Het knettert bij Anderlecht: 'Riemer maakt hem het leven zuur'

1613
Het knettert bij Anderlecht: 'Riemer maakt hem het leven zuur'

In zowat elke mercato wordt Benito Raman naar de exit geduwd bij RSC Anderlecht, waar Brian Riemer absoluut niet de grootste fan is van de 28-jarige aanvaller.

Hoewel hij zich verbonden voelt bij de club, lijkt de rol van Raman sportief en financieel nu echt uitgespeeld te zijn bij Anderlecht.

Het Laatste Nieuws meldde eerder al dat de relatie tussen hem en de coach danig vertroebeld is. Het Nieuwsblad stelde dat de wispelturigheid van de pocketspits - ook naast het veld - “moeilijk ligt”.

LEES OOK: Anderlecht heeft 'nieuwe Doku': "Minstens even ver"

Je rijdt best niet tegen de kar van Riemer

Anderlecht heeft de afgelopen weken en maanden gezocht naar oplossingen om Benito Raman te laten vertrekken. Ondanks dat de aanvaller nog een jaar op zijn contract bij Sporting heeft, met zelfs de optie voor de club om dat contract met nog een extra jaar te verlengen, wilden de Brusselaars snel van hem af.

Die wens is niet nieuw; vorig seizoen werd al duidelijk dat Raman geen toekomst meer had in het Lotto Park. Toen werd hij al eens niet opgenomen in de wedstrijdselectie tegen KV Mechelen, hoewel hij beweerde volledig fit te zijn.

Brian Riemer besloot hem toen niet te selecteren, en de reden hiervoor was overduidelijk: Raman paste niet meer in de plannen van de club en van de coach.

Volgens Het Laatste Nieuws is de relatie tussen Raman en Riemer zelfs danig vertroebeld. De krant stelde aan het eind van het vorige seizoen dat Raman zichzelf op een zijspoor heeft gezet bij Riemer.

“Voor de camera's mag Riemer altijd 'Mr Nice Guy' zijn, je rijdt best niet tegen zijn kar. Esposito, Silva, Hoedt, Trebel,...Wie het niet met hem eens is, kan gaan. Is Raman de volgende in het rijtje?”

Het Nieuwsblad meldde dat de wispelturigheid van de pocketspits - ook naast het veld - “moeilijk ligt”.

Sebastiano Esposito, Fabio Silva, Wesley Hoedt en Adrien Trebel lopen niet meer rond in het Lotto Park, en dat is/was ook de bedoeling van de club met Raman.

Geliefd in de kleedkamer, maar een dure vogel

Ook de doorgaans goed geïnformeerde transferwatcher Sacha Tavolieri meldde in die periode dat het bestuur van Anderlecht niet meer op Benito Raman rekende.

De kleedkamer draagt 28-jarige nochtans op handen, waar hij voor ambiance zorgt en grapjes uithaalt, en ook bij een deel van de fans is Raman een geliefd figuur.

Daarnaast voelt hij zich ook verbonden met de club en hij heeft vorig seizoen in een interview met Het Laatste Nieuws zelfs verklaard dat hij met plezier nog voor vijf jaar wilde bijtekenen in het Lotto Park.

“Als de situatie blijft zoals ze nu is, zit ik hier heel goed. Op dit moment wil ik niet vertrekken”, zei hij toen.

Dit alles is niet voldoende voor Anderlecht om verder te gaan met hem, want in elke mercato wordt hij wel gelinkt aan een geforceerd vertrek uit het Lotto Park. De verzuurde relatie tussen Raman en Brian Riemer speelt daarin ongetwijfeld een grote rol, net zoals financiële en sportieve aspecten.

Raman verdient namelijk erg goed zijn boterham bij Anderlecht, maar die hoge verloning staat helemaal niet in verhouding tot zijn matige sportieve invloed. Het lichten van de eenjarige cluboptie - met bijhorende loonopslag van 25% - is al helemaal uit den boze.

Het mogelijke vertrek van Raman zou heel wat extra budget vrijmaken bij Anderlecht.

Raman helemaal op overschot bij Anderlecht

Ook op sportief gebied lijkt de rol van Benito Raman bij Anderlecht te zijn uitgespeeld. Raman is een centrumspits, maar op die positie is Kasper Dolberg de eerste keus, en Luis Vazquez de eerste vervanger.

Als gevolg daarvan wordt Raman de laatste tijd steeds vaker ingezet als flankaanvaller, maar ook op die positie is de concurrentie stevig toegenomen door de komst van Thorgan Hazard en de aanwezigheid van Francis Amuzu, Anders Dreyer, Alexis Flips, en op termijn zelfs de jonge en veelbelovende Tudor Mendel-Idowu.

Bovendien lijkt Raman ook niet goed te passen in het sportieve plan van Brian Riemer.

De coach van Anderlecht heeft duidelijk gemaakt dat hij spelers verkiest die gedurende de hele wedstrijd alles kunnen geven, en vorige week – voorafgaand aan de uitwedstrijd tegen KRC Genk - gaf Riemer aan dat Raman geen speler is die 90 minuten kan spelen. 

“We moesten Benito twee keer snel wisselen. Hij heeft geen blessure”, zei de Deen. “Raman had twee keer al snel zware benen en dat is toch een beetje vreemd aangezien hij topfit is. Het is een speler die zelden 90 minuten speelt, niet hier en ook niet bij Schalke 04. Er zijn meerdere redenen, maar hij werkt keihard.”

Riemer zet Raman met de rug tegen de muur

Vorig weekend besloot Brian Riemer om Benito Raman niet op te nemen in de selectie voor de uitwedstrijd tegen KRC Genk, ondanks dat de 28-jarige aanvaller wedstrijdfit was en zijn concurrent Anders Dreyer geschorst was.

Riemer had Raman van tevoren op de hoogte gesteld van deze beslissing om hem een plek op de tribune in Genk te besparen. Deze beslissing was onderdeel van de poging van Anderlecht om Raman tegen het einde van de zomermercato naar de uitgang te forceren.

Vorige week donderdag kreeg Raman te horen dat hij moest uitkijken naar een nieuwe club, maar de timing van dit gesprek deed volgens Het Laatste Nieuws de wenkbrauwen fronsen in de entourage van Raman. “Vooral omdat de in ons omringende landen amper 24 uur later de transfermarkt zou sluiten.”

In eerste instantie wilde Raman niet vertrekken bij Anderlecht, maar uiteindelijk stond hij toch open voor een transfer en wilde hij dolgraag naar Sint-Truiden verhuizen. Op persoonlijk vlak bereikte Raman een akkoord met Sint-Truiden, en in Limburg werd alles in gereedheid gebracht om de eenjarige huurovereenkomst af te ronden.

Volgens Het Belang van Limburg ontstond er echter een groot struikelblok omdat STVV bereid was om 'slechts' 700 duizend euro van Raman's loonlast te dragen, en dus zou Sporting de rest van zijn dikbetaalde contract tot eind juni volgend jaar moeten blijven betalen.

Op die manier gaat de overbodige Raman een wel erg lastig en complex seizoen tegemoet bij Anderlecht.

Kan Anderlecht Raman nog gebruiken?

Meest recent

'De Bruyne krijgt bekende naam als nieuwe trainer'

Voor Napoli werd het woensdag alweer een pijnlijke avond in de Champions League. Kevin De Bruyne en ...

9
9
Leko: "Hij speelt volgend seizoen niet meer bij ons"

Dat er met Club Brugge rekening gehouden moet worden op het Europese toneel, bleek woensdagavond nog ...

53
53
'Vermeeren bezorgt Antwerp enorme tegenslag'

Donderdag wordt er nog gevoetbald in de Europa League en Conference League, maar daarna gaat het ...

46
46
Anderlecht heeft 'nieuwe Doku': "Minstens even ver"

Het is voor Anderlecht tot dusver een wisselvallig seizoen. Nadat het een uitstekende zomer kende en ...

59
59
Vermant legt straffe ambitie voor WK U17 op tafel

In de loop van donderdag zal de selectie bekend gemaakt worden van de Belgische U17, die van 19 ...

22
22
Weer geen Tresoldi bij Duitsland: Klopp moet uitleg geven

Nicolo Tresoldi heeft zich woensdagavond nog maar eens laten zien in de Champions League. De spits ...

124
124
'Club gaat transferstrijd aan met Juve en Dortmund'

Club Brugge is alweer geweldig aan het seizoen begonnen, want het staat aan de leiding in de Jupiler ...

116
116
Ronaldo dropt bom en stopt bij Portugal

Portugal nam tijdens het vorige interlandluik een geweldige start in de Nations League, want het ...

109
109
TRANSFERUURTJE: 'Essevee shopt bij Club, Kane heeft beslist'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

47
47
Roef vreest bij KAA Gent: rampscenario in aantocht

KAA Gent is sterk aan het seizoen begonnen, maar vorige speeldag incasseerden de Buffalo’s een ...

148
148
Vanaken laat fans perplex staan na stunt: emoties laaien op

Hans Vanaken had na afloop van de Champions League-avond in Eindhoven niet veel woorden nodig om ...

189
189
Straffe KV Mechelen-keuze pakt immens goed uit

KV Mechelen leek dit seizoen op weg naar degradatievoetbal en coach Fred Vanderbiest werd ...

78
78
Bizar verhaal: Karetsas miste bijna heldenrol door... toilet

Na vier wedstrijden ligt ook Borussia Dortmund op koers om te overwinteren in de Champions League. ...

44
44
Wéér de held: Sommer pronkt met straffe statistiek

Club Brugge heeft woensdagavond zijn derde opeenvolgende overwinning in de Champions League gepakt, ...

199
199
Kortrijk slikt nieuwe domper: "Klassement liegt niet"

Nadat het vorig weekend op Sclessin een puntje pakte, hoopte KV Kortrijk woensdagavond op zijn elan ...

98
98
Financiële catastrofe voor Belgische clubs: Duchâtelet in de bres

De Belgische clubs beleven tegenwoordig hoogdagen op het Europese toneel. Club Brugge blijft het ...

173
173
Club op koers voor top-8? Leko schat de kansen in

Na de knappe zeges tegen Inter en Lens wou Club Brugge woensdagavond op zijn elan doorgaan in de ...

192
192
Kane heeft knoop over zijn toekomst doorgehakt

Harry Kane zette vorige week op zijn 33ste de kroon op zijn carrière met de belangrijkste ...

47
47
De Bruyne zwaar in clinch met ploegmaat: "F*ck off!"

Bij Napoli beleven ze dit seizoen niet al te veel plezier aan de Champions League. Enkel tegen ...

78
78
Frankrijk op stelten: ongeziene vernedering Hazard en co

Er valt uiteraard veel na te praten over de zege van Club Brugge op PSV, maar voor dé uitslag ...

420
420
Mannaert doet straffe voorspelling over Club in CL

Club Brugge heeft woensdagavond alweer een uitstekende zaak gedaan in de Champions League, want het ...

276
276
Doku of Godts? Albert geeft Van Bommel verrassend advies

Op het einde van deze week zal Mark van Bommel bekend maken op welke Rode Duivels hij rekent voor de ...

243
243
Nederland woedend na stunt Club Brugge: “Amateuristisch”

Club Brugge ging woensdagavond met 1-2 winnen bij PSV. In Nederland is men daar allesbehalve blij ...

1024
1024
Tresoldi gelooft zijn oren niet na domper: "Wie dan?!"

Halfweg de league phase lijkt Club Brugge al zo goed als zeker dat het zal overwinteren in de ...

419
419
Sterkhouder Union dringt openlijk aan op transfer

Union zag de voorbije jaren in de zomer telkens weer een pak sterkhouders vertrekken. Dat was ook ...

171
171

Meer sportnieuws