'Frankrijk op zijn kop: RWDM betaalt 30 miljoen voor speler'

door
'Frankrijk op zijn kop: RWDM betaalt 30 miljoen voor speler'

RWDM heeft een zeer degelijke start genomen in de Jupiler Pro League. Het kreeg wel pandoeringen van Genk en Club Brugge, maar wist desondanks wel zes op twaalf te pakken. Daarmee staat het in de middenmoot, ondanks een zeer smalle kern. Eigenaar John Textor zal de komende dagen wellicht wel nog transfers doen, waaronder mogelijk een zeer opvallende deal.

De Amerikaan gaf dinsdag een persconferentie in Frankrijk in zijn hoedanigheid als eigenaar van Olympique Lyon. Die club maakt al een tijdje jacht op Ernest Nuamah, een 19-jarige flankaanvaller van FC Nordsjaelland, maar slaagt er maar niet in om die deal af te ronden.

LEES OOK: Stand UEL: Genk mag blijven dromen van 1/8ste finales

Betaalt RWDM 30 miljoen?

Op die persconferentie verkondigde Textor dat de deal rond Nuamah wel in orde zal komen, zij het op een creatieve manier. "Een andere club van Eagle Football zal hem kopen en hem daarna uitlenen aan Lyon", klonk het immers. Op die manier wil Textor de regels van de Financial Fair Play omzeilen en in Frankrijk wordt RWDM aangeduid als de club die Lyon uit de nood moet helpen. Dat zou zeer opvallend zijn, want Nuamah zou inclusief bonussen maar liefst 30 miljoen euro moeten kosten.

Voorgeschiedenis met Ganaye

De mogelijke deal zorgt voor heel wat ophef in Frankrijk. Onder meer onderzoeksjournalist Romain Molina toont zich zeer kritisch en merkt op dat tegenwoordig ene Gauthier Ganaye CEO is bij RWDM. Ganaye sloot ook al dergelijke deals tijdens zijn periode bij KV Oostende, dat in de zomer van 2021 zowat 6 miljoen euro neertelde om vier spelers aan te trekken voor zusterclub AS Nancy. "Illegaal is het niet, maar de bevoegde instanties zouden hier toch paal en perk aan moeten stellen", vindt Molina.

Vind je dit soort deals moeten kunnen?

Meest recent

'Stankovic out: Club Brugge krijgt belangrijke update'

Met vijf goals in zijn laatste zeven optredens is Aleksandar Stankovic tegenwoordig dé man in ...

118
118
Crisis Anderlecht: tweede groot ontslag in de maak?

Daags na de wanprestatie tegen hekkensluiter FCV Dender hangt er opnieuw een crisissfeer rond RSC ...

225
225
Zulte Waregem heeft beet: derde winteraanwinst binnen

Zulte Waregem speelde zaterdag een verdienstelijke wedstrijd, maar verloor uiteindelijk wel op Club ...

42
42
'Club Brugge schrikt op: cruciaal transfernieuws Onyedika'

Club Brugge bereidt zich momenteel voor op het cruciale Champions League-duel van aanstaande ...

277
277
'Hasi in vieze papieren: verbazende opvolger staat al klaar'

Besnik Hasi blijft vooralsnog aangesteld als hoofdcoach van RSC Anderlecht. Maandag werd het ...

590
590
"Pure science fiction" - De Ketelaere maakt Italianen gek

Nog minder dan vijf maanden te gaan en het wereldkampioenschap gaat van start. Bondscoach Rudi ...

99
99
'IJskoude douche voor Lammens: Man Utd dropt grote bom'

Manchester United heeft Senne Lammens vorige zomer binnengehaald als een dringende oplossing. ...

620
620
Van der Elst ziet groot manco Anderlecht: “Hebben ze niet”

RSC Anderlecht zit weer in de hoek waar de klappen vallen. Besnik Hasi keek even een ontslag in de ...

167
167
KAA Gent gaat Standard en Anderlecht achterna met boycot

De boycots van supporters komen dit seizoen vaker voor. Nu is het de beurt aan de fans van KAA Gent. ...

165
165
‘Antwerp met de handen in het haar: verdict Van Helden’

Rein Van Helden werd nog maar net voorgesteld als de nieuwe toptransfer van Royal Antwerp FC. De ...

343
343
‘Opvallende recordtransfer bij Anderlecht in de maak’

Een opvallende recordtransfer bij RSC Anderlecht is in de maak. Bij de dames is keepster Aude ...

176
176
Leko krijgt gouden raad: “Als ze willen overleven in Europa”

Club Brugge neemt het in de Champions League op tegen Olympique Marseille in een allesbeslissende ...

327
327
Oordeel over Hasi: “Martens of Defour als opvolger?”

Besnik Hasi mag aanblijven bij RSC Anderlecht. De druk op de T1 wordt echter immens groot en de ...

424
424
WK-koorts neemt toe: uniek object op de markt

Het WK 2026 komt steeds dichterbij. Heel België hoopt uiteraard dat de Rode Duivels het daar ...

21
21
'Geen coach, wel transfer? Hoefkens klopt aan bij KRC Genk'

Bij Racing Genk staat er de komende dagen nog wel wat te gebeuren op de transfermarkt. Vooral ...

243
243
Westerlo hoopt op toptransfer: MLS of JPL?

Bij KVC Westerlo lieten ze al de nodige spelers vertrekken. Financieel is dat nodig, maar de club ...

52
52
Standard en Anderlecht zitten samen: Rouches doen oproep

Standard verloor met 0-4 van AA Gent en nadien was het hommeles in Luik. Plots stonden er leden van ...

352
352
KRC Genk droomt hardop: grote terugkeer 'lonkt'

Anno 2025 zit er héél veel geld in het voetbal. Spelers verkopen is voor heel veel ...

331
331
Beerschot verrast met nieuwe verdediger

Beerschot hoopt snel terug te keren in de Jupiler Pro League. De Kielse Ratten hebben vandaag nog ...

79
79
Hasi blijft: zo reageren de fans van Anderlecht

Besnik Hasi mag nog aanblijven als coach van RSC Anderlecht. De trainer van de Brusselaars zal ...

365
365
'AA Gent niet te stoppen: volgende deal in de maak'

AA Gent is al zeer actief geweest op de transfermarkt. Er zal echter mogelijk nog het een en ander ...

559
559
'Transferbom bij KRC Genk: Chelsea klopt plots aan'

Chelsea is al een tijdje geen voetbalclub, maar een handelshuis. Spelers kopen en verkopen is de ...

795
795
Anderlecht heeft beslist: dit is het lot van Besnik Hasi

Anderlecht bleef zondag steken op een teleurstellende 0-0 tegen rode lantaarn Dender en dat deed in ...

654
654
"Renard en Hasi out: met hem als coach naar Standard"

Besnik Hasi is voorlopig nog trainer van RSC Anderlecht, maar de druk is enorm. Ook Olivier Renard ...

1277
1277
Sterkhouder spreekt duidelijk over toekomst bij KV Mechelen

Het beloven bij KV Mechelen nog bewogen tijden te worden op de transfermarkt. Verschillende ...

208
208

Meer sportnieuws