Vanderhaeghe: "Wellicht kom ik niet snel in België weer aan de bak"

door
Vanderhaeghe:

Heel wat bekende namen uit het Europese voetbal maakten de voorbije maanden de overstap naar Saudi-Arabië. Daar zaten ook enkele Belgen bij, met Yannick Carrasco als meest in het oog springende naam. Er gingen echter ook enkele Belgische trainers aan de slag in de oliestaat, zoals bijvoorbeeld Yannick Ferrera en Yves Vanderhaeghe.

Die laatste werd vorig seizoen eind oktober ontslagen bij KV Oostende en koos na acht maanden zonder job voor een avontuur bij de Saudische tweedeklasser Al-Faisaly. Vanderhaeghe tekende er een contract voor een jaar en begon met een negen op twaalf goed aan zijn opdracht.

Niet snel terug naar België

Hij denkt niet dat hij snel naar België terug zal keren. "Ik blijf het Belgische voetbal vanop een afstand volgen, maar het kan best zijn dat ik nu aan reeks omzwervingen in het buitenland ben begonnen", stelt Vanderhaeghe bij Sporza. "Ik blijf uiteraard zoveel mogelijk op de hoogte van wat er allemaal in het Belgische voetbal gebeurt, maar ik weet ook dat ik er wellicht niet snel weer aan de bak zal komen. Mijn vorige verhalen als trainer zijn in België nooit echt positief geëindigd."

Einde in mineur

Vanderhaeghe begon zijn carrière als hoofdcoach in 2014 en was de voorbije negen jaar aan de slag bij KV Kortrijk, KV Oostende, AA Gent, opnieuw Kortrijk, Cercle Brugge en opnieuw KVO. Vaak volgden die passages een gelijkaardig stramien, waarin hij na sterke eerste maanden in zijn tweede seizoen snel ontslagen werd na een dip. Enkel zijn eerste passage bij KVO en zijn tweede bij KVK duurden langer dan een jaar.

Verdient Vanderhaeghe nog een kans in de Jupiler Pro League?

Meest recent

'Beproefd recept Club Brugge: opvolger Leko al bekend?'

Het spelpeil laat geregeld te wensen over, maar sinds Ivan Leko het roer overpakte van Nicky Hayen ...

0
0
Taravel grijpt in: 'miscast' Anderlecht maakt brokken

RSC Anderlecht ging zondag met 1-0 onderuit tegen KV Mechelen. De gebeten hond langs Paars-Witte ...

32
32
'Jackpot voor Antwerp: ontdekking lokt leger scouts'

Antwerp bleef zondag steken op een 1-1 gelijkspel tegen Standard. Net zoals de afgelopen weken stond ...

66
66
'Transferfiasco Jonathan David: bliksem-exit in zicht'

Na enkele seizoenen te hebben uitgeblonken bij Lille OSC, versierde Jonathan David afgelopen zomer ...

35
35
Selectie Rode Duivels: 'Vier afhakers, dríé grote verrassingen'

Volgende week gaat de eerste interland-break van 2026 van start, tevens de laatste interland-periode ...

433
433
Drastische titelvoorspelling: "Zij zijn kansloos"

Nog één speeldag te gaan en de reguliere competitie in de Jupiler Pro League zit erop. ...

255
255
'De Bruyne slaat Napoli met verstomming: totale transferwending'

Kevin De Bruyne maakte afgelopen weekend met zijn sterke invalbeurt namens SSC Napoli. In nog maar ...

100
100
'Toptransfer Club Brugge: opvallende foto gooit olie op vuur'

Club Brugge zal komende zomer afscheid nemen van verschillende sterkhouders. Eén van de ...

265
265
Garcia verrast: spectaculaire comeback bij Rode Duivels?

Rudi Garcia overweegt een opvallende comeback bij de Rode Duivels. Het gaat om een speler die al ...

191
191
Lardot velt verdict over rode kaart Foulon & Bertaccini

Ook op de voorlaatste speeldag van de reguliere competitie deden enkele beslissingen van de ...

318
318
Sterkhouder spreekt klare taal: "Weg bij Anderlecht?"

Na de nederlaag tegen KV Mechelen heeft RSC Anderlecht nog een waterkansje om uit de top zes te ...

323
323
KV Mechelen in PO1: Sprookje voor onverwachte held

We vermoeden dat veel fans van KV Mechelen deze morgen zijn opgestaan met een tekort aan stemvolume, ...

121
121
DAZN pakt uit met fraaie geste voor ontknoping JPL

Volgend weekend staat de laatste speeldag van de reguliere competitie op het programma. Voor die ...

453
453
AA Gent deelt dramatisch nieuws: supporter overleden

Dankzij de thuiszege tegen Zulte Waregem blijft AA Gent op koers liggen voor de Champions' ...

0
0
Fred Vanderbiest dankt succes aan één persoon

Achter elke succesvolle trainer staat vaak een sterke vrouw. Vraag dat maar aan Fred Vanderbiest. ...

232
232
'Openda lanceert zich opnieuw op oude nest'

Vorig weekend waren er opnieuw geen speelminuten weggelegd voor Loïs Openda bij Juventus. Dat ...

93
93
KV Mechelen zet zich schrap voor miljoenentransfer

KV Mechelen mag zich opmaken voor nog elf topmatchen. Het sluit volgend weekend zijn reguliere ...

390
390
Deur open voor vertrek bij Club: "Ik denk erover na, ja"

Bij Club Brugge mogen we in de zomer wellicht een stevige leegloop verwachten. Heel wat sterkhouders ...

365
365
'Gegokt en gewonnen? La Louvière weigert 5 miljoen'

De strijd om het behoud kreeg vorig weekend weer een nieuwe wending. OH Leuven wipte over Zulte ...

146
146
Vanhaezebrouck is kritisch voor Genkse held El Ouahdi

KRC Genk kan terugblikken op een uitstekende week. Het wist een goede uitgangspositie af te dwingen ...

279
279
'Enorme transferdomper dreigt voor Standard'

Standard mag in principe een kruis maken over een mogelijke deelname aan de Champions' Play-Off. Dat ...

216
216
Nieuwe weg voor Genk? Hayen krijgt boodschap

KRC Genk heeft zondag zijn kansen op de top zes zo gaaf mogelijk gehouden, want het boekte een ...

284
284
Eindelijk oplossing in zicht voor RWDM?

Al een heel seizoen gaan er zeer onrustwekkende berichten rond over RWDM Brussels. De traditieclub ...

164
164
Minachting bij Anderlecht: "Precies alsof ze kampioen zijn"

De partij tussen KV Mechelen en Anderlecht kende zondagavond een sensationele ontknoping. De ...

489
489
Nieuwe titel voor Union: Albert stelt één voorwaarde

De strijd om de titel belooft in de play-offs nog zeer spannend te worden. STVV verloor vorig ...

186
186

Meer sportnieuws