'Frankrijk op zijn kop: RWDM betaalt 30 miljoen voor speler'

door
'Frankrijk op zijn kop: RWDM betaalt 30 miljoen voor speler'

RWDM heeft een zeer degelijke start genomen in de Jupiler Pro League. Het kreeg wel pandoeringen van Genk en Club Brugge, maar wist desondanks wel zes op twaalf te pakken. Daarmee staat het in de middenmoot, ondanks een zeer smalle kern. Eigenaar John Textor zal de komende dagen wellicht wel nog transfers doen, waaronder mogelijk een zeer opvallende deal.

De Amerikaan gaf dinsdag een persconferentie in Frankrijk in zijn hoedanigheid als eigenaar van Olympique Lyon. Die club maakt al een tijdje jacht op Ernest Nuamah, een 19-jarige flankaanvaller van FC Nordsjaelland, maar slaagt er maar niet in om die deal af te ronden.

LEES OOK: KV Mechelen verbaast met komst nieuwe pion

Betaalt RWDM 30 miljoen?

Op die persconferentie verkondigde Textor dat de deal rond Nuamah wel in orde zal komen, zij het op een creatieve manier. "Een andere club van Eagle Football zal hem kopen en hem daarna uitlenen aan Lyon", klonk het immers. Op die manier wil Textor de regels van de Financial Fair Play omzeilen en in Frankrijk wordt RWDM aangeduid als de club die Lyon uit de nood moet helpen. Dat zou zeer opvallend zijn, want Nuamah zou inclusief bonussen maar liefst 30 miljoen euro moeten kosten.

Voorgeschiedenis met Ganaye

De mogelijke deal zorgt voor heel wat ophef in Frankrijk. Onder meer onderzoeksjournalist Romain Molina toont zich zeer kritisch en merkt op dat tegenwoordig ene Gauthier Ganaye CEO is bij RWDM. Ganaye sloot ook al dergelijke deals tijdens zijn periode bij KV Oostende, dat in de zomer van 2021 zowat 6 miljoen euro neertelde om vier spelers aan te trekken voor zusterclub AS Nancy. "Illegaal is het niet, maar de bevoegde instanties zouden hier toch paal en perk aan moeten stellen", vindt Molina.

Vind je dit soort deals moeten kunnen?

Meest recent

'Renard moet écht vrezen na nieuwe onthulling'

Olivier Renard krijgt steeds meer kritiek nadat de afgelopen drie transferperiodes niet goed waren. ...

184
184
'Anderlecht weigerde dit monsterbod op De Cat'

RSC Anderlecht verkocht op de slotdag van de mercato Nilson Angulo aan Sunderland. De Brusselaars ...

305
305
Patro Eisden verrast met pikante transfer

Patro Eisden heeft op de valreep nog een transfer weten af te ronden. De club uit de Challenger Pro ...

35
35
'JPL of niet? Hasi zorgt voor héél vreemde wending'

Besnik Hasi is weg bij Anderlecht na het debacle in Standard. Zijn passage was opnieuw kort, zoals ...

208
208
Westerlo en Cercle Brugge laten alsnog spelers vertrekken

Westerlo kreeg vanuit Turkije het sein om deze mercato winst te maken en de loonmassa moest ook naar ...

26
26
Renard met vreemde zet: RSCA lijkt 'oude fout' weer te maken

RSC Anderlecht is hardleers. De club zat jaren geleden financieel zwaar in de problemen toen Peter ...

383
383
Verhuurde JPL-spelers: Buffalo steekt in absolute bloedvorm

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

69
69
'Kassa rinkelt in Genk: toptransfer in kannen en kruiken'

In de meeste landen is de wintermercato sinds maandag gesloten, maar in Turkije kunnen clubs nog tot ...

326
326
Gheysens in vieze papieren: Antwerp in de etalage?

Van het voorspelde winteroffensief kwam weinig in huis bij Antwerp, waar Paul Gheysens nochtans ...

403
403
Dag Allemaal: Vlasic stuurt fel signaal naar Van Gucht

Sinds een aantal jaren zijn sportanker Ruben Van Gucht en voormalig hoogspringkampioene Blanka ...

526
526
Club NXT verovert Europa: nieuwe stunt in Youth League

Terwijl het eerste efltal van Club Brugge wist door te stoten naar de play-offs van de Champions ...

285
285
'Hasi out, Fink in: schaduwlijst Anderlecht lekt uit'

RSC Anderlecht nam zondag afscheid van Besnik Hasi, en dus moet de recordkampioen nog maar eens op ...

540
540
KRC Genk verrast vriend en vijand met nieuwe spits

Op de slotdag van de wintermercato haalde KRC Genk met Emile Doucouré nog een beloftevolle ...

422
422
Schokkend: Sporza-journaliste gooit vuile VRT-was buiten

Sporza. Voor velen klinkt het als een keurmerk. Degelijk. Betrouwbaar. Onaantastbaar bijna. In ...

205
205
Vermant in de lappenmand: kopzorgen bij Club Brugge

Club Brugge verloor zondag de topper tegen Union. Ivan Leko maakte geen al te beste beurt in het ...

489
489
'Anderlecht zoekt trainer: plottwist van formaat?'

Na een drukke Deadline Day kan de rust nog niet meteen weerkeren bij RSC Anderlecht, dat na het ...

625
625
Club-bestuur in vuurlinie: groot risico wintermercato

Club Brugge bleef relatief rustig op de wintermercato. Ondanks enkele vertrekkers en de belofte om ...

527
527
Standard incasseert uppercut na euforie Anderlecht

Standard kon afgelopen speeldag vieren na de knappe zege tegen rivaal RSC Anderlecht, maar de ...

120
120
Oorlog Vermeeren in Marseille: De Zerbi reageert

Het gaat er stevig aan toe in Marseille. Arthur Vermeeren werd de afgelopen weken telkens op de bank ...

220
220
Anderlecht-bestuur afgemaakt: “Hasi niet enige probleem"

RSC Anderlecht heeft besloten om Besnik Hasi te ontslaan. Paars-Wit greep in na de zure nederlaag ...

302
302
Halve finales Croky Cup: waar en wanneer op TV te bekijken?

De halve finales van de Croky Cup staan voor de deur. Sporting Charleroi neemt het op tegen Union SG ...

335
335
‘Vreemde keuzes Club Brugge: veel werk op de plank’

Club Brugge beloofde versterkingen, maar uiteindelijk bleef het bij één: Felix ...

492
492
STVV leeft meer dan ooit: zelfs tot in Japan succes

Sint-Truiden VV beleeft een topseizoen. Wouter Vrancken heeft de orde goed op zaken bij STVV en de ...

105
105
Alarm bij KRC Genk: Hayen krijgt stevige waarschuwing

KRC Genk won afgelopen speeldag van Dender, maar het was zonder glans tegen de rode lantaarn van de ...

493
493
Opvolger van Hasi: twee Anderlecht-opties afgeschoten

Na het ontslag van Besnik Hasi bij Anderlecht is de geruchtenmolen op hol geslagen. De ene naam na ...

465
465

Meer sportnieuws