'Lavia moet alweer gigantische domper slikken'

door
'Lavia moet alweer gigantische domper slikken'

Roméo Lavia was in de zomer het middelpunt van een heuse transfersoap. Na de degradatie van Southampton twijfelde niemand er aan dat de 19-jarige middenvelder een transfer zou maken, alleen was de vraag naar welke grootmacht. Liverpool trok lange tijd aan zijn mouw, maar uiteindelijk koos Lavia toch voor Chelsea.

De Blues telden uiteindelijk een slordige 65 miljoen euro neer voor de komst van onze talentvolle landgenoot, maar veel plezier hebben ze daar nog niet aan beleefd. Lavia zat sinds zijn overgang nog geen enkele keer in de wedstrijdselectie en trainer Mauricio Pochettino gaf snel aan dat hij 'enkele weken' nodig zou hebben om bij zijn ploegmaats aan te pikken.

Blessure voor Lavia

Lavia werd daarom ook niet opgeroepen voor de interlands van deze week, noch voor de Rode Duivels, noch voor de Jonge Duivels. Hij kreeg dus de gelegenheid om bij zijn club verder aan zijn conditie te werken, maar nu heeft volgens Sacha Tavolieri het noodlot weer toegeslaan.

Lavia zou tijdens de training van vrijdag bij Chelsea immers een blessure opgelopen hebben. Zekerheid over de precieze diagnose is er nog niet, maar er wordt gevreesd dat het gaat om een spierscheur in de buurt van de enkel. Dat zou betekenen dat de speler zeker weken buiten strijd zal zijn.

Nog langer wachten op debuut

Zijn Chelsea-debuut wordt dus opnieuw wat uitgesteld en stilaan dreigt Lavia toch een stevige brok van het seizoen in rook op te zien gaan. Het zit het toptalent tot dusver nog niet echt mee qua blessures, want vorig seizoen stond hij ook al eens drie maanden aan de kant. Toen speelden de hamstrings hem parten.

Het lijkt op die manier ook zeer moeilijk te zullen worden voor Lavia om dit seizoen nog een basisplaats af te dwingen bij Chelsea. De concurrentie is op het middenveld sowieso al loodzwaar. Met Enzo Fernandez en Moises Caicedo lopen er twee spelers die meer dan 100 miljoen gekost hebben.

Zal Lavia nog een basisplaats afdwingen bij Chelsea?

Meest recent

Leko verrast met uitspraken over Anderlecht en titelstrijd

De Play-Offs gaan van start en Club Brugge kijkt recht in de ogen van grote rivaal RSC Anderlecht. ...

13
13
KAA Gent incasseert ferme domper voor Play-Offs

De Play-Offs gaan vanavond van start. KAA Gent wist zich op de laatste speeldag te verzekeren van ...

18
18
Duivels spitsendrama: Vandenbempt noemt opvallende optie

De situatie van Romelu Lukaku begint zorgwekkend te worden. De topscorer aller tijden van de Rode ...

37
37
Mathijssen weet het zeker: “Zij winnen Europe Play-Offs”

De Play-Offs worden vanavond afgetrapt door Royal Antwerp FC en KRC Genk. Die laatstgenoemde zat ...

62
62
Rik De Mil voelt meteen zware PO-druk bij KAA Gent

KAA Gent start Play-Off 1 tegen KV Mechelen. De Buffalo’s spelen thuis en willen meteen met ...

32
32
Opvolger Mignolet: 'Club Brugge verrast met bekende naam'

Simon Mignolet stopt aan het einde van het seizoen met keepen. De doelman was jarenlang een ...

332
332
'Italiaans fiasco eist nu ook de kop van Gattuso'

Vorige week werden de laatste tickets voor het WK uitgedeeld, waardoor alle 48 deelnemende landen nu ...

34
34
Radja voor rechtbank: Nainggolan weet waar hij aan toe is

Rond Radja Nainggolan is het maar zelden stil, ook omdat de ex-Rode Duivel zelden verlegen zit om ...

45
45
Nieuwe coach Cercle eerlijk: "Daarvoor extra tijd nodig"

De Jupiler Pro League wordt dit weekend na een korte break weer op gang getrapt en dat gebeurt ook ...

55
55
Club of Union? Vrancken duidt zijn kampioen aan

Nu het interlandvoetbal weer voorbij is, staat de start van de play-offs in de Jupiler Pro League ...

316
316
Bommetje barst bij Chelsea: sterkhouder uit selectie gezet

Ook in Engeland wordt er dit weekend weer gevoetbald nu de interlandbreak erop zit. Daar zit er bij ...

50
50
Straf: onbekende Belg legt Modric vuur aan de schenen

De Serie A krijgt in ons land doorgaans toch wat minder aandacht dan pakweg de Premier League en dat ...

26
26
TRANSFERUURTJE: 'Club grijpt naast Duivels, Barça gaat los'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

130
130
Rode Duivels wereldkampioen? OPTA is onheilspellend

Alle deelnemers van het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada zijn bekend. De Rode ...

86
86
Brandon Mechele blaast iedereen weg met één bericht

Maart voelde voor Brandon Mechele als een maand waarin alles samenkwam. De robuuste verdediger van ...

234
234
Vermant is de pineut: Vanhaezebrouck snoeihard voor Tresoldi

Nicolo Tresoldi zit in bloedvorm. De aanvaller scoort bij Club Brugge het ene doelpunt na het ...

149
149
Nicky Hayen slaat op tafel bij KRC Genk en grijpt in

KRC Genk kende een teleurstellend seizoenseinde. De Limburgers hadden uiteindelijk alles in eigen ...

289
289
Boussoufa mengt zich in racismedebat: “Club Brugge-fans...”

Afgelopen interlandperiode was er weer een moment dat heel wat stof deed opwaaien. Tijdens Spanje ...

315
315
'Antwerp zet Gyrano Kerk buiten kern door bizarre reden'

Royal Antwerp FC neemt het vanavond op tegen KRC Genk in Play-Off 2. Joseph Oosting en The Great Old ...

236
236
Manchester United-fan Littler afgemaakt na walgelijke actie

Luke Littler is al geruime tijd de nieuwe sensatie in dartsland. De ondertussen 19-jarige knaap ...

115
115
Karetsas krijgt advies: "Hij moet vertrekken"

KRC Genk moet dit seizoen vrede nemen met de Europe Play-Off. Dat betekent dat we een parel als ...

171
171
Degradatiestrijd al beslist? "Duimen voor mirakel"

Dit weekend beginnen de play-offs in de Jupiler Pro League. Daarin moet nog veel beslist worden, al ...

105
105
Lichtpunt bij Genk: "Mijn beste jaar ooit"

Het is voor KRC Genk al een woelig seizoen geweest. Het zette in december Thorsten Fink op straat, ...

146
146
JPL-revelatie brengt Anderlecht en co transferboodschap

De play-offs moeten in de komende weken het Belgische voetbalseizoen nog helemaal gaan beslissen, ...

128
128
Raes tipt Antwerp om concurrent kaal te plukken

Antwerp hoopt om in de Europe Play-Off nog iets van zijn seizoen te kunnen maken. De Great Old kan ...

183
183

Meer sportnieuws