"AA Gent een stap terug? Ik zie dat zo niet"

door

Bij AA Gent haalden ze Arnar Vidarsson in huis als nieuwe trainer van de beloften. Tussen Emilio Ferrera en Hein Vanhaezebrouck klikt het totaal niet, al kreeg Ferrera nadien wel een opvallande promotie als hoofdverantwoordelijke voor het jeugddepartement. Vidarasson sprak over zijn transfer naar AA Gent.

De voormalige middenvelder van onder meer Cercle Brugge en Sporting Lokeren was voordien nochtans bondscoach van IJsland. De stap naar een beloftenploeg in een amateurreeks lijkt niet bepaald een stap hogerop.

Stap terug?

"Ik weet dat veel mensen zo denken, maar ik niet. Ik weet waarom ik trainer ben: omdat ik graag met jonge spelers werk. Dat is, op dit moment toch, mijn roeping.", zei Vidarsson.

"Voor mij is de stap naar Jong KAA Gent een logische, heel natuurlijke stap. De gesprekken met Hein, Michel en de voorzitter voelden heel goed aan. De accommodatie van het Buffalo Talent Center hier aan de Warmoezeniersweg is top, beter dan wat sommige clubs hebben voor hun A-kern”, zei hij in het clubblad WigWam.

Andere opties

Er waren nochtans andere opties. “Ik kon elders hoofdtrainer worden, of bondscoach in landen ver van hier. Maar ik wilde liever deze job, voor mijn eigen plezier, voor mijn eigen ambitie.”

Vidarsson gaf ook de ambities prijs. "Promoveren is geen must. Het màg en we zullen zien of deze groep daar al klaar voor is, maar het is geen expliciet doel. Eerste nationale is een lastige reeks voor jonge spelers, met veel echt volwassen mannen bij de tegenstanders. Dat is bijzonder leerzaam voor jonge jongens. Beloften leren meer in wedstrijden tegen mannen dan in wedstrijden tegen andere beloften.”

Maakte Vidarsson de goede keuze?

Meest recent

'Anderlecht pusht overbodig duo hardhandig richting exit'

De zomerstage zit erop, en dus is het stilaan tijd om knopen door te hakken bij RSC Anderlecht. ...

21
21
'Bliksemvertrek bij Club Brugge: Rigaux speelt open kaart'

Ruim een jaar na het vertrek van Vincent Mannaert heeft Club Brugge de start van een nieuw tijdperk ...

187
187
'De Condé staat pal: Genk weigert bod op steunpilaar'

Na een grotendeels geslaagde campagne sprak KRC Genk openlijk de ambitie uit om de kleedkamer in de ...

212
212
'Vuurwerk bij Club Brugge: volgende toptransfer op til'

De onderhandelingen met AC Milan omtrent Ardon Jashari zitten momenteel muurvast, maar de Speler van ...

841
841
'KRC Genk baalt: net te laat voor smaakmaker van AA Gent

AA Gent laat een van de aanvallende krachten van de beloftenploeg zomaar vertrekken. De Buffalo's ...

164
164
'PSV verrast met komst Standard-flop'

PSV is héél actief op de transfermarkt. De Nederlandse landskampion verliest veel ...

108
108
AA Gent krijgt al meteen fikse domper met transfer van Brown

Bij AA Gent bleef het deze zomer tot dusver opvallend stil. Een stevige make-over van de kern leek ...

181
181
Blessure Coosemans: Anderlecht kent de uiteindelijke schade

RSC Anderlecht rondde afgelopen zaterdag zijn zomerse stage af met twee oefenwedstrijden. In het ...

413
413
Real Madrid slaat wild om zich heen: 168 miljoen euro

Real Madrid zit niet stil op de transfermarkt. De Koninklijke heeft zopas zijn volgende ingaande ...

136
136
Luka Modric heeft nieuwe club eindelijk helemaal beet

Het zat er al maanden aan te komen en nu heeft Luka Modric ook daadwerkelijk zijn volgende ...

66
66
Wanhopige RSCA-deal: Renard flirt met catastrofe

De zomermercato draait op volle toeren, maar bij Anderlecht lijkt de druk intussen te wegen. In ...

391
391
'Plottwist bij Club Brugge: Jashari in de etalage gezet'

De spanning stijgt bij Club Brugge, waar de soap rond Ardon Jashari richting haar ontknoping ...

777
777
DAZN staakt onderhandelingen: start JPL niet op tv

Binnen minder dan twee weken gaat de bal opnieuw aan het rollen in de Jupiler Pro League. Behalve ...

928
928
'Alarmbellen bij Club Brugge: Jashari-bom explodeert'

De afgelopen weken is er reeds veel inkt gevloeid over de vertrekwens van Ardon Jashari, die Club ...

1443
1443
'Renard in overdrive: Anderlecht pakt uit met drieklapper'

Besnik Hasi mocht al zes aanwinsten verwelkomen, en dus lijkt het nu vooral tijd voor uitgaand ...

609
609
Club Brugge verrast: sterkhouder tekent nieuw contract

Club Brugge bereidt zich voor op een leegloop, want in het zog van Ferran Jutglà, Chemsdine ...

360
360
Beerschot loopt leeg: volgende sterkhouder vertrekt

Bij Beerschot degradeerden ze naar de Challenger Pro League en de lichtpunten van vorig seizoen ...

233
233
KRC Genk stuurt Kompany wandelen met stevig statement

KRC Genk heeft een zeer grote slag weten te slaan. Ondanks interesse van het Bayern München van ...

363
363
'Anderlecht raast door: volgende transfer is een feit'

RSC Anderlecht is nog lang niet klaar op de transfermarkt. De Brusselaars gaan nog een nieuwe ...

306
306
Na 10 jaar is het over en out: lifestylemerk BALR. failliet

Toch wel straf nieuws vanuit het voetbal. Daar kwam vandaag het bericht dat een groot merk de boeken ...

421
421
'AA Gent laat smaakmaker door de handen glippen'

AA Gent laat een van de aanvallende krachten van de beloftenploeg zomaar vertrekken. Sasha Tavolieri ...

273
273
'Lommel SK pakt uit met ex-speler van Tottenham'

Lommel SK verandert het geweer van schouder. De Limburgers gaan voluit voor promotie naar de Jupiler ...

88
88
Harde oorlog: UEFA en FIFA vliegen elkaar in de haren

Er heerst momenteel een oorlog tussen de UEFA, de Europese voetbalbond en de FIFA, de ...

207
207
“Discriminerend en vernederend” – Verjaardag Yamal ontspoort

Lamine Yamal is 18 jaar geworden en dat werd uitbundig gevierd, misschien wel té uitbundig. ...

236
236
'Louis van Gaal verrast: laatste sensationele uitdaging'

Louis van Gaal heeft een reputatie om u tegen te zeggen, maar de Nederlandse oefenmeester kampte de ...

208
208

Meer sportnieuws