michel en de voorzitter voelden heel goed aan. De accommodatie van het Buffalo Talent Center hier aan de Warmoezeniersweg is top, beter dan wat sommige clubs hebben voor hun A-kern”, zei hij in het clubblad WigWam.

Andere opties

Er waren nochtans andere opties. “Ik kon elders hoofdtrainer worden, of bondscoach in landen ver van hier. Maar ik wilde liever deze job, voor mijn eigen plezier, voor mijn eigen ambitie.”

Vidarsson gaf ook de ambities prijs. "Promoveren is geen must. Het màg en we zullen zien of deze groep daar al klaar voor is, maar het is geen expliciet doel. Eerste nationale is een lastige reeks voor jonge spelers, met veel echt volwassen mannen bij de tegenstanders. Dat is bijzonder leerzaam voor jonge jongens. Beloften leren meer in wedstrijden tegen mannen dan in wedstrijden tegen andere beloften.”

Maakte Vidarsson de goede keuze?

Meest recent

Meunier dropt bommetje: transfer naar ... Anderlecht?

Woensdag vertrekken de Rode Duivels naar Amerika voor een tweeluik tegen Mexico en de VS. Een van de ...

17
17
Zorgwekkende update rond Boskamp: fans reageren geschokt

De zorgen rond Jan Boskamp nemen toe. Tijdens een recente uitzending liet René van der Gijp ...

86
86
Lukaku haakt af bij Rode Duivels: puzzelen voor Garcia

Dinsdag bliezen de Rode Duivels verzamelen in Tubeke, om daags nadien koers te zetten richting de ...

56
56
Anderlecht moet dokken: spelers passeren langs de kassa

Met de hakken over de sloot verzekerde RSC Anderlecht zich van een plekje in de Champions' ...

101
101
Brusselmans zorgt voor kippenvel: "Zou het nooit doen"

Herman Brusselmans heeft met een onverwacht gezinsmoment iedereen naar de keel gegrepen. De ...

19
19
Madou zet Club Brugge op scherp: straffe woorden voor PO's

Club Brugge gaat Play-Off 1 in als achtervolger. De ambities van Blauw-Zwart zijn duidelijk: ...

151
151
Meunier verbaast iedereen met toekomstplannen

Thomas Meunier was afgelopen speeldag de grote man bij Lille met een doelpunt en een assist. De ...

109
109
Zinho Vanheusden doet emotionele bekentenis

Zinho Vanheusden stopte op 26-jarige leeftijd al met profvoetbal. De centrale verdediger kende ...

82
82
Debast doet boekje open over Anderlecht én De Cat

De Rode Duivels kampen met een blessuregolf. Bondscoach Rudi Garcia kan over verschillende pionnen ...

159
159
STVV primus van de JPL: groot wapen Vrancken in PO’s

Het viel op afgelopen speeldag, veel doelpunten vanuit stilstaande fases. Het Laatste Nieuws vond ...

37
37
Noa Lang doet pittige onthulling over horrorblessure

Het waren geen beelden voor gevoelige kijkers. Noa Lang liep tijdens de Champions League-clash ...

57
57
Anderlecht in vrije val: dit wordt nu duidelijk

RSC Anderlecht heeft zich geplaatst voor Play-Off 1, maar de afgelopen weken sputtert de motor weer. ...

286
286
Hayen krijgt raad: Genk-miscast moet er meteen uit

KRC Genk greep net naast een ticket voor Play-Off 1. De Limburgers sloten het seizoen af met een 5-5 ...

223
223
Code rood bij Antwerp: Oosting zwaar onder vuur

Royal Antwerp FC wist Play-Off 1 niet te bereiken. The Great Old keek zelfs even tegen ...

212
212
Steven Defour maakt brandhout van Anderlecht

RSC Anderlecht ging op de laatste speeldag van de reguliere competitie pijnlijk onderuit tegen ...

145
145
Jan Vertonghen mee naar WK? Mannaert hakt knopen door

Wie Rode Duivels zegt, zegt Jan Vertonghen (157 caps). De recordinternational is inmiddels al ...

118
118
TRANSFERUURTJE: ‘Standard en Club kijken in JPL, Anderlecht dubt’

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

178
178
Ruben Van Gucht duikt in pikant avontuur met blonde BV

Hij slijpt de messen. Letterlijk en figuurlijk. Ruben Van Gucht lijkt klaar om opnieuw toe te slaan, ...

63
63
Titelrace barst los: Union, Club Brugge of underdog?

Union, Club Brugge, STVV, AA Gent, KV Mechelen en RSC Anderlecht. Ziedaar de zes ploegen die straks ...

100
100
'Hard verdict Hayen: sterkhouder out bij KRC Genk?'

KRC Genk verspeelde zondag een uitgelezen kans om zich op de valreep alsnog bij de top zes scharen. ...

313
313
Aftellen naar de play-offs: de ultieme 11 van de JPL

De echte prijzen worden pas aan de meet uitgedeeld, maar met de reguliere competitie achter de rug ...

142
142
Vanhaezebrouck helpt topclubs: vijf koopjes in JPL

De voorbije maanden drukten weer heel wat smaakmakers hun stempel op de Belgische velden. Niet ...

467
467
JPL 2025-26: 10 opvallende cijfers na regulier seizoen

Nu alle tickets verdeeld zijn maakt de reguliere competitie plaats voor de play-offs. Vooraleer het ...

158
158
Club of Union dé titelfavoriet? Filip Joos bekent kleur

Na de huidige interland-periode gaat de titelstrijd in de Champions' Play-Offs van start. De meeste ...

406
406
'Openda-drama deint uit: drastische beslissing Juventus'

De Rode Duivels blazen dinsdag verzamelen in Tubeke in aanloop naar hun stage in de VS. Voor een ...

131
131

Meer sportnieuws