'RWDM wil verbluffen met voormalig Arsenal-speler'

door
'RWDM wil verbluffen met voormalig Arsenal-speler'

Met een zeven op vijftien heeft RWDM zijn start in de Jupiler Pro League allerminst gemist. De ploeg van Claudio Cacapa prijkt in de middenmoot van het klassement, en wil zich ook op de transfermarkt nog stevig roeren. 

Dé vreemdste transfer van de gehele zomermercato komt ongetwijfeld op naam van RWDM. Zo haalde de Molenbeekse traditieclub Ernest Nuamah voor een bedrag van 25 miljoen euro richting onze hoofdstad. Het Ghanese toptalent werd meteen verhuurd aan moederclub Olympique Lyon, waardoor Nuamah wellicht nooit in een shirt van RWDM te zien zal zijn. 

De Ghanees was zo onderdeel van een bizarre constructie van Molenbeekse traditieclub. Olympique Lyon moest namelijk de regels van de Financial Fair Play omzeilen om geen problemen te krijgen met de instelling. De positie van RWDM was dus ideaal voor de voorzitter van zowel Lyon als RWDM: John Textor. 

LEES OOK: 'Volgende grootmachten dienen zich aan voor De Cat'

Knappe naam op komst? 

Sacha Tavolieri weet ondertussen dat RWDM op het punt staat om Jeff Reine-Adelaide richting de hoofdstad te halen. De Fransman - die uiteraard eigendom is van Olympique Lyon - zit op een zijspoor bij de Franse topclub, en wist deze zomer geen transfer te realiseren. RWDM zou de 25-jarige middenvelder voor één seizoen gaan huren. 

Jeff Reine-Adelaide werd op 17-jarige leeftijd door Arsenal weggeplukt bij de jeugdopleiding van RC Lens. Na diverse seizoenen bij de Engelse topclub was het al snel duidelijk dat de jonge Fransman zijn geluk elders diende te zoeken. De Gunners lieten Reine-Adelaide vertrekken richting Angers, en daar liet de jongeling opnieuw zijn overvloed aan talent zien. Het leverde hem vier jaar geleden nog een toptransfer richting Lyon op. Dat betaalde uiteindelijk maar liefst 25 miljoen euro voor zijn overgang. 

Knappe transfer van RWDM?

Meest recent

Dubbel gevoel bij Essvee: "Met 11 tegen 11..."

Zulte Waregem had zich vrijdagavond minstens voor even in de top zes kunnen nestelen, maar dat is ...

26
26
Harde woorden bij Standard: "Niet goed genoeg"

Standard droomt ervan om weer de aansluiting met de top te maken, maar die lijkt momenteel nog veraf ...

39
39
Wils met handen in haar: grote hint over vervanger Janssen

Antwerp pakte voor de interlandbreak een flinke opsteker door eindelijk nog eens een wedstrijd te ...

63
63
Standard laat gouden kans liggen tegen tienkoppig Essevee

Standard heeft vrijdagavond een gouden kans laten liggen om op te schuiven richting de top zes. Het ...

63
63
KV Mechelen in PO1? "Dat wordt richtinggevend"

We zijn bijna halfweg de reguliere competitie en er staan nog altijd enkele verrassingen in de top ...

44
44
Loodzware kalender Union: Hubert reageert messcherp

Voor Union trekt de Jupiler Pro League zich zaterdag weer op gang met een thuiswedstrijd tegen ...

48
48
Verrassend puntenverlies Beveren, Vanderhaeghe wint meteen

De veertiende speeldag in de Challenger Pro League is vrijdagavond begonnen met twee verrassingen. ...

80
80
De Mil geeft kurkdroog de formule om Club te kloppen

Na de pijnlijke nederlaag op Anderlecht voor de interlandbreak zal het er zaterdag op moeten zijn ...

182
182
Hasi duidelijk over Vanden Borre na 'jeanetten'-incident

Zondag moet Anderlecht op bezoek bij La Louvière en dat zal voor velen een speciale wedstrijd ...

148
148
Goudhaantje Westerlo lonkt naar Belgische top: "Zou mooi zijn"

De wintemercato breekt aan en ongetwijfeld zullen de Belgische topclubs daarin rondspeuren naar ...

134
134
Sanctie eindelijk bekend na slag in gezicht van Somers

Vlak voor de interlandbreak slaagde Antwerp er eindelijk nog eens in om een wedstrijd te winnen. Het ...

66
66
Mokio krijgt stevige mokerslag bij Ajax

Jorthy Mokio was één van de spelers die de Jonge Duivels aan glorie moest helpen op ...

63
63
Pocognoli geeft eindelijk dé reden waarom hij Union verliet

Union SG leek eindelijk eens een trainer te (kunnen) houden, maar niets bleek minder waar. In de ...

127
127
Hayen trekt van leer: "Dat is heel hard aangekomen"

Club Brugge heeft in de Jupiler Pro League amper kunnen overtuigen. Het boekte vooral zakelijke ...

182
182
Kompany op visite bij Anderlecht: Hasi verklaart waarom

Vincent Kompany kwam onlangs nog eens een bezoekje brengen aan Neerpede. De match tegen Club Brugge ...

268
268
Keuzestress bij KRC Genk: Fink licht tipje van sluier

KRC Genk kwam vrijdag met groot nieuws op de proppen, want Konstantinos Karetsas zette zijn kribbel ...

155
155
Leko met handen in het haar: puzzelwerken bij AA Gent

AA Gent leek even op de goede weg, maar na een vier op 12 kwam de interlandbreak misschien net op ...

102
102
Vanheusden kondigt afscheid aan met emotioneel bericht

Vorige week kreeg Zinho Vanheusden nog maar eens een mokerslag van jewelste te verwerken. De ...

205
205
Anderlecht ontploft: monsterdeal voor Braziliaanse reus

Anderlecht lijkt helemaal bezeten van een 19-jarige Braziliaanse reus van Internacional. Een spits ...

385
385
Witte rook bij KRC Genk: goudhaantje geeft jawoord

KRC Genk bouwde de afgelopen decennia een reputatie op als een internationale kweekvijver van ...

68
68
Hasi laat licht schijnen op toekomstplannen De Cat

Zijn deelname aan het WK U17 in Qatar bleek van korte duur, maar toch domineerde Nathan De Cat de ...

121
121
Antwerp legt bom onder JPL: "Gevaarlijk precedent"

Bij de Discplinaire Raad van het Profvoetbal stond er een drukke dag op het programma. Naar ...

508
508
Ruben Van Gucht reageert fel op onverwacht vuil moment

Ruben Van Gucht blijft deze week dé verrassende factor in De Slimste Mens. Waar hij in het ...

132
132
Fink spreekt klare taal over blessuregolf bij KRC Genk

KRC Genk hervat de competitie zondag in eigen huis tegen KV Mechelen. In aanloop naar dat duel, met ...

136
136
Hasi slikt bittere pil: nachtmerrie Anderlecht komt uit

De adempauze kwam enigszins ongelegen voor RSC Anderlecht, dat met een zes op zes tegen Club Brugge ...

281
281

Meer sportnieuws