Club Brugge wil de boel opschudden met oorlogsmachine

door
Club Brugge wil de boel opschudden met oorlogsmachine

De laatste geruchten wijzen naar Koki Machida van Union SG als mogelijke defensieve versterking voor Club Brugge. Het eventuele vertrek van de Japanner zou een zware aderlating betekenen voor de Brusselaars, maar een stevige kwaliteitsinjectie voor de West-Vlamingen.

Stephen Van den Berg, een van de fysiotherapeuten bij Union SG, beschrijft Machida in La Dernière Heure als een ware oorlogsmachine vanwege de combinatie van zijn fysieke en mentale kracht. Daarnaast beschikt de 26-jarige ook nog eens over grote offensieve kwaliteiten.

LEES OOK: Hubert vreest: Union-spelers schieten elkaar in de voet

Mannaert wil Union stevige klap verkopen

Club Brugge heeft zich donderdagavond - weliswaar met moeite - weten te kwalificeren voor de poulefase van de UEFA Conference League. Het 2-2 gelijkspel tegen Osasuna liet zien dat er nog wel wat werk aan de winkel is, vooral op defensief gebied.

“Toch nog één bedenking: het valt te hopen dat Club ofwel defensief grote stappen zet, ofwel Vincent Mannaert nog een nieuwe verdediger vindt. Het is nodig, want dit was door het oog van de naald”, concludeerde Het Nieuwsblad na het gelijkspel van Club Brugge tegen Osasuna.

De zoektocht naar een nieuwe centrale verdediger begon al op 15 juli, toen Abakar Sylla naar RC Strasbourg vertrok. De laatste geruchten wijzen naar Koki Machida van Union SG als mogelijke versterking voor Club Brugge.

Union heeft deze zomer al veel van zijn belangrijke spelers zien vertrekken, waaronder Teddy Teuma, Victor Boniface, Bart Nieuwkoop, Siebe Van der Heyden en Senne Lynen. In de verdediging is op dit moment alleen Christian Burgess nog overgebleven, waardoor het mogelijke vertrek van Machida dus een zware aderlating zou zijn voor Union SG.

Dolberg kreunde in de duels tegen Machida

Ondanks een hobbelig parcours bij Union SG, waar hij al anderhalf jaar onder contract staat, heeft de Japanse verdediger laten zien dat hij dit seizoen klaar is om een cruciale rol te spelen als basisspeler.

Koki Machida had eerder te maken met de concurrentie met Siebe Van der Heyden en een ernstige blessure, waardoor hij in anderhalf jaar slechts 26 officiële wedstrijden voor Union speelde. Maar als hij speelde, stelde Machida zelden teleur.

Voor Club Brugge zou de komst van een Machida in topvorm een aanzienlijke kwaliteitsinjectie kunnen betekenen. Dit seizoen is Machida echter weer volledig fit en heeft hij het vertrek van Van der Heyden naar RCD Mallorca probleemloos opgevangen.

Vraag bijvoorbeeld maar eens aan Kasper Dolberg hoe hij zijn eerste wedstrijd in de Belgische competitie heeft beleefd tegen de sterke Japanse verdediger. De Standaard stelde vast dat Dolberg kreunde in de duels tegen Machida. “Dolberg maakte op de meest brutale manier kennis met de hardheid en intensiteit van de Belgische competitie.

 Dolberg raakte geen enkele keer voorbij Machida, die naast zijn duelkracht ook toonde dat hij goede voetjes heeft.

Oorlogsmachine Machida

Koki Machida is ijzersterk in het duel, en bijna niet te kloppen in de lucht. De verdediger bezit daarnaast een echte killersmentaliteit, een enorme toewijding en een professionele mindset.

Stephen Van den Berg, een van de fysiotherapeuten bij Union SG, beschrijft Machida als een ware oorlogsmachine vanwege de combinatie van zijn fysieke en mentale kracht. “Hij behoort tot de meest toegewijde spelers die ik in mijn carrière heb gezien. Als we Koki niet kunnen vinden, gaan we eerst naar de fitnessruimte”, verklaarde Van den Berg aan La Dernière Heure.

Naast zijn mentale en fysieke sterktes heeft Machida ook grote offensieve kwaliteiten. Op 26-jarige leeftijd is hij een moderne verdediger die graag de opbouw vanuit de defensie verzorgt en zelfs naar voren oprukt om een overtal te creëren voor zijn ploeg.

Machida beschikt over goede technische vaardigheden, een groot voetballend vermogen, is snel en is rustig aan de bal. “Hij is aanwezig in de duels, draagt vaak iets bij aanvallend en slaagt erin om de spelbouw succesvol te maken’, analyseerde zijn voormalige coach Felice Mazzu.

Bijna naar Anderlecht

Wanneer Koki Machida in actie komt, laat hij doorgaans een sterke indruk achter. Het is geen toeval dat Felice Mazzu de verdediger destijds graag naar RSC Anderlecht had gehaald.

Hoewel Anderlecht uiteindelijk koos voor Jan Vertonghen als defensieve versterking, had La Dernière Heure gemeld dat de toenmalige coach van Anderlecht liever Machida naar het Lotto Park had zien komen.

Mazzu vond de wendbaarheid van de Japanner beter, maar vanwege de specifieke contractuele situaties van beide spelers was het voor Anderlecht eenvoudiger om Vertonghen aan te trekken.

Toen Machida nog voor Kashima Antlers in Japan speelde, stond hij ook op de radar van KV Mechelen, maar een concrete transfer werd nooit serieus besproken. Wouter Vrancken, toenmalige coach van KVM, legde toen uit aan TVL Sportcafé.

“We moeten realistisch zijn als je ziet wat de ploegen voor ons als budget hebben en in januari konden spenderen. Union haalt een speler van 10 miljoen (Kozlowski, nvdr.) en wij hadden ook interesse in Machida, een speler van 3 miljoen. Maar hij was gewoon onhaalbaar voor ons”, zei Vrancken vorig jaar.

Machida zou goed passen bij Club Brugge

Meest recent

Enorme Gouden Schoen-surprise met Kevin De Bruyne

Het is al Gouden Schoen wat de klok slaat. Het gala staat zondagavond op het programma en de details ...

12
12
Hubert vreest: Union-spelers schieten elkaar in de voet

De Gouden Schoen staat voor de deur en de grote favorieten worden naar voren geschoven. ...

28
28
Monstertransfer: City pakt uit met grote concurrent Doku

Manchester City heeft op de wintermercato meteen ferm uitgepakt. The Cityzens werden al tijdje ...

33
33
Ontslag? Pocognoli slaat snoeihard terug na kritiek

Sebastien Pocognoli liet Union SG achter zich en koos voor een uitdaging bij AS Monaco. De Franse ...

62
62
Akelige beelden: Casteels afgevoerd, Ronaldo schrikt

Koen Casteels staat onder de lat bij het Saudische Al-Qadisiya, maar tegen het Al Nassr van ...

39
39
Nu ook officieel: Genk zwaait sterkhouder uit

Bij KRC Genk lijkt het nog een onverwacht bewogen wintermercato te gaan worden. Grote plannen hadden ...

73
73
'Nieuwe Erenbjerg naar JPL, talent komt niet'

De zoektocht naar versterking is voor de Belgische profclubs volop aan de gang. Een land waarin een ...

40
40
Gouden Schoen: Tzolis noemt zijn topfavoriet

Zondag wordt de Gouden Schoen uitgereikt. De topfavoriet voor de prijs is dit jaar zonder twijfel ...

138
138
'Dender haalt ervaren pion om behoud af te dwingen'

Lange tijd leek Dender een vogel voor de kat te zijn, want de Kadavers begonnen dramatisch aan het ...

98
98
'Union haalt belangrijke slag thuis voor nieuw stadion'

Eén van de pijnpunten van het Belgische voetbal blijft de verouderde staat van de meeste ...

131
131
Titel voor Anderlecht? Hasi antwoordt duidelijk

Binnen een week trekt de Jupiler Pro League zich na een korte winterbreak weer op gang. Er resten ...

268
268
Transfertip voor Karetsas: "Bij deze club zal hij spelen"

Het lijkt er sterk op dat Kos Karetsas bezig is aan zijn laatste maanden bij KRC Genk. Het 18-jarige ...

138
138
Familiedrama Beckham escaleert: zoon trekt harde lijn

Wat ooit een droomfamilie leek rond een voetbalicoon is nu pure reality drama. In het huis van David ...

88
88
'Club koestert toptalent: masterplan ligt klaar

Net zoals de meeste andere clubs geeft ook Club Brugge tijdens zijn winterstage de kans aan enkele ...

323
323
Zware rel in Spanje: Vini clasht met Simeone

Real Madrid heeft zich donderdagavond geplaatst voor de finale van de Spaanse Supercup dankzij een ...

204
204
'Club Brugge doet wintermercato daveren met 6M-toptransfer'

Club Brugge kijkt deze winter nadrukkelijk naar versterking. Intern ligt één dossier ...

539
539
'Verrassende bliksemterugkeer Carrasco naar Europa'

Voor Yannick Carrasco lijkt zijn carrière bij de Rode Duivels er stilaan op te zitten. De ...

115
115
De Mil legt stevige transfereis op tafel bij AA Gent

AA Gent is zich in Spanje aan het klaarstomen voor de tweede seizoenshelft. De Buffalo's hopen ...

493
493
'Anderlecht zoekt doelman: 4 JPL-opties op lijstje'

Het blijft voorlopig nog altijd wachten tot de mercato helemaal losbarst bij Anderlecht. Het moet ...

398
398
Spaanse pers uit zijn dak na Supercopa-optreden Courtois

Aanstaande zondag wordt in Riyad de finale van de Supercopa de España afgewerkt. En degenen ...

497
497
Zware winterprik heeft gevolgen: bekermatchen in gevaar?

Komende weekend gaat de bal níét aan het rollen op de Belgische (amateur)velden. Door ...

223
223
Nainggolan richting Patro: "Radja en Stijnen? Vuurwerk!"

Een week voor de tweede seizoenshelft van start gaat, is de Challenger Pro League in de ban van een ...

153
153
Titelstrijd blijft leven: Arsenal ontsnapt tegen Liverpool

In Engeland waren de ogen donderdagavond op het Emirates Stadium gericht voor het duel tussen de ...

109
109
Hasi doet Anderlecht-fans vrezen met transferstatement

RSC Anderlecht begint binnen exact één week aan de tweede seizoenshelft met een ...

284
284
Puike Courtois zorgt voor droomfinale, eerste prijs PSG

De Supercopa de España krijgt komend weekend een gedroomde finale. Daags na FC Barcelona wist ...

86
86

Meer sportnieuws