Probleemsituatie Club: Deila laat hem vallen als een baksteen

2402
Probleemsituatie Club: Deila laat hem vallen als een baksteen

Ronny Deila en Club Brugge hebben aanzienlijke tijd en moeite gestoken in de rehabilitatie van Roman Yaremchuk. Tevergeefs, want de Oekraïense spits wordt voor één seizoen aan Valencia CF verhuurd.

Club Brugge hoopt dat een verandering van omgeving Yaremchuk goed zal doen en hem in staat zal stellen zijn topniveau weer te bereiken. Tegelijkertijd kan het tijdelijke vertrek van Yaremchuk worden gezien als een motie van wantrouwen van Deila en de club.

LEES OOK: Klopp aan zet: JPL-uitblinker klopt stevig op de deur

Het project van Ronny Deila

Toen Ronny Deila werd aangesteld als de nieuwe coach van Club Brugge, kreeg hij enkele belangrijke doelstellingen, waaronder de rehabilitatie van Roman Yaremchuk. De Oekraïense spits had een dramatisch seizoen achter de rug, waarin hij talrijke gemiste kansen miste en ondermaatse prestaties leverde.

Gedurende het hele seizoen leek de recordtransfer zijn zelfvertrouwen kwijt te zijn en zat hij er mentaal helemaal door. Het absolute dieptepunt was toen hij eind vorig seizoen zelf om een vervanging vroeg tijdens de wedstrijd tegen Antwerp FC, nadat hij was uitgefloten door de eigen supporters.

Deila stond voor de uitdaging om Yaremchuk weer op zijn topniveau te krijgen en zijn marktwaarde, die momenteel ‘slechts’ vijf miljoen euro bedraagt, terug op te krikken om op die manier een totale kapitaalvernietiging te voorkomen.

Dit was geen eenvoudige taak, aangezien de Oekraïense spits mentaal moeilijk te doorgronden is, introvert en zwaar is getroffen door de oorlog in zijn thuisland. Toch viel er in de voorbereiding op het nieuwe seizoen weinig aan te merken op zijn arbeidsethos en inzet.

In de afgelopen weken heeft Yaremchuk er alles aan gedaan om alsnog zijn waarde te bewijzen bij Club Brugge.

Deila leidt Yaremchuk de weg

Ronny Deila was zich terdege bewust van het moeilijke seizoen dat Roman Yaremchuk achter de rug had. De Noorse coach stelde een positieve instelling vast bij de spits, maar hij erkende ook dat er nog veel ruimte was voor verbetering.

“Sommige zaken moeten gewoon beter bij hem, en daarop moet Roman zich nu focussen”, verklaarde Deila tijdens de voorbereiding in een interview met Het Nieuwsblad.

“Hij moet intensiever bewegen met zijn voeten, meer tempo in zijn spel leggen. Het is een topgast, en we zien kwaliteit. maar het is - nog - niet de Yaremchuk die we vroeger kenden.”

Desondanks constateerde de Noorse coach vooruitgang bij een gretige Yaremchuk tijdens de voorbereiding. Hij speelde scherper en met meer vertrouwen. “We kunnen een goede Roman altijd gebruiken. Hij is erg hongerig. Die goals zouden wel volgen, Roman is een killer.”

Hoewel hij nog steeds enkele grote kansen miste en niet de grootste invloed had in het samenspel, betaalde Yaremchuk het vertrouwen van zijn coach enigszins terug door vier doelpunten te scoren in het Europese tweeluik tegen KA Akureyri.

Deila was blij met de vooruitgang van zijn spits, maar benadrukte dat hij nog steeds aan het terugkeren was naar zijn beste vorm.

Deila heeft probleemgeval Yaremchuk onderschat

Roman Yaremchuk scoorde (doel)punten tegen de IJslandse club en zijn zelfvertrouwen leek te groeien, wat suggereerde dat de 'zachte' aanpak van Ronny Deila - en van Club Brugge als geheel - zijn effect had.

Club Brugge deed er alles aan om de aanvaller uit zijn neerwaartse spiraal te halen. “Weinig slaan, maar vooral veel zalven. De positieve dingen worden tot vervelens toe benadrukt, de Oekraïner voor zover hij dat toelaat met liefde overladen”, scheef Het Laatste Nieuws.

Maar in wedstrijden tegen clubs van een hoger niveau slaagde Yaremchuk er nog steeds niet in om te overtuigen, wat aangeeft dat er aan het oorspronkelijke probleemgeval niet veel veranderd was. Dezelfde krant was van mening dat Deila, ondanks zijn goede bedoelingen en zijn plan van aanpak, het probleem van Yaremchuk heeft onderschat.

Voorafgaand aan de Europese wedstrijd tegen Osasuna maakte Yaremchuk geen deel uit van de wedstrijdselectie omdat hij onderhandelde over een transfer naar Valencia CF.

“Er wordt onderhandeld. Dat is de reden waarom hij niet in de selectie zat. Ik weet niet of het rond zal geraken. Wij hebben vijf spitsen en maar een of twee plaatsen. Dan is het niet eenvoudig. We zullen zien wat er gebeurt”, zei Deila.

Nieuwe probleemsituatie ontmijnd

Ronny Deila had tot gisteren vijf spitsen tot zijn beschikking bij Club Brugge, met Roman Yaremchuk, Igor Thiago, Ferran Jutglà, Victor Barbèra en Romeo Vermant. Yaremchuk en de zomeraanwinst Thiago hebben vergelijkbare profielen als spitsen, en het was daarom waarschijnlijk dat ze dit seizoen zelden samen als duo in de spits zouden spelen.

Aan de andere kant is Jutglà een beweeglijke pocketspits en het lijkt erop dat hij waarschijnlijk zal worden gekoppeld aan Thiago als het nieuwe aanvalsduo van Club Brugge.

Door Yaremchuk uit te lenen aan Valencia CF heeft Club Brugge mogelijk een nieuwe potentiële probleemsituatie met de Oekraïner kunnen voorkomen. Yaremchuk dreigde immers opnieuw op de bank te belanden en daardoor in een neerwaartse spiraal terecht te komen.

Club Brugge hoopt dat een verandering van omgeving Yaremchuk goed zal doen en hem in staat zal stellen zijn topniveau weer te bereiken. Tegelijkertijd kan het tijdelijke vertrek van Yaremchuk worden gezien als een motie van wantrouwen van Ronny Deila en Club Brugge.

De deur van Deila is nu definitief gesloten

Er is immers aanzienlijke tijd en moeite gestoken in de rehabilitatie van Yaremchuk. De spits zal wellicht ook een nieuwe mentale klap krijgen door het feit dat hij Club Brugge nu plotseling moet verlaten. De deur van Deila lijkt nu helemaal dicht te zijn voor Yaremchuk.

“Zolang een speler toont dat hij mijn vertrouwen waard is, zal ik ook nooit deuren sluiten”, zei Deila eind juli aan Krant van West-Vlaanderen.

“Ja, dan heb ik het ook over Yaremchuk die ik intensief probeer opnieuw op niveau te krijgen. Roman is er nog niet, maar zolang hij nog speler is van Club Brugge zal ik blijven proberen. Zolang hij hier nog is. De deur is pas dicht als hij zou vertrekken of uitgeleend worden.”

Zal Yaremchuk knallen bij Valencia?

Meest recent

Van Bommel haalt de bijl boven: Nainggolan-scenario dreigt

Mark van Bommel heeft het al eens gedaan. Bij Antwerp zette hij twee sterkhouders opzij die niet in ...

12
12
Van Dreyer tot Janssen: MLS is zéér ‘Belgisch’ getint

Over de Major League Soccer wordt in Europa nog te vaak smalend gedaan. Het niveau is er echter ...

5
5
Klopp aan zet: JPL-uitblinker klopt stevig op de deur

Duitsland is een nieuw tijdperk ingegaan onder Jürgen Klopp. Die aanziet de Nations League als ...

12
12
Hoe dé WK-kritiek op Garcia plots verstomt onder Van Bommel

Het afgelopen WK was een goede ervaring voor de Rode Duivels. Alles zat in dat WK en de kwartfinale ...

23
23
'Genk wil succesvol transferrecept opnieuw herhalen'

Voor KRC Genk is het tot dusver een zeer moeilijk seizoensbegin gebleken. De Limburgers zagen midden ...

55
55
Opvallend: ex-Jonge Duivel (28) bijna T1 in eerste amateur

België heeft de voorbije jaren heel wat talent geproduceerd, maar niet alle jonge talenten ...

36
36
Yamal loodst Spanje weer naar winst, eerste zege Pocognoli

Ook na drie wedstrijden heeft Spanje nog steeds een foutloos rapport in de Nations League. Het legde ...

43
43
Persconferentie voor Ierland-Israël loopt bijna wéér uit de hand

De meest gespannen wedstrijd van deze interlandperiode tot dusver was niet één van de ...

40
40
'Arsenal gaat na blessure Tzolis meteen voor ex-speler Club'

Christos Tzolis werd deze zomer de nieuwe Belgische recordtransfer, want Arsenal telde maar liefst ...

182
182
KV Mechelen tankt geen vertrouwen tijdens interlandbreak

Voor KV Mechelen is het seizoen rampzalig begonnen. Na zeven speeldagen wacht het nog altijd op zijn ...

123
123
'Zidane zorgt voor grote verrassing tegen Rode Duivels'

Met de 3-0-zege van vrijdagavond tegen Turkije zijn de Rode Duivels weer een stap dichter richting ...

257
257
'Europese top lonkt nu al naar sensatie Union'

Bij Union beleefden ze afgelopen zomer weet hetzelfde verhaal als de voorbije jaren. Ze zagen ...

34
34
Engelsen bezorgen Kroatië ongeziene vernedering

Engeland begon zijn campagne in de Nations League nog met een tegenvaller door in eigen huis van ...

60
60
Van Bommel breekt Lukaku: Rode Duivels vrezen Ronaldo-exit

In Portugal liet Cristiano Ronaldo deze week zijn privéjet overkomen nadat hij negentig ...

308
308
Defour ziet één grote vooruitgang bij de Rode Duivels

De Rode Duivels wisten tot op heden met 0-2 te winnen van Italië en met 3-0 van Turkije. ...

84
84
Brandon Mechele deelt beelden die iedereen naar keel grijpt

Brandon Mechele beleefde de voorbije weken opnieuw mooie momenten bij de Rode Duivels. De verdediger ...

238
238
Hoe Tessa Wullaert van ontschatbare waarde is voor Belgisch voetbal

Er was de afgelopen dagen wat ophef over de uitspraken van Olivier Deschacht, maar daar gaan we het ...

32
32
Kritiek op Nations League: Xavi en Dumfries vellen oordeel

De Nations League is de competitie die helemaal onderaan het lijstje staat van prioriteiten bij de ...

48
48
Vrancken onthult straf voorstel: "Kon er dubbele verdienen"

Wouter Vrancken had afgelopen zomer verschillende opties op tafel liggen, maar koos uiteindelijk ...

103
103
Tielemans: "Zij blijven superbelangrijk voor de Duivels"

Youri Tielemans kon na de wedstrijd vooral opgelucht terugblikken op de overwinning van de Rode ...

81
81
Verschaeren: "Ik begreep niet waarom RSCA hem liet gaan"

Yari Verschaeren (24) kijkt met gemengde gevoelens terug op enkele cruciale jaren bij Anderlecht. In ...

363
363
STVV vindt inspiratie bij... Boca Juniors

STVV zal dit seizoen in de League Phase van de Conference League voetballen. De Truienaars hebben ...

31
31
“Bullshit!”: Herman Brusselmans richt pijlen op Deschacht

Olivier Deschacht ligt al enkele dagen zwaar onder vuur na uitspraken die heel wat reacties ...

97
97
Revanche op Anderlecht? Rits zet puntjes op de i

RSC Anderlecht liet afgelopen zomer heel wat spelers de club verlaten. Eén van hen is Mats ...

247
247
De Cuyper looft Duivels duo: "Alleen maar appreciatie"

Maxim De Cuyper stond tegen Frankrijk nog aan de kant, maar kreeg opnieuw een basisplaats bij de ...

124
124

Meer sportnieuws