Antwerp pakt uit met grote verrassingen in CL-lijst

door
Antwerp pakt uit met grote verrassingen in CL-lijst

De interlandbreak zit er weer op en dat betekent dat de focus weer kan gaan naar het clubvoetbal. Volgende week worden ook de poules van de Europese bekers afgetrapt en dat betekent dat Antwerp zijn grote debuut in de Champions League mag gaan maken. De Great Old wacht meteen een prestigieuze trip naar FC Barcelona.

LEES OOK: Antwerp in actie: terugkeer plots wél op de tafel

Vines lange tijd out?

Het wordt afwachten hoe Mark van Bommel de zaken daar tactisch zal aanpakken. De Nederlandse trainer zou weleens voor enkele verrassingen kunnen zorgen. De spelerslijst werd op al 4 september ingediend maar nu pas bekendgemaakt en blijkt een aantal opmerkelijke keuzes te bevatten.

De meest opvallende afwezige is Sam Vines. De Amerikaanse linksachter was in de laatste twee matchen op AEK en Union nog titularis en scoorde zelfs in het Dudenpark. Hij raakte daar echter ook geblesseerd en zijn uitsluiting van de lijst wijst er mogelijk op dat hij lange tijd aan de kant zal moeten blijven.

Gelukkig kan Van Bommel op de linksachter wel rekenen op Owen Wijndal, die op de valreep nog gehuurd werd van Ajax en meteen ook ingeschreven werd voor het kampioenenbal. Dat is maar goed ook, want de spoeling is in de defensie zeer dun. Dat blijkt ook uit twee bizarre namen die wel ingeschreven werden.

Opties achterin beperkt

Björn Engels en Dorian Dessoleil prijken immers zowaar op de Champions League-lijst. Engels heeft nochtans al sinds februari 2022(!) geen officiële wedstrijd meer gespeeld en is nog steeds niet fit. Dessoleil keerde dan weer in de zomer terug na een uitleenbeurt aan KV Kortrijk, maar traint sindsdien mee met Young Reds.

De kans dat ze ook effectief minuten zullen krijgen, lijkt echter onbestaande. Wellicht neemt Antwerp het zekere voor het onzekere, want de opties in het centrum van de defensie zijn beperkt. Toby Alderweireld ligt momenteel in de lappenmand en Ritchie De Laet is ook blessuregevoelig, waardoor enkel nog de jonkies Zeno Van Den Bosch en Soumaila Coulibaly overblijven.

De Champions League-lijst van Antwerp

Butez, De Wolf, Lammens, De Laet, Engels, Wijndal, Alderweireld, Keita, Bataille, Coulibaly, Dessoleil, Kerk, Yusuf, Ondrejka, Ejuke, Ekkelenkamp, Ilenikhena, Balikwisha, Muja, Janssen, Valencia

B-lijst: Van Gils, Devalckeneer, Van Den Bosch, Corbanie, Elmazhad, Delaporte, Verstraeten, Smits, Vermeeren, Zaânan, Mitrovic, Courtens, Horemans, Van Hees, Degallaix, Soussi

Kan je begrijpen dat Engels en Dessoleil toch ingeschreven werden?

Meest recent

Transfer naar Belgische topclub? Titraoui reageert

Charleroi loodste de voorbije jaren vrij consistent spelers door naar de Belgische top, met vorige ...

65
65
Broos baalt na eliminatie: "Niet onze dag"

Voor Hugo Broos zit de Africa Cup er al op. Onze landgenoot zag zijn Zuid-Afrika sneuvelen in de ...

21
21
'Standard heeft eerste winteraanwinst beet'

Standard mag nog hopen op een ticket voor de Champions' Play-Off, want na 20 speeldagen prijkt het ...

44
44
Kompany verliest nieuwe chouchou: "Ik wil absoluut naar Real"

Vincent Kompany heeft dit seizoen van Bayern München een machine gemaakt die amper af te ...

129
129
'Spaans toptalent wil doorbreken in Jupiler Pro League'

Nu de wintermercato van start gegaan is, zijn de Belgische clubs volop aan het zoeken naar ...

101
101
Anderlecht lanceert toptalent: Proto optimistisch

Anderlecht vertrok dit weekend naar Spanje om zich in warmere en zonnigere omstandigheden te kunnen ...

133
133
Broos ziet Africa Cup al in achtste finale eindigen

Hugo Broos is er zondagavond niet in geslaagd om het goede voorbeeld van Tom Saintfiet te volgen. ...

57
57
De Zerbi doet zeer pijnlijke uitspraak over rode Vermeeren

Arthur Vermeeren beleefde zondag een zeer pijnlijke primeur. De middenvelder pakte immers de eerste ...

129
129
Transfer bijna rond: Vanzeir niet mee op stage met Gent

Heel wat eersteklassers brengen de komende week door in zonniger oorden om zich klaar te stomen voor ...

184
184
'Club Brugge trekt dikke streep door twee miljoenentransfers'

Club Brugge vertoeft momenteel in Marbella, waar coach Ivan Leko zijn troepen klaarstoomt voor de ...

505
505
Hans Vanaken verovert ook naast het veld alle harten

Hans Vanaken is al jaren een vaste waarde bij Club Brugge. Niet alleen met zijn voeten, maar ook met ...

213
213
City sputtert in 2026: Chelsea steelt punt in 94ste minuut

De eerste grote Premier League-topper van het nieuwe kalenderjaar heeft geen winnaar opgeleverd. ...

55
55
'Wending Anderlecht: onverwachte aanwinst op radar'

RSC Anderlecht wil zich in januari verzekeren van enkele gerichte aanwinsten. Op de verlanglijst ...

403
403
'Club Brugge ruikt bloed: jacht op nieuwe '10' ontploft'

Club Brugge voelt een buitenkans en gaat vol in de aanval voor een nieuwe ‘10’. Leipzig ...

415
415
Africa Cup: Marokko door dankzij uitblinker (en keepersblunder)

Op de Africa Cup wordt momenteel gestreden om de tickets voor de kwartfinales. Marokko wist zich ...

86
86
Transferbom! 'Anderlecht vol voor terugkeer Duranville'

RSC Anderlecht werkt achter de schermen aan een heuse transferbom. Volgens het Duitse Sport1 heeft ...

1199
1199
'KVM neemt drastische beslissing op transfermarkt'

KV Mechelen kan terugblikken op een knap seizoen tot dusver. De Maneblussers staan zelfs vijfde in ...

612
612
Van Gucht krijgt hoon internet over zich na rijbewijs-saga

We zijn nog maar vier dagen ver in het nieuwe jaar, toch heeft Ruben Van Gucht al twee dagen op een ...

176
176
Vervanger Mbappé held bij Real, ijskoude douche Liverpool

Real Madrid heeft het nieuwe kalenderjaar ingezet met een duidelijke zege, De Koninklijke haalde het ...

54
54
Letterlijk code rood: bijzondere beelden op stage Club

Om de tweede seizoenshelft tot in de puntjes voor te bereiden, trokken de meeste eersteklassers naar ...

231
231
'Antwerp maakt balans op: bliksemvertrek in de maak'

De Belgische clubs zullen nog enkele dagen geduld moeten hebben, officieel gezien opent de ...

959
959
Absolute nachtmerrie Vermeeren, Napoli wint brute veldslag

Het nieuwe kalenderjaar is dramatisch begonnen voor Athur Vermeeren. De middenvelder pakte zondag ...

170
170
Wéér slipper United: Engelse pers pakt Lammens onder de loep

Manchester United is niet bepaald goed aan het nieuwe kalenderjaar begonnen. Zondagnamiddag raakten ...

187
187
'Anderlecht en Antwerp nek aan nek voor eerste winteraanwinst'

Officieel gaat de winterse transferperiode voor de Belgische ploegen pas open op 6 januari. Maar ...

421
421
Leko drukt stempel bij Club: drie spelers in vizier

Ivan Leko is goed begonnen aan zijn tweede ambstermijn bij Club Brugge en pakte meteen 9 op 9 in de ...

755
755

Meer sportnieuws