Anderlecht liep smaakmakers KRC Genk én Brighton mis

396 stemmen
Anderlecht liep smaakmakers KRC Genk én Brighton mis

RSC Anderlecht kent een goede mercato. De Brusselaars sloegen de bal onder het vorige bestuur vorig jaar helemaal mis. Ex-spelers Yaw Preko en Henrik Andersen gaven dit weekend aan dat ze twee topspelers graag bij RSCA hadden geplaatst. Dat ging echter niet door.

LEES OOK: Anderlecht in zee met Qatar? Verschueren héél duidelijk

Preko op pad met Bonsuu Baah

Preko zag Christophe Bonsu Baah voor 5,2 miljoen euro naar Racing Genk verkassen. “Ik had Bonsu Baah graag bij Anderlecht willen plaatsen, maar ik weet niet eens met wie ik contact moet opnemen. Ik ken daar niemand meer. Christopher heeft in interviews gezegd dat hij Genk verkoos boven Brighton of Everton omdat De Bruyne daar speelde. Maar het is ook omdat ik hem België heb aanbevolen." 

"Genk deed een koopje door het voor 5,2 miljoen te kopen. Ik begreep al snel dat Bonsu alles in zich had om een topper te worden. Ik ging met hem mee om te testen bij Sheffield United en Manchester United, daarna ging hij naar Dortmund en Barcelona. Daar kreeg hij vertrouwen”, zei Preko in La Dernière Heure. 

Geen Mitoma voor Anderlecht

Andersen werkte jarenlang bij de scouting van Anderlecht. Hij werd een aantal jaren geleden doorgestuurd. De Deen gaf aan dat RSCA een toptransfer misliep. “Ik zag ooit de Japanner Kaoru Mitoma aan het werk op een toernooi. Ik was meteen onder de indruk van zijn snelheid en techniek. Hij speelde toen nog voor een Japanse universiteitsploeg en was dus betaalbaar, maar Anderlecht hapte niet toe. Als je hem daarna zag flitsen bij Union en deze zomer ook bij Brighton... Tja."

Al moeten we daar ook bij zeggen dat er ook namen tussen zullen zitten die werden aangehaald, die nadien geen furore wisten te maken. Dergelijke verhalen worden meestal niet gedeeld.

Gemiste kansen voor RSCA?

Meest recent

Ryan terug naar Club Brugge? Niemand zag deze klap komen

De mogelijke rentree van Mathew Ryan naar Club Brugge maakt iets los. Veel fans zullen bij zijn naam ...

121
121
Debast terug fit? Verdediger geeft update over blessure

Waar blijft Zeno Debast? Dat is een vraag die de afgelopen dagen toch wel de ronde deed op sociale ...

20
20
Vandenbempt ziet groot gevaar voor de Rode Duivels

België treft Senegal in de zestiende finales. Dat is een heel pittige tegenstander voor de Rode ...

39
39
Hugo Broos bewijst het Belgische voetbal énorme dienst

Anno 2026 wordt voetbal regelmatig benaderd alsof het een exacte wetenschap is. Data, data en nog ...

84
84
'Soap Adedji-Sternberg: Club en Genk zorgen voor nieuwe wending'

Club Brugge en KRC Genk staan momenteel op gespannen voet van mekaar. Dat heeft alles te maken met ...

414
414
Klasse! Bondscoach doet bijzondere Messi-onthulling

Lionel Messi is één van de absolute vedetten op het WK 2026. Met 6 goals in 3 matchen ...

33
33
Nieuw-Zeelanders trekken grote ogen na 'zeldzame' actie Mechele

Brandon Mechele is bezig aan een uiterst sterk WK 2026. De verdediger was in de groepsfase zelfs ...

350
350
'Drietal niet op eerste training Genk: transfer in de maak'

Terwijl het wereldkampioenschap de knock out-fase heeft bereikt, staan de clubs uit de Jupiler Pro ...

265
265
Ryan, Sels of Sommer? 'Club Brugge hakt keepersknoop door'

Ook bij Club Brugge staat de start van de voorbereiding stilaan voor de deur. Maar de Belgische ...

568
568
België tegen VS in 1/8ste finales? Amerikanen kleineren Duivels

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn op het WK 2026. In de 1/16de finales wacht een lastig ...

548
548
'Transferstruikelblok voor Raskin: prijskaartje onthuld'

Nicolas Raskin is momenteel volop gefocust op het WK met de Rode Duivels. Maar de middenvelder kijkt ...

110
110
'Warboel bij Antwerp: miljoenentransfer aan zijden draadje'

Maandag gaat bij Antwerp FC de voorbereiding op het nieuwe seizoen van start. Maar door de ...

355
355
'Inter mikt op nieuwe transferdeal met Club Brugge'

Een jaartje geleden vonden Club Brugge en Internazionale een transferakkoord over Aleksandar ...

613
613
België vs. Senegal: statistieken duiden favoriet al aan

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn in de volgende ronde van het WK. Met Senegal kregen de ...

316
316
WK-joker Duivels: "Qua snelheid niet onderdoen voor Doku"

De groepsfase van het wereldkampioenschap zit erop, het echte werk kan nu beginnen. De Rode Duivels ...

176
176
Knock out-fase WK 26: één topfavoriet zwaar in het voordeel

De groepsfase van het WK 2026 zit erop en dus staat het volledige schema voor de rest van het ...

218
218
'De Zerbi op wenken bediend: nieuwe megatransfer Spurs'

Tottenham Hotspur kwam afgelopen seizoen gevaarlijk dichtbij degradatie. Zo'n scenario wil de ...

199
199
Invaller Duivels krijgt tik op vingers: "Pas daarmee op!"

De Rode Duivels mogen naar de volgende ronde van het WK 2026. Een klinkende 1-5-zege tegen ...

351
351
Vanaken krijgt kans: Proto en Vanden Borre gaan volledig los

Maar heel wat kenners en supporters al een poosje om vraagden, werd zaterdagochtend ook beantwoord. ...

819
819
Kevin De Bruyne blijft ook nu weer iedereen verbazen

Terwijl de Rode Duivels zich opmaken voor de knock-outfase van het WK, is er één man ...

129
129
'Club verliest steunpilaar: Engelse miljoenen vlak na WK'

Bij Club Brugge gaat de voorbereiding weldra van start. Maar door het WK zal Blauw-Zwart in de ...

495
495
'Alonso eist ophefmakende reünie: schoktransfer Chelsea'

In een zoveelste poging om voor de hoofdprijzen te gaan, heeft Chelsea FC zijn lot in handen van ...

71
71
De Bruyne als herboren: "Daarom kuste ik mijn tattoo"

Kevin De Bruyne was bezig aan een moeizaam wereldkampioenschap. Maar na een sterke prestatie tegen ...

132
132
TRANSFERUURTJE: 'Meunier naar Premier League, Club schermt met Barça'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

393
393
Een volledige dag op het WK in Amerika? Dit is het kostenplaatje

Een wereldkampioenschap bezoeken staat voor veel voetbalfans gelijk aan een droomreis. Maar die ...

118
118

Meer sportnieuws