Topdeal op komst: ‘Man van 15 miljoen’ doet RSCA watertanden

1841
Topdeal op komst: ‘Man van 15 miljoen’ doet RSCA watertanden

RSC Anderlecht wil in de huidige zomermercato nog uitpakken met een nieuwe flankaanvaller. Het liefst iemand met een splijtende actie, goede dribbelvaardigheden, veel diepgang en het vermogen om beslissend te zijn met doelpunten of assists - eigenschappen die momenteel (grotendeels) ontbreken bij Francis Amuzu.

Sporting heeft hoge ambities met de interesse in Gonçalo Borges (FC Porto). Twee weken geleden werd de Portugees nog gelinkt aan een mogelijke miljoenentransfer naar de Premier League. Volgens A Bola waren Everton en West Ham sterk geïnteresseerd, maar Porto was enkel bereid tot gesprekken over een definitieve transfer van Borges als er minstens 15 miljoen euro op tafel zou komen.

LEES OOK: Transferrapport Anderlecht: twee voltreffers, één groot alarm

Ook Amuzu naar de exit

Jesper Fredberg heeft het onmogelijke verwezenlijkt door Michael Amir Murillo te verkopen aan Olympique de Marseille, tenzij er nog grote verrassingen zouden opduiken. De Panamees was al geruime tijd overbodig bij Anderlecht, maar in de huidige zomermercato heeft Fredberg een meer drastische aanpak toegepast, waarbij hij aandringt en pusht op het vertrek van Murillo.

Maandag werd de rechtsback gespot op de luchthaven van Marignane, dicht bij Marseille. Hij zal naar verwachting een contract voor 3 jaar ondertekenen bij L'OM, dat naar verluidt tussen de 2 en 3 miljoen euro zal betalen aan Anderlecht. Daarnaast lijkt ook Francis Amuzu op weg naar de uitgang.

Hoewel de snelle flankspeler veel intrinsiek talent heeft, blijft de vraag of hij zijn potentieel ooit volledig tot uiting zal komen. Een verandering van omgeving lijkt in die optiek wellicht de beste oplossing voor zowel Amuzu als Anderlecht.

De club zou bevrijd worden van zijn aanzienlijke jaarloon van anderhalf miljoen euro, terwijl RSCA ook een vraagprijs van 8 miljoen euro hanteert. Voorlopig lijkt echter niemand bereid te zijn om dat bedrag te betalen, hoewel er wel interesse is vanuit clubs als Olympiakos en Nottingham Forest.

Borges: betere versie van Amuzu

De verwachting is dat Francis Amuzu deze zomer Anderlecht zal verlaten, en daarom bereidt Jesper Fredberg zich voor op het aantrekken van een nieuwe flankspeler. Het liefst iemand met een splijtende actie, goede dribbelvaardigheden, veel diepgang en het vermogen om beslissend te zijn met doelpunten of assists - eigenschappen die momenteel (grotendeels) ontbreken bij Amuzu.

Volgens O Jogo en Le Soir heeft Fredberg zijn oog laten vallen op Gonçalo Borges, een 22-jarige winger van FC Porto. Anderlecht overweegt om Borges op huurbasis aan te trekken, met een optie tot aankoop.

FC Porto eist 15 miljoen euro

Jesper Fredberg heeft duidelijk hoge ambities met de interesse in Gonçalo Borges. Twee weken geleden werd de Portugees nog gelinkt aan een mogelijke miljoenentransfer naar de Premier League. Volgens A Bola waren Everton en West Ham sterk geïnteresseerd, maar FC Porto was enkel bereid tot gesprekken over een definitieve transfer van Borges als er minstens 15 miljoen euro op tafel zou komen.

De Portugese topclub heeft bovendien geen enkele haast om de veelbelovende belofte-international te verkopen. Borges heeft indruk gemaakt tijdens de voorbereiding en hij heeft al veel speeltijd gekregen aan het begin van het nieuwe seizoen.

Bij FC Porto heeft Gonçalo Borges stevige concurrentie op de linkerflank met spelers als Galeno en Pepê, maar de club gelooft sterk in zijn potentieel en kwaliteiten. Ook coach Sérgio Conceição heeft geen plannen om hem zomaar te laten gaan.

Er wordt in Portugal wel gesuggereerd dat Porto eventueel zou willen nadenken over een mogelijke ruildeal met Famalicão, waarbij spelmaker Ivan Jaime, die ook de interesse van Club Brugge genoot, mogelijk betrokken zou zijn. Het is echter niet zeker of Borges zelf openstaat voor een overstap naar de Portugese middenmoter.

Dribbelaar met veel flair

Gonçalo Borges werd eind december uitgeroepen tot de beste belofte van FC Porto. Op 22-jarige leeftijd is het nu echter van groot belang dat de getalenteerde flankaanvaller regelmatig aan spelen toekomt op het hoogste niveau.

Volgens Manuel Tulipa, die Borges heeft gecoacht bij de U19 van Porto, beschikt de jonge speler over alle kwaliteiten om onder leiding van Sergio Conceição definitief door te breken. Hij gelooft dat Porto op de lange termijn zelfs veel miljoenen kan verdienen aan hem, iets wat reeds bevestigd werd door de hoge vraagprijs van 15 miljoen euro die de club hanteert.

“Hij is een snelle en technisch begaafde speler, met het vermogen om relatief gemakkelijk op en neer te gaan op de flank vanwege zijn loopvermogen en -volume”, zei Tulipa in een interview met Bola Branca.

Hij vergelijkt de kwaliteiten van Gonçalo Borges met die van Francisco Conceição, iemand die in staat is om zeer compacte verdedigingen of ploegen met zeer verdedigende linies uit verband te kunnen spelen. Tulipa benadrukte dat de dribbels met flair tot de sterkste troeven van Borges behoren.

Anderlecht moet doorduwen om Borges te halen

Meest recent

Patro verrast compleet met nieuwe functie Nilis

Luc Nilis is nog steeds één van de meest iconische spitsen die België ooit ...

5
5
Courtois onthult: "Bij deze club wil ik carrière afsluiten"

Real Madrid boekte woensdagavond in de Champions League uiteindelijk een vlotte zege tegen RB ...

18
18
Club binnen 2 weken al zo goed als zeker van kwalificatie?

In drie van de laatste vier seizoenen wist Club Brugge door te stoten tot de knock-outfase van de ...

57
57
Marc Coucke slaat hard toe aan kust: dit bedrag betaalt hij

Marc Coucke blijft de investeringen opstapelen. De ondernemer is in voetbalmiddens uiteraard vooral ...

27
27
Kogel door de kerk: Gunnarsdottir ontslagen bij Red Flames

De Red Flames liepen deze maand tegen een enorme domper aan, want nadat ze in een tweeluik ...

53
53
TRANSFERUURTJE: 'Miljoenentransfer STVV, Haaland kiest volgende club'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

73
73
Franse media geloven ogen niet: “Eerst dominant, dan onhandig"

Club Brugge heeft weer een glansprestatie in de Champions League achter de rug. In het Jan ...

192
192
Klopp haalt uit naar Kompany: "Hij mag doen wat hij wil, maar..."

Vincent Kompany maakte van Bayern München weer een geoliede machine, maar toch is niet iedereen ...

118
118
Steward gewond tijdens Club-Lens: UEFA én politie grijpen in

Club Brugge won overtuigend met 3-0 van RC Lens, maar de Champions League-clash zindert nog na. De ...

161
161
'Union kruist vingers voor twee sterkhouders'

Union pakte in de Europa League tot dusver een nette vier op zes, met een vlotte zege op het veld ...

45
45
Klopp spreekt zich uit over Tresoldi: "We zijn niet dom"

Tegen Lens stond hij voor één keer niet aan het kanon, maar Nicolo Tresoldi droeg wel ...

123
123
'Crisis compleet bij Man Utd: opvolger Carrick staat klaar'

Het lijkt alleen maar van kwaad naar erger te gaan met Manchester United. De Engelse grootmacht ...

84
84
Seys spreekt over droomtransfer: "Dit is de club waar ik van houd"

Club Brugge blijft maar indruk maken in de Champions League. Na de stuntzege van vorige week op het ...

551
551
De Ketelaere krijgt waarschuwing: "Vroeg of laat op de bank"

Donderdagavond komen weer vier Belgische teams in actie in Europa, maar ook heel wat andere Belgen. ...

69
69
Mechele en Spileers geloven ogen niet bij Brugse uitblinker

Club Brugge heeft woensdagavond opnieuw een statement gemaakt in de Champions League. Het klopte ...

191
191
STVV wint de jackpot: miljoenentransfer op komst

STVV neemt het vanavond op tegen FC Midtjylland. Dat is een zware opgave voor de Kanaries, maar wel ...

162
162
Transferrapport Anderlecht: twee voltreffers, één groot alarm

Nu de balans bij RSC Anderlecht negatief aan het uitdraaien is, komt ook sportief directeur Antoine ...

384
384
Hubert met fikse waarschuwing: "Geloof me..."

Union-coach David Hubert is op zijn hoede voor Hapoel Be’er Sheva. De Israëlische ...

32
32
Leko ziet 3 uitblinkers: "Hij speelt volgend jaar in Premier League"

Club Brugge is met een zes op negen zeer goed begonnen in de Champions League. Blauw-Zwart won met ...

604
604
De Mil waarschuwt: "Grootste uitdaging voor AA Gent"

AA Gent staat voor een stevige opdracht in Braga. De Portugese tegenstander heeft met een geschatte ...

68
68
Frankrijk witheet: Rode Duivel van Club gaat over de schreef

In Frankrijk zijn ze witheet op een Rode Duivel van Club Brugge. Eén zinnetje over RC Lens ...

736
736
Club tankt vertrouwen: "Dat kunnen we, tegen wie dan ook"

Club Brugge heeft een zes op negen geboekt in de Champions League en lijkt op weg naar een plaats ...

105
105
Biancone laat van zich horen bij Anderlecht: "Dat hoort zo"

RSC Anderlecht speelt vanavond in Polen tegen Jagiellonia. Een partij die de Brusselaars winnend ...

119
119
Grote uitblinker bij Club Brugge: "Ik ga genieten"

Club Brugge won gevleid met 3-0 van RC Lens, maar de zes op negen staat er wel. De ervaren jongens ...

290
290
Leko zag Club Brugge afzien:" Zonder hem was het 0-3"

Club Brugge won met 3-0 van RC Lens, maar die uitslag was niet correct. De Bruggelingen waren ...

230
230

Meer sportnieuws