Anderlecht liep smaakmakers KRC Genk én Brighton mis

396 stemmen
Anderlecht liep smaakmakers KRC Genk én Brighton mis

RSC Anderlecht kent een goede mercato. De Brusselaars sloegen de bal onder het vorige bestuur vorig jaar helemaal mis. Ex-spelers Yaw Preko en Henrik Andersen gaven dit weekend aan dat ze twee topspelers graag bij RSCA hadden geplaatst. Dat ging echter niet door.

LEES OOK: Raman zet deur open voor terugkeer naar ex-club

Preko op pad met Bonsuu Baah

Preko zag Christophe Bonsu Baah voor 5,2 miljoen euro naar Racing Genk verkassen. “Ik had Bonsu Baah graag bij Anderlecht willen plaatsen, maar ik weet niet eens met wie ik contact moet opnemen. Ik ken daar niemand meer. Christopher heeft in interviews gezegd dat hij Genk verkoos boven Brighton of Everton omdat De Bruyne daar speelde. Maar het is ook omdat ik hem België heb aanbevolen." 

"Genk deed een koopje door het voor 5,2 miljoen te kopen. Ik begreep al snel dat Bonsu alles in zich had om een topper te worden. Ik ging met hem mee om te testen bij Sheffield United en Manchester United, daarna ging hij naar Dortmund en Barcelona. Daar kreeg hij vertrouwen”, zei Preko in La Dernière Heure. 

Geen Mitoma voor Anderlecht

Andersen werkte jarenlang bij de scouting van Anderlecht. Hij werd een aantal jaren geleden doorgestuurd. De Deen gaf aan dat RSCA een toptransfer misliep. “Ik zag ooit de Japanner Kaoru Mitoma aan het werk op een toernooi. Ik was meteen onder de indruk van zijn snelheid en techniek. Hij speelde toen nog voor een Japanse universiteitsploeg en was dus betaalbaar, maar Anderlecht hapte niet toe. Als je hem daarna zag flitsen bij Union en deze zomer ook bij Brighton... Tja."

Al moeten we daar ook bij zeggen dat er ook namen tussen zullen zitten die werden aangehaald, die nadien geen furore wisten te maken. Dergelijke verhalen worden meestal niet gedeeld.

Gemiste kansen voor RSCA?

Meest recent

Speel gratis mee met de VoetbalNieuws WK Poule 2026!

Het WK 2026 belooft een van de grootste voetbaltoernooien ooit te worden. Volg jij elke wedstrijd op ...

65
65
Club hakt knoop door: extra transfer voor Preud'homme

Door het vertrek van Dévy Rigaux naar Feyenoord, zal Guilian Preud'homme een groot deel van ...

13
13
Wilmots smult van verrassende Duivel: "Quasi perfecte match"

De Rode Duivels kunnen tevreden terugblikken op hun voorlaatste oefenwedstrijd in aanloop naar het ...

21
21
Oranje met kopzorgen naar VS, Congo bedwingt Denemarken

De 48 WK-deelnemers zijn momenteel volop bezig met hun oefencampagne. Voor Nederland draaide de ...

61
61
El Ouahdi beleeft drama vlak voor opstijgen WK-vlucht

Heel wat WK-deelnemers hebben de oversteek van de Atlantische Oceaan inmiddels ingezet. Ook Marokko, ...

144
144
'PSG wil oppermachtig worden met 'man van 100 miljoen'

Paris Saint-Germain legde afgelopen weekend voor het tweede jaar op rij beslag op de eindzege in de ...

65
65
Twijfels rond Rode Duivel: levenslijn voor Brandon Mechele?

De driemansdefensie van Rudi Garcia heeft dinsdag goed uitgepakt bij de Rode Duivels. De kans is dan ...

148
148
Opvolging Vanaken: 'Club meldt zich bij oude bekende'

Club Brugge verlengde recentelijk het contract van Hans Vanaken. Maar de draaischijf wordt in ...

403
403
"Zoals Modric" - Opvolger Conte heeft groots De Bruyne-plan

Kevin De Bruyne wil in de komende weken schitteren op het wereldkampioenschap met de Rode Duivels. ...

96
96
Zware klap Vanaken vlak voor WK: "Gaat Garcia nóóit doen"

Een aantal Rode Duivels heeft dinsdagavond punten gescoord in de oefenzege op Kroatië (0-2). ...

499
499
Dubbele boost Duivels: "Ongelooflijk hoe gemotiveerd hij is"

De korte trip naar Kroatië is goed uitgedraaid voor de Rode Duivels. Dinsdagavond wonnen ze er ...

297
297
'Grote wending bij Club: opvolger Onyedika al klaar?'

Club Brugge kijkt al vooruit naar de zomermercato. Op het middenveld dreigt Raphael Onyedika te ...

633
633
'STVV baalt: volgende sterkhouder staat op vertrekken'

STVV mag zich volgend seizoen verlekkeren op een Europees avontuur nadat het dit seizoen een uiterst ...

157
157
'Straffe wending in transferdossier Hatenboer compleet'

Het transferrapport van Anderlecht oogde afgelopen seizoen niet al te positief. Van de vijftien ...

394
394
'Cercle flikt het weer: volgende miljoenentransfer'

Cercle Brugge kende op sportief vlak wel enkele lastige seizoenen, maar de kassa bleef al die tijd ...

179
179
Patro pakt uit met zeer opvallende eerste aanwinst

Patro Eisden groeide de voorbije jaren uit tot een vaste waarde in de (sub)top van de Challenger Pro ...

74
74
'STVV pakt uit met jonge Belgische spits'

STVV heeft na het behalen van een Europees ticket weinig tijd om te ontspannen, want er is deze ...

117
117
KRC Genk neemt afscheid van jeugdinternational

KRC Genk beleefde een uiterst teleurstellend seizoen. Het kon zich niet voor de Champions' Play-Off ...

111
111
'Nieuw middenveld Anderlecht: Roemeen op lijstje SIbierski'

Er staan bij Anderlecht deze zomer heel wat veranderingen op til. De nieuwe sportief directeur ...

291
291
Hein spreekt pers en analisten tegen over verguisde Duivel

Er viel heel wat positief nieuws te rapen bij de Rode Duivels na de 0-2-overwinning in Kroatië. ...

316
316
'Standard shopt bij Club: transfersom bekend'

Standard eindigde dit seizoen op pijnlijke wijze, want op de slotspeeldag gaf het nog de eindzege in ...

443
443
Raman zet deur open voor terugkeer naar ex-club

Bij KV Mechelen gaan ze de komende weken en maanden knopen moeten doorhakken. Zo is er onder meer ...

479
479
KRC Genk geeft dé reden voor vertrek Ribeiro

Bij KRC Genk namen ze vandaag afscheid van Michel Ribeiro. De techniektrainer, die als assistent mee ...

502
502
Onana ziet potentiele topper rondlopen bij de Rode Duivels

Amadou Onana speelde tegen Kroatië centraal achteraan. Dat deed hij zeker niet slecht. De Rode ...

176
176
De Cuyper vol lof over Duivel: "Onder de indruk van hem"

Maxim De Cuyper speelde zijn eerste seizoen in de Premier League. Het was een correct eerste jaar ...

214
214
Gok van Garcia krijgt lof van Vandenbempt

Rudi Garcia scoorde punten met zijn tactische vondsten tegen Kroatië. De Belgen hebben er een ...

88
88

Meer sportnieuws