Fredberg geeft uitleg over vertrek Stassin, Butera en Kana

door
Fredberg geeft uitleg over vertrek Stassin, Butera en Kana

Bij RSC Anderlecht vertrokken de afgelopen maanden heel wat Neerpede-boys. Vooral het vertrek van Lucas Stassin en Ethan Butera werd niet gesmaakt bij de achterban. De Brusselaars wisten met Lars Montegnies wel een ander jong Belgisch talent vast te leggen. Jesper Fredberg gaf meer uitleg bij deze dossiers.

LEES OOK: Verhuurde JPL-spelers: Hatenboer laat Nederland verstommen

Montegnies aangetrokken

Fredberg zei enkele weken geleden op de meeting met de Fan Council het volgende over Montegnies. "We hielden Lars al even in de gaten, en zijn eerste matchen in de eerste ploeg van KV Kortrijk hebben ons overtuigd om hem aan te trekken. Dit soort targets zijn een van de redenen waarom we Mikkel Hemmersam hebben binnengebracht." 

De Sports Manager moet talenten naar RSCA halen op posities waar er niet meteen een talent van Neerpede klaarstaat. "We willen het Futures-team als een professioneel team runnen en daarin de grootste talenten verzamelen. Het is daarbij ook belangrijk dat we een heldere contractstructuur hebben om te vermijden dat we jonge talenten verliezen aan andere clubs. En we willen het team versterken met transfers, zoals bijvoorbeeld nu met Lars."

Geloof in Kana

Marco Kana werd uitgeleend aan KV Kortrijk. "De club gelooft absoluut in Marco. Alleen heeft hij zich – vooral door zijn blessures – nog niet veel kunnen tonen sinds Jesper en Brian hier zijn aangekomen. Marco moet vooral speelminuten en matchritme opdoen en voor een langere periode, om zo zijn beste niveau terug te vinden", zei CEO Kenneth Bornauw.

Fredberg gaf ook uitleg bij het vertrek van Stassin. "We geloofden in Lucas en we wilden hem graag houden. Hij heeft zeker kwaliteiten als afwerker. Maar hij wilde garantie op speelminuten bij het eerste elftal en dat konden we hem op dit moment niet bieden. Hij had zijn redenen om niet bij te tekenen en daarna eventueel uitgeleend te worden. Soms is dan de beste oplossing om iemand definitief te verkopen. We hebben een goede deal met Westerlo gesloten met een goed doorverkooppercentage en we willen alleen het allerbeste voor Lucas." 

Dossier van Butera

In De Standaard had Fredberg het ook over Butera. “Natuurlijk wilden we Butera houden. Maar als hij naar ons stapt en zegt dat hij overtuigd is om weg te gaan, is het moeilijk hem dat uit het hoofd te praten."

Butera kreeg meerdere voorstellen van Anderlecht, maar tot een akkoord kwam het niet. Steve Nerinckx was vier jaar de begeleider van Butera. Hij verklaart aan onze redactie dat Butera een mooi sportief plan kreeg aangeboden van Anderlecht, waarbij hij samen met N'Diaye zou strijden voor de positie van linksachter.

Toen bleek dat Butera, die plots van makelaar veranderde en zo een transfer naar Ajax versierde, niet ging bijtekenen haalde Fredberg Augustinsson op huurbasis in huis. Nerinckx probeerde hem bij Anderlecht te houden, aangezien ze daar nu wél een goed evenwicht hebben tussen ervaring en jeugd. 

Nerinckx koestert zeker geen wrok. "Ethan is een enorm talent. Hij verdient het beste en ik wens hem heel veel succes bij Ajax."

Gaat Kana nog doorbreken bij RSCA?

Meest recent

'Anderlecht bibbert: Spaanse clubs springen op Angulo'

Anderlecht hoopt zich tijdens deze wintermercato nog stevig te kunnen versterken. Daarvoor wil het ...

113
113
Frustratie na uitschakeling Club: "Het is een schande"

Club Brugge zal zichzelf niet opvolgen als bekerwinnaar. Blauw-Zwart beleefde dinsdag immers een ...

233
233
Antwerp zwoegt zich in slot verlengingen naar halve finale

Antwerp heeft zich niet laten verrassen in de Croky Cup. De Great Old moest wel zwoegen om de halve ...

109
109
Doku en aanwinst zetten City met anderhalf been op Wembley

Manchester City is nog altijd in de running voor zijn eerste prijs van het seizoen. Het zette ...

28
28
Meesterlijke Guiagon bezorgt Club pijnlijke bekerexit

Club Brugge zal dit seizoen niet opnieuw de Croky Cup winnen. De kwartfinale werden dinsdagavond het ...

191
191
'OHL mengt zich in strijd om sensatie uit 1B'

De wintermercato moet in België nog echt losbarsten, maar er lijken alvast enkele spraakmakende ...

103
103
'Beerschot wil transferslag slaan bij Club Brugge'

Beerschot hoopt zich nog te kunnen mengen in de strijd om promotie naar de Jupiler Pro League, maar ...

89
89
'Anderlecht grijpt naast terugkeer oude JPL-bekende'

Anderlecht blijft wachten op zijn eerste echte aanwinst van deze wintermercato. Nochtans zijn er ...

166
166
Man Utd heeft nieuwe coach: icoon keert terug

Manchester United beleeft pijnlijke weken, want het slaagde er niet in om zijn vier laatste ...

64
64
'Plotse dubbeltransfer bij STVV'

Bij STVV is er stilaan de nodige interesse in de spelers. Zo lokken jongens als Rein Van Helden en ...

281
281
'Standard steekt JPL-club de loef af: deal nabij'

KVC Westerlo moet deze mercato winst maken om de rode cijfers te beperken. Tuur Rommens wordt voor ...

264
264
‘Zulte Waregem gaat voor absolute smaakmaker’

Zulte Waregem wil zich deze mercato nog gaan versterken. Essevee zou onder meer nog aanvallende ...

275
275
'Anderlecht op z’n kop: verrassende exit sterspeler?'

Anderlecht sprak maandenlang over vertrouwen en toekomst, maar die woorden klinken vandaag plots ...

630
630
Droomtransfer Faes rond, deals bij PSV en FCV Dender

Er vielen vandaag een aantal officieel afgeronde transfers te noteren. Wout Faes heeft een deal ...

97
97
Bosuil in tranen: Antwerp komt met emotioneel eerbetoon

De Bosuil maakt zich dinsdagavond niet alleen op voor een kwartfinale in de Croky Cup tegen La ...

341
341
'AA Gent vindt oplossing voor Mitrovic'

AA Gent is bezig met een grote schoonmaak in de A-kern. De Buffalo’s gaan nog een speler van ...

472
472
Verhuurde JPL-spelers: Hatenboer laat Nederland verstommen

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

104
104
'Anderlecht dumpt miscast: masterplan Renard onthuld'

RSC Anderlecht hoopt in januari een oplossing te vinden voor tal van overbodige pionnen. ...

361
361
Grote comeback bij Antwerp: Oosting hakt knopen door

De winterstop kwam enigszins ongelegen voor Antwerp, dat net de goede flow te pakken had. Joseph ...

247
247
'De Mil incasseert mokerslag: plottwist bij AA Gent'

Met een cruciaal tweeluik tegen Anderlecht is het straks meteen van moeten voor AA Gent wil het nog ...

598
598
'Alarm in Anderlecht: steunpilaar op ramkoers met Renard'

Behalve de vele overbodige pionnen voor wie een oplossing moet worden gezocht eisen in januari ook ...

320
320
Na dubbel bedrog: Valentine onthullend over Ruben Van Gucht

Alle ogen waren op hen gericht tijdens het gala van de Gouden Schoen. Aan de zijde van VRT-gezicht ...

455
455
Renard heeft beet: Anderlecht stelt nieuwkomer voor

RSC Anderlecht heeft heel wat werk aan de winkel op de wintermercato. Op inkomend gebied staan een ...

416
416
'Here we go: Club Brugge richt pijlen op opvolger Vanaken'

Met de verkoop van Kaye Furo aan Brentford liet opnieuw een product van eigen kweek de kassa ...

329
329
Union op toerental: derde winteraanwinst officieel

Op het Gala van de Gouden Schoen werd ex-coach Sébastien Pocognoli als enige in de bloemetjes ...

69
69

Meer sportnieuws