'Frankrijk op zijn kop: RWDM betaalt 30 miljoen voor speler'

door stemmen
'Frankrijk op zijn kop: RWDM betaalt 30 miljoen voor speler'

RWDM heeft een zeer degelijke start genomen in de Jupiler Pro League. Het kreeg wel pandoeringen van Genk en Club Brugge, maar wist desondanks wel zes op twaalf te pakken. Daarmee staat het in de middenmoot, ondanks een zeer smalle kern. Eigenaar John Textor zal de komende dagen wellicht wel nog transfers doen, waaronder mogelijk een zeer opvallende deal.

De Amerikaan gaf dinsdag een persconferentie in Frankrijk in zijn hoedanigheid als eigenaar van Olympique Lyon. Die club maakt al een tijdje jacht op Ernest Nuamah, een 19-jarige flankaanvaller van FC Nordsjaelland, maar slaagt er maar niet in om die deal af te ronden.

LEES OOK: Club Brugge in beroep: énorm CPL-probleem in de maak

Betaalt RWDM 30 miljoen?

Op die persconferentie verkondigde Textor dat de deal rond Nuamah wel in orde zal komen, zij het op een creatieve manier. "Een andere club van Eagle Football zal hem kopen en hem daarna uitlenen aan Lyon", klonk het immers. Op die manier wil Textor de regels van de Financial Fair Play omzeilen en in Frankrijk wordt RWDM aangeduid als de club die Lyon uit de nood moet helpen. Dat zou zeer opvallend zijn, want Nuamah zou inclusief bonussen maar liefst 30 miljoen euro moeten kosten.

Voorgeschiedenis met Ganaye

De mogelijke deal zorgt voor heel wat ophef in Frankrijk. Onder meer onderzoeksjournalist Romain Molina toont zich zeer kritisch en merkt op dat tegenwoordig ene Gauthier Ganaye CEO is bij RWDM. Ganaye sloot ook al dergelijke deals tijdens zijn periode bij KV Oostende, dat in de zomer van 2021 zowat 6 miljoen euro neertelde om vier spelers aan te trekken voor zusterclub AS Nancy. "Illegaal is het niet, maar de bevoegde instanties zouden hier toch paal en perk aan moeten stellen", vindt Molina.

Vind je dit soort deals moeten kunnen?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

109
109
'Union stevent af op jackpot: clubrecord aan diggelen'

Het succes eiste de voorbije jaren telkens zijn tol bij Union, dat steevast een resem sterkhouders ...

18
18
Anderlecht all-in: duo klaargestoomd voor bekerfinale

Donderdag is het D-Day voor RSC Anderlecht, dat zijn seizoen moet zien te redden in de bekerfinale ...

35
35
'Rigaux richting exit: charmeoffensief Club Brugge'

De titelkoorts neemt stilaan toe bij Club Brugge, dat zondag eerste achtervolger Union ontvangt. ...

68
68
'Oosting in vieze papieren: nieuwe T1 voor Antwerp?'

Heel even leek Antwerp zich nog te mengen in de strijd om een Europees ticket, maar na de pijnlijke ...

56
56
Club Brugge vs. parket: Verhaeghe verneemt verdict

Dankzij de vlotte 2-0 zege tegen STVV blijft Club Brugge op titelkoers, maar buiten de lijnen zitten ...

151
151
Opvolging Mignolet: 'Club klopt aan in Premier League'

Club Brugge gaat een bijzonder drukke zomermercato tegemoet en zal vers bloed moeten aantrekken op ...

169
169
"Komende 10 jaar" - Ferdinand dropt spectaculaire Lammens-uitspraak

Manchester United keert volgend seizoen terug in de Champions League en staat op punt om het seizoen ...

136
136
Hartverzakking Garcia: De Bruyne plots afwezig bij Napoli

Binnen exact één maand is het zover: dan trappen Mexico en Zuid-Afrika het ...

121
121
'Tzolis niet te houden: duizelingwekkende transfersom'

Christos Tzolis blijft tijdens de Champions' Play-Offs de knappe prestatie aan mekaar rijgen. Het ...

467
467
Nieuwe beelden duiken op: Coosemans nóg feller door het lint

Colin Coosemans heeft tijdens de zevende speeldag van de Champions' Play-Offs geen al te beste beurt ...

681
681
‘Club Brugge sloopt Bayat met brutale transferzet’

Club Brugge verkent opnieuw de transfermarkt en dat zorgt meteen voor nervositeit bij de ...

404
404
Lardot veroordeelt AA Gent-RSCA: "Schuld van spelers"

Nu de spanning alsmaar toeneemt in de play-offs, komt ook de arbitrage weer onder een vergrootglas ...

208
208
WK in gevaar: sterkhouder Rode Duivels in lappenmand

Vrijdag maakt Rudi Garcia bekend welke 26 namen zijn schifting voor het WK hebben overleefd. Helaas ...

122
122
Radja Nainggolan verrast met héél opvallende uitdaging

Radja Nainggolan is ook op zijn 38ste nog van goudwaarde voor zijn club Patro Eisden Maasmechelen. ...

79
79
'Club Brugge in paniek: Feyenoord all-in voor Rigaux'

Ongeacht de verdere afloop in de titelrace gaat Club Brugge een drukke zomer tegemoet. Zowel op ...

206
206
Anderlecht hakt knoop door: einde seizoen Cvetkovic?

RSC Anderlecht schoot zichzelf nog maar eens in de voet op bezoek bij AA Gent, waar Mihajlo ...

415
415
Verheyen en Van der Elst zorgen voor magisch moment

Club Brugge heeft zaterdagavond opnieuw een krachtig signaal gestuurd in de titelstrijd. Blauw Zwart ...

190
190
Leye baalt stevig: dit ontbrak er bij pover AA Gent

AA Gent blijft pover presteren in de Champions’ Play-Offs. Gewogen en voorlopig veel te licht ...

102
102
Westerlo neemt na twee jaar afscheid van verdediger

Bij KVC Westerlo gaan ze een drukke transferzomer tegemoet. De Kemphanen zullen heel wat jongens ...

35
35
Geloof in Europe play-offs: "Grootste club van België"

Standard maakt zich klaar voor een absolute topaffiche tegen KRC Genk. De Vurige Stede zal nog eens ...

298
298
'Opvolger Rigaux: tweede naam duikt op bij Club Brugge'

De kans wordt met de dag groter dat Dévy Rigaux Club Brugge gaat verlaten na dit seizoen. Bij ...

279
279
Anderlecht slikt: zware schorsing gevraagd voor Cvetkovic

RSC Anderlecht pakte een punt op het veld van AA Gent, maar baalde wel stevig door de rode kaart van ...

429
429
Vandenbempt looft RSCA-pion: "Een heel goeie speler"

Bij RSC Anderlecht loopt veel talent rond, maar er zijn veel te weinig ervaren en dragende krachten ...

436
436
Wie stopt Club Brugge? "Bijna perfect"

Club Brugge maakte alweer indruk tegen STVV. Net als tegen RSC Anderlecht en AA Gent hadden ze ...

295
295
Lierse SK stelt nieuwe hoofdtrainer officieel voor

Lierse SK heeft vandaag zijn nieuwe trainer voorgesteld. De club zocht een opvolger voor de ...

47
47

Meer sportnieuws