Fredberg geeft uitleg over vertrek Stassin, Butera en Kana

426
Fredberg geeft uitleg over vertrek Stassin, Butera en Kana

Bij RSC Anderlecht vertrokken de afgelopen maanden heel wat Neerpede-boys. Vooral het vertrek van Lucas Stassin en Ethan Butera werd niet gesmaakt bij de achterban. De Brusselaars wisten met Lars Montegnies wel een ander jong Belgisch talent vast te leggen. Jesper Fredberg gaf meer uitleg bij deze dossiers.

LEES OOK: Bentayeb velt verrassend oordeel over Jupiler Pro League

Montegnies aangetrokken

Fredberg zei enkele weken geleden op de meeting met de Fan Council het volgende over Montegnies. "We hielden Lars al even in de gaten, en zijn eerste matchen in de eerste ploeg van KV Kortrijk hebben ons overtuigd om hem aan te trekken. Dit soort targets zijn een van de redenen waarom we Mikkel Hemmersam hebben binnengebracht." 

De Sports Manager moet talenten naar RSCA halen op posities waar er niet meteen een talent van Neerpede klaarstaat. "We willen het Futures-team als een professioneel team runnen en daarin de grootste talenten verzamelen. Het is daarbij ook belangrijk dat we een heldere contractstructuur hebben om te vermijden dat we jonge talenten verliezen aan andere clubs. En we willen het team versterken met transfers, zoals bijvoorbeeld nu met Lars."

Geloof in Kana

Marco Kana werd uitgeleend aan KV Kortrijk. "De club gelooft absoluut in Marco. Alleen heeft hij zich – vooral door zijn blessures – nog niet veel kunnen tonen sinds Jesper en Brian hier zijn aangekomen. Marco moet vooral speelminuten en matchritme opdoen en voor een langere periode, om zo zijn beste niveau terug te vinden", zei CEO Kenneth Bornauw.

Fredberg gaf ook uitleg bij het vertrek van Stassin. "We geloofden in Lucas en we wilden hem graag houden. Hij heeft zeker kwaliteiten als afwerker. Maar hij wilde garantie op speelminuten bij het eerste elftal en dat konden we hem op dit moment niet bieden. Hij had zijn redenen om niet bij te tekenen en daarna eventueel uitgeleend te worden. Soms is dan de beste oplossing om iemand definitief te verkopen. We hebben een goede deal met Westerlo gesloten met een goed doorverkooppercentage en we willen alleen het allerbeste voor Lucas." 

Dossier van Butera

In De Standaard had Fredberg het ook over Butera. “Natuurlijk wilden we Butera houden. Maar als hij naar ons stapt en zegt dat hij overtuigd is om weg te gaan, is het moeilijk hem dat uit het hoofd te praten."

Butera kreeg meerdere voorstellen van Anderlecht, maar tot een akkoord kwam het niet. Steve Nerinckx was vier jaar de begeleider van Butera. Hij verklaart aan onze redactie dat Butera een mooi sportief plan kreeg aangeboden van Anderlecht, waarbij hij samen met N'Diaye zou strijden voor de positie van linksachter.

Toen bleek dat Butera, die plots van makelaar veranderde en zo een transfer naar Ajax versierde, niet ging bijtekenen haalde Fredberg Augustinsson op huurbasis in huis. Nerinckx probeerde hem bij Anderlecht te houden, aangezien ze daar nu wél een goed evenwicht hebben tussen ervaring en jeugd. 

Nerinckx koestert zeker geen wrok. "Ethan is een enorm talent. Hij verdient het beste en ik wens hem heel veel succes bij Ajax."

Gaat Kana nog doorbreken bij RSCA?

Meest recent

'Thorup grijpt in: eerste slachtoffer bij KRC Genk'

Een week na het gelijkspel in Anderlecht staat er KRC Genk zondag alweer een topper te wachten, want ...

27
27
Verhaeghe dropt bom: opvolger bij Club Brugge al bekend?

Daags voor de start van een nieuwe campagne in de Champions League liet Bart Verhaeghe zijn licht ...

139
139
“Ja Boeckxske”: Kompany deelt rake sneer uit aan analist

Het was niet bepaald de meest voor de hand liggende combinatie na een wedstrijd van Bayern ...

150
150
Gouden transferzet Genk: analisten halen loftrompet boven

Met 8 op 15 kan de competitiestart van KRC Genk niet bepaald als een groot succes bestempeld worden. ...

112
112
Titel nu al utopie? Drie échte concurrenten voor Anderlecht

RSC Anderlecht liet in het prille seizoen al veelbelovende flitsen zien. Maar de barre realiteit is ...

191
191
Villa-coach Emery fileert Club: straffe Vanaken-uitspraak

Club Brugge opent dinsdagavond zijn campagne in de Champions League met een thuiswedstrijd. Aston ...

459
459
Champions League TV-gids! Kijkers Club Brugge-Villa opgelet

Dinsdagavond is het zover, dan trekt de League Phase van de Champions League zich op gang. De eerste ...

69
69
AA Gent heeft nieuwe lieveling: "Geen magie, maar ..."

Na vijf speeldagen is het zowaar AA Gent dat met het maximum van de punten aan de leiding staat in ...

260
260
‘Van Bommel neemt drastisch besluit over Tielemans’

Youri Tielemans begint onder Mark van Bommel met een gevoelige vraag boven zijn hoofd. De eerste ...

514
514
Under Review: Lardot neemt speeldag 5 onder de loep

Afgelopen weekend stond in de Jupiler Pro League alweer speeldag vijf op het programma. Ook nu laat ...

174
174
Naam te koop: Verhaeghe verklapt bouwplannen Club Brugge

Aan de vooravond van een nieuwe Champions League-campagne ging Bart Verhaeghe nog eens rond de tafel ...

442
442
Vandenbempt en Verheyen brengen fans in extase: "Eindelijk!"

Gert Verheyen en Peter Vandenbempt zijn al jarenlang goede vrienden en ook op professioneel vlak ...

116
116
Bruno maakt statement: revelatie RSCA plots in tribune

Nu zijn wittebroodsweken bij RSC Anderlecht achter de rug zijn, ligt de aanpak van Vitor Bruno ...

403
403
Leko kiest CL-selectie: nieuwe naam bij Club Brugge

Club Brugge begint dinsdag aan een nieuw avontuur in de Champions League. Daags voor de thuismatch ...

343
343
Van Gucht blijkt spilfiguur in liefdesverhaal van BV’s

Sommige telefoontjes lijken op het moment zelf nauwelijks van betekenis. Tot je jaren later beseft ...

87
87
Albert: "De titelstrijd gaat tussen hen"

De titelstrijd in de Jupiler Pro League lijkt nu al stilaan zijn vorm te krijgen. Volgens analist ...

408
408
Degryse en Vandenbempt scherp voor dure Club Brugge-aanwinst

Lee Han-beom kende een veelbelovende start bij Club Brugge, maar volgens analisten Peter Vandenbempt ...

383
383
Bentayeb velt verrassend oordeel over Jupiler Pro League

RSC Anderlecht speelde 0-0 tegen KRC Genk. De Brusselaars verdienden als enige ploeg de overwinning. ...

519
519
Zorgwekkende situatie voor Duivel: "Heeft er niets te zoeken"

Philippe Albert heeft geen goed woord over voor de huidige situatie van Nicolas Raskin bij Rangers ...

97
97
Brandon Mechele maakt diepe emoties los met één bericht

Brandon Mechele heeft heel wat emoties losgemaakt met een recent bericht. De verdediger van Club ...

285
285
Transferoffensief Anderlecht heeft gevolgen voor één speler

RSC Anderlecht speelde 0-0 tegen KRC Genk. De Brusselaars waren de betere in het veldspel en hadden ...

352
352
Sterkhouder bleef bij Genk: "Ik ben nog niet klaar"

Bij KRC Genk kende ze een héél lucratieve zomermercato. De Limburgers incasseerden net ...

240
240
Hautekiet ziet ander Standard: "Nog nooit gebeurd"

Standard won oververdiend met 1-0 van een matig Royal Antwerp FC. Met een elf op vijftien kennen ze ...

170
170
Ex-doelman STVV en Genk hangt de handschoenen aan de haak

De zomermercato ligt in de meeste landen achter de rug. De clubs waar de transfermarkt gesloten is, ...

224
224
Nog niet het beste Club: Leko velt verrassend oordeel

Club Brugge is zijn seizoen al bij al goed begonnen. Het ging wel onderuit in de topper op het veld ...

214
214

Meer sportnieuws