Probleemsituatie Club: Deila laat hem vallen als een baksteen

door
Probleemsituatie Club: Deila laat hem vallen als een baksteen

Ronny Deila en Club Brugge hebben aanzienlijke tijd en moeite gestoken in de rehabilitatie van Roman Yaremchuk. Tevergeefs, want de Oekraïense spits wordt voor één seizoen aan Valencia CF verhuurd.

Club Brugge hoopt dat een verandering van omgeving Yaremchuk goed zal doen en hem in staat zal stellen zijn topniveau weer te bereiken. Tegelijkertijd kan het tijdelijke vertrek van Yaremchuk worden gezien als een motie van wantrouwen van Deila en de club.

LEES OOK: Barça houdt voor minipubliek schietoefening tegen Valencia

Het project van Ronny Deila

Toen Ronny Deila werd aangesteld als de nieuwe coach van Club Brugge, kreeg hij enkele belangrijke doelstellingen, waaronder de rehabilitatie van Roman Yaremchuk. De Oekraïense spits had een dramatisch seizoen achter de rug, waarin hij talrijke gemiste kansen miste en ondermaatse prestaties leverde.

Gedurende het hele seizoen leek de recordtransfer zijn zelfvertrouwen kwijt te zijn en zat hij er mentaal helemaal door. Het absolute dieptepunt was toen hij eind vorig seizoen zelf om een vervanging vroeg tijdens de wedstrijd tegen Antwerp FC, nadat hij was uitgefloten door de eigen supporters.

Deila stond voor de uitdaging om Yaremchuk weer op zijn topniveau te krijgen en zijn marktwaarde, die momenteel ‘slechts’ vijf miljoen euro bedraagt, terug op te krikken om op die manier een totale kapitaalvernietiging te voorkomen.

Dit was geen eenvoudige taak, aangezien de Oekraïense spits mentaal moeilijk te doorgronden is, introvert en zwaar is getroffen door de oorlog in zijn thuisland. Toch viel er in de voorbereiding op het nieuwe seizoen weinig aan te merken op zijn arbeidsethos en inzet.

In de afgelopen weken heeft Yaremchuk er alles aan gedaan om alsnog zijn waarde te bewijzen bij Club Brugge.

Deila leidt Yaremchuk de weg

Ronny Deila was zich terdege bewust van het moeilijke seizoen dat Roman Yaremchuk achter de rug had. De Noorse coach stelde een positieve instelling vast bij de spits, maar hij erkende ook dat er nog veel ruimte was voor verbetering.

“Sommige zaken moeten gewoon beter bij hem, en daarop moet Roman zich nu focussen”, verklaarde Deila tijdens de voorbereiding in een interview met Het Nieuwsblad.

“Hij moet intensiever bewegen met zijn voeten, meer tempo in zijn spel leggen. Het is een topgast, en we zien kwaliteit. maar het is - nog - niet de Yaremchuk die we vroeger kenden.”

Desondanks constateerde de Noorse coach vooruitgang bij een gretige Yaremchuk tijdens de voorbereiding. Hij speelde scherper en met meer vertrouwen. “We kunnen een goede Roman altijd gebruiken. Hij is erg hongerig. Die goals zouden wel volgen, Roman is een killer.”

Hoewel hij nog steeds enkele grote kansen miste en niet de grootste invloed had in het samenspel, betaalde Yaremchuk het vertrouwen van zijn coach enigszins terug door vier doelpunten te scoren in het Europese tweeluik tegen KA Akureyri.

Deila was blij met de vooruitgang van zijn spits, maar benadrukte dat hij nog steeds aan het terugkeren was naar zijn beste vorm.

Deila heeft probleemgeval Yaremchuk onderschat

Roman Yaremchuk scoorde (doel)punten tegen de IJslandse club en zijn zelfvertrouwen leek te groeien, wat suggereerde dat de 'zachte' aanpak van Ronny Deila - en van Club Brugge als geheel - zijn effect had.

Club Brugge deed er alles aan om de aanvaller uit zijn neerwaartse spiraal te halen. “Weinig slaan, maar vooral veel zalven. De positieve dingen worden tot vervelens toe benadrukt, de Oekraïner voor zover hij dat toelaat met liefde overladen”, scheef Het Laatste Nieuws.

Maar in wedstrijden tegen clubs van een hoger niveau slaagde Yaremchuk er nog steeds niet in om te overtuigen, wat aangeeft dat er aan het oorspronkelijke probleemgeval niet veel veranderd was. Dezelfde krant was van mening dat Deila, ondanks zijn goede bedoelingen en zijn plan van aanpak, het probleem van Yaremchuk heeft onderschat.

Voorafgaand aan de Europese wedstrijd tegen Osasuna maakte Yaremchuk geen deel uit van de wedstrijdselectie omdat hij onderhandelde over een transfer naar Valencia CF.

“Er wordt onderhandeld. Dat is de reden waarom hij niet in de selectie zat. Ik weet niet of het rond zal geraken. Wij hebben vijf spitsen en maar een of twee plaatsen. Dan is het niet eenvoudig. We zullen zien wat er gebeurt”, zei Deila.

Nieuwe probleemsituatie ontmijnd

Ronny Deila had tot gisteren vijf spitsen tot zijn beschikking bij Club Brugge, met Roman Yaremchuk, Igor Thiago, Ferran Jutglà, Victor Barbèra en Romeo Vermant. Yaremchuk en de zomeraanwinst Thiago hebben vergelijkbare profielen als spitsen, en het was daarom waarschijnlijk dat ze dit seizoen zelden samen als duo in de spits zouden spelen.

Aan de andere kant is Jutglà een beweeglijke pocketspits en het lijkt erop dat hij waarschijnlijk zal worden gekoppeld aan Thiago als het nieuwe aanvalsduo van Club Brugge.

Door Yaremchuk uit te lenen aan Valencia CF heeft Club Brugge mogelijk een nieuwe potentiële probleemsituatie met de Oekraïner kunnen voorkomen. Yaremchuk dreigde immers opnieuw op de bank te belanden en daardoor in een neerwaartse spiraal terecht te komen.

Club Brugge hoopt dat een verandering van omgeving Yaremchuk goed zal doen en hem in staat zal stellen zijn topniveau weer te bereiken. Tegelijkertijd kan het tijdelijke vertrek van Yaremchuk worden gezien als een motie van wantrouwen van Ronny Deila en Club Brugge.

De deur van Deila is nu definitief gesloten

Er is immers aanzienlijke tijd en moeite gestoken in de rehabilitatie van Yaremchuk. De spits zal wellicht ook een nieuwe mentale klap krijgen door het feit dat hij Club Brugge nu plotseling moet verlaten. De deur van Deila lijkt nu helemaal dicht te zijn voor Yaremchuk.

“Zolang een speler toont dat hij mijn vertrouwen waard is, zal ik ook nooit deuren sluiten”, zei Deila eind juli aan Krant van West-Vlaanderen.

“Ja, dan heb ik het ook over Yaremchuk die ik intensief probeer opnieuw op niveau te krijgen. Roman is er nog niet, maar zolang hij nog speler is van Club Brugge zal ik blijven proberen. Zolang hij hier nog is. De deur is pas dicht als hij zou vertrekken of uitgeleend worden.”

Zal Yaremchuk knallen bij Valencia?

Meest recent

Verhaeghe ontkent hardnekkig gerucht: "Komt niet via ons"

Het draait momenteel niet geweldig bij Club Brugge. In de competitie overtuigen ze zeker niet en ...

20
20
Dreun voor Club Brugge: Vanaken-probleem loopt uit de hand

Club Brugge worstelt met een paradox: Hans Vanaken is minder metronoom, maar beslist nog wél ...

53
53
Kompany spreekt zich uit over ontslag van Vandenhaute

Vincent Kompany wist met Bayern München Chelsea met 3-1 naar huis te sturen. Een vlotte zege ...

87
87
'Feest bij Standard: floptransfer vertrekt alsnog’

Standard gaat mogelijk alsnog een uitgaande transfer afronden. De Rouches zouden volgens ...

30
30
Na Mignolet-saga: flatert Club alweer met ervarion pion?

Club Brugge zadelt zich onbegrijpelijk zélf op met de nodige problemen. Er is de ...

160
160
‘Transferbom onthuld: De Bruyne weigerde opvallende lokroep’

Kevin De Bruyne ruilde deze zomer Manchester City in voor Napoli. KDB is zeer goed begonnen aan zijn ...

70
70
Club Brugge opgelet voor ex-JPL'ers: "De 'nieuwe Dirar'"

Club Brugge speelt om 18u45 in het eigen Jan Breydelstadion tegen AS Monaco. Bij de Monegasken ...

69
69
Heftige beelden: Simeone gaat compléét over de rooie

Het is Liverpool FC andermaal gelukt om in de absolute slotfase met de zege aan de haal te gaan. ...

102
102
Onthutste Fink luidt alarmbel: "Niemand verwachtte dit"

KRC Genk is bezig aan een erg teleurstellende start van de competitie. De Limburgers verloren ...

243
243
Doemscenario Club Brugge: Europese thuisduels in buitenland?

Club Brugge opent donderdagavond zijn campagne in de League Phase van de Champions League met ...

460
460
UCL: Kompany viert, Liverpool ontsnapt en pijnlijke avond Ajax

Bayern München heeft de eerste absolute topaffiches van het nieuwe seizoen in de Champions ...

117
117
Charleroi zet pijnlijk zwak Genk te kijk in eigen huis

Racing Genk stelde vanavond zwaar teleur in de inhaalwedstrijd tegen Charleroi. De thuisploeg oogde ...

210
210
Hasi en co aan zet: "Hij is een speler voor Anderlecht"

RSC Anderlecht bleef zondagavond op een 1-1-gelijkspel steken tegen KRC Genk. Er had misschien wel ...

370
370
Mulder pakt landgenoten aan: "Schooljongetjes tegen Union"

Union SG is dinsdag als een wervelwind begonnen aan zijn eerste Champions League-campagne en haalde ...

116
116
Tresoldi kijkt ogen uit: "Dat is hét verschil bij Club"

Club Brugge wil donderdagavond op eigen veld tegen AS Monaco een goede start nemen in de League ...

298
298
Hein blikt emotioneel terug: mond vol tanden na opvallende foto

Hein Vanhaezebrouck is een van de meest markante figuren in het Belgische voetbal. Gedurende zijn ...

110
110
Union als voorbeeld: debutanten maken wéér indruk in UCL

In de Champions League zijn de debutanten tot dusver bezig aan een goede start. Daags na de zege van ...

49
49
Waalse analisten nu al overtuigd: "Zij zijn de titelfavorieten"

De zomermercato zit er definitief op en de Jupiler Pro League is alweer zeven speeldagen ver. Bij ...

481
481
Ongeziene beelden: afreis Monaco naar Brugge loop compléét fout

Club Brugge wist het vorig seizoen tot de achtste finales te schoppen in de Champions League, maar ...

446
446
11 namen: grote afwezige bij Genk, basisdebutanten Charleroi

Er wordt woensdagavond niet alleen gevoetbald in de Champions League, maar ook in de Jupiler Pro ...

74
74
'Openda na basisdebuut in de nesten bij Juventus'

De eerste avond in de League Phase van de Champions League zit erop. Dat leverde meteen een straffe ...

288
288
Straffe transformatie: "Nu zijn ze kandidaat voor top 6"

Sinds een tiental dagen is de zomermercato definitief gesloten voor Belgische clubs en dus kunnen we ...

211
211
Lokeren verrast nog met voormalig jeugdinternational

Vorig seizoen kwam Lokeren nog dicht bij promotie naar de Jupiler Pro League, maar dit seizoen ...

53
53
Selectie Club bekend: één opvallende afwezige

Club Brugge kijkt al reikhalzend uit naar donderdagavond 18u45, want dan trapt het zijn campagne in ...

340
340
'Raskin stuurde twee topclubs wandelen'

Het wordt uitkijken of Nicolas Raskin volgend weekend zijn wederoptreden zal maken bij Rangers, ...

68
68

Meer sportnieuws