Club Brugge wil de boel opschudden met oorlogsmachine

door
Club Brugge wil de boel opschudden met oorlogsmachine

De laatste geruchten wijzen naar Koki Machida van Union SG als mogelijke defensieve versterking voor Club Brugge. Het eventuele vertrek van de Japanner zou een zware aderlating betekenen voor de Brusselaars, maar een stevige kwaliteitsinjectie voor de West-Vlamingen.

Stephen Van den Berg, een van de fysiotherapeuten bij Union SG, beschrijft Machida in La Dernière Heure als een ware oorlogsmachine vanwege de combinatie van zijn fysieke en mentale kracht. Daarnaast beschikt de 26-jarige ook nog eens over grote offensieve kwaliteiten.

LEES OOK: Garcia negeert JPL-smaakmaker: "Als je mijn mening vraagt ..."

Mannaert wil Union stevige klap verkopen

Club Brugge heeft zich donderdagavond - weliswaar met moeite - weten te kwalificeren voor de poulefase van de UEFA Conference League. Het 2-2 gelijkspel tegen Osasuna liet zien dat er nog wel wat werk aan de winkel is, vooral op defensief gebied.

“Toch nog één bedenking: het valt te hopen dat Club ofwel defensief grote stappen zet, ofwel Vincent Mannaert nog een nieuwe verdediger vindt. Het is nodig, want dit was door het oog van de naald”, concludeerde Het Nieuwsblad na het gelijkspel van Club Brugge tegen Osasuna.

De zoektocht naar een nieuwe centrale verdediger begon al op 15 juli, toen Abakar Sylla naar RC Strasbourg vertrok. De laatste geruchten wijzen naar Koki Machida van Union SG als mogelijke versterking voor Club Brugge.

Union heeft deze zomer al veel van zijn belangrijke spelers zien vertrekken, waaronder Teddy Teuma, Victor Boniface, Bart Nieuwkoop, Siebe Van der Heyden en Senne Lynen. In de verdediging is op dit moment alleen Christian Burgess nog overgebleven, waardoor het mogelijke vertrek van Machida dus een zware aderlating zou zijn voor Union SG.

Dolberg kreunde in de duels tegen Machida

Ondanks een hobbelig parcours bij Union SG, waar hij al anderhalf jaar onder contract staat, heeft de Japanse verdediger laten zien dat hij dit seizoen klaar is om een cruciale rol te spelen als basisspeler.

Koki Machida had eerder te maken met de concurrentie met Siebe Van der Heyden en een ernstige blessure, waardoor hij in anderhalf jaar slechts 26 officiële wedstrijden voor Union speelde. Maar als hij speelde, stelde Machida zelden teleur.

Voor Club Brugge zou de komst van een Machida in topvorm een aanzienlijke kwaliteitsinjectie kunnen betekenen. Dit seizoen is Machida echter weer volledig fit en heeft hij het vertrek van Van der Heyden naar RCD Mallorca probleemloos opgevangen.

Vraag bijvoorbeeld maar eens aan Kasper Dolberg hoe hij zijn eerste wedstrijd in de Belgische competitie heeft beleefd tegen de sterke Japanse verdediger. De Standaard stelde vast dat Dolberg kreunde in de duels tegen Machida. “Dolberg maakte op de meest brutale manier kennis met de hardheid en intensiteit van de Belgische competitie.

 Dolberg raakte geen enkele keer voorbij Machida, die naast zijn duelkracht ook toonde dat hij goede voetjes heeft.

Oorlogsmachine Machida

Koki Machida is ijzersterk in het duel, en bijna niet te kloppen in de lucht. De verdediger bezit daarnaast een echte killersmentaliteit, een enorme toewijding en een professionele mindset.

Stephen Van den Berg, een van de fysiotherapeuten bij Union SG, beschrijft Machida als een ware oorlogsmachine vanwege de combinatie van zijn fysieke en mentale kracht. “Hij behoort tot de meest toegewijde spelers die ik in mijn carrière heb gezien. Als we Koki niet kunnen vinden, gaan we eerst naar de fitnessruimte”, verklaarde Van den Berg aan La Dernière Heure.

Naast zijn mentale en fysieke sterktes heeft Machida ook grote offensieve kwaliteiten. Op 26-jarige leeftijd is hij een moderne verdediger die graag de opbouw vanuit de defensie verzorgt en zelfs naar voren oprukt om een overtal te creëren voor zijn ploeg.

Machida beschikt over goede technische vaardigheden, een groot voetballend vermogen, is snel en is rustig aan de bal. “Hij is aanwezig in de duels, draagt vaak iets bij aanvallend en slaagt erin om de spelbouw succesvol te maken’, analyseerde zijn voormalige coach Felice Mazzu.

Bijna naar Anderlecht

Wanneer Koki Machida in actie komt, laat hij doorgaans een sterke indruk achter. Het is geen toeval dat Felice Mazzu de verdediger destijds graag naar RSC Anderlecht had gehaald.

Hoewel Anderlecht uiteindelijk koos voor Jan Vertonghen als defensieve versterking, had La Dernière Heure gemeld dat de toenmalige coach van Anderlecht liever Machida naar het Lotto Park had zien komen.

Mazzu vond de wendbaarheid van de Japanner beter, maar vanwege de specifieke contractuele situaties van beide spelers was het voor Anderlecht eenvoudiger om Vertonghen aan te trekken.

Toen Machida nog voor Kashima Antlers in Japan speelde, stond hij ook op de radar van KV Mechelen, maar een concrete transfer werd nooit serieus besproken. Wouter Vrancken, toenmalige coach van KVM, legde toen uit aan TVL Sportcafé.

“We moeten realistisch zijn als je ziet wat de ploegen voor ons als budget hebben en in januari konden spenderen. Union haalt een speler van 10 miljoen (Kozlowski, nvdr.) en wij hadden ook interesse in Machida, een speler van 3 miljoen. Maar hij was gewoon onhaalbaar voor ons”, zei Vrancken vorig jaar.

Machida zou goed passen bij Club Brugge

Meest recent

Promotie plots in gevaar? KV Kortrijk reageert

De 31ste speeldag in de Challenger Pro League bracht zaterdag een grote verrassing. KV Kortrijk ...

60
60
Is er nog hoop? Nieuwe wending in dossier Bounida

De laatste tijd is het bij de voetbalbond alle hens aan dek om de toekomst van de Rode Duivels ...

41
41
'AA Gent wil Deens koopje doen'

Bij AA Gent is het alweer een seizoen met ups en downs geweest. Desondanks liggen ze wel nog op ...

21
21
Knalprestatie van Stassin, Juve schiet zichzelf in voet

Lucas Stassin was vrijdag dé grote verrassing in de selectie van de Rode Duivels. De jonge ...

17
17
Gent krijgt sterkhouder terug: "Klaar voor start POs"

AA Gent zal er zondag alles aan doen om zijn plaats in de top zes niet meer weg te geven. Daarvoor ...

14
14
Record in zicht: Kompany doet opmerkelijke uitspraak

Bayern München haalde in de voorbije week stevig uit in de Champions League, waarin Atalanta in ...

110
110
SK Beveren bouwt verder aan droomseizoen, remontada Lokeren

SK Beveren is weer een stap dichter bij een absoluut unicum. De Waaslanders maakten thuis gehakt van ...

50
50
Nainggolan doet boekje open over Antwerp en Beerschot

Vrijdagavond kreeg Patro Eisden in de Challenger Pro League een 0-4 om de oren van Beerschot. Het ...

79
79
Zeer verrassende transferwending bij Antwerp?

Antwerp sluit zijn seizoen in de reguliere competitie zondag nog af met een trip naar Leuven. Daarna ...

128
128
'Frankrijk steigert na soap rond Club Brugge-speler'

Bij Club Brugge proberen ze zondag nog een zo goed mogelijke uitgangspositie te veroveren voor de ...

104
104
Milan herpakt zich, dompers voor Lavia en Lokonga

Er stonden zaterdagavond in het buitenland nog enkele interessante affiches op het programma. AC ...

10
10
Club Brugge slikt stevige Vanaken-domper

Club Brugge kon de laatste weken lang niet altijd overtuigen, maar slaagde er wel in om in het spoor ...

373
373
Van Gucht scoort weer: “Ze zet mij op het juiste pad”

Ruben Van Gucht weet als geen ander vrouwelijk schoon aan te trekken. De VRT-man kwam de laatste ...

18
18
'Tast Coucke diep in de buidel? Anderlecht wil dure klepper'

Anderlecht volgt een speler die in Duitsland almaar meer naam maakt, maar goedkoop wordt dit dossier ...

144
144
Oplapwerk bij Club Brugge: dubbele WK-droom doorprikt?

Club Brugge zal volgende week weer een pak internationals zien uitzwermen. Een aantal van hun hoopt ...

85
85
De Mil jubelt: Gent krijgt forse opsteker richting Play-Offs

Behoudens een onwaarschijnlijke afgang plaatst AA Gent zich zondag voor de Champions' Play-Offs. ...

110
110
'Weer kassa voor OHL: zelfs Liverpool meldt zich'

OH Leuven vestigde vorige zomer nog een transferrecord door Ezechiel Banzuzi voor maar liefst 16 ...

43
43
Lukaku laat zich opnieuw zien bij Anderlecht

Wanneer de Rode Duivels binnen enkele dagen op het vliegtuig naar de Verenigde Staten stappen, zal ...

211
211
Garcia keihard: "Zij mogen kruis maken over WK"

De Rode Duivels trekken na het weekend op stage naar de Verenigde Staten om zich voor te bereiden op ...

250
250
Bizarre verdwijning bij Charleroi: "Weet niet waar hij is"

Voor Charleroi dreigt het seizoen toch op een ontgoocheling te eindigen. Even mochten de Carolo's ...

44
44
Yves Vanderhaeghe bezorgt ex-club ongeziene mokerslag

De competitie in de Challenger Pro League leek er lange tijd één op twee snelheden. ...

137
137
Drie dolle minuten waren genoeg: Bayern blijft razen

Bayern München blijft door het seizoen razen. Nadat het eerder op de week al vlot afrekende met ...

85
85
'Titanenstrijd voor goudhaantje: Mechelen eist 7 miljoen'

KV Mechelen beleeft een topseizoen en is zelfs een speeldag voor het einde van de reguliere ...

346
346
Portugal draait Rode Duivels een loer en overtuigt talent

De laatste jaren is er heel wat te doen over Belgische talenten met een dubbele nationaliteit. De ...

85
85
"Speelde ik bij Anderlecht, was ik Rode Duivel geweest"

Het lijkt erop dat de Rode Duivels weer naast een talent zullen grijpen, want het heeft er alle ...

123
123

Meer sportnieuws