Jonge Duivels gewaarschuwd: "We mogen het niet licht opnemen"

door
Jonge Duivels gewaarschuwd:

De Rode Duivels spelen dinsdag nog een tweede kwalificatiewedstrijd voor het EK U21, maar in hun schaduw moeten ook de Jonge Duivels nog aan de bak. De U21 beginnen maandagavond aan een nieuwe campagne, waarin ze zich moeten zien te plaatsen voor het EK 2025.

Daarbij nemen de beloften een frisse start na het ontgoochelende EK van vorige zomer. Met Gill Swerts kwam er een nieuwe bondscoach en hij moest ook de selectie grondig vernieuwen, want heel wat sterkhouders uit de vorige cyclus zijn intussen te oud. Al is de ploeg zeker niet helemaal onthoofd, want jongens als Vandevoordt, De Winter en Vranckx werden wel nog gewoon opgeroepen.

Sardella is er weer bij

Een andere speler die intussen bij de 'oudgedienden' in de selectie hoort, is Killian Sardella. De 21-jarige verdediger van Anderlecht mocht in de vorige campagne al zeven keer opdraven, maar viel voor het EK uiteindelijk toch nog uit de boot. Nu is hij er echter weer bij.

Hij hoopt op een basisplaats tegen Kazachstan, een tegenstander aan wie hij goede herinneringen bewaart. In de zomer van 2021 scoorde hij nog zijn enige interlandgoal tegen de Kazakken, in de openingswedstrijd van de vorige campagne. Toen won België met 1-3, maar dat herhalen wordt geen sinecure.

Kazachstan niet onderschatten

"Het is een team dat heel verdedigend speelt: heel sterk, heel solide, veel tegenaanvallen en stilstaande fases", waarschuwt Sardella immers in Het Nieuwsblad. "Dit zijn wedstrijden waarin we waakzaam moeten zijn. We mogen het niet te licht opnemen en moeten ons 100% geven."

Zullen de U21 zich plaatsen voor het volgende EK?

Meest recent

Loting Europa League: zware dobber dreigt voor Genk

De tickets voor de 1/8ste finales van de Europese competities zijn verdeeld en er blijft nog ...

183
183
Zucht van opluchting: KRC Genk flikt het in verlengingen

KRC Genk heeft zich dan toch geplaatst voor de 1/8ste finales van de Europa League. Donderdagavond ...

123
123
UECL/UEL: AZ redt Nederlandse eer, 9 (!) Engelse clubs door

Donderdagavond worden de laatste tickets voor de 1/8ste finales van de Europa en Conference League ...

75
75
'Nieuwe topjob wenkt: grootmacht zet zinnen op Martinez'

Het Portugal van Roberto Martinez zakt komende zomer als één van de schaduwfavorieten ...

91
91
Ongelooflijk! Genk plots in nesten na monumentale blunder

KRC Genk ging donderdagavond op zoek naar zijn ticket voor de 1/8ste finales van de Europa League. ...

92
92
'Alle hens aan dek bij Club Brugge: zestal nu al grof wild'

Nu de Champions League-campagne erop zit, is het behalen van de 20ste landstitel uit de ...

196
196
UEL/UECL: Ngoy held bij Lille, Fiorentina voorkomt afgang

Donderdagavond worden de laatste tickets voor de 1/8ste finales van de Europa en Conference League ...

54
54
Belgisch goudhaantje voor PSV: contract tot 2030

Met Jorthy Mokio, Rayane Bounida en vooral Mika Godts, zijn er momenteel drie jonge Belgen die het ...

38
38
Winteraanwinst al spoorloos bij Anderlecht: oorzaak gekend

RSC Anderlecht beleefde een druk einde van de voorbije wintermercato. Zo nam men in extremis ...

675
675
Opstellingen Genk-Zagreb: Hayen kiest vervanger Karetsas

KRC Genk is de laatste overgebleven Belgische ploeg in Europa. De Limburgers hebben na de 1-3-zege ...

21
21
‘Taravel is genadeloos: Anderlecht-speler vernederd’

Jeremy Taravel maakt meteen een hard statement bij Anderlecht. Door Thorgan Hazard als valse negen ...

441
441
Boyata bekent kleur: "Of Vanaken mee zou kunnen bij Atlético?"

Club Brugge is er niet in geslaagd om zich voor het tweede jaar op rij te plaatsen voor de 1/8ste ...

226
226
Anderlecht terug? "Destijds werd dit niet getolereerd"

Nog vier speeldagen te gaan in de reguliere competitie en de strijd om de tickets voor de Champions' ...

412
412
Enorme uitdaging Beveren: "Heel ander verhaal dan 1B"

Het is amper eind februari en de eerste promovendus naar de Jupiler Pro League is al bekend. Zo is ...

237
237
Forfaitzege voor KV Kortrijk? "Er zijn rare dingen gebeurd"

SK Beveren verzekerde zich vorig weekend al van promotie, er ligt in de Challenger Pro League echter ...

174
174
'Toekomst Courtois gekend: Real neemt ingrijpende beslissing'

Thibaut Courtois toonde zich woensdagavond opnieuw van goudwaarde voor Real Madrid in het Champions ...

249
249
'Bayern ruikt zijn kans: supertransfer terug op tafel'

Bayern München speelde afgelopen weekend tegen Eintracht Frankfurt met vuur, maar wist ...

214
214
Makelaar klapt uit de biecht: "Antwerp in nieuwe handen"

De ambities zijn noodgedwongen even bijgesteld bij Antwerp, dat nu vooral de playdowns moet zien te ...

922
922
'KRC Genk kan cashen: topscouts massaal in tribune'

KRC Genk hoopt straks tegen Dinamo Zagreb door te stoten naar de achtste finale van de Europa ...

142
142
Annelien Coorevits verrast Deschacht: "Voelt als thuiskomen"

Olivier Deschacht en Annelien Coorevits vormden jarenlang een prachtig koppel in voetballand. Hij ...

142
142
Club Brugge ruikt jackpot: viertal bij Europese elite

Ondanks de harde cijfers tegen Atlético Madrid mag Club Brugge met opgeheven hoofd ...

333
333
'Hayen hakt knoop door: vervanger Karetsas lekt uit'

KRC Genk blijft straks wellicht over als de enige Belgische vertegenwoordiger op het Europese ...

145
145
Na pikante BV-storm: groot nieuws rond Van Gucht

Er hangt opnieuw groot nieuws in de lucht rond Ruben Van Gucht. Iets dat niet met een scoop of ...

406
406
'Anderlecht drukt door voor TD: topkandidaat bekend'

Nood breekt wet, zo verklaarde RSC Anderlecht enkele weken geleden de keuze om eerst een nieuwe ...

563
563
'Leko geeft fiat: Club Brugge flirt met oude bekende'

Het avontuur in de Champions League zit erop voor Club Brugge, waar de focus nu vol op de landstitel ...

475
475

Meer sportnieuws