Het knettert bij Anderlecht: 'Riemer maakt hem het leven zuur'

door
Het knettert bij Anderlecht: 'Riemer maakt hem het leven zuur'

In zowat elke mercato wordt Benito Raman naar de exit geduwd bij RSC Anderlecht, waar Brian Riemer absoluut niet de grootste fan is van de 28-jarige aanvaller.

Hoewel hij zich verbonden voelt bij de club, lijkt de rol van Raman sportief en financieel nu echt uitgespeeld te zijn bij Anderlecht.

Het Laatste Nieuws meldde eerder al dat de relatie tussen hem en de coach danig vertroebeld is. Het Nieuwsblad stelde dat de wispelturigheid van de pocketspits - ook naast het veld - “moeilijk ligt”.

LEES OOK: Competitiehervorming: Pro League hakt knoop definitief door

Je rijdt best niet tegen de kar van Riemer

Anderlecht heeft de afgelopen weken en maanden gezocht naar oplossingen om Benito Raman te laten vertrekken. Ondanks dat de aanvaller nog een jaar op zijn contract bij Sporting heeft, met zelfs de optie voor de club om dat contract met nog een extra jaar te verlengen, wilden de Brusselaars snel van hem af.

Die wens is niet nieuw; vorig seizoen werd al duidelijk dat Raman geen toekomst meer had in het Lotto Park. Toen werd hij al eens niet opgenomen in de wedstrijdselectie tegen KV Mechelen, hoewel hij beweerde volledig fit te zijn.

Brian Riemer besloot hem toen niet te selecteren, en de reden hiervoor was overduidelijk: Raman paste niet meer in de plannen van de club en van de coach.

Volgens Het Laatste Nieuws is de relatie tussen Raman en Riemer zelfs danig vertroebeld. De krant stelde aan het eind van het vorige seizoen dat Raman zichzelf op een zijspoor heeft gezet bij Riemer.

“Voor de camera's mag Riemer altijd 'Mr Nice Guy' zijn, je rijdt best niet tegen zijn kar. Esposito, Silva, Hoedt, Trebel,...Wie het niet met hem eens is, kan gaan. Is Raman de volgende in het rijtje?”

Het Nieuwsblad meldde dat de wispelturigheid van de pocketspits - ook naast het veld - “moeilijk ligt”.

Sebastiano Esposito, Fabio Silva, Wesley Hoedt en Adrien Trebel lopen niet meer rond in het Lotto Park, en dat is/was ook de bedoeling van de club met Raman.

Geliefd in de kleedkamer, maar een dure vogel

Ook de doorgaans goed geïnformeerde transferwatcher Sacha Tavolieri meldde in die periode dat het bestuur van Anderlecht niet meer op Benito Raman rekende.

De kleedkamer draagt 28-jarige nochtans op handen, waar hij voor ambiance zorgt en grapjes uithaalt, en ook bij een deel van de fans is Raman een geliefd figuur.

Daarnaast voelt hij zich ook verbonden met de club en hij heeft vorig seizoen in een interview met Het Laatste Nieuws zelfs verklaard dat hij met plezier nog voor vijf jaar wilde bijtekenen in het Lotto Park.

“Als de situatie blijft zoals ze nu is, zit ik hier heel goed. Op dit moment wil ik niet vertrekken”, zei hij toen.

Dit alles is niet voldoende voor Anderlecht om verder te gaan met hem, want in elke mercato wordt hij wel gelinkt aan een geforceerd vertrek uit het Lotto Park. De verzuurde relatie tussen Raman en Brian Riemer speelt daarin ongetwijfeld een grote rol, net zoals financiële en sportieve aspecten.

Raman verdient namelijk erg goed zijn boterham bij Anderlecht, maar die hoge verloning staat helemaal niet in verhouding tot zijn matige sportieve invloed. Het lichten van de eenjarige cluboptie - met bijhorende loonopslag van 25% - is al helemaal uit den boze.

Het mogelijke vertrek van Raman zou heel wat extra budget vrijmaken bij Anderlecht.

Raman helemaal op overschot bij Anderlecht

Ook op sportief gebied lijkt de rol van Benito Raman bij Anderlecht te zijn uitgespeeld. Raman is een centrumspits, maar op die positie is Kasper Dolberg de eerste keus, en Luis Vazquez de eerste vervanger.

Als gevolg daarvan wordt Raman de laatste tijd steeds vaker ingezet als flankaanvaller, maar ook op die positie is de concurrentie stevig toegenomen door de komst van Thorgan Hazard en de aanwezigheid van Francis Amuzu, Anders Dreyer, Alexis Flips, en op termijn zelfs de jonge en veelbelovende Tudor Mendel-Idowu.

Bovendien lijkt Raman ook niet goed te passen in het sportieve plan van Brian Riemer.

De coach van Anderlecht heeft duidelijk gemaakt dat hij spelers verkiest die gedurende de hele wedstrijd alles kunnen geven, en vorige week – voorafgaand aan de uitwedstrijd tegen KRC Genk - gaf Riemer aan dat Raman geen speler is die 90 minuten kan spelen. 

“We moesten Benito twee keer snel wisselen. Hij heeft geen blessure”, zei de Deen. “Raman had twee keer al snel zware benen en dat is toch een beetje vreemd aangezien hij topfit is. Het is een speler die zelden 90 minuten speelt, niet hier en ook niet bij Schalke 04. Er zijn meerdere redenen, maar hij werkt keihard.”

Riemer zet Raman met de rug tegen de muur

Vorig weekend besloot Brian Riemer om Benito Raman niet op te nemen in de selectie voor de uitwedstrijd tegen KRC Genk, ondanks dat de 28-jarige aanvaller wedstrijdfit was en zijn concurrent Anders Dreyer geschorst was.

Riemer had Raman van tevoren op de hoogte gesteld van deze beslissing om hem een plek op de tribune in Genk te besparen. Deze beslissing was onderdeel van de poging van Anderlecht om Raman tegen het einde van de zomermercato naar de uitgang te forceren.

Vorige week donderdag kreeg Raman te horen dat hij moest uitkijken naar een nieuwe club, maar de timing van dit gesprek deed volgens Het Laatste Nieuws de wenkbrauwen fronsen in de entourage van Raman. “Vooral omdat de in ons omringende landen amper 24 uur later de transfermarkt zou sluiten.”

In eerste instantie wilde Raman niet vertrekken bij Anderlecht, maar uiteindelijk stond hij toch open voor een transfer en wilde hij dolgraag naar Sint-Truiden verhuizen. Op persoonlijk vlak bereikte Raman een akkoord met Sint-Truiden, en in Limburg werd alles in gereedheid gebracht om de eenjarige huurovereenkomst af te ronden.

Volgens Het Belang van Limburg ontstond er echter een groot struikelblok omdat STVV bereid was om 'slechts' 700 duizend euro van Raman's loonlast te dragen, en dus zou Sporting de rest van zijn dikbetaalde contract tot eind juni volgend jaar moeten blijven betalen.

Op die manier gaat de overbodige Raman een wel erg lastig en complex seizoen tegemoet bij Anderlecht.

Kan Anderlecht Raman nog gebruiken?

Meest recent

Club Brugge speelt met vuur: "Moet je daarin meegaan?"

Club Brugge zorgde een dik week geleden voor een heuse schokgolf door Ivan Leko bij AA Gent weg te ...

68
68
Mbappé redt Real wééral, crisis bij Feyenoord compleet

Geen Europa en Champions League deze week, dus werd in het buitenland volop bekervoetbal afgewerkt. ...

22
22
Belgische voetbalgeschiedenis! OHL door in Womens' Champions League

OH Leuven heeft woensdag een knap stukje voetbalgeschiedenis geschreven. De landskampioen stoot als ...

137
137
Genk-bestuur onder vuur: "Dan klopt er toch iets niet"

KRC Genk nam afgelopen maandag zoals verwacht afscheid van Thorsten Fink. En dus moeten de ...

216
216
Competitiehervorming: Pro League hakt knoop definitief door

Volgend seizoen zullen er in de Belgische eerste klasse geen play-offs meer te zien zijn. Op de ...

596
596
Wat een reeks! Leider Beveren profiteert optimaal in CPL

SK Beveren heeft zich tot de grote winnaar van de midweekspeeldag in de Challenger Pro League ...

116
116
PSG pakt alwéér grote trofee: grote held na penalty's

Afgelopen zomer verloor Paris Saint-Germain nog de finale van het WK voor clubteams in de finale ...

36
36
'Vertrek Verschaeren dreigt: Anderlecht biedt dÍt salaris'

Yari Verschaeren moet dit seizoen vrede nemen met een invallersol bij RSC Anderlecht. Desondanks zou ...

350
350
Belgische show bij monsterzege Ajax, verrassing in Copa del Rey

Terwijl de ploegen uit de Jupiler Pro League even op adem kunnen komen, staat elders in Europa ...

95
95
'Versterking Anderlecht: Renard krijgt duidelijke opdracht'

Met een sterke prestatie tegen STVV, veegde RSC Anderlecht het debacle van in Westerlo onder de mat. ...

552
552
Oorlog Club-Gent: boegbeeld geeft Brugge veeg om de oren

Aanstaande zondag staat in de Jupiler Pro League de zogenaamde 'Slag om Vlaanderen' tussen Club ...

541
541
‘Anderlecht gruwelt: De Cat-megatransfer wordt nachtmerrie’

Anderlecht droomt luidop van een monstertransfer met Nathan De Cat, maar achter de schermen stapelen ...

413
413
'Barça start gesprekken: international eerste aanwinst 2026'

FC Barcelona staat momenteel in de leiding in La Liga en is in de Champions League op koers om door ...

60
60
'Genk pusht voor coach: contact met topkandidaat gelegd'

Het bestuur van KRC Genk is momenteel naarstig op zoek naar een nieuwe hoofdcoach. Op de shortlist ...

1057
1057
'Vijf voor twaalf: smaakmaker gratis weg bij Antwerp?'

De trainerswissel en nieuwe tribune hebben ongetwijfeld eveneens een handje geholpen, maar de ...

305
305
Pro League pleegt topoverleg over competitieformat

Het was de voorbije weken geen moment rustig in de Pro League, waar zowel de démarche van ...

450
450
Lardot glundert: tóch Belgische scheidsrechter naar WK?

Het niveau van de Belgische arbitrage vormt geregeld het mikpunt van kritiek. Ook op internationaal ...

84
84
'Club lanceert winteroffensief: 4 toptargets voor Leko'

Club Brugge verbaasde vorige week vriend en vijand door Nicky Hayen in te ruilen voor Ivan Leko. In ...

1239
1239
KBVB maakt aanduidingen refs speeldag 19 én 20 bekend

In de Jupiler Pro League staat komend weekend speeldag 19 op het programma, een week later worden de ...

117
117
Olivier Deschacht breekt: "Annelien doe zoveel moeite..."

Olivier Deschacht kent het leven op en naast het voetbalveld als geen ander. Jarenlang stond hij ...

232
232
Antwerp jubelt: Kindermans en vier piepjonge supertalenten

Royal Antwerp FC is een nieuwe weg ingeslagen onder Joseph Oosting. De Nederlander geeft ook veel ...

362
362
Gillet behoedt Standard-fiasco: “Anders bliksemtransfer”

Matthieu Epolo kende een woelige start in zijn nog prille carrière bij Standard Luik. De ...

125
125
Beerschot trekt aan alarmbellen na rampreeks

Beerschot wil zo snel mogelijk weer promoveren naar de Jupiler Pro League. De Kielse Ratten leken in ...

494
494
Anderlecht is gewaarschuwd: Antwerp meldt unicum

Royal Antwerp FC ontvangt komende speeldag RSC Anderlecht op de Bosuil. Na de heropening van Tribune ...

374
374
'Thiago Silva (41) verbaast met sensationele terugkeer'

Thiago Silva is inmiddels 41 jaar, maar de centrale verdediger lijkt nog niet aan stoppen te denken. ...

86
86

Meer sportnieuws