'Lavia moet alweer gigantische domper slikken'

door
'Lavia moet alweer gigantische domper slikken'

Roméo Lavia was in de zomer het middelpunt van een heuse transfersoap. Na de degradatie van Southampton twijfelde niemand er aan dat de 19-jarige middenvelder een transfer zou maken, alleen was de vraag naar welke grootmacht. Liverpool trok lange tijd aan zijn mouw, maar uiteindelijk koos Lavia toch voor Chelsea.

De Blues telden uiteindelijk een slordige 65 miljoen euro neer voor de komst van onze talentvolle landgenoot, maar veel plezier hebben ze daar nog niet aan beleefd. Lavia zat sinds zijn overgang nog geen enkele keer in de wedstrijdselectie en trainer Mauricio Pochettino gaf snel aan dat hij 'enkele weken' nodig zou hebben om bij zijn ploegmaats aan te pikken.

LEES OOK: ‘Transferwending Ordonez: Club ziet strijd losbarsten’

Blessure voor Lavia

Lavia werd daarom ook niet opgeroepen voor de interlands van deze week, noch voor de Rode Duivels, noch voor de Jonge Duivels. Hij kreeg dus de gelegenheid om bij zijn club verder aan zijn conditie te werken, maar nu heeft volgens Sacha Tavolieri het noodlot weer toegeslaan.

Lavia zou tijdens de training van vrijdag bij Chelsea immers een blessure opgelopen hebben. Zekerheid over de precieze diagnose is er nog niet, maar er wordt gevreesd dat het gaat om een spierscheur in de buurt van de enkel. Dat zou betekenen dat de speler zeker weken buiten strijd zal zijn.

Nog langer wachten op debuut

Zijn Chelsea-debuut wordt dus opnieuw wat uitgesteld en stilaan dreigt Lavia toch een stevige brok van het seizoen in rook op te zien gaan. Het zit het toptalent tot dusver nog niet echt mee qua blessures, want vorig seizoen stond hij ook al eens drie maanden aan de kant. Toen speelden de hamstrings hem parten.

Het lijkt op die manier ook zeer moeilijk te zullen worden voor Lavia om dit seizoen nog een basisplaats af te dwingen bij Chelsea. De concurrentie is op het middenveld sowieso al loodzwaar. Met Enzo Fernandez en Moises Caicedo lopen er twee spelers die meer dan 100 miljoen gekost hebben.

Zal Lavia nog een basisplaats afdwingen bij Chelsea?

Meest recent

'Belgische topclub wil Kerk weghalen bij Antwerp'

Royal Antwerp FC mag heel tevreden zijn over de gang van zaken in december, maar het is ook ...

51
51
Club Brugge plukt keeperstrainer weg bij voetbalbond

Club Brugge vertrekt zaterdag op winterstage. Behoudens verrassingen nog zonder versterkingen, al ...

38
38
Franky Van der Elst steelt de show met verrassend debuut

Sommige carrières lijken nooit helemaal af. Ook niet wanneer ze al decennialang meegaan. ...

6
6
'Hayen hakt knopen door: Genk dumpt dure zomerflop'

Bij ingang van het nieuwe jaar prijkt KRC Genk pas op de negende plaats. Om daar verandering in te ...

78
78
“Die Belg is gestoord”: Preud’homme zoals je hem nooit zag

Michel Preud'homme heeft een blijvende stempel nagelaten in het Belgische voetbal: als speler en ...

63
63
'AA Gent heeft beet: oude bekende De Mil op komst'

Tien matchen voor het einde van de reguliere competitie prijkt AA Gent pas op plaats acht. Vermits ...

116
116
'Gheysens grijpt in: Antwerp lanceert winteroffensief'

Antwerp mag dankzij de recente opmars in het klassement weer naar boven kijken, maar een extra ...

222
222
'Club Brugge stap dichter bij eerste winteraanwinst'

Club Brugge windt er geen doekjes om dat een extra flankaanvaller dé uitgesproken prioriteit ...

509
509
'Anderlecht gaat all-in: Vazquez out, Benteke in?'

RSC Anderlecht gaat vooral op uitgaand vlak een drukke zomer tegemoet, maar op inkomend gebied is er ...

713
713
Seys laat Club Brugge-fans watertanden op Instagram

Joaquin Seys kende een absoluut droomjaar bij Club Brugge. Vanuit Club NXT stroomde hij schijnbaar ...

142
142
Tielemans haalt loftrompet boven: “Heel speciaal”

Youri Tielemans heeft een topjaar achter de rug. De middenvelder is de architect van het sterk ...

41
41
FIFA-baas Infantino slaat snoeihard terug op WK-chaos

Het WK 2026 komt dichterbij en het landentornooi in de Verenigde Staten, Mexico en Canada kreeg al ...

118
118
Vanaken zekerheid op WK? “Had al eerder kunnen zijn”

Hans Vanaken is al jaren een sterkhouder op het middenveld van Club Brugge, maar bij de Rode Duivels ...

140
140
Antwerp wrijft zich in de handen: topduo staat op

Royal Antwerp FC kende een desastreuze reeks en keek zelfs even tegen degradatiezorgen aan. Stef ...

163
163
Boeckx doet straffe uitspraken over “maniakale” Kompany

Het einde van het jaar zit er bijna op en dan worden de beste momenten overal bovengehaald. Ook ...

111
111
Vaste Rode Duivel plots ferm in de rats: "Héél vreemd"

Het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada komt dichterbij met de nakende jaarwisseling. ...

89
89
‘Code rood bij Antwerp: exit ‘stabiele factor’ dreigt’

Royal Antwerp FC dreigt weer een totale leegloop mee te maken. Achter de schermen is de club al druk ...

234
234
Extra pijnlijk: Lardot steunt uithaal naar ref en VAR

De VAR en scheidsrechters in België blijven een groot discussiepunt. Ook afgelopen speeldag ...

274
274
Garcia houdt hart vast: grote vrees De Bruyne en Lukaku

2026 staat voor de deur en dat is het jaar van het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. De ...

119
119
Joos geeft raad: “Deze Duivel zou áltijd bij Real spelen”

De Rode Duivels lagen de afgelopen seizoenen erg goed in de transfermarkt. Met de wintermercato voor ...

169
169
‘Transferwending Ordonez: Club ziet strijd losbarsten’

Joel Ordonez werd afgelopen zomer al nadrukkelijk met een transfer in verband gebracht. Zo stond ...

395
395
TRANSFERUURTJE: ‘Grootse plannen Club, leegloop Antwerp’

De wintermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk ...

333
333
‘OHL bereidt zich al voor op gigantische knaltransfer’

De wintermercato staat voor de deur en de geruchtenmolen is volop aan het draaien. Bij Oud-Heverlee ...

120
120
Enorme teleurstelling: grijpt Garcia genadeloos in?

2026 is het jaar van het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. Bondscoach Rudi Garcia is al ...

182
182
‘Antwerp wil deze winter in eigen land shoppen’

Royal Antwerp FC moet elke mercato verkopen om het hoofd boven water te houden, maar komende ...

362
362

Meer sportnieuws