Einde van tijdperk: Anderlecht neemt afscheid van Verschueren

710 stemmen
Einde van tijdperk: Anderlecht neemt afscheid van Verschueren

Terwijl men bij Anderlecht achter de schermen volop bezig is om nog te speuren naar enkele sportieve versterkingen, is er ook binnenskamers inmiddels een heuse verandering doorgevoerd. Zo neemt Michael Verschueren met onmiddellijke ingang zijn ontslag uit de Raad van Bestuur bij Anderlecht. 

Michael Verschueren was sinds 2010 aandeelhouder bij RSC Anderlecht. De 53-jarige zoon van wijlen Michel Verschueren gaf vandaag echter zijn ontslag bij Paars-Wit, waarmee hij met onmiddellijke ingang uit de club verdwijnt. Die keuze neemt Verschueren omdat hij zich wil gaan concentreren op een uitdaging binnen het internationale voetbal waarbij alle onafhankelijkheid vereist is. Anderlecht deelde het nieuws inmiddels mee op de clubwebstek

Verschueren begon in 2010 nog als bestuurslid bij Anderlecht, maar groeide onder het bewind van Marc Coucke in 2018 nog uit tot nieuwe sportief directeur. In die periode wist hij overigens Vincent Kompany terug naar het Lotto Park te halen. Een verwezenlijking dat ongetwijfeld de grootste was in zijn periode als sportief directeur. 

LEES OOK: Anderlecht-fans reageren massaal op vertrek van Goto

In 2020 een stap achteruit

In 2020 besloot Wouter Vandenhaute dan weer op Peter Verbeke naar voor te schuiven als nieuwe verantwoordelijke voor het sportieve aspect. Michael Verschueren zette een stap opzij, en werd opnieuw lid van de Raad van Bestuur zonder enige echte andere verantwoordelijkheden. Naast zijn rol bij Anderlecht bezette Verschueren sindsdien ook een functie als voorzitter van de financiële afdeling van de ECA.

In Het Laatste Nieuws wordt overigens ook meteen duidelijk gemaakt dat er door het ontslag van Michael Verschueren een einde komt aan een jarenlange 'dynastie' van de familie Verschueren bij Anderlecht. Mister Michel himself was tussen 1963 en 1969 nog conditietrainer bij Paars-Wit, en werd na een ommetje in 1980 algemeen manager bij de club. In totaal zou er maar liefst 49 jaar minstens één Verschueren bij Anderlecht actief zijn.

Deed Anderlecht er juist aan om Verschueren minder verantwoordelijkheden te geven op sportief vlak?

Meest recent

"Brute waarheid" - Ronaldo keihard aangepakt vlak voor WK

De verwachtingen rond Portugal zijn bijzonder groot voor het WK in de VS, Canada en Mexico. ...

14
14
Vanaken-schok in basiself Duivels? "Tielemans op de bank"

Donderdagavond trappen Mexico en Zuid-Afrika het wereldkampioenschap 2026 op gang. Aanstaande ...

150
150
Club Brugge droomt van stunttransfer van 20 miljoen

Club Brugge volgt het WK met grote ogen. De jonge speler op het WK kan zich daar op het grootste ...

419
419
'Club Brugge richt pijlen op Nigeriaanse flankaanvaller'

Zowel op uitgaand als inkomend vlak wordt er deze zomer heel wat verkeer verwacht bij Club Brugge. ...

152
152
Anderlecht-fans reageren massaal op vertrek van Goto

De eerste grote uitgaande transfer van deze zomermercato is een feit. Via de officiële kanalen ...

214
214
Hugo Broos beroert tot tranen toe met tragisch verhaal

Hugo Broos heeft in zijn carrière al zowat alles meegemaakt. Maar vanavond, wanneer ...

65
65
'Anderlecht zoekt T1: topkandidaat Sibierski haakt af'

Op uitgaand vlak zit er stilaan schot in de zaak, maar inkomende dossiers wist RSC Anderlecht tot op ...

670
670
'Grote kuis in Anderlecht: abrupte exit in de maak'

Nadat het eerder al een aantal huurlingen uitzwaaide, en enkele aflopende contracten niet meer ...

401
401
Vlak voor WK: De Wever slaat voetbalfans met verstomming

Opvallende beelden vanuit de Wetstraat 16, waar Bart De Wever zich vlak voor de openingswedstrijd ...

118
118
'Club Brugge aast op dubbelslag bij PSG'

Bij Club Brugge lijkt er deze zomer heel wat te gaan bewegen. Het zal vervangers moeten vinden voor ...

388
388
Vossen ziet Genk goudmijn aanboren op transfermarkt

Jelle Vossen is nog op zoek naar een nieuwe uitdaging. De 37-jarige spits nam enkele weken geleden ...

440
440
Standard is toptalent definitief kwijt aan Feyenoord

Standard leek dit seizoen weer wat op te leven, al kon het zijn seizoen uiteindelijk net niet ...

65
65
'Feyenoord drukt door: komst Belg bijna rond'

Feyenoord eindigde vorig seizoen als tweede in de Eredivisie, maar kon PSV nooit bedreigen voor de ...

93
93
'KV Kortrijk keihard: oudgediende naar B-kern gestuurd'

KV Kortrijk is deze week als eerste eersteklasser begonnen aan de voorbereiding op het nieuwe ...

167
167
'Saibari staat op zucht van droomtransfer'

Bij Anderlecht en Genk kon hij ooit niet doorbreken, maar in Nederland is Ismael Saibari wel ...

50
50
'Anderlecht vangt minder dan gehoopt voor Goto'

Anderlecht staat voor een zeer drukke zomermercato en heeft donderdag een eerste belangrijke deal ...

447
447
'Club Brugge dokt miljoenen voor tienertalent'

Club Brugge ontwikkelde de voorbije jaren een bijzonder succesvolle transferstrategie, met ook een ...

441
441
'Rigaux wil nu ook JPL-smaakmaker naar Feyenoord halen'

Dévy Rigaux trok na het veroveren van de landstitel de deur achter zich dicht als Director of ...

132
132
TRANSFERUURTJE: 'Nieuwe club Hasi, Kompany gooit grote naam buiten'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

239
239
Garcia zet Duivel in de wachtkamer ondanks topseizoen

Het WK staat op het punt te ontploffen. Voor de Rode Duivels is het nog even wachten op de ...

152
152
Degryse zet druk op Duivelse 'jokers' vlak voor WK

Het WK 2026 gaat vanavond van start. De openingswedstrijd tussen Mexico en Zuid-Afrika zal het ...

69
69
Anderlecht bevestigt knaltransfer Goto: ferme miljoenensom

RSC Anderlecht neemt definitief afscheid van Keisuke Goto. De Japanner kwam in 2024 op huurbasis ...

580
580
Broos dankt Garcia en heeft opvallend toekomstnieuws

Hugo Broos beleeft donderdagavond een hoogtepunt in zijn carrière. De 74-jarige staat voor de ...

130
130
Union blijft maar gaan: derde aanwinst is een feit

Union werkte alweer een sterk seizoen af, met bekerwinst, een tweede plaats in de competitie en ...

143
143
Genk heeft beet: JPL-smaakmaker zet handtekening

KRC Genk heeft er een zeer woelig seizoen opzitten. Het slaagde er niet in de top zes te halen en ...

179
179

Meer sportnieuws