Jonge Duivels met de hakken over de sloot tegen stug Kazachstan

door
Jonge Duivels met de hakken over de sloot tegen stug Kazachstan

Vanavond stond voor de Jonge Duivels de eerste kwalificatiewedstrijd voor het EK U21 op het programma. De troepen van de debuterende hoofdtrainer Gill Swerts stonden voor een confrontatie met Kazachstan. Op papier alvast geen al te sterke tegenstander, al hadden de Jonge Duivels het in de praktijk heel wat moeilijker. 

Gill Swerts koos ervoor om terug te vallen op enkele pionnen met al heel wat ervaring op het hoogste niveau. Tegen Kazachstan hadden de op papier veel sterkere Duivels het moeilijk. Aster Vranckx kreeg als kapitein zijn ploeg maar niet mee op sleeptouw, en de Kazachen hielden makkelijk stand. Een brilscore bij de rust was dan ook het logische gevolg. 

Na de rust opnieuw hetzelfde verhaal bij de Duivels, en Swerts besloot om twintig minuten voor het einde in te grijpen. Fofana en Vranckx maakten plaats voor Matazo en Olaigbe, en de dubbele wissel loonde vrijwel meteen. Kazeem Olaigbe wist enkele minuten later in zijn debuutwedstrijd voor de Jonge Duivels de bevrijdende treffer te scoren. De jongeling van Cercle Brugge zorgt er dus eigenhandig voor dat Swerts met een driepunter aan de campagne kan starten. 

Belangrijk tweeluik in aantocht

In oktober staan de Jonge Duivels en Gill Swerts voor een tweede en derde wedstrijd van de kwalificatiecampagne. Dan staan de jonge veulens wel voor twee verplaatsingen richting Malta en Hongarije. Een negen op negen om de campagne te beginnen zou alvast een droomstart zijn voor Swerts en co. Met Spanje en Schotland moeten de Duivels immers ook nog twee zware tegenstanders bekampen in hun groep. 

Zullen de Jonge Duivels zich plaatsen voor het EK?

Meest recent

TRANSFERUURTJE: 'Leegloop Club en Genk, nieuwe aanvaller RSCA'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

23
23
"Heel moeilijk om slikken"-VRT dumpt Van Gucht voor WK

Ruben Van Gucht is al jaren het vertrouwde gezicht van de sportredactie wanneer het over de Rode ...

6
6
Snoeihard oordeel bij KRC Genk: “Mag niet meer spelen”

KRC Genk won met 1-3 op het veld van Dinamo Zagreb, maar in de terugwedstrijd van de Europa League ...

42
42
Muja onthult succesformule STVV: ambitie is duidelijk

Sint-Truiden VV is dit seizoen dé grote revelatie van de Jupiler Pro League. De formatie van ...

12
12
Het leven na Anderlecht: “Onrechtvaardig voor Vandenhaute”

Wouter Vandenhaute vond zes maanden geleden tijd om zijn ontslag aan te bieden bij RSC Anderlecht na ...

116
116
Nieuwe WK-ramp: gaststad dreigt zich terug te trekken

Het is nog een paar maanden wachten tot het WK 2026 losbarst, maar de problemen stapelen zich nu al ...

62
62
Ilaimaharitra emotioneel: enorm drama voor Standard-pion

Standard Luik speelde vrijdagavond 1-1 gelijk tegen laagvlieger La Louvière. De Rouches ...

53
53
Bom in Noorwegen: groot matchfixingschandaal

Terwijl Bodo/Glimt vriend en vijand verrast in de Champions League is er in Noorwegen een bom van ...

62
62
Sweeney verrast iedereen met voetbalskills bij... Sporting CP

Sydney Sweeney is één van de bekendste Amerikaanse actrices van het moment. Overal ...

16
16
Union SG kraait victorie: "Genk geloofde niet in mij"

Bij Union SG hebben ze een oog voor talent. Spelers die vooral in hun spelstijl furore zouden kunnen ...

158
158
Antwerp speurt rond: smaakmaker STVV in beeld?

Royal Antwerp FC haalde in januari Rein Van Helden weg bij STVV. Dat gebeurde dankzij een clausule ...

184
184
Taravel zorgt voor grote koerswijziging: "Wij zijn Anderlecht!"

RSC Anderlecht zal ook dit seizoen geen landskampioen spelen. Daarvoor werd de kern het afgelopen ...

252
252
Standard nekt zichzelf: "Eigenlijk is het een schande"

Standard blijft dit seizoen bijzonder wisselvallig voor de dag komen. Afgelopen weekend werd een ...

94
94
'Barça hoest miljoenen op: eerste zomertransfer binnen'

FC Barcelona staat zaterdagnamiddag voor een belangrijke afspraak in La Liga. De Catalanen willen ...

75
75
Het knalt bij Club Brugge: Leko kegelt speler eruit

Bij Club Brugge is de boodschap plots keihard. Ivan Leko heeft een duidelijke keuze gemaakt en dat ...

458
458
Gecontesteerde scheidsrechter voor Genk-Gent: De Mil reageert

De strijd om de drie resterende tickets voor de Champions' Play-Offs loopt volop en dit weekend ...

268
268
'Taravel grijpt in: groot slachtoffer in basisploeg'

RSC Anderlecht krijgt zaterdagavond het bezoek van OH Leuven. Indien Paars-Wit de drie punten thuis ...

335
335
'Club Brugge maakt balans op: tweetal de uitgang gewezen'

Club Brugge heeft deze week de Champions League met opgeheven hoofd verlaten. Blauw-Zwart kan zich ...

575
575
Mazzu verrast: plots heel ander Anderlecht

OH Leuven is de laatste weken zeker niet onaardig bezig. Vorig week verloren ze nog nipt van Club ...

308
308
‘Svilar grof wild: AS Roma krijgt héél pikant voorstel

Mile Svilar is een van de beste keepers in de Serie A. De doelman van AS Roma zou de club in de ...

56
56
Plat verklapt: "Daarom spelen we graag voor Beerschot"

Beerschot vecht met KV Kortrijk, Lommel SK, Patro Eisden en RFC Luik voor de tweede plaats in de ...

101
101
Standard doet slechte zaak na draak van een wedstrijd

Standard en La Louvière namen het vanavond op tegen elkaar. Een zeer belangrijke partij voor ...

102
102
KRC Genk evenaart record: De Condé wil méér

We haalden gisteren aan dat KRC Genk zijn strafste Europese campagne ooit is aan het afwerken. Head ...

207
207
Bosz looft Belgische diamant: "Een zeer goede zaak"

Bij PSV hebben ze een geweldige geschiedenis inzake Belgische spelers. Eric Gerets, Luc Nilis, Timmy ...

68
68
Club Brugge is gewaarschuwd: "Zo gaan we niet spelen"

Sporting Charleroi speelt dit weekend in eigen huis tegen Club Brugge. Als ze nog een kans willen ...

269
269

Meer sportnieuws