Club Brugge wil de boel opschudden met oorlogsmachine

door
Club Brugge wil de boel opschudden met oorlogsmachine

De laatste geruchten wijzen naar Koki Machida van Union SG als mogelijke defensieve versterking voor Club Brugge. Het eventuele vertrek van de Japanner zou een zware aderlating betekenen voor de Brusselaars, maar een stevige kwaliteitsinjectie voor de West-Vlamingen.

Stephen Van den Berg, een van de fysiotherapeuten bij Union SG, beschrijft Machida in La Dernière Heure als een ware oorlogsmachine vanwege de combinatie van zijn fysieke en mentale kracht. Daarnaast beschikt de 26-jarige ook nog eens over grote offensieve kwaliteiten.

LEES OOK: Club of Union kampioen? "Half mirakel als zij het halen"

Mannaert wil Union stevige klap verkopen

Club Brugge heeft zich donderdagavond - weliswaar met moeite - weten te kwalificeren voor de poulefase van de UEFA Conference League. Het 2-2 gelijkspel tegen Osasuna liet zien dat er nog wel wat werk aan de winkel is, vooral op defensief gebied.

“Toch nog één bedenking: het valt te hopen dat Club ofwel defensief grote stappen zet, ofwel Vincent Mannaert nog een nieuwe verdediger vindt. Het is nodig, want dit was door het oog van de naald”, concludeerde Het Nieuwsblad na het gelijkspel van Club Brugge tegen Osasuna.

De zoektocht naar een nieuwe centrale verdediger begon al op 15 juli, toen Abakar Sylla naar RC Strasbourg vertrok. De laatste geruchten wijzen naar Koki Machida van Union SG als mogelijke versterking voor Club Brugge.

Union heeft deze zomer al veel van zijn belangrijke spelers zien vertrekken, waaronder Teddy Teuma, Victor Boniface, Bart Nieuwkoop, Siebe Van der Heyden en Senne Lynen. In de verdediging is op dit moment alleen Christian Burgess nog overgebleven, waardoor het mogelijke vertrek van Machida dus een zware aderlating zou zijn voor Union SG.

Dolberg kreunde in de duels tegen Machida

Ondanks een hobbelig parcours bij Union SG, waar hij al anderhalf jaar onder contract staat, heeft de Japanse verdediger laten zien dat hij dit seizoen klaar is om een cruciale rol te spelen als basisspeler.

Koki Machida had eerder te maken met de concurrentie met Siebe Van der Heyden en een ernstige blessure, waardoor hij in anderhalf jaar slechts 26 officiële wedstrijden voor Union speelde. Maar als hij speelde, stelde Machida zelden teleur.

Voor Club Brugge zou de komst van een Machida in topvorm een aanzienlijke kwaliteitsinjectie kunnen betekenen. Dit seizoen is Machida echter weer volledig fit en heeft hij het vertrek van Van der Heyden naar RCD Mallorca probleemloos opgevangen.

Vraag bijvoorbeeld maar eens aan Kasper Dolberg hoe hij zijn eerste wedstrijd in de Belgische competitie heeft beleefd tegen de sterke Japanse verdediger. De Standaard stelde vast dat Dolberg kreunde in de duels tegen Machida. “Dolberg maakte op de meest brutale manier kennis met de hardheid en intensiteit van de Belgische competitie.

 Dolberg raakte geen enkele keer voorbij Machida, die naast zijn duelkracht ook toonde dat hij goede voetjes heeft.

Oorlogsmachine Machida

Koki Machida is ijzersterk in het duel, en bijna niet te kloppen in de lucht. De verdediger bezit daarnaast een echte killersmentaliteit, een enorme toewijding en een professionele mindset.

Stephen Van den Berg, een van de fysiotherapeuten bij Union SG, beschrijft Machida als een ware oorlogsmachine vanwege de combinatie van zijn fysieke en mentale kracht. “Hij behoort tot de meest toegewijde spelers die ik in mijn carrière heb gezien. Als we Koki niet kunnen vinden, gaan we eerst naar de fitnessruimte”, verklaarde Van den Berg aan La Dernière Heure.

Naast zijn mentale en fysieke sterktes heeft Machida ook grote offensieve kwaliteiten. Op 26-jarige leeftijd is hij een moderne verdediger die graag de opbouw vanuit de defensie verzorgt en zelfs naar voren oprukt om een overtal te creëren voor zijn ploeg.

Machida beschikt over goede technische vaardigheden, een groot voetballend vermogen, is snel en is rustig aan de bal. “Hij is aanwezig in de duels, draagt vaak iets bij aanvallend en slaagt erin om de spelbouw succesvol te maken’, analyseerde zijn voormalige coach Felice Mazzu.

Bijna naar Anderlecht

Wanneer Koki Machida in actie komt, laat hij doorgaans een sterke indruk achter. Het is geen toeval dat Felice Mazzu de verdediger destijds graag naar RSC Anderlecht had gehaald.

Hoewel Anderlecht uiteindelijk koos voor Jan Vertonghen als defensieve versterking, had La Dernière Heure gemeld dat de toenmalige coach van Anderlecht liever Machida naar het Lotto Park had zien komen.

Mazzu vond de wendbaarheid van de Japanner beter, maar vanwege de specifieke contractuele situaties van beide spelers was het voor Anderlecht eenvoudiger om Vertonghen aan te trekken.

Toen Machida nog voor Kashima Antlers in Japan speelde, stond hij ook op de radar van KV Mechelen, maar een concrete transfer werd nooit serieus besproken. Wouter Vrancken, toenmalige coach van KVM, legde toen uit aan TVL Sportcafé.

“We moeten realistisch zijn als je ziet wat de ploegen voor ons als budget hebben en in januari konden spenderen. Union haalt een speler van 10 miljoen (Kozlowski, nvdr.) en wij hadden ook interesse in Machida, een speler van 3 miljoen. Maar hij was gewoon onhaalbaar voor ons”, zei Vrancken vorig jaar.

Machida zou goed passen bij Club Brugge

Meest recent

Flops kosten Genk duur: De Condé onder vuur

KRC Genk greep naast de top zes en mag, ondanks de geslaagde campagne in Europa, dus gerust spreken ...

100
100
België vs VS op tv: waar kijk je live naar de Rode Duivels?

De Rode Duivels trappen zaterdagavond hun oefencampagne richting het WK af. In Atlanta kruisen de ...

174
174
Alderweireld ontroert met stap die niemand verwacht

Toby Alderweireld was deze week nog te zien in het Play-programma Komen Eten, waar hij een zeer ...

34
34
VS en België sluiten deal: opvallende details oefenduel

De Rode Duivels werken zaterdagavond een oefenwedstrijd af tegen de Verenigde Staten. Die partij zal ...

86
86
Vertrekkansen stijgen: Tresoldi imponeert in Duitsland

Nicolo Tresoldi heeft zich de voorbije weken serieus in de kijker gespeeld bij Club Brugge. Het zal ...

137
137
Godts al gedumpt? Garcia kiest andere Duivel

Mika Godts is eindelijk Rode Duivel, maar dat voelt voorlopig meer als een test dan als een echte ...

121
121
'Afscheid na 89 duels: Kompany stuurt international door'

Ook bij Bayern München wordt van de interland-break gebruik gemaakt om de krijtijnen voor ...

39
39
'Atlético, Dortmund, ...: Club is eerste smaakmaker kwijt'

Dat Club Brugge tijdens de zomermercato verschillende sterkhouders zal verliezen, staat inmiddels ...

215
215
Verenigde Staten-België: Garcia kiest onuitgegeven basiself

De Rode Duivels beginnen zaterdagavond aan hun oefenvierluik in aanloop naar het ...

412
412
'Milan en PSG doen Barça gruwen: knaltransfer in gevaar'

FC Barcelona is momenteel al drukke plannen aan het maken voor de komende zomermercato. De club zou ...

68
68
Duivels-fans worden gek: De Bruyne dropt toekomstbommetje

Kevin De Bruyne moet komende zomer één van dé Belgische speerpunten op het WK ...

135
135
Interlands: Oranje herpakt zich, Wirtz wervelt, Spaans statement

Vrijdagavond werden heel wat interessante oefenwedstrijden met oog op het WK afgewerkt. Zo wist ...

150
150
Enorme lof voor Anderlecht: "Grootste en beste van België"

RSC Anderlecht heeft niet zijn beste jaren achter de rug, maar blijft beschikken over een puike ...

455
455
Club of Union kampioen? "Half mirakel als zij het halen"

Terwijl de ogen in de komende dagen gericht zijn op de nationale ploeg, is het toch ook al uitkijken ...

352
352
Gouden zege Jonge Duivels: Vermeeren behoedt Vermant van rotavond

De Belgische beloften hebben vrijdagavond een cruciale overwinning geboekt in hun ...

238
238
Garcia geeft basiself-hint: slecht nieuws voor één Duivel

De Rode Duivels staan zaterdagavond voor een interessante test met oog op het WK. In Atlanta wordt ...

253
253
'Liverpool lanceert heuse transferraket na vertrek Salah'

Liverpool FC maakte deze week bekend dat clubboegbeeld Mohamed Salah na het seizoen andere oorden ...

219
219
Duranville doet boekje open over Anderlecht-comeback

De Belgische beloften spelen vrijdagavond een belangrijke EK-kwalificatiewedstrijd tegen Oostenrijk. ...

149
149
Open oorlog Napoli vs. Lukaku: De Bruyne komt met reactie

De voorbije dagen is een heus conflict ontstaan tussen Romelu Lukaku en zijn club SSC Napoli. De ...

163
163
Europese barrages: dé favorieten voor laatste WK-tickets

Tijdens de huidige interland-periode worden de resterende zes ticket voor het WK uitgedeeld. Vier ...

69
69
Onrust groeit rond De Cat: fout van Garcia?

De naam van Nathan De Cat springt in het oog bij de Rode Duivels, maar achter die selectie groeit ...

207
207
"Doet pijn hen zo te zien" - grote zorgen rond RSCA-tweetal

RSC Anderlecht heeft zich dan toch geplaatst voor de Champions' Play-Offs, maar de manier waarop ...

475
475
Club Brugge scherpt de messen: zinderend transferoffensief

Terwijl de spotlights deze week op de nationale ploegen zijn gerichten, kunnen de clubs hun plannen ...

451
451
'Anderlecht likt wonden: miljoenenaankoop buitenspel'

De boekhouding kleurt langzaam maar zeker groen bij RSC Anderlecht, dat weliswaar nog altijd op de ...

323
323
'Kroatisch talent zet koers richting Jupiler Pro League'

Onze competitie blijkt alsmaar meer een kweekvijver voor talent. Niet alleen jonge Belgen, ook ...

156
156

Meer sportnieuws