Club Brugge wil de boel opschudden met oorlogsmachine

door
Club Brugge wil de boel opschudden met oorlogsmachine

De laatste geruchten wijzen naar Koki Machida van Union SG als mogelijke defensieve versterking voor Club Brugge. Het eventuele vertrek van de Japanner zou een zware aderlating betekenen voor de Brusselaars, maar een stevige kwaliteitsinjectie voor de West-Vlamingen.

Stephen Van den Berg, een van de fysiotherapeuten bij Union SG, beschrijft Machida in La Dernière Heure als een ware oorlogsmachine vanwege de combinatie van zijn fysieke en mentale kracht. Daarnaast beschikt de 26-jarige ook nog eens over grote offensieve kwaliteiten.

LEES OOK: Straffe beelden: zó kwam VAR tot rode kaart Sardella

Mannaert wil Union stevige klap verkopen

Club Brugge heeft zich donderdagavond - weliswaar met moeite - weten te kwalificeren voor de poulefase van de UEFA Conference League. Het 2-2 gelijkspel tegen Osasuna liet zien dat er nog wel wat werk aan de winkel is, vooral op defensief gebied.

“Toch nog één bedenking: het valt te hopen dat Club ofwel defensief grote stappen zet, ofwel Vincent Mannaert nog een nieuwe verdediger vindt. Het is nodig, want dit was door het oog van de naald”, concludeerde Het Nieuwsblad na het gelijkspel van Club Brugge tegen Osasuna.

De zoektocht naar een nieuwe centrale verdediger begon al op 15 juli, toen Abakar Sylla naar RC Strasbourg vertrok. De laatste geruchten wijzen naar Koki Machida van Union SG als mogelijke versterking voor Club Brugge.

Union heeft deze zomer al veel van zijn belangrijke spelers zien vertrekken, waaronder Teddy Teuma, Victor Boniface, Bart Nieuwkoop, Siebe Van der Heyden en Senne Lynen. In de verdediging is op dit moment alleen Christian Burgess nog overgebleven, waardoor het mogelijke vertrek van Machida dus een zware aderlating zou zijn voor Union SG.

Dolberg kreunde in de duels tegen Machida

Ondanks een hobbelig parcours bij Union SG, waar hij al anderhalf jaar onder contract staat, heeft de Japanse verdediger laten zien dat hij dit seizoen klaar is om een cruciale rol te spelen als basisspeler.

Koki Machida had eerder te maken met de concurrentie met Siebe Van der Heyden en een ernstige blessure, waardoor hij in anderhalf jaar slechts 26 officiële wedstrijden voor Union speelde. Maar als hij speelde, stelde Machida zelden teleur.

Voor Club Brugge zou de komst van een Machida in topvorm een aanzienlijke kwaliteitsinjectie kunnen betekenen. Dit seizoen is Machida echter weer volledig fit en heeft hij het vertrek van Van der Heyden naar RCD Mallorca probleemloos opgevangen.

Vraag bijvoorbeeld maar eens aan Kasper Dolberg hoe hij zijn eerste wedstrijd in de Belgische competitie heeft beleefd tegen de sterke Japanse verdediger. De Standaard stelde vast dat Dolberg kreunde in de duels tegen Machida. “Dolberg maakte op de meest brutale manier kennis met de hardheid en intensiteit van de Belgische competitie.

 Dolberg raakte geen enkele keer voorbij Machida, die naast zijn duelkracht ook toonde dat hij goede voetjes heeft.

Oorlogsmachine Machida

Koki Machida is ijzersterk in het duel, en bijna niet te kloppen in de lucht. De verdediger bezit daarnaast een echte killersmentaliteit, een enorme toewijding en een professionele mindset.

Stephen Van den Berg, een van de fysiotherapeuten bij Union SG, beschrijft Machida als een ware oorlogsmachine vanwege de combinatie van zijn fysieke en mentale kracht. “Hij behoort tot de meest toegewijde spelers die ik in mijn carrière heb gezien. Als we Koki niet kunnen vinden, gaan we eerst naar de fitnessruimte”, verklaarde Van den Berg aan La Dernière Heure.

Naast zijn mentale en fysieke sterktes heeft Machida ook grote offensieve kwaliteiten. Op 26-jarige leeftijd is hij een moderne verdediger die graag de opbouw vanuit de defensie verzorgt en zelfs naar voren oprukt om een overtal te creëren voor zijn ploeg.

Machida beschikt over goede technische vaardigheden, een groot voetballend vermogen, is snel en is rustig aan de bal. “Hij is aanwezig in de duels, draagt vaak iets bij aanvallend en slaagt erin om de spelbouw succesvol te maken’, analyseerde zijn voormalige coach Felice Mazzu.

Bijna naar Anderlecht

Wanneer Koki Machida in actie komt, laat hij doorgaans een sterke indruk achter. Het is geen toeval dat Felice Mazzu de verdediger destijds graag naar RSC Anderlecht had gehaald.

Hoewel Anderlecht uiteindelijk koos voor Jan Vertonghen als defensieve versterking, had La Dernière Heure gemeld dat de toenmalige coach van Anderlecht liever Machida naar het Lotto Park had zien komen.

Mazzu vond de wendbaarheid van de Japanner beter, maar vanwege de specifieke contractuele situaties van beide spelers was het voor Anderlecht eenvoudiger om Vertonghen aan te trekken.

Toen Machida nog voor Kashima Antlers in Japan speelde, stond hij ook op de radar van KV Mechelen, maar een concrete transfer werd nooit serieus besproken. Wouter Vrancken, toenmalige coach van KVM, legde toen uit aan TVL Sportcafé.

“We moeten realistisch zijn als je ziet wat de ploegen voor ons als budget hebben en in januari konden spenderen. Union haalt een speler van 10 miljoen (Kozlowski, nvdr.) en wij hadden ook interesse in Machida, een speler van 3 miljoen. Maar hij was gewoon onhaalbaar voor ons”, zei Vrancken vorig jaar.

Machida zou goed passen bij Club Brugge

Meest recent

Stijnen steelt show in Promotion PO's: finalisten bekend

In de Jupiler Pro League zijn alle ogen gericht op de titelrace, maar ook in de tweede afdeling valt ...

0
0
'Taravel hakt knopen door: De Cat in, Hazard out?'

Na de pijnlijke nul op zes tegen STVV en Union is het alweer alarmfase rood bij RSC Anderlecht, waar ...

6
6
'Antwerp in alle staten: Club Brugge snoept spits af'

Dankzij een fraaie negen op negen mag Antwerp alsnog hoop koesteren op een Europees ticket, maar ...

141
141
Anderlecht in nesten: geen bekerfinale voor Sardella?

RSC Anderlecht leek even op weg naar een comeback tegen Union, tot het licht even uitging bij ...

74
74
Sam Kerkhofs verrast iedereen na waanzinnig titelduel

Wat een waanzinnige ontknoping kregen we gisterennamiddag in Eerste Nationale. Op het derde niveau ...

187
187
Straffe beelden: zó kwam VAR tot rode kaart Sardella

Dat de rode kaart voor Killian Sardella wedstrijdbepalend was in Anderlecht-Union (1-3), is ...

115
115
Kompany creëert machine: Bayern-vertrekker doet boekje open

In de Champions League staat dinsdag de heenwedstrijd tussen Paris Saint-Germain en Bayern ...

123
123
'Transferwending Club Brugge: nationaal record aan flarden'

Club Brugge maakt zich op voor een hete transferzomer waarin het verschillende sterkhouders dreigt ...

325
325
Anderlecht bestolen? Lardot reageert op rode kaart Sardella

Union SG verdedigde zondagavond zijn leidersplaats in de Champions' Play-Offs met succes en won met ...

219
219
Onthuld! Dít zei Wayne Rooney 'off camera' tegen Doku

Jérémy Doku toonde zich afgelopen weekend andermaal van goudwaarde voor Manchester ...

111
111
Drama Anderlecht: toptransfer krijgt vreselijke wending

Anderlecht wordt verrast door een plotse wending in een transferdossier dat al maanden aansleept. ...

258
258
Luis Enrique roept oorlogstaal richting Kompany

Het Bayern München van Vincent Kompany kijkt Europese grootmacht PSG in de ogen in de halve ...

54
54
STVV bestolen van titelkans? “Refs beter hun werk deden…”

Sint-Truiden VV swingde de afgelopen weken door de Champions Play-Offs. Ook afgelopen speeldag was ...

138
138
Rik Verheye spreekt duidelijke taal over licentie Hasselt

Sporting Hasselt is kampioen in Eerste Amateur. Een hoogtepunt voor eigenaars Sam Kerkhof en Rik ...

130
130
Vanderbiest vloekt erop los na KV Mechelen-pandoering

KV Mechelen kreeg afgelopen speeldag in eigen huis een ferme pandoering. Achter de Kazerne verloor ...

72
72
Er viel Vandenbempt iets op tijdens Anderlecht-Union

RSC Anderlecht verloor in eigen huis met 1-3 van Union SG. De Brusselse rivaal is titelkandidaat ...

261
261
‘Club Brugge duidt transferprioriteit zomermercato aan’

Club Brugge strijdt nog volop om de titel, maar achter de schermen is Blauw-Zwart al bezig met de ...

256
256
Bom in het voetbal: DPG Media & co zijn tv-rechten kwijt

Hert is duidelijk dat er héél veel beweegt in het voetbal. En dan vooral inzake de ...

410
410
'Westerlo wil uitpakken met ingaande toptransfer'

KVC Westerlo gaat een héél drukke zomermercato tegemoet. Er gaan heel wat spelers ...

62
62
'Vermeeren in de problemen: twee clubs willen helpen'

De carrière van Arthur Vermeeren zit in een stevige dip. De Belgische middenvelder zal in de ...

198
198
Luis Enrique onder de indruk: woorden over Kompany

Dinsdagavond staat in Parijs dé topmatch tussen PSG en Bayern München op het programma. ...

94
94
Taravel tevreden na Union SG: waarom RSCA wél hoop koestert

Union SG won met 1-3 van RSC Anderlecht. Maar net als in de heenmatch in het Lotto Park, had Union ...

91
91
'Union SG neemt afscheid: Mac Allister vult de kassa'

Union SG gaat in de zomer weer een resem sterkhouders verliezen. Dat staat nu al vast. Eén ...

325
325
Beerschot haalt slag thuis, leegloop bij Lokeren

Beerschot strijdt nog volop voor promotie en neemt het vanavond op tegen Patro Eisden. De Kielse ...

145
145
Club Brugge heeft plots enorme Ruud Vormer-vibes

Club Brugge is met een 12 op 15 zeer goed bezig in de Play-Offs, al doet Union SG nog altijd beter. ...

540
540

Meer sportnieuws