Probleemsituatie Club: Deila laat hem vallen als een baksteen

door
Probleemsituatie Club: Deila laat hem vallen als een baksteen

Ronny Deila en Club Brugge hebben aanzienlijke tijd en moeite gestoken in de rehabilitatie van Roman Yaremchuk. Tevergeefs, want de Oekraïense spits wordt voor één seizoen aan Valencia CF verhuurd.

Club Brugge hoopt dat een verandering van omgeving Yaremchuk goed zal doen en hem in staat zal stellen zijn topniveau weer te bereiken. Tegelijkertijd kan het tijdelijke vertrek van Yaremchuk worden gezien als een motie van wantrouwen van Deila en de club.

LEES OOK: Real zwoegt zonder vedetten maar wint wel in Valencia

Het project van Ronny Deila

Toen Ronny Deila werd aangesteld als de nieuwe coach van Club Brugge, kreeg hij enkele belangrijke doelstellingen, waaronder de rehabilitatie van Roman Yaremchuk. De Oekraïense spits had een dramatisch seizoen achter de rug, waarin hij talrijke gemiste kansen miste en ondermaatse prestaties leverde.

Gedurende het hele seizoen leek de recordtransfer zijn zelfvertrouwen kwijt te zijn en zat hij er mentaal helemaal door. Het absolute dieptepunt was toen hij eind vorig seizoen zelf om een vervanging vroeg tijdens de wedstrijd tegen Antwerp FC, nadat hij was uitgefloten door de eigen supporters.

Deila stond voor de uitdaging om Yaremchuk weer op zijn topniveau te krijgen en zijn marktwaarde, die momenteel ‘slechts’ vijf miljoen euro bedraagt, terug op te krikken om op die manier een totale kapitaalvernietiging te voorkomen.

Dit was geen eenvoudige taak, aangezien de Oekraïense spits mentaal moeilijk te doorgronden is, introvert en zwaar is getroffen door de oorlog in zijn thuisland. Toch viel er in de voorbereiding op het nieuwe seizoen weinig aan te merken op zijn arbeidsethos en inzet.

In de afgelopen weken heeft Yaremchuk er alles aan gedaan om alsnog zijn waarde te bewijzen bij Club Brugge.

Deila leidt Yaremchuk de weg

Ronny Deila was zich terdege bewust van het moeilijke seizoen dat Roman Yaremchuk achter de rug had. De Noorse coach stelde een positieve instelling vast bij de spits, maar hij erkende ook dat er nog veel ruimte was voor verbetering.

“Sommige zaken moeten gewoon beter bij hem, en daarop moet Roman zich nu focussen”, verklaarde Deila tijdens de voorbereiding in een interview met Het Nieuwsblad.

“Hij moet intensiever bewegen met zijn voeten, meer tempo in zijn spel leggen. Het is een topgast, en we zien kwaliteit. maar het is - nog - niet de Yaremchuk die we vroeger kenden.”

Desondanks constateerde de Noorse coach vooruitgang bij een gretige Yaremchuk tijdens de voorbereiding. Hij speelde scherper en met meer vertrouwen. “We kunnen een goede Roman altijd gebruiken. Hij is erg hongerig. Die goals zouden wel volgen, Roman is een killer.”

Hoewel hij nog steeds enkele grote kansen miste en niet de grootste invloed had in het samenspel, betaalde Yaremchuk het vertrouwen van zijn coach enigszins terug door vier doelpunten te scoren in het Europese tweeluik tegen KA Akureyri.

Deila was blij met de vooruitgang van zijn spits, maar benadrukte dat hij nog steeds aan het terugkeren was naar zijn beste vorm.

Deila heeft probleemgeval Yaremchuk onderschat

Roman Yaremchuk scoorde (doel)punten tegen de IJslandse club en zijn zelfvertrouwen leek te groeien, wat suggereerde dat de 'zachte' aanpak van Ronny Deila - en van Club Brugge als geheel - zijn effect had.

Club Brugge deed er alles aan om de aanvaller uit zijn neerwaartse spiraal te halen. “Weinig slaan, maar vooral veel zalven. De positieve dingen worden tot vervelens toe benadrukt, de Oekraïner voor zover hij dat toelaat met liefde overladen”, scheef Het Laatste Nieuws.

Maar in wedstrijden tegen clubs van een hoger niveau slaagde Yaremchuk er nog steeds niet in om te overtuigen, wat aangeeft dat er aan het oorspronkelijke probleemgeval niet veel veranderd was. Dezelfde krant was van mening dat Deila, ondanks zijn goede bedoelingen en zijn plan van aanpak, het probleem van Yaremchuk heeft onderschat.

Voorafgaand aan de Europese wedstrijd tegen Osasuna maakte Yaremchuk geen deel uit van de wedstrijdselectie omdat hij onderhandelde over een transfer naar Valencia CF.

“Er wordt onderhandeld. Dat is de reden waarom hij niet in de selectie zat. Ik weet niet of het rond zal geraken. Wij hebben vijf spitsen en maar een of twee plaatsen. Dan is het niet eenvoudig. We zullen zien wat er gebeurt”, zei Deila.

Nieuwe probleemsituatie ontmijnd

Ronny Deila had tot gisteren vijf spitsen tot zijn beschikking bij Club Brugge, met Roman Yaremchuk, Igor Thiago, Ferran Jutglà, Victor Barbèra en Romeo Vermant. Yaremchuk en de zomeraanwinst Thiago hebben vergelijkbare profielen als spitsen, en het was daarom waarschijnlijk dat ze dit seizoen zelden samen als duo in de spits zouden spelen.

Aan de andere kant is Jutglà een beweeglijke pocketspits en het lijkt erop dat hij waarschijnlijk zal worden gekoppeld aan Thiago als het nieuwe aanvalsduo van Club Brugge.

Door Yaremchuk uit te lenen aan Valencia CF heeft Club Brugge mogelijk een nieuwe potentiële probleemsituatie met de Oekraïner kunnen voorkomen. Yaremchuk dreigde immers opnieuw op de bank te belanden en daardoor in een neerwaartse spiraal terecht te komen.

Club Brugge hoopt dat een verandering van omgeving Yaremchuk goed zal doen en hem in staat zal stellen zijn topniveau weer te bereiken. Tegelijkertijd kan het tijdelijke vertrek van Yaremchuk worden gezien als een motie van wantrouwen van Ronny Deila en Club Brugge.

De deur van Deila is nu definitief gesloten

Er is immers aanzienlijke tijd en moeite gestoken in de rehabilitatie van Yaremchuk. De spits zal wellicht ook een nieuwe mentale klap krijgen door het feit dat hij Club Brugge nu plotseling moet verlaten. De deur van Deila lijkt nu helemaal dicht te zijn voor Yaremchuk.

“Zolang een speler toont dat hij mijn vertrouwen waard is, zal ik ook nooit deuren sluiten”, zei Deila eind juli aan Krant van West-Vlaanderen.

“Ja, dan heb ik het ook over Yaremchuk die ik intensief probeer opnieuw op niveau te krijgen. Roman is er nog niet, maar zolang hij nog speler is van Club Brugge zal ik blijven proberen. Zolang hij hier nog is. De deur is pas dicht als hij zou vertrekken of uitgeleend worden.”

Zal Yaremchuk knallen bij Valencia?

Meest recent

'Leegloop bij Antwerp: Overmars laat toptalent gaan'

Antwerp leek even weer naar boven te mogen kijken, maar voorlopig blijkt het stamnummer ...

9
9
Coucke trapt na: zondebok Anderlecht krijgt volle laag

Het is meer dan ooit crisis bij RSC Anderlecht, en dus ziet het bestuur van de Brusselaars zich ...

195
195
Ruben Van Gucht breekt bij pijnlijk verhaal met Vlasic

Drukke TV-tijden voor Ruben Van Gucht! De man was de laatste weken te bewonderen op zowat elke ...

150
150
Garcia trekt bleek weg: volgende Duivel valt geblesseerd uit

Nog zo'n 122 dagen te gaan en het wereldkampioenschap voetbal wordt op gang getrapt. Als ...

72
72
Crisis Anderlecht: Coucke doorbreekt stilte op nationale tv

Nu RSC Anderlecht andermaal een dieptepunt heeft bereikt, kan de clubleiding zich niet langer hullen ...

412
412
'Kompany verwend: eerste zomeraankoop nu al bepaald'

Vincent Kompany gaat deze week met Bayern München op zoek naar een plek in de halve finales van ...

65
65
Leko krijgt cruciaal nieuws uit ziekenboeg Club Brugge

Club Brugge won zondagavond met overmacht van een weerloos Standard en haalde het met ...

229
229
Hayen wijst spelers terecht: "Overvloedig op getraind"

KRC Genk lijkt eindelijk de rug te rechten in de Jupiler Pro League. Na de overwinning van vorige ...

244
244
Anderlecht op apegapen: Coucke spijkerhard aangepakt

RSC Anderlecht is opnieuw verwikkeld in een bijzonder diepe crisis. De resultaten zijn de laatste ...

482
482
‘Club Brugge versteld: Stankovic-stunt verrast iedereen’

Iedereen lijkt het al zeker te weten: Aleksandar Stankovic gaat straks gewoon terug naar ...

717
717
Bom op de Bosuil: 'Gheysens zet Antwerp te koop'

Door de nederlaag tegen KV Mechelen lijkt de top zes plots opnieuw ver weg voor Antwerp. Achter de ...

681
681
Bornauw klapt uit de biecht: shortlist Anderlecht bekend

Het gaat van kwaad naar erger met RSC Anderlecht, waar het nog maar eens rommelt in de ...

332
332
Vannieuwkerke kruipt uit moeras: emoties laaien hoog op

Wie Karl Vannieuwkerke de voorbije jaren alleen maar kende als het vaste, vertrouwde gezicht van de ...

44
44
Lardot fileert speeldag 24: Anderlecht bestolen in Genk?

Ook zonder Besnik Hasi geraakt de trein maar niet op de rails bij RSC Anderlecht, dat zondag tegen ...

284
284
Bondsparket bezorgt Anderlecht mokerslag van formaat

Bovenop het ontslag van Olivier Renard koos T1 ad interim Edward Still het ruime sop, en dus moet ...

534
534
Paul Gheysens furieus in vuile oorlog: "Het klopt niet!"

Het blijven enorm woelige tijden voor Paul Gheysens, Antwerp en Ghelamco. Elk hebben ze op hun eigen ...

342
342
Coach Hoffenheim komt met prachtig Kompany-verhaal

Wat zal Marc Coucke 's nachts nog vaak wakker worden en zich voor het hoofd slaan dat hij Wouter ...

328
328
Edward Still heeft 'droomtransfer' helemaal beet

Edward Still was zondag nog trainer van RSC Anderlecht op het veld van KRC Genk, vandaag tekende hij ...

171
171
Club Brugge vindt nieuw elan: "Pakte goed uit"

Club Brugge won bijzonder makkelijk met 3-0 van Standard. Uiteraard waren ze bijzonder tevreden bij ...

248
248
Rapport Renard: hallucinante balans bij Anderlecht

RSC Anderlecht zette Olivier Renard zoals verwacht op straat. Het transferrapport van Renard kleurt ...

355
355
Strijd top zes barst los: RSCA juicht, Genk baalt toch

Club Brugge, Union SG en STVV gaan zeker de top zes halen. Daaronder strijden héél wat ...

713
713
Anderlecht met 5 op 24: enkel deze remedie kan hen redden

RSC Anderlecht verloor kansloos met 2-0 van KRC Genk. De Brusselaars boekten een 5 op 24. Hoe kan ...

213
213
Karetsas doet boekje open over Hayen én Fink

KRC Genk won verdiend met 2-0 van RSC Anderlecht. De Limburgers kunnen zo de top zes weer ruiken. ...

386
386
Anderlecht zoekt sportief directeur: zes mogelijke kandidaten

RSC Anderlecht ontsloeg zoals verwacht Olivier Renard. De Brusselaars lieten weten dat de zoektocht ...

2378
2378
Club Brugge haalt slag thuis met contract tot 2029

Club Brugge werkt verder aan de toekomst. De Bruggelingen hebben vandaag een van hun jonge talenten ...

266
266

Meer sportnieuws