Probleemsituatie Club: Deila laat hem vallen als een baksteen

2402 stemmen
Probleemsituatie Club: Deila laat hem vallen als een baksteen

Ronny Deila en Club Brugge hebben aanzienlijke tijd en moeite gestoken in de rehabilitatie van Roman Yaremchuk. Tevergeefs, want de Oekraïense spits wordt voor één seizoen aan Valencia CF verhuurd.

Club Brugge hoopt dat een verandering van omgeving Yaremchuk goed zal doen en hem in staat zal stellen zijn topniveau weer te bereiken. Tegelijkertijd kan het tijdelijke vertrek van Yaremchuk worden gezien als een motie van wantrouwen van Deila en de club.

LEES OOK: ‘Tranen bij Club Brugge: titelheld pakt koffers’

Het project van Ronny Deila

Toen Ronny Deila werd aangesteld als de nieuwe coach van Club Brugge, kreeg hij enkele belangrijke doelstellingen, waaronder de rehabilitatie van Roman Yaremchuk. De Oekraïense spits had een dramatisch seizoen achter de rug, waarin hij talrijke gemiste kansen miste en ondermaatse prestaties leverde.

Gedurende het hele seizoen leek de recordtransfer zijn zelfvertrouwen kwijt te zijn en zat hij er mentaal helemaal door. Het absolute dieptepunt was toen hij eind vorig seizoen zelf om een vervanging vroeg tijdens de wedstrijd tegen Antwerp FC, nadat hij was uitgefloten door de eigen supporters.

Deila stond voor de uitdaging om Yaremchuk weer op zijn topniveau te krijgen en zijn marktwaarde, die momenteel ‘slechts’ vijf miljoen euro bedraagt, terug op te krikken om op die manier een totale kapitaalvernietiging te voorkomen.

Dit was geen eenvoudige taak, aangezien de Oekraïense spits mentaal moeilijk te doorgronden is, introvert en zwaar is getroffen door de oorlog in zijn thuisland. Toch viel er in de voorbereiding op het nieuwe seizoen weinig aan te merken op zijn arbeidsethos en inzet.

In de afgelopen weken heeft Yaremchuk er alles aan gedaan om alsnog zijn waarde te bewijzen bij Club Brugge.

Deila leidt Yaremchuk de weg

Ronny Deila was zich terdege bewust van het moeilijke seizoen dat Roman Yaremchuk achter de rug had. De Noorse coach stelde een positieve instelling vast bij de spits, maar hij erkende ook dat er nog veel ruimte was voor verbetering.

“Sommige zaken moeten gewoon beter bij hem, en daarop moet Roman zich nu focussen”, verklaarde Deila tijdens de voorbereiding in een interview met Het Nieuwsblad.

“Hij moet intensiever bewegen met zijn voeten, meer tempo in zijn spel leggen. Het is een topgast, en we zien kwaliteit. maar het is - nog - niet de Yaremchuk die we vroeger kenden.”

Desondanks constateerde de Noorse coach vooruitgang bij een gretige Yaremchuk tijdens de voorbereiding. Hij speelde scherper en met meer vertrouwen. “We kunnen een goede Roman altijd gebruiken. Hij is erg hongerig. Die goals zouden wel volgen, Roman is een killer.”

Hoewel hij nog steeds enkele grote kansen miste en niet de grootste invloed had in het samenspel, betaalde Yaremchuk het vertrouwen van zijn coach enigszins terug door vier doelpunten te scoren in het Europese tweeluik tegen KA Akureyri.

Deila was blij met de vooruitgang van zijn spits, maar benadrukte dat hij nog steeds aan het terugkeren was naar zijn beste vorm.

Deila heeft probleemgeval Yaremchuk onderschat

Roman Yaremchuk scoorde (doel)punten tegen de IJslandse club en zijn zelfvertrouwen leek te groeien, wat suggereerde dat de 'zachte' aanpak van Ronny Deila - en van Club Brugge als geheel - zijn effect had.

Club Brugge deed er alles aan om de aanvaller uit zijn neerwaartse spiraal te halen. “Weinig slaan, maar vooral veel zalven. De positieve dingen worden tot vervelens toe benadrukt, de Oekraïner voor zover hij dat toelaat met liefde overladen”, scheef Het Laatste Nieuws.

Maar in wedstrijden tegen clubs van een hoger niveau slaagde Yaremchuk er nog steeds niet in om te overtuigen, wat aangeeft dat er aan het oorspronkelijke probleemgeval niet veel veranderd was. Dezelfde krant was van mening dat Deila, ondanks zijn goede bedoelingen en zijn plan van aanpak, het probleem van Yaremchuk heeft onderschat.

Voorafgaand aan de Europese wedstrijd tegen Osasuna maakte Yaremchuk geen deel uit van de wedstrijdselectie omdat hij onderhandelde over een transfer naar Valencia CF.

“Er wordt onderhandeld. Dat is de reden waarom hij niet in de selectie zat. Ik weet niet of het rond zal geraken. Wij hebben vijf spitsen en maar een of twee plaatsen. Dan is het niet eenvoudig. We zullen zien wat er gebeurt”, zei Deila.

Nieuwe probleemsituatie ontmijnd

Ronny Deila had tot gisteren vijf spitsen tot zijn beschikking bij Club Brugge, met Roman Yaremchuk, Igor Thiago, Ferran Jutglà, Victor Barbèra en Romeo Vermant. Yaremchuk en de zomeraanwinst Thiago hebben vergelijkbare profielen als spitsen, en het was daarom waarschijnlijk dat ze dit seizoen zelden samen als duo in de spits zouden spelen.

Aan de andere kant is Jutglà een beweeglijke pocketspits en het lijkt erop dat hij waarschijnlijk zal worden gekoppeld aan Thiago als het nieuwe aanvalsduo van Club Brugge.

Door Yaremchuk uit te lenen aan Valencia CF heeft Club Brugge mogelijk een nieuwe potentiële probleemsituatie met de Oekraïner kunnen voorkomen. Yaremchuk dreigde immers opnieuw op de bank te belanden en daardoor in een neerwaartse spiraal terecht te komen.

Club Brugge hoopt dat een verandering van omgeving Yaremchuk goed zal doen en hem in staat zal stellen zijn topniveau weer te bereiken. Tegelijkertijd kan het tijdelijke vertrek van Yaremchuk worden gezien als een motie van wantrouwen van Ronny Deila en Club Brugge.

De deur van Deila is nu definitief gesloten

Er is immers aanzienlijke tijd en moeite gestoken in de rehabilitatie van Yaremchuk. De spits zal wellicht ook een nieuwe mentale klap krijgen door het feit dat hij Club Brugge nu plotseling moet verlaten. De deur van Deila lijkt nu helemaal dicht te zijn voor Yaremchuk.

“Zolang een speler toont dat hij mijn vertrouwen waard is, zal ik ook nooit deuren sluiten”, zei Deila eind juli aan Krant van West-Vlaanderen.

“Ja, dan heb ik het ook over Yaremchuk die ik intensief probeer opnieuw op niveau te krijgen. Roman is er nog niet, maar zolang hij nog speler is van Club Brugge zal ik blijven proberen. Zolang hij hier nog is. De deur is pas dicht als hij zou vertrekken of uitgeleend worden.”

Zal Yaremchuk knallen bij Valencia?

Meest recent

Kassa rinkelt: Gent kondigt eerste zomertransfer aan

AA Gent hoopt na een pover seizoen alsnog beslag te leggen op een Europees ticket. Maar ondertussen ...

13
13
‘Tranen bij Club Brugge: titelheld pakt koffers’

Club Brugge viert de twintigste landstitel, maar achter het feest hangt ook een donkere wolk. ...

378
378
Vanaken doet Club Brugge-fans smelten met zeldzame Tweet

Hans Vanaken heeft donderdag andermaal een fraaie mijlpaal bereikt in zijn carrière. De ...

82
82
WK-rel op komst: "Belgen hebben achterlijke bondscoach"

Nog een drietal weken te gaan en het wereldkampioenschap in de VS, Canada en Mexico gaat van start. ...

244
244
Rigaux speelt open kaart over vertrek bij Club Brugge

Ontlading alom donderdag bij Club Brugge, dat op het veld van KV Mechelen landstitel nummer twintig ...

109
109
'Totale uitverkoop Anderlecht: exit De Cat & Saliba?'

Op de slotspeeldag staat er niks meer op het spel, en dus kan RSC Anderlecht al beginnen denken aan ...

214
214
Club Brugge verrast: Verhaeghe verklapt opvolger Mignolet

Landstitel nummer 20 is een feit voor Club Brugge, waar Bart Verhaeghe achteraf glunderend de pers ...

612
612
'Over & out: Anderlecht spuwt Goto definitief uit'

Dankzij de zege tegen STVV verzekerde RSC Anderlecht zich donderdag van de vierde plaats en het ...

301
301
Pro League spreekt klare taal: Club NXT blijft in 1B

Vermits eerste achtervolger Union zelf punten liet liggen tegen AA Gent, volstond een gelijkspel in ...

257
257
'Hete zomer Anderlecht: 5 toptargets Sibierski bekend'

RSC Anderlecht verzekerde zich donderdag van een Europees ticket, wat dus wel betekent dat Paars-Wit ...

368
368
Titelrapport: kranten oneens over sterkhouder Club

Club Brugge kroonde zich donderdag voor de twintigste keer tot landskampioen. Het succes van Ivan ...

333
333
Nieuwe plottwist in 1B: reddingsboei voor Club NXT?

De landstitel kan hen alvast niet meer ontglippen, maar bij Club Brugge heeft men ook nog andere ...

257
257
Charleroi wil rivaal Standard een ferme hak zetten

Sporting Charleroi doet niet meer mee voor Europees voetbal, maar de Carolo’s kunnen Waalse ...

168
168
STVV sneert naar Anderlecht: “Dan anders verlopen…”

Sint-Truiden VV verloor van RSC Anderlecht terwijl de Kanaries al heel het seizoen indruk maken. ...

403
403
Daam Foulon gelooft ogen niet bij Antwerp

Royal Antwerp FC kan Europees voetbal al een paar speeldagen op hun buik schrijven, maar The Great ...

288
288
Knaltransfer? Amadou Onana verrast met uitspraken

Amadou Onana kampte dit seizoen met heel wat blessureleed, maar de middenvelder maakte toch indruk ...

143
143
De Vlieger ziet struikelblok voor Europese druk KAA Gent

KAA Gent moet nog vol aan de bak om nog kans te maken op Europees voetbal. Op de slotpseeldag van de ...

118
118
Senne Lammens hoort plots groot nieuws bij Man Utd

Senne Lammens maakte de overstap van Royal Antwerp FC naar Manchester United en heeft in Engeland al ...

177
177
'Tzolis en Fernandez-Pardo verwikkeld in transferstrijd'

Rudi Garcia wist een wit konijn uit zijn hoed te toveren voor de WK-selectie van de Rode Duivels. ...

212
212
Cercle legt straf plan op tafel: véél transfers op til

Komend weekend valt het doek over het seizoen in de Jupiler Pro League. Voor Cercle Brugge zit de ...

158
158
Leko haalt zijn gram: "Een zege voor het voetbal"

De 20ste landstitel zal de komende dagen nog duchtig gevierd worden bij Club Brugge. Het was er ...

100
100
Sibierski onthult dé factor in transferbeleid Anderlecht

Anderlecht zet zondag een punt achter zijn seizoen met een derby tegen Union. Daarin staat niets ...

472
472
De bevestiging: Guardiola kondigt afscheid bij Man City aan

In Engeland komt er een einde aan een tijdperk. Na maanden van geruchten kwam vrijdagmiddag immers ...

116
116
Vandenbempt ziet groot gevaar na nieuwe titel Club

Het doek is donderdagavond gevallen over de titelstrijd in de Jupiler Pro League. Op de voorlaatste ...

322
322
TRANSFERUURTJE: 'Leegloop bij Club, Genk verliest El Ouahdi'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

136
136

Meer sportnieuws