Antwerp pakt uit met grote verrassingen in CL-lijst

door
Antwerp pakt uit met grote verrassingen in CL-lijst

De interlandbreak zit er weer op en dat betekent dat de focus weer kan gaan naar het clubvoetbal. Volgende week worden ook de poules van de Europese bekers afgetrapt en dat betekent dat Antwerp zijn grote debuut in de Champions League mag gaan maken. De Great Old wacht meteen een prestigieuze trip naar FC Barcelona.

LEES OOK: Wesley Hoedt en Emma Heesters droppen gigantische relatiebom

Vines lange tijd out?

Het wordt afwachten hoe Mark van Bommel de zaken daar tactisch zal aanpakken. De Nederlandse trainer zou weleens voor enkele verrassingen kunnen zorgen. De spelerslijst werd op al 4 september ingediend maar nu pas bekendgemaakt en blijkt een aantal opmerkelijke keuzes te bevatten.

De meest opvallende afwezige is Sam Vines. De Amerikaanse linksachter was in de laatste twee matchen op AEK en Union nog titularis en scoorde zelfs in het Dudenpark. Hij raakte daar echter ook geblesseerd en zijn uitsluiting van de lijst wijst er mogelijk op dat hij lange tijd aan de kant zal moeten blijven.

Gelukkig kan Van Bommel op de linksachter wel rekenen op Owen Wijndal, die op de valreep nog gehuurd werd van Ajax en meteen ook ingeschreven werd voor het kampioenenbal. Dat is maar goed ook, want de spoeling is in de defensie zeer dun. Dat blijkt ook uit twee bizarre namen die wel ingeschreven werden.

Opties achterin beperkt

Björn Engels en Dorian Dessoleil prijken immers zowaar op de Champions League-lijst. Engels heeft nochtans al sinds februari 2022(!) geen officiële wedstrijd meer gespeeld en is nog steeds niet fit. Dessoleil keerde dan weer in de zomer terug na een uitleenbeurt aan KV Kortrijk, maar traint sindsdien mee met Young Reds.

De kans dat ze ook effectief minuten zullen krijgen, lijkt echter onbestaande. Wellicht neemt Antwerp het zekere voor het onzekere, want de opties in het centrum van de defensie zijn beperkt. Toby Alderweireld ligt momenteel in de lappenmand en Ritchie De Laet is ook blessuregevoelig, waardoor enkel nog de jonkies Zeno Van Den Bosch en Soumaila Coulibaly overblijven.

De Champions League-lijst van Antwerp

Butez, De Wolf, Lammens, De Laet, Engels, Wijndal, Alderweireld, Keita, Bataille, Coulibaly, Dessoleil, Kerk, Yusuf, Ondrejka, Ejuke, Ekkelenkamp, Ilenikhena, Balikwisha, Muja, Janssen, Valencia

B-lijst: Van Gils, Devalckeneer, Van Den Bosch, Corbanie, Elmazhad, Delaporte, Verstraeten, Smits, Vermeeren, Zaânan, Mitrovic, Courtens, Horemans, Van Hees, Degallaix, Soussi

Kan je begrijpen dat Engels en Dessoleil toch ingeschreven werden?

Meest recent

'Barça maakt zich op voor transferbom van 100 miljoen'

Bij FC Barcelona beloven de komende mercato's weer spannend te worden. Het blijft voor de Catalanen ...

4
4
DAZN bijt in het zand, maar stuurt stevige waarschuwing

De voorbije weken was het bang afwachten voor de Belgische profclubs, nadat DAZN plots eenzijdig het ...

162
162
'Club Brugge keihard: bod van 20 miljoen geweigerd'

De spelers van Club Brugge kunnen nog enkele dagen genieten van een welverdiende vakantie. Op 3 ...

220
220
'Hoefkens krijgt sensationele aanwinst bij NAC'

Enkele weken geleden werd Carl Hoefkens nog nadrukkelijk gelinkt aan KRC Genk, maar de trainer ...

43
43
'Nieuwe tegenvaller Lukaku: Napoli grijpt in'

Het is bij Napoli nog niet het jaar van de Rode Duivels geweest. Kevin De Bruyne viel eind oktober ...

100
100
TRANSFERUURTJE: 'Belgische knaltransfer Kerk; Benteke naar Anderlecht?'

De wintermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk ...

289
289
Gokschandaal escaleert: storm in voetbalwereld

Het gokschandaal in Turkije houdt de gemoederen bezig. Eerder werd al bekendgemaakt dat een ...

88
88
Grootste ontdekking van Garcia: “Stabiliteit bij Duivels”

De voetbalfans kijken al reikhalzend uit naar het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. ...

99
99
Straf verhaal: Vanderhaeghe bijna bondscoach Kameroen

Yves Vanderhaeghe werd een kleine twee maanden geleden verrassend aangesteld als nieuwe T1 van ...

53
53
Verschueren kondigt volgende 'transfer' aan: "Kindermans?"

Bij RSC Anderlecht gebeurde er weer te veel in 2025. Héél veel transfers, een ...

625
625
'PSG wil voormalige Jupiler Pro League-ster vastleggen'

De Jupiler Pro League bewees de voorbije jaren voor heel wat spelers een ideale springplank naar een ...

66
66
Verschueren ziet één gigantische blunder van Vandenhaute

Vincent Kompany keerde in 2019 terug naar RSC Anderlecht. Michael Verschueren en Marc Coucke zorgden ...

420
420
Pro League haalt zeer grote slag thuis: DAZN baalt énorm

DAZN en de Pro League liggen al een tijdje overhoop met elkaar. Het Laatste Nieuws weet dat er nu ...

532
532
'Antwerp heeft masterplan met Dennis Praet'

Dennis Praet tekende in de zomer van 2024 voor Royal Antwerp FC. Ondertussen is hij er dus anderhalf ...

336
336
'Supertransfer De Cat: titanenstrijd met vier topclubs'

Zijn laatste matchen waren weliswaar iets minder, maar Nathan De Cat kan terugblikken op een sterke ...

574
574
‘Club & co ontdekken enorme vraagprijs voor JPL-smaakmaker’

De wintermercato loert om de hoek en de geruchtenmolen draait op volle toeren. Bij Sporting ...

272
272
Old Trafford houdt adem in: actie Lammens gaat Europa rond

Manchester United heeft in zijn laatste wedstrijd van 2025 opnieuw averij opgelopen in de Premier ...

379
379
'Hayen vloekt: steunpilaar naar uitgang bij Genk'

KRC Genk zal zich de komende maanden moeten herpakken na een tegenvallende eerste seizoenshelft. ...

1092
1092
'Anderlecht hakt knoop door over job Olivier Renard'

De winterse transferperiode zal bij RSC Anderlecht in goede banen geleid worden door Olivier Renard. ...

451
451
Club Brugge davert: plant Leko comebackstunt op Jan Breydel?

De naam van Ivan Leko doet opnieuw iets bewegen in Brugge. Want als hij écht meteen wil ...

500
500
Trossard heerst in titelclash: Engelse pers laat zich gaan

In de Engelse Premier League heeft Arsenal FC dinsdag een serieus statement gemaakt. De koploper won ...

131
131
Transfergeruchten barsten los na opvallend bezoek Tzolis

Club Brugge zal in 2026 opnieuw enkele grote uitgaande transfers realiseren. Eén van de ...

245
245
Opvolger voor Mignolet: één grote favoriet, vier outsiders

Vlak voor het Belgische clubvoetbal zich straks weer op gang trekt, wordt de winnaar van de Gouden ...

376
376
Lukaku terug naar Anderlecht: Verschueren gooit kaarten open

RSC Anderlecht voerde in 2025 opnieuw enkele cruciale veranderingen door met onder meer de terugkeer ...

461
461
Uitblinker Trossard sluit 2025 af met straffe statistiek

Voor wie er nog aan twijfelde dat Arsenal dit seizoen absoluut een prijs wil pakken, hebben de ...

58
58

Meer sportnieuws