'Frankrijk op zijn kop: RWDM betaalt 30 miljoen voor speler'

door
'Frankrijk op zijn kop: RWDM betaalt 30 miljoen voor speler'

RWDM heeft een zeer degelijke start genomen in de Jupiler Pro League. Het kreeg wel pandoeringen van Genk en Club Brugge, maar wist desondanks wel zes op twaalf te pakken. Daarmee staat het in de middenmoot, ondanks een zeer smalle kern. Eigenaar John Textor zal de komende dagen wellicht wel nog transfers doen, waaronder mogelijk een zeer opvallende deal.

De Amerikaan gaf dinsdag een persconferentie in Frankrijk in zijn hoedanigheid als eigenaar van Olympique Lyon. Die club maakt al een tijdje jacht op Ernest Nuamah, een 19-jarige flankaanvaller van FC Nordsjaelland, maar slaagt er maar niet in om die deal af te ronden.

Betaalt RWDM 30 miljoen?

Op die persconferentie verkondigde Textor dat de deal rond Nuamah wel in orde zal komen, zij het op een creatieve manier. "Een andere club van Eagle Football zal hem kopen en hem daarna uitlenen aan Lyon", klonk het immers. Op die manier wil Textor de regels van de Financial Fair Play omzeilen en in Frankrijk wordt RWDM aangeduid als de club die Lyon uit de nood moet helpen. Dat zou zeer opvallend zijn, want Nuamah zou inclusief bonussen maar liefst 30 miljoen euro moeten kosten.

Voorgeschiedenis met Ganaye

De mogelijke deal zorgt voor heel wat ophef in Frankrijk. Onder meer onderzoeksjournalist Romain Molina toont zich zeer kritisch en merkt op dat tegenwoordig ene Gauthier Ganaye CEO is bij RWDM. Ganaye sloot ook al dergelijke deals tijdens zijn periode bij KV Oostende, dat in de zomer van 2021 zowat 6 miljoen euro neertelde om vier spelers aan te trekken voor zusterclub AS Nancy. "Illegaal is het niet, maar de bevoegde instanties zouden hier toch paal en perk aan moeten stellen", vindt Molina.

Vind je dit soort deals moeten kunnen?

Meest recent

‘Anderlecht gaat los: Italiaanse goalgetter met stip op 1’

Een 18-jarige topschutter uit de Primavera van Genoa staat plots bovenaan de verlanglijst van ...

64
64
JPL-ontslag in de maak? "Ik voel nog veel steun"

Voor Cercle Brugge is het een zeer belangrijke week. De Bruggelingen doen het al vele weken niet ...

15
15
Anderlecht maakt cijfers bekend: voor tweede jaar op rij winst

RSC Anderlecht heeft vandaag de cijfers van zijn jaarrekening meegedeeld. De Brusselaars maakten ...

107
107
STVV geeft drie grote doelstellingen voor komende jaren prijs

STVV maakte bekend dat Nico Eraerts gedelegeerd bestuurder wordt bij de club. David Meekers werkt ...

32
32
'AA Gent & STVV jagen op revelatie Challenger Pro League'

Met meer dan de helft van de reguliere competitie achter de rug staat STVV nog steeds stevig in de ...

49
49
Club onthult bekerselectie: goed & slecht nieuws voor Hayen

Na drie nederlagen in vier matchen kan Club Brugge zich in de achtste finale van de Croky Cup geen ...

143
143
Aanduidingen refs Croky Cup & speeldag 17 bekend

De komende dagen staat achtereenvolgens de achtste finale van de Croky Cup en speeldag 17 in de ...

101
101
Frisse wind bij Antwerp: Oosting warmt Bosuil al op

Antwerp boekte afgelopen zondag een deugddoende 0-1 zege op het veld van Club Brugge. Onder het ...

144
144
'Club Brugge lanceert winteroffensief: toptarget bekend'

Na de 0-1 nederlaag tegen Antwerp luidt de algemene consensus dat Club Brugge voorin nood heeft aan ...

450
450
Jan Boskamp trekt hard besluit: "Zo lang het nog duurt"

Ex-voetballer, trainer en topanalist Jan Boskamp heeft een bijzonder zware periode achter de rug. De ...

85
85
‘Transferstrijd De Cat barst los: monstersom Anderlecht’

Nathan De Cat is dit seizoen volledig doorgebroken bij RSC Anderlecht. Op 17-jarige leeftijd is de ...

414
414
Beerschot brult straffe ambities: “Dat is het hoofddoel”

Beerschot degradeerde afgelopen seizoen van de Jupiler Pro League naar de Challenger Pro League. De ...

132
132
Deschacht snapt niets van Anderlecht: “Zo moe van"

RSC Anderlecht was de grote winnaar van de afgelopen speeldag. Paars-Wit won met het kleinste ...

188
188
Anderlecht boven: Kompany en De Cat maken kans op prijs

De genomineerden voor het sportgala op zondag 14 januari in Schelle zijn bekendgemaakt door Gazet ...

141
141
Straffe comeback: zingende ref blaast iedereen omver

Een bekende scheidsrechter uit Nederland had nooit gedacht dat één zondagmiddag zijn ...

18
18
‘Toekomst Saelemaekers bekend: Duivel maakt knaller’

Alexis Saelemaekers maakte de overstap van RSC Anderlecht naar AC Milan, maar de afgelopen seizoenen ...

126
126
Sonck roept ferme waarschuwing naar Anderlecht

RSC Anderlecht won vorige speeldag van Union SG. Het was al een tijdje geleden dat Paars-Wit de ...

358
358
Standard komt met statement over kandidaat-investeerders

Standard Luik is nog steeds op zoek naar nieuwe investeerders. De afgelopen dagen kwam nieuws naar ...

139
139
Parys stampt na op DAZN: Pro League doet deur dicht

De oorlog tussen DAZN en de Pro League gaat verder. Het tv-contract werd stopgezet door het ...

596
596
Filip Joos doet erg opvallende Anderlecht-uitspraak

RSC Anderlecht wist vorige speeldag rivaal en competitieleider Union SG opzij te zetten in de ...

198
198
Toby Alderweireld richt verrassende boodschap aan De Wever

Toby Alderweireld zit allesbehalve stil sinds zijn afscheid van het voetbal. De man die Antwerp naar ...

243
243
Oosting krijgt meteen grote verrassing bij Antwerp

Royal Antwerp FC won vorige speeldag in het Jan Breydelstadion van Club Brugge. Na het ontslag van ...

246
246
Nucleaire ontploffing: oorlog Brys en Eto’o gaat verder

De oorlog tussen Marc Brys en Samuel Eto’o bij Kameroen is al een tijdje aan de gang. Die ...

139
139
KV Mechelen zorgt voor enorme rel: speler in shock

KV Mechelen heeft met Mauro Lenaerts al een eerste wintertransfer binnen. De aanvaller komt in ...

379
379
Anderlecht-fans verbazen met boycot: al derde keer

RSC Anderlecht heeft de afgelopen weken vertrouwen getankt. In de competitie werd leider Union SG ...

216
216

Meer sportnieuws