Club Brugge wil de boel opschudden met oorlogsmachine

1223 stemmen
Club Brugge wil de boel opschudden met oorlogsmachine

De laatste geruchten wijzen naar Koki Machida van Union SG als mogelijke defensieve versterking voor Club Brugge. Het eventuele vertrek van de Japanner zou een zware aderlating betekenen voor de Brusselaars, maar een stevige kwaliteitsinjectie voor de West-Vlamingen.

Stephen Van den Berg, een van de fysiotherapeuten bij Union SG, beschrijft Machida in La Dernière Heure als een ware oorlogsmachine vanwege de combinatie van zijn fysieke en mentale kracht. Daarnaast beschikt de 26-jarige ook nog eens over grote offensieve kwaliteiten.

LEES OOK: 'Napoli overtuigd: bod bij Union op komst'

Mannaert wil Union stevige klap verkopen

Club Brugge heeft zich donderdagavond - weliswaar met moeite - weten te kwalificeren voor de poulefase van de UEFA Conference League. Het 2-2 gelijkspel tegen Osasuna liet zien dat er nog wel wat werk aan de winkel is, vooral op defensief gebied.

“Toch nog één bedenking: het valt te hopen dat Club ofwel defensief grote stappen zet, ofwel Vincent Mannaert nog een nieuwe verdediger vindt. Het is nodig, want dit was door het oog van de naald”, concludeerde Het Nieuwsblad na het gelijkspel van Club Brugge tegen Osasuna.

De zoektocht naar een nieuwe centrale verdediger begon al op 15 juli, toen Abakar Sylla naar RC Strasbourg vertrok. De laatste geruchten wijzen naar Koki Machida van Union SG als mogelijke versterking voor Club Brugge.

Union heeft deze zomer al veel van zijn belangrijke spelers zien vertrekken, waaronder Teddy Teuma, Victor Boniface, Bart Nieuwkoop, Siebe Van der Heyden en Senne Lynen. In de verdediging is op dit moment alleen Christian Burgess nog overgebleven, waardoor het mogelijke vertrek van Machida dus een zware aderlating zou zijn voor Union SG.

Dolberg kreunde in de duels tegen Machida

Ondanks een hobbelig parcours bij Union SG, waar hij al anderhalf jaar onder contract staat, heeft de Japanse verdediger laten zien dat hij dit seizoen klaar is om een cruciale rol te spelen als basisspeler.

Koki Machida had eerder te maken met de concurrentie met Siebe Van der Heyden en een ernstige blessure, waardoor hij in anderhalf jaar slechts 26 officiële wedstrijden voor Union speelde. Maar als hij speelde, stelde Machida zelden teleur.

Voor Club Brugge zou de komst van een Machida in topvorm een aanzienlijke kwaliteitsinjectie kunnen betekenen. Dit seizoen is Machida echter weer volledig fit en heeft hij het vertrek van Van der Heyden naar RCD Mallorca probleemloos opgevangen.

Vraag bijvoorbeeld maar eens aan Kasper Dolberg hoe hij zijn eerste wedstrijd in de Belgische competitie heeft beleefd tegen de sterke Japanse verdediger. De Standaard stelde vast dat Dolberg kreunde in de duels tegen Machida. “Dolberg maakte op de meest brutale manier kennis met de hardheid en intensiteit van de Belgische competitie.

 Dolberg raakte geen enkele keer voorbij Machida, die naast zijn duelkracht ook toonde dat hij goede voetjes heeft.

Oorlogsmachine Machida

Koki Machida is ijzersterk in het duel, en bijna niet te kloppen in de lucht. De verdediger bezit daarnaast een echte killersmentaliteit, een enorme toewijding en een professionele mindset.

Stephen Van den Berg, een van de fysiotherapeuten bij Union SG, beschrijft Machida als een ware oorlogsmachine vanwege de combinatie van zijn fysieke en mentale kracht. “Hij behoort tot de meest toegewijde spelers die ik in mijn carrière heb gezien. Als we Koki niet kunnen vinden, gaan we eerst naar de fitnessruimte”, verklaarde Van den Berg aan La Dernière Heure.

Naast zijn mentale en fysieke sterktes heeft Machida ook grote offensieve kwaliteiten. Op 26-jarige leeftijd is hij een moderne verdediger die graag de opbouw vanuit de defensie verzorgt en zelfs naar voren oprukt om een overtal te creëren voor zijn ploeg.

Machida beschikt over goede technische vaardigheden, een groot voetballend vermogen, is snel en is rustig aan de bal. “Hij is aanwezig in de duels, draagt vaak iets bij aanvallend en slaagt erin om de spelbouw succesvol te maken’, analyseerde zijn voormalige coach Felice Mazzu.

Bijna naar Anderlecht

Wanneer Koki Machida in actie komt, laat hij doorgaans een sterke indruk achter. Het is geen toeval dat Felice Mazzu de verdediger destijds graag naar RSC Anderlecht had gehaald.

Hoewel Anderlecht uiteindelijk koos voor Jan Vertonghen als defensieve versterking, had La Dernière Heure gemeld dat de toenmalige coach van Anderlecht liever Machida naar het Lotto Park had zien komen.

Mazzu vond de wendbaarheid van de Japanner beter, maar vanwege de specifieke contractuele situaties van beide spelers was het voor Anderlecht eenvoudiger om Vertonghen aan te trekken.

Toen Machida nog voor Kashima Antlers in Japan speelde, stond hij ook op de radar van KV Mechelen, maar een concrete transfer werd nooit serieus besproken. Wouter Vrancken, toenmalige coach van KVM, legde toen uit aan TVL Sportcafé.

“We moeten realistisch zijn als je ziet wat de ploegen voor ons als budget hebben en in januari konden spenderen. Union haalt een speler van 10 miljoen (Kozlowski, nvdr.) en wij hadden ook interesse in Machida, een speler van 3 miljoen. Maar hij was gewoon onhaalbaar voor ons”, zei Vrancken vorig jaar.

Machida zou goed passen bij Club Brugge

Meest recent

Undav is de redder: Duitsland op valreep voorbij Ivoorkust

Duitsland is zaterdagavond met de schrik vrijgekomen op het WK. Tegen Ivoorkust leek het even op weg ...

21
21
Garcia doet boekje open over afwezigheid van Doku

De Rode Duivels komen zondag opnieuw in actie op het WK. Om 21u nemen ze het in hun tweede wedstrijd ...

58
58
Imke Courtois duidt verrassende vervanger Doku aan

De Rode Duivels staan zondag voor een belangrijke opdracht tegen Iran, want na het gelijkspel tegen ...

117
117
Alarm bij Brazilië: einde WK voor sterspeler?

Brazilië pakte zaterdagochtend zijn eerste overwinning op het WK. Tegen Haïti haalden ze ...

24
24
'Rode Duivel aast op reünie met Tedesco'

Gewezen bondscoach van de Rode Duivels Domenico Tedesco vond deze zomer een mooie nieuwe uitdaging. ...

39
39
'Napoli overtuigd: bod bij Union op komst'

Union was de voorbije weken al zeer actief op de transfermarkt. Ze haalden al vijf nieuwe spelers ...

50
50
Doku fit voor Nieuw-Zeeland? Dokter maakt inschatting

De Rode Duivels kregen daags voor hun tweede wedstrijd op het WK tegen Iran zeer slecht nieuws. Ze ...

91
91
'Stassin krijgt droomtransfer: PL-clubs melden zich'

Lucas Stassin droomde van een WK-selectie nadat hij in maart zijn debuut mocht maken bij de Rode ...

76
76
Oranje pakt de leiding in groep F met klinkende zege

Nederland bleef teleurgesteld achter na zijn openingsmatch, nadat het tegen Japan een late ...

32
32
'Cuypers verrast met stunttransfer naar LaLiga'

Uiteindelijk toverde Rudi Garcia als wit konijn voor de aanval van de Rode Duivels Matias ...

165
165
Enorme domper: Rode Duivels missen Doku tegen Iran

Zondag om 21u spelen de Rode Duivels hun tweede wedstrijd op dit WK. Tegen Iran staat er al meteen ...

205
205
Rode Duivels krijgen nieuwe mokerslag voor Iran

België heeft alles nog in eigen handen op het WK, maar de nieuwste cijfers van Opta zijn ...

446
446
Biancone: "Hij speelde grote rol bij RSCA-transfer"

RSC Anderlecht stelde Giulian Biancone voor als eerste zomeraanwinst. De Franse centrale verdediger ...

208
208
Einde van een soap: BAS zet AA Gent op zijn plaats

De saga over het competitieformat is eindelijk van de baan. Het Belgisch Arbitragehof voor de Sport ...

318
318
Sporting Charleroi rondt absolute miljoenendeal af

Sporting Charleroi heeft een knappe uitgaande transfer afgerond. De kassa in het Zwarte Land rinkelt ...

33
33
Van Gucht breekt stilte over hardnekkige beschuldiging

Ruben Van Gucht duikt op in sportzalen, in talkshows en in krantenkoppen, maar vooral in discussies ...

44
44
Real Madrid komt met officieel statement over Olise

Real Madrid werd de afgelopen dagen weer veelvuldig gelinkt aan Michael Olise. De Franse ...

181
181
'Standard heeft beet: ex-speler keert terug naar Luik'

Standard staat op het punt om een volgende ingaande transfer af te ronden. La Dernière Heure ...

211
211
WK-vervanger Pacho-Ordonez ooit bijna van Beerschot

Ecuador heeft achteraan heel veel kwaliteit rondlopen. Met Willian Pacho en Joel Ordonez hebben ze ...

26
26
Anderlecht en Pocognoli? RSCA neemt ferm standpunt in

Karel Geraerts wordt niet de nieuwe trainer van RSC Anderlecht. Het Laatste Nieuws liet weten dat ...

510
510
Start Lukaku al tegen Iran? Garcia geeft duidelijke update

De Rode Duivels spelen zondag tegen Iran hun tweede partij. De Belgen weten dat ze moeten winnen, ...

190
190
'Lyon wil na Duranville tweede Belg vastleggen'

Olympique Lyon zal weldra Julien Duranville officieel voorstellen. Als het van de Fransen afhangt, ...

48
48
Ajax is helemaal verlost van dure floptransfer

Wanbeleid hebben ervoor gezorgd dat Ajax niet langer de nummer één is in Nederland. De ...

45
45
Iniesta stuurt straffe open brief na WK-kritiek op Spanje

Spanje begon zeer teleurstellend aan het WK met een 0-0-gelijkspel te gen Kaapverdië. ...

34
34
'Serie A-transfers: Lang en Jashari genoemd'

Noa Lang en Ardon Jashari waren twee heerlijke voetballers die voor Club Brugge speelden. Beiden ...

137
137

Meer sportnieuws