Het knettert bij Anderlecht: 'Riemer maakt hem het leven zuur'

1613 stemmen
Het knettert bij Anderlecht: 'Riemer maakt hem het leven zuur'

In zowat elke mercato wordt Benito Raman naar de exit geduwd bij RSC Anderlecht, waar Brian Riemer absoluut niet de grootste fan is van de 28-jarige aanvaller.

Hoewel hij zich verbonden voelt bij de club, lijkt de rol van Raman sportief en financieel nu echt uitgespeeld te zijn bij Anderlecht.

Het Laatste Nieuws meldde eerder al dat de relatie tussen hem en de coach danig vertroebeld is. Het Nieuwsblad stelde dat de wispelturigheid van de pocketspits - ook naast het veld - “moeilijk ligt”.

LEES OOK: Benito Raman doet schokkende onthulling rond AA Gent

Je rijdt best niet tegen de kar van Riemer

Anderlecht heeft de afgelopen weken en maanden gezocht naar oplossingen om Benito Raman te laten vertrekken. Ondanks dat de aanvaller nog een jaar op zijn contract bij Sporting heeft, met zelfs de optie voor de club om dat contract met nog een extra jaar te verlengen, wilden de Brusselaars snel van hem af.

Die wens is niet nieuw; vorig seizoen werd al duidelijk dat Raman geen toekomst meer had in het Lotto Park. Toen werd hij al eens niet opgenomen in de wedstrijdselectie tegen KV Mechelen, hoewel hij beweerde volledig fit te zijn.

Brian Riemer besloot hem toen niet te selecteren, en de reden hiervoor was overduidelijk: Raman paste niet meer in de plannen van de club en van de coach.

Volgens Het Laatste Nieuws is de relatie tussen Raman en Riemer zelfs danig vertroebeld. De krant stelde aan het eind van het vorige seizoen dat Raman zichzelf op een zijspoor heeft gezet bij Riemer.

“Voor de camera's mag Riemer altijd 'Mr Nice Guy' zijn, je rijdt best niet tegen zijn kar. Esposito, Silva, Hoedt, Trebel,...Wie het niet met hem eens is, kan gaan. Is Raman de volgende in het rijtje?”

Het Nieuwsblad meldde dat de wispelturigheid van de pocketspits - ook naast het veld - “moeilijk ligt”.

Sebastiano Esposito, Fabio Silva, Wesley Hoedt en Adrien Trebel lopen niet meer rond in het Lotto Park, en dat is/was ook de bedoeling van de club met Raman.

Geliefd in de kleedkamer, maar een dure vogel

Ook de doorgaans goed geïnformeerde transferwatcher Sacha Tavolieri meldde in die periode dat het bestuur van Anderlecht niet meer op Benito Raman rekende.

De kleedkamer draagt 28-jarige nochtans op handen, waar hij voor ambiance zorgt en grapjes uithaalt, en ook bij een deel van de fans is Raman een geliefd figuur.

Daarnaast voelt hij zich ook verbonden met de club en hij heeft vorig seizoen in een interview met Het Laatste Nieuws zelfs verklaard dat hij met plezier nog voor vijf jaar wilde bijtekenen in het Lotto Park.

“Als de situatie blijft zoals ze nu is, zit ik hier heel goed. Op dit moment wil ik niet vertrekken”, zei hij toen.

Dit alles is niet voldoende voor Anderlecht om verder te gaan met hem, want in elke mercato wordt hij wel gelinkt aan een geforceerd vertrek uit het Lotto Park. De verzuurde relatie tussen Raman en Brian Riemer speelt daarin ongetwijfeld een grote rol, net zoals financiële en sportieve aspecten.

Raman verdient namelijk erg goed zijn boterham bij Anderlecht, maar die hoge verloning staat helemaal niet in verhouding tot zijn matige sportieve invloed. Het lichten van de eenjarige cluboptie - met bijhorende loonopslag van 25% - is al helemaal uit den boze.

Het mogelijke vertrek van Raman zou heel wat extra budget vrijmaken bij Anderlecht.

Raman helemaal op overschot bij Anderlecht

Ook op sportief gebied lijkt de rol van Benito Raman bij Anderlecht te zijn uitgespeeld. Raman is een centrumspits, maar op die positie is Kasper Dolberg de eerste keus, en Luis Vazquez de eerste vervanger.

Als gevolg daarvan wordt Raman de laatste tijd steeds vaker ingezet als flankaanvaller, maar ook op die positie is de concurrentie stevig toegenomen door de komst van Thorgan Hazard en de aanwezigheid van Francis Amuzu, Anders Dreyer, Alexis Flips, en op termijn zelfs de jonge en veelbelovende Tudor Mendel-Idowu.

Bovendien lijkt Raman ook niet goed te passen in het sportieve plan van Brian Riemer.

De coach van Anderlecht heeft duidelijk gemaakt dat hij spelers verkiest die gedurende de hele wedstrijd alles kunnen geven, en vorige week – voorafgaand aan de uitwedstrijd tegen KRC Genk - gaf Riemer aan dat Raman geen speler is die 90 minuten kan spelen. 

“We moesten Benito twee keer snel wisselen. Hij heeft geen blessure”, zei de Deen. “Raman had twee keer al snel zware benen en dat is toch een beetje vreemd aangezien hij topfit is. Het is een speler die zelden 90 minuten speelt, niet hier en ook niet bij Schalke 04. Er zijn meerdere redenen, maar hij werkt keihard.”

Riemer zet Raman met de rug tegen de muur

Vorig weekend besloot Brian Riemer om Benito Raman niet op te nemen in de selectie voor de uitwedstrijd tegen KRC Genk, ondanks dat de 28-jarige aanvaller wedstrijdfit was en zijn concurrent Anders Dreyer geschorst was.

Riemer had Raman van tevoren op de hoogte gesteld van deze beslissing om hem een plek op de tribune in Genk te besparen. Deze beslissing was onderdeel van de poging van Anderlecht om Raman tegen het einde van de zomermercato naar de uitgang te forceren.

Vorige week donderdag kreeg Raman te horen dat hij moest uitkijken naar een nieuwe club, maar de timing van dit gesprek deed volgens Het Laatste Nieuws de wenkbrauwen fronsen in de entourage van Raman. “Vooral omdat de in ons omringende landen amper 24 uur later de transfermarkt zou sluiten.”

In eerste instantie wilde Raman niet vertrekken bij Anderlecht, maar uiteindelijk stond hij toch open voor een transfer en wilde hij dolgraag naar Sint-Truiden verhuizen. Op persoonlijk vlak bereikte Raman een akkoord met Sint-Truiden, en in Limburg werd alles in gereedheid gebracht om de eenjarige huurovereenkomst af te ronden.

Volgens Het Belang van Limburg ontstond er echter een groot struikelblok omdat STVV bereid was om 'slechts' 700 duizend euro van Raman's loonlast te dragen, en dus zou Sporting de rest van zijn dikbetaalde contract tot eind juni volgend jaar moeten blijven betalen.

Op die manier gaat de overbodige Raman een wel erg lastig en complex seizoen tegemoet bij Anderlecht.

Kan Anderlecht Raman nog gebruiken?

Meest recent

'Sibierski helemaal los: Anderlecht meldt zich bij WK-ganger'

RSC Anderlecht werkt zaterdag zijn eerste oefenmatch van de voorbereiding af. Ondertussen is ...

113
113
Relletje na kwalificatie Portugal: analisten spreken schande

Portugal heeft zich donderdagnacht geplaatst voor de 1/8ste finales van het WK 2026. Maar tegen ...

51
51
L'Equipe maakt gehakt van Rode Duivel: dramatische 2 op 10

Na een historische comeback tegen Senegal mogen de Rode Duivels straks aantreden in de 1/8ste ...

287
287
Leider staat op bij Duivels: "Hij was eerst zichzelf niet"

Voetbalminnend België hapte woensdagnacht collectief naar adem. Op het WK 2026 kwalificeerden ...

186
186
TRANSFERUURTJE: 'De Cat vindt akkoord, toptransfer Duranville'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

248
248
Vandenbempt ‘ziek’ van WK-beslissing: “Schandalig!”

Er was niet enkel controverse bij België – Senegal, maar ook tijdens Portugal – ...

171
171
Antwerp komt met transfernieuws in volle onzekerheid

Royal Antwerp FC bevindt zich in een penibele situatie. Paul Gheysens is op zoek naar een overnemer ...

126
126
De Bruyne en Lukaku krijgen groot nieuws bij Napoli

Kevin De Bruyne en Romelu Lukaku zijn momenteel nog actief op het WK in de Verenigde Staten, Mexico ...

92
92
Club Brugge en De Roeck uit elkaar: straffe opvolger binnen

Club Brugge heeft op de officiële kanalen bekendgemaakt dat Jonas De Roeck de club zal ...

225
225
Brusselmans zorgt voor WK-schokgolf op Nederlandse televisie

Jarenlang was Brusselmans een vast gezicht bij tal van Vlaamse televisieprogramma's. De ...

368
368
‘Opvallende wending bij Antwerp: toekomst Jaecques bekend’

Achter de schermen is Antwerp druk bezig met een overname. Maar de situatie rond Paul Gheysens is ...

602
602
België bevoordeeld op WK? Gary Neville haalt hard uit

België heeft zijn plek in de 1/8ste finales van het WK 2026 veroverd na een historische ...

478
478
Anderlecht verrast met 'type zoals Burgess'

RSC Anderlecht strikte met Léo Pétrot een nieuwe verdediger. Antoine Sibierski komt ...

407
407
Cristiano Ronaldo beleeft hartverscheurend moment op WK

Cristiano Ronaldo kreeg al bakken kritiek op dit WK, toch veert de Portugese ster steeds weer recht. ...

102
102
Burgemeester brengt cruciaal nieuws in stadionplannen Club

Club Brugge stapelde de voorbije jaren de sportieve en financiële successen op. Maar het ...

847
847
Duitsland en Nagelsmann: het huwelijk is over

Duitsland ligt al uit het WK en was een van de grote teleurstellingen. De Duitse bond en Julian ...

83
83
Sels naar Club Brugge? Doelman geeft hét antwoord

Club Brugge is op zoek naar een nieuwe doelman nadat Simon Mignolet stopte en Dani van den Heuven ...

345
345
Laatste dans voor Ronaldo bij Portugal? Zus verklapt alles

Cristiano Ronaldo en Portugal hebben zich afgelopen nacht weten te plaatsen voor de volgende ronde. ...

71
71
De Bruyne verbijstert Italië met meest gehate transfer ooit

Kevin De Bruyne en de meest gehate transferroute van Italië: alleen het gerucht is al genoeg om ...

148
148
'Anderlecht schrikt zich hoedje: laag eerste bod De Cat'

RSC Anderlecht heeft de voorbereiding hervat mét Nathan De Cat in de selectie. De algemene ...

463
463
Contract tot 2031: Duranville heeft toptransfer beet

Terwijl de Rode Duivels zich voorbereiden op hun 1/8ste finale op het WK 2026, werken verschillende ...

123
123
Oostenrijkse muur sneuvelt: Spanje vlot naar 1/8ste finales

Spanje heeft zich zonder grote problemen geplaatst voor de 1/8ste finales van het WK. Oostenrijk ...

78
78
Crisismeeting Duitsland: gedroomde bondscoach staat klaar

Terwijl België doorstootte naar de 1/8ste finales, werden verschillende andere grote landen ...

228
228
Verheyen tipt ideale basisploeg: dríé sleutelwissels bij Duivels

Om de kwartfinale van het WK 2026 te halen, zullen de Rode Duivels moeten afrekeken met co-gastland ...

689
689
Nederlanders gaan los op incident Tielemans/Trossard

Youri Tielemans en Leandro Trossard speelden dinsdag een cruciale rol in de overgetelijke comeback ...

977
977

Meer sportnieuws