Jonge Duivels met de hakken over de sloot tegen stug Kazachstan

260 stemmen
Jonge Duivels met de hakken over de sloot tegen stug Kazachstan

Vanavond stond voor de Jonge Duivels de eerste kwalificatiewedstrijd voor het EK U21 op het programma. De troepen van de debuterende hoofdtrainer Gill Swerts stonden voor een confrontatie met Kazachstan. Op papier alvast geen al te sterke tegenstander, al hadden de Jonge Duivels het in de praktijk heel wat moeilijker. 

Gill Swerts koos ervoor om terug te vallen op enkele pionnen met al heel wat ervaring op het hoogste niveau. Tegen Kazachstan hadden de op papier veel sterkere Duivels het moeilijk. Aster Vranckx kreeg als kapitein zijn ploeg maar niet mee op sleeptouw, en de Kazachen hielden makkelijk stand. Een brilscore bij de rust was dan ook het logische gevolg. 

Na de rust opnieuw hetzelfde verhaal bij de Duivels, en Swerts besloot om twintig minuten voor het einde in te grijpen. Fofana en Vranckx maakten plaats voor Matazo en Olaigbe, en de dubbele wissel loonde vrijwel meteen. Kazeem Olaigbe wist enkele minuten later in zijn debuutwedstrijd voor de Jonge Duivels de bevrijdende treffer te scoren. De jongeling van Cercle Brugge zorgt er dus eigenhandig voor dat Swerts met een driepunter aan de campagne kan starten. 

Belangrijk tweeluik in aantocht

In oktober staan de Jonge Duivels en Gill Swerts voor een tweede en derde wedstrijd van de kwalificatiecampagne. Dan staan de jonge veulens wel voor twee verplaatsingen richting Malta en Hongarije. Een negen op negen om de campagne te beginnen zou alvast een droomstart zijn voor Swerts en co. Met Spanje en Schotland moeten de Duivels immers ook nog twee zware tegenstanders bekampen in hun groep. 

Zullen de Jonge Duivels zich plaatsen voor het EK?

Meest recent

Samen in ploeg met De Bruyne? Vanaken speelt open kaart

Heel wat kenners en analisten zijn van mening dat Hans Vanaken meer speelminuten moet krijgen bij de ...

35
35
'City pakt uit met duurste Premier League-transfer óóit'

Manchester City zal volgend seizoen voor het eerst in 10 jaar tijd succes moeten zien te boeken ...

92
92
Sels of Sommer? 'Club Brugge nadert nieuwe topdoelman'

Club Brugge nam na het voorbije seizoen afscheid van Simon Mignolet. Om de prijzenpakker te ...

427
427
Goal Promise David te laat: Zwitserland pakt groepswinst

Op WK 2026 is de eerste poule volledig gespeeld. Zo wist Zwitserland beslag te leggen op groepswinst ...

38
38
Doku terug op training: toch vraagteken voor Nieuw-Zeeland

De Rode Duivels maken zich momenteel op voor hun belangrijkste wedstrijd van het jaar tot dusver. Op ...

51
51
Lukaku open en eerlijk: dít denkt topspits echt over Vanaken

Van op het thuisfront wordt Hans Vanaken al een heel WK in de basiself van de Rode Duivels ...

318
318
'Real niet te houden: volgende knalaankoop Mourinho'

Real Madrid toonde zich al bijzonder actief op de zomercato. De Koninklijke haalde inmiddels drie ...

423
423
Duivels bij beste derdes? Aantrekkelijk programma lonkt

De tweede speelronde van de groepsfase op het WK zit erop. Uiteraard kan er tijdens de slotspeeldag ...

511
511
'Club Brugge schrikt op: transfer Skov Olsen aan spotprijs'

Club Brugge lanceerde de voorbije seizoen heel wat spelers richting de Europese topcompetities, maar ...

864
864
'Tottenham gaat wild tekeer: transferbod van 98.5 miljoen'

Tottenham Hotspur kwam afgelopen seizoen gevaarlijk dichtbij degradatie. Zo'n scenario wil de ...

117
117
"Dit is amateurisme" - Garcia en co krijgen veeg uit de pan

De Rode Duivels hadden het afgelopen zondag opvallend lastig om de defensieve organisatie van Iran ...

530
530
'Westerlo houdt been stijf: vraagprijs van 5 miljoen euro'

Het zijn bijzonder drukke dagen bij KVC Westerlo. De spelers zijn er grof wild en heel wat clubs ...

54
54
Vanaken antwoordt op roep om basisplaats

Na de tegenvallende twee op zes tegen Egypte en Iran kwam er de voorbije dagen heel wat kritiek op ...

97
97
Duivels krijgen cruciaal nieuws uit ziekenboeg

De Rode Duivels hebben nog enkele dagen om zich klaar te stomen voor hun allesbepalende laatste ...

138
138
'Opgelet Lammens: Man Utd hakt transferknoop door'

Senne Lammens beleefde een droomseizoen bij Manchester United. Er werd hard getwijfeld aan onze ...

99
99
'Club stuit op njet: groot talent vertrekt'

Bij Club Brugge staan er deze zomer heel wat veranderingen op til. Heel wat sterkhouders dreigen te ...

152
152
De Mil spreekt klare taal over transferplannen AA Gent

Alsmaar meer eersteklassers beginnen volop met de voorbereiding op het nieuwe seizoen. Ook bij AA ...

407
407
'Club Brugge heeft fraaie dubbelslag helemaal beet'

Bij Club Brugge blijft het deze zomer voorlopig opmerkelijk stil wat betreft inkomende transfers. ...

724
724
Brandon Mechele brengt emotioneel nieuws uit Amerika

Brandon Mechele is één van de zeldzame lichtpunten in een zwalpend Belgisch team. De ...

306
306
Vanaken beleeft WK-hel: Garcia maakt het nóg pijnlijker

Hans Vanaken droomde van zijn eerste echte WK-kans, maar zijn keuzes zet Rudi Garcia hem voorlopig ...

507
507
'Garcia plooit alsnog: belangrijke wissel bij Rode Duivels'

Na de twee op zes tegen Egypte en Iran lijkt het mes nu al op de keel te staan bij de Rode Duivels. ...

411
411
'Club laat zich niet afschrikken door contractverlenging'

Club Brugge maakt doorgaans snel zijn transferhuiswerk, maar deze zomer is het nog altijd wachten op ...

233
233
Vossen heeft spraakmakende transfer helemaal beet

Jelle Vossen beleefde een ontgoochelend seizoen bij Zulte Waregem, waar hij de voorbije maanden ...

108
108
'Wout Faes versiert absolute toptransfer'

Waar speelt Wout Faes komend seizoen? Dat is nog altijd een groot vraagteken. De Belgische ...

106
106
Midden in WK-storm haalt De Wever vernietigend uit

De sfeer rond de Rode Duivels was al allesbehalve uitbundig. Na twee teleurstellende gelijke spelen ...

173
173

Meer sportnieuws