Sels spreekt zich uit over toekomst bij Strasbourg

106 stemmen
Sels spreekt zich uit over toekomst bij Strasbourg

RC Strasbourg wordt misschien één van de clubs om in de gaten te houden in het Franse voetbal. De club - die dezelfde eigenaar kent als Chelsea - deed tijdens de zomermercato enkele bijzonder opvallende transfers, en heeft torenhoge ambities. Met Matz Sels is er alvast ook een Rode Duivel actief bij de ploeg uit de Franse Alsace. 

Matz Sels is ondertussen bezig aan zijn zesde seizoen bij Strasbourg. De doelman - die overigens werd opgeroepen voor de Rode Duivels - is een ware sterkhouder bij de eersteklasser. Deze zomer kreeg Sels ook de aanvoerdersband toegereikt door hoofdtrainer Patrick Vieira, en die band geeft hem voorlopig vleugels. 

In een interview met Eleven Sports geeft Matz Sels aan dat hij bijzonder gelukkig is bij de Franse eersteklasser, en voorlopig niet aan vertrekken denkt. "Met het krijgen van de aanvoerdersband heb ik er ook een nieuwe taak bijgekregen. Ik moet de jongere jongens hier begeleiden zodat ze stappen kunnen zetten. Daarnaast is dit ook een echte volksclub. De ploeg is heel populair in de streek, en het stadion is quasi altijd uitverkocht", klinkt het bij de 31-jarige doelman. 

LEES OOK: Garcia over niet-selectie Duivels: "Moeilijkste keuze ooit"

Op termijn naar Franse top

RC Strasbourg strooide tijdens de zomermercato met geld. De club zette overigens wel alles in op de instroom van jonge jongens. Zo haalde het Abakar Sylla weg bij Club Brugge voor een slordige 20 miljoen euro, en werden verder ook de 20-jarige Emanuel Emegha, Junior Mwanga en Dilane Bakwa weggehaald bij respectievelijk Sturm Graz en Girondins Bordeaux. In totaal spendeerde de eersteklasser een slordige 56 miljoen euro aan verse krachten. 

Matz Sels is zelf alvast opgetogen met die evolutie. "Met de nieuwe eigenaar is de club een nieuwe weg ingeslaan. We willen op termijn toetreden tot de top van de Ligue I. Dat is het absolute doel", besluit Sels. 

Is Matz Sels een onderschatte doelman?

Meest recent

Marokko slikt enorme dubbele domper voor WK

Vier jaar geleden was Marokko nog dé sensatie van het WK door als eerste Afrikaanse land ooit ...

7
7
Opmerkelijke naam ving bot bij Rode Duivels

De Rode Duivels lijken intussen helemaal geacclimatiseerd te zijn op Amerikaanse bodem, waar de ...

15
15
FIFA kondigt grote verandering in transfersysteem aan

Alle ogen zijn donderdag gericht op de openingswedstrijd van het WK, maar in de schaduw daarvan is ...

118
118
Theate of Mechele? Defour heeft gouden tip voor Garcia

De Rode Duivels beginnen maandag aan hun WK. Dan nemen ze het op tegen Egypte. De Rode Duivels ...

56
56
Prioriteit voor Feyenoord: 'Rigaux wil stunten met Belg'

Dévy Rigaux drukt zijn stempel bij Feyenoord. Hij kreeg al veel kritiek vanwege het ...

96
96
Degryse glashelder over verwachtingen voor Duivels

Het WK start met een duel tussen Mexico en Zuid-Afrika, maandag spelen de Rode Duivels tegen Egypte. ...

101
101
'Toptransfer Standard: Serie A en Ligue 1 lonken'

Standard wil geen heel drukke zomermercato tegemoet gaan. De kern versterken waar nodig en de betere ...

121
121
Garcia plant Vanaken-stunt: niemand zag dit aankomen

Hans Vanaken lijkt op weg naar een bijrolletje bij de Rode Duivels op het WK. Maar zo simpel is het ...

401
401
Hoge verwachtingen op het WK, miscast bij Anderlecht

Mexico opent het WK met een duel tegen Zuid-Afrika. De Mexicanen hopen uiteraard op een zege. Het is ...

130
130
Sporting Hasselt plant twee absolute knaltransfers

Sporting Hasselt speelt komend seizoen in de Challenger Pro League. De club haalde al de nodige ...

109
109
'Anderlecht speurt rond: één piste geen optie'

RSC Anderlecht gaat op zoek naar versterking. Op de sociale media ‘dromen’ bepaalde fans ...

326
326
Zuid-Korea lacht: het (on)gelijk van KRC Genk

Zuid-Korea opent zijn WK met een duel tegen Tsjechië. De Zuid-Koreanen hebben een elftal dat ...

247
247
Portugal wint ondanks Ronaldo-fase, heftige storm treft Engelsen

Daags voor de openingsmatch tussen Mexico en Zuid-Afrika, stonden de laatste WK-oefenmatchen op het ...

79
79
Kopzorgen Garcia: België krijgt slecht nieuws voor WK-opener

Aanstaande maandag trappen de Rode Duivels hun WK-campagne op gang tegen Egypte. Maar de ...

567
567
Vrancken weigert twee voorstellen: opening voor Feyenoord?

Na een historisch goed seizoen besloot Wouter Vrancken om af te zwaaien bij STVV. De Belgische ...

211
211
Voorbode voor WK? Ronaldo zorgt voor monumentale misser

Portugal wordt door heel wat kenners beschouwd als één van de favorieten voor het ...

163
163
Basiself Rode Duivels: Sonck slaat iedereen met verstomming

Het aftellen is nu echt begonnen. Donderdagavond wordt het WK 2026 op gang getrapt, aanstaande ...

483
483
Niemand zag het aankomen: Hasi verbaast met nieuwe club

Sinds zijn ontslag bij RSC Anderlecht zat Besnik Hasi de voorbije weken zonder club. Nu heeft de ...

227
227
'Kompany keert volledig: grote naam mag beschikken'

Vincent Kompany geniet momenteel nog van een welverdiende vakantie na een druk seizoen. Maar achter ...

350
350
'Club niet gerust: toptransfer aanvaller terug op tafel'

Club Brugge dreigt tijdens de zomermercato niet enkel verschillende sterkhouders te verliezen. Ook ...

438
438
WK 26': zó denkt Frankrijk dit keer over Rode Duivels

Tijdens de voorbije grote toernooien werd vanuit Frankrijk wel eens neerbuigend gedaan over de Rode ...

825
825
'Garcia onder druk: verregaande gevolgen bij slecht WK'

Rudi Garcia staat voor zijn eerste grote toernooi als bondscoach van België. Of daar nog een ...

318
318
Club-fans geloven oren niet: ongeziene stunt Verhaeghe

Bart Verhaeghe is nog lang niet klaar met Club Brugge. Na de tweede ster droomt de voorzitter van ...

3840
3840
Verbeke duikt plots op in samenwerking met wereldster

Er is in het voorbije jaar bij Anderlecht weer heel wat veranderd. Wouter Vandenhaute begaf ...

76
76
'Real blijft maar gaan en wil nu ook sterkhouder City'

Real Madrid beleefde een tegenvallend seizoen en bleef al voor het tweede jaar op rij achter zonder ...

99
99

Meer sportnieuws