Anderlecht liep smaakmakers KRC Genk én Brighton mis

door
Anderlecht liep smaakmakers KRC Genk én Brighton mis

RSC Anderlecht kent een goede mercato. De Brusselaars sloegen de bal onder het vorige bestuur vorig jaar helemaal mis. Ex-spelers Yaw Preko en Henrik Andersen gaven dit weekend aan dat ze twee topspelers graag bij RSCA hadden geplaatst. Dat ging echter niet door.

LEES OOK: Vertrekker bij Anderlecht: "Bedankt, Neerpede"

Preko op pad met Bonsuu Baah

Preko zag Christophe Bonsu Baah voor 5,2 miljoen euro naar Racing Genk verkassen. “Ik had Bonsu Baah graag bij Anderlecht willen plaatsen, maar ik weet niet eens met wie ik contact moet opnemen. Ik ken daar niemand meer. Christopher heeft in interviews gezegd dat hij Genk verkoos boven Brighton of Everton omdat De Bruyne daar speelde. Maar het is ook omdat ik hem België heb aanbevolen." 

"Genk deed een koopje door het voor 5,2 miljoen te kopen. Ik begreep al snel dat Bonsu alles in zich had om een topper te worden. Ik ging met hem mee om te testen bij Sheffield United en Manchester United, daarna ging hij naar Dortmund en Barcelona. Daar kreeg hij vertrouwen”, zei Preko in La Dernière Heure. 

Geen Mitoma voor Anderlecht

Andersen werkte jarenlang bij de scouting van Anderlecht. Hij werd een aantal jaren geleden doorgestuurd. De Deen gaf aan dat RSCA een toptransfer misliep. “Ik zag ooit de Japanner Kaoru Mitoma aan het werk op een toernooi. Ik was meteen onder de indruk van zijn snelheid en techniek. Hij speelde toen nog voor een Japanse universiteitsploeg en was dus betaalbaar, maar Anderlecht hapte niet toe. Als je hem daarna zag flitsen bij Union en deze zomer ook bij Brighton... Tja."

Al moeten we daar ook bij zeggen dat er ook namen tussen zullen zitten die werden aangehaald, die nadien geen furore wisten te maken. Dergelijke verhalen worden meestal niet gedeeld.

Gemiste kansen voor RSCA?

Meest recent

'Hasi buiten': Anderlecht-trainer bijt van zich af

Uitgerekend nu de crisis om de hoek loert na een schamele twee op 12 gaat RSC Anderlecht zondag op ...

84
84
Louis Van Gaal breekt: Nederland tot tranen toe bewogen

Eind december stond Nederland even collectief stil bij een actie die emoties losmaakte en mensen in ...

85
85
Leko doet boekje open over toptransfer Schjelderup

Club Brugge wil zich op de wintermercato nog flink versterken. Andreas Schjelderup is hét ...

329
329
Standard heeft ferme waarschuwing voor Anderlecht

Komende speeldag staat de klassieker tussen RSC Anderlecht en Standard Luik op het programma. ...

250
250
Simeone roept meteen oorlogstaal richting Club Brugge

Club Brugge neemt het in de tussenronde van de Champions League op tegen Atlético Madrid. ...

416
416
Pro League komt met hard statement voor supporters

De afgelopen seizoenen werden er al verschillende wedstrijden gestaakt door het gebruik van ...

198
198
Antwerp stuit op koppige transfermuur Vandenbroeck

Royal Antwerp FC wil zich nog versterken op het slot van de wintermercato. The Great Old kijkt ...

334
334
‘Club Brugge heeft toptalent beet: transferplan onthuld’

Club Brugge is nog niet klaar op de wintermercato. Blauw-Zwart wil nog flink uitpakken en wordt met ...

302
302
Union haalt vierde aanwinst, sterkhouder naar Engeland?

Het gaat Union dit seizoen weer voor de wind, want de landskampioen prijkt aan de leiding in de ...

75
75
'Club wil verbazen: knaltransfer alsnog weer op tafel'

Club Brugge blijft verbazen op het Europese toneel. Met een klinkende zege tegen Marseille haalde ...

482
482
Zo ziet het verdere parcours van Genk in de EL eruit

Om 13u vond in het hoofdkwartier van de UEFA ook de loting plaats voor de knock-outfase van de ...

302
302
'Straf transfergerucht over verguisde Vermeeren'

Olympique Marseille keerde met een forse kater terug uit Brugge, nadat het woensdag een 3-0 om de ...

89
89
'Genk plooit niet: miljoenenbod van tafel geveegd'

KRC Genk boekte donderdag opnieuw een knappe zege in de Europa League en tankte daarmee ook ...

184
184
Club Brugge kent zijn verder parcours in Champions League

Club Brugge zette woensdag een zeer straffe prestatie neer. Het klopte Olympique Marseille met 3-0 ...

549
549
TRANSFERUURTJE: 'Plotse wending bij Club, Antwerp wil JPL-sensatie'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

287
287
Onana spreekt over WK-favorieten én Trump-boycot

De opmars van Amadou Onana is indrukwekkend. Van nobele onbekende evolueerde hij naar sterkhouder in ...

68
68
KAA Gent hakt koop door en neemt afscheid

KAA Gent heeft transferknopen doorgehakt. Meubelstuk Stefan Mitrovic zal de club verlaten, dat ...

104
104
Ruben Van Gucht draait door: Nieuw leven verrast iedereen

Dat Ruben Van Gucht moeilijk stil kan zitten, is intussen geen geheim meer. De bekende journalist en ...

74
74
KV Mechelen verbaast met komst nieuwe pion

KV Mechelen heeft op de officiële kanalen uitgepakt met de komst van een nieuwe pion. Malinwa ...

42
42
‘Transferplan Stankovic: Club-smaakmaker imponeert’

Club Brugge heeft zich weer weten te verzekeren voor een plekje in de tussenronde van de Champions ...

456
456
Streep door WK De Bruyne? “Ik twijfel of we hem terugzien”

Kevin De Bruyne kampt met een vervelende hamstringblessure en de middenvelder is hard aan zijn ...

401
401
Mbappé haalt snoeihard uit naar Real-ploegmakkers

Het rommelt ferm bij Real Madrid. Xabi Alonso werd ontslagen en in de Champions League ging de ...

143
143
'Espanyol sluit straffe deal voor Rode Duivel'

Na 21 speeldagen zijn het in LaLiga met FC Barcelona, Real Madrid, Atletico Madrid en Villarreal de ...

33
33
'Lammens zorgt voor transferwending bij Man Utd'

Voor Senne Lammens werd 2025 een droomjaar. Hij debuteerde in november als Rode Duivel, nadat hij in ...

222
222
Standard greep naast Rode Duivel

Bij Standard proberen ze de oude gloriedagen te doen herleven, maar dat proces loopt voorlopig ...

141
141

Meer sportnieuws