Het knettert bij Anderlecht: 'Riemer maakt hem het leven zuur'

door
Het knettert bij Anderlecht: 'Riemer maakt hem het leven zuur'

In zowat elke mercato wordt Benito Raman naar de exit geduwd bij RSC Anderlecht, waar Brian Riemer absoluut niet de grootste fan is van de 28-jarige aanvaller.

Hoewel hij zich verbonden voelt bij de club, lijkt de rol van Raman sportief en financieel nu echt uitgespeeld te zijn bij Anderlecht.

Het Laatste Nieuws meldde eerder al dat de relatie tussen hem en de coach danig vertroebeld is. Het Nieuwsblad stelde dat de wispelturigheid van de pocketspits - ook naast het veld - “moeilijk ligt”.

LEES OOK: Woede Anderlecht terecht? Boeckx helder over penaltyfase

Je rijdt best niet tegen de kar van Riemer

Anderlecht heeft de afgelopen weken en maanden gezocht naar oplossingen om Benito Raman te laten vertrekken. Ondanks dat de aanvaller nog een jaar op zijn contract bij Sporting heeft, met zelfs de optie voor de club om dat contract met nog een extra jaar te verlengen, wilden de Brusselaars snel van hem af.

Die wens is niet nieuw; vorig seizoen werd al duidelijk dat Raman geen toekomst meer had in het Lotto Park. Toen werd hij al eens niet opgenomen in de wedstrijdselectie tegen KV Mechelen, hoewel hij beweerde volledig fit te zijn.

Brian Riemer besloot hem toen niet te selecteren, en de reden hiervoor was overduidelijk: Raman paste niet meer in de plannen van de club en van de coach.

Volgens Het Laatste Nieuws is de relatie tussen Raman en Riemer zelfs danig vertroebeld. De krant stelde aan het eind van het vorige seizoen dat Raman zichzelf op een zijspoor heeft gezet bij Riemer.

“Voor de camera's mag Riemer altijd 'Mr Nice Guy' zijn, je rijdt best niet tegen zijn kar. Esposito, Silva, Hoedt, Trebel,...Wie het niet met hem eens is, kan gaan. Is Raman de volgende in het rijtje?”

Het Nieuwsblad meldde dat de wispelturigheid van de pocketspits - ook naast het veld - “moeilijk ligt”.

Sebastiano Esposito, Fabio Silva, Wesley Hoedt en Adrien Trebel lopen niet meer rond in het Lotto Park, en dat is/was ook de bedoeling van de club met Raman.

Geliefd in de kleedkamer, maar een dure vogel

Ook de doorgaans goed geïnformeerde transferwatcher Sacha Tavolieri meldde in die periode dat het bestuur van Anderlecht niet meer op Benito Raman rekende.

De kleedkamer draagt 28-jarige nochtans op handen, waar hij voor ambiance zorgt en grapjes uithaalt, en ook bij een deel van de fans is Raman een geliefd figuur.

Daarnaast voelt hij zich ook verbonden met de club en hij heeft vorig seizoen in een interview met Het Laatste Nieuws zelfs verklaard dat hij met plezier nog voor vijf jaar wilde bijtekenen in het Lotto Park.

“Als de situatie blijft zoals ze nu is, zit ik hier heel goed. Op dit moment wil ik niet vertrekken”, zei hij toen.

Dit alles is niet voldoende voor Anderlecht om verder te gaan met hem, want in elke mercato wordt hij wel gelinkt aan een geforceerd vertrek uit het Lotto Park. De verzuurde relatie tussen Raman en Brian Riemer speelt daarin ongetwijfeld een grote rol, net zoals financiële en sportieve aspecten.

Raman verdient namelijk erg goed zijn boterham bij Anderlecht, maar die hoge verloning staat helemaal niet in verhouding tot zijn matige sportieve invloed. Het lichten van de eenjarige cluboptie - met bijhorende loonopslag van 25% - is al helemaal uit den boze.

Het mogelijke vertrek van Raman zou heel wat extra budget vrijmaken bij Anderlecht.

Raman helemaal op overschot bij Anderlecht

Ook op sportief gebied lijkt de rol van Benito Raman bij Anderlecht te zijn uitgespeeld. Raman is een centrumspits, maar op die positie is Kasper Dolberg de eerste keus, en Luis Vazquez de eerste vervanger.

Als gevolg daarvan wordt Raman de laatste tijd steeds vaker ingezet als flankaanvaller, maar ook op die positie is de concurrentie stevig toegenomen door de komst van Thorgan Hazard en de aanwezigheid van Francis Amuzu, Anders Dreyer, Alexis Flips, en op termijn zelfs de jonge en veelbelovende Tudor Mendel-Idowu.

Bovendien lijkt Raman ook niet goed te passen in het sportieve plan van Brian Riemer.

De coach van Anderlecht heeft duidelijk gemaakt dat hij spelers verkiest die gedurende de hele wedstrijd alles kunnen geven, en vorige week – voorafgaand aan de uitwedstrijd tegen KRC Genk - gaf Riemer aan dat Raman geen speler is die 90 minuten kan spelen. 

“We moesten Benito twee keer snel wisselen. Hij heeft geen blessure”, zei de Deen. “Raman had twee keer al snel zware benen en dat is toch een beetje vreemd aangezien hij topfit is. Het is een speler die zelden 90 minuten speelt, niet hier en ook niet bij Schalke 04. Er zijn meerdere redenen, maar hij werkt keihard.”

Riemer zet Raman met de rug tegen de muur

Vorig weekend besloot Brian Riemer om Benito Raman niet op te nemen in de selectie voor de uitwedstrijd tegen KRC Genk, ondanks dat de 28-jarige aanvaller wedstrijdfit was en zijn concurrent Anders Dreyer geschorst was.

Riemer had Raman van tevoren op de hoogte gesteld van deze beslissing om hem een plek op de tribune in Genk te besparen. Deze beslissing was onderdeel van de poging van Anderlecht om Raman tegen het einde van de zomermercato naar de uitgang te forceren.

Vorige week donderdag kreeg Raman te horen dat hij moest uitkijken naar een nieuwe club, maar de timing van dit gesprek deed volgens Het Laatste Nieuws de wenkbrauwen fronsen in de entourage van Raman. “Vooral omdat de in ons omringende landen amper 24 uur later de transfermarkt zou sluiten.”

In eerste instantie wilde Raman niet vertrekken bij Anderlecht, maar uiteindelijk stond hij toch open voor een transfer en wilde hij dolgraag naar Sint-Truiden verhuizen. Op persoonlijk vlak bereikte Raman een akkoord met Sint-Truiden, en in Limburg werd alles in gereedheid gebracht om de eenjarige huurovereenkomst af te ronden.

Volgens Het Belang van Limburg ontstond er echter een groot struikelblok omdat STVV bereid was om 'slechts' 700 duizend euro van Raman's loonlast te dragen, en dus zou Sporting de rest van zijn dikbetaalde contract tot eind juni volgend jaar moeten blijven betalen.

Op die manier gaat de overbodige Raman een wel erg lastig en complex seizoen tegemoet bij Anderlecht.

Kan Anderlecht Raman nog gebruiken?

Meest recent

Woede Anderlecht terecht? Boeckx helder over penaltyfase

RSC Anderlecht wist zich zaterdagavond op gepaste wijze te herpakken na de pandoering op Westerlo en ...

23
23
'Supertransfer Sadiki: nieuwe gegadigden onthuld'

De Jupiler Pro League zag afgelopen zomer weer verschillende smaakmakers vertrekken en een aantal ...

21
21
Gouden Schoen 2025: nieuwe topkandidaat staat plots op

Het einde van het kalenderjaar nadert en dus wordt weldra de tweede stemronde van de Gouden Schoen ...

402
402
Kandidatuur bij Garcia: Duivels met verrassing naar WK?

Nu de loting voor de groepsfase vastligt en de logistieke puzzel bijna gelegd is, kan bondscoach ...

100
100
'Alarm bij Club Brugge: transfer Tzolis terug op tafel'

Club Brugge maakt zich momenteel op voor een stevig einde van 2025, ondertussen is de sportieve ...

169
169
Eerste basiself De Mil bekend, Oosting houdt vertrouwen

Na alle commotie van de voorbije dagen, maakt Rik De Mil zondag zijn debuut als hoofdcoach van AA ...

38
38
Crisis bij Cercle: "Of we nog achter de coach staan?"

Cercle Brugge raakt voorlopig niet weg uit de hoek waar de klappen vallen. De Vereniging verloor ...

302
302
TRANSFERUURTJE: 'Engelse miljoenen voor Club, Kompany verwend'

De winterse transferperiode nadert met rasse schreden. Heel wat ploegen zijn dan ook druk in de weer ...

184
184
Zorgt Hazard voor absolute knaltransfer Anderlecht?

RSC Anderlecht staat tweede in de Jupiler Pro League. Na de klap tegen Westerlo wonnen de ...

281
281
‘Jackpot: Cercle-goudhaantje verlaat zinkend schip’

Cercle Brugge zit dit seizoen weer in de hoek waar de klappen vallen. Na het verlies tegen KV ...

265
265
Twee verrassende Anderlecht-uitblinkers peuzelen STVV op

RSC Anderlecht ging vorige speeldag met 4-0 onderuit tegen Westerlo, maar de manschappen van Besnik ...

191
191
Bastien doet verhaal na beroerte: “Het scheelde weinig”

Samuel Bastien speelde in het verleden bij RSC Anderlecht en Standard Luik. Vincent Kompany haalde ...

27
27
‘Nieuw trainersontslag in JPL kwestie van tijd'

De trainerscarrousel in de Jupiler Pro League draait dit seizoen op volle toeren. Bij Club Brugge ...

364
364
Anderlecht krijgt boost: Bertaccini sprakeloos na STVV

Adriano Bertaccini maakte de overstap van Sint-Truiden VV naar RSC Anderlecht en bij Paars-Wit is de ...

398
398
Rudi Garcia vergeet uitblinker "Of ik nog droom van het WK?"

Bij de Rode Duivels is er géén weelde in de aanval. Achter Romelu Lukaku gaapt er een ...

80
80
Hans Vanaken ontroert fans diep met emotionele beelden

Het zijn niet de meest fijne weken geweest voor de trouwe blauw-zwarte fans. De club van Bart ...

217
217
‘Napoli shockeert: bizarre shortlist voor De Bruyne’

Napoli-sportdirecteur Giovanni Manna schuift een bizarre shortlist naar voren als opvolger van Kevin ...

46
46
Ruben Van Gucht in het nauw: Volgt dubbele mokerslag?

Er waait nog steeds een storm door het leven van Ruben Van Gucht. Het Sporza-gezicht verschijnt ...

98
98
Juiste keuze van Verhaeghe? "Club gaat JPL daarin domineren"

Club Brugge moet winnen op het veld van FCV Dender of de crisis is helemaal losgebarsten. Ivan Leko ...

372
372
Haalt De Mil vedette uit de vergeetput bij AA Gent?

Een nieuwe trainer biedt ook nieuwe kansen voor spelers die onder de vorige coach amper speelden. ...

835
835
Hasi komt met verrassende update over toekomst Hazard

RSC Anderlecht won met 2-1 van STVV. Een meer dan terechte overwinning voor de Brusselaars, die meer ...

364
364
‘Overmars geschokt: Gheyens beslissing slaat in als bom’

Op één avond draait Paul Gheysens de hele realiteit van Marc Overmars om. Maandenlang ...

1037
1037
Sebaoui scherp voor STVV: "Daardoor verlies je"

STVV speelde op het veld van RSC Anderlecht een matige match. De Truienaars speelden eigenlijk geen ...

102
102
'Standard met grote plannen: fans mogen dromen'

Standard kent alweer een matig seizoen. De Rouches blijven een grijze club, wat niet past bij het ...

350
350
Hasi doet na STVV een transferoproep aan Renard

Bij RSC Anderlecht haalden ze opgelucht adem. Het won met 2-1 van STVV en dat was verdiend. De ...

485
485

Meer sportnieuws