Het knettert bij Anderlecht: 'Riemer maakt hem het leven zuur'

1613
Het knettert bij Anderlecht: 'Riemer maakt hem het leven zuur'

In zowat elke mercato wordt Benito Raman naar de exit geduwd bij RSC Anderlecht, waar Brian Riemer absoluut niet de grootste fan is van de 28-jarige aanvaller.

Hoewel hij zich verbonden voelt bij de club, lijkt de rol van Raman sportief en financieel nu echt uitgespeeld te zijn bij Anderlecht.

Het Laatste Nieuws meldde eerder al dat de relatie tussen hem en de coach danig vertroebeld is. Het Nieuwsblad stelde dat de wispelturigheid van de pocketspits - ook naast het veld - “moeilijk ligt”.

LEES OOK: 'Vitor Bruno slikt dubbele domper voor Salzburg'

Je rijdt best niet tegen de kar van Riemer

Anderlecht heeft de afgelopen weken en maanden gezocht naar oplossingen om Benito Raman te laten vertrekken. Ondanks dat de aanvaller nog een jaar op zijn contract bij Sporting heeft, met zelfs de optie voor de club om dat contract met nog een extra jaar te verlengen, wilden de Brusselaars snel van hem af.

Die wens is niet nieuw; vorig seizoen werd al duidelijk dat Raman geen toekomst meer had in het Lotto Park. Toen werd hij al eens niet opgenomen in de wedstrijdselectie tegen KV Mechelen, hoewel hij beweerde volledig fit te zijn.

Brian Riemer besloot hem toen niet te selecteren, en de reden hiervoor was overduidelijk: Raman paste niet meer in de plannen van de club en van de coach.

Volgens Het Laatste Nieuws is de relatie tussen Raman en Riemer zelfs danig vertroebeld. De krant stelde aan het eind van het vorige seizoen dat Raman zichzelf op een zijspoor heeft gezet bij Riemer.

“Voor de camera's mag Riemer altijd 'Mr Nice Guy' zijn, je rijdt best niet tegen zijn kar. Esposito, Silva, Hoedt, Trebel,...Wie het niet met hem eens is, kan gaan. Is Raman de volgende in het rijtje?”

Het Nieuwsblad meldde dat de wispelturigheid van de pocketspits - ook naast het veld - “moeilijk ligt”.

Sebastiano Esposito, Fabio Silva, Wesley Hoedt en Adrien Trebel lopen niet meer rond in het Lotto Park, en dat is/was ook de bedoeling van de club met Raman.

Geliefd in de kleedkamer, maar een dure vogel

Ook de doorgaans goed geïnformeerde transferwatcher Sacha Tavolieri meldde in die periode dat het bestuur van Anderlecht niet meer op Benito Raman rekende.

De kleedkamer draagt 28-jarige nochtans op handen, waar hij voor ambiance zorgt en grapjes uithaalt, en ook bij een deel van de fans is Raman een geliefd figuur.

Daarnaast voelt hij zich ook verbonden met de club en hij heeft vorig seizoen in een interview met Het Laatste Nieuws zelfs verklaard dat hij met plezier nog voor vijf jaar wilde bijtekenen in het Lotto Park.

“Als de situatie blijft zoals ze nu is, zit ik hier heel goed. Op dit moment wil ik niet vertrekken”, zei hij toen.

Dit alles is niet voldoende voor Anderlecht om verder te gaan met hem, want in elke mercato wordt hij wel gelinkt aan een geforceerd vertrek uit het Lotto Park. De verzuurde relatie tussen Raman en Brian Riemer speelt daarin ongetwijfeld een grote rol, net zoals financiële en sportieve aspecten.

Raman verdient namelijk erg goed zijn boterham bij Anderlecht, maar die hoge verloning staat helemaal niet in verhouding tot zijn matige sportieve invloed. Het lichten van de eenjarige cluboptie - met bijhorende loonopslag van 25% - is al helemaal uit den boze.

Het mogelijke vertrek van Raman zou heel wat extra budget vrijmaken bij Anderlecht.

Raman helemaal op overschot bij Anderlecht

Ook op sportief gebied lijkt de rol van Benito Raman bij Anderlecht te zijn uitgespeeld. Raman is een centrumspits, maar op die positie is Kasper Dolberg de eerste keus, en Luis Vazquez de eerste vervanger.

Als gevolg daarvan wordt Raman de laatste tijd steeds vaker ingezet als flankaanvaller, maar ook op die positie is de concurrentie stevig toegenomen door de komst van Thorgan Hazard en de aanwezigheid van Francis Amuzu, Anders Dreyer, Alexis Flips, en op termijn zelfs de jonge en veelbelovende Tudor Mendel-Idowu.

Bovendien lijkt Raman ook niet goed te passen in het sportieve plan van Brian Riemer.

De coach van Anderlecht heeft duidelijk gemaakt dat hij spelers verkiest die gedurende de hele wedstrijd alles kunnen geven, en vorige week – voorafgaand aan de uitwedstrijd tegen KRC Genk - gaf Riemer aan dat Raman geen speler is die 90 minuten kan spelen. 

“We moesten Benito twee keer snel wisselen. Hij heeft geen blessure”, zei de Deen. “Raman had twee keer al snel zware benen en dat is toch een beetje vreemd aangezien hij topfit is. Het is een speler die zelden 90 minuten speelt, niet hier en ook niet bij Schalke 04. Er zijn meerdere redenen, maar hij werkt keihard.”

Riemer zet Raman met de rug tegen de muur

Vorig weekend besloot Brian Riemer om Benito Raman niet op te nemen in de selectie voor de uitwedstrijd tegen KRC Genk, ondanks dat de 28-jarige aanvaller wedstrijdfit was en zijn concurrent Anders Dreyer geschorst was.

Riemer had Raman van tevoren op de hoogte gesteld van deze beslissing om hem een plek op de tribune in Genk te besparen. Deze beslissing was onderdeel van de poging van Anderlecht om Raman tegen het einde van de zomermercato naar de uitgang te forceren.

Vorige week donderdag kreeg Raman te horen dat hij moest uitkijken naar een nieuwe club, maar de timing van dit gesprek deed volgens Het Laatste Nieuws de wenkbrauwen fronsen in de entourage van Raman. “Vooral omdat de in ons omringende landen amper 24 uur later de transfermarkt zou sluiten.”

In eerste instantie wilde Raman niet vertrekken bij Anderlecht, maar uiteindelijk stond hij toch open voor een transfer en wilde hij dolgraag naar Sint-Truiden verhuizen. Op persoonlijk vlak bereikte Raman een akkoord met Sint-Truiden, en in Limburg werd alles in gereedheid gebracht om de eenjarige huurovereenkomst af te ronden.

Volgens Het Belang van Limburg ontstond er echter een groot struikelblok omdat STVV bereid was om 'slechts' 700 duizend euro van Raman's loonlast te dragen, en dus zou Sporting de rest van zijn dikbetaalde contract tot eind juni volgend jaar moeten blijven betalen.

Op die manier gaat de overbodige Raman een wel erg lastig en complex seizoen tegemoet bij Anderlecht.

Kan Anderlecht Raman nog gebruiken?

Meest recent

Ommekeer bij Kortrijk? "Het gaat de goede kant uit"

Vorig weekend vonden er de nodige verschuivingen plaats in de kelder van het klassement van de ...

3
3
Real pakt uit: tennisicoon in bestuur én toptalent op komst

Real Madrid kende alweer een woelig seizoensbegin, want na nederlagen tegen Real Betis en Atletico ...

5
5
'Vitor Bruno slikt dubbele domper voor Salzburg'

Anderlecht bezorgde zichzelf vorig weekend weer wat meer ademruimte met een ruime zege tegen ...

41
41
'Na 6 maanden alweer weg? Goudhaantje Union grof wild'

Union haalde afgelopen zomer alweer 35 miljoen euro op de transfermarkt op met de verkoop van Anan ...

22
22
Zulte Waregem plukt verrassend pion weg bij Club Brugge

Zulte Waregem was uitstekend aan het seizoen begonnen en snuffelde zelfs even aan de subtop, maar is ...

39
39
TRANSFERUURTJE: 'Milan shopt wéér bij Club, Bakayoko moet weg'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

125
125
De Mil met handen in het haar vlak voor Europese clash

KAA Gent neemt het in de Conference League op tegen het Finse KuPS. De Buffalo’s zijn ...

92
92
KV Mechelen snoert iedereen de mond: Raman reageert

Het rommelde bij KV Mechelen en coach Fred Vanderbiest werd nadrukkelijk met een ontslag in verband ...

57
57
Club Brugge liet Rode Duivel genadeloos links liggen

Club Brugge heeft zich flink geroerd afgelopen zomer. Na het vertrek van Simon Mignolet was ...

174
174
Van Bommel hakt knopen door: Brugse Duivels in vizier

Er staat weer een nieuwe interlandperiode voor de deur. Voor bondscoach Mark van Bommel weer een ...

162
162
Bruno Fernandes haalt ongezien uit: “Leugens verspreid"

Manchester United completeerde een knappe comeback in de Champions League tegen AS Roma. De uitploeg ...

29
29
Preud’homme slaat keihard terug na Club Brugge-kritiek

Club Brugge mikt altijd op het allerhoogste en ook achter de schermen zijn de ambities groot. Elke ...

221
221
HVH ziet Belgische arbitrage falen: “Gewoonweg belachelijk”

Afgelopen speeldag waren er weer een paar discutabele fases op de Belgische velden. Vooral de ...

126
126
'Club voelt bui al hangen: AC Milan heeft grootse plannen'

In januari is hij niet te koop, maar dat Nicolo Tresoldi bezig is aan zijn laatste maanden bij Club ...

209
209
Thorup gooit roer om: opvallend slachtoffer in Genk

KRC Genk vindt vooral buitenshuis maar geen regelmaat in de prestaties, want na twee opeenvolgende ...

216
216
Vanaken duidt opvolger Tzolis aan bij Club Brugge

Club Brugge hoopt vanavond tegen PSV opnieuw te schitteren in de Champions League. Niet alleen als ...

285
285
Ajax dumpte hem via WhatsApp: nu schittert hij bij Club

Een miskoop. Dertien in een dozijn. "Met hem speel je met tien." In Nederland lachten ze hem weg, nu ...

231
231
Sibierski maakt brokken: Anderlecht op ramkoers met KBVB

Het zijn onrustige dagen bij RSC Anderlecht, waar het intern blijkt te rommelen tussen Vitor Bruno ...

305
305
Seys speelt open kaart: laatste maanden bij Club Brugge

In de Champions League neemt Club Brugge het straks op tegen PSV. In de Philips Arena zullen ...

467
467
'Bruno haalt gram: Anderlecht kan cashen op Stroeykens'

Een zestal weken nadat Antoine Sibierski hem openlijk naar de uitgang sorteerde, is Mario Stroeykens ...

223
223
Leko hakt knopen door: opstelling Club Brugge al bekend

Club Brugge vertoeft momenteel in Eindhoven, waar het na de fraaie zeges tegen Inter en Lens nu ook ...

203
203
Tielemans na comeback: "We hebben voor hem gevochten"

Manchester United is dinsdagavond van de hel naar de hemel gegaan. Het leek aanvankelijk op weg naar ...

182
182
'Belgische clubs azen op koopje bij Marseille'

De start van de wintermercato nadert stilaan met rasse schreden. Clubs moeten nog twee maanden ...

162
162
Straffe comeback Man Utd, ook zeges Bayern, Barça en PSG

De vierde speeldag in de league phase van de Champions League heeft dinsdagavond heel wat spektakel ...

80
80
Lukaku kent zijn nieuwe trainer bij Fenerbahçe

Romelu Lukaku lijkt eindelijk een basisplaats beet te hebben bij Fenerbahçe, maar veel ...

49
49

Meer sportnieuws