'Frankrijk op zijn kop: RWDM betaalt 30 miljoen voor speler'

1047 stemmen
'Frankrijk op zijn kop: RWDM betaalt 30 miljoen voor speler'

RWDM heeft een zeer degelijke start genomen in de Jupiler Pro League. Het kreeg wel pandoeringen van Genk en Club Brugge, maar wist desondanks wel zes op twaalf te pakken. Daarmee staat het in de middenmoot, ondanks een zeer smalle kern. Eigenaar John Textor zal de komende dagen wellicht wel nog transfers doen, waaronder mogelijk een zeer opvallende deal.

De Amerikaan gaf dinsdag een persconferentie in Frankrijk in zijn hoedanigheid als eigenaar van Olympique Lyon. Die club maakt al een tijdje jacht op Ernest Nuamah, een 19-jarige flankaanvaller van FC Nordsjaelland, maar slaagt er maar niet in om die deal af te ronden.

LEES OOK: 'Lyon hakt knoop door over transfers Fofana en Mangala'

Betaalt RWDM 30 miljoen?

Op die persconferentie verkondigde Textor dat de deal rond Nuamah wel in orde zal komen, zij het op een creatieve manier. "Een andere club van Eagle Football zal hem kopen en hem daarna uitlenen aan Lyon", klonk het immers. Op die manier wil Textor de regels van de Financial Fair Play omzeilen en in Frankrijk wordt RWDM aangeduid als de club die Lyon uit de nood moet helpen. Dat zou zeer opvallend zijn, want Nuamah zou inclusief bonussen maar liefst 30 miljoen euro moeten kosten.

Voorgeschiedenis met Ganaye

De mogelijke deal zorgt voor heel wat ophef in Frankrijk. Onder meer onderzoeksjournalist Romain Molina toont zich zeer kritisch en merkt op dat tegenwoordig ene Gauthier Ganaye CEO is bij RWDM. Ganaye sloot ook al dergelijke deals tijdens zijn periode bij KV Oostende, dat in de zomer van 2021 zowat 6 miljoen euro neertelde om vier spelers aan te trekken voor zusterclub AS Nancy. "Illegaal is het niet, maar de bevoegde instanties zouden hier toch paal en perk aan moeten stellen", vindt Molina.

Vind je dit soort deals moeten kunnen?

Meest recent

Tranen met tuiten: Ronaldo heeft Saudische titel beet

Hij heeft er lang op moeten wachten, maar Cristiano Ronaldo heeft zich met Al-Nassr dan toch tot ...

12
12
"Woede, blijdschap, verdriet" - rauwe emoties na titel Club

Het werd nog bijzonder spannend in de slotminuten. Maar Club Brugge is er dan toch in geslaagd om ...

100
100
Impressionant! De spectaculaire legacy van Verhaeghe bij Club

Club Brugge heeft de 20ste landstitel uit zijn clubgeschiedenis beet. Liefst zeven daarvan werden ...

199
199
Anderlecht wint weer: onverwachte held verzilvert vierde plaats

Ondanks de malaise van de voorbije weken heeft RSC Anderlecht beslag kunnen leggen op de vierde ...

237
237
Tweede ster is binnen! Club kampioen na krankzinnig slot

Club Brugge heeft zich donderd voor de 20ste keer tot kampioen van België gekroond. Blauw-Zwart ...

165
165
Geen genade Garcia: 'onbegrijpelijke' afwezige in selectie

De Rode Duivels blazen weldra verzamelen om de laatste rechte lijn richting het WK in te zetten. Een ...

189
189
Pijnlijk: Kanga-soap bereikt volgend dieptepunt

Bij AA Gent heeft Wilfried Kanga het helemaal verpest bij de eigen achterban. En de soap rond de ...

116
116
"Niet eerlijk met hem" - Kampioenenmaker staat op bij Club

Club Brugge kreeg donderdag een eerste kans om de titelstrijd te beklinken. Een zege op KV Mechelen ...

122
122
'Tuchel schokt Engeland: grote namen gedumpt voor WK'

De start van het WK nadert met rasse schreden en dus maken de deelnemende landen volop hun selecties ...

258
258
Van Bommel onthult: "Dán was ik bij Antwerp gebleven"

Antwerp FC nam afgelopen weekend al na enkele maanden afscheid van Joseph Oosting. Sinds het vertrek ...

246
246
'Kompany-reünie in München: Bayern ziet koopje bij City'

Vincent Kompany en zijn troepen bij Bayern München bereiden zich momenteel voor op de ...

102
102
Club kampioen? Ontdek de basisteams van voorlaatste speeldag

Donderdagavond kan het doek vallen over de titelstrijd in de Champions' Play-Offs. Indien Club ...

39
39
'Maresca zet PL in lichterlaaie met eerste City-transfer'

Een officiële bevestiging ontbreekt nog, maar het heeft er alle schijn van Pep Guardiola zondag ...

84
84
'Genk-bestuur schiet in actie: vizier op JPL-smaakmaker'

KRC Genk heeft zijn lot niet meer in eigen handen, maar blijft wel in de running voor eindwinst in ...

554
554
Uitgang wagenwijd open: Anderlecht bevestigt exit na 82 duels

Behoudens het een barragematch om het Europese ticket, werkt RSC Anderlecht donderdagavond zijn ...

196
196
Laatste thuismatch gespeeld? Transferstatement El Ouahdi

KRC Genk heeft dinsdag erg slechte zaken gedaan in de Europe Play-Offs. Het bleef op 0-0 steken ...

443
443
Club-fans geloven het niet: bizarre wending rond Vormer

Ruud Vormer blijft in Brugge een naam die iets losmaakt. De ex-kapitein van Club Brugge begint zelf ...

518
518
Milicevic breekt stilte en trapt na richting AA Gent

Voorlopig bezet het nog steeds de vijfde plek, maar AA Gent wacht wel nog altijd op een eerste zege ...

180
180
'STVV vreest leegloop: halve basisploeg richting exit'

Mogelijk krijgt het ticket nog een upgrade, maar STVV is nu al zeker van Europees voetbal tot na ...

97
97
Mignolet bakt het bruin: "We moeten ons niet inhouden hé"

Terwijl Club Brugge zich opmaakt voor mogelijk titelnieuws, liet Simon Mignolet zich van een totaal ...

243
243
Anderlecht glundert: twee talenten in top 10 wereldwijd

Terwijl het seizoen er in een aantal landen al opzit, nadert ook de Jupiler Pro League zijn finale ...

146
146
Ultieme ontknoping Play-Offs: refs slotspeeldag bekend

Mogelijk weten we straks al wie zich dit seizoen tot landskampioen kroont, en ook de Europese ...

90
90
Anderlecht neemt afscheid: Verschaeren zegt vaarwel

RSC Anderlecht maakte zopas officieel bekend dat Thorgan Hazard straks zijn laatste thuismatch ...

340
340
RSCA-STVV: Taravel twijfelt, geen Goto in Anderlecht?

Terwijl de meeste ogen op de ontknoping van de titelrace gericht zijn, staan de zenuwen ook in het ...

258
258
Malinwa bevestigt exit meubelstuk: "Het doet pijn"

KV Mechelen hoopt om het titelfeest van Club Brugge nog even uit te stellen. Hoe dan ook ...

110
110

Meer sportnieuws