Overmars meteen transfermarkt op met Champions League-miljoenen

937
Overmars meteen transfermarkt op met Champions League-miljoenen

Antwerp won woensdag van AEK Athene en sleepte zo een historische deelname aan de Champions League in de wacht. Na de dubbel alweer een nieuwe mijlpaal in een sprookjesachtig 2023 voor de Great Old. Daarvoor betaalde het helaas wel een zware tol, want na ruim een uur moest Toby Alderweireld de strijd staken. Het sein voor Marc Overmars om de centen meteen weer te laten rollen?

Sven Jaecques hield zijn hart even vast toen Alderweireld na een schijnbaar onschuldig luchtduel met zijn schouder uit de kom naar de kant moest. De CEO vreesde toen nog vooral dat het de voorbode zou betekenen van een slechte afloop in Griekenland. Gelukkig stelden zijn makkers de kwalificatie ook zonder hun rots in de branding veilig, maar nadat hij ter plaatse werd afgevoerd richting het ziekenhuis wacht heel Deurne-Nood toch in spanning af hoe het nu precies met de aanvoerder is gesteld.

LEES OOK: Vandenbempt voorspelt JPL-revelatie: “Hij toont lef”

Alderweireld out

Vast staat alleszins dat Alderweireld, die tot dan andermaal pal stond, het strijdtoneel niet zomaar zou verlaten. Op 34-jarige leeftijd is de ex-Rode Duivel, onder meer afgehaakt om zich volledig te focussen op Antwerp, nog steeds een betrouwbaar brok graniet. Van alle veldspelers had alleen zijn inmiddels vertrokken maatje Willian Pacho vorig seizoen meer kilometers op de teller. Nadat zijn hamstring het begaf in de halve finale van de Croky Cup lag Alderweireld toen drie weken in de lappenmand.

Het eerste verdict wijst in dezelfde richting, en dus moet het stamnummer één haar kapitein weer een tijdje missen – al komt de aanstaande interlandbreak net als toen niet ongelegen. "Deze ploeg. Deze kracht. Deze niet te stoppen vechtlust. Champions League, Antwerp komt eraan!", hield Alderweireld zelf achteraf de moed erin. De eerste speeldag staat echter al binnen drie weken op het programma. Is de verdediger, die er zo naar uitkeek om de hymne in zijn stad te horen, dan van de partij?

Onmisbare leider

Indien niet vormt Zeno Van Den Bosch een volwaardig alternatief. Ook met de 20-jarige invaller tussen de lijnen hield Antwerp gedurende een halfuur al bij al makkelijk stand tegen de aanvallend onmondige Grieken. Van Den Bosch bewees zo nogmaals dat Mark van Bommel, net zoals Marc Overmars sowieso een voorstander van het eerste uur, ook op hem kan rekenen wanneer het om de knikkers gaat. Samen met Soumaïla Coulibaly, die wederom wist te bekoren, gaf hij nauwelijks nog een kans weg.

"Maar ik hoop toch dat we Toby niet te lang moeten missen. Hij is heel belangrijk voor dit team", aldus Van Bommel. Een understatement. Alderweireld is de leider van de verdediging en samen met Vincent Janssen bij uitbreiding van het hele elftal. Niet toevallig ontwikkelde Pacho zich aan zijn zijde tot een goudklomp, een traject dat Coulibaly kan volgen. Dat de voor het overige vrij jeugdige troepen, vooral dan in de as, van Van Bommel zo volwassen acteren is voor een groot stuk hun verdienste.

Geen gekke dingen

Behalve zijn ervaring is Alderweireld bovendien defensief nog altijd onverzettelijk én essentieel in de opbouw. Af en toe een joker voorin zelfs, zo bleek bij zijn nu al legendarische titeldoelpunt. Volstaat een jong veulen dan als eventuele vervanger? "We zitten al krap achterin", geeft Overmars toe dat de spoeling momenteel dun is. Meer dan een back of spelverdeler, eveneens nog welkom op de Bosuil, was een extra centrale verdediger al voor de heenmatch volgens hem daarom dé prioriteit.

Hopelijk valt de schade mee, maar door de blessure van Alderweireld lijkt dat vandaag meer dan ooit het geval. De minstens 20 miljoen die Antwerp straks opstrijkt op het kampioenenbal komen misschien dus direct handig van pas, al hoeven we volgens Jaecques geen gekke dingen te verwachten. Wel houdt Overmars zijn ogen open voor lastminute opportuniteiten, die weliswaar louter welkom zijn als ze een versterking vormen. Om de rust te bewaren vermijdt Van Bommel liever overtollige ballast.

Beperkte alternatieven

Al staat hij altijd open voor vers bloed. "We hebben al drie spelers om naast Toby te posteren", stelde Overmars zijn coach in de voorbereiding gerust. De directeur voetbalzaken had het toen over Van Den Bosch, Ritchie De Laet en Gaston Avila – op Björn Engels wordt niet meer gerekend. Coulibaly kwam erbij, maar Avila trok intussen verrassend naar Ajax terwijl De Laet voornamelijk op de zijkanten nodig blijkt. Mede door het afscheid van Avila zijn de opties ook daar tenslotte gelimiteerd.

Ondanks de bevredigde prestatie van Sam Vines in Athene probeert Antwerp daarom om Fodé Ballo-Touré los te weken bij AC Milan. Het CL-ticket kan een handje helpen om hem en andere targets alsnog te overtuigen. Ten opzichte van de eerdere zomeraanwinsten zou de 26-jarige linksachter de nodige ervaring met zich meebrengen. "We hebben best wat talenten. Daar mag wel nog wat power bij", vond Overmars in juli. Sindsdien streek vooral nog meer jeugdig geweld neer in Deurne-Noord.

'Beperkt budget'

Zijn bedoeling is dan ook om de landskampioen zelfredzaam te maken. Te meer nu Paul Gheysens de geldkraan naar verluidt heeft dichtgedraaid. "De bomen groeien bij ons ook niet tot in de hemel. Dat denkt men wel, maar dat is niet zo", onderstreepte Overmars deze zomer alvast meermaals dat hij het met een beperkt budget moet stellen. Al blijkt dat wel relatief: George Ilenikhena en Mandela Keita sloegen achtereenvolgens het clubrecord aan diggelen, ook Coulibaly is een erg dure vogel.

Op uitgaand vlak deden Pacho en Avila de kassa luider rinkelen dan ooit tevoren – Jean Butez en co lijken gewoon op post te blijven. Net als Europees voetbal een noodzaak om de boel gezond te krijgen, aldus Overmars. Niet dat Gheysens zich terugtrekt. Behalve sportief wil de voorzitter zijn investeringen nu ook financieel zien renderen, maar nadat hij reeds meer dan 100 miljoen in de club pompte komt hij zijn engagement om een zoveelste kapitaalsverhoging door te voeren wel nog steeds na.

Meerwaarde creëren

Door de rode cijfers tevens op te fleuren met zelf gegenereerde inkomsten hoopt Gheysens echter zo min mogelijk bij te passen. Zeker na de recente boete voor het overtreden van de Financial Fair Play-regels. Meerwaarde creëren op het veld is dus de boodschap, een kolfje naar de hand van Overmars. Al dan niet met een 'creatieve' constructie zoals in het geval van Keita en Coulibaly, twee nieuwkomers die allebei meteen een stevig steentje bijdroegen aan de kwalificatie voor het kampioenenbal.

Ondanks het vertrouwen in Van Den Bosch willen Gheysens en co daar geen mal figuur slaan. En dus wordt de bijhorende jackpot wellicht aangewend om nog snel een back-up voor Alderweireld in huis te halen. De tijd dringt dan wel, hoewel de transfermarkt bij ons pas op 6 september sluit. Niet alleen gaan de deuren elders vroeger dicht, maandag moet de Europese lijst al ingediend worden. Overmars zal dan ook overuren moeten draaien wil hij de selectie wél nog klaar krijgen voor die deadline.

Dilemma van Overmars

In de zoektocht naar zulk een late kwaliteitsinjectie hinkt de Nederlander, die in nog een aantal andere hangende dossiers mogelijk eveneens een tandje bijsteekt, ongetwijfeld op twee gedachten. Gaat hij ook achterin op jacht naar iemand die op termijn een forse winst kan opleveren? Of voegt Overmars dan toch nog een ancien toe aan de kern om Alderweireld, met wiens afwezigheid dus géén rekening werd gehouden, zijn taken te verlichten? Eén ding is zeker: de lat ligt bijzonder hoog op de Bosuil.

"We verdedigen heel goed en dat komt omdat we zo'n groep vormen", wees een glunderende Van Bommel op de hechte bende die hij smeedde als bepalende factor voor de stevige organisatie die woensdag nog maar eens werd neergepoot. De kracht van Antwerp ligt achterin, met Alderweireld als katalysator. Helaas blijkt zelfs Mega Toby niet van staal. Vorig jaar nam de Great Old na de exit van Michael Frey een risico met Janssen als enige spits. Een gok die het gezien de drukkere kalender dit keer niet kan wagen.

AD

Antwerp moet centraal achterin nog op zoek naar ...

Meest recent

'Leko houdt adem in: strijd om Tresoldi barst los'

In het slot van de mercato lijkt er plots nog heel wat te bewegen bij Club Brugge. Op inkomend ...

71
71
'Kassa rinkelt bij Club Brugge: goudhaantje pakt koffers'

Club Brugge streek deze zomer al zo'n 80 miljoen op aan transferinkomsten, maar in het slot van de ...

132
132
De Bruyne verbaast met straffe uitspraken na glansrol

Kevin De Bruyne (35) kende een moeilijk WK waar hij niet echt zijn stempel kon drukken bij de Rode ...

38
38
Vandenbempt voorspelt JPL-revelatie: “Hij toont lef”

De Jupiler Pro League is drie speeldagen ver en de analisten maken al een eerste (vroege) balans op. ...

112
112
Vanderbiest onder druk bij KV Mechelen: “Labiele omstandigheden”

KV Mechelen is niet goed gestart aan het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League. Malinwa stond ...

138
138
'Last-minute vuurwerk bij Club: megadeal in stroomversnelling'

Club Brugge haalde deze zomer al een riant bedrag op met de verkoop van verschillende spelers. En ...

377
377
'Straffe JPL-comeback Bodart; ook KVM haalt oude bekende'

Het eindspel is stilaan ingezet op de zomerse transferperiode. Maar er zitten nog heel wat ...

230
230
Hard dilemma Van Bommel: grote naam gedumpt bij Duivels?

Eind september vatten de Rode Duivels hun Nations League-campagne aan met een XXL-interlandperiode ...

680
680
Club shopt bij Kompany: opvallende transferdetail lekt uit

Even leek het erop dat Club Brugge na de komst van Matteo Dams klaar was met zijn transferwerk aan ...

524
524
'Liverpool tot uiterste: spectaculaire opvolger Salah nabij'

Liverpool FC heeft tijdens de openingsspeeldag van de Premier League slechts op het nippertje een ...

156
156
Hans Vanaken emotioneel: boodschap Club raakt diep

Hij heeft in Brugge intussen zowat alles meegemaakt. Grote overwinningen, prijzen, moeilijke ...

419
419
Engeland schrikt van bekentenis Tielemans: “Wat?”

Een luchtige uitspraak van Youri Tielemans zorgt plots voor ophef in Engeland. Na de pijnlijke ...

198
198
'Club Brugge zet record scherper: kaap van 50 miljoen'

Vooraf werd al aangekondigd dat Club Brugge wel eens een bijzonder drukke zomer tegemoet kon gaan. ...

729
729
Lardot velt verdict: Antwerp en Club Brugge bevoordeeld?

Afgelopen weekend stond in de Jupiler Pro League speeldag drie op het programma. Zoals gebruikelijk ...

700
700
Sam Kerkhofs bracht Steven Defour op een verrassend pad

Steven Defour heeft door de jaren heen heel wat meegemaakt, zowel op als naast het voetbalveld. De ...

137
137
'Ahoka neemt afscheid: Antwerp all-in voor vervanger'

Terwijl de fans nog altijd aan het bekomen zijn, gaat Antwerp na het knotsgekke 4-4 gelijkspel tegen ...

307
307
'Club Brugge pakt uit: winger Bayern medisch gekeurd'

Ruim een week voor het sluiten van de transfermarkt leek het inkomend huiswerk van Club Brugge al ...

630
630
Marc Coucke verrast iedereen met plotse gezinsuitbreiding

Marc Coucke vierde wederom feest dit weekend. De ondernemer nam de bekende restaurantketen Amadeus ...

268
268
Kwalijk gerucht: 'Trainer kreeg commissie op transfer Club'

Bij Club Brugge lijken ze voorlopig klaar te zijn met hun inkomende transferhuiswerk, tenzij ze ...

330
330
Debast eindelijk weer voetballer: "Het was niet makkelijk"

Rudi Garcia rekende de voorbije dagen af met de voetbalbond na zijn ontslag als bondscoach van de ...

50
50
Doku haalt stevig uit naar Rudi Garcia

De Rode Duivels beginnen in september aan hun nieuwe campagne in de Nations League met Mark van ...

642
642
'Nieuwe twist: Lille krijgt volgende bod op Fernandez-Pardo'

Het is een zeer bewogen zomer voor Matias Fernandez-Pardo. De 21-jarige aanvaller was eerst de grote ...

102
102
Borkelmans heeft zeer straffe uitdaging beet

Sinds zijn passage als assistent van Marc Wilmots bij de Rode Duivels is er in de Belgische ...

88
88
Ruben Van Gucht maandenlang gevolgd: opmerkelijke onthulling

Ruben Van Gucht blijft schijnbaar overal opduiken. Controversieel of niet, aan aandacht ...

84
84
Schotse baas komt met straffe onthulling over Pocognoli

Sébastien Pocognoli heeft deze zomer na zijn vertrek bij AS Monaco snel een nieuwe uitdaging ...

93
93

Meer sportnieuws