Einde van tijdperk: Anderlecht neemt afscheid van Verschueren

door
Einde van tijdperk: Anderlecht neemt afscheid van Verschueren

Terwijl men bij Anderlecht achter de schermen volop bezig is om nog te speuren naar enkele sportieve versterkingen, is er ook binnenskamers inmiddels een heuse verandering doorgevoerd. Zo neemt Michael Verschueren met onmiddellijke ingang zijn ontslag uit de Raad van Bestuur bij Anderlecht. 

Michael Verschueren was sinds 2010 aandeelhouder bij RSC Anderlecht. De 53-jarige zoon van wijlen Michel Verschueren gaf vandaag echter zijn ontslag bij Paars-Wit, waarmee hij met onmiddellijke ingang uit de club verdwijnt. Die keuze neemt Verschueren omdat hij zich wil gaan concentreren op een uitdaging binnen het internationale voetbal waarbij alle onafhankelijkheid vereist is. Anderlecht deelde het nieuws inmiddels mee op de clubwebstek

Verschueren begon in 2010 nog als bestuurslid bij Anderlecht, maar groeide onder het bewind van Marc Coucke in 2018 nog uit tot nieuwe sportief directeur. In die periode wist hij overigens Vincent Kompany terug naar het Lotto Park te halen. Een verwezenlijking dat ongetwijfeld de grootste was in zijn periode als sportief directeur. 

LEES OOK: Verrassing bij Anderlecht: "Hij wordt vaste basisspeler"

In 2020 een stap achteruit

In 2020 besloot Wouter Vandenhaute dan weer op Peter Verbeke naar voor te schuiven als nieuwe verantwoordelijke voor het sportieve aspect. Michael Verschueren zette een stap opzij, en werd opnieuw lid van de Raad van Bestuur zonder enige echte andere verantwoordelijkheden. Naast zijn rol bij Anderlecht bezette Verschueren sindsdien ook een functie als voorzitter van de financiële afdeling van de ECA.

In Het Laatste Nieuws wordt overigens ook meteen duidelijk gemaakt dat er door het ontslag van Michael Verschueren een einde komt aan een jarenlange 'dynastie' van de familie Verschueren bij Anderlecht. Mister Michel himself was tussen 1963 en 1969 nog conditietrainer bij Paars-Wit, en werd na een ommetje in 1980 algemeen manager bij de club. In totaal zou er maar liefst 49 jaar minstens één Verschueren bij Anderlecht actief zijn.

Deed Anderlecht er juist aan om Verschueren minder verantwoordelijkheden te geven op sportief vlak?

Meest recent

Niet enkel in België: Guardiola verwoest arbitrage én VAR

Manchester City nam het in de heenwedstrijd van de halve finale van de FA Cup op in en tegen ...

7
7
Het beeld van de Croky Cup: Bayat explodeert door VAR

Club Brugge kreeg in de Croky Cup een mokerslag van jewelste. Sporting Charleroi zette de winnaar ...

35
35
Oosting duwt door: twee spelers mogen niet weg

Bij Royal Antwerp FC zijn het naast het veld zware tijden. Zeno Van den Bosch trekt na het seizoen ...

131
131
Burgess deelt flinke waarschuwing uit aan Club Brugge & co

Union SG speelde zijn beste matchen in de Champions League, waar ze het spel niet moeten maken. In ...

86
86
RAFC-fan Tom Waes laat masker vallen: schaamte, pijn en twijfel

Tom Waes schittert weer op het grote scherm. De Antwerp-fan was deze week nog te zien in het ...

47
47
Kerk verklaart bloedvorm én nieuwe wind bij Antwerp

Het was zwoegen en zweten, maar Royal Antwerp FC plaatste zich ten koste van La Louvière voor ...

82
82
Zomeraanwinst weg bij KV Mechelen, Boufal vindt nieuwe club

De transfermarkt draait op volle toeren. Er worden veel transfers afgerond. Met daarbij KV Mechelen ...

89
89
Ajax slaat toe en heeft 'iconische' transfer helemaal beet

Ajax is een ploeg die al een aantal jaren op de dool is. Ook dit seizoen zullen ze geen kampioen ...

41
41
Belabberde prestatie Club Brugge: Leko onthult dé reden

Club Brugge blijft bijzonder wisselvallig voor de dag komen dit seizoen. Ze verloren kansloos met ...

460
460
Verrassing bij Anderlecht: "Hij wordt vaste basisspeler"

RSC Anderlecht heeft de voorbije jaren erg moeilijke periodes gehad, zowel op sportief als ...

593
593
"Hij was onzichtbaar" - drie buizen na bekerfiasco Club

Voor Club Brugge is de tweede helft van het seizoen van start gegaan met een fiasco. De ...

355
355
Bayat zorgt voor nieuwe stunt vlak na beker-exploot Charleroi

Sporting Charleroi is met een grote stunt aan de tweede seizoenshelft begonnen. De Carolo's ...

124
124
Horror bij de Beckham's: vuile ruzie met grote verdwijntruc

Wat zich afspeelt achter de glamour van de Beckham dynastie begint steeds meer op een open wond te ...

34
34
‘Club Brugge winterbom: Bailey als stunttransfer?’

Club Brugge zoekt deze winter een aanvallende injectie, maar niet zonder twijfel. De naam Bailey ...

621
621
Club Brugge kookt over: Tzolis ontsnapt na bizarre actie

Club Brugge sneuvelde dinsdagavond op pijnlijke wijze uit de Croky Cup. In de slotfase liepen de ...

531
531
City op finalekoers: Engelse pers ontploft over Doku

Manchester City staat met anderhalf been in de finale van de Engelse League Cup. De Citizens wonnen ...

203
203
'Antwerp bibbert en beeft: bekerheld richting uitgang'

Antwerp FC staat wederom in de halve finales van de Croky Cup. De Great Old kwalificeerde zich ...

249
249
Gezichtsverlies Club Brugge: Verhaeghe stormt vroegtijdig weg

Club Brugge is met een enorme tegenvaller aan de tweede seizoenshelft begonnen. De regerende ...

646
646
'Anderlecht bibbert: Spaanse clubs springen op Angulo'

Anderlecht hoopt zich tijdens deze wintermercato nog stevig te kunnen versterken. Daarvoor wil het ...

352
352
Frustratie na uitschakeling Club: "Het is een schande"

Club Brugge zal zichzelf niet opvolgen als bekerwinnaar. Blauw-Zwart beleefde dinsdag immers een ...

561
561
Antwerp zwoegt zich in slot verlengingen naar halve finale

Antwerp heeft zich niet laten verrassen in de Croky Cup. De Great Old moest wel zwoegen om de halve ...

154
154
Doku en aanwinst zetten City met anderhalf been op Wembley

Manchester City is nog altijd in de running voor zijn eerste prijs van het seizoen. Het zette ...

44
44
Meesterlijke Guiagon bezorgt Club pijnlijke bekerexit

Club Brugge zal dit seizoen niet opnieuw de Croky Cup winnen. De kwartfinale werden dinsdagavond het ...

214
214
'OHL mengt zich in strijd om sensatie uit 1B'

De wintermercato moet in België nog echt losbarsten, maar er lijken alvast enkele spraakmakende ...

213
213
'Beerschot wil transferslag slaan bij Club Brugge'

Beerschot hoopt zich nog te kunnen mengen in de strijd om promotie naar de Jupiler Pro League, maar ...

149
149

Meer sportnieuws