'RWDM wil verbluffen met voormalig Arsenal-speler'

door
'RWDM wil verbluffen met voormalig Arsenal-speler'

Met een zeven op vijftien heeft RWDM zijn start in de Jupiler Pro League allerminst gemist. De ploeg van Claudio Cacapa prijkt in de middenmoot van het klassement, en wil zich ook op de transfermarkt nog stevig roeren. 

Dé vreemdste transfer van de gehele zomermercato komt ongetwijfeld op naam van RWDM. Zo haalde de Molenbeekse traditieclub Ernest Nuamah voor een bedrag van 25 miljoen euro richting onze hoofdstad. Het Ghanese toptalent werd meteen verhuurd aan moederclub Olympique Lyon, waardoor Nuamah wellicht nooit in een shirt van RWDM te zien zal zijn. 

De Ghanees was zo onderdeel van een bizarre constructie van Molenbeekse traditieclub. Olympique Lyon moest namelijk de regels van de Financial Fair Play omzeilen om geen problemen te krijgen met de instelling. De positie van RWDM was dus ideaal voor de voorzitter van zowel Lyon als RWDM: John Textor. 

LEES OOK: ‘Sensationele comeback Karim Benzema in de maak’

Knappe naam op komst? 

Sacha Tavolieri weet ondertussen dat RWDM op het punt staat om Jeff Reine-Adelaide richting de hoofdstad te halen. De Fransman - die uiteraard eigendom is van Olympique Lyon - zit op een zijspoor bij de Franse topclub, en wist deze zomer geen transfer te realiseren. RWDM zou de 25-jarige middenvelder voor één seizoen gaan huren. 

Jeff Reine-Adelaide werd op 17-jarige leeftijd door Arsenal weggeplukt bij de jeugdopleiding van RC Lens. Na diverse seizoenen bij de Engelse topclub was het al snel duidelijk dat de jonge Fransman zijn geluk elders diende te zoeken. De Gunners lieten Reine-Adelaide vertrekken richting Angers, en daar liet de jongeling opnieuw zijn overvloed aan talent zien. Het leverde hem vier jaar geleden nog een toptransfer richting Lyon op. Dat betaalde uiteindelijk maar liefst 25 miljoen euro voor zijn overgang. 

Knappe transfer van RWDM?

Meest recent

Kompany doet straffe voorspelling na ongezien spektakel

Paris Saint-Germain en Bayern München hebben dinsdagavond een spektakelstuk op de mat gelegd ...

76
76
'Barça blijft doorduwen voor deal met Club'

Club Brugge hoopt de komende weken zijn seizoen in eigen land nog te bekronen met de landstitel, ...

62
62
9 GOALS! PSG klopt Bayern na waanzinnig kijkstuk

De hele voetbalwereld keek uit naar de clash tussen PSG en Bayern München in de halve finale ...

75
75
'Standard stuurt oude bekende weer wandelen'

Bij Standard belooft het alweer een zeer drukke transferzomer te gaan worden. De Rouches moeten op ...

53
53
Kerkhofs benoemt het probleem voor licentie Sporting Hasselt

Vorig weekend kon Sporting Hasselt een stevig feestje bouwen, want het veroverde de titel in eerste ...

92
92
Sensatie in PSG-Bayern, maar was penalty wel terecht?

De voetbalwereld zit dinsdagavond op het puntje van zijn stoel voor de kraker tussen Paris ...

105
105
'Club vist op bekend terrein: nieuw parel op komst'

Bij Club Brugge kunnen ze trots zijn op de prestaties van NXT dit seizoen. In 1B beleefden de ...

96
96
Om deze reden liet Stijnen plots zijn assistent invallen

Patro Eisden sneuvelde maandagavond in de halve finale van de play-offs in de Challenger Pro League ...

73
73
'Club moet stevig dokken voor droomaanwinst'

Bij Club Brugge lijken ze stilaan te beginnen aan hun zomermercato. De eerste transfertargets ...

198
198
'Cercle Brugge ruikt plots miljoenen voor Belgische invaller'

Bij Cercle Brugge zullen er in de zomer ook wel de nodige spelers het team gaan verlaten. Eén ...

127
127
KRC Genk met énorm probleem: cijfers spreken boekdelen

KRC Genk speelde 1-1 tegen Standard. Net als tegen Sporting Charleroi misten de Limburgers een ...

155
155
Genadeklap voor Club-lieveling: één blunder werd hem fataal

Bij Club Brugge volstaat één moment om een heel seizoen te veranderen. Een speler die ...

239
239
'Club Brugge gaat voor nieuwe transferdeal à la Forbs'

Club Brugge gaat een heel drukke zomermeracto tegemoet. Blauw-Zwart zal in elke sector stevig moeten ...

242
242
'Anderlecht neemt standpunt in: Sardella mist deze duels'

Killian Sardella kreeg afgelopen weekend een veelbesproken rode kaart tegen Union SG. De verdediger ...

132
132
Verhuurde JPL-spelers: goals en assists bij de vleet

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

46
46
Club Brugge deelt groot nieuws: record aan diggelen

Dankzij een zes op zes tegen KV Mechelen en AA Gent blijft Club Brugge in de nek hijgen van Union. ...

226
226
'Anderlecht hakt knoop door over comeback huurlingen'

Wie de nieuwe sportief directeur moet worden blijft voorlopig een vraagteken, maar dat er komende ...

405
405
Paspoortbom barst: Hoefkens midden in Nederlandse storm

Een paspoortschandaal bij onze noorderburen zet het Nederlandse voetbal op scherp. Hoofdrolspelers ...

110
110
'Club Brugge plukt Antwerp kaal: details lekken uit'

Deels uit financiële noodzaak trekt Antwerp tegenwoordig meer dan ooit de kaart van de jeugd. ...

661
661
'Bommetje bij Club Brugge: jackpot voor bankzitter?'

Club Brugge gaat andermaal een lucratieve zomer tegemoet, waarin tal van sterkhouders de kassa ...

325
325
'Leegloop in Anderlecht: nieuwkomer laat kassa rinkelen'

RSC Anderlecht kan maar beter snel een sportieve baas aanstellen, want de Brusselaars stevenen ...

505
505
'Dilemma bij Club Brugge: play-offheld richting exit'

Dankzij een zes op zes tegen KV Mechelen en AA Gent blijft Club Brugge in het spoor van koploper ...

433
433
'Klopjacht op De Cat: drie grootmachten duwen door'

RSC Anderlecht heeft geen tijd om stil te staan bij de nul op zes tegen STVV en Union, want zondag ...

440
440
Mulder haalt uit naar bondscoach: "Om stil van te worden"

Jan Mulder weet nog altijd hoe hij een bal moet raken, maar tegenwoordig treft hij vooral met ...

78
78
‘Knaltransfer STVV-sterkhouder: twee clubs dringen aan’

Sint-Truiden VV is dit seizoen dé grote revelatie van de Jupiler Pro League. De formatie van ...

74
74

Meer sportnieuws