Vanderhaeghe: "Wellicht kom ik niet snel in België weer aan de bak"

door
Vanderhaeghe:

Heel wat bekende namen uit het Europese voetbal maakten de voorbije maanden de overstap naar Saudi-Arabië. Daar zaten ook enkele Belgen bij, met Yannick Carrasco als meest in het oog springende naam. Er gingen echter ook enkele Belgische trainers aan de slag in de oliestaat, zoals bijvoorbeeld Yannick Ferrera en Yves Vanderhaeghe.

Die laatste werd vorig seizoen eind oktober ontslagen bij KV Oostende en koos na acht maanden zonder job voor een avontuur bij de Saudische tweedeklasser Al-Faisaly. Vanderhaeghe tekende er een contract voor een jaar en begon met een negen op twaalf goed aan zijn opdracht.

Niet snel terug naar België

Hij denkt niet dat hij snel naar België terug zal keren. "Ik blijf het Belgische voetbal vanop een afstand volgen, maar het kan best zijn dat ik nu aan reeks omzwervingen in het buitenland ben begonnen", stelt Vanderhaeghe bij Sporza. "Ik blijf uiteraard zoveel mogelijk op de hoogte van wat er allemaal in het Belgische voetbal gebeurt, maar ik weet ook dat ik er wellicht niet snel weer aan de bak zal komen. Mijn vorige verhalen als trainer zijn in België nooit echt positief geëindigd."

Einde in mineur

Vanderhaeghe begon zijn carrière als hoofdcoach in 2014 en was de voorbije negen jaar aan de slag bij KV Kortrijk, KV Oostende, AA Gent, opnieuw Kortrijk, Cercle Brugge en opnieuw KVO. Vaak volgden die passages een gelijkaardig stramien, waarin hij na sterke eerste maanden in zijn tweede seizoen snel ontslagen werd na een dip. Enkel zijn eerste passage bij KVO en zijn tweede bij KVK duurden langer dan een jaar.

Verdient Vanderhaeghe nog een kans in de Jupiler Pro League?

Meest recent

STVV overleeft horrorstart en zet droomseizoen verder

Meer dan ooit lijkt STVV echt een te duchten titelkandidaat. Op bezoek bij hekkensluiter Dender ...

2
2
Nonchalant Bayern zwetend de winnaar, Juventus onderuit

In de Bundesliga en Serie A kwamen namiddag Bayern München en Juventus in actie. Beiden gingen ...

4
4
Leko voert vier wissels door bij Club Brugge

Club Brugge toonde zich midweeks weer aan Europa met een 3-3-gelijkspel tegen Atlético ...

96
96
Deschacht over smaakmaker Union: "Zou niet slagen bij RSCA"

Bij RSC Anderlecht willen ze terug een visie ontwikkelen die past bij de club. Niet meer proberen te ...

61
61
'Megatransfer én Rode Duivels voor Belgische middenvelder'

Belgische spelers zijn al vele jaren bijzonder 'hot' in Europa. De kans is groot dat er in de zomer ...

58
58
Kompany maakt indruk: "Jackpot gewonnen met hem"

Bij RSC Anderlecht haalde Michael Verschueren onlangs aan dat Vincent Kompany laten gaan een grote ...

105
105
Tresoldi: "Tevreden bij Club Brugge, maar…"

Bij Club Brugge komt Nicolo Tresoldi opvallend vaak in de media. Hij geeft veel interviews aan ...

219
219
Kieft maakt zich zorgen: "Belgisch voetbal is sterker"

In België loopt er heel veel talent rond, maar veel van die talenten trekken al vroeg naar het ...

209
209
STVV greep mis bij ex-Genkie: “Deden inspanning in de zomer”

Bij STVV hebben ze met Wouter Vrancken een zeer goede Belgische trainer in de rangen. Die had bij ...

41
41
KRC Genk hoopt: kans op Rode Duivel stuk groter

Bij KRC Genk draait het steeds beter. Hun sterke Europese campagne krijgt wellicht nog een vervolg, ...

100
100
Boeckx geeft Taravel goede raad: “Dan wint Anderlecht”

RSC Anderlecht moet dit weekend flink aan de bak. Er is maar één optie: winnen op het ...

188
188
AA Gent in zak en as: Lopes en Roef benoemen hét probleem

AA Gent blijft dit seizoen matig voor de dag komen. Rik De Mil krijgt de motor ook niet aan het ...

107
107
Schokgolf in Napels: De Bruyne na één seizoen weer weg?

Volgens Italiaanse bronnen zou Kevin De Bruyne dit weekend terugkeren naar Italië om de ...

170
170
Trainersplan Anderlecht op helling: "Anders riskeer je gezeik"

RSC Anderlecht dreigt zijn trainersplan alsnog te moeten omgooien. De recordkampioen had de intentie ...

174
174
Club Brugge bij Europese subtop? "Om er echt bij te horen ..."

Club Brugge maakte deze week opnieuw indruk in de Champions League. Ondanks een 0-2-achterstand aan ...

407
407
Nieuwe twist in Vinicius-rel: dít zegt Prestianni tegen UEFA

Het Champions League-duel tussen SL Benfica en Real Madrid werd deze week overschaduwd door de ...

352
352
AA Gent incasseert zware klap: "Serieus over praten"

In de strijd om de Champions' Play-Offs heeft AA Gent vrijdagavond een bijzonder slechte zaak ...

184
184
TRANSFERUURTJE: 'Barça vol voor Duivel, bliksemexit bij Club'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

240
240
Stankovic wijst naar woorden Leko: “Mooiste compliment”

Bij Club Brugge is Aleksandar Stankovic compleet losgebarsten. De zoon van Inter-legende Dejan is ...

162
162
Turkse fans pakken Tedesco genadeloos aan: “Parasiet!”

Domenico Tedesco was in het verleden de bondscoach van de Rode Duivels, maar dat draaide uit op een ...

136
136
Engeland wild van Lammens: “In voetsporen van legende”

Senne Lammens speelde in het verleden bij Club Brugge en Royal Antwerp FC, maar de Belgische doelman ...

227
227
Antwerp pakt uit met glorieus nieuw shirt: 145 jaar

Royal Antwerp FC bestaat al sinds 1880 en voor het 145-jarige bestaan heeft de club uitgepakt met ...

81
81
Dejan Stankovic dropt grote hint over toekomst zoonlief

Aleksandar Stankovic is niet meer weg te denken uit de basisopstelling van Club Brugge. Op korte ...

391
391
Scherpe De Mil vreest voor Play-Off 1: “Op deze manier…”

KAA Gent kreeg een ferme mokerslag vrijdagavond. In eigen huis werd verloren van laagvlieger Cercle ...

124
124
Renard bijzonder scherp voor twee RSCA'ers: "Schokte me"

Olivier Renard gaf een zeer pittig interview aan La Capitale. Daar haalde hij heel hard uit naar het ...

426
426

Meer sportnieuws