Fredberg geeft uitleg over vertrek Stassin, Butera en Kana

426 stemmen
Fredberg geeft uitleg over vertrek Stassin, Butera en Kana

Bij RSC Anderlecht vertrokken de afgelopen maanden heel wat Neerpede-boys. Vooral het vertrek van Lucas Stassin en Ethan Butera werd niet gesmaakt bij de achterban. De Brusselaars wisten met Lars Montegnies wel een ander jong Belgisch talent vast te leggen. Jesper Fredberg gaf meer uitleg bij deze dossiers.

LEES OOK: Anderlecht in zee met Qatar? Verschueren héél duidelijk

Montegnies aangetrokken

Fredberg zei enkele weken geleden op de meeting met de Fan Council het volgende over Montegnies. "We hielden Lars al even in de gaten, en zijn eerste matchen in de eerste ploeg van KV Kortrijk hebben ons overtuigd om hem aan te trekken. Dit soort targets zijn een van de redenen waarom we Mikkel Hemmersam hebben binnengebracht." 

De Sports Manager moet talenten naar RSCA halen op posities waar er niet meteen een talent van Neerpede klaarstaat. "We willen het Futures-team als een professioneel team runnen en daarin de grootste talenten verzamelen. Het is daarbij ook belangrijk dat we een heldere contractstructuur hebben om te vermijden dat we jonge talenten verliezen aan andere clubs. En we willen het team versterken met transfers, zoals bijvoorbeeld nu met Lars."

Geloof in Kana

Marco Kana werd uitgeleend aan KV Kortrijk. "De club gelooft absoluut in Marco. Alleen heeft hij zich – vooral door zijn blessures – nog niet veel kunnen tonen sinds Jesper en Brian hier zijn aangekomen. Marco moet vooral speelminuten en matchritme opdoen en voor een langere periode, om zo zijn beste niveau terug te vinden", zei CEO Kenneth Bornauw.

Fredberg gaf ook uitleg bij het vertrek van Stassin. "We geloofden in Lucas en we wilden hem graag houden. Hij heeft zeker kwaliteiten als afwerker. Maar hij wilde garantie op speelminuten bij het eerste elftal en dat konden we hem op dit moment niet bieden. Hij had zijn redenen om niet bij te tekenen en daarna eventueel uitgeleend te worden. Soms is dan de beste oplossing om iemand definitief te verkopen. We hebben een goede deal met Westerlo gesloten met een goed doorverkooppercentage en we willen alleen het allerbeste voor Lucas." 

Dossier van Butera

In De Standaard had Fredberg het ook over Butera. “Natuurlijk wilden we Butera houden. Maar als hij naar ons stapt en zegt dat hij overtuigd is om weg te gaan, is het moeilijk hem dat uit het hoofd te praten."

Butera kreeg meerdere voorstellen van Anderlecht, maar tot een akkoord kwam het niet. Steve Nerinckx was vier jaar de begeleider van Butera. Hij verklaart aan onze redactie dat Butera een mooi sportief plan kreeg aangeboden van Anderlecht, waarbij hij samen met N'Diaye zou strijden voor de positie van linksachter.

Toen bleek dat Butera, die plots van makelaar veranderde en zo een transfer naar Ajax versierde, niet ging bijtekenen haalde Fredberg Augustinsson op huurbasis in huis. Nerinckx probeerde hem bij Anderlecht te houden, aangezien ze daar nu wél een goed evenwicht hebben tussen ervaring en jeugd. 

Nerinckx koestert zeker geen wrok. "Ethan is een enorm talent. Hij verdient het beste en ik wens hem heel veel succes bij Ajax."

Gaat Kana nog doorbreken bij RSCA?

Meest recent

Union-target dringt aan: "ik wil de stap graag zetten"

Union was deze zomer al zeer actief op de transfermarkt. Het verwacht weer de nodige smaakmakers te ...

2
2
"We waren nooit van plan hem naar Club te laten gaan"

Bij Club Brugge staan ze nog voor een drukke transferzomer. Op heel wat posities zal versterking ...

87
87
'PSG wint titanenstrijd en versterkt aanval nog meer'

Paris Saint-Germain sleepte dit seizoen voor de tweede keer op rij de Champions League in de wacht. ...

19
19
'Anderlecht slikt alweer blessuredomper in voorbereiding'

Anderlecht heeft maar een maand om zich klaar te stomen, want het moet op 23 juli al een eerste keer ...

120
120
'Lewandowski geeft jawoord voor opmerkelijke transfer'

Bij FC Barcelona namen ze na vier seizoenen afscheid van Robert Lewandowski. De 37-jarige spits was ...

27
27
Eén grote afwezige op training Rode Duivels

De Rode Duivels dwongen zaterdagochtend met een ruime zege tegen Nieuw-Zeeland groepswinst en ...

181
181
Degryse ziet Senegal als 'boost' voor de Rode Duivels

België neemt het woensdag op tegen Senegal. Dat is een pittige tegenstander voor de Rode ...

109
109
'Standard: sterkhouder out, oude bekende in?'

Standard was al actief op de transfermarkt, maar de Rouches zijn nog niet klaar met hun huiswerk. ...

83
83
Ryan terug naar Club Brugge? Niemand zag deze klap komen

De mogelijke rentree van Mathew Ryan naar Club Brugge maakt iets los. Veel fans zullen bij zijn naam ...

582
582
Debast terug fit? Verdediger geeft update over blessure

Waar blijft Zeno Debast? Dat is een vraag die de afgelopen dagen toch wel de ronde deed op sociale ...

59
59
Vandenbempt ziet groot gevaar voor de Rode Duivels

België treft Senegal in de zestiende finales. Dat is een heel pittige tegenstander voor de Rode ...

130
130
Hugo Broos bewijst het Belgische voetbal énorme dienst

Anno 2026 wordt voetbal regelmatig benaderd alsof het een exacte wetenschap is. Data, data en nog ...

150
150
'Soap Adedji-Sternberg: Club en Genk zorgen voor nieuwe wending'

Club Brugge en KRC Genk staan momenteel op gespannen voet van mekaar. Dat heeft alles te maken met ...

918
918
Klasse! Bondscoach doet bijzondere Messi-onthulling

Lionel Messi is één van de absolute vedetten op het WK 2026. Met 6 goals in 3 matchen ...

63
63
Nieuw-Zeelanders trekken grote ogen na 'zeldzame' actie Mechele

Brandon Mechele is bezig aan een uiterst sterk WK 2026. De verdediger was in de groepsfase zelfs ...

586
586
'Drietal niet op eerste training Genk: transfer in de maak'

Terwijl het wereldkampioenschap de knock out-fase heeft bereikt, staan de clubs uit de Jupiler Pro ...

408
408
Ryan, Sels of Sommer? 'Club Brugge hakt keepersknoop door'

Ook bij Club Brugge staat de start van de voorbereiding stilaan voor de deur. Maar de Belgische ...

786
786
België tegen VS in 1/8ste finales? Amerikanen kleineren Duivels

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn op het WK 2026. In de 1/16de finales wacht een lastig ...

764
764
'Transferstruikelblok voor Raskin: prijskaartje onthuld'

Nicolas Raskin is momenteel volop gefocust op het WK met de Rode Duivels. Maar de middenvelder kijkt ...

126
126
'Warboel bij Antwerp: miljoenentransfer aan zijden draadje'

Maandag gaat bij Antwerp FC de voorbereiding op het nieuwe seizoen van start. Maar door de ...

452
452
'Inter mikt op nieuwe transferdeal met Club Brugge'

Een jaartje geleden vonden Club Brugge en Internazionale een transferakkoord over Aleksandar ...

759
759
België vs. Senegal: statistieken duiden favoriet al aan

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn in de volgende ronde van het WK. Met Senegal kregen de ...

367
367
WK-joker Duivels: "Qua snelheid niet onderdoen voor Doku"

De groepsfase van het wereldkampioenschap zit erop, het echte werk kan nu beginnen. De Rode Duivels ...

205
205
Knock out-fase WK 26: één topfavoriet zwaar in het voordeel

De groepsfase van het WK 2026 zit erop en dus staat het volledige schema voor de rest van het ...

226
226
'De Zerbi op wenken bediend: nieuwe megatransfer Spurs'

Tottenham Hotspur kwam afgelopen seizoen gevaarlijk dichtbij degradatie. Zo'n scenario wil de ...

210
210

Meer sportnieuws