Anderlecht liep smaakmakers KRC Genk én Brighton mis

door
Anderlecht liep smaakmakers KRC Genk én Brighton mis

RSC Anderlecht kent een goede mercato. De Brusselaars sloegen de bal onder het vorige bestuur vorig jaar helemaal mis. Ex-spelers Yaw Preko en Henrik Andersen gaven dit weekend aan dat ze twee topspelers graag bij RSCA hadden geplaatst. Dat ging echter niet door.

LEES OOK: Albert luidt de alarmbel voor alweer matig Anderlecht

Preko op pad met Bonsuu Baah

Preko zag Christophe Bonsu Baah voor 5,2 miljoen euro naar Racing Genk verkassen. “Ik had Bonsu Baah graag bij Anderlecht willen plaatsen, maar ik weet niet eens met wie ik contact moet opnemen. Ik ken daar niemand meer. Christopher heeft in interviews gezegd dat hij Genk verkoos boven Brighton of Everton omdat De Bruyne daar speelde. Maar het is ook omdat ik hem België heb aanbevolen." 

"Genk deed een koopje door het voor 5,2 miljoen te kopen. Ik begreep al snel dat Bonsu alles in zich had om een topper te worden. Ik ging met hem mee om te testen bij Sheffield United en Manchester United, daarna ging hij naar Dortmund en Barcelona. Daar kreeg hij vertrouwen”, zei Preko in La Dernière Heure. 

Geen Mitoma voor Anderlecht

Andersen werkte jarenlang bij de scouting van Anderlecht. Hij werd een aantal jaren geleden doorgestuurd. De Deen gaf aan dat RSCA een toptransfer misliep. “Ik zag ooit de Japanner Kaoru Mitoma aan het werk op een toernooi. Ik was meteen onder de indruk van zijn snelheid en techniek. Hij speelde toen nog voor een Japanse universiteitsploeg en was dus betaalbaar, maar Anderlecht hapte niet toe. Als je hem daarna zag flitsen bij Union en deze zomer ook bij Brighton... Tja."

Al moeten we daar ook bij zeggen dat er ook namen tussen zullen zitten die werden aangehaald, die nadien geen furore wisten te maken. Dergelijke verhalen worden meestal niet gedeeld.

Gemiste kansen voor RSCA?

Meest recent

Bart De Wever treft Antwerp-fan Van Looy recht in het hart

Het is andermaal crisis op de Bosuil en het hart van veel Antwerp-fans bloedt momenteel. Zo ook bij ...

16
16
Albert luidt de alarmbel voor alweer matig Anderlecht

RSC Anderlecht heeft op papier een makkelijk programma, maar als je dan punten laat liggen tegen een ...

25
25
Zulte Waregem en STVV bundelen krachten na kwalijk incident

Zulte Waregem leek op weg naar een stunt op Stayen, maar de 0-2 werd alsnog omgezet in een 3-2 voor ...

42
42
Anderlecht met gigantisch probleem: noodoplossing in de maak

RSC Anderlecht zit zwaar in de problemen. De Brusselaars verdienden te winnen van La ...

164
164
KRC Genk tóch naar Play-Off I? Degryse velt verdict

Met nog vijf speeldagen te gaan in de reguliere competitie, zijn al drie ploegen (quasi) zeker van ...

134
134
Hommeles Atlético vlak voor Club: Simeone zet titularis op plaats

Deze week worden de heenwedstrijden in de tussenronde van de Champions League afgewerkt. Club Brugge ...

110
110
Vergiftigd afscheidsgeschenk Renard: dubbele transferflop RSCA?

RSC Anderlecht haalde tijdens de voorbije wintermercato een aantal directe versterkingen in huis. ...

290
290
Grote verrassing bij Duivels? "Ongezien sinds Sneijder"

Eind maart staan de Rode Duivels voor een belangrijke afspraak in aanloop naar het WK, dan werken ze ...

187
187
‘Anderlecht in paniek: Schreuder-deal gaat compleet mis’

Anderlecht wou dit weekend eindelijk wit rook rond Alfred Schreuder, maar de deal zit plots ...

368
368
Union ontsnapt: ex-ref streng na 'degoutante' actie Burgess

Union SG heeft afgelopen weekend averij opgelopen in de titelrace van de Jupiler Pro League. De ...

247
247
'Kompany incasseert opdoffer van formaat bij Bayern'

Bayern München heeft zaterdag geen steken laten vallen in de Bundesliga en klopte Werder Bremen ...

114
114
'Club Brugge schrikt op: tweede bliksemvertrek in de maak'

Club Brugge deed zondag een goede zaak met zijn nipte overwinning in de stadsderby tegen Cercle ...

353
353
'Anderlecht houdt hart vast: trainersplan plots in gevaar'

RSC Anderlecht is een nieuwe teleurstelling rijker en bleef zondag op een 0-0-gelijkspel steken in ...

153
153
Nieuwe trainer Anderlecht: Llansana velt oordeel

Anderlecht blijft zeer wisselvallig presteren. De knalprestatie in de beker op Antwerp werd zondag ...

228
228
Vrancken niet te spreken: "Hier kon niet gevoetbald worden"

In de slotwedstrijd van de 25ste speeldag in de Jupiler Pro League heeft STVV een spectaculaire zege ...

119
119
Lukaku ziet vanaf bank titeldroom Napoli verder wegglippen

Nadat er eerder dit weekend in de Serie A al spektakel te zien was tussen Inter en Juventus, heeft ...

42
42
Vandenbroeck bijt op de lip: "Stil in het hoofd van de ref"

Zulte Waregem heeft zondag op Stayen een pijnlijke avond beleefd. Het leek aanvankelijk op weg naar ...

174
174
Straffe transfer brengt Raheem Sterling naar... België

Raheem Sterling maakte onlangs een zeer verrassende transfer. De Engelse flankaanvaller met een ...

142
142
Fans Anderlecht uiten onvrede: "Het valt te begrijpen"

Anderlecht verkeerde de voorbije dagen in de zevende hemel nadat het op fraaie wijze de bekerfinale ...

399
399
STVV mengt zich na straffe comeback helemaal in titelstrijd

STVV lijkt zich stilaan helemaal te ontpoppen tot een titelkandidaat. Op vijf speeldagen van het ...

152
152
Leko geeft aan waarom Club vertrouwen put uit matige pot

Club Brugge heeft zondag de Brugse derby naar zich toe getrokken, maar evident bleek dat allerminst. ...

125
125
Euforie helemaal weg: pover Anderlecht niet voorbij La Louvière

Nog geen vier dagen na de indrukwekkende bekerzege op Antwerp FC, staat RSC Anderlecht weer stevig ...

279
279
CPL: Beveren overwint sneeuwstorm, duel Jong Gent gestaakt

De wedstrijden in de Jupiler Pro League konden uiteindelijk afgewerkt worden, in de Challenger Pro ...

66
66
‘Clash bij Anderlecht: bestbetaalde ster naar de exit?’

Bij Anderlecht schuift een belangrijk contractdossier stilaan richting breekpunt. RSCA wil de ...

675
675
Antwerp in zak en as: "Dit was géén voetbalwedstrijd"

Antwerp FC heeft een absolute horror-week achter de rug. De Great Old gaf zijn ticket voor de ...

193
193

Meer sportnieuws