Fredberg geeft uitleg over vertrek Stassin, Butera en Kana

426
Fredberg geeft uitleg over vertrek Stassin, Butera en Kana

Bij RSC Anderlecht vertrokken de afgelopen maanden heel wat Neerpede-boys. Vooral het vertrek van Lucas Stassin en Ethan Butera werd niet gesmaakt bij de achterban. De Brusselaars wisten met Lars Montegnies wel een ander jong Belgisch talent vast te leggen. Jesper Fredberg gaf meer uitleg bij deze dossiers.

LEES OOK: Coucke ziet nieuwe storm losbarsten aan Belgische kust

Montegnies aangetrokken

Fredberg zei enkele weken geleden op de meeting met de Fan Council het volgende over Montegnies. "We hielden Lars al even in de gaten, en zijn eerste matchen in de eerste ploeg van KV Kortrijk hebben ons overtuigd om hem aan te trekken. Dit soort targets zijn een van de redenen waarom we Mikkel Hemmersam hebben binnengebracht." 

De Sports Manager moet talenten naar RSCA halen op posities waar er niet meteen een talent van Neerpede klaarstaat. "We willen het Futures-team als een professioneel team runnen en daarin de grootste talenten verzamelen. Het is daarbij ook belangrijk dat we een heldere contractstructuur hebben om te vermijden dat we jonge talenten verliezen aan andere clubs. En we willen het team versterken met transfers, zoals bijvoorbeeld nu met Lars."

Geloof in Kana

Marco Kana werd uitgeleend aan KV Kortrijk. "De club gelooft absoluut in Marco. Alleen heeft hij zich – vooral door zijn blessures – nog niet veel kunnen tonen sinds Jesper en Brian hier zijn aangekomen. Marco moet vooral speelminuten en matchritme opdoen en voor een langere periode, om zo zijn beste niveau terug te vinden", zei CEO Kenneth Bornauw.

Fredberg gaf ook uitleg bij het vertrek van Stassin. "We geloofden in Lucas en we wilden hem graag houden. Hij heeft zeker kwaliteiten als afwerker. Maar hij wilde garantie op speelminuten bij het eerste elftal en dat konden we hem op dit moment niet bieden. Hij had zijn redenen om niet bij te tekenen en daarna eventueel uitgeleend te worden. Soms is dan de beste oplossing om iemand definitief te verkopen. We hebben een goede deal met Westerlo gesloten met een goed doorverkooppercentage en we willen alleen het allerbeste voor Lucas." 

Dossier van Butera

In De Standaard had Fredberg het ook over Butera. “Natuurlijk wilden we Butera houden. Maar als hij naar ons stapt en zegt dat hij overtuigd is om weg te gaan, is het moeilijk hem dat uit het hoofd te praten."

Butera kreeg meerdere voorstellen van Anderlecht, maar tot een akkoord kwam het niet. Steve Nerinckx was vier jaar de begeleider van Butera. Hij verklaart aan onze redactie dat Butera een mooi sportief plan kreeg aangeboden van Anderlecht, waarbij hij samen met N'Diaye zou strijden voor de positie van linksachter.

Toen bleek dat Butera, die plots van makelaar veranderde en zo een transfer naar Ajax versierde, niet ging bijtekenen haalde Fredberg Augustinsson op huurbasis in huis. Nerinckx probeerde hem bij Anderlecht te houden, aangezien ze daar nu wél een goed evenwicht hebben tussen ervaring en jeugd. 

Nerinckx koestert zeker geen wrok. "Ethan is een enorm talent. Hij verdient het beste en ik wens hem heel veel succes bij Ajax."

Gaat Kana nog doorbreken bij RSCA?

Meest recent

Nieuw Anderlecht-duo zakt door ijs: "Dan beter de jongeren"

RSC Anderlecht haalde tijdens de voorbije zomermercato een elftal verse krachten in huis. Een aantal ...

29
29
Courtois bloost: Real maakt keepersstatement op mercato

Thibaut Courtois is ook dit seizoen weer van cruciaal belang van Real Madrid. De Spaanse grootmacht ...

35
35
‘Leko stunt met onmogelijke comeback bij Club Brugge’

Bij Club Brugge ligt plots een comeback op tafel die vijf weken geleden nog compleet ondenkbaar ...

302
302
'Bruno hakt knopen door: drie wissels bij Anderlecht'

Na de zuinige zege tegen KV Mechelen richt RSC Anderlecht de blik op Europa League, waar het ...

170
170
Leko moet puzzelen: debutant aan aftrap bij Club Brugge?

Club Brugge won zondag met 3-1 van Antwerp, maar net zoals enkele dagen eerder tegen Aston Villa ...

169
169
Coucke ziet nieuwe storm losbarsten aan Belgische kust

Het zomerse plaatje aan de Belgische kust krijgt een opvallend staartje. Wat voor heel wat ...

32
32
AA Gent strikt goudhaantje: contract tot medio 2030

Na het 1-1 gelijkspel in Genk is AA Gent zijn perfect rapport kwijt, maar met een 16 op 18 zijn de ...

78
78
'Club Brugge dumpt Sommer: vervanger al in wachtkamer'

Club Brugge boekte zondag een 3-1 zege tegen Antwerp, maar dat leek achteraf slechts bijzaak. ...

481
481
Ruben Van Gucht onthult verrassende reden na plotse exit

Ruben Van Gucht heeft een drukke periode achter de rug. De VTM presentator is momenteel volop te ...

85
85
Hoe Club Brugge én Sommer één pion keihard missen

Yann Sommer werd afgelopen zomer door Club Brugge met grote trom binnengehaald. Enkele weken later ...

513
513
Degryse voorspelt: "Als Kompany dat zou doen..."

Marc Degryse is onder de indruk van de stormachtige ontwikkeling van Vincent Kompany als trainer. De ...

154
154
Verrassende vervanger voor Overmars bij Antwerp?

Toby Alderweireld ziet voor zichzelf op termijn mogelijk een rol weggelegd in het sportieve beleid ...

841
841
Zulte Waregem trots: "Voor altijd legendes van de club"

Bij Zulte Waregem kijken ze met trots terug op het parcours van Jeppe Erenbjerg en Daniel Opoku. De ...

80
80
Delorge looft ploegmaat: "Enorm veel kwaliteiten"

AA Gent is met een 16 op 18 voortreffelijk aan het seizoen begonnen. Gaan de Buffalo's eindelijk nog ...

84
84
Degryse met slecht nieuws voor JPL-topclub: "Geen titel"

Club Brugge en Union SG zullen ook dit jaar voor de titel strijden. Daarachter is het afwachten hoe ...

1089
1089
"Pure horror"-Kat Kerkhofs legt pijnlijke waarheid bloot

Kat Kerkhofs en Dries Mertens vormen al jaren één van de bekendste showbizzkoppels van ...

61
61
'Ajax wil alsnog toeslaan met grote transfervrije naam'

Ajax kende een zeer ambitieuze zomermercato. De Amsterdammers gaan voluit voor een eerste titel in ...

69
69
Rigaux onder vuur: "In België schreven ze hen ook af"

Dévy Rigaux krijgt zéér veel kritiek in Nederland. Feyenoord lijkt verzwakt uit ...

238
238
'Club Brugge wil weer toptalent in Engeland oppikken'

Bij Club Brugge waren ze deze zomer weer druk in de weer op de transfermarkt. Daarin gingen ze ook ...

159
159
Goots vreest: bom op barsten bij KV Mechelen?

KV Mechelen blijft zitten in de hoek waar de klappen vallen. Het had afgelopen weekend gehoopt op ...

413
413
Van der Elst ziet Club-speler gered worden door reputatie

Club Brugge blijft in de competitie op koers met een nette vijftien op achttien, met enkel de ...

191
191
Furo maakt grote indruk: weldra kans in Premier League?

Club Brugge weet dezer dagen zijn talenten zeer duur te verkopen, zelfs als ze nog amper of niet aan ...

93
93
Club-fan Julie Vanloo grijpt iedereen naar de keel

Het ene moment lijkt alles nog mogelijk, even later blijft vooral de pijn over. Voor Julie Vanloo en ...

154
154
Defour en Proto zien Anderlecht grote stap zetten

Het is voor Anderlecht tot dusver toch een beetje een seizoen met twee gezichten. Het knokte zich ...

273
273
'Union met handen in haar voor EL na blessure Mac Allister'

Union nestelde zich afgelopen weekend aan de leiding in de Jupiler Pro League met een klinkende zege ...

115
115

Meer sportnieuws