Fredberg geeft uitleg over vertrek Stassin, Butera en Kana

426
Fredberg geeft uitleg over vertrek Stassin, Butera en Kana

Bij RSC Anderlecht vertrokken de afgelopen maanden heel wat Neerpede-boys. Vooral het vertrek van Lucas Stassin en Ethan Butera werd niet gesmaakt bij de achterban. De Brusselaars wisten met Lars Montegnies wel een ander jong Belgisch talent vast te leggen. Jesper Fredberg gaf meer uitleg bij deze dossiers.

LEES OOK: Coucke krijgt heel emotionele smeekbede: "Help me..."

Montegnies aangetrokken

Fredberg zei enkele weken geleden op de meeting met de Fan Council het volgende over Montegnies. "We hielden Lars al even in de gaten, en zijn eerste matchen in de eerste ploeg van KV Kortrijk hebben ons overtuigd om hem aan te trekken. Dit soort targets zijn een van de redenen waarom we Mikkel Hemmersam hebben binnengebracht." 

De Sports Manager moet talenten naar RSCA halen op posities waar er niet meteen een talent van Neerpede klaarstaat. "We willen het Futures-team als een professioneel team runnen en daarin de grootste talenten verzamelen. Het is daarbij ook belangrijk dat we een heldere contractstructuur hebben om te vermijden dat we jonge talenten verliezen aan andere clubs. En we willen het team versterken met transfers, zoals bijvoorbeeld nu met Lars."

Geloof in Kana

Marco Kana werd uitgeleend aan KV Kortrijk. "De club gelooft absoluut in Marco. Alleen heeft hij zich – vooral door zijn blessures – nog niet veel kunnen tonen sinds Jesper en Brian hier zijn aangekomen. Marco moet vooral speelminuten en matchritme opdoen en voor een langere periode, om zo zijn beste niveau terug te vinden", zei CEO Kenneth Bornauw.

Fredberg gaf ook uitleg bij het vertrek van Stassin. "We geloofden in Lucas en we wilden hem graag houden. Hij heeft zeker kwaliteiten als afwerker. Maar hij wilde garantie op speelminuten bij het eerste elftal en dat konden we hem op dit moment niet bieden. Hij had zijn redenen om niet bij te tekenen en daarna eventueel uitgeleend te worden. Soms is dan de beste oplossing om iemand definitief te verkopen. We hebben een goede deal met Westerlo gesloten met een goed doorverkooppercentage en we willen alleen het allerbeste voor Lucas." 

Dossier van Butera

In De Standaard had Fredberg het ook over Butera. “Natuurlijk wilden we Butera houden. Maar als hij naar ons stapt en zegt dat hij overtuigd is om weg te gaan, is het moeilijk hem dat uit het hoofd te praten."

Butera kreeg meerdere voorstellen van Anderlecht, maar tot een akkoord kwam het niet. Steve Nerinckx was vier jaar de begeleider van Butera. Hij verklaart aan onze redactie dat Butera een mooi sportief plan kreeg aangeboden van Anderlecht, waarbij hij samen met N'Diaye zou strijden voor de positie van linksachter.

Toen bleek dat Butera, die plots van makelaar veranderde en zo een transfer naar Ajax versierde, niet ging bijtekenen haalde Fredberg Augustinsson op huurbasis in huis. Nerinckx probeerde hem bij Anderlecht te houden, aangezien ze daar nu wél een goed evenwicht hebben tussen ervaring en jeugd. 

Nerinckx koestert zeker geen wrok. "Ethan is een enorm talent. Hij verdient het beste en ik wens hem heel veel succes bij Ajax."

Gaat Kana nog doorbreken bij RSCA?

Meest recent

Jorge Jesus reageert kurkdroog op statement Ronaldo

Portugal was de voorbije dagen in de ban van de rel rond Cristiano Ronaldo. De 41-jarige vedette ...

9
9
Ex-Rode Duivel miste droomtransfer: "Bayern en Ajax..."

Dezer dagen spelen heel wat Rode Duivels bij de allergrootste clubs van Europa, maar rond de ...

6
6
'Nieuw FIFA-schandaal rond WK-deelname van Congo'

De laatste maanden liggen de FIFA en voorzitter Gianni Infantino zwaar onder vuur. Alles begon met ...

41
41
KV Kortrijk heeft nieuwe trainer helemaal beet

Komend weekend trekt de Jupiler Pro League zich na een aanzienlijke pauze weer op gang. Dat zal ...

19
19
De Ketelaere incasseert slecht nieuws bij Atalanta

In Frankrijk verscheen Romelu Lukaku nog eens aan de aftrap als diepe spits van de Rode Duivels, ...

68
68
Coucke krijgt heel emotionele smeekbede: "Help me..."

Marc Coucke blijft iemand die het leven duidelijk ten volle wil beleven. De ondernemer is ...

18
18
De Mil doet straf verhaal: "Zonder hen nooit profcoach"

De voorbije jaren manifesteerden enkele verrassende namen zich aan het Belgische trainersfirmament. ...

53
53
Jonge Duivels naar EK: Swerts ziet grote verandering

Het was bibberen tot het bittere einde, maar de Jonge Duivels zijn er dinsdagavond wel in geslaagd ...

23
23
JPL-aanvoerder gaat plots aan de slag in Litouwen

De transfermarkt mag momenteel dan wel gesloten zijn, toch zien we regelmatig nog deals voorbij ...

60
60
TRANSFERUURTJE: 'Cercle slaat fraaie slag, grote kuis Anderlecht'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

223
223
Vrancken geeft Vanderbiest gouden KV Mechelen-raad

Wouter Vrancken is nu actief bij het Schotse Hearts, maar de oefenmeester boekte eerder succes bij ...

79
79
Kompany krijgt “zwaarbeveiligde gevangenis” bij Bayern

Vincent Kompany werd afgelopen seizoen kampioen met Bayern München en ook dit seizoen maakt de ...

55
55
Vanden Borre praat over toekomst: opvallend plan

Anthony Vanden Borre speelde in het verleden onder meer bij RSC Anderlecht en KRC Genk en was ook ...

69
69
Vanhaezebrouck over Rode Duivel: "Gouden Bal-niveau"

Hein Vanhaezebrouck heeft weinig twijfels over de kwaliteiten van Roméo Lavia. De analist is ...

211
211
Scaloni waarschuwt héél Argentinië na afhaken van Messi

Lionel Messi heeft afgelopen nacht afscheid genomen van de Argentijnse nationale ploeg. De 39-jarige ...

65
65
Balans Van Bommel: gemiste kans versus nieuwe schwung

De eerste interlandperiode van Mark van Bommel ligt achter de rug. Het werd er eentje met ups en ...

54
54
PSV legt zeer knappe financiële cijfers voor

PSV is al vele jaren de nummer één in Nederland en de club wil dat ook blijven. Er ...

40
40
"Anderlecht deed ons een officieel transfervoorstel"

RSC Anderlecht kende een héél drukke zomermercato. De Brusselaars deden ook heel wat ...

197
197
Verrassende data: België slechtste leerling tegen Frankrijk

Mark van Bommel sprak over het verbreken van records met bepaalde data. Sprintmeters, high intensity ...

116
116
Ronaldo-statement zindert na: "Niet uit te leggen"

Na een soap die bijna de volledige interland-periode de gemoederen bedaarden, heeft Cristiano ...

83
83
Onverwachte Duivel eist basisplaats op: "Ongelooflijke speler"

Een aantal Rode Duivels heeft serieus indruk gemaakt tijdens het voorbije vierluik. Zo werden met ...

193
193
'Vitor Bruno onverbiddelijk: aanvaller definitief afgeschreven'

Nu de interland-periode erop zit, mag ook RSC Anderlecht zijn internationals terug verwelkomen. En ...

324
324
"Grootste teleurstelling" - Waalse pers boort Duivel de grond in

Het eerste interland-luik onder Mark van Bommel zit er weeral op. De nederlagen tegen Frankrijk ...

583
583
Nieuwe naam voor Van Bommel: grote uitblinker Jonge Duivels

De nationale beloften hebben zich rechtstreeks geplaatst voor het EK U21 van komende zomer. Ze deden ...

425
425
Eigen ploegmaat slaat terug: Godts compleet vernederd

Mika Godts vindt zichzelf even goed als een ploegmaat van hem bij PSG. "Ik heb dezelfde kwaliteiten ...

329
329

Meer sportnieuws