Voetbalbond pakt uit met bijzondere actie voor Estland

door
Voetbalbond pakt uit met bijzondere actie voor Estland

De Rode Duivels nemen het dinsdagavond op tegen Estland in de EK-kwalificaties. Ze gaan in het Koning Boudewijnstadion op zoek naar 6 op 6 na de zege in en tegen Azerbeidzjan. Voor de aftrap plant de KBVB een bijzonder eerbetoon.

Dat schrijft Het Laatste Nieuws. De krant weet dat Nacer Chadli en Simon Mignolet in de bloemetjes zullen gezet worden voor hun verdiensten voor de Duivels en afscheid zullen neme van de Belgische fans. Chadli speelde in totaal 66 keer voor de nationale ploeg en scoorde daarin 8 goals. Zijn meest legendarische goal was uiteraard die tegen Japan op het WK in 2018, die elke voetballiefhebber zich nog levendig voor de geest kan halen.

Mignolet stond dan weer 35 keer tussen de palen als international en hield daarin 10 keer de nul. Dat hadden veel meer wedstrijden kunnen zijn, maar de Limburger werd zowat zijn hele carrière bij de Duivels gebarreerd door Thibaut Courtois, de onbetwiste nummer één. Mignolet maakte nog deel uit van de selectie voor het WK in Qatar, maar kwam er niet in actie.

LEES OOK: 'Mignolet out: Club Brugge shopt in Jupiler Pro League'

Volksliederen

De KBVB plant ook iets bijzonders met de Brabançonne, weet Het Laatste Nieuws nog. Ons volkslied zal voor de gelegenheid door een koor van dertig zangers en twaalf fans gebracht worden, in drie talen. Afwachten of dat de Duivels zal inspireren tot een betere prestatie dan tegen Azerbeidzjan, waar ze na een fletse vertoning met 0-1 wonnen.

Wat wordt het tegen Estland?

Meest recent

Overzicht Europa: record Kompany, eindelijk prijs Arsenal?

De eerste interland-break van het seizoen is begonnen, de clubs kunnen even tot rust komen in ...

8
8
Mokerslag Anderlecht: zo reageert Coucke op Cercle-fiasco

RSC Anderlecht heeft de reguliere competitie in de Jupiler Pro League afgesloten met een pijnlijke ...

158
158
'Eerste zomeraanwinst: Standard op zucht van JPL-uitblinker'

Standard zal in de komende weken via de Europe Play-Offs alsnog trachten om een Europees ticket af ...

99
99
Drama rond Lukaku ontploft: Conte grijpt genadeloos in

Het signaal van Conte kon bijna niet harder zijn voor Romelu Lukaku. Terwijl Napoli blijft winnen, ...

90
90
'Hayen zet orde op zaken: eerste slachtoffer in vizier'

KRC Genk heeft een absolute rotweek achter de rug. Daags na de Europese uitschakeling in Freiburg, ...

202
202
Hommels bij Duivels: ophef rond één naam in selectie

De Rode Duivels reizen eerstdaags naar de Verenigde Staten voor een voorbereidende stage op het WK ...

246
246
Nieuwe TD op komst: Anderlecht dropt belangrijke hint

Nu het seizoen even onderbroken wordt door de nationale ploegen, hebben de clubs tijd om zich te ...

232
232
Kalender Play-Offs: groot voordeel Club in volle titelstrijd

In de komende dagen zijn de nationale ploegen aan zet, vervolgens barst de titelstrijd in de ...

547
547
Hoofdrolspelers vellen verdict over kalender Play-Offs

Na de interlandbreak is het money time in de Jupiler Pro League, waar de reguliere competitie dan ...

232
232
'1B-revelatie dropt hint: RSCA, Union, Gent of Club?'

De titelstrijd lijkt straks opnieuw een tweekoppige race tussen Union en Club Brugge te worden, al ...

321
321
Opvallende afwezige bij Club Brugge: veto van Leko?

Club Brugge sloot de reguliere competitie zondag af met een klinkende zege tegen KV Mechelen. ...

386
386
Anderlecht in alle staten: Taravel laat koppen rollen

Het ticket voor de Champions' Play-Offs kwam nooit écht in gevaar, maar op de slotspeeldag ...

533
533
Alderweireld zorgt voor vuurwerk in opvallend debat

Toby Alderweireld blijft ook na zijn actieve carrière enorm geliefd in de voetbalwereld. ...

49
49
Italianen wrijven zich in de ogen: verbluffende vaststelling De Bruyne

Kevin De Bruyne werkte afgelopen vrijdag tegen Cagliari zijn eerste volledige wedstrijd af sinds ...

103
103
Anderlecht spoelt kater door: Bornauw waarschuwt Club Brugge

RSC Anderlecht sloot zondagavond de reguliere competitie af met een pijnlijke slipper in eigen huis ...

344
344
'Flick steekt duim omhoog: eerste zomertransfer Barça'

FC Barcelona gaat na de interland-break op jacht naar de Spaanse titel én de eindzege in de ...

73
73
Gevecht om Gouden Stier: Anderlecht kwelduivel Club Brugge

De reguliere competitie in de Jupiler Pro League. Na de interland-break barst de voorlopig laatste ...

320
320
Gezichtsverlies bij Anderlecht: "Ronduit onvergeeflijk"

RSC Anderlecht heeft de interland-break allerminst met een goed gevoel kunnen inzetten. De ...

258
258
‘Club deelt mokerslag uit: Leko furieus door transferdeal'

Club Brugge kijkt al vooruit naar de zomermercato, maar botst daarbij stevig op Ivan Leko. Een ...

637
637
'Club Brugge laat oogje vallen op steunpilaar KV Mechelen'

Met een 4-1 nederlaag denderde KV Mechelen zondag tegen Club Brugge van zijn roze welk. Nu het voor ...

401
401
Anderlecht historisch slecht: harde cijfers voor Taravel

Een scenaro waar vooraf haast niemand rekening mee hield, hing even toch in de lucht: KRC Genk en AA ...

174
174
Lardot evalueert Belgische arbitrage: "Een punt op 10?"

Zondag werd in de Jupiler Pro League de slotspeeldag van de reguliere competitie afgerond. Ook nu ...

210
210
Club Brugge verschaft update over blessure Vanaken

Met een klinkende 4-1 zege tegen KV Mechelen hield Club Brugge zondag een geslaagde generale ...

240
240
Weyts ziet Anderlecht crashen: pijnlijke foto gaat viraal

De ontgoocheling was groot bij minister Ben Weyts, die net als duizenden supporters van RSC ...

449
449
Bekendmaking kalender PO's: Club-RSCA op speeldag 1

Op een beklijvende slotspeeldag vol verrassende wendingen werden zondag de laatste tickets voor de ...

463
463

Meer sportnieuws