Anderlecht liep smaakmakers KRC Genk én Brighton mis

door
Anderlecht liep smaakmakers KRC Genk én Brighton mis

RSC Anderlecht kent een goede mercato. De Brusselaars sloegen de bal onder het vorige bestuur vorig jaar helemaal mis. Ex-spelers Yaw Preko en Henrik Andersen gaven dit weekend aan dat ze twee topspelers graag bij RSCA hadden geplaatst. Dat ging echter niet door.

LEES OOK: Titelstrijd kantelt: Club Brugge heerst in Lotto Park

Preko op pad met Bonsuu Baah

Preko zag Christophe Bonsu Baah voor 5,2 miljoen euro naar Racing Genk verkassen. “Ik had Bonsu Baah graag bij Anderlecht willen plaatsen, maar ik weet niet eens met wie ik contact moet opnemen. Ik ken daar niemand meer. Christopher heeft in interviews gezegd dat hij Genk verkoos boven Brighton of Everton omdat De Bruyne daar speelde. Maar het is ook omdat ik hem België heb aanbevolen." 

"Genk deed een koopje door het voor 5,2 miljoen te kopen. Ik begreep al snel dat Bonsu alles in zich had om een topper te worden. Ik ging met hem mee om te testen bij Sheffield United en Manchester United, daarna ging hij naar Dortmund en Barcelona. Daar kreeg hij vertrouwen”, zei Preko in La Dernière Heure. 

Geen Mitoma voor Anderlecht

Andersen werkte jarenlang bij de scouting van Anderlecht. Hij werd een aantal jaren geleden doorgestuurd. De Deen gaf aan dat RSCA een toptransfer misliep. “Ik zag ooit de Japanner Kaoru Mitoma aan het werk op een toernooi. Ik was meteen onder de indruk van zijn snelheid en techniek. Hij speelde toen nog voor een Japanse universiteitsploeg en was dus betaalbaar, maar Anderlecht hapte niet toe. Als je hem daarna zag flitsen bij Union en deze zomer ook bij Brighton... Tja."

Al moeten we daar ook bij zeggen dat er ook namen tussen zullen zitten die werden aangehaald, die nadien geen furore wisten te maken. Dergelijke verhalen worden meestal niet gedeeld.

Gemiste kansen voor RSCA?

Meest recent

Eerste United-blunder Lammens: opvallende reactie Roy Keane

Manchester United boekte zondagavond een prestigezege tegen rivaal Liverpool FC: 3-2. Daarbij mocht ...

36
36
Nieuwe optater Gent: "Iedereen in de kleedkamer ..."

AA Gent blijft na zes speeldagen op zoek naar zijn eerste overwinning in de Champions' Play-Offs. De ...

31
31
'Maat is vol bij KRC Genk: misnoegd bestuur grijpt in'

In de Europe Play-Offs is KRC Genk uiterst tegenvallend aan de terugronde begonnen. De Limburgers ...

183
183
Spectaculaire wending: Belgisch voetbal terug op televisie!

De soap rond de beeldrechten in het Belgische voetbal is een nieuwe wending rijker. Vanaf volgend ...

289
289
'Lukaku flirt met schaamteloze transferbom'

Lukaku duikt opnieuw op in een transferdossier dat Italië doet daveren. Na een moeilijk seizoen ...

76
76
Titelstrijd in beslissende plooi? Analisten doen uitspraak

Nog vier speeldagen te gaan en de Champions' Play-Offs en de titelstrijd is een volledig nieuwe ...

162
162
Hoogspanning Union: oorzaak gekend voor uithaal Burgess

Christian Burgess heeft afgelopen weekend heel wat stof doen opwaaien. Na de nederlaag op STVV pakte ...

519
519
Club onverzadigbaar: Vanaken streng voor Tzolis

Bij Club Brugge maakten ze de voorbije maanden er geen geheim van dat de titel een absolute must is. ...

273
273
Taravel verdedigt ongelukkige debutant bij Anderlecht

Voor Anderlecht is de klassieker tegen Club Brugge een nieuwe ontgoocheling geworden. Het moest ...

180
180
Real stelt titelfeestje van Barça nog even uit

In Spanje wordt de kampioen dit weekend nog niet gekroond. Dat had wel gekund, want FC Barcelona ...

54
54
Inter laat geen steek vallen en pakt 21ste Scudetto

In Italië is de titelstrijd zondagavond helemaal beslist. Inter had de champagne al een tijdje ...

29
29
Leko ziet één minpunt bij Club: "Ik was héél boos"

Na 36 speeldagen is Club Brugge voor de eerste keer dit seizoen leider in de Jupiler Pro League. Het ...

230
230
Toch nog redding? Spurs knokt zich naar veilige plaats

Tottenham Hotspur gaat mogelijk het rampscenario toch nog vermijden. De topclub moest de voorbije ...

80
80
Kranten pakken Anderlecht-schlemiel keihard aan

Anderlecht is zondagavond tegen zijn derde nederlaag op rij aangelopen. Na de verliespartijen tegen ...

502
502
Tzolis slaat terug na kritiek: "Er werden dingen gezegd..."

Club Brugge zou zondag de titelstrijd weleens naar zich toe getrokken te kunnen hebben. Het neemt op ...

188
188
Kana en Hazard zien ondanks kansloze nederlaag lichtpunt

Anderlecht is er zondag niet in geslaagd om voor een stunt te zorgen tegen Club Brugge. Het ging met ...

184
184
Zege van de hoop? Strijdend Dender legt Wolven over de knie

Het is een zege voor de statistieken, maar Dender heeft toch wat vertrouwen getankt vanavond. De ...

40
40
Stand Champions' Play-Offs: Club binnen twee speeldagen kampioen?

Na zes speeldagen heeft de Champions' Play-Offs in de Jupiler Pro League een nieuwe koploper. Club ...

411
411
"Onwaarschijnlijke non-match" - Vandenbempt spaart Anderlecht-schlemiel niet

RSC Anderlecht heeft zondagavond andermaal een flinke dreun geïncasserd in de Champions' ...

402
402
Titelstrijd kantelt: Club Brugge heerst in Lotto Park

Amper drie speeldagen na de pijnlijke nederlaag in het Dudenpark is Club Brugge weer springlevend. ...

309
309
Grote uitblinker bij KVM: Vanderbiest deelt compliment uit

Het heeft uiteindelijk zes speeldagen geduurd, maar de eerste zege ooit van KV Mechelen in de ...

148
148
Janse-bom ontploft: Ajax zet Club Brugge voor schut

Club Brugge ziet in Dies Janse een ideale versterking voor achterin, maar in Nederland klinkt een ...

236
236
Anderlecht-fans pakken Laforge fors aan: "Paljas!"

In de Champions' Play-Offs waren de ogen zondagavond gericht op het Lotto Park. Daar kon Club Brugge ...

601
601
Keepersvloek slaat weer toe: Jackers afgevoerd op brancard

In de Champions' Play-Offs was het zondagavond uitkijken naar de clash tussen RSC Anderlecht en Club ...

154
154
"Beschaamd, belachelijk" - Antwerp likt wonden na afgang

Antwerp FC had de laatste weken een knappe reeks neergezet in de Europe Play-Offs. Maar zondag werd ...

124
124

Meer sportnieuws