Probleemsituatie Club: Deila laat hem vallen als een baksteen

door
Probleemsituatie Club: Deila laat hem vallen als een baksteen

Ronny Deila en Club Brugge hebben aanzienlijke tijd en moeite gestoken in de rehabilitatie van Roman Yaremchuk. Tevergeefs, want de Oekraïense spits wordt voor één seizoen aan Valencia CF verhuurd.

Club Brugge hoopt dat een verandering van omgeving Yaremchuk goed zal doen en hem in staat zal stellen zijn topniveau weer te bereiken. Tegelijkertijd kan het tijdelijke vertrek van Yaremchuk worden gezien als een motie van wantrouwen van Deila en de club.

LEES OOK: 'Club slaat meteen weer toe: tweede aanwinst op komst'

Het project van Ronny Deila

Toen Ronny Deila werd aangesteld als de nieuwe coach van Club Brugge, kreeg hij enkele belangrijke doelstellingen, waaronder de rehabilitatie van Roman Yaremchuk. De Oekraïense spits had een dramatisch seizoen achter de rug, waarin hij talrijke gemiste kansen miste en ondermaatse prestaties leverde.

Gedurende het hele seizoen leek de recordtransfer zijn zelfvertrouwen kwijt te zijn en zat hij er mentaal helemaal door. Het absolute dieptepunt was toen hij eind vorig seizoen zelf om een vervanging vroeg tijdens de wedstrijd tegen Antwerp FC, nadat hij was uitgefloten door de eigen supporters.

Deila stond voor de uitdaging om Yaremchuk weer op zijn topniveau te krijgen en zijn marktwaarde, die momenteel ‘slechts’ vijf miljoen euro bedraagt, terug op te krikken om op die manier een totale kapitaalvernietiging te voorkomen.

Dit was geen eenvoudige taak, aangezien de Oekraïense spits mentaal moeilijk te doorgronden is, introvert en zwaar is getroffen door de oorlog in zijn thuisland. Toch viel er in de voorbereiding op het nieuwe seizoen weinig aan te merken op zijn arbeidsethos en inzet.

In de afgelopen weken heeft Yaremchuk er alles aan gedaan om alsnog zijn waarde te bewijzen bij Club Brugge.

Deila leidt Yaremchuk de weg

Ronny Deila was zich terdege bewust van het moeilijke seizoen dat Roman Yaremchuk achter de rug had. De Noorse coach stelde een positieve instelling vast bij de spits, maar hij erkende ook dat er nog veel ruimte was voor verbetering.

“Sommige zaken moeten gewoon beter bij hem, en daarop moet Roman zich nu focussen”, verklaarde Deila tijdens de voorbereiding in een interview met Het Nieuwsblad.

“Hij moet intensiever bewegen met zijn voeten, meer tempo in zijn spel leggen. Het is een topgast, en we zien kwaliteit. maar het is - nog - niet de Yaremchuk die we vroeger kenden.”

Desondanks constateerde de Noorse coach vooruitgang bij een gretige Yaremchuk tijdens de voorbereiding. Hij speelde scherper en met meer vertrouwen. “We kunnen een goede Roman altijd gebruiken. Hij is erg hongerig. Die goals zouden wel volgen, Roman is een killer.”

Hoewel hij nog steeds enkele grote kansen miste en niet de grootste invloed had in het samenspel, betaalde Yaremchuk het vertrouwen van zijn coach enigszins terug door vier doelpunten te scoren in het Europese tweeluik tegen KA Akureyri.

Deila was blij met de vooruitgang van zijn spits, maar benadrukte dat hij nog steeds aan het terugkeren was naar zijn beste vorm.

Deila heeft probleemgeval Yaremchuk onderschat

Roman Yaremchuk scoorde (doel)punten tegen de IJslandse club en zijn zelfvertrouwen leek te groeien, wat suggereerde dat de 'zachte' aanpak van Ronny Deila - en van Club Brugge als geheel - zijn effect had.

Club Brugge deed er alles aan om de aanvaller uit zijn neerwaartse spiraal te halen. “Weinig slaan, maar vooral veel zalven. De positieve dingen worden tot vervelens toe benadrukt, de Oekraïner voor zover hij dat toelaat met liefde overladen”, scheef Het Laatste Nieuws.

Maar in wedstrijden tegen clubs van een hoger niveau slaagde Yaremchuk er nog steeds niet in om te overtuigen, wat aangeeft dat er aan het oorspronkelijke probleemgeval niet veel veranderd was. Dezelfde krant was van mening dat Deila, ondanks zijn goede bedoelingen en zijn plan van aanpak, het probleem van Yaremchuk heeft onderschat.

Voorafgaand aan de Europese wedstrijd tegen Osasuna maakte Yaremchuk geen deel uit van de wedstrijdselectie omdat hij onderhandelde over een transfer naar Valencia CF.

“Er wordt onderhandeld. Dat is de reden waarom hij niet in de selectie zat. Ik weet niet of het rond zal geraken. Wij hebben vijf spitsen en maar een of twee plaatsen. Dan is het niet eenvoudig. We zullen zien wat er gebeurt”, zei Deila.

Nieuwe probleemsituatie ontmijnd

Ronny Deila had tot gisteren vijf spitsen tot zijn beschikking bij Club Brugge, met Roman Yaremchuk, Igor Thiago, Ferran Jutglà, Victor Barbèra en Romeo Vermant. Yaremchuk en de zomeraanwinst Thiago hebben vergelijkbare profielen als spitsen, en het was daarom waarschijnlijk dat ze dit seizoen zelden samen als duo in de spits zouden spelen.

Aan de andere kant is Jutglà een beweeglijke pocketspits en het lijkt erop dat hij waarschijnlijk zal worden gekoppeld aan Thiago als het nieuwe aanvalsduo van Club Brugge.

Door Yaremchuk uit te lenen aan Valencia CF heeft Club Brugge mogelijk een nieuwe potentiële probleemsituatie met de Oekraïner kunnen voorkomen. Yaremchuk dreigde immers opnieuw op de bank te belanden en daardoor in een neerwaartse spiraal terecht te komen.

Club Brugge hoopt dat een verandering van omgeving Yaremchuk goed zal doen en hem in staat zal stellen zijn topniveau weer te bereiken. Tegelijkertijd kan het tijdelijke vertrek van Yaremchuk worden gezien als een motie van wantrouwen van Ronny Deila en Club Brugge.

De deur van Deila is nu definitief gesloten

Er is immers aanzienlijke tijd en moeite gestoken in de rehabilitatie van Yaremchuk. De spits zal wellicht ook een nieuwe mentale klap krijgen door het feit dat hij Club Brugge nu plotseling moet verlaten. De deur van Deila lijkt nu helemaal dicht te zijn voor Yaremchuk.

“Zolang een speler toont dat hij mijn vertrouwen waard is, zal ik ook nooit deuren sluiten”, zei Deila eind juli aan Krant van West-Vlaanderen.

“Ja, dan heb ik het ook over Yaremchuk die ik intensief probeer opnieuw op niveau te krijgen. Roman is er nog niet, maar zolang hij nog speler is van Club Brugge zal ik blijven proberen. Zolang hij hier nog is. De deur is pas dicht als hij zou vertrekken of uitgeleend worden.”

Zal Yaremchuk knallen bij Valencia?

Meest recent

'Union blijft gaan en wil nog een spits binnenhalen'

Het blijft Union maar voor de wind gaan. Nadat het vorig seizoen al de landstitel veroverde prijkt ...

0
0
'Club slaat meteen weer toe: tweede aanwinst op komst'

Club Brugge heeft zaterdag een eerste keer weten toe te slaan op de transfermarkt. Het rondde immers ...

70
70
Liverpool krijgt nieuwe mokerslag na goal in slotminuut

Liverpool blijft op de sukkel in de Premier League. De uittredende kampioen kon zaterdagavond al ...

20
20
Club moet bibberen tot einde maar knoopt weer aan met zege

Club Brugge heeft zich nu ook in eigen land weer hersteld van de pijnlijke nederlagen tegen ...

83
83
‘Lukaku verrast: Napoli krijgt transferbom om de oren’

Romelu Lukaku traint eindelijk weer volledig mee bij Napoli. Maar nog voor hij écht terug ...

154
154
Saintfiet haalt met straf verhaal keihard uit naar JPL-clubs

Tom Saintfiet is een Belgische coach die een zeer groot aanzien heeft in Afrika. Vreemd genoeg ...

66
66
Kompany ziet oorzaak voor nederlaag Bayern München

Bayern München verloor met 1-2 van FC Augsburg. Het was een verdiende eerste nederlaag in de ...

57
57
Sensatie bij Club Brugge: fans viseren één man

Club Brugge begon om 18u15 aan zijn thuisduel tegen Zulte Waregem. De eerste 45 minuten liggen ...

398
398
Bormans geeft geheim Union prijs: "Zelfs Mourinho niet"

Philippe Bormans levert goed werk bij Union SG. De Brusselaars zijn uitgegroeid tot een topclub in ...

42
42
Sterke Bounida gidst Ajax naar zeer belangrijke zege

Ajax begint nog maar eens opnieuw met Jordi Cruijff. Na de dramatische passages van Sven Mislintat ...

30
30
Hasi ziet kwaliteitsinjectie: "Extra concurrentie"

Bij RSC Anderlecht werden er al een aantal in- en uitgaande transfers afgerond. Trainer Besnik Hasi ...

133
133
Beerschot schiet zichzelf in voet, Lokeren met straffe reeks

In de Challenger Pro League hebben Lokeren en Beerschot de punten onder mekaar verdeeld. In de ...

131
131
Man City veert recht, Tottenham blijft op de dool

We zijn dit seizoen niet onder de indruk van het algemene niveau in de Premier League. Veel topclubs ...

8
8
STVV grijpt koppositie: droomseizoen krijgt vervolg

Het sprookjesachtige seizoen van STVV blijft maar verder vorm krijgen. De Kanaries wisten nu ook een ...

120
120
Sensatie in Bundesliga: Bayern verliest in eigen huis

Van een titelstrijd is geen sprake meer in Duitsland. Het is alleen nog maar de vraag wanneer Bayern ...

81
81
Club Brugge aan zet: Leko voert twee wissels door

Club Brugge speelt om 18u15 tegen Zulte Waregem. Een partij die ze moeten winnen na de nederlaag ...

137
137
'Topclub legt bod neer, Lierse SK haalt opgelucht adem'

Bij Lierse SK hebben ze met Bryan Adinany een zeer interessante spits in hun rangen. Aan interesse ...

112
112
Gouden zet van Hasi: "Hij is zeer belangrijk voor Anderlecht"

Besnik Hasi maakt tot op heden weinig indruk als coach van RSC Anderlecht. Maar de trainer heeft wel ...

261
261
Club Brugge slaat toe: eerste wintertransfer is een feit

Dat Club Brugge versterking nodig heeft, dat is duidelijk. Het bestuur weet dit ook en heeft vandaag ...

331
331
Lukaku naar Anderlecht: icoon stelt zich grote vragen

Bij RSC Anderlecht haalden ze ondertussen al bijna zeven jaar geleden Vincent Kompany terug naar het ...

321
321
Antwerp met sterke zet, STVV absoluut niet verrast

STVV verkocht Rein Van Helden voor 1,5 miljoen euro aan Royal Antwerp FC. Het is geen verrassing dat ...

216
216
'Renard speelt hoog spel: zéér bizarre transferwending'

Yasin Özcan is een miscast van Olivier Renard, niet zijn eerste sinds hij in Brussel de ...

333
333
Romeo Vermant toont grote liefde: "Ik ben gek op haar"

Club Brugge droomt weer van de volgende ronde in de Champions League. Na een moeilijke periode won ...

652
652
'KRC Genk droomt van onverwachte miljoenendeal'

Bij Racing Genk zouden ze idealiter deze mercato een uitgaande transfer afronden die veel geld in de ...

733
733
Kompany over RSCA-moment: “Durf ik dit bij Bayern?”

Vincent Kompany ging al een aantal keren viraal. De coach haalde een paar keer stevig uit bij RSC ...

99
99

Meer sportnieuws