Topdeal op komst: ‘Man van 15 miljoen’ doet RSCA watertanden

1841 stemmen
Topdeal op komst: ‘Man van 15 miljoen’ doet RSCA watertanden

RSC Anderlecht wil in de huidige zomermercato nog uitpakken met een nieuwe flankaanvaller. Het liefst iemand met een splijtende actie, goede dribbelvaardigheden, veel diepgang en het vermogen om beslissend te zijn met doelpunten of assists - eigenschappen die momenteel (grotendeels) ontbreken bij Francis Amuzu.

Sporting heeft hoge ambities met de interesse in Gonçalo Borges (FC Porto). Twee weken geleden werd de Portugees nog gelinkt aan een mogelijke miljoenentransfer naar de Premier League. Volgens A Bola waren Everton en West Ham sterk geïnteresseerd, maar Porto was enkel bereid tot gesprekken over een definitieve transfer van Borges als er minstens 15 miljoen euro op tafel zou komen.

LEES OOK: 'Bruno schudt elftal door mekaar: frisse wind bij RSCA'

Ook Amuzu naar de exit

Jesper Fredberg heeft het onmogelijke verwezenlijkt door Michael Amir Murillo te verkopen aan Olympique de Marseille, tenzij er nog grote verrassingen zouden opduiken. De Panamees was al geruime tijd overbodig bij Anderlecht, maar in de huidige zomermercato heeft Fredberg een meer drastische aanpak toegepast, waarbij hij aandringt en pusht op het vertrek van Murillo.

Maandag werd de rechtsback gespot op de luchthaven van Marignane, dicht bij Marseille. Hij zal naar verwachting een contract voor 3 jaar ondertekenen bij L'OM, dat naar verluidt tussen de 2 en 3 miljoen euro zal betalen aan Anderlecht. Daarnaast lijkt ook Francis Amuzu op weg naar de uitgang.

Hoewel de snelle flankspeler veel intrinsiek talent heeft, blijft de vraag of hij zijn potentieel ooit volledig tot uiting zal komen. Een verandering van omgeving lijkt in die optiek wellicht de beste oplossing voor zowel Amuzu als Anderlecht.

De club zou bevrijd worden van zijn aanzienlijke jaarloon van anderhalf miljoen euro, terwijl RSCA ook een vraagprijs van 8 miljoen euro hanteert. Voorlopig lijkt echter niemand bereid te zijn om dat bedrag te betalen, hoewel er wel interesse is vanuit clubs als Olympiakos en Nottingham Forest.

Borges: betere versie van Amuzu

De verwachting is dat Francis Amuzu deze zomer Anderlecht zal verlaten, en daarom bereidt Jesper Fredberg zich voor op het aantrekken van een nieuwe flankspeler. Het liefst iemand met een splijtende actie, goede dribbelvaardigheden, veel diepgang en het vermogen om beslissend te zijn met doelpunten of assists - eigenschappen die momenteel (grotendeels) ontbreken bij Amuzu.

Volgens O Jogo en Le Soir heeft Fredberg zijn oog laten vallen op Gonçalo Borges, een 22-jarige winger van FC Porto. Anderlecht overweegt om Borges op huurbasis aan te trekken, met een optie tot aankoop.

FC Porto eist 15 miljoen euro

Jesper Fredberg heeft duidelijk hoge ambities met de interesse in Gonçalo Borges. Twee weken geleden werd de Portugees nog gelinkt aan een mogelijke miljoenentransfer naar de Premier League. Volgens A Bola waren Everton en West Ham sterk geïnteresseerd, maar FC Porto was enkel bereid tot gesprekken over een definitieve transfer van Borges als er minstens 15 miljoen euro op tafel zou komen.

De Portugese topclub heeft bovendien geen enkele haast om de veelbelovende belofte-international te verkopen. Borges heeft indruk gemaakt tijdens de voorbereiding en hij heeft al veel speeltijd gekregen aan het begin van het nieuwe seizoen.

Bij FC Porto heeft Gonçalo Borges stevige concurrentie op de linkerflank met spelers als Galeno en Pepê, maar de club gelooft sterk in zijn potentieel en kwaliteiten. Ook coach Sérgio Conceição heeft geen plannen om hem zomaar te laten gaan.

Er wordt in Portugal wel gesuggereerd dat Porto eventueel zou willen nadenken over een mogelijke ruildeal met Famalicão, waarbij spelmaker Ivan Jaime, die ook de interesse van Club Brugge genoot, mogelijk betrokken zou zijn. Het is echter niet zeker of Borges zelf openstaat voor een overstap naar de Portugese middenmoter.

Dribbelaar met veel flair

Gonçalo Borges werd eind december uitgeroepen tot de beste belofte van FC Porto. Op 22-jarige leeftijd is het nu echter van groot belang dat de getalenteerde flankaanvaller regelmatig aan spelen toekomt op het hoogste niveau.

Volgens Manuel Tulipa, die Borges heeft gecoacht bij de U19 van Porto, beschikt de jonge speler over alle kwaliteiten om onder leiding van Sergio Conceição definitief door te breken. Hij gelooft dat Porto op de lange termijn zelfs veel miljoenen kan verdienen aan hem, iets wat reeds bevestigd werd door de hoge vraagprijs van 15 miljoen euro die de club hanteert.

“Hij is een snelle en technisch begaafde speler, met het vermogen om relatief gemakkelijk op en neer te gaan op de flank vanwege zijn loopvermogen en -volume”, zei Tulipa in een interview met Bola Branca.

Hij vergelijkt de kwaliteiten van Gonçalo Borges met die van Francisco Conceição, iemand die in staat is om zeer compacte verdedigingen of ploegen met zeer verdedigende linies uit verband te kunnen spelen. Tulipa benadrukte dat de dribbels met flair tot de sterkste troeven van Borges behoren.

Anderlecht moet doorduwen om Borges te halen

Meest recent

Club Brugge gaat voor straffe stunt: zelfs 12M volstaat niet

Club Brugge heeft een opvallende transfer in het vizier. Eerder lag er al 12 miljoen euro op tafel ...

277
277
‘Leegloop Union SG: miljoenenbod op David’

Union SG gaat deze mercato weer een resem spelers verliezen. Christian Burgess is al naar AA Gent, ...

14
14
Anderlecht deelt gigantisch goed nieuws mee

RSC Anderlecht is een gigantisch grote club in België, maar de laatste jaren draait het ...

124
124
JPL-club mikt hoog: "Grote club worden in België"

Union SG kwam de afgelopen jaren er als extra topclub bij, al moesten AA Gent en Royal Antwerp FC ...

77
77
Plots weelde voor Bruno: wie wint het pleit?

RSC Anderlecht neemt het om 19u op tegen Hammarby. De Brusselaars staan onder stevige druk, want ...

108
108
'Plan B voor Van Bommel: shortlist Rode Duivels lekt uit'

De officiële aankondiging ontbreekt nog, maar alle signalen wijzen erop dat Mark van Bommel ...

232
232
'Klopjacht op Karetsas: De Condé rolt spierballen'

KRC Genk staat niet alleen op het punt om zijn inkomend record te verpulveren, ook op uitgaand vlak ...

126
126
'Bruno schudt elftal door mekaar: frisse wind bij RSCA'

Donderdag staat Vitor Bruno voor zijn vuurdoop als coach van RSC Anderlecht. In de tweede voorronde ...

266
266
'Makelaar bevestigt: Club op zucht van knaltransfer'

Club Brugge vertrok woensdag op zomerstage naar Rennes. Voorlopig stapten er met Yann Sommer, ...

452
452
Peter Vandenbempt laat tranen rollen: "Het laatste woord..."

Na een maand vol voetbal, duizenden kilometers en 104 wedstrijden is ook voor Peter Vandenbempt het ...

368
368
De Mil onthult één dilemma: "Moeten creatief zijn"

AA Gent moet meteen vol aan de bak in zijn eerste officiële opdracht van het nieuwe seizoen. ...

50
50
Eerst pak slaag, dan transferdeal voor Genk?

KRC Genk is dezer dagen zeer druk in de weer. Niet alleen met de voorbereiding op het nieuwe ...

685
685
Vitor Bruno zet Anderlecht op scherp voor debuut

Donderdagavond begint het seizoen van Anderlecht officieel. In de tweede voorronde van de Europa ...

361
361
Westerlo pakt uit met eenmalige Rode Duivel

Bij Westerlo zagen ze deze zomer al een pak sterkhouders vertrekken. 't Kuipje liep vrijwel helemaal ...

54
54
'Straffe transfer op komst voor De Keersmaecker'

In eigen land kon Brian De Keersmaecker niet doorbreken, maar in het buitenland is de middenvelder ...

53
53
Unieke kans voor Antwerp: oude bekende plots vrij

Voor Antwerp blijft het een zeer moeizame transferzomer. De club werd wekenlang gegijzeld door de ...

512
512
Napoli draait volledig: De Bruyne krijgt pijnlijke klap

Napoli leek Kevin De Bruyne nog te willen behouden. Vier dagen later wordt zijn naam plots op de ...

468
468
Van Bommel de juiste keuze? Dit vindt Van der Elst

Met een kwartfinale deden de Rode Duivels op het WK wat er van hen verwacht werd. Desondanks ...

307
307
De Mil keihard: kwartet én aanwinst niet op Europese lijst

Voor twee Belgische clubs begint het nieuwe seizoen deze week al. Naast Anderlecht moet ook AA Gent ...

155
155
Romano meldt mogelijke twist in transferdossier Club

Club Brugge heeft deze zomer al toegeslagen met drie Zwitserse aanwinsten, maar de verwachte ...

391
391
Transfer Casemiro krijgt staartje: onderzoek geopend

Deze zomer gingen enkele grote namen op zoek naar een nieuwe club. Een dossier dat al maandenlang ...

44
44
Cercle pakt uit met verrassende transfer bij Kortrijk

Nu de start van het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League dichterbij komt, schakelen alle teams ...

150
150
'Kogel door de kerk: Genk heeft recorddeal beet'

Het zijn zeer drukke dagen voor KRC Genk. De Limburgers zetten de voorbije weken enkele mogelijke ...

373
373
Belgische voetbalwereld in rouw: ex-Gouden Schoen overleden

De Belgische voetbalwereld krijgt zeer triest nieuws te verwerken. Een ex-Rode Duivel en gewezen ...

0
0
Transferdomper Anderlecht: "Meer dan 5 miljoen"

Anderlecht staat donderdag al voor zijn eerste opdracht op het Europese toneel. In de tweede ...

523
523

Meer sportnieuws