Einde van tijdperk: Anderlecht neemt afscheid van Verschueren

door
Einde van tijdperk: Anderlecht neemt afscheid van Verschueren

Terwijl men bij Anderlecht achter de schermen volop bezig is om nog te speuren naar enkele sportieve versterkingen, is er ook binnenskamers inmiddels een heuse verandering doorgevoerd. Zo neemt Michael Verschueren met onmiddellijke ingang zijn ontslag uit de Raad van Bestuur bij Anderlecht. 

Michael Verschueren was sinds 2010 aandeelhouder bij RSC Anderlecht. De 53-jarige zoon van wijlen Michel Verschueren gaf vandaag echter zijn ontslag bij Paars-Wit, waarmee hij met onmiddellijke ingang uit de club verdwijnt. Die keuze neemt Verschueren omdat hij zich wil gaan concentreren op een uitdaging binnen het internationale voetbal waarbij alle onafhankelijkheid vereist is. Anderlecht deelde het nieuws inmiddels mee op de clubwebstek

Verschueren begon in 2010 nog als bestuurslid bij Anderlecht, maar groeide onder het bewind van Marc Coucke in 2018 nog uit tot nieuwe sportief directeur. In die periode wist hij overigens Vincent Kompany terug naar het Lotto Park te halen. Een verwezenlijking dat ongetwijfeld de grootste was in zijn periode als sportief directeur. 

LEES OOK: Schreuder naar Anderlecht: laatste struikelblok bekend

In 2020 een stap achteruit

In 2020 besloot Wouter Vandenhaute dan weer op Peter Verbeke naar voor te schuiven als nieuwe verantwoordelijke voor het sportieve aspect. Michael Verschueren zette een stap opzij, en werd opnieuw lid van de Raad van Bestuur zonder enige echte andere verantwoordelijkheden. Naast zijn rol bij Anderlecht bezette Verschueren sindsdien ook een functie als voorzitter van de financiële afdeling van de ECA.

In Het Laatste Nieuws wordt overigens ook meteen duidelijk gemaakt dat er door het ontslag van Michael Verschueren een einde komt aan een jarenlange 'dynastie' van de familie Verschueren bij Anderlecht. Mister Michel himself was tussen 1963 en 1969 nog conditietrainer bij Paars-Wit, en werd na een ommetje in 1980 algemeen manager bij de club. In totaal zou er maar liefst 49 jaar minstens één Verschueren bij Anderlecht actief zijn.

Deed Anderlecht er juist aan om Verschueren minder verantwoordelijkheden te geven op sportief vlak?

Meest recent

PSG-voorzitter met grote ambities: "Naar de JPL!"

Nasser Al-Khelaïfi is voorzitter van PSG en hij was donderdag te gast in België. Daar ...

14
14
PSV én PSG onderuit, Pocognoli geniet met volle teugen

In de Bundesliga, Serie A, Eredivisie en Ligue 1 werd er vanavond ook gevoetbald. Zo mochten ze bij ...

8
8
KRC Genk (voorlopig) in top zes na felbevochten zege

KRC Genk stond er grote druk, want verliezen was vanavond uit den boze bij KV Mechelen. De ...

47
47
Patro viert feestje bij Club NXT na zege in spektakelduel

In de Challenger Pro League stonden er vanavond twee duels op het programma. Club NXT ontving het ...

37
37
Tresoldi geniet in JPL en ziet één straffe tegenstander

Club Brugge betaalde afgelopen zomer 6 miljoen euro om Nicolo Tresoldi aan te trekken. De speler ...

77
77
Still geeft update over alle ophef omtrent Bayat

Edward Still verliet na twee matchen als interim-trainer RSC Anderlecht voor Watford. Karim ...

46
46
De Mil verrast: "Wilde hem meenemen naar AA Gent"

Zaterdag staat er met Sporting Charleroi - AA Gent een zeer belangrijk duel voor een ticket in ...

80
80
Red Flames nemen na 65 caps afscheid van grote naam

De Belgian Red Flames hebben vandaag afscheid genomen van een van hun meest ervaren speelsters. Na ...

20
20
Leko klopt zichzelf op de borst: "Sinds ik er ben..."

Club Brugge moet dit weekend aan de bak tegen Cercle Brugge. Een Brugse derby, waarbij puntenverlies ...

124
124
Dan breekt de hel los: nachtmerriecoach naar Anderlecht?

Anderlecht jaagt op een nieuwe T1 en wil nog deze week knopen doorhakken. Maar één ...

496
496
Grote crisis bij Antwerp: Goots velt oordeel over toekomst

Royal Antwerp FC verloor kansloos met 0-4 van een zeer sterk RSC Anderlecht. De score was nog ...

145
145
'Club Brugge ruikt geld bij deal van 80 miljoen euro'

Club Brugge incasseerde de afgelopen honderden miljoenen euro’s via uitgaande transfers. De ...

361
361
Euvrard geeft toe: zomeraanwinst mag Standard al verlaten

Bij Standard kennen ze alweer een zeer moeilijk seizoen. Vincent Euvrard zal met zijn team moeten ...

68
68
Overname op til? Saudi-Arabië zorgt voor bommetje in JPL

Onze redactie kwam de afgelopen maanden met een aantal primeurs. Zo haalden we al een hele tijd ...

446
446
Belgisch voetbal kreunt: 666 miljoen euro als noodoplossing

Het Belgische voetbal leeft al vele jaren boven zijn stand. Dankzij kapitaalsinjecties van de ...

129
129
Vanderbiest voert druk op: "Bij hén is het van moeten"

KV Mechelen kan vanavond een zeer goede zaak doen in de Jupiler Pro League. Ze nemen het in eigen ...

54
54
'KV Mechelen mist duo, Hayen hakt Genk-knopen door'

KV Mechelen krijgt straks KRC Genk over de vloer, een van de rechtstreekse concurrenten in de jacht ...

362
362
De Mil moet puzzelen: sterkhouders out bij AA Gent

KAA Gent gaat zaterdag op bezoek bij Charleroi, een rechtstreekse concurrent voor de top zes. ...

128
128
Vader Vlasic brandt Van Gucht af na ontkenning scheiding

Wel gescheiden, niet gescheiden en uiteindelijk... blijken Ruben Van Gucht en Blanka Vlasic toch ...

260
260
Leko verschaft cruciale update uit ziekenboeg Club Brugge

Aanstaande woensdag komt Atlético Madrid op bezoek in Jan Breydel, waar Club Brugge zondag ...

304
304
Schreuder naar Anderlecht: laatste struikelblok bekend

Na de straffe bekerzege tegen Antwerp gaan er hier en daar stemmen op om interimcoach ...

786
786
Jan Mulders hart bloedt: “Ik dacht aan begrafenissen”

Jan Mulder werd een poos geleden genadeloos aan de kant geschoven door VTM. De Nederlandse analist ...

98
98
Kaye Furo meteen naar de achtergrond bij Brentford

Kaye Furo maakte afgelopen wintermercato de verrassende transfer naar Brentford. De aanvaller was ...

216
216
Straffe Anderlecht-comeback? Ariël Jacobs reageert

RSC Anderlecht pakte in de beker een ferme opsteker door zich onverhoopt te kwalificeren voor de ...

553
553
Ophef na Atlético-Barça: Flick compleet over de rooie

FC Barcelona kreeg in de beker een ferm pak slaag van Atlético Madrid, de tegenstander van ...

67
67

Meer sportnieuws