'RWDM wil verbluffen met voormalig Arsenal-speler'

door
'RWDM wil verbluffen met voormalig Arsenal-speler'

Met een zeven op vijftien heeft RWDM zijn start in de Jupiler Pro League allerminst gemist. De ploeg van Claudio Cacapa prijkt in de middenmoot van het klassement, en wil zich ook op de transfermarkt nog stevig roeren. 

Dé vreemdste transfer van de gehele zomermercato komt ongetwijfeld op naam van RWDM. Zo haalde de Molenbeekse traditieclub Ernest Nuamah voor een bedrag van 25 miljoen euro richting onze hoofdstad. Het Ghanese toptalent werd meteen verhuurd aan moederclub Olympique Lyon, waardoor Nuamah wellicht nooit in een shirt van RWDM te zien zal zijn. 

De Ghanees was zo onderdeel van een bizarre constructie van Molenbeekse traditieclub. Olympique Lyon moest namelijk de regels van de Financial Fair Play omzeilen om geen problemen te krijgen met de instelling. De positie van RWDM was dus ideaal voor de voorzitter van zowel Lyon als RWDM: John Textor. 

LEES OOK: Magistrale Campbell in CPL, Beveren vloert Yves Vanderhaeghe

Knappe naam op komst? 

Sacha Tavolieri weet ondertussen dat RWDM op het punt staat om Jeff Reine-Adelaide richting de hoofdstad te halen. De Fransman - die uiteraard eigendom is van Olympique Lyon - zit op een zijspoor bij de Franse topclub, en wist deze zomer geen transfer te realiseren. RWDM zou de 25-jarige middenvelder voor één seizoen gaan huren. 

Jeff Reine-Adelaide werd op 17-jarige leeftijd door Arsenal weggeplukt bij de jeugdopleiding van RC Lens. Na diverse seizoenen bij de Engelse topclub was het al snel duidelijk dat de jonge Fransman zijn geluk elders diende te zoeken. De Gunners lieten Reine-Adelaide vertrekken richting Angers, en daar liet de jongeling opnieuw zijn overvloed aan talent zien. Het leverde hem vier jaar geleden nog een toptransfer richting Lyon op. Dat betaalde uiteindelijk maar liefst 25 miljoen euro voor zijn overgang. 

Knappe transfer van RWDM?

Meest recent

Brys haalt na Kameroense sage keihard uit: "Narcissist!"

Binnen een tweetal weken gaat in Marokko de Africa Cup van start, maar het lijkt er alsmaar meer op ...

1
1
DAZN in het vizier: Karl Vannieuwkerke haalt snoeihard uit

Het Belgische voetbal blijft in onzekerheid leven. DAZN zendt voorlopig dan wel de wedstrijden nog ...

72
72
TRANSFERUURTJE: 'Exit Duranville, oude bekende terug naar JPL?'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

119
119
Degryse viseert viertal Club Brugge: “Niet meer hetzelfde”

Club Brugge verloop afgelopen speeldag van STVV en zag de Kanaries naar de tweede plek springen. ...

160
160
Risicomatch in Anderlecht: politie grijpt zwaar in

Na speeldag 17 van de Jupiler Pro League staat er weer een Europese midweek op het programma. Union ...

66
66
Storm bij Zulte: Vandenbroeck maakt goudhaantje af

Zulte Waregem speelde afgelopen speeldag 1-1 gelijk tegen Oud-Heverlee Leuven. Essevee kon al zes ...

107
107
Twee topclubs krijgen volle laag: "Te weinig kwaliteit"

De topclubs in de Jupiler Pro League presteren niet goed genoeg dit seizoen. Het niveau van de ...

147
147
Gouden kans voor Anderlecht? Trainer keihard voor Duranville

Bijna drie jaar geleden maakte Julien Duranville de overstap van RSC Anderlecht naar Borussia ...

246
246
Wils weet niet wat hij ziet: "Hij zal nu wel groen lachen"

Royal Antwerp FC is een bizarre ploeg. Ze presteren al een heel seizoen bijzonder zwak, maar dan ...

254
254
'Hommeles in Breda: Hoefkens moet plots vrezen'

Carl Hoefkens kent zware tijden in Breda. NAC doet het niet goed in de Eredivisie en het is er ...

62
62
'Ajax zet alles op alles voor ex-sterspeler uit JPL'

Bij Ajax wisten ze na een 6 op 6 terug voor wat rust in de tent te zorgen. De Amsterdammers willen ...

27
27
'KRC Genk neemt beslissing over toekomst van Fink'

KRC Genk verloor na een zeer povere prestatie kansloos met 3-0 van Royal Antwerp FC. Nochtans hadden ...

630
630
Enorme verslagenheid: voetbalwereld reageert op heengaan De Boeck

Bij aanvang van alweer een drukke Europese week, is het Belgische voetbal getroffen door een drama. ...

0
0
Oosting wild van Antwerp-verrassing: "Een openbaring!"

Een tweetal weken geleden was de bodem bereikt bij Antwerp FC, momenteel is de Great Old weer ...

325
325
'Actie bij Anderlecht: twee toptransfers voor titelboost'

RSC Anderlecht heeft zondag gezichtsverlies geleden met een zware 4-0-nederlaag op het veld van KVC ...

479
479
Pijnlijke afgang Real: Spaanse pers pakt Courtois onder de loep

Real Madrid heeft zondag een pijnlijke avond beleefd in La Liga. De Koninklijke verloor, na onder ...

128
128
Belgisch voetbal in diepe rouw: Glen De Boeck plots overleden

Het Belgische voetbal werd maandagochtend opgeschrikt door bijzonder triest nieuws. Voormalig Rode ...

532
532
'IJskoude exit dreigt: Club Brugge laat geen traan om Hayen'

Aan de buitenkant oogt alles nog rustig bij Nicky Hayen. Maar binnen de club groeit het gevoel dat ...

1106
1106
Union zwaar bevoordeeld? Oud-ref velt keihard verdict

Leider Union SG heeft voor het tweede weekend op rij puntenverlies geleden en beet zaterdag zijn ...

320
320
'Club moddert aan: bestuur grijpt in op transfermarkt'

Wie gehoopt had dat de bekerzege in Leuven de ommekeer zou inleiden bij Club Brugge, kwam zaterdag ...

680
680
"Catastrofe" - analisten vermorzelen 'zwakke schakel' Anderlecht

Wat opnieuw een mooi weekend moest worden, is uitgedraaid op een behoorlijk drama voor RSC ...

335
335
Fink slaat mea culpa: "Foute keuzes gemaakt"

KRC Genk heeft zondag een zeer pijnlijke avond beleefd. Het werd met 3-0 afgedroogd door Antwerp en ...

234
234
Vandenbroeck ziet manco bij Essevee: "Dat miste ik"

De zegeloze reeks van Zulte Waregem is zondagavond nog wat langer geworden. De West-Vlamingen konden ...

151
151
Real beleeft rampavond met nederlaag en 2 rode kaarten

Thibaut Courtois heeft zondagavond geen heldenrol kunnen opeisen bij Real Madrid. De Rode Duivel kon ...

92
92
Napoli wint kraker en grijpt weer de macht in Serie A

De titelstrijd in de Serie A blijft dit seizoen razend spannend. Zondagavond heeft titelverdediger ...

65
65

Meer sportnieuws