Einde van tijdperk: Anderlecht neemt afscheid van Verschueren

door
Einde van tijdperk: Anderlecht neemt afscheid van Verschueren

Terwijl men bij Anderlecht achter de schermen volop bezig is om nog te speuren naar enkele sportieve versterkingen, is er ook binnenskamers inmiddels een heuse verandering doorgevoerd. Zo neemt Michael Verschueren met onmiddellijke ingang zijn ontslag uit de Raad van Bestuur bij Anderlecht. 

Michael Verschueren was sinds 2010 aandeelhouder bij RSC Anderlecht. De 53-jarige zoon van wijlen Michel Verschueren gaf vandaag echter zijn ontslag bij Paars-Wit, waarmee hij met onmiddellijke ingang uit de club verdwijnt. Die keuze neemt Verschueren omdat hij zich wil gaan concentreren op een uitdaging binnen het internationale voetbal waarbij alle onafhankelijkheid vereist is. Anderlecht deelde het nieuws inmiddels mee op de clubwebstek

Verschueren begon in 2010 nog als bestuurslid bij Anderlecht, maar groeide onder het bewind van Marc Coucke in 2018 nog uit tot nieuwe sportief directeur. In die periode wist hij overigens Vincent Kompany terug naar het Lotto Park te halen. Een verwezenlijking dat ongetwijfeld de grootste was in zijn periode als sportief directeur. 

LEES OOK: 'Overuren Renard: drie vertrekkers voor twee topaanwinsten'

In 2020 een stap achteruit

In 2020 besloot Wouter Vandenhaute dan weer op Peter Verbeke naar voor te schuiven als nieuwe verantwoordelijke voor het sportieve aspect. Michael Verschueren zette een stap opzij, en werd opnieuw lid van de Raad van Bestuur zonder enige echte andere verantwoordelijkheden. Naast zijn rol bij Anderlecht bezette Verschueren sindsdien ook een functie als voorzitter van de financiële afdeling van de ECA.

In Het Laatste Nieuws wordt overigens ook meteen duidelijk gemaakt dat er door het ontslag van Michael Verschueren een einde komt aan een jarenlange 'dynastie' van de familie Verschueren bij Anderlecht. Mister Michel himself was tussen 1963 en 1969 nog conditietrainer bij Paars-Wit, en werd na een ommetje in 1980 algemeen manager bij de club. In totaal zou er maar liefst 49 jaar minstens één Verschueren bij Anderlecht actief zijn.

Deed Anderlecht er juist aan om Verschueren minder verantwoordelijkheden te geven op sportief vlak?

Meest recent

'Bologna speurt rond en komt uit bij Belgische topclub'

Bij Bologna hebben ze altijd de Belgische spelersmarkt goed in de gaten gehouden. De Italiaanse club ...

4
4
Hommeles bij Manchester United: Amorim zorgt voor onrust

Zijn de dagen van Ruben Amorim als manager van Manchester United geteld? Het begint er steeds meer ...

15
15
'Como wil Union SG beroven van smaakmaker'

Union SG sloot de afgelopen jaren heel wat straffe deals en een volgende is alvast op komst. Nu de ...

12
12
'Club Brugge ontploft: schokkende transfer met FC Barcelona'

Er wordt gesproken met zijn entourage en Barça zou al een sportief plan klaar hebben: ...

131
131
Hasi krijgt meteen twee enorme opstekers bij Anderlecht

Bij RSC Anderlecht heeft Olivier Renard na een povere zomermercato veel werk. Hij staat toch voor ...

70
70
Vierde Gouden Schoen op komst? Vanaken tipt opvallende concurrent

Komende zondag is het zover, dan wordt bekend gemaakt wie de Gouden Schoen 2025 heeft gewonnen. Hans ...

141
141
'Hayen moet slikken: publiekslieveling plots naar uitgang'

Nicky Hayen werd vlak voor de interland-break aangesteld als de man die het seizoen van KRC Genk ...

162
162
'Overuren Renard: drie vertrekkers voor twee topaanwinsten'

Bij RSC Anderlecht is de voorbereiding op de tweede seizoenshelft inmiddels al begonnen. Afgelopen ...

224
224
Transfer naar Belgische topclub? Titraoui reageert

Charleroi loodste de voorbije jaren vrij consistent spelers door naar de Belgische top, met vorige ...

156
156
Broos baalt na eliminatie: "Niet onze dag"

Voor Hugo Broos zit de Africa Cup er al op. Onze landgenoot zag zijn Zuid-Afrika sneuvelen in de ...

39
39
'Standard heeft eerste winteraanwinst beet'

Standard mag nog hopen op een ticket voor de Champions' Play-Off, want na 20 speeldagen prijkt het ...

145
145
Kompany verliest nieuwe chouchou: "Ik wil absoluut naar Real"

Vincent Kompany heeft dit seizoen van Bayern München een machine gemaakt die amper af te ...

384
384
'Spaans toptalent wil doorbreken in Jupiler Pro League'

Nu de wintermercato van start gegaan is, zijn de Belgische clubs volop aan het zoeken naar ...

178
178
Anderlecht lanceert toptalent: Proto optimistisch

Anderlecht vertrok dit weekend naar Spanje om zich in warmere en zonnigere omstandigheden te kunnen ...

195
195
Broos ziet Africa Cup al in achtste finale eindigen

Hugo Broos is er zondagavond niet in geslaagd om het goede voorbeeld van Tom Saintfiet te volgen. ...

66
66
De Zerbi doet zeer pijnlijke uitspraak over rode Vermeeren

Arthur Vermeeren beleefde zondag een zeer pijnlijke primeur. De middenvelder pakte immers de eerste ...

172
172
Transfer bijna rond: Vanzeir niet mee op stage met Gent

Heel wat eersteklassers brengen de komende week door in zonniger oorden om zich klaar te stomen voor ...

223
223
'Club Brugge trekt dikke streep door twee miljoenentransfers'

Club Brugge vertoeft momenteel in Marbella, waar coach Ivan Leko zijn troepen klaarstoomt voor de ...

631
631
Hans Vanaken verovert ook naast het veld alle harten

Hans Vanaken is al jaren een vaste waarde bij Club Brugge. Niet alleen met zijn voeten, maar ook met ...

243
243
City sputtert in 2026: Chelsea steelt punt in 94ste minuut

De eerste grote Premier League-topper van het nieuwe kalenderjaar heeft geen winnaar opgeleverd. ...

61
61
'Wending Anderlecht: onverwachte aanwinst op radar'

RSC Anderlecht wil zich in januari verzekeren van enkele gerichte aanwinsten. Op de verlanglijst ...

474
474
'Club Brugge ruikt bloed: jacht op nieuwe '10' ontploft'

Club Brugge voelt een buitenkans en gaat vol in de aanval voor een nieuwe ‘10’. Leipzig ...

448
448
Africa Cup: Marokko door dankzij uitblinker (en keepersblunder)

Op de Africa Cup wordt momenteel gestreden om de tickets voor de kwartfinales. Marokko wist zich ...

89
89
Transferbom! 'Anderlecht vol voor terugkeer Duranville'

RSC Anderlecht werkt achter de schermen aan een heuse transferbom. Volgens het Duitse Sport1 heeft ...

1296
1296
'KVM neemt drastische beslissing op transfermarkt'

KV Mechelen kan terugblikken op een knap seizoen tot dusver. De Maneblussers staan zelfs vijfde in ...

689
689

Meer sportnieuws